Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 65

Thread: aikido

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Question aikido

    zna li ko ima li dje u Podgorici aikido klub?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar/Beograd
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ti ne bih preporučio da se time baviš (naravno, ako si to mislio), posebno ako je klasični, a ne realni. Tu ima mnogo više filozofiranja, plesanja, "spoznaje samog sebe" i sl. stvari nego borilačke vještine. Preporučujem ti džudo. Za mene je to najbolja borilačka vještina jer je vrlo primjenjiv u praksi, a i džudisti su strašno jaki i spremni sportisti.
    Fed through the tube that sticks in me
    Just like a wartime novelty
    Tied to machines that make me be
    Cut this life off from me...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    pa mozda nekoga interesuje bash taj "filozofski" dio, a ne spremnost i mogucnost da nekoga "isprebacha" s noge na nogu!

    Meni bi odlicno pao aikido, da SPOZNADEM SEBE, a i moze da posluzi kao zamjena za anti-depresive
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aikido klub "Podgorica"
    Masline - Sala Judo kluba "Jedinstvo"
    Ponedjeljak, Srijeda i Petak u 21h
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  5. #5
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Aikido klub 'Royal'
    067867035 Dejo Djuraskovic
    this is pointless

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by primarius View Post
    Aikido klub 'Royal'
    067867035 Dejo Djuraskovic
    je li poceo sa radom?
    meni reche jedan od "ucenika" da je sala u izgradnji..
    I gdje se nalazi to
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Nojeva ostrva
    Posts
    2,614
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    je li poceo sa radom?
    meni reche jedan od "ucenika" da je sala u izgradnji..
    I gdje se nalazi to
    stari aerodrom prva faza
    najbolje je da ga nazoves
    this is pointless

  8. #8
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    REALNI AIKIDO
    za sve zainteresovane poceo je sa radom klub REALNOG AIKIDA u sali EUROSPORTA ,treninzi se odrzavaju utorkom i cetvrtkom od 21:00 do 22:00,pa ko je zainteresovan moze tamo da se javi ili meni na privatni,inace to drzi moj rodjak i to je jedini klub realnog aikida u cg.
    za ne upucene to je vjestina samoodbrane, a njen osnivac je MAJSTOR LJUBA VRACAREVIC CRNI POJAS 10 DAN
    www.wcra.co.yu

  9. #9
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    royal ima treninge ponedjeljak, srijeda i petak u 0700
    i sala nije u izgradnji nego je bila u opremanju ali je sada opremljena tako da dodji pa probaj

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FeaNoR View Post
    Ja ti ne bih preporučio da se time baviš (naravno, ako si to mislio), posebno ako je klasični, a ne realni. Tu ima mnogo više filozofiranja, plesanja, "spoznaje samog sebe" i sl. stvari nego borilačke vještine. Preporučujem ti džudo. Za mene je to najbolja borilačka vještina jer je vrlo primjenjiv u praksi, a i džudisti su strašno jaki i spremni sportisti.
    Klasicni? Rrealni? Nerealni? Moj prijatelju nemas ti blage veze o aikidou. Ako nemas sto pametno da kazes onda ne pricaj nista.
    Prvo treba da znas jednu stvar: nepostoji najbolja borilacka vjestina, jer da je tako ovim ostalim se niko ne bi bavio. Dalje, aikido je itekako pimjenjiv u praksi, mozda i primjenjiviji od dzudoa (uzgred ja dzudo smatram jedno mnogo lijpom i vjestinom, na kraju je to ipak i olimpijski sport), jer kombinuje i bacanja i poluge i udarce...Imalo bi tu jos dosta toga da se prica, ali najbolje nadji nekoga ko trenira aikido da malo priblizi tu vjestinu, mozda promijenis misljenje.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popesku View Post
    REALNI AIKIDO
    za sve zainteresovane poceo je sa radom klub REALNOG AIKIDA u sali EUROSPORTA ,treninzi se odrzavaju utorkom i cetvrtkom od 21:00 do 22:00,pa ko je zainteresovan moze tamo da se javi ili meni na privatni,inace to drzi moj rodjak i to je jedini klub realnog aikida u cg.
    za ne upucene to je vjestina samoodbrane, a njen osnivac je MAJSTOR LJUBA VRACAREVIC CRNI POJAS 10 DAN
    www.wcra.co.yu
    Volio bih da mi kazes kako ti se zove taj rodjak, ako nije tajna. A sto se Ljube tice, nemogu da sporim njev kvalitet, s obzirom da je on u aikidou prilicno dugo a i nisam ga nikad vidio kako radi, ali ti mogu reci jednustvar: nije priznat kao majstor ni od jednog japanskog majstora aikidoa, a sva majstorska zvanja je sam sebi dodijelio. Mislim da to ipak nesto govori. Citao sam njegovu knjigu "Obucavao sam telohranitelje" i iskreno ti mogu reci da je knjiga ocajno napisana. Ako dodjes do nje procitaj pa sam zakljuci. Vesovic iz BG (zaboravio sam mu ime) aikido majstor 6. DAN i Mirko Jovandic 5. DAN su trenutno najpriznatiji majstori u Srbiji i CG, koji su svoja zvanja dobili od Japanske aikido federacije.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  12. #12
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kada je bitno kako se zove vjeshtina, bitno je da radi posao !!!
    E, chini mi se da je SCG otishla u istoriju !

    A stvarno, ko je najbolji aikido majstor u CG ?

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    294
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad je u pitanju Aikido glupo je pricati ko je najbolji majstor jer bi sa tim budili neki takmicarski duh. U Aikidou nema takmicenja, sparinga, borbi, turnira...jednostavno se trenira. Poslije nekog vremena Aikido prestaje da bude samo trening i postaje nacin zivota. Ljudima koji nikad nisu trenirali, ovo sto pricam vjerovatno zvuci glupo ali je istina da se Aikido razlikuje od ostalih borilackih vjestina zbog svoje koncepcije, nacina vjezbanja i samog shvatanja borbe.

    Ljepota Aikidoa je sto se moze vjezbati citav zivotni vijek i na kraju opet imati jos dosta toga da se nauci. Samim tim Aikido covjeka tjera da tezi ka savrsenstvu, i to ne samo u tehnici, vec u svim sverama zivota. Vjezbanjem covjek nauci da bude uporan, istrajan, strpljiv, da razmislja o tome sto radi, da ne moze preko noci da postigne sve sto je zamislio vec da mora marljivo raditi.

    Sto se tice pitanja da li je Aikido realan ili ne, sjetite se samo da je Aikido koji se danas vjezba formiran u doba kad su ljudi ovu tehniku koristili u borbi do smrti. Aikido je nastao iz Daito-ryu Aikijujutsua (www.daito-ryu.org), koji je imao negativni i pozitivni princip vjezbanja. Kod negativnog principa vjezbanja, ako bi ikad doslo da se odradi tehnika, ishod bi bio fatalan jer nije bilo nacina "vadjenja" iz tehnike. Aikido je potekao iz pozitivnog principa vjezbanja.

    Ja bih pozvao sve koji su zainteresovani za vjezbanje Aikidoa, da dodju u neki od gore pomenutih klubova i da daju sansu Aikidou, jer ce im definitivno poboljsati zivot.
    Kanibalizam je privredna grana u razvoju

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default nije bitno

    meni se cini da bas aikido nije bas toliko tehnika samo samodbrane, vec kad krenes mozes protivnika dobro da sprstis.bar mi tako izgleda stiven segal u njegovim filmovima.mada nije ni bitno, izgleda mi kao mocan sport pomocu koga covjek moze dosta toga da nauci.ja imam poprilicno godina, tako da ne mogu bas nesto ni da se usavrsavam u pojedinim sportovima, ali malo samodbrane nije na odmetu.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poshtujem aikido, ali on je prije svega borilachka vjeshtina !!!

  16. #16
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_MARFI View Post
    Kad je u pitanju Aikido glupo je pricati ko je najbolji majstor jer bi sa tim budili neki takmicarski duh. U Aikidou nema takmicenja, sparinga, borbi, turnira...jednostavno se trenira. Poslije nekog vremena Aikido prestaje da bude samo trening i postaje nacin zivota. Ljudima koji nikad nisu trenirali, ovo sto pricam vjerovatno zvuci glupo ali je istina da se Aikido razlikuje od ostalih borilackih vjestina zbog svoje koncepcije, nacina vjezbanja i samog shvatanja borbe.

    Ljepota Aikidoa je sto se moze vjezbati citav zivotni vijek i na kraju opet imati jos dosta toga da se nauci. Samim tim Aikido covjeka tjera da tezi ka savrsenstvu, i to ne samo u tehnici, vec u svim sverama zivota. Vjezbanjem covjek nauci da bude uporan, istrajan, strpljiv, da razmislja o tome sto radi, da ne moze preko noci da postigne sve sto je zamislio vec da mora marljivo raditi.

    Sto se tice pitanja da li je Aikido realan ili ne, sjetite se samo da je Aikido koji se danas vjezba formiran u doba kad su ljudi ovu tehniku koristili u borbi do smrti. Aikido je nastao iz Daito-ryu Aikijujutsua (www.daito-ryu.org), koji je imao negativni i pozitivni princip vjezbanja. Kod negativnog principa vjezbanja, ako bi ikad doslo da se odradi tehnika, ishod bi bio fatalan jer nije bilo nacina "vadjenja" iz tehnike. Aikido je potekao iz pozitivnog principa vjezbanja.

    Ja bih pozvao sve koji su zainteresovani za vjezbanje Aikidoa, da dodju u neki od gore pomenutih klubova i da daju sansu Aikidou, jer ce im definitivno poboljsati zivot.
    slazem se...
    ali ipak bi se odlucio za realni aikido..

  17. #17
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rubi View Post
    meni se cini da bas aikido nije bas toliko tehnika samo samodbrane, vec kad krenes mozes protivnika dobro da sprstis.bar mi tako izgleda stiven segal u njegovim filmovima.mada nije ni bitno, izgleda mi kao mocan sport pomocu koga covjek moze dosta toga da nauci.ja imam poprilicno godina, tako da ne mogu bas nesto ni da se usavrsavam u pojedinim sportovima, ali malo samodbrane nije na odmetu.
    aikido mozes da treniras bez obzira na godine...od njega mozes samo da se osjecas bolje..
    pomenuo si stivena segala...za one koje ne znaju pozvan je od strane Vracarevica(osivaca realnog aikida) da u oktobru prisustvuje manifestaciji u Beogradu na kojoj ce se pojaviti vrhunski majstori iz cijelog svijeta...moce da prisustvije ko god bude htio

  18. #18
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mexiko View Post
    Volio bih da mi kazes kako ti se zove taj rodjak, ako nije tajna. A sto se Ljube tice, nemogu da sporim njev kvalitet, s obzirom da je on u aikidou prilicno dugo a i nisam ga nikad vidio kako radi, ali ti mogu reci jednustvar: nije priznat kao majstor ni od jednog japanskog majstora aikidoa, a sva majstorska zvanja je sam sebi dodijelio. Mislim da to ipak nesto govori. Citao sam njegovu knjigu "Obucavao sam telohranitelje" i iskreno ti mogu reci da je knjiga ocajno napisana. Ako dodjes do nje procitaj pa sam zakljuci. Vesovic iz BG (zaboravio sam mu ime) aikido majstor 6. DAN i Mirko Jovandic 5. DAN su trenutno najpriznatiji majstori u Srbiji i CG, koji su svoja zvanja dobili od Japanske aikido federacije.
    mislim da imas pogresno misljenje..o Vracarevicu i aikidu uopste..
    a trener je Vesko, ako ti sta znaci

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popesku View Post
    mislim da imas pogresno misljenje..o Vracarevicu i aikidu uopste..
    a trener je Vesko, ako ti sta znaci
    Ajde da mi je Mr_Marfi to rekao, ili neko ko ima staza u aikidou bar koliko i on, mozda bih se i zabrinuo, ovako opet nisi u pravu. Htio sam jos da te pitam koliko dugo treniras aikido?
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    cikotic city
    Posts
    1,890
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popesku View Post
    mislim da imas pogresno misljenje..o Vracarevicu i aikidu uopste..
    a trener je Vesko, ako ti sta znaci
    popesku, dje nadje stare aikidoke da prozivas covjece pazi junace, Mr_MARFI i Mexico imaju vise godina u Aikidou nego svoga zivotnoga vijeka, tako da itekako dobro znaju ovu materiju.
    Vracarevic je odlican majstore, tu nema price, ali je istina sto Mexico napisa` sto se tice priznavanja od strane Japanaca i dodjeljivanja DANova. Pomenuo je i dvojicu majstora iz BGa kod kojih je nasa generacija aikidoka isla na seminare i dosta toga naucila, pravog "izvornog" aikidoa, i dostina te iste generacije sad to prenosi na mladje generacije koje su se odlucile da treniraju ovu prelijepu vjestinu.
    Samo da napomenem, da ne bude da ga preskacem, ali prvenstveno covjek koji je "donio" aikido u CG, od kojeg je sve pocelo u ove krajeve, je Pedja Buric. Dosta je kvalitetnih aikidoka izveo na put i za to mu veliko HVALA.
    C9H13NO3

    One world, Two wheels

  21. #21
    Join Date
    May 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    175
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvo da se izvinim ,ako se neko nasao uvrijedjen...
    realni aikido treniram od skoro, jer od skoro postoji klub u podgorici, pored ovoga kluba realnog aikida postoji jos jedan klub u Pljevljima koji radi vec 4-5 godina. Samim tim sto treniram kratko ne daje mi za pravo da pricam previse o realnom aikidu ali pricam ono sto znam. Cini mi se da pricate o tradicionalnom japanskom aikidu, ovo je ipak u pitanju realni aikido koji se ipak razlikuje od japanskog.Evo pogledajte majstore za CG...

    http://www.wcra.co.yu/majstori.html


    Pozdrav
    Last edited by popesku; 11-05-07 at 11:40.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,789
    Thanks Thanks Given 
    2,209
    Thanks Thanks Received 
    3,406
    Thanked in
    1,500 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by popesku View Post
    prvo da se izvinim ,ako se neko nasao uvrijedjen...
    realni aikido treniram od skoro, jer od skoro postoji klub u podgorici, pored ovoga kluba realnog aikida postoji jos jedan klub u Pljevljima koji radi vec 4-5 godina. Samim tim sto treniram kratko ne daje mi za pravo da pricam previse o realnom aikidu ali pricam ono sto znam. Cini mi se da pricate o tradicionalnom japanskom aikidu, ovo je ipak u pitanju realni aikido koji se ipak razlikuje od japanskog.Evo pogledajte majstore za CG...

    http://www.wcra.co.yu/majstori.html


    Pozdrav
    Ma niko nije uvrijedjen, neki stvari nisi mogao da znas, s obzirom da nepoznajes pojedine ljude odavde. Sad kad bih te pitao da mi kazes razlike izmedju realnog i, kako ti kazes, tradicionalnog japanskog aikidoa, siguran sam da ne bi znao. Sledece, nije li ti malo cudno sto ni jedan japanski majstor ne priznaje to sto radi Vracarevic? A ima ih mnogo koji akido rade na razlicite nacine. Dalje: pogledaj sto pise ispod zvanja za 10. DAN na sajtu realnog aikidoa.....Akademik Ljuba Vracarevic. Kazi mi jesi li to ikad cuo u bilo kom sportu? Kakav je to akademik, sto to on ima iza sebe, i ko mu je dao tu titulu? Danas ljudi olako sebi daju zvanja i titule i time pokusavaju da od sebe stvore nesto, u sustini samo pare. To je je isto kao sto se jedan predstavljao akademik trgovine, mozes mislit. Imali vece gluposti od tako necega, akademik trgovine. Ali ima ljudi koji su mu povjerovali i ostali kratki po par hiljada eura (cuo si za ono sot se islo u Neum da se ukljuce oni ljudi uneki kao posao, das 3200 EUR i nadjes jos nekolicinu koji se isto da urade i ti imas kao neki procetan i tako to. Cini mi se da se zvala ta "firma" game colection ili tako nekako. Cista prevara) Eto dragi moj mladicu, treba da provedes dosta vremena u aikidou da vidis ko je ko. Nikad jedan Ljuba Vracarevic nemoze stati rame uz rame sa jednim Gozo Shiode, Saito i njima slicnim. Pozdrav.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  23. #23
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozee, ako umre, poshto poshtovani majstori nijesu vishe medju zivima
    Ali nije Ljuba losh ljudi, nemojte tako ...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I? Znaci, sta sve imamo... Masline, Eurosport salu (gdje je to ), Stari aerodrom - prva faza... Je l' to to? Planiram sa djevojkom da se malo bacakam, a aikido mi je nekako najbezazleniji. Samo da ona negdje ne izgubi kontrolu, pa me skrca citavog...

    Evo neki Orion (to mu je nick na chatu) je napravio simpatican sajt o svom aikido klubu Podgorica.

    Samo sto je taj Predrag Buric samo 1. DAN. Trt, slabo je to...

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    dobro flippy ako je to tako slabo, ti idi, nauci ga necemu uzmi drugi dan i preuzmi klub
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. aikido
    By SENSEI in forum Ostali sportovi
    Replies: 75
    Last Post: 13-02-21, 18:56
  2. Lokal klub borilackih vjestina Podgorica
    By sparco in forum Ostali sportovi
    Replies: 80
    Last Post: 25-04-07, 23:36
  3. Aikido
    By Carski in forum Ostali sportovi
    Replies: 15
    Last Post: 03-08-05, 10:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •