Page 57 of 401 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast
Results 1,401 to 1,425 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #1401
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    jesi uzeo gold standard ? crveni? ja uzeh taj prije neki dan.

    racunaj da ti treba oko 120+ gr proteina dnevno (idealno, ali moze manje), pa vidji koliko unosish iz hrane i...matematika

    ja pijem 2 kashike, nekad jednu... 30gr proteina ti je jedna.
    aha, onamo u sportski 72eura
    reko da probam ne moze da skodi


    @Vlado

    Ne radim na definiciji jer nemam sto definisat
    Ovako tek mi je 4 mjesec teretane a nema nekih bog zna rezultata pa sam uzeo ovo
    pa cu probat kao Acid jednu prije i jednu posle treninga pa do ljeta izbacam slike prije i posle da vidite imam li potencijala :P

  2. #1402
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabregas View Post
    Ovo nije tačno.
    Koliko ja procitah nedje misici su 80% voda pa ovo sto ti rekao sa kretinom meni ima logike.

  3. #1403
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Onda unosiš 2g proteina po jednom kilogramu tjelesne mase.
    2 trećine tog proteina unosiš preko ishrane, a jednu trećinu preko suplemenata. (na dnevnom nivou)

    Primjer: Ako recimo imaš 75kg unosiš 150g proteina. Od toga, 100g preko ishrane (koja, ako te interesuje, mogu na PM da ti pojasnim) a 50g preko suplemenata (taj WHEY što si kupio)

  4. #1404
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zna li ko dje u PG ima dextroza da se kupi?

  5. #1405
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dextrozu bi trebalo da imas da kupis u prodavnici zdrave hrane-toga sigurno u pg imas...i ona ti je bas dzabe...
    vlado ae meni posalji na p.m oko ishrane...poslije 3 godine pauze teretane rjesih da se dovdem malo u red

  6. #1406
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam poceo u teretanu, i na posebni rezim ishrane, koji provjereno odlicno djeluje. I ne koriste se nikakvi suplementi, cisto prirodna proteinska i ugljen-hidratna prehrana. Samo sve to treba fino rasporedit. Ja sam svojima ocima vidio rezultate te ishrane. Treba bit samo istrajan, i rezultati ce doci. Suplementi samo ubrzavaju taj proces, na vise sinteticki nacin, ako se tako mogu izrazit. Ja sam za prirodnu ishranu 100%
    DICIOTTO

  7. #1407
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jbt kako ste svi tako nacitani :monkey:

  8. #1408
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    trenira li ko ovdje il samo citate
    f6

  9. #1409
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    dextrozu bi trebalo da imas da kupis u prodavnici zdrave hrane-toga sigurno u pg imas...i ona ti je bas dzabe...
    vlado ae meni posalji na p.m oko ishrane...poslije 3 godine pauze teretane rjesih da se dovdem malo u red
    Brate nije to tako jednostavno.
    Pošalji mi na PM svoju visinu, težinu, godine starosti... reci mi isto koliko puta treniraš nedjeljno (i treniraš li uopšte).. Malo detaljnija analiza je potrebna da bi se moglo nešto tako tek prepisati i preporučiti nekome. Nisu to stvari za zajebanciju.. :mrgreen:

  10. #1410
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _HokutoNoKen_ View Post
    Ja sam poceo u teretanu, i na posebni rezim ishrane, koji provjereno odlicno djeluje. I ne koriste se nikakvi suplementi, cisto prirodna proteinska i ugljen-hidratna prehrana. Samo sve to treba fino rasporedit. Ja sam svojima ocima vidio rezultate te ishrane. Treba bit samo istrajan, i rezultati ce doci. Suplementi samo ubrzavaju taj proces, na vise sinteticki nacin, ako se tako mogu izrazit. Ja sam za prirodnu ishranu 100%
    Da, u svakom slučaju sve što je prirodno zdravije je (bez ikakve diskusije) od bilo čega što je hemijsko. Međutim, moraš shvatiti da ne funkcioniše svačiji metabolizam na isti način. Recimo, imaš ljude koji jedu kao svinje, a ne mogu da se udebljaju. Isto imaš ljude koji vrlo malo jedu, ali ako to ne potroše istog momenta im se prima.
    Ljudi koji su vezani za ovaj prvi slučaj koriste preparate, ja sam objasnio gore šta je kreatin i kako se konzumira, pošto sam vidio da se narod svačega nalupa ovdje... Treba bit oprezan sa tim... Nije sramota ne znat, sramota je znat da ne znaš, a ne raditi ništa po tom pitanju...

  11. #1411
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    trenira li ko ovdje il samo citate
    Mislim da svako ko iole išta zna o ovome, jeste nekada trenirao. Ja konkretno jesam, ne nešto pretjerano dugo i pretjerano predano, ali jesam informisan (prilično dobro) o ovim stvarima.. I onamo gdje vidim da nekome mogu da pomognem reći ću nešto, a kad ne znam.. neću ni pričati, kao neki.. što lupetaju na sve strane, a ne shvataju da mogu nekome da sjebu organizam takvim avetnim pričama...

  12. #1412
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Pošalji mi na PM svoju visinu, težinu, godine starosti... reci mi isto koliko puta treniraš nedjeljno (i treniraš li uopšte).. Malo detaljnija analiza je potrebna da bi se moglo nešto tako tek prepisati i preporučiti nekome. Nisu to stvari za zajebanciju.. :mrgreen:

    Brate to sto ti pricas je glupo... Dekstroza je grozdjani secer, tj monosaharid kojeg unose sportisti zajedno sa WHEY-em u PWM zbog brze apsorbcije....
    Dekstroza (D-Glukoza ili grozdani secer) predstavlja vredan izvor brze energije. Svi drugi ugljeni hidrati se najpre moraju dovesti do oblika glukoze pre nego sto se u organizmu iskoriste za energetske svrhe. U ovu transformaciju se ulaze vreme i energija, te organizmu ostaje manji iznos za misicne potrebe. Ovo je razlog zasto je dekstroza najbolji oblik unosa prostih secera za sportiste koji imaju daleko vece energetske potrebe od prosecnih ljudi. Unos potrebne kolicine ove namirnice brzo popunjava energetske depoe, zaustavlja ubrzanu razgradnju misicnog tkiva nakon fizickih napora i pospesuje ugradnju proteina.
    Moze se upotrebljavati sa vodom pre, za vreme i nakon treninga jer obezbeduje energiju, a da pri tom ne opterecuje organe za varenje (jer se i ne vari).Na njenom transportnom sistemu moze se bazirati unos kreatina ili amino kiselina. Koliko je ovo cist i delotvoran izvor metabolicke energije mozda najbolje ilustruje podatak da se u obliku vodenog rastvora u medicini koristi za infuziju koja ide direktno u krvotok.
    Izvor : http://www.yu-fitness.com
    Last edited by Untouchable; 23-01-10 at 23:19.

  13. #1413
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Brate nije to tako jednostavno.
    Pošalji mi na PM svoju visinu, težinu, godine starosti... reci mi isto koliko puta treniraš nedjeljno (i treniraš li uopšte).. Malo detaljnija analiza je potrebna da bi se moglo nešto tako tek prepisati i preporučiti nekome. Nisu to stvari za zajebanciju.. :mrgreen:
    pa dobro nisam ti ja trazio pomoc oko suplemenata to znam i sam...nego cisto oko same ishrane...tu ne mozes da sjebes nikoga...kako vi nakrljate dnevni unos proteina,uh i kcal?ono sta jedete,neke ideje,da ne jedem svaki dan tunjevinu

  14. #1414
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Pa ja ti kažem da bih ti tačno rekao šta da jedeš, moraš ove podatke da mi pošalješ na PM... da znam otprilike šta tebe interesuje, jer nije sistem isti za sve...

    A ja mogu ofrlje da ti kažem jedi piletinu, tunjevinu, ribu... ali nije to to... ali dobro, ako ćeš da ti kažem samo šta da jedeš, ja ću ti napisati na PM.. ali nije stvar samo u tome šta jedeš nego i koliko ga jedeš...

  15. #1415
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Koji hleb je najbolji, jel integralni ili ražani? I dje ima da se uzme, na Ct ima neki crni al to je nesto pola bijelog brasna a pola neke dr žitarice.

  16. #1416
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Untouchable View Post
    Brate to sto ti pricas je glupo... Dekstroza je grozdjani secer, tj monosaharid kojeg unose sportisti zajedno sa WHEY-em u PWM zbog brze apsorbcije....

    Izvor : http://www.yu-fitness.com

    Moj post se nije odnosio na DEKSTROZU, nego na ISHRANU, koju mi je i tražio da mu pošaljem. Sigurno mi nije tražio da mu DEKSTROZU pošaljem na PM...

  17. #1417
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    51
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Moj post se nije odnosio na DEKSTROZU, nego na ISHRANU, koju mi je i tražio da mu pošaljem. Sigurno mi nije tražio da mu DEKSTROZU pošaljem na PM...
    izvini brate mislio sam da si mislio da dekstrozu ne treba tako preporučivati... Bio je nesporazum... Praštaj...

  18. #1418
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Uglavnom, svako ko 'oce da nauci nesto o ovoj temi neka prelista http://www.yu-fitness.com

  19. #1419
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ili http://www.bodybuilding.com/
    Mozda salju i 'vamo, znam da imaju international shipping. (ako neko hoce da kupi nesto)

  20. #1420
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  21. #1421
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    421
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by strava i zasu View Post
    e ovako...treba neko od poznavalaca da mi kaze,posto za 3 dana pochinjem u teretanu po prvi put u zivotu....e sad neko da mi kaze,s obzirom da pojma nemam,kako da krenem...kako je pravilno,neko kaze,jedan dan ruke,jedan dan ledja,jedan dan noge..neko kaze, jedan trening,sve to,i ruke i ledja i noge...i ako ko moze da mi navede koje su to sprave najbolje za svaki dio tijela..ruke,noge,ledja,ili sta vec (uzmite u obzir da pojam nemam)...i josh jedno pitanje,sto se koristi od preparata za povecavanje kilaze...sto je najbolje,protein,kreatin,hiper masa,bla bla,ne znam...hvala unaprijed.
    samo bucaj i poznavaće se manje misli a vise radi

  22. #1422
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    LEĐA

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Ovo je osnovna vezba za ledja.Uhvatite sipku nadhvatom nesto sire od sirine vasih ramena.Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Podignte vase telo sto vise mozete.Vratite se u prvobitan polozaj I ponovite vezbu.



    Povlacenje na lat masini

    Polozaj pri izvodjenju vezbe:Sedite na lat masinu cvrsto oslonjeni stopalima o pod.Uhvatite cvrsto sipku nadhvatom u najvecoj mogucoj sirini. Zatim.povlacite sipku sve do visine grudi. Mozete kombinovati sirinu hvata dan bi pogodili razlicite delove ledja.Vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.




    Hiperekstenzija

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Lezite na rimsku klupu licem prema dole.Prekrstite tuke preko grudi I polako spustajte torzo trudeci se da nosem dodirnete pod.U trenutku kada je vas torzo u donjem polozaju I skoro normalan u odnosu na pod,polako se vracajte u pocetni polozaj I ponovite vezbu. Vodite racuna da,kada se vracate u pocetni polozaj NIKAKO ne izvijajte ledja ka gore.



    Veslanje u pretklonu

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Za izvodjenje ove vezbe je potrebno dosta prostora.Nagnite se napred,savijajuce se u struku tako da vase grudi,gledajuci po vertikali,ispred vasih stopala Drzite kolena blago povijena,a neka vam stopala budu u sirini koja je nesto manja od sirine ramena.Uhvatite sipku nadhvatom u sirini ramena.U pocetnom polozaju ruke su potpuno ispruzene,pa je sipka u visini potkolenica. Zatim,podizite sipku do stomaka.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.Obavezno drzite glavu I ramena uspravno tokom celog pokreta da bi ledja bila u stabilnom polozaju.




    Jednorucno veslanje

    Polozaj pri izvodjenju vezbe:Postavite levo koleno I levu ruku na ravnu klupu s tim da je vasa desna noga cvrsto oslonjena na pod.Nagnite se napred tako da su vasa ledja prava I paralelna sa podom.Uzmite bucicu u desnu ruku tako da je dlan okrenut ka vama I polako podizite teg do visine rebara.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.




    Veslanje na donjem koturu

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Sedite na masinu za veslanje i uzmite sipku obema rukama.Zatim,polako vucite sipku do stomaka I polako je vratite u pocetni polozaj.Obavezno drzite ledja prava I normalna u odnosu na pod u toku celog pokreta.



    Veslanje t-sipkom

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Uzmite t-sipku obema rukama,jednom ispod druge.
    .Nagnite se napred,savijajuce se u struku tako da vase grudi,gledajuci po vertikali,ispred vasih stopala. Drzite kolena blago povijena,a neka vam stopala budu u sirini koja je nesto manja od sirine ramena. U pocetnom polozaju ruke su potpuno ispruzene,pa je sipka u visini potkolenica. Zatim,podizite sipku do stomaka.Vratite teg u pocetni polozaj I ponovite vezbu.Obavezno drzite glavu I ramena uspravno tokom celog pokreta da bi ledja bila u stabilnom polozaju.



  23. #1423
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    TRICEPS

    Potisak sa cela na kontra kosoj klupi

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Lezite na kontra kosu klupu ledjima skroz oslonjenim na klupu. Neka vam vas trening partner pazljivo doda EZ sipku. Neka vam dlanovi budu okrenuti ka gore a ruke uspravne.Drzite sipku iznad glave.Trudite se da vam ruke uvek budu malo savijene u laktovima da bi pritisak na misic bio konstantan. Polako spustajte sipku na par centimetara od ociju trudeci se da vam laktovi budu okrenuti ka vama u toku celog pokreta.Zatim,vratite ruke u pocetni polozaj I ponovite vezbu.




    Potisak V-sipkom

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Zakacite V-sipku na lat masinu.Uhvatite je obema rukama tako da vam dlanovi budu okrenuti jedan ka drugom I pozicionirajte sipku u visini grudi Polako potiskujte sipku na dole trudeci se da kontrolisete laktove.Koncentisite se I na to da vam ruke budu malo savijene u laktovima kada ste u donjem polozaju.Polako vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.




    Propadanja na klupi

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Naslonite se rukama,u sirini ramena,na stabilnu klupu.Neka vam stopala budu sto dalje od klupe.Kada ste u gornjem polozaju trudite se da vam ruke budu malo savijene u laktovima radi veceg pritiska na triceps.Polako spustajte torzo ka podu drzeci laktove u telo.Kada dodjete do donjeg polozaja polako se podignite u pocetni polozaj I ponovite vezbu.



    Potisak sipkom na kosoj klupi

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Lezite ,potpuno oslonjeni ledjima na kosu klupu..Neka vam vas trening partner doda sipku dok ste u ovom polozaju.Stegnite sipku cvrsto tako da vam dlanovi budu okrenuti ka gore.Polako spustajte sipku iza glave trudeci se da vam laktovi ne beze u stranu.Zatim,polako podizite sipku ponovo se koncentrisuci na polozaj laktova.Trudite se da vam ruke budu malo savijene u laktovima radi veceg pritiska na triceps.



    Kikbek

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Pri izvodjenju ove vezbe koristicemo bucice.Sedite na kraj ravne klupe stavljajuci telo u polozaj kao na slici.Ruka zauzima polozaj uz telo I savijena u laktu pod pravim uglom. Polako opruzajte podlakticu ka gore trudeci se da nadlaktica ostane uz telo U krajnjem polozaju trudite se da vam ruka bude malo savijena u laktu radi veceg pritiska na triceps. Polako vratite teg u pocetni polozaj.Ponovite vezbu sa obe ruke.



    Sedeci potisak sipkom

    Polozaj pri izvodjenju vezbe:
    Sedite na ravnu klupu drzeci cvrsto teg u rukama.Podignite teg iznad glave trudeci se da vam ruka bude malo savijena u laktu radi veceg pritiska na triceps.Polako spustajte sipku iza glave kontrolisuci laktove I trudeci se da usmerite sto veci pritisak na triceps.Polako vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.



    Sedeci potisak jednorucnim tegom

    Polozaj pri izvodjenju vezbe: Sedite na ravnu klupu drzeci cvrsto teg u rukama.Podignite teg iznad glave trudeci se da vam ruka bude malo savijena u laktu radi veceg pritiska na triceps. Polako spustajte bucicu iza glave kontrolisuci laktove I trudeci se da usmerite sto veci pritisak na triceps.Polako vratite sipku u pocetni polozaj I ponovite vezbu.



    Uski benc pres na smit masini

    Polozaj pri izvodjenju vezbe:Lezite na ravnu klupu koja je u sklopu smit masine tako da budete oslonjeni celim ledjima.Uhvatite teg veoma uskim hvatom sirine 18-24cm.Polako spustajte teg na oko 8cm od grudi a zatim podignte teg u prvobitan polozaj.Tokom celog pokreta drzite laktove uz telo.





  24. #1424
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,663
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    NOGE

    Noge predstavljaju vrlo veliku misicnu grupu, pa izbor vezbi delimo na tri grupe:
    -vezbe za kvadriceps
    -vezbe za zadnju lozu
    -vezbe za listove

    Cucanj sa slobodnim tegom

    Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.



    Hek cucanj

    Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na hek masini tako sto cete nasloniti ledja na naslon.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja uvek oslonjena tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.





    Iskorak

    Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Za izvodjenje ove vezbe obezbedite dovoljno prostora.Zapocnite izvodjenje vezbe tako sto cete iskoraciti jednom nogom napred i izvrsiti pun iskorak,dok drugu nogu drzite na prvobitnom mestu.U cilju postizanja veceg istezanja iskoracite sto vise napred.Vratite nogu u pocetni polozaj i ponovite vezbu drugom nogom.




    Skok iz cucnja

    Savet pri vezbanju:Zapocinjemo vezbu iz polozaja dubokog cucnja sa rukama preksrtenim ispred tela.Iz ovog polozaja,eksplozivno skocite sto vise u vis.Ponavljajte do otkaza.



    Prednji cucanj

    Savet pri vezbanju:Postavite sipku ispod brade oslanjajuci je na prednje deltoide.Ruke drzite prekrstene ispred vas,dok su laktovi paralelni sa podlogom.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.




    Ekstenzija

    Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na masini.Pocnite vezbu podizuci tezinu ispravljanjem obe noge.Radi boljeg efekta preporucuje se sporije vracanje u pocetni polozaj.Ponoviti vezbu.





    Presa

    Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na presi.Stopala neka vam budu u sirini od nekih 40 cm.Pocnite vezbu spustanjem platforme u donji polozaj,a zatim je vratite u pocetni potpuno ispravljajuci kolena (ne zakljucavajte kolena-dozvolite malo savijanje u gornje polozaju).





    Cucanj na smit masini

    Savet pri vezbanju:Smestite sipku na ramena i osigurajte njen polozaj na njima.Stopala postavite u sirini malo manjoj od sirine vasih ramena.Zapocnite izvodjenje vezbe spustajuci se u sedeci polozaj.Spustite se do polozaja u kome su vase butine paralelne sa podom i vratite se u pocetni polozaj.Vrlo je vazno da drzite ledja pravo tokom celog pokreta.U tom cilju fokusirajte se na tacku ispred vas tokom izvodjenja vezbe.



    Leg curl

    Savet pri vezbanju:Ova vezba predstavlja pregib za zadnju lozu.Zauzmite pravilan polozaj na masini.Zapocnite vezbu podizanjem tezine,savijajuci noge u kolenima,kao da hocete da dodirnete gluteuse.Sporo vratite tezinu u pocetni polozaj i ponovite vezbu.Ova vezba se moze izvoditi i u sedecem i stojecem polozaju u zavisnosti od toga koje su nam sprave na raspologanju.




    Podizanje za listove na presi

    Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na presi.Postavite vrhove vasih stopala na donju ivicu platforme.Izvodite vezbu tako sto podizete platformu iskljucivo snagom listova.Vratite se u pocetni polozaj i ponovite vezbu.




    Sedece podizanje na prste

    Savet pri vezbanju:Zauzmite polozaj na masini.Postavite vrhove stopala na platformu i podizite tezinu iskljucivo snagom vasih listova.Trudite se da u svakom pokretu istegnete misic.List je vrlo specifican misic i svako reaguje drugacije kod ovih vezbi.Probajte vise ponavljanja,rad sa vecim tezinama,sporo spustanje i nadjite onaj vid vezbe koji vam odgovara.




    Stojece podizanje na prste

    Savet pri vezbanju:Stanite ispred stalka za cucanj i stavite sipku na ramena.Vezba je slicna sedecem podizanju na prste.Podizite vase telo snagom vasih listova




    Kikbek

    Savet pri vezbanju:Lezite na zemlju oslonjeni dlanovima i kolenima o podlogu.Telo drzite paralelno za zemljom.Podizite jednu nogu na gore do krajnjeg polozaja,u stilu konja koji se rita .Pokret izvodite sporo i kontrolisano.Vratite nogu u pocetni polozaj i ponovite vezbu.

  25. #1425
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    PG
    Posts
    9,785
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vlado View Post
    Da, u svakom slučaju sve što je prirodno zdravije je (bez ikakve diskusije) od bilo čega što je hemijsko. Međutim, moraš shvatiti da ne funkcioniše svačiji metabolizam na isti način. Recimo, imaš ljude koji jedu kao svinje, a ne mogu da se udebljaju. Isto imaš ljude koji vrlo malo jedu, ali ako to ne potroše istog momenta im se prima.
    Ljudi koji su vezani za ovaj prvi slučaj koriste preparate, ja sam objasnio gore šta je kreatin i kako se konzumira, pošto sam vidio da se narod svačega nalupa ovdje... Treba bit oprezan sa tim... Nije sramota ne znat, sramota je znat da ne znaš, a ne raditi ništa po tom pitanju...
    Shvatam ja. Kao sto rekoh, ne osudjujem ja nista to. Znam kako djeluju i protein i kreatin i glutanin. Nego samo kazem kako ja praktikujem, i kako mi se cini da djeluje. Preporucujem svima da probaju, pa ako nisu zadovoljni rezultatima, neka koriste suplemente za koje misle da im odgovaraju.
    DICIOTTO

Page 57 of 401 FirstFirst ... 74753545556575859606167107157 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •