Page 52 of 401 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast
Results 1,276 to 1,300 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #1276
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pet treninga je optimalno.Ja cetvrtkom odmaram od tegova,a tad radim neke bokserske vjezbe i dzak.

  2. #1277
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    pa posle 2mjeseca 6/7 mislim da bi valjalo malo odmorit misic mozda nekih mjesec dana 2-1-2-2 treningom.pa se kasnije vratit na taj il neki drugi. malo je je to 2mjeseca imat 8dana pauze ne zezaj...
    f6

  3. #1278
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja velim sto je inace optimalno.Tek sad vidjeh da je rekao da trenira 2 mjeseca

  4. #1279
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ja evo drugi mjesec da treniram 6 dana u nedelji
    grudi biceps,ledja triceps, ramena i noge a izmedju svake serije ponavljanja seriju trbusnjaka, to djaolje mi se ne poznaje

    jel treba da pocnem ili mi je jos rano za neki od dodataka ishrani recimo Whey Protein?>
    prvo trbusne ne radis svaki dan, a kao drugo mozes do kraja zivota da ih radis nece ti se vidjeti ako se ne istopis prvo ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  5. #1280
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imate trenine za definiciju i za masu pored ostalih... tacno se zna kako ide ishrana za definiciju i kako za masu... definicija se trenira tako sto su serije sa vise ponavljanja i manjim tezinama dok za masu ide obratno.

    Evo jedan dobar trening koji moze da se iskoristi i za masu i za def.

    -Ponedeljak
    Grudi - Bendz, kosi bendz, razvlacenje
    triceps - "ze" sipka sa cela, lat masina sa onim trouglom lat masina sa konopcem znaci isto kao trougao samo sto se konop koristi, jos jedna proizvoljna za triceps
    trbusni na kraj treninga a na pocetak sklekovi i malo razboj za zagrijavanje.

    -utorak
    Ramena - iz sjedeceg polozaja dizanje iza glave posle toga ispred glave sve zavisi koji dio ramena ocete da pogodite prednji ili zadnji, leptir sa dvije buchice, e sad ne znam kako bih ovu nazvao ali ruke vam stoje podignute i savijene i laktovima sake dodju na visinu usiju i onda dizete dvije buchice iznad glave i vracete ali samo do visine usiju.
    Opet prije pocetka zagrijavanje sklekovi vratilo razboj trbusni ali pomalo...
    Ledja- Lakt masina od naprijed i od nazad (dvije serije), lat masina vucha iz sjedeceg polozaja i onda takozvana "shega" jedino da pokazem ovaj polozaj ali otprilike na bendz klupi iz doggy stajla vuchete teg odozdo prema gore...

    SRIJEDA -
    Biceps i noge i po mogucnosti trcanje posle treninga.
    Ova tri dana se ponavljaju a nedelja se odmara moze i da se upotrijebi ovaj trening svaki drugi dan... Misic mora da odmara tri dana da bi se razvio.

    AKo radite za definiciju onda svaku vjezbu radite po 5 serija sa minimum 8 ponavljanja do 15 po mogucnosti po 15 ponavljanja

    Ako radite za masu onda 5 serija po 5 ponavljanja... za masu se treba malo isforsirat.

    E sad moj najmiliji trening ali to tek posle 3 mjeseca ovakvog treniranja normalnog...
    Znaci kad napr radis grudi onda ti je jedna serija 15 puta bendz 15 puta kosi bendz 15 puta razvlacenje i 15 puta pulover... odmor 45 sekundi i tako 3 do 4 serije odradis

    Tako za sve ali u jedan trening ne radis preko dvije grupe misica i ne vise od 4 serije po grupi i nikako ne raditi napr dva puta bendz nego se moraju mijenjat djelovi misica...

    Sat vremena prije i posle treninga ne treba jest.

  6. #1281
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu sad da citam sve, ali ima dosta toga krivo napisanog...

    *Ne mozes trenirati ledja i noge, ili grudi i noge u istom treningu
    *4 treninga nedeljno je sasvim dovoljno za svakoga i tu je prva greska kod vecine
    *definicija vise ponavljanja, masa manje :cry: Ja sam mislio da smo i naucili nesto do sada...
    *nije uopste lose, cak naprotiv raditi antagoniste u istom treningu
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  7. #1282
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    AKo treniras grudi pogadjes i triceps znaci ako si se umorio na grudi neces moc triceps u potpunosti da isforsiras... U pocetku radis slabije treninge ali posle po godine 4 treninga nedeljno je malo i ne mozes sve obuhvatit...

  8. #1283
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sta je pola godine treninga
    Sve moze, samo treba znati kako...

    Evo citat Milana Jovanovica:
    Last edited by oktagon; 04-11-09 at 11:38.
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  9. #1284
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Ne mogu sad da citam sve, ali ima dosta toga krivo napisanog...

    *Ne mozes trenirati ledja i noge, ili grudi i noge u istom treningu
    *4 treninga nedeljno je sasvim dovoljno za svakoga i tu je prva greska kod vecine
    *definicija vise ponavljanja, masa manje :cry: Ja sam mislio da smo i naucili nesto do sada...
    *nije uopste lose, cak naprotiv raditi antagoniste u istom treningu

    ok za antagoniste,
    sto se tice 4 dana, ja radim misicne grupe po 2 puta nedjeljno, al podijelim tako da je pauza 2 dana, i da svaki moze da se odmori i obnovi...
    mislim da nije previse,
    npr grudi+triceps ponedeljak i cetvrtak, biceps+noge utorak i petak, i ledja+ramena srijeda i subota...
    dosta pauze za svaki, plus nedjelja...

  10. #1285
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ja evo drugi mjesec da treniram 6 dana u nedelji
    grudi biceps,ledja triceps, ramena i noge a izmedju svake serije ponavljanja seriju trbusnjaka, to djaolje mi se ne poznaje

    jel treba da pocnem ili mi je jos rano za neki od dodataka ishrani recimo Whey Protein?>
    Trubusne radi 2 do 3 puta nedeljno i oni trebaju odmora a sto se tice Whey t o je obican kao sto ti kazes dodatak ishrani ! Ne moze ti skoditi,ako mozes kupi... Ali najbitnije je da dobro jedes !!! 5 do 6 obroka dnevno ako to ispostujes e onda ide whey Jer djabe tebe 20 kutija Whey ako ti se ishrana svodi na brzu hranu,slatkise..... Znacu sto vise proteina,ugljenih hidrata i zdravih masti.Hrana cini 50% uspjeha ostalo dobro odradjen trening i nekih 15-20% ti dodaci u ishrani :smile:

  11. #1286
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ovako...pocheo sam danas sa teretanom,sa punih 20 godina u prkno...toliki neradnik,samo se vozio,nikakva akcija,niti istaslichno,jednom rijechju ljenchuga..al za divno chudo nemam 200 kila kako bi to mozda trebalo da imam,nego jebiga,imam samo 73 kila na izuzetno veliku visinu od 1,95...znachi premrshav...i krenuo sma sa treninzima danas,pa bih voljeo da mi neko napise,ukratko,a moze i opsirno kako da pochnem,sta prvo da radim,prvih nedelja,dok ne udjem u trening,koje sprave,i tako to vec...i nekm i neko kaze sta da jedem da se ta kilaza dovede u neku pristojnost,da li da pijem proteine ili kreatine (ostalo ne dolazi u obzir)...hvala unaprijed.

  12. #1287
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by alkaida View Post
    e ovako...pocheo sam danas sa teretanom,sa punih 20 godina u prkno...toliki neradnik,samo se vozio,nikakva akcija,niti istaslichno,jednom rijechju ljenchuga..al za divno chudo nemam 200 kila kako bi to mozda trebalo da imam,nego jebiga,imam samo 73 kila na izuzetno veliku visinu od 1,95...znachi premrshav...i krenuo sma sa treninzima danas,pa bih voljeo da mi neko napise,ukratko,a moze i opsirno kako da pochnem,sta prvo da radim,prvih nedelja,dok ne udjem u trening,koje sprave,i tako to vec...i nekm i neko kaze sta da jedem da se ta kilaza dovede u neku pristojnost,da li da pijem proteine ili kreatine (ostalo ne dolazi u obzir)...hvala unaprijed.
    Prvo što ti je, je da jedeš minimum 5 puta dnevno. Ne moraš uzimat ništa od preparata osim ako neces da ideš preko 100kg i da imaš definiciju ka profesionalac.
    Znači po mojem iskustvu, a vucam se po teretana 6 godina i bio sam u sličnu situaciju ka ti, trening ti je najmanje bitan nego se fokusiraj na ishranu pojačanu.

    EDIT: iskopaj nešto odavde http://www.yu-fitness.com/trening.php
    Last edited by Lommy; 23-11-09 at 23:32.


  13. #1288
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    430
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala brate...ma nista to profesionalci i bakrachi...samo da se nabaci Bogom dana masa...al ako iko jede,ja jedem,mnogo puta,ogromne kolicine,al i doktor je reka ''dok budes stalno,posle svakog jela,isa u wc,dzaba ti je sve,koriguj to,imacesh masu'' ...mislim da u tome lezi problem,pa sam zato i ikrenuo u teretanu,kao ono nadajuci se da ce me taj trening nacerat da josh vise jedem il ista vec..jbga,zajebano je.

  14. #1289
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Prvo što ti je, je da jedeš minimum 5 puta dnevno. Ne moraš uzimat ništa od preparata osim ako neces da ideš preko 100kg i da imaš definiciju ka profesionalac.
    Znači po mojem iskustvu, a vucam se po teretana 6 godina i bio sam u sličnu situaciju ka ti, trening ti je najmanje bitan nego se fokusiraj na ishranu pojačanu.

    EDIT: iskopaj nešto odavde http://www.yu-fitness.com/trening.php
    Lommy o cemu ti to pricas ?? Koji profesionalci ?? Znasi ti sta su suplementi ? I trening je def. bitan ! Ako ne uradi kvalitetan trening sa punom kontrakcijom misica i kracim pauzama nije nista napravio :roll: I znasi tiiii ... sta je defka na 100kg Sa tim kvalitetom mozes na balkansko :-)

  15. #1290
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Izvini koliko imaš sati treninga ti?

    Znaš, mene ne vjeruju da ne uzimam nikakave preparate. Ja znam o čemu pričam a evo ti i jedna moja slika da ne bi mlatili praznu slamu:
    Last edited by Lommy; 24-11-09 at 23:19.


  16. #1291
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne stvarno, nemojte da uzimate ''preparate'' bicete kao profiji :lolblue:
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  17. #1292
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JArmani View Post
    ima jedan preparat raspitacu se ali jedino da ga uzmes kad udjes ali bas u formu on ti je za to sto tebi treba.raspitacu se za proizvod i cijenu
    Za sta preparat ?
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  18. #1293
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovo za proteine nijesam znao da mora gram po kilogramu tezine. Ali mi se cini da je previse 6 obroka dnevno kad treniram.

  19. #1294
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za neki napredak u misicnoj masi trebalo bi 2g proteina po kg tjelesne tezine :wink:
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  20. #1295
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaNK View Post
    Ali mi se cini da je previse 6 obroka dnevno kad treniram.
    Ne boj se ništa, poslušaj me


  21. #1296
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    6 manjih obroka, sa sto vise proteina

  22. #1297
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Za neki napredak u misicnoj masi trebalo bi 2g proteina po kg tjelesne tezine :wink:

    Nelson Montana kaze, za anabolizam su dovoljna svega par grama proteina dnevno. Jednostavno tolike gigantske dnevne kolicine proteina nisu potrebne. Ja licno, dnevno unesem otprilike oko 50tak grama proteina dnevno.
    Nelson Montana kaze, da ono sto jedes nema gotovo nikakve veze sa tim kako izgledas, vec da izgledas onako kako treniras i onako kakva ti je genetika. Na masi jedi vise, za definiciji manje, i to je sva filozofija.

    Preporucujem njegove dvije knjige: "Botomline bodybuilding" i "Bodybuilding truth"

    U tijelu gotovo sve je definisano hormonima, koliko ces misica moc dobijat zavisi od nivoa testosterona i hormona rasta, koliko ces sala gubit/dobijat zavisi od rada tiroidne zlijezde, tj od lucenja hormona T3.
    Vise mi je pun k.... strucnjaka za ishranu... izbjegavajte UH, ne jedite voce, jedite tonu proteina dnevno,... bla bla i druge gluposti...

  23. #1298
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad me je sramota kad vidim sta sam radio. Ja sam ljetos konzumirao samo dva obroka dnevno dok sam trenirao a cini mi se skoro pa nijesu imali proteine.

  24. #1299
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hologram_universe View Post
    Nelson Montana kaze, za anabolizam su dovoljna svega par grama proteina dnevno. Jednostavno tolike gigantske dnevne kolicine proteina nisu potrebne. Ja licno, dnevno unesem otprilike oko 50tak grama proteina dnevno.
    Nelson Montana kaze, da ono sto jedes nema gotovo nikakve veze sa tim kako izgledas, vec da izgledas onako kako treniras i onako kakva ti je genetika. Na masi jedi vise, za definiciji manje, i to je sva filozofija.

    Preporucujem njegove dvije knjige: "Botomline bodybuilding" i "Bodybuilding truth"

    U tijelu gotovo sve je definisano hormonima, koliko ces misica moc dobijat zavisi od nivoa testosterona i hormona rasta, koliko ces sala gubit/dobijat zavisi od rada tiroidne zlijezde, tj od lucenja hormona T3.
    Vise mi je pun k.... strucnjaka za ishranu... izbjegavajte UH, ne jedite voce, jedite tonu proteina dnevno,... bla bla i druge gluposti...
    ...lol...
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  25. #1300
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    103
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji je najbojlji raspored za trening?

Page 52 of 401 FirstFirst ... 24248495051525354555662102152 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •