Page 41 of 401 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast
Results 1,001 to 1,025 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #1001
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladimir_Miloshevic View Post
    A inace se bavish ovime od kad nisu postojali prashkovi , dugi period jedan , i sve si stvari probao iz iskustva , ali opet izgledas sitan i dalje u majici posle defke hehe Ja sam upravo zavrsio defku , i nisam nimalo sitan


    Brao, svaka cast za tebe

  2. #1002
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala drugar

  3. #1003
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladimir_Miloshevic View Post
    Zamastio se od ketoze hehe Samo te gledam sta kucash hehe
    I ja tebe posmatram sta kucas Samo da te pitam, molim konkretan odgovor: Uneses 10000 kalorija na keto dijeti, a potrosis tri. Sto ce da se desi sa ovih 7000 kalorija, one ce da nestanu vjerovatno, hokus pokus jel? Uzmi u obzir zakon odrzanja energije. Zamisli potrosis 3000 kalorija a uneses 2000 iz cokolade i sladoleda, odakle ce doci tih 1000 kalorija, da li ce tijelo izvrsit rad bez energije(perpetum mobile), tih 1000 kalorija? Uzmi u obzir prvi zakon termodinamike.
    Insulin ne moze oboriti osnovne zakone fizike. Tacno je da je insulin anabolican hormon, i tacno je da u uslovima visokog insulina nema trosenja masti za energiju, ali ni misica, vec glukoze iz krvi koja je izazvala skok insulina. Ako si zainteresovan pojasnicu ti sto se desava kada jedes UH sa visokim GI i nakon toga radis recimo kardio, jer sam 100% siguran da ti kardio radis ujutro na prazan stomak.

    Ajd stavi sliku u majicu da vidimo koliko si krupan, i onda nam reci koje si kure radio.
    Last edited by hologram_universe; 22-12-08 at 15:28.

  4. #1004
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rupa
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izvinjavam se shto upadam u vashu diskusiju al samo bi da kazem da sam juche
    dobio Ultimate Nutrition Low Carb Prostar Whey Protein 2,27kg s ukusom banane.
    sad odradrih trening,zamutih ga s 3 dcl vode... i moram priznat da mi se bash i ne svidja ukus,nekako mi je bljutavo..
    da li bi bolje bilo sa mlijekom da ga ipak kombinujem? zaashto se preporuchuje bash voda?
    o.O

  5. #1005
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DjuKa View Post
    izvinjavam se shto upadam u vashu diskusiju al samo bi da kazem da sam juche
    dobio Ultimate Nutrition Low Carb Prostar Whey Protein 2,27kg s ukusom banane.
    sad odradrih trening,zamutih ga s 3 dcl vode... i moram priznat da mi se bash i ne svidja ukus,nekako mi je bljutavo..
    da li bi bolje bilo sa mlijekom da ga ipak kombinujem? zaashto se preporuchuje bash voda?
    Koliko si ga platio? Preporucuje se sa vodom zbog toga sto mlijeko usporava apsorbciju, a cilj ti je sto brze probavljanje nakon treninga.

  6. #1006
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DjuKa View Post
    izvinjavam se shto upadam u vashu diskusiju al samo bi da kazem da sam juche
    dobio Ultimate Nutrition Low Carb Prostar Whey Protein 2,27kg s ukusom banane.
    sad odradrih trening,zamutih ga s 3 dcl vode... i moram priznat da mi se bash i ne svidja ukus,nekako mi je bljutavo..
    da li bi bolje bilo sa mlijekom da ga ipak kombinujem? zaashto se preporuchuje bash voda?
    Ne pijesh ga samo sa vodom , nego sa dekstrozom , nabavi je u zdravu hranu , i na 30 grama proteina ide minimum 30 grama dekstroze do 60. I obrati paznju na unos vode , na 100 grama praha ide litar vode radi bolje apsorpcije , pa ti rachunaj.

    poz

  7. #1007
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hologram_universe View Post
    Ajd stavi sliku u majicu da vidimo koliko si krupan, i onda nam reci koje si kure radio.
    I ako postavim sliku i budem fino gradjen , shta ce to na kraju znachiti ?

    Nadam se da si svjestan da izgleda nije mjerilo znanja , a ja sam tvoj "sitan izgleda u majici" doveo u kontekst samo zato sto si se ti prvi busao sa silnim iskustvom , jer ti ne kupis znanje sa foruma i raznoraznih sajtova i studija zdravo za gotovo , nego testiras sve na sebi i to josh iz vremena kad nije bilo praskova hehe ,a opet izgledas sitno

    I nisam jos uzimao kure nikakve , natural sam , i svoj napredak pripisujem samo znanju o ishrani , a sto se tice mog interesovanja za tvoju kuru , to je chista znatizelja .

  8. #1008
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rupa
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hvala na odgovorima.
    15 dana sam chekao da stigne tako da koliko se sjecam,mislim da sam dao 65 eura
    o.O

  9. #1009
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @hologram

    ne napadam te, ali trebao si da znas da cak i prevelik unos zasicenih masti mogu da izazovu lucenje insulina (glicerol koji se oslobadja), procitaj malo o ketonskoj dijeti, skini s neta knjigu od Lyle McDonald the Ketonic Diet
    Last edited by <awesome>; 23-12-08 at 01:14.
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  10. #1010
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    za ostale koji konzumiraju mega doze dextroze, ne bih preporucio vise od 50g dextroze, upravo iz razloga jer iritiranje pankreasa traje MNOGO DUZE nego sa drugim uh tj polimerima dextroze kao sto je maltodextrin,ili starchevima kao waxy maize ili vitargo,jednostavno nema potrebe, glikogen cete popuniti kvalitetnijim UH, a primarni cilj dextroze je da iziritira pankreas cisto u dovoljnoj mjeri da insulin krene da cirkulise, znaci 30-50g zavisno od tjelesne tezine.
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  11. #1011
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by <awesome> View Post
    @hologram

    ne napadam te, ali trebao si da znas da cak i prevelik unos zasicenih masti mogu da izazovu lucenje insulina (glicerol koji se oslobadja), procitaj malo o ketonskoj dijeti, skini s neta knjigu od Lyle McDonald the Ketonic Diet
    Ok, to znam. Ne kazem da je moja keto djeta bila idealna, ali je bila keto. Zasicene masti sam unosio s razlogom. Provociranje testosterona, mada je to diskutabilno...koliko se moze uticat na to..

    Sto god coek pojede dolazi do lucenja insulina. Cini mi se da sam vidio na jednoj tablici insulinskog indeksa da riba ima relativno visok II(insulinski index), sjecem se da je imala veci II od zobenih(nisam 100% siguran). Tako da je cijela ta prica u najmanju ruku relativna.
    Last edited by hologram_universe; 23-12-08 at 03:06.

  12. #1012
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladimir_Miloshevic View Post
    I ako postavim sliku i budem fino gradjen , shta ce to na kraju znachiti ?

    Nadam se da si svjestan da izgleda nije mjerilo znanja , a ja sam tvoj "sitan izgleda u majici" doveo u kontekst samo zato sto si se ti prvi busao sa silnim iskustvom , jer ti ne kupis znanje sa foruma i raznoraznih sajtova i studija zdravo za gotovo , nego testiras sve na sebi i to josh iz vremena kad nije bilo praskova hehe ,a opet izgledas sitno

    I nisam jos uzimao kure nikakve , natural sam , i svoj napredak pripisujem samo znanju o ishrani , a sto se tice mog interesovanja za tvoju kuru , to je chista znatizelja .

    Slazem se da izgled nije mjerilo znanja. Nisam krupan u majici bas zbog toga sto kuru nikad nisam radio. Sa mojom "kalorija je kalorija" djetom imam kompletan six pack, a kada sam bas dehidriran i 8pack.

    Nisi mi odgovorio na pitanja, sto znaci da ipak nisi siguran da li sam u pravu. Procitaj malo kako se masti razlazu, vidjeces da bez obzira na to sto nema skokovitog rasta insulina, masti se opet pothranjuju u masne stanice.
    Da nije tako svi bi radili Palumbo djetu na masi, super, dobijali bi cistu masu bez sala.

    I za ove praskove, mislio sam figurativno
    A sitan jesam za svoj ukus, za prosjecnog vjezbaca sam itekako krupan, opet me bukvalno shvacas. Sitno se osjecam pored mass monstera iz teretane sa bf-om preko 20%
    Kad pocnem kuru, stavicu ovdje detalje, poslije nove godine.
    Last edited by hologram_universe; 23-12-08 at 03:17.

  13. #1013
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    97
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hologram_universe View Post
    Nisi mi odgovorio na pitanja, sto znaci da ipak nisi siguran da li sam u pravu. Procitaj malo kako se masti razlazu, vidjeces da bez obzira na to sto nema skokovitog rasta insulina, masti se opet pothranjuju u masne stanice.
    .
    Ma nisam ti odgovarao , iskreno , jer mi je smjesna cijela pricha. Pogotovo dio gdje spominjesh 10 hiljada kalorija , trebao si navesti 40 hiljada

    Nisam bezveze ti napisao , da napishesh prosjechan jelovnik dnevni shta si sve unosio u toku jednog dana

  14. #1014
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    u moj jelovnik ima 10 000 kalorija ;p hehehehe sto da radim ; p ? ? ?! ? ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #1015
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Vladimir_Miloshevic View Post
    Ma nisam ti odgovarao , iskreno , jer mi je smjesna cijela pricha. Pogotovo dio gdje spominjesh 10 hiljada kalorija , trebao si navesti 40 hiljada

    Nisam bezveze ti napisao , da napishesh prosjechan jelovnik dnevni shta si sve unosio u toku jednog dana

    Smijesna ti je moja prica?? 10000 kalorija sam ti dao kao primjer, naravno da niko toliko ne unosi, ali ima ljudi koji masu treniraju i unose recimo 5000 kalorija.

    Evo da ti pitanje preformulisem, sto ako na keto djeti uneses 5000 kalorija a potrosis 3000, sto je sasvim moguca situacija!
    Ti kazes da nije bitan suficit, yeah right!

  16. #1016
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    u moj jelovnik ima 10 000 kalorija ;p hehehehe sto da radim ; p ? ? ?! ? ?
    he he, ne jedi ugljene hidrate i nema zime :grin:

  17. #1017
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    cush da ne ijem najukusnije , kod mene sve mora biti full FAT meals ;p mmmmmmmm nenormalan sam gurman, i da se ne satirem po par ura treninga imao bi 500 kila minimum do sada ;p
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  18. #1018
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hologram_universe View Post
    Smijesna ti je moja prica?? 10000 kalorija sam ti dao kao primjer, naravno da niko toliko ne unosi, ali ima ljudi koji masu treniraju i unose recimo 5000 kalorija.

    Evo da ti pitanje preformulisem, sto ako na keto djeti uneses 5000 kalorija a potrosis 3000, sto je sasvim moguca situacija!
    Ti kazes da nije bitan suficit, yeah right!
    mislim da je 5000 kalorija na keto dijeti prilicno hazarderski, da ne kazem suludo! pa gledaj racunicu, unos masti na keto dijeti se preporucuje od 1 do 1.5 g po kg tjelesne mase, a unos proteina 2-2.5g po kg ( nije visok unos zato jer nema insulina koji je nosac, a znamo sto se desava sa viskom proteina onda...) Npr ja koji imam 100kg i 15%bf unosicu 250g proteina i recimo 100g masti.To ti je 1900 kalorija unesenih. Da se na keto dijeti dobije masa, moze, ali uz pomoc hemijskih pomagala (prvenstveno igf-1, jer se on ne luci tokom keto,jer nema insulina, a igf je kljucan za rast). Ako vec hoces nesto slicno keto dijeti da dobijas sto manje sala, procitaj vise na netu o Palumbo dijeti, za masu, moderate fat n carb
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  19. #1019
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja sam probao keto jednom i bio sam najnervozniji coek svijeta...
    Dovoljno je meni malo sarat sa unosom UH ..

  20. #1020
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by <awesome> View Post
    mislim da je 5000 kalorija na keto dijeti prilicno hazarderski, da ne kazem suludo! pa gledaj racunicu, unos masti na keto dijeti se preporucuje od 1 do 1.5 g po kg tjelesne mase, a unos proteina 2-2.5g po kg ( nije visok unos zato jer nema insulina koji je nosac, a znamo sto se desava sa viskom proteina onda...) Npr ja koji imam 100kg i 15%bf unosicu 250g proteina i recimo 100g masti.To ti je 1900 kalorija unesenih. Da se na keto dijeti dobije masa, moze, ali uz pomoc hemijskih pomagala (prvenstveno igf-1, jer se on ne luci tokom keto,jer nema insulina, a igf je kljucan za rast). Ako vec hoces nesto slicno keto dijeti da dobijas sto manje sala, procitaj vise na netu o Palumbo dijeti, za masu, moderate fat n carb
    5000 kalorija na bilo kojoj djeti je suludo, osim naravno ako nemas dosta fizickih aktivnosti kao npr sparco. Sa tih 1900 kalorija moras mrsat. Osiguran ti je deficit, pa toliko ti ni bazalni metabolizam nije. Ono sto sam htio da kazem jeste to da je tih 1900 kalorija dobijeno iz proteina i UH istom bi dinamikom definicija tekla. Niko mi nije odgovorio na pitanja, a poenta moje price nije bila da se lupam ciframa(5000, 10000 kalorija) vec da samo iznesem potencijalnu situaciju, tj sto ce se desiti ako si u suficitu u ketozi.

    O Palumbovoj djeti sam citao, nisam detaljno...kad budem imao vremena vidjecu sta kazu ljudi koji su je iskushali na nekom od foruma.
    Za dobijanje mase sa sto manje sala najbitnija je dobra manipulacija kalorijama i brojanje istih, a ne toliko pwm, pa obrok poslije kompleksni UH+p, pa uvece p+m itd...

    Tvoje brojke, 100kg i bf 15% na tvoju visinu(cini mi se 178cm?) su odlicne. Gledao sam ti slike na x3m forumu, pretpostavljam da si radio kure(ispravi me ako grijesim), ako jesi bi li detalje mogao dobit na pm? posto planiram u februaru da odradim prvu kuru, a ocu to da odradim kako valja, i + jos defku do ljeta.

  21. #1021
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    ///Classified///
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa jasno zbori hologram, jedino sto je za debljanje/mrsanje bitno je zakon termodinamike... Ostale stvari su vec drugo, kao npr izbjegavanje katabolizma jer tu vec ne ide prica 'kalorija je kalorija', tu je odnos bitniji...

    Objasnite malo to sa 'kurama'?

  22. #1022
    Join Date
    May 2008
    Posts
    132
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Unusual Suspect View Post
    Pa jasno zbori hologram, jedino sto je za debljanje/mrsanje bitno je zakon termodinamike... Ostale stvari su vec drugo, kao npr izbjegavanje katabolizma jer tu vec ne ide prica 'kalorija je kalorija', tu je odnos bitniji...
    Tacno tako. Zbog toga je i meni mnogo bolje radit definiciju sa UH jer nakon treninga unesem jedno 1000 kalorija, dobro isprovociram insulin i dosta proteina unesem i tako obezbijedim makar jedan obrok da mi bude izuzetno anabolican. U tijelu se konstantno odvija izgradnja i razgradnja misicnog tkiva, pitanje je samo sta ce da nadvlada, razgradnja izgradnju ili obrnuto, a to zavisi od dosta stvari..
    Da bi izgradnja misica bila sto veca, odnosno u plusu u odnosu na razgradnju, misicu trebaju biti dostupne aminokiseline kao gradivni element i druge stvari koje omogucuju ugradnju (insulin, izvor energije, kiseonik itd.). Ukoliko te stvari nisu dostupne, razgradnja ce nadvladati izgradnju. Niski nivoi glukoze i insulina u krvi dovode do oslobadjanja hormona glukagona i kortizola. Kortizol razlaze i masne naslage i misicno tkivo radi dobitka energije. Visok kortizol duze vrijeme smanjuje razgradnju masnog tkiva sto dovodi do veceg gubitka misica nego sala.
    Last edited by hologram_universe; 24-12-08 at 00:27.

  23. #1023
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    a baret ja sve ovo kad procitam ostajem doma, ja ne znam sto treniram, e cu umrijet kako je krenulo, makse kad biv coek ovo sve brinuo ......... dajte nesto po naski sa ovu napacenu raju, koja radi 12 sati a bi da trenira, sto im je cinjet, za ove sto puse, piju kafe, iju sendvice 3 4 puta dnevno ?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #1024
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da nije ko u Pg kavim chudom nailazio na posni sir ella?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  25. #1025
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    Da nije ko u Pg kavim chudom nailazio na posni sir ella?
    nema nema, ja cu potraziti u voliju...imas dukatov posni sir, ili od shabacke mlijekare mladi sir
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

Page 41 of 401 FirstFirst ... 313738394041424344455191141 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •