Page 38 of 401 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast
Results 926 to 950 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #926
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nekima teshko pane na stomak.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  2. #927
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto ce vi protein ako uzimate amino ?! zar se sam protein ne pretvori u amino ? a mene masa ne treba ja je skidam radim def i gomile i gomile i gomile kardio treninga , a od sledeceg mjeseca idem kardio , tegovi, pa rvanje 3 sata posle moj trening
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  3. #928
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo i ja poceh da idem u teretanu,ne toliko radi bildanja,vec da ne gubim vrijeme sjedeci ispred kompa(od kise se ne moze na basket...)
    Visok sam 190 i tezak 92 kg.Neke sam prosjecne gradje,malo uzi u ramenima,imam malo stomaka...
    Treniram vec 2 nedelje(3 dana,pa pauza) - neki standardni trening:
    1. dan: Grudi,biceps
    2. dan: ramena,noge
    3. dan: ledja,triceps

    E ovako...procitao sam nocas svih 38 strana ove teme i shvatio da sam bio u totalnoj zabludi sto se tice ishrane(ja sam smanjio ishranu odkad treniram,chak nista nisam jeo poslije teretane,misleci a cu tako topiti masti i skinuti stomak)
    Rekoh vec da mi nije primarno da s nesto bildujem(mozda malo ramena,zateznje grudi i skidanje stomaka),al nakon sto procitah sve ovo rekoh sebi:"KAd vec ulazem neki rad,sto da ne dobijem i jace rezultate?"

    Sad sam mislio da radim ovako:
    -Ujutro neki laksi trening na prazan stomak.Moze li mi neko objasniti od cega se sastoji taj trening?Kako se pravilno radi?Kako se radi taj kardio trening i kad ga treba primjenjivati?
    -U teretanu oko 4-5...(danima kad pravim pauzu - treba li da radim kuci neki laksi trening ili da idem na trcanje?)

    E sad sto se hrane tice:
    vidim da predlazete 5-6 obroka dnevno...
    1.ako bih radio po vec navedenom rasporedu treninga,kako da rasporedim obroke?
    2.sta da jedem prije treninga?(molim vas da mi dajete konkretno nazive hrane,a ne UH,P+M i tako to )
    3.da li da uzmem L-Karnitin?
    4.Odlucio sam da uzmem Whey i dextrozu(ali ne odmah).Vidio sam da se vodi rasprava oko stetnosti,pa me interesuje da li neko zna konkretan primjer da je nekome stetio whey?
    5.Sta jesti za dorucak?
    6.Sta je sa mlijekom i jogurtom?(kad i koliko)
    7.Moze li umjesto mladog nemasnog sira uvece da se jede stari tvrdi nemasni sir?
    8.Sta je sa hlebom?(koji,koliko)
    9.Kako da kombinujem ugljene hidrate?(prije ili posle treninga,koliko da ih uzimam,u kojoj hrani)
    10.Kako jesti krompir?
    11.Sta je sa tjestaninom?Rizom?(prije ili posle treninga,koliko..)
    12.Sta je sa sokovima?(znam da gazirano nije preporuchljivo)
    Ne zamjerite ako ima glupih pitanja Ako neko moze da mi odgovori ovako po stavkama....Hvala unaprijed
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  4. #929
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    @ sparco, amino ne mogu zamijeniti protein....

    Uh, Madzi sta da ti kazem, ne ide to tako kao sto mislis.
    Oces da se ''nabildujes'', neces da se ''nabildujes'', kad bi to tako bilo svi bi mi izgledali kao profi bilderi.

    Odvoj kardio i trening sa tegovima, jer ne mozes ispostovati ishranu i supse adekvatne tako da ti katabolizam ne gine.

    1.Obroke ti nije tesko raspodijelit, ne vidim problem, jedi na svakij 2-3 sata, vec sam ranije i napisao sta.
    2.Jedine brze proteine, znaci moze jaja i vlakna, neka salata
    3.Zavisi za sta ti treba...
    4.Molim te nemoj i ti oko stetnosi tih STRASNIH proteJina
    5.Ovsene + whey + mlijeko (voda) + jaja
    6.Ako oces da skidas stomak, ne puno moze malo ujutru (zbog laktoze)
    7.Samo da je nemasan
    8,9,10 i 11 : sve o UH, hljeb izbjegavaj, sto vise pirinca, moze i krompir pogotovo posle treninga
    12.Baci sokove
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  5. #930
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sto ce vi protein ako uzimate amino ?! zar se sam protein ne pretvori u amino ? a mene masa ne treba ja je skidam radim def i gomile i gomile i gomile kardio treninga , a od sledeceg mjeseca idem kardio , tegovi, pa rvanje 3 sata posle moj trening
    Ti si uzeo samo bcaa (sastoje se od 3 amino ki$eline), koje su inache odlichne, posebno kad se rade jaki treninzi i kardio. One su no.1 shto se tiche sprechavanja katabolizma...ali ne mogu zamijenit whey.
    I shto se tiche mase, od whey-a cesh dobit chistu mishicnu masu i to ne mnogo ,vjeruj mi. Naravno sve ovo uz pravilnu i sredjenu ishranu.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  6. #931
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    @Madzi
    L karnitin uzmi slobodno.Nije neki jak sagorijevach, dace ti energije i pomoc pri topljenju masti...
    Shto se tiche proteina, potpuno su bezbijedni i slobodno udri po njima...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  7. #932
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    @ sparco, amino ne mogu zamijeniti protein....

    Uh, Madzi sta da ti kazem, ne ide to tako kao sto mislis.
    Oces da se ''nabildujes'', neces da se ''nabildujes'', kad bi to tako bilo svi bi mi izgledali kao profi bilderi.

    Odvoj kardio i trening sa tegovima, jer ne mozes ispostovati ishranu i supse adekvatne tako da ti katabolizam ne gine.

    1.Obroke ti nije tesko raspodijelit, ne vidim problem, jedi na svakij 2-3 sata, vec sam ranije i napisao sta.
    2.Jedine brze proteine, znaci moze jaja i vlakna, neka salata
    3.Zavisi za sta ti treba...
    4.Molim te nemoj i ti oko stetnosi tih STRASNIH proteJina
    5.Ovsene + whey + mlijeko (voda) + jaja
    6.Ako oces da skidas stomak, ne puno moze malo ujutru (zbog laktoze)
    7.Samo da je nemasan
    8,9,10 i 11 : sve o UH, hljeb izbjegavaj, sto vise pirinca, moze i krompir pogotovo posle treninga
    12.Baci sokove
    Prvo da se zahvalim na odgovorima.
    Ja ti govorim - ne zelim da izgledam kao profi,sve i da mogu to da postignem za 2 dana...Zelim samo malo da treniram,da ubijam vrijeme,a kad vec radim - zasto ne bih i neke rezultate dobio od toga(malo jaca ramena,zategnutije grudi i bez stomaka)
    Ne zelim da se strogo pridrzavam nekih propisa niti da se ubijam od treninga,ali sam spreman na neka manja odricanja(izbjegavanje slatkisa,brze hrane...)Nemam ni para da bih totalno organizovao sebi ishranu(jbg moracu jesti sta majka spremi ) tako da ce tu biti i nekih masti i slicno...ALi mogu recimo pojacati ribu,jaja...Mozda i uzeti whey(mislim da je dobra stvar taj obrok odmah posle treninga)
    Jos mi malo pojasni,ako mozes,oko UH.KAd ih uzimam?Koja je to hrana?
    I ako mozes da mi kazes sta je kardio i kako da ga ja ukomponujem u ovaj moj raspored?
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  8. #933
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olosh View Post
    @Madzi
    L karnitin uzmi slobodno.Nije neki jak sagorijevach, dace ti energije i pomoc pri topljenju masti...
    Shto se tiche proteina, potpuno su bezbijedni i slobodno udri po njima...
    Koliko je otprilike L-karnitin i koliko mi traje pakovanje pri nekom normalnom koriscenju?Dje da ga uzmem?Koja marka?Koristim li ga pri radu sa tezinama ili samo kad trcim,radim biciklo i te neke brze vjezbe?
    Ma nemam ja nista protiv proteina,nego cujem da se zale,pa me bas interesovalo da li neko ima nekog druga ili kolegu da se sje*ao od proteina...Pricaju protiv,a niko ne daje razlog niti chinjenice...
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  9. #934
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Madzi View Post
    Koliko je otprilike L-karnitin i koliko mi traje pakovanje pri nekom normalnom koriscenju?Dje da ga uzmem?Koja marka?Koristim li ga pri radu sa tezinama ili samo kad trcim,radim biciklo i te neke brze vjezbe?
    Ma nemam ja nista protiv proteina,nego cujem da se zale,pa me bas interesovalo da li neko ima nekog druga ili kolegu da se sje*ao od proteina...Pricaju protiv,a niko ne daje razlog niti chinjenice...
    Ja mislim da je cijena l-karnitina od 25-30e ali nisam siguran.
    Imash ga u pansport u sportski centar, teretanu fantastik....marka manje vishe nije ni bitna shto se l-karnitina tice, svaki radi posa', imash dymatize....Koristish ga prije bilo koje fizichke vjezbe, bilo kardio ili tezinski trening.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  10. #935
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kao i posle vjezbi, ja ga uzimam dva put, 90 posto treninga kod mene je kardio, sprave teke ovlas da se utegnem nista drugo , kardio trening ces najbolje postici trcanjem na trakama , biciklom ili bilo cim, al pod uslovom da konstantu opterecenja organizma drzis na 80 posto , a ako oces topljenje masti, drzi puls na 60 posto , sto znaci radi test izdrzljivosti, ako ti srce najvise gura recimo 160 a trebalo bi to tebi da je neka normalna gornja granica, drzi onda puls stalno na 140 i trci tako po sata svaki dan i eto ti kardio , ako oces suprotno 30 i vise minuta na 120 otkucaja eto ti topljenje ;p

    p.s. whey cu uzimat ako odlucikm povecati treninge snage i tegove do tad mi ne treba nista , uzimao sam ga ranije i ne svidja mi se oblicenje koje se dobija od njega
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  11. #936
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvo se to ''oblicenje'' dobije od wheya ?
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  12. #937
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    l karnitin moze bit najkorisniji kada se radi ketonska dijeta...pri ovim ostalim dijetama poptuno ga je beskorisno uzimati
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  13. #938
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja nemam dijetu a uzimam ga ;p 6 jakih obroka imam i cepam njega al tonu kardia, ja mlim e isto dobijam , samo sam makao masnoce neke i hljeba minimum i nema kafe i koka kola
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  14. #939
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    p.s. ne znam kad sam ga uzimao i radio jake treninge , sve sam nekako kao loptica postajao , ;p bez njega imam def odma i nekako dobijam onaj fini zilavi misic suvi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #940
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ti to do wheya...
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  16. #941
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    no do chega isti trening ista ishrana ;p ajde mi objasni , ;p , ja mislim da za sad, nemam potrebu za njim, jer radim kardio , najvise 90 posto opet ponavljam, a ishrana mi je jaka, i tucem mesa dosta ;p , kad promijenim , uzecu ga , kao dodatak, jer znam da necu nadospijevat nicim tu kolicinu, za sad neka ga, ovo mi je posle 3 mjeseca povreda intro month , pa kad pojacam svega ce biti , u tabletice sako ima super, ;p ko ce mutit tolike muke svaki dan
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #942
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Radio sam danas kardio: biciklo 30 minuta sa pulsom 150-160 i ona sprava(mislim da je nordijsko skijanje) 20-ak minuta sa pulsom 160-170.VAlja li to sta?
    Jos par pitanja za vas:
    1.Opet mi niko nije objasnio ulogu ugljenih hidrata.KAd da ih uzimam,koliko i u kojoj hrani...
    2.Neko je pominjao suvo grozdje.Sta sa njim?
    3.Banane?(koje voce da forsiram?)
    4.Koliko vitamina C i zbog cega ga treba uzimati?
    Hvala unaprijed
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  18. #943
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    valja li, zavisi kolko si utreniran i u kondicji , nekad valja nekad bogomi niposto , jel ti se mantalo kad sidjes sa trake, ono kao plivanje u glavi, ako jes smanjuj tempo , tj vrijeme , ako nije ok je skroz, plus nisi morao mijenjat , samo traka il samo skijanje, probaj brzi hod na trazi preko 200 misica aktiviras i teze je od trcanja , ugljeni hidrati su najvaznija hrana za misice , ne mogu dan da prezive bez njih, imas ih u rizi, pastama i sl ,
    suvo grozdje vjerovatno zbog shecera vocnog koji ti valja posle treninga ne znam
    babane su dobar izvor vitamina b cini mi se i jos nekih vitamina dobra su zamjena za neki manji obrok , voce i povrce svako brate od toga smao dobro moze bit
    a vita c kao sportista trosis vise, i pada imunitet pri fizickim naporima zato cpeas C da se ne naladis ;p

    e kako ti pomogoh svaka mi cast
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  19. #944
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    rupa
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima jedno stotinjak stepenica nedaleko od moje kuce dje skoro niko nit zhivi,nit prolazi
    savrsheno mjesto za moj kardio trening..
    trchanje uzbrdo ? shtetno?
    reche mi drug da se srce preoptereti.. ?
    o.O

  20. #945
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Hahah pa sigurno se manje optereti uzbrdo kad ides 10 km/h nego na ravnom 30 km/h... e sad ako zapucas tempo jbg ne mos istom brzinom trcat i uzbrdo i ravno. Ja vrtim krugove na Goricu oko spomenika s tim sto idem od crkve nekad trcim do vrha i nazad.
    She is only here to annoy herself!

  21. #946
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    shto to pricas covjece !??!?! hehe ajde na okupljanje ja odok na kardio paljenje guma
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #947
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Tivat
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najbolji kardio po meni je brzi hod uz blagu uzbrdicu...
    ko je na strogoj definiciji pozeljno bi bilo da se izbjegne voce, zbog visokog sadrzaja fruktoze, ko radi popularnu "masu" nece mu skodit par vockica da ubaci u periodu prije treninga.Opet kazem, l-karnitin nema smisla uzimati, pogotovo zato sto bi trebale mega doze da krene utilizacija masti kao goriva, zato kazem da je pogodan kod ketonske dijete gdje se kao gorivo koriste ketoni(masti).

    @Madzi
    prevelik ti je puls da ga drzis toliko konstantnim duzi period, radi hiit, znaci 1min 160puls a drugi minut 120puls.Ili jednostavno low intensity cardio 120puls konstantno nekih 40minuta
    N*A*S*M*E*J*A*N*I[*] A*N*A*N*A*S

  23. #948
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to ti je vec fatburning zona i odlicna stvar , evo ako oce neko trening maksimalne izdrzljivosti program koji ja radi trcanje prvi dan 40 minuta lagan tempo 5 zagrijavanje 5 hladjenje , drugi dan 20 minuta na minut jace slabije , isto 5 min zagrijavanje 5 min hladjenje i treci dan , osim 5 min warm up i cooldown , 4 minuta trcanje na 10 sekundi puni sprint na 10 sekundi skroz lagano i tako 4 minuta cijela ;p posle svakog trcanja serije cucnjeva x2 do pucanja i 2 x sklekovi kolko ih mozete i serije trbusnih i ledjnih i 30 min istezanja ;p eto vi kardio i stogod ;p al ako ovaj program radite onda striktno samo njega 3 put nedjeljno i apsolutno nista drugo ,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  24. #949
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Shta da radim da malo opteretim sredishnji dio grudi?
    uski sklekovi//uski razboj sa rukama pri tijelu, i izbacenom zadnjicom//--pomazhe li?

  25. #950
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Shta da radim da malo opteretim sredishnji dio grudi?
    uski sklekovi//uski razboj sa rukama pri tijelu, i izbacenom zadnjicom//--pomazhe li?
    Ako te pogodi vjezba onda pomaze.
    Radi bendz uski hvat.
    Last edited by Olosh; 12-12-08 at 14:06.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

Page 38 of 401 FirstFirst ... 283435363738394041424888138 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •