Page 154 of 401 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast
Results 3,826 to 3,850 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #3826
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Nego da se vratim na ovo sto sam htio da kazem. Sad sam uzeo da listam ovaj thread i gledam zadnjih 5-6 strana o cemu se pise.
    Jedino sto se ovdje moze procitati su: koliko ponavljanja raditi, koje vjezbe raditi, koje proteine kupiti, koju hemiju piti... itd.
    Na osnovu svega mogu da potpisem da 80% vas nema veze sa vezom kako da se HRANI ! Sta jesti, kad jesti, koliko jesti.... To su pitanja o kojima treba vise da povedete racuna.
    Ovo vam sve govorim iz svog iskustva. Opet kazem 8 godina idem u teretanu (mislim da sam najvecu pauzu imao od mjesec dana, mada sam se i tada bavio nekom aktivnoscu) i ono sto sam naucio je da je ISHRANA glavni osnov svega.
    Koliko se hranis, kad se hranis i sta unosis direktno ce uticati na vas i na razvijanje vaseg tijela.
    Samo prica o tome koliko puta se ide u teretanu je jedna obicna GLUPOST ! Ako imas dobru ishranu i sa 3x sedmicno mogu da se naprave strasni rezultati. Prije par godina sam sa 3x sedmicno nabacio preko 20kg mase u roku od 8 mjeseci (ne mozete da zamislite koliko sam jeo). I to sve zahvaljujuci ISHRANI! Nikakvu hemiju nisam pio!
    Поента свега.

    Е, али свако ће да те пита ШТО ПИЈЕШ и ЧИМЕ СЕ БОДЕШ, никоме неће ни пасти на памет да те пита колико пута и што једеш...
    Свако мисли, узмеш протеин и завршио си поса', можеш да једеш љеба и кремића, е па ку.ац рођаци...
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  2. #3827
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Nesto ne zalazim na ovaj thread, samo zato sto sam sto se teretene tice dosta toga apsolvirao, pa mogu da kazem da mi ne trebaju nikakve druge informacije. Vec 8 godina idem u teretanu i mislim da sam proso sve moguce faze. Od "napucanog i misicavog" do nekog "definicija" tripa koji sam imao. Ne bavim se sa bodybildingom, cisto idem rekreativno radi odrzavanja forme. I malo to ozbiljnije shvatim 2 mjeseca prije ljeta da bi se pripremio za plazu. ;-)


    Nego da se vratim na ovo sto sam htio da kazem. Sad sam uzeo da listam ovaj thread i gledam zadnjih 5-6 strana o cemu se pise.
    Jedino sto se ovdje moze procitati su: koliko ponavljanja raditi, koje vjezbe raditi, koje proteine kupiti, koju hemiju piti... itd.
    Na osnovu svega mogu da potpisem da 80% vas nema veze sa vezom kako da se HRANI ! Sta jesti, kad jesti, koliko jesti.... To su pitanja o kojima treba vise da povedete racuna.
    Ovo vam sve govorim iz svog iskustva. Opet kazem 8 godina idem u teretanu (mislim da sam najvecu pauzu imao od mjesec dana, mada sam se i tada bavio nekom aktivnoscu) i ono sto sam naucio je da je ISHRANA glavni osnov svega.
    Koliko se hranis, kad se hranis i sta unosis direktno ce uticati na vas i na razvijanje vaseg tijela.
    Samo prica o tome koliko puta se ide u teretanu je jedna obicna GLUPOST ! Ako imas dobru ishranu i sa 3x sedmicno mogu da se naprave strasni rezultati. Prije par godina sam sa 3x sedmicno nabacio preko 20kg mase u roku od 8 mjeseci (ne mozete da zamislite koliko sam jeo). I to sve zahvaljujuci ISHRANI! Nikakvu hemiju nisam pio!

    Jbg, znam da je malo zajebano voditi racuna o ishrani kad zivite sa roditeljima koji vam spremaju rucak, pa onda ispadne da jedete ono sto vam daju. Ali od takve ishrane nema srece. I ja sam imao taj period, pa nisam imao rezultata. Tek kad sam se odvio od mojih i poceo sam da zivim i sam sebi da kuvam, i da kuvam ono sto ja hocu i sto mislim da treba da jedem, tek onda sam poceo da imam rezultate od teretane.

    Tako da vam svima savijetujem da procackate malo po netu i neke druge sajtova i forume, koji su vise specijalizovani na ovu temu bodybuildinga i pokusajte da na osnovu iskustava drugih ljudi, pokupite neke savijete vezane za ishranu i da ih primijenite na sebi... Opet vam kazem sa dobrom i pravilnom ishranom rezultati su zagarantovani..

    Naravno sve ovo se podrazumijeva da znate koje vjezbe da radite, koliko puta, da imate dovoljno vremena za odmor, da se dobro naspavate itd.....
    Ali opet kazem ishrana je br. 1 !
    Naravno,sve je to tacno.

    Tuzno je koliko ljudi danas pored ovog nepresusenog izvora informacija kompjutera koji skoro svako posjeduje ne zna o ishrani sto se tice napretka u teretani.Koliko ima tih anegdota iz teretane,kazem ja jednom momku u teretani "brate moras da jedes ako mislis da napredujes" a on na to odgovara i kaze svom drugu "ma znam...da vidis sinoc,citav veliki leb sam presjekao na pola ubacio sira i sunke i pojeo" i to izgovara sav srecan...'ebem ti zivot,smrklo mi se..

    Ali do nekih zabluda dolazi tako sto momci po 17-18 godina misle da hrana nije bitna ili da je vazno jesti sto vise hrane (ali suhomesnate) zbog toga sto imaju druga koji je strasno razvijen a uopste ne vodi racuna o ishrani ! Vjerujem,MOGUCE JE..ali kako je moguce ? Moguce je u tim godinama kada hormoni rade i u tim godinama se najbrze napreduje u zivotu,medjutim taj izgled nece biti dugog vijeka,cim prodje koja godina ti momci ce "izdusiti" jer su naravno nastavili sa losom ishranom a hormoni lagano poceli da se smiruju....imam masu drugova koji su od 17-18 godina izgledali nevjerovatno a uopste nisu vodili racuna o ishrani,sada sa 21-22 godine njihov stil zivota ostao je isti,medjutim njih nema "upola",bas su propali...o tome se radi

  3. #3828
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Tuzno je koliko ljudi danas pored ovog nepresusenog izvora informacija kompjutera koji skoro svako posjeduje ne zna o ishrani sto se tice napretka u teretani.Koliko ima tih anegdota iz teretane,kazem ja jednom momku u teretani "brate moras da jedes ako mislis da napredujes" a on na to odgovara i kaze svom drugu "ma znam...da vidis sinoc,citav veliki leb sam presjekao na pola ubacio sira i sunke i pojeo" i to izgovara sav srecan...'ebem ti zivot,smrklo mi se..
    E to mi je najjace kad cujem price da su jeli sendvic ili pljeskavicu... :-D Naravno da internet treba maksimalno koristiti, jer se jako puno toga moze nauciti i saznati...


    A koliko ce se samo ljudi pronaci u sledecem sto cu reci. :-)
    Recimo ja sam znao da podjem u subotu predvece u teretanu da bi se malo "napumpao", pa poslije toga uvece izaso u grad i razvalio se kao stoka od alkohola.
    Naravno tada veze sa vezom nisam imao o ishrani.. Ali to je samo jedan od primjera koliko neke stvari uticu na rezultate u tereteni.
    Sa druge strane imao sam periode dje po 2mjeseca kapi alkohola nisam pio. Pa da vidis kako su onda rezultati dolazili na vidjelo.

    Opet ponavljam da je ishrana najvaznija u svemu ovome... Makar ako ocete da dodjete do trajnih razultata na zdrav nacin. :-)

  4. #3829
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    То је то, некога је једноставно генетика частила па може да пеља буреке и залогајчиће код фета, а да се не дебља, а неке нас је осакатила па не можемо то да радимо јер ће нам стомак бит' метар пред нама кад будемо одили.

    Јес', то је једино код нас у ЦГ љеб главни састојак сваког оброка, ниђе друго у свијет, али добро тако смо навикли, нисмо ми криви
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  5. #3830
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    A koliko ce se samo ljudi pronaci u sledecem sto cu reci. :smile:
    Recimo ja sam znao da podjem u subotu predvece u teretanu da bi se malo "napumpao", pa poslije toga uvece izaso u grad i razvalio se kao stoka od alkohola.
    Naravno tada veze sa vezom nisam imao o ishrani.. Ali to je samo jedan od primjera koliko neke stvari uticu na rezultate u tereteni.
    Sa druge strane imao sam periode dje po 2mjeseca kapi alkohola nisam pio. Pa da vidis kako su onda rezultati dolazili na vidjelo.
    Има ли веће казне н'о кад одбијеш алкохолисање јер једноставно мрзиш да то што си радио у претходном периоду покакиш?

    Десило ми се да сам се убио од коктела јер сам их први пут пио, а сивоња навика' да само скубе ка' пиво и наравно на вр' главе, најгоре пијанство у животу, сјутри дан повраћање нон стоп, ништа се не једе, е преко$утра, кад сам доша' да тренирам имала ме кап убит', сав никакав, празан, немоћан, без воље...
    Покакиш мјесец уназад тако...
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  6. #3831
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Nesto ne zalazim na ovaj thread, samo zato sto sam sto se teretene tice dosta toga apsolvirao, pa mogu da kazem da mi ne trebaju nikakve druge informacije. Vec 8 godina idem u teretanu i mislim da sam proso sve moguce faze. Od "napucanog i misicavog" do nekog "definicija" tripa koji sam imao. Ne bavim se sa bodybildingom, cisto idem rekreativno radi odrzavanja forme. I malo to ozbiljnije shvatim 2 mjeseca prije ljeta da bi se pripremio za plazu. ;-)


    Nego da se vratim na ovo sto sam htio da kazem. Sad sam uzeo da listam ovaj thread i gledam zadnjih 5-6 strana o cemu se pise.
    Jedino sto se ovdje moze procitati su: koliko ponavljanja raditi, koje vjezbe raditi, koje proteine kupiti, koju hemiju piti... itd.
    Na osnovu svega mogu da potpisem da 80% vas nema veze sa vezom kako da se HRANI ! Sta jesti, kad jesti, koliko jesti.... To su pitanja o kojima treba vise da povedete racuna.
    Ovo vam sve govorim iz svog iskustva. Opet kazem 8 godina idem u teretanu (mislim da sam najvecu pauzu imao od mjesec dana, mada sam se i tada bavio nekom aktivnoscu) i ono sto sam naucio je da je ISHRANA glavni osnov svega.
    Koliko se hranis, kad se hranis i sta unosis direktno ce uticati na vas i na razvijanje vaseg tijela.
    Samo prica o tome koliko puta se ide u teretanu je jedna obicna GLUPOST ! Ako imas dobru ishranu i sa 3x sedmicno mogu da se naprave strasni rezultati. Prije par godina sam sa 3x sedmicno nabacio preko 20kg mase u roku od 8 mjeseci (ne mozete da zamislite koliko sam jeo). I to sve zahvaljujuci ISHRANI! Nikakvu hemiju nisam pio!

    Jbg, znam da je malo zajebano voditi racuna o ishrani kad zivite sa roditeljima koji vam spremaju rucak, pa onda ispadne da jedete ono sto vam daju. Ali od takve ishrane nema srece. I ja sam imao taj period, pa nisam imao rezultata. Tek kad sam se odvojio od mojih i poceo sam da zivim i sam sebi da kuvam, i da kuvam ono sto ja hocu i sto mislim da treba da jedem, tek onda sam poceo da imam rezultate od teretane.

    Tako da vam svima savijetujem da procackate malo po netu i neke druge sajtova i forume, koji su vise specijalizovani na ovu temu bodybuildinga i pokusajte da na osnovu iskustava drugih ljudi, pokupite neke savijete vezane za ishranu i da ih primijenite na sebi... Opet vam kazem sa dobrom i pravilnom ishranom rezultati su zagarantovani..

    Naravno sve ovo se podrazumijeva da znate koje vjezbe da radite, koliko puta, da imate dovoljno vremena za odmor, da se dobro naspavate itd.....
    Ali opet kazem ishrana je br. 1 !
    Onda pogledaš malo niže i nađeš cijeli thread samo tome posvećen https://forum.cdm.me/showthread.php?...tacija-Ishrana...
    #fakenews

  7. #3832
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    @milanese
    slazem se sa ovim tvojim oko ishrane..ja licno znam na sta si mislio,ali,alii..ne moze se reci ishrana je 80%,jednostavno ne moze.Trening je takodje mnogoooo bitan,bez dobro koncipiranog treninga se samo vrtimo u krug,i ne iskoristimo taj potencijal najvise sto mozemo.da ne zaboravim i pored dobrog treninga,dobre ishrane,odmor!strasno bitna stavka.
    pod dobrim treningom se smatra kad ti za jedan trening pomjeris 1-1.5t tegova,a ne uzmes neke izolacije i g**** i pojave ti se venice,pumpa i to je strasan trening,ee..
    i ovo sto kazes druge forume,sajtove..mogu ja otvorit forum i pisat svakakve gluposti..poenta je da ne treba bas svakog slusati.

  8. #3833
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Onda pogledaš malo niže i nađeš cijeli thread samo tome posvećen https://forum.cdm.me/showthread.php?...tacija-Ishrana...
    Jos veci uzas.. Samo uzmi i izlistaj malo ovaj thread.. Samo to uradi.. Ovdje se samo pise o suplementaciji. Kad sam govorio o ishrani, mislio sam na pravu hranu, a ne na hemiju.. Vrhunac je lik koji kaze da je u 7dana dobio 4kg i ubijedjuje ostale kako u mjesec dana moze da se dobije 20kg... WTF?? Ja ne pricam o toj vrsti "teretane".


    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    @milanese
    slazem se sa ovim tvojim oko ishrane..ja licno znam na sta si mislio,ali,alii..ne moze se reci ishrana je 80%,jednostavno ne moze.Trening je takodje mnogoooo bitan,bez dobro koncipiranog treninga se samo vrtimo u krug,i ne iskoristimo taj potencijal najvise sto mozemo.da ne zaboravim i pored dobrog treninga,dobre ishrane,odmor!strasno bitna stavka.
    pod dobrim treningom se smatra kad ti za jedan trening pomjeris 1-1.5t tegova,a ne uzmes neke izolacije i g**** i pojave ti se venice,pumpa i to je strasan trening,ee..
    i ovo sto kazes druge forume,sajtove..mogu ja otvorit forum i pisat svakakve gluposti..poenta je da ne treba bas svakog slusati.
    Nisam ni reko da je ishrana 80%. Ali je podjednako bitna koliko i trening. Recimo po meni ishrana je 40%, trening 40% i odmor 20%. I dzabe ti dobar trening, ako nemas ovo dvoje. To sam htio da kazem. Tako da ako zelis da napredujes pored dobre ishrne, podrazumijeva se i dobar trening.
    Sto se tice foruma i sajtova, naravno da neces slusati sta neki pojedinci mlate (kao doticni iz thread o suplementaciji).
    Samo uzmi i izcitaj malo sve to sto ima i sto te interesuje (ima jako puno toga, da su ti cak dani i dani potrebni da sve vecina toga procita) i na kraju odradi presijek svih tih sajtova i foruma i eto ti odgovora.. I takve savijete uzmi da slusas i da pratis i imaces rezultate..

  9. #3834
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cauchy View Post
    Preporucujem da procitate ovo http://www.xsport.rs/forum/body-buil...slite-o-ovome/
    Momak je predobro objasnio
    To je prava stvar...baš ja radim sličan trening...banja je

    Quote Originally Posted by Divljina View Post
    Nemoj se uvrijedit, ali meni su gore boldovane recenice ciste nebuloze...

    1.Posle 3 mjeseca treninga mozda mozes da primijetis malu razliku?Pazi, ako 3 mjeseca radis trening za povecanje mase i uz to uzimas odgovarajucu ishranu, ti ne nabijes minimum 5,6 kila mase (koja normalno ne mora, i ne moze biti sva misicna) onda tu nesto ne valja.Ili trening ili ishrana, uglavnom tvoja je greska.A vjeruj mi da se tih 5,6 kila na prosjecnog covjeka (185cm i nekih 80-85kg) itekako primijeti.
    2.Ovo za grudi mi je tek nejasno.Nije ti normalno da odradis grudi 4 puta mjesecno, sto ispada da ih radis jednom nedeljno...Kako si ti mislio, da ih radis 2 puta nedeljno ili svake druge nedelje?Opste je poznato da je neki optimum da odradis svaku misicnu grupu (kako veliku, tako i malu) jednom nedeljno.
    1.Od tih 5-6 kila za 3 mjeseca, ako jedes sve idealno i dajes po 150-200e na hranu mjesecno samo za samog sebe, mozda ces imat 1-2kg misica. Primijeti se na prosjecnog covjeka, samo prosjecni covjek
    nema uslova toliko da jede, trenira, sprema hranu i posveti cio dan tome. Ja pricam o tim prosjecnim ljudima, koji se trude da se priblize ili ispune te zahtjeve, bilo da je trening, hrana, san, raspored itd.
    Da je tako to sve super i lagano teretane bi bile prepune ljudi koji za po godine nabiju tih 10 kila, pa se isklešu, pa još 5-6kg, i sve mašina do mašine...Fora je za regularne ljude koji studiraju, imaju posao,
    porodicu, socijalni zivot, obaveze razne, to ide dosta sporije (Ne pricam o ležačima što dođu pred ljeto u teretanu 3 mjeseca i pola treninga u pricu provode i ni ne znaju ni što ni kako)
    2. Da premalo je stimulacije za mišić...To što je tebi opšte poznato meni nije, koliko ja skapirah, optimum između treniranja mišića je 36-48sati, tj u tom periodu je povišena sinteza proteina u mišićima,
    i nakon toga opada, ajde i 3 dana, aj 1 nedjeljno stvarno niđe veze Ja ih radim 3 put nedjeljno, mozda ih ne okinem sa 6 setova kao što se u split kidaju sa 12, ali imam osjećaj da je stimulacija dosta bitnija, no da olešiš
    mišić...Tj to mi rezultati govore, a i još poneko. Ako trebaju linkovi evo izbacicu posle. Inače najviše sam rastao dok sam bio u srednjoj, prve godine faksa, kad sam isao 1dan. razboj 2vratilo, pauza, pa opet i sve tako

    Quote Originally Posted by Kaljestro View Post
    Па ја не знам што ви очекујете, да Катлер уноси 150 грама протеина и храни се као неко ко има 70 кила?
    Схватите да тип ван сезоне има 150 кила и такву животињу треба нахранит'.
    Није он негира' да користи стероиде итд, штавише један је од ријетких који је говорио о томе, али то је његов поса', он се бави тиме, живи од тога, посвећен је томе....

    И колико пута треба тренират' груди? По 4 пута? То можда ако по читави дан радиш вратило, разбој и склекове, па си принуђен стално...
    Или ако их радиш лагано, онда можеш.
    Ја не знам прође ли и један тренинг да лагано одрадим, али како видим једини се ја и још пар другова напрежем тамо и рикам док радим јер оће тег да ме убије, дајем максимум, а већина дође, ради серију, смори се док је одради јер само млатара рукама...
    И сад ја сам под упалом 3 дана после тренинга, а треба да се раде леђа, руке, рамена, ноге, треба одморит' неки дан, стварно не знам кад бих мога' да одрадим груди опет, мањка ми дана.....

    И не можеш да видиш напредак за три мјесеца? Ок, болест бодибилдинга је да не видиш напредак, али уколико је стварно тако да нема напретка, онда или не једеш или не тренираш да ваља.
    Сад ћеш ти рећ да се храниш одлично, много једеш итд, а онда кад кажем некоме да једем по најмање 5 пута дневно, гледају ме ка' да сам с марса па'...
    Niko njega ne kritikuje, nit ijednog BBildera, šta više svaka im čast za trud i odricanje i muke...što se najviše vidi kad osvoje neku medalju i samo padnu na koljena, krenu suze od muke i od svog stresa
    koji su preživljavali...

    Ja treniram 3 dana nedjeljno, to znaci 3 puta, objasnih gore manji je volumen, intenzitet dosta jak, itekako ih osjećam, al ne toliko da se raspadam da ne mogu i za 2 dana trening odradit da valja...
    Upala nije znak da ti je dobar trening, da odradis neki lagani kardio, npr brzo hodanje posle treninga, jedno 15-20 minuta, mnogo bi ti se popravio oporavak, i upale prošle.
    Ne kažem ja da je split loš, al generalno, pogotovo ljudima koji nisu dugo u treningu, mislim da ne dalje iste rezultate kao full, ili upper/lower..Mada vjrv zavisi i od čovjeka do čovjeka donekle...

    Split su izmislili nova generacija BB, i normalno da ga Jay koristi i svi oni, jer su se napucali do maksimuma pa se koncentrišu na pojedine djelove i fino ih "obrađuju", ne fali mu ni mase ni snage. I naravno roka testosterona
    i duranabol il kako li se zovu ta čuda, tako da kod njega uopšte nema pada sinteze proteina, nit smanjivanja nivoa testosterona itd itd, pa mu je split najbolja opcija.
    A nekad, prije napredovanja hemije itd svi su radili FBW, i bili makine opake

    Nisam rekao da JA ne vidim napredak, čak sam jedan od tipova kome se masa baš brzo vata i sl, jedem približno dnevnim potrebama, nekad više nekad manje al tu blizu, smije mi se narod kad se nosam sa
    kofama sa pastrmkom i piletinom i čudima... Samo kažem da marketinško prosipanje fora i prodaja suplemenata na bodybuilding.com
    i preporučivanje "običnim" ljudima na forumu da uče i rade trening lika koji je mutant, znači 130 kila mišića i 20godina treninga i sva hemija i uslovi, nema nikakvog smisla ni koristi.
    Tako da od tih tromjesečnih transformacija niđe veze, to baš stimuliše stručnjake koji oće od kilavog mršavića pred ljeto da postanu mašine za plažu...I naravno kako dođe tako i ode,
    a najčešće ni ne dođe...Treba stalno biti aktivan, a neki rezultati dobri, vrijedni pohvale se dostižu posle godinu, dvije, tri....

    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Laik jesam da vas ne lazem,ali dosta citam po ovome internetu pa ponesto i znam

    Cega se ne moze vidjet' napredak za 3 mjeseca ? Mora da se salis,onda ne treniras pravilno i NE JEDES dovoljno...

    S moje laicke strane ja bi svima sto pocinju u teretanu a bogami i onima sto idu par godina,a koji nisu napravili neki napredak preporucio FULL BODY trening 3x nedeljno sasvim dovoljno,za pola godine ima da dozive metamorfozu u izgledu ako se budu naravno dobro hranili !

    Tvrdim da ce imati mnogo mnogo bolji napredak nego da rade zasebno misicne partije.Ja se iskreno jezim kada dodju neki klinci od 17-18 godina i stariji,tek pocinju u teretani i oce da dijele misicne partije,jedan dan grudi,drugi ramena treci ovo cetvrti ono...mislim,gluposti.

    Ovo se ne odnosi na osobe koje imaju izgradjene misice i kojima je potrebno da izoluju odredjene misicne partije,ali evo moje laicko misljenje,da li se vi nekad zapitate "da li je malo raditi jednom nedeljno grudi" "da li je malo raditi jednom nedeljno noge" itd itd. Ja mislim da JESTE,a pogotovo za neke pocetnike.

    Za osobe koje su na steroidima njima nije problem raditi jednom nedeljno jednu misicnu partiju,slikovito objasnjeno,njihov nivo testosterona je podignut i ako su npr u Ponedeljak odradili Grudi,njima to nece biti malo,jer njihov testosteron ce do narednog ponedeljka malo opanuti,ali to nece biti problem.

    Dok sa druge strane mi "bez steroida" imacemo problem,mnogo je cekati od Ponedeljka do Ponedeljka, malo je jednom nedeljno odraditi 1 misicnu partiju,zbog toga upravo i vidjate osobe u teretani koje godinama izgledaju isto,ne mijenjaju se,ne znaju da treniraju . (ne znaju da se hrane,to je pod broj 1)

    Ja bih svim pocetnicima preporucio da razmisle o Full body treningu (iako se mnogi znalci protive ovome,ali ima i onih koji podrzavaju ovo) jer cete zaista mnogo brze napredovati,ali ono sto je najbitnije u svemu,jeste naravno hrana.
    Slažem se u potpunosti...Jedino za 3 mjeseca sto pomenu, to sam pričao gore.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  10. #3835
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaljestro View Post
    Птеродактил, у неким стварима си у праву, а то су тај фул боди тренинг и одма' да се крене са једним мишићем на дан...
    Ја тренирам скоро двије године, радим по данима груди, леђа, рамена, руке, ноге тако ми одговара једноставно... Радио сам сплитове али су ми руке превише уморне да бих их радио после леђа или груди...


    Е сад ово за стероиде, ти мислиш да његово тијело нема потребе тренирати без једном неђељно, тј одређени мишић јер он фрка стероиде, а ти треба да тренираш више пута неђељно, ту гријешиш, је ли ти можда пало на памет да стероиди омогућавају бржи опоравак мишићима, да се синтеза протеина повећава итд?


    Ја опет понављам да је уколико тренираш јаким темпом НЕМОГУЋЕ радити по два пута неђељно један исти мишић.
    Радио сам леђа чини ми се у уторак, па сам мислио у четвртак ноге да одрадим, па није било ама никакве шансе јер сам радио мртво у уторак, а у четвртак је требало да радим чучањ, мишићи доњих леђа оће да ме ископају, а замисли нисам радио то исто мртво него неку другу вјежбу, е сад, што мислиш што би се десило да сам тај дан радио опет леђа?


    Прије ће бити да не једу довољно и не тренирају како треба, а не због тога што тренирају један мишић једном неђељно.


    Знам лика који је узимао дианабол па има вјерујем испод 70 кила, говори ли вам то нешто?


    Ево ја имам 90 кила, не узимам протеин, никад га нисам ни узимао, узимам монохидрат и понекад неки НО реактор, али се зато папи и тренира јако, јер кад већ дођеш на тренинг те сат, сат ипо искористи како треба, тренирај, а не куцај поруке и не блеј около са рукама у џепове...



    Brate, dobijam neki osjećaj da si se koncentrisao na sebe i to sto tebi odgovara... Pročitaj brate člane o full vs split. Inače je ova tema škakljiva jer je teško raditi studije i uzimati ljude, koji moraju imati iste karakteristike
    i pratiti ih na različite programe. Al ovo o povećanoj sintezi proteina i lučenja testosterona je naučno dokazano. Možda tebi basta da se ožežiš u teretanu, al ne mora da znači da je to pravo i najbolje i da se
    tako najbrže napreduje. Po meni i po mnogima nije, posle ću vam linkove izbaciti da ne bude da lupam i pametujem ako već ovo oko sinteze proteina i testosterona nije dovoljno.
    Fora je stimulisati mišić, a ne sjebavat ga






    Quote Originally Posted by Pterodaktil View Post
    Tuzno je koliko ljudi danas pored ovog nepresusenog izvora informacija kompjutera koji skoro svako posjeduje ne zna o ishrani sto se tice napretka u teretani.Koliko ima tih anegdota iz teretane,kazem ja jednom momku u teretani "brate moras da jedes ako mislis da napredujes" a on na to odgovara i kaze svom drugu "ma znam...da vidis sinoc,citav veliki leb sam presjekao na pola ubacio sira i sunke i pojeo" i to izgovara sav srecan...'ebem ti zivot,smrklo mi se..


    Ali do nekih zabluda dolazi tako sto momci po 17-18 godina misle da hrana nije bitna ili da je vazno jesti sto vise hrane (ali suhomesnate) zbog toga sto imaju druga koji je strasno razvijen a uopste ne vodi racuna o ishrani ! Vjerujem,MOGUCE JE..ali kako je moguce ? Moguce je u tim godinama kada hormoni rade i u tim godinama se najbrze napreduje u zivotu,medjutim taj izgled nece biti dugog vijeka,cim prodje koja godina ti momci ce "izdusiti" jer su naravno nastavili sa losom ishranom a hormoni lagano poceli da se smiruju....imam masu drugova koji su od 17-18 godina izgledali nevjerovatno a uopste nisu vodili racuna o ishrani,sada sa 21-22 godine njihov stil zivota ostao je isti,medjutim njih nema "upola",bas su propali...o tome se radi

    To je sve na mjestu...Ne znam zbog čega se to dešava...izgleda da nema fejsbuka pola naroda u CG ne bi imalo kompjuter ni internet...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  11. #3836
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milanese View Post
    Jos veci uzas.. Samo uzmi i izlistaj malo ovaj thread.. Samo to uradi.. Ovdje se samo pise o suplementaciji. Kad sam govorio o ishrani, mislio sam na pravu hranu, a ne na hemiju.. Vrhunac je lik koji kaze da je u 7dana dobio 4kg i ubijedjuje ostale kako u mjesec dana moze da se dobije 20kg... WTF?? Ja ne pricam o toj vrsti "teretane".


    Nisam ni reko da je ishrana 80%. Ali je podjednako bitna koliko i trening. Recimo po meni ishrana je 40%, trening 40% i odmor 20%. I dzabe ti dobar trening, ako nemas ovo dvoje. To sam htio da kazem. Tako da ako zelis da napredujes pored dobre ishrne, podrazumijeva se i dobar trening.
    Sto se tice foruma i sajtova, naravno da neces slusati sta neki pojedinci mlate (kao doticni iz thread o suplementaciji).
    Samo uzmi i izcitaj malo sve to sto ima i sto te interesuje (ima jako puno toga, da su ti cak dani i dani potrebni da sve vecina toga procita) i na kraju odradi presijek svih tih sajtova i foruma i eto ti odgovora.. I takve savijete uzmi da slusas i da pratis i imaces rezultate..
    Brate ja mislim da sam samo ja izbacio jedno 3-4 posta o tabelama, zdravoj hrani, koji hidrati, koje masti, koliko čega...sad što ljudi misle da će supplementima riješit stvar, pa samo o tome pričaju,
    a ovamo ne jedu ništa, to lažu sebe a neko na njih zarađuje

    Hrana je dosta bitna, kao i trening, ne može jedno bez drugog, sad zavisi sve od tipa do tipa kome šta više utiče. Ja npr mogu da jedem svakakva sranja, mada imam tako neke navike
    da ne čeznem za čokoladom, hamburgerima i sl, a obožavam mlijeko i piletinu...

    Mada mi djeluješ kao neki hejter supplemenata (supplement - dodatak ishrani), i ja sam nekad bio takav...Al treba više da istražiš i da pročitaš...U svemu je pretjerivanje loše, moderacija je ključ,
    od supplemenata po meni jedino whey i kreatin su ok. Gaineri su najčešće bacanje para, ne znam koliko su vidljivi rezultati od svih tih amino, bcaa, bustera testosterona i čuda...
    Dobri su vjrv i ovi preworkout za energiju i sl, mada ne znam koliko je to dobro za srce, ja bucnem bananu i kaficu i top

    Kažem ti pročitaj šta je whey i šta je kreatin. Kreatin ti tijelo samo proizvodi do neđe 40te god čini mi se...a imaš ga u mesu....a donosi ti masu korisnih stvari, samo što ga ne možeš unijeti hranom toliko,
    da bi imao vidjljive efekte (energiju, hidriranost mišića itd), trebalo bi vola cijelog da pojedeš. A whey je whey, to necu objasnjavati

    Pored svega nisam nijedno ni drugo još koristio, možda krenem kad se malo razradim nakon mjesec dva u ovom sadađnjem naletu u teretanu. Najviše zbog boljeg oporavka i više energije, a eto
    masa nek se naklapa polako, sloj po sloj molten steel xD
    Last edited by Loverclocker; 14-12-13 at 19:59.
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  12. #3837
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  13. #3838
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Upozorenje - Bacanje hejta:

    Koliko se samo energije trosi na forumima na glupave debate o vjezbama, suplementaciji, makro nutrijentima, odmoru i sl...
    A u realnosti imate na CDM oglasima likove koji se javno raspituju za metan, ovaj sto na exyu fitnes propagira Full Body ima gyno do poda (ostalo od puberteta, obicno se to tako objasni), Pedja Petrovic prodaje suplemente a vena na kvadricepsu od tri cola, Sljukic na forumima objasnjava anabolic primer, ako se izlista ovaj PDF vidjecete da likovi koji su prije dvije godine tvrdili da je whey "hemija" kasnije ne demantuju anabolike... pfffff...
    Za sve naturalce respect, ali natty i obimi tesko idu zajedno. Osim ako nisi endo-mezo na pravim regijama.
    Poenta je da se klinci loze na teretane i vjeruju da mogu biti bilderi samo sa cuvenom kombinacijom ishrana-odmor-teretana... Posle par uzaludnih godina, ukapiraju shortcuts...

  14. #3839
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    depoooooooooooooooooooo hell yeah!!!!!!!!!
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  15. #3840
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    107
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Nije sramota biti bigorexican, sramota je ukrasti, slagati...

  16. #3841
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    roid rageeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee wraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #3842
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    19
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi samo tegovi i tezine ako cete rast pusti sajle i bakrače

  18. #3843
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    u qću
    Posts
    1,230
    Thanks Thanks Given 
    77
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Samo kažem da marketinško prosipanje fora i prodaja suplemenata na bodybuilding.com
    i preporučivanje "običnim" ljudima na forumu da uče i rade trening lika koji je mutant, znači 130 kila mišića i 20godina treninga i sva hemija i uslovi, nema nikakvog smisla ni koristi.
    А добро, пази, ја тврдим да је маркетинг најјача грана у свијету у свим сферама, ту нема приче никакве дефинитивно...
    И то што ће неко од 15 година да повјерује у причу једног Лазара Ангелова да је 100% натурал и једног Кали масла са 120 кила мишића, то је тотално друга работа, то је већ неразмишљање и непознавање материје


    Brate, dobijam neki osjećaj da si se koncentrisao na sebe i to sto tebi odgovara... Pročitaj brate člane o full vs split. Inače je ova tema škakljiva jer je teško raditi studije i uzimati ljude, koji moraju imati iste karakteristike
    i pratiti ih na različite programe. Al ovo o povećanoj sintezi proteina i lučenja testosterona je naučno dokazano. Možda tebi basta da se ožežiš u teretanu, al ne mora da znači da je to pravo i najbolje i da se
    tako najbrže napreduje. Po meni i po mnogima nije, posle ću vam linkove izbaciti da ne bude da lupam i pametujem ako već ovo oko sinteze proteina i testosterona nije dovoljno.
    Fora je stimulisati mišić, a ne sjebavat ga
    Ја сам свој тренинг прилагодио себи, наравно, али не кажем да би тај начин одговарао неком другом, сви смо различити, тотално другачије машине, нека основа да, свима је иста, али остатак тешко
    Кад кажем да се разбијем у теретани, не мислим на то да тренирам по 2 сата и да се као уморим, а ништа нисам направио, већ тренирам на ''прави начин'', а то укључује наравно основе самог конципирања тренинга и цијепања мишићних влакана итд, али да не улазимо дубље у то, нема потребе

    Ја мислим да бих ја сјебавао мишић кад бих га радио два пута неђељно, једноставно се не одмори довољно, али опет постоје студије које су доказале да кад га тренираш и после два дана поново, опоравак се не умањује и нема мањег напретка већ је исти, е сад колико је вјероват' томе....
    Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.

  19. #3844
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    269
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja radim ruke posebno i cini mi se da je to dobro bar meni.oteknu za vrijeme treninga oce da puknu.

  20. #3845
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,884
    Thanks Thanks Given 
    1,650
    Thanks Thanks Received 
    2,834
    Thanked in
    1,225 Posts

    Default

    Jos 47 postova i top...
    f6

  21. #3846
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Neki dobar kreatin ?

  22. #3847
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Sto ce ti kreatin koji puni vodu u misic? I kad prestanes da ga koristis ima da izdusis kao lopta.



    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  23. #3848
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,671
    Thanks Thanks Given 
    577
    Thanks Thanks Received 
    77
    Thanked in
    51 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Neki dobar kreatin ?
    https://www.proteini.si/me/kreatin/u...n-250g-gratis/
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  24. #3849
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AmFi View Post
    Sto ce ti kreatin koji puni vodu u misic? I kad prestanes da ga koristis ima da izdusis kao lopta.



    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4
    Kako pametno receno....e greote

  25. #3850
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahha ja sam čuo da kad prestaneš počne neko šištanje da se čuje iz bicepsa i grudi,
    i toči ova voda...mada zimi može da se zamrzne tako mišić, zaledi se voda i pukne...BRO SCIENCE FTW
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

Page 154 of 401 FirstFirst ... 54104144150151152153154155156157158164204254 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •