Page 136 of 401 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146186236 ... LastLast
Results 3,376 to 3,400 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #3376
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Oću i jedno i drugo, tj da skinem salo, a isto da radim i na mišićima... Tj mogu li skidati masnoće, a da nastavim sa treninzima u teretani...?

    195cm, 100kg... Salce je donji dio stomaka (bukvalno samo donji dio), malo kukovi i podosta noge...


    Teoretski možeš, ali u praksi je to veoma teško izvodljivo…

    Pored treninga (jakog, sa tegovima, kardio možeš slobodno izbačit), potrebna ti je baš, baš, sređena ishrana…

    Prvo izračunaj kolko kcal dnevno moraš da uneseš… Rekao bih da je tebi potrebno nekih 3-3500kcal… Ali ajde da budemo precizni:

    http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

    Znači, da bi gubio na masi moraš unijeti manje kalorija, recimo 500 kcal manje od potrebnog…
    Međutim, kad smanjiš unos kcal, nećeš gubiti samo salo, već i mišićnu masu…
    Da bi to spriječio, odnosno povećao masu, potrebno je da kroz ishranu , tj u tih 2500 kcal, uneseš što više proteina, manje UH, a masti potpuno da izbači…

    A to je lakše reći i napisati nego sprovesti u djelo…


    I nemoj bježat od ,,hemije” , ne kažem da treba svakakva sranja da unosiš u sebe, ali uzmi kvalitetan whey, to nije droga, nijesu steroidi, a svakako će sa njim rezultat biti mnogo bolji…

  2. #3377
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako ima deficit od 500kcal, od koje energije će gradit novo mišićno tkivo? Sve će to iz sala izvuć?

    Zdrava ishrana uključuje i masti. Esencijalne masne kiseline se ne zovu esencijalne bez razloga.

  3. #3378
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Ako ima deficit od 500kcal, od koje energije će gradit novo mišićno tkivo? Sve će to iz sala izvuć?

    Zdrava ishrana uključuje i masti. Esencijalne masne kiseline se ne zovu esencijalne bez razloga.
    Pa mišićno tkivo se ne gradi od energije, nego od proteina

  4. #3379
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A proteini se sami razlože, pa se poslije sami slože u mišić?

  5. #3380
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ne razumijem sta oces da kazes? Ako uzima whey kao dodatni izvor proteina, i jede nisko kaloricnu hranu da bi bio u deficitu zbog gubljenja sala, ili na keto dijetu npr. ne moze u isto vrijeme da gubi salo i dobija misicnu masu? Ja znam da je to mnogo tesko i glupost je raditi tako, ali samo kazem da nije nemoguće

  6. #3381
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,262
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,604
    Thanked in
    634 Posts

    Default

    Moze li se nesto pit za dobijanje mase..a da se pomalo s' vremena na vrijeme pomalo trenira,,jer mi je prvo bitna masa,pa onda polako gradit misice ( bucam svega,sve sto stignem,ali m ise slabo prima jer sam imao problema sa zdravljem-stomakom nedavno ) da li bih smio ista koristit od toga ??? mozete li me malo uputit..ako moze neko da mi na pm malo bolje to objasni i posavjetuje da ne zatrpavamo temu

  7. #3382
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    U svakom slucaju ti je glupo da dobijas salo, bolje ti je odmah da pocnes da treniras sa ciljem da dobijes misicnu masu

  8. #3383
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Teoretski možeš, ali u praksi je to veoma teško izvodljivo…

    Pored treninga (jakog, sa tegovima, kardio možeš slobodno izbačit), potrebna ti je baš, baš, sređena ishrana…

    Prvo izračunaj kolko kcal dnevno moraš da uneseš… Rekao bih da je tebi potrebno nekih 3-3500kcal… Ali ajde da budemo precizni:

    http://www.dijeta.net/BMR-TDEE.htm

    Znači, da bi gubio na masi moraš unijeti manje kalorija, recimo 500 kcal manje od potrebnog…
    Međutim, kad smanjiš unos kcal, nećeš gubiti samo salo, već i mišićnu masu…
    Da bi to spriječio, odnosno povećao masu, potrebno je da kroz ishranu , tj u tih 2500 kcal, uneseš što više proteina, manje UH, a masti potpuno da izbači…

    A to je lakše reći i napisati nego sprovesti u djelo…


    I nemoj bježat od ,,hemije” , ne kažem da treba svakakva sranja da unosiš u sebe, ali uzmi kvalitetan whey, to nije droga, nijesu steroidi, a svakako će sa njim rezultat biti mnogo bolji…
    Hvala na detaljnom objašnjenju...

    Neki generalni plan koji sam postavio izgleda ovako... Budući da sam imao minimalne fizičke aktivnosti jedno 4-5 godina i da sam nekim čudom održao dosta korektnu građu, krenuo sam lagano... Fudbal 2 puta neđeljno, 4-5 dana teretana, dan ili 2 odmor (zavisi poklope li se teretana i fudbal u istom danu)... Prvo planiram da se dovedem do neke solidne forme da bih mogao ozbiljnije da se posvetim svemu... Ne mogu da napravim toliko radikalan zaokret da bih mogao odjednom poslije tona pice, coca cole i alkohola, da počnem da računam unos kalorija, procenat masti i sl... Ishrana je vjerovatno i najveći problem, i ovako sam imao veoma "uzak" meni, tek sa zdravom ishranom će biti preoblema, nego idemo postepeno navikne se čoek na sve... Od proteina (whey) ne bježim, ali mislim da je još rano početi jer smatram da nema efekta uzimati ga uz nesređenu ishranu... Računam da je za gore navedeno potrebno okvirno oko 6 mjeseci, sumnjam da se tako radikalan zaokret može ispravno odraditi za kraći period... Do tada planiram održavati kilažu, pa kasnije kad se malo ozbiljnije posvetim svemu će sigurno biti lakše korigovati i postići ono što želim... Ako neko ima kakvih primjedbi ili sugestija nek iznese, svaki savjet je koristan...

    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    Moze li se nesto pit za dobijanje mase..a da se pomalo s' vremena na vrijeme pomalo trenira,,jer mi je prvo bitna masa,pa onda polako gradit misice
    Quote Originally Posted by NoLimit View Post
    ( bucam svega,sve sto stignem,ali m ise slabo prima jer sam imao problema sa zdravljem-stomakom nedavno ) da li bih smio ista koristit od toga ??? mozete li me malo uputit..ako moze neko da mi na pm malo bolje to objasni i posavjetuje da ne zatrpavamo temu


    Postoji mišićna masa i salo... Salo se ne pretvara u mišićnu masu, tj ne možeš se zdebljati pa to salo koje si dobio pretvoriti u mišić... Ako ne treniraš nema smisla ništa da koristiš... Ukoliko bi počeo sa treninzima prije uzimanja bilo čega bi bilo najbolje da se konsultuješ sa ljekarom, ako je taj problem sa stomakom bio ozbiljan...
    Last edited by MeDo_JE; 16-11-12 at 01:33.
    #fakenews

  9. #3384
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Ne moze se skidat salo(masti) i dobijat na masi(misicima).Znaci teoretstki ili ne teoretski to nije moguce.
    @medo_je
    Ne obraci paznju na ove kalkulatore i gluposti sto se nalaze na netu.
    Moras sam da odlucis koji ti je cilj!
    Koliko se sjecam imas 100kg na 195cm.Ne mozes sad da kazes: ee ocu da skinem 3,4kg..jer kad ih skines vidjeces da ima tu jos da se guli..znaci bez tog razmisljanja toliko i toliko skidam.Skidas onoliko da kad se pogledas u ogledalo ne izgledas kao tapacirani kostur i posle skinutih npr 7,8kg ides na masu,ali kvalitetnu masu,sa sto manje mascenja.Na taj rezim si nekih 5mjeseci,posle toga ide se na definiciju.To ti je sva filozofija.
    Aliii!bez sredjene ishrane sve ti je to sviranje..onome
    ii tek sad vidim da sam ti ostao duzan odg

  10. #3385
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    199
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ja cu ti predloziti uopste kako ja radim, npr, bendz(ravni) 4 serije, I serija - 10 ponavljanja(40 kg), II serija - 10 ponavljanja (40 kg), III serija - 8 ponavljanja (45 kg), IV serija - 6 ponavljanja (50 kg). Pozdrav!

  11. #3386
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Tamo đee se gusle čujuu
    Posts
    1,274
    Thanks Thanks Given 
    938
    Thanks Thanks Received 
    94
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by klaus View Post
    Ja cu ti predloziti uopste kako ja radim, npr, bendz(ravni) 4 serije, I serija - 10 ponavljanja(40 kg), II serija - 10 ponavljanja (40 kg), III serija - 8 ponavljanja (45 kg), IV serija - 6 ponavljanja (50 kg). Pozdrav!
    ti si kraaalj!

  12. #3387
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Po koliko serija i ponavljanja je najbolje raditi trbusnjake .... dok se radi masa...?

  13. #3388
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Samo mi objasni kakve veze ima to sa masom?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  14. #3389
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,313
    Thanks Thanks Given 
    275
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vuki View Post
    Po koliko serija i ponavljanja je najbolje raditi trbusnjake .... dok se radi masa...?
    4 serije po jednom, i prdneš kad takneš koljena glavom

    šalim se šalim se

    Nema to nikakve veze vuki mašino.

  15. #3390
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    : )

    Nisam ni mislio da treba uvecavat stomak... samo pitam ako se u teretanu radi masa, i ishrana se tome prilagodi ... kako je najbolje raditi trbusnjake?

  16. #3391
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ova tema je sve smjesnija, imal gifova?
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #3392
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Syria, Damascus
    Posts
    10,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nema, dzaba vam misici,


  18. #3393
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    nije...nego treba sve crtat

    uostalom , naso sam odgovor na yu-fitness.com
    Last edited by vuki; 24-11-12 at 20:18.

  19. #3394
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dontigar View Post
    Ne moze se skidat salo(masti) i dobijat na masi(misicima).Znaci teoretstki ili ne teoretski to nije moguce.
    @medo_je
    Ne obraci paznju na ove kalkulatore i gluposti sto se nalaze na netu.
    Moras sam da odlucis koji ti je cilj!
    Koliko se sjecam imas 100kg na 195cm.Ne mozes sad da kazes: ee ocu da skinem 3,4kg..jer kad ih skines vidjeces da ima tu jos da se guli..znaci bez tog razmisljanja toliko i toliko skidam.Skidas onoliko da kad se pogledas u ogledalo ne izgledas kao tapacirani kostur i posle skinutih npr 7,8kg ides na masu,ali kvalitetnu masu,sa sto manje mascenja.Na taj rezim si nekih 5mjeseci,posle toga ide se na definiciju.To ti je sva filozofija.
    Aliii!bez sredjene ishrane sve ti je to sviranje..onome
    ii tek sad vidim da sam ti ostao duzan odg
    Pa ovako, tak sad viđeh post...
    Evo da podijelim iskustvo...
    Visok sam 186-7cm a prije mjesec dana sam imao tačno 99.5kg... Riješio sam da skinem jedno 5-10kg, tj sala...

    Inače, cijeli život ponešto treniram, tako da znam ponešto o istom, iako nijesam expert... Sportski sam tip, imam dosta mišićne mase, jake noge, leđa, ramena, ali 100kg je ipak previše...
    Prije par godina, na jednom bench-press takmicenju, sam sreo neke ljude, bildere, koji trenraju nekih 30 godina... Poče neka priča o treningu, ishrani, i između ostalog o gubljenju sala i mišića...
    Jedan mi je rekao da nije moguće gubiti salo i dobijati mišiće istovremeno... Da prvo mora da se izgubi svo salo ( sa dobrim dijelom mišića) i onda da se krene Jovo-nanovo...
    Drugi mi je rekao da treba dijeta ali i mnogo jači trening...
    A treći mi nije preporučio ništa različito od prve dvojice, već dobar trening, velik unos proteina i manje masti... Ali da se ispoštuje određeni unos kcal... Zato sam postavio onaj ,,glupavi" kalkulator sa Net-a...

    Pošto sam se preko ljeta popravio, ja jedini mimo svijeta, morao sam počet sa dijetom i jačim treningom...
    Kako sam morao uzimati veći broj proteina, koristio sam suplement, Whey olimpia, uzeo sam pakovanje od 700gr, nesto malo više od 20e... Još mi traje...
    Trenirao sam 4-5 puta nedjeljno, teretana i kardio od nekih 15-20 min, sa pulsom 60-80% od max...
    Što se ishrane tiče, smanjio sam masti (naravno da ih nijesam mogao potpuno izbačiti), nemasni sir, mlijeko, jogurt, ovsene pahuljice, izbacio sam tj smanjih hleb, slatkiše, grickalice, sokove... smanjio sam čak i voće, jer ima dosta šećera, pa sam koristio vitamine... Meso, pileća prsa, teletina, pržena na folijiu, riba-tuna u vodi... Pravio sam salate od bjelanaca, mladog sira i jogurta i sl...

    Uglavnom, da skratim, uz tako sređenu ishranu (iako sam nekoliko dana kiksao), uspio sam da za manje od 4 nedjelje izgubim skoro 6 kila, sa 99,5 na nepunih 94...
    Međutim, mišićnu masu nijesam izgubio, već naprotiv, biceps (koji mi je inače najslabiji i kojeg sam najviše forsirao) sam pojačao za 1-1.5cm... A popravio sam osjetno i ostale grupe mišića...

    Inače, kako sam po prvi put koristio suplement, bio sam malo skeptičan, pa sam poša i izvadio krv... Nakon 20 dana, nikakvih promjena (da kucnem) nije bilo, osim što mi se holesterol, koji je bio skoro na granicu, spuštio ispod prosjeka...

    Eto toliko od mene, samo da posvjedočim ono sto sam ranije napisao... Još sam na dijetu, mada sad lakšu, još 2-3 kg da odu i to je to...

    Medoje, javljaj kako ide...

  20. #3395
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Dublin
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja sam prosto zapanjen koliko neznanje vlada medju 80% ljudi koji treniraju, pri savremenim sredstvima informisanja, kakav je eto, najjednostavniji google.com
    Zar vam ljudi toliko nije stalo da malo proguglate neke stvari, radi svog boljeg napretka, kako ne bi trošili vaše vrijeme uzalud?

  21. #3396
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rookie View Post
    nema, dzaba vam misici,

    Hahahahahahhahahahahhahahahahaha, druze, uljepsao si mi dan !Hvala ti
    Quote Originally Posted by changes View Post
    Ko je sve iz Crne Gore obezbijedio vizu za OI?
    Quote Originally Posted by TheLucas View Post
    Milo,Ranko,Luksic,Mugi

  22. #3397
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,621
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


    S'a 'e bilo misevi?

  23. #3398
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    349
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidim pominjete masu i definiciju...jednostavno ne postoji trening za masu i trening za definiciju...svaki trening je za "definiciju" tj veci tonus misica, a kolicina masnoce odredjuje izgled i ekspozituru misica. moj savjet je da ne idete u tolike detalje o broju kalorija i broju setova. svakome je drugacija fizionomija i metabolizam, tako da se ne moze to tako generalizovati. sto se treninga tice, najbitniji je fokus i sama svijest toga sto trenira o tome da treba da se isforsira sa onom kilazom koju moze pravilno da podigne od 6 do 10 ponavljanja. a sto se tice ishrane, sva tijesta, alkohol, slatkisi, sokovi, gazirano treba ukinuti potpuno pa tek nakon par mjeseci napretka se castit jednom cokoladom ili slicno cigari tek stvaraju poseban nazadak...nikotin je dobar sagorjevac masti, ali ne dozvoljava vam da odradite trening onako kako bi trebali zbog smanjenog kapaciteta pluca, sto moze da prouzrokuje mnoge disajne i srcane probleme.

    Tako da, ostavite se cigara i ne zdravog zivota udisite punim plucima i radite setove/serije do otkaza

  24. #3399
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    136
    Thanks Thanks Received 
    14
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zbeka View Post
    Vidim pominjete masu i definiciju...jednostavno ne postoji trening za masu i trening za definiciju...svaki trening je za "definiciju" tj veci tonus misica, a kolicina masnoce odredjuje izgled i ekspozituru misica. moj savjet je da ne idete u tolike detalje o broju kalorija i broju setova. svakome je drugacija fizionomija i metabolizam, tako da se ne moze to tako generalizovati. sto se treninga tice, najbitniji je fokus i sama svijest toga sto trenira o tome da treba da se isforsira sa onom kilazom koju moze pravilno da podigne od 6 do 10 ponavljanja. a sto se tice ishrane, sva tijesta, alkohol, slatkisi, sokovi, gazirano treba ukinuti potpuno pa tek nakon par mjeseci napretka se castit jednom cokoladom ili slicno cigari tek stvaraju poseban nazadak...nikotin je dobar sagorjevac masti, ali ne dozvoljava vam da odradite trening onako kako bi trebali zbog smanjenog kapaciteta pluca, sto moze da prouzrokuje mnoge disajne i srcane probleme.

    Tako da, ostavite se cigara i ne zdravog zivota udisite punim plucima i radite setove/serije do otkaza

    Upravo, ukratko objasnjeno.

  25. #3400
    Join Date
    May 2010
    Location
    Bogota,Colombia
    Posts
    1,307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi zna li ko kakvog nutracionistu,razmisljam da se spremim za takmicenje pa mi treba par savjeta?

Page 136 of 401 FirstFirst ... 3686126132133134135136137138139140146186236 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 10:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •