Page 51 of 401 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast
Results 1,251 to 1,275 of 10016

Thread: Bodybuilding

  1. #1251
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    185
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oktagon View Post
    Mene interesuje ima li u PG dje prodavnica Ultimate Nutrition, ka' ona u Bar, duplo jeftinija omega 3 nego u Pansport i apoteke...
    Ne da ja znam...Kakve su cijene whey-a u Bar?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  2. #1252
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    In my dreams
    Posts
    2,067
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Need2rock View Post
    Nego znali ko sto o ovom mom problemu-nakon svakog treninga imam bol u stomaku i muku i skoro pa nagon za povracanje bez obzira radim li abs ili ne.Znaci li to da se preforsiram?
    To bi se objasnilo donekle da treniras u 7 ura ujutru...
    Njena muzika bila je batina kojom je svirepo zamahnula i udarila ga po glavi;

  3. #1253
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda jedes neposredno prije treninga...
    A man,as a general rule,owes very little to what he is born with.A man is what he makes of himself

  4. #1254
    Join Date
    May 2009
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moj trening se sastoji sklekovi, zgibovi, trbusnjaci, trcanje, plivanje kad mogu. Sa tegom ruke, nista preterano. Skoro sam naleteo na ovaj klip, dobar trening


  5. #1255
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Miki View Post
    Moj trening se sastoji sklekovi, zgibovi, trbusnjaci, trcanje, plivanje kad mogu. Sa tegom ruke, nista preterano. Skoro sam naleteo na ovaj klip, dobar trening

    odlican klip.
    samo se treba sjetit ovoga u toku treninga.
    pocecu da zapisujem i da nosim knjizice i crteze hahaha..mozda samolepljive slichice
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  6. #1256
    Join Date
    May 2009
    Posts
    725
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aCid_cOokiE View Post
    odlican klip.
    samo se treba sjetit ovoga u toku treninga.
    pocecu da zapisujem i da nosim knjizice i crteze hahaha..mozda samolepljive slichice

    ehhehe, zapamtices poslije nekoliko puta..

  7. #1257
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da i ovim clankom demantujem ono dijete sto je ovdje pisalo da je legalno kupovati i prodavati testosteron depo.
    Zaplenjen veštački testosteron

    desk - 11. avgust 2009. u 15.32 Carinici su na graničnom prelazu Horgoš, u dva automobila, pronašli oko 300 ampula medikamenta „testosteron depo”, koje su oduzete, saopštila je Uprava carina.

    U automobilu „audi”, kojim je upravljao srpski državljanin E.N, a koje je stiglo na granicu oko dva sata ujutro, carinici su pronašli 30 pakovanja sa po pet ampula „testosterona depo”, koje su se nalazile ispod zadnjeg sedišta.

    Nedugo zatim, na granici se pojavilo vozilo marke „MG” kojim je upravljao E.S, takođe državljanin Srbije, u kome su ispod zadnjeg sedišta, u prednjoj kaseti i u kutijama keksa i vlažnih maramica pronađene 152 ampule istog medikamenta, spakovane u 31 kutiju.

    „Protiv oba putnika pokrenuta je prekršajna i krivična prijava”, navedeno je u saopštenju, uz napomenu da je medikament pronađen u saradnji carinika i pripadnika pogranične policije.

    „Testosteron depo” je zamena za prirodni muški polni hormon „testosteron”, koji reguliše formiranje muških polnih odlika u toku razvoja i seksualno sazrevanje u toku puberteta kod muškaraca.

    Upotrebljava se u slučaju nedovoljnog lučenje testosterona (hipogonadizam) kod muškarca i prilikom lečenja zloćudnog tumora dojke kod žena.

    Lista neželjenih dejstava tog leka je duga, što potvrđuje činjenicu da je njegovo uzimanje bez nadzora lekara vrlo opasano po zdravlje, upozorava se u saopštenju.

  8. #1258
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    18
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Legalno nije nista prodavati i kupovati bez fiskalnog racuna i postovanja ostalih protokla. Da je prevozio antibiotike isto bi bio uhapsen za sverc. Kao sto pise, to je medikament iliti lijek. Moguce nuspojave uzimanja antibiotika su da ti ne pricam kakve(da se prepadnes i nikad vise ne uzmes), procitaj na onom listicu sto se u kutiji nalazi, a ljekari redovno antibiotike prepisuju.
    Ja sam samo rekao da u zemljama ex-yu, sa izuzetkom Slovenije(EU), steroidi nisu zabranjeni, i to je ziva istina, a ti pisi sto oces...
    Lagano mozes da napravis hormonalnu sliku, i kazes doktoru da nisi zadovoljan(nidje ne pise koliki nivo testosterona treba da bude kod prosjecnog coeka), i da mu trazis da ti prepise testosteron.

  9. #1259
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kupovina steroida bez doktorskog recepta van licencirane apoteke i vice versa - prodaja na isti nacin su i te kako ilegalna radnja. Kad
    Pa ti pisi i vjeruj sta hoces, ja ovo pisem samo zbog druge djece sa ambicijama slicnim tvojim.
    To su law issues upotrebe steroida, health issues su:

    SPOREDNI EFEKTI UPOTREBE STEROIDA



    Promjene na kozi

    Koza je najveci organ ljudskog tjela i najosjetljivija oblast sto se tice sporednih efekata, narocito kod zena. Najcesci sporedni efekat je povecanje pora na kozi, cime ona postaje hrapavija. Ovo je posebno izrazeno kod zena kada koriste androgene steroide zato sto one na pocetku imaju njeznu i osjetljivu kozu. Jos jedan veliki problem su akne. Tamo gde su vec prisutne stanje se moze pogorsati, a tamo gdje ih nema lako se mogu pojaviti. Ovaj kao i svi ostali sporedni efekti se razlikuju u zavisnosti od imuniteta osobe, kao i tipa i kolicine upotrebljenih steroida. Zene su vise sklone aknama. Strije se takodje pojavljuju, ne direktno zbog uzimanja steroida, vec zbog naglog rasta misica. Jedini nacin da sprijecite ove strije je da rastete sporije ali predpostavljam da to nezeli niko od vas
    Preporucujem upotrebu masti, gelova ili losiona koji pomazu da se koza zategne dok ste u periodu najbrzeg dobijanja misica. Ovo ne moze da sprijeci problem, ali u svakom slucaju moze da pomogne.



    Celavost

    Steroidi ne uzrokuju direktno celavost, ipak mogu da ubrzaju ovaj proces kod onih ljudi koji su predodredjeni da ocelave. Steroidi se pretvaraju u DHT,a visak DHT-a u skalpu uzrokuje gubitak kose. Steroidi koji su proizvodi DHT takodje mogu da podpomognu celavost. Posto je gubitak kose nepovratan proces, u 99% slucajeva kosa ne izraste ponovo.


    Psihicke promjene

    Koriscenjem velikih doza anabolickih i androgenih (posebno androgenih) steroida, poslje odredjenog vremena i kod muskaraca i zena moze se pojaviti izuzetno agresivno ponasanje ili napadi bjesa. Neki bilderi smatraju ovu pojavu kao prednost zato sto se time povecava sposobnost da duze i jace treniraju, ali ipak je dokazano da donosi vise stete nego koristi. Najbolji nacin da se ovo sprjeci je kontrolisan unos steroida u organizam. Takodje, vazno je da budete svjesni ovog sporednog efekta kako bi ga se lakse rjesili.
    Drugi sporedni efekat koji deluje na psihu je depresija. Cesto se desava da kada bilderi koriste steroide i dozive naglo povecanje misicne mase, ocekuju da zadrze istu snagu i izgled i po prestanku koriscenja. Medjutim, kada se vrate u realnost zapazaju da je njihova snaga opala i vratila se na prirodan nivo. Bez steroida dolazi do depresije. Visok nivo estrogena koji je povezan sa prestankom ciklusa moze takodje dovesti do ovakvog osjecanja.



    Feminiziranost

    Feminiziranost se pojavljuje naravno samo kod muskaraca. Previsoki nivoi testosterona cesto mogu da se konvertuju u zenski hormon estrogen i dovedu do pojave zenskih karakteristika, kao sto je formiranje i uvecanje grudi (ginekomastija), tendencija ka stvaranju masnih naslaga i izuzetno mekanih misica. Prvi sporedni efekat (ginekomastija) se moze desiti za vrijeme,a i poslije ciklusa,a druga dva (salo,mekani misici) se obicno desava poslije ciklusa kad nivo testosterona totalno zasjeni fucking female sex hormon ESTROGEN. Koristenje nolvadexa provirona i sl. za vrijeme vaseg ciklusa i poslije je najbolji nacin da se izborite sa sporednim efektima feminizacije.Iako kazu da koristenje nolvadexa za vrijeme ciklusa smanjuje dobitke na masi ja ipak mislim da je bolje dobiti manje jedan kg nego postati pamela.



    Maskulinizacija

    Suprotno predhodno pomenutom kod zena dolazi do pojave muskih karakteristika, kao sto je povecana maljavost na licu i tjelu, mutiranje i produbljivanje glasa, povecan klitoris, neredovnost menstrualnog ciklusa, pojava akni, celavost, depresija, povecana agresija, promjene u boji koze i povecan libido (ovo je pozitivno). Nazalost neke od ovih promjena su nepovratne (nemislim na libido )Do ovih procesa dolazi zbog koriscenja visoko androgenih steroida u velikim dozama i na duzi period. Zapamtite svako je drugaciji i ovi sporedni efekti mogu puno varirati od osobe do osobe.



    Srcani problemi

    Rizik da neko dobije srcano oboljenje se povecava sa upotrebom steroida.Koristenje steroida povecava nivo holesterola u sistemu koji uzrokuje zadebljanje arterijskih zidova koje naravno u najgoroj verziji moze biti opasno po zivot. Svim bilderima se preporucuje da prije upotrebe steroida konsultuju ljekara i provjere da vec nemaju povecan nivo holesterola. Dodatni faktori koji mogu da izazovu srcane probleme su stres, visok krvni pritisak i naglo povecanje tjelesne tezine. Poslje prestanka koristenja steroida nivo holesterola se vraca u normalu.



    Ginekomastija

    Kao sto smo vec objasnili ginekomastija je nagli porast grudi kod muskaraca. Do ovoga dolazi zbog poremecaja u hormonskoj ravnotezi koju moze izazvati upotreba steroida. Ovako stanje se moze pojaviti i prirodno bez njihove upotrebe.



    Prekid rasta

    Kada bilderi koji nisu dostigli potencijalnu visinu koriste steroide, postoji velika mogucnost da je nikad i ne dostignu. Osim Oxandrolona, svi steroidi potpomazu cvrstinu zglobova (zatvaranje Epifizialnih konektora) i njihovu kompaktnost zbog cega kosti prestaju da rastu. Izmedju ostalog i zbog ovoga nije preporucljivo da steroide koriste tinejderi.


    Glavobolje

    Steroidi i druge supstance koje koriste bilderi mogu da poremete hormonsku ravnotezu, sto utice na sistem zljezda sa unutrasnjim lucenjem (endokrini sistem). To je objasnjenje problema koji imaju mnogi bilderi. Glavobolje su i simptom visokog krvnog pritiska, sto je jos jedan sporedni efekat vezan za koristenje steroida.


    Problemi sa bubrezima

    Neki steroidi mogu da izazovu nezeljene efekte u radu bubrega. Ova pojava se javlja, kao i ostali sporedni efekti koje smo opisali pri koriscenju steroida duzi vremenski period i u vecim kolicinama. Glavna uloga bubrega je da preradjuje toksicne materije i izbacuje ih iz organizma. U periodu kada se uzima bilo koji tip preparata, bubrezi su podlozniji ostecenjima. Visok krvni pritisak moze takodje da dovede do nepravilnog rada bubrega. Znaci da nesto nije u redu su bolovi u donjem predelu ledja, temperatura, bolovi u trbusnom djelu kao i nateknuce na mejstu gdje se nalaze bubrezi.



    Problemi sa jetrom

    Koriscenjem steroida u obliku tableta moze doci do ostecenja jetre. Stanje jetre koje se naziva PELIOSIS HEPATIS je rjetko, ali u svakom slucaju predstavlja prijetnju po zivot, zato sto se najcesce otkriva kada jetra vec otkaze. Ova bolest prestaje da se razvija sa prestankom upotrebe steroida.


    Imunitet

    Neki steroidi, kao sto je TESTOSTERON, mogu da poboljsaju imunitet, pomazuci mu da se lakse oporavi od virusa. Organizam tada postaje zavisan od steroida i mora sam da se obnovi kada se prekine sa upotrebom steroida. Osoba koja dodje u ovakvo stanje mora da se oslobodi zavisnosti pazljivo da nebi doslo do premora. Ovo ce dozvoliti imunitetu da ponovo bude nezavistan i efektivan. Cesto bilderi po prestanku upotrebe steroida dozvole umoru da ih savlada, sto vodi do opasnosti od dobijanja virusnih oboljenja.



    Impotencija

    U prvom periodu koriscenja steroida korisnikova seksualna moc se uvecava. Nazalost, ovo je samo privremeno posto se tjelo navikava na steroide. Poslje duzeg koriscenja steroida dolazi do slabljenja seksualne zelje i teze se postize erekcija. Na srecu, ovo je samo privremeno i moze se sprjeciti upotrebom supstanci kao sto su PROVIRON I HCG. Takodje po prestanku koriscenja steroida, prirodni nivo testosterona ce biti poremecen.


    Visok krvni pritisak

    Jedini nacin da kontrolisete krvni pritisak je da redovno posecujete ljekara, osim ako nemate uslove da ga sami kontrolisete. Ne postoje simptomi koji ce Vas upozoriti da imate visok pritisak, sve dok ne bude previsok. Ti simptomi su glavobolja, problemi sa vidom, otezano disanje. Visok krvni pritisak je obicno podstaknut velikom retencijom (zadrzavanjem) soli i vode u kombinaciji sa brzim dobijanjem na tezini uzrokovanim upotrebom steroida.Stres pretreniravanje i zadrzavanje daha kod teskih dizanja takoder mogu podstaknuti visoki krvni pritisak.


    Bolovi u stomaku

    Steroidi koji se koriste oralno kod nekih osoba mogu dovesti do bolova i smetnji u stomaku. Simptomi se mogu pojaviti u obliku diareje, mucnine ili obicnog nelagodnog osecaja. U nekim slucajevima ovo se moze izbjeci uzimanjem steroida za vreme jela.


    Zadrzavanje vode i soli

    Vecina steroida prouzrokuje zadrzavanje i skladistenje vode i soli u misicima, sto se ogleda u povecanju misicnog tkiva. Ali zbog toga ovo i nije tako los efekat. Problem je zadrzavanje vode u kozi i krvi.Zbog ovoga dolazi do natecenog izgleda,a i povecava se opterecenje za srce.Opotreba diuretika moze smanjiti ovu nuspojavu.
    Last edited by Samael; 17-08-09 at 16:10.

  10. #1260
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    128
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakvo je vase misljenje u vezi tretane fantastiko kod ruskih kula sto je..... Cuo sam da nema preko nje u gradu.

  11. #1261
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Macak Bob View Post
    Kakvo je vase misljenje u vezi tretane fantastiko kod ruskih kula sto je..... Cuo sam da nema preko nje u gradu.
    Nikad nisam bio, svi je hvale, imaju masu sprava, i to one i za naprednije bildere...

  12. #1262
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li bi mi neko mogao napravit neki trodnevni ciklus, u kojem bih odradio sve grupe misica (ledja, grudi, noge, biceps-triceps, i trbusnjaci mozda izmedju)?
    Pa da mogu dvaput nedjeljno da ga odradim, Npr Grudi i Triceps u ponedeljak, pa u cetvrtak opet, i tako...

    Isto, citao sam dosta ovaj topik, cujem da postoje losi i dobri trbusnjaci,
    Nikad ih previse ne radih, ali imam ih dosta jake i izrazene, mada ne previse kad opustim trbuh, nekako mi malo nabreklo izgleda, sala nemam, a bf mi je veoma nizak...

  13. #1263
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Da li bi mi neko mogao napravit neki trodnevni ciklus, u kojem bih odradio sve grupe misica (ledja, grudi, noge, biceps-triceps, i trbusnjaci mozda izmedju)?
    Pa da mogu dvaput nedjeljno da ga odradim, Npr Grudi i Triceps u ponedeljak, pa u cetvrtak opet, i tako...

    Isto, citao sam dosta ovaj topik, cujem da postoje losi i dobri trbusnjaci,
    Nikad ih previse ne radih, ali imam ih dosta jake i izrazene, mada ne previse kad opustim trbuh, nekako mi malo nabreklo izgleda, sala nemam, a bf mi je veoma nizak...
    ZAGRIJAVANJE
    Svaki trening poceti laganim zagrijavanjem sa osnovnim skolskim vjezbama za oblikovanje tijela, kao sto su:
    Stojeci stav i noge u raskorak u sirini kukova
    1.Kruzenje ispruzenim rukama u ramenom zglobu
    a)naprijed 3 serije po 50 ponavljanja naizmjenicno
    b)nazad 3 serije po 50 ponavljanja naizmjenicno
    2. Ispruzenim rukama naprijed, podizati od butina do glave iznad
    glave naizmjenicno 3 serije po 100 ponavljanja naizmjenicno
    3.Savijanje I dizanje gornjeg dijela tijela,naprije-nazad 3 serije po 50
    ponavljanja naizmjenicno
    4. Ruke na kukove i kruzene u kralici na jednu stranu pa na drugu 3
    serije po 50 ponavljanja naizmjenicno
    5. Ruke na kukove i krozenje gornjim dijelom tijela na jednu pa na
    drugu stanu 3 serije po 50 ponavljanja naizmenicno
    6. Ispruzene ruke naprijed i kruzenje pesnicom u predjelu zgloba sake
    obje ruke istovremeno,prvo na jednu pa na drugu stranu 3 serije po
    50 ponavljanja naizmjenicno
    7. Ruke u stavu kao za boks,udarati u nevidljivi predmet i za rukom
    pomjerati gornji dio tijela dok su noge fiksirane 3 serije po 50
    ponavljanja naizmjenicno
    8. Lagano skakutanje u mjestu u trajanju od 10 minuta
    9. Preskakakanje konopaca sa obadvije noge
    10. Preskakanje konopca sa jednom nogom dok je druga blago
    savijena 3 serije po 50 ponavljanja naizmjenicno
    mOnteneGro

  14. #1264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    TRENING SA TEGOVIMA

    PONEDELJAK-SRIJEDA-PETAK

    RUKE-Biceps

    1.Jednorucnim tegom od 15 kg u sjedecem polozaju, lagano pregibanje podlaktice fiksiranu izmedju savijenih koljena,dok je druga ruka pozadi lakta cvrsto pribijena

    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    Pazuza izmedju zamjene vjezbi 5 minuta

    2.Jednorucnim tegom od 15 kg u stojecem polozaju,lagano pregibanje podlaktice od butina do grudi i nazad, tijelo fiksirano kao i biceps uz grudni kos

    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    3. Dvorucnim tegom od 30-40 kg u stojecem polozaju,razmak ruku na sipki tega u sirini ramena, lagano pregibati podlaktice od butina do grudi,gornji dio tijela ispravljen i bicepsi fiksirani zu grudni kos
    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    RUKE-Triceps


    • Jednorucnim tegom od 15 kg u sjedecem stavu, ruka sa tegom je ispruze u vis pored glave, druga ruka je ili na butini ili pozadi glave pridrzava biceps zu glavu a zatim ruku sa tegom lagano pegibati iza glave

    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    2.Leci na ravnoj klupi sa dvorucnim tegom 30-40 kg, uski hvat ruka do ruke na sredini sipke tega i malo iza glave prekibati podlakticu gore dolje
    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    3.Stojeci stav pored lat masine,sa malom sipkom i uski hvat, bicepsi su fiksirani uz grudi i tijelo je pravi,raskorak nogu malo veci, podlaktice su pod uglom od 45 stepeni,vuci sajlu sa tegom od 20-30 kg prema butinama i vracati u isti polozaj
    RUKE-Podlaktica
    1.Sjedeci polozaj sa tegom od 10-20 kg,podlaktice su na butinama,a sake su na ivici koljena slobodne,pregibati sa tegom u zglobu sake gore dolje
    Prva serija 10 ponavljanja
    Druga serija 8 ponavljanja
    Treca serija 6 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    TRENING ZA GRUDI
    Za donji dio grudi i grudi sa strane

    1.Lezeci sa dva jednorucna tega od 15 kg na ravnoj klupi cijelom duzinom kicme I u toku vjezbe ne podizuci stomak,ispruziti ruke sa tegovima iznad grudi,zatim ih blago saviti,i tako savijene,vrsiti odrucenje i prirucenje iznad grudi,tj sirenje ruku do maksimuma u stranu i vracati ih sastavljene iznad grudi,vjezba se radi lagano sa blagim uvrtanjem tegova unutra

    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    2.Lezeci na ravnoj klupi cijelim dijelom kicme i ne podizuci stomak, sa dvorucnim tegom od 50 kg,ispruziti ruke iznad grudi,hvat je sirok,zatim teg lagano spustati do predjela gdje se grudi zavrsavaju i pocinje stomak,znaci na samoj ivici grudi,kod ove vjezbe se tokom serija povecava kilaza sa pocetne do optimalne ili srednje tezine koju moze vjezbac da podigne do 6 puta
    Prva serija 15 ponavljanja sa tezinom od 50 kg
    Druga serija 10 ponavljanja sa tezinom 65 kg
    Treca serija 8 ponavljanja sa tezinom 75 kg
    Cetvrta serija 6 ponavljanja sa tezinom 80 kg
    Peta serija 6 ponavljanja sa tezinom 85 kg
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta


    Za gornji dio grudi



    1. Lezeci na kosoj klupi cijelim dijelom kicme i ne podizuci stomak, sa dvorucnim tegom od 50 kg,ispruziti ruke iznad grudi,hvat je sirok,zatim teg lagano spustati do predjela gdje se grudi zavrsavaju i pocinje kljucna kost, i kod ove vjezbe se tokom serija povecava kilaza sa pocetne do optimalne ili srednje tezine koju moze vjezbac da podigne do 6 puta
    Prva serija 15 ponavljanja sa tezinom od 50 kg
    Druga serija 10 ponavljanja sa tezinom 65 kg
    Treca serija 8 ponavljanja sa tezinom 75 kg
    Cetvrta serija 6 ponavljanja sa tezinom 80 kg
    Peta serija 6 ponavljanja sa tezinom 85 kg
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta





    • Lezeci na ravnoj klupi cijelom duzinom kicme i sa jednorucim tegom od 20 kg ili sa plocom teskom 20 kg,podignuti do iznad grudi i poluopruzenim rukama spustati teg sto je moguce vise iza glave ispod nivoa klupe i vracati lagano do stomaka,ova vjezba se zove pulover i sluzi da se grudi podignu odozdo da bi bile izrazajnije

    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    mOnteneGro

  15. #1265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Da li bi mi neko mogao napravit neki trodnevni ciklus, u kojem bih odradio sve grupe misica (ledja, grudi, noge, biceps-triceps, i trbusnjaci mozda izmedju)?
    Pa da mogu dvaput nedjeljno da ga odradim, Npr Grudi i Triceps u ponedeljak, pa u cetvrtak opet, i tako...

    Isto, citao sam dosta ovaj topik, cujem da postoje losi i dobri trbusnjaci,
    Nikad ih previse ne radih, ali imam ih dosta jake i izrazene, mada ne previse kad opustim trbuh, nekako mi malo nabreklo izgleda, sala nemam, a bf mi je veoma nizak...
    TRENING ZA STOMAK
    Za donji dio stomaka
    1.Leci na ravnoj klupi i uhvatiti se rukama za klupu pored glave,zatim lagano dizati polusavijene noge sve do iza glave i vracati ih nazad,u toku vjezbe ne spustati noge na patos,vec na 10 cm od patosa ih ponovo dizati gore

    Prva serija 30 ponavljanja

    Druga serija 60 ponavljanja
    Treca serija 90 ponavljanja
    Cetvrta serija 120 ponavljanja
    Pauza izmedju serija je 3-5 minuta
    Za gornji dio stomaka

    1. Na klupi koja ima zakacka od koze ili od cvrstog konopca,leci i zakaciti stopala za te zakacke,zatim lagano podizati gornji dio tijela a pri tom ne savijati noge u koljenima,mozes ako hoces da stavis ruke iza glave
    Prva serija 30 ponavljanja

    Druga serija 60 ponavljanja
    Treca serija 90 ponavljanja
    Cetvrta serija 120 ponavljanja
    Pauza izmedju serija je 3-5 minuta
    Za trbusne misice sa strane


    1.Stojeci sa dva tega od 15 kg,ruke sa tekom opruzene pored butina sa strane,paviti lagane nagibe na jednu pa na drugu stranu naizmenicno

    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    mOnteneGro

  16. #1266
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Da li bi mi neko mogao napravit neki trodnevni ciklus, u kojem bih odradio sve grupe misica (ledja, grudi, noge, biceps-triceps, i trbusnjaci mozda izmedju)?
    Pa da mogu dvaput nedjeljno da ga odradim, Npr Grudi i Triceps u ponedeljak, pa u cetvrtak opet, i tako...

    Isto, citao sam dosta ovaj topik, cujem da postoje losi i dobri trbusnjaci,
    Nikad ih previse ne radih, ali imam ih dosta jake i izrazene, mada ne previse kad opustim trbuh, nekako mi malo nabreklo izgleda, sala nemam, a bf mi je veoma nizak...
    UTORAK-CETVRTAK-SUBOTA
    Ledja-Ramena-Noge

    VJEZBE ZA LEDJA


    1.Stojeci pretklon sa ispravljenom kicmom,ispruzenih ruku prema patosu,uzima se teg jednorucni,tezine od 15-20 kg dok druga ruka ide na butinu,povlaci se teg sa strane do grudi i spusta nazad
    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    1.Stojeci pretklon sa ispravljenom kicmom,ispruzenih ruku prema patosu,uzima se teg dvorucni,tezine od 40-50 kg ,povlaci se lagano teg do grudi i spusta nazad,hvat je maksimalno sirok
    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta



    • Sjesti ispred lat masine,koja ima donji potezni cekrk,za dizanje ploca,dohvatiti usku sipku sa sajlom, noge su ispruzene,navije se naprijed skroz, povucce se lagano sajla sa tezinom od 40 kg i dovuce se do stomaka i isprse se grudi


    Prva serija 12 ponavljanja sa 40 kg
    Druga serija 12 ponavljanja sa 50 kg
    Treca serija 12 ponavljanja sa 60 kg
    Cetvrta serija 10 ponavljanja sa 70 kg
    Peta serija 8 ponavljanja sa 75 kg
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    RAMENA

    1.Stojeci sa dva jednorucna tega od 15 kg,spustene su ruke sa tegovima sa strane butina,napraviti mali pretklon i dizati tegove sa strane

    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta


    1.Stojeci sa dva jednorucna tega od 15 kg,spustene su ruke sa tegovima sa prednje strane butina, i dizati tegove naprijed do predrucenja i nazad do butina

    Prva serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Druga serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Treca serija 12 ponavljanja naizmjenicno
    Cetvrta serija 10 ponavljanja naizmjenicno
    Peta serija 8 ponavljanja naizmjenicno
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta

    2,Sjedeci se podigne dvorucni teg od 50 kg iznad glave,siroki hvat,i lagano se spusta i dize iza glave do ramena i nazad gore,

    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    VJEZBE ZA NOGE
    Prednja loza i listovi
    1.Teg srednje tezine oko 60 kg stojeci se podigne i stavi na ramena iza glave pridrzava se rukama,ispod peta sa postavi daska ili ploce id tega da bude 10 cm visine,lagano se petama popne na tu visinu,i sasvim lagano se prave duboki cucnjevi

    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    Zadnja loza
    2.Vjezba koja se iskljucivo radi na legkur masini,i to lezeci na stomak,zakaci se petama sipka koja nema tegove a povezana je sa drigom sipkom na kojoj su tegovi,lagano se savija noga pozadi,bez podizanja sjedelnog dijela tijela
    Prva serija 12 ponavljanja
    Druga serija 12 ponavljanja
    Treca serija 12 ponavljanja
    Cetvrta serija 10 ponavljanja
    Peta serija 8 ponavljanja
    Pauza izmedju serija 2-3 minuta
    mOnteneGro

  17. #1267
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uf, treba ovo procitat...cek, pa dajem komentare...inace odavno treniram, mada nikad nisam u teretanu isao, pa eo malo se upoznah sa spravama mjesec dana,
    sad da vidim neki dobri raspored, a moram i ishranu,
    jer mi crnjak da se nakanim da jedem, imam metabolizam mogu vola pojest i nista...

  18. #1268
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok, hvala ti...
    Znao sam koje bih vjezbe radio, i kako da radim i sve...mada manje vise svaku si nabrojao, stim sto sam radio josh neke, kao shut-mashina za noge i sl...

    al me zanimaju neka dublja pitanja...Npr posto kazem da ne unosim dovoljno proteina da se sve to nahrani, da mozda nije previse raditi ogromne misicne grupe kao Noge, Ledja i Ramena u istom danu?
    Isto ima li kakvih problema sto se radi biceps i triceps u istom treningu jer su suprotne misicne grupe?
    Oko trbusnjaka, neko hvali kratke kontrakcije, neko pune pokrete?
    Vidim da si vjerovatno odnekle Copy-Paste, ne znam kako ti radis, al momci koje znam, i ja kako radim, jeste da se iz serije u seriju, tezina povecava, tako povecavas snagu (gledano na duzi period) a isto i jace pogadjash mishic?(naravno min 5-6 ponavljanja u poslednju seriju)

    toliko za sad...hvala jos jednom zok,
    moze i jos neko jos da se javne, da cujem vishe mishljenja...

  19. #1269
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by havier View Post
    Ok, hvala ti...
    Znao sam koje bih vjezbe radio, i kako da radim i sve...mada manje vise svaku si nabrojao, stim sto sam radio josh neke, kao shut-mashina za noge i sl...

    al me zanimaju neka dublja pitanja...Npr posto kazem da ne unosim dovoljno proteina da se sve to nahrani, da mozda nije previse raditi ogromne misicne grupe kao Noge, Ledja i Ramena u istom danu?
    Isto ima li kakvih problema sto se radi biceps i triceps u istom treningu jer su suprotne misicne grupe?
    Oko trbusnjaka, neko hvali kratke kontrakcije, neko pune pokrete?
    Vidim da si vjerovatno odnekle Copy-Paste, ne znam kako ti radis, al momci koje znam, i ja kako radim, jeste da se iz serije u seriju, tezina povecava, tako povecavas snagu (gledano na duzi period) a isto i jace pogadjash mishic?(naravno min 5-6 ponavljanja u poslednju seriju)

    toliko za sad...hvala jos jednom zok,
    moze i jos neko jos da se javne, da cujem vishe mishljenja...
    niko bas sad ne unosi dovoljan broj proteina a svejedno to ne bi trebalo da bude razlog da ne radis te grupe. ledja i ramena se inace rade zajedno , a noge moras ubacit u jedan trening da li sa njima da li sa grudima tako da sam izaberi.

    triceps i biceps neko ce ti reci da ima neko da nema mada su najcesce razdvojeni. ipak ima ljudi koji ih rade u jedan dan al to su stvarno neki ubistvo treninzi dje ti je jedan dan samo ruke npr.

    kontrakcije il pune pokrete ti radi jedan dan vjezbu za jedne jedan dan vjezbu za druge. najbolje je mijesat jer oboje imaju dobre strane.

    povecavanje tezine je nacin treniranja ,vrsta. koliko ja shvatih on ide kad treniras snagu .kod mase npr ne bi to radio a inace je odlicna stvar. pogadjanje misica se vise tice pravilnog izvodjenja vjezbe nego neceg drugog.

    f6

  20. #1270
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja radim grudi triceps,ledja biceps,ramena i jos nesto ubacim.Sledece nedelje promijenim pa radim grudi biceps,ledja triceps,ramena.Naravno,sve se to kombinuje sa trbusnima i trcanjem

  21. #1271
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ja evo drugi mjesec da treniram 6 dana u nedelji
    grudi biceps,ledja triceps, ramena i noge a izmedju svake serije ponavljanja seriju trbusnjaka, to djaolje mi se ne poznaje

    jel treba da pocnem ili mi je jos rano za neki od dodataka ishrani recimo Whey Protein?>

  22. #1272
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,846
    Thanks Thanks Given 
    1,623
    Thanks Thanks Received 
    2,774
    Thanked in
    1,205 Posts

    Default

    sad je pravno vrijeme za pocet to,a batalit 6/7 trening i smanjit na 4/7 sigurno
    f6

  23. #1273
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    niko bas sad ne unosi dovoljan broj proteina a svejedno to ne bi trebalo da bude razlog da ne radis te grupe. ledja i ramena se inace rade zajedno , a noge moras ubacit u jedan trening da li sa njima da li sa grudima tako da sam izaberi.

    triceps i biceps neko ce ti reci da ima neko da nema mada su najcesce razdvojeni. ipak ima ljudi koji ih rade u jedan dan al to su stvarno neki ubistvo treninzi dje ti je jedan dan samo ruke npr.

    kontrakcije il pune pokrete ti radi jedan dan vjezbu za jedne jedan dan vjezbu za druge. najbolje je mijesat jer oboje imaju dobre strane.

    povecavanje tezine je nacin treniranja ,vrsta. koliko ja shvatih on ide kad treniras snagu .kod mase npr ne bi to radio a inace je odlicna stvar. pogadjanje misica se vise tice pravilnog izvodjenja vjezbe nego neceg drugog.


    Okej, hvala, mozda htjedoh na brzinu da nabacim masu, posto mi fali u nekim zonama, kao unutrasnji dio grudi, kvadriceps, mozda i ledja...Al naravno, na duzi period, ako konstantno radim, a tako se i hranim bice to dobro...

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    ja evo drugi mjesec da treniram 6 dana u nedelji
    grudi biceps,ledja triceps, ramena i noge a izmedju svake serije ponavljanja seriju trbusnjaka, to djaolje mi se ne poznaje

    jel treba da pocnem ili mi je jos rano za neki od dodataka ishrani recimo Whey Protein?>
    E ovo bi mi dobro bilo ovako...pauza od 2 dana za svaku grupu zvuci fino, a u nedjelji 2put odradis cjelokupno tijelo...


    __________________________________________________ __________
    Sto se tice minutaze izmedju serija, znam da svi govore sto manje...
    Jer ovako kad bi se radilo po 8 vjezbi, svaka po 4 serije (4 vjezbe za jednu i 4 za drugu misicnu grupu), jos uvijek ima neko u teretani, pa predah izmedju vjezbi, tesko da moze to sve stat u sat, sat ipo?
    jedino ako ne povecavam tezinu...a nekako mislim da veci napor, jace pogadja mishice, eno Ronnie Coleman dizhe stalno za po 50kg za seriju
    a mislim da mi je 1.5-2min premalo izmedju serija...

    Sto mislite o tome, i koliko vam traju treninzi?

  24. #1274
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    93
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Danas cugnuh ovo posle treninga, cujem tad je najveca insulinska osjetljivost, i najbolje se razgradjuju/upijaju proteini...



    dobar neki jogurt, dodje 44g proteina, 51g carbs, i samo 9g masti, posto se valjda ova mljecna mast sporo razlazhe, ako uopste, i samo ide na bokove, butine, i vata se za kozu...

  25. #1275
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    sad je pravno vrijeme za pocet to,a batalit 6/7 trening i smanjit na 4/7 sigurno
    zasto samo 4 treninga nedeljno?>

Page 51 of 401 FirstFirst ... 4147484950515253545561101151 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Bodybuilding
    By vIbes in forum Ostali sportovi
    Replies: 16
    Last Post: 06-11-04, 11:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •