Results 1 to 17 of 17

Thread: Da nosim komp u BGD ili ????????

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da nosim komp u BGD ili ????????

    Prvi put sam na ovom forumu jer nema tema koje me interesuju, 2d 3d i posebno animacija (Flash) No možda ođe nađem nekog da mi pomogne da riješim PROBLEM???? Najbolje ću vas informisati tako što ću temu koju sam prije 2min. postavio na Forum Svet kompjutera bez izmjena postaviti i ođe. Evo:
    Imam veliki problem za mene nerješiv.Moj štampač HP 1125 Photo ret format A3 proizveden 2000-te, Radi samo pod Win 95 i Win 98, tj. ima "fabričke" drajvere za ta 2 OS-a. HP je kasnije napravio drajvere za Win 2000 i NT. Međutim kako sam ja ubrzo po kupovini kompa prešao na Win XP štampač nemajući drajvere za XP radio je kako mu kad dune. Uzgredno, kad je u formi, kvalitet ispisa fotografije je bez pretjerivanja, vrhunski. Iz mnoštva razloga ja sam za zadnje 3 godine 11 i slovima : Jedanest puta nanovo instalirao Win XP najčešće servis pak 2.Stalno razmišljajući kako da riješim problem drajvera. Prošlog ljeta slučajno odem na HP sajt i obradujem se ko malo...HP napravio drajvere za WIN XP kako sam ja to zbog neznanja ( početnikk) protumačio, međutim kako su mi kasnije rekli to je za (edition 64) dakle 64-bitni XP. OK , kažem računajući da ću uspjeti da instaliram 64 XP budući da imam AMD 3500+ 64-bit. Ali mi "majstori" kažu da mi 90 % programa sa kojima sad radim NA 32-bit.Win XP-u (Flash, Photoshop, 3 DS MAX, Ilustrator.......)na 64-bit. neće funkcionisati. Požalim se prijatelju majstoru za komp. u Srbiji, pomenem mu i cijene: instalacija bilo kog OS-a u Nikšiću 15-20 eura, pa da su mi ovdašnji majstori (svi do jednoga) rekli da se ne može istovremeno instalirati Win 98 i Win XP jer rade nestabilno. Prijatelj ih je ( NK nadrimajstore) potpuno demantovao i rekao mi da su neznalice i da što se cijena tiče DERU.Ovo sa cijenama se potpuno slažem. Šta da radim??? Ima li ko bolji predlog od ovoga kojim sam-krstio temu.
    Ima li iđe iko iz CG ođe na forumu da mi ovo riješi tj. instalira Win 98 + XP ili samo Win XP 64-bit. ako će na njemu raditi svi programi kao i na 32-bit. koji trenutno koristim. Ili 32-bit. XP+ 64-bit. XP ili, ili, ili, ili, ili,...........:mad: :mad: :mad: :mad:
    Last edited by veso; 20-02-07 at 21:34.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ti odes u srbiju zbog ovoga sa kompom, onda niko u cg ne treba da mjenja gumu na autu, vec da g vozi u srbiju da mu promjene. Tvoj problem i nije problem u stvari. Ako driver postoji 99.9% mora da radi kako treba. A sto se tice instalacije 2 OS-a na jednom masini, ne vidim nikakav problem. Ako zivis u zgradi, siguran sam da u njoj zivi osoba muskog pola od 12-20 godina, koja ce ti to rjesiti bez ikakve nadoknade, odnosno, kakvi strucnjaci, kakvi majstori, to sto trazis za odraditi je trivijalno. E sad ne znam koliko si kratak sa novcem, ali vjerujem da ce ti u "hardnet"-u (spominjes nk), odraditi to kako treba.

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E moj Spale, za šta sam ja sve trčao u BGD nemaš pojma, bio bi dug i predug spisak. Ako baš oćeš mogu odvojiti tri četiri dana da ti nabrojim bar jedan dio
    Ne ozbiljno pišem inače pogledaj profil (moj, dakako) 52 god.
    Zar bih, i šta bih dobio tim da lažem u ovim godinama. Nema koga nijesam pitao i angažovao. 5 osoba nikšićana koji važe za stručnjake 9 puta mi je bezuspješno pokušalo instalirati jbn XP koji prosječna američka, talijanska britanska.....domaćica, kupi u radnji bilo koji Win OS i instalira ga bez greške. Uputstvo u ruke i završen posao. Sve ja to znam moj Spale. No ja sam i početnik i malo ili bolje nimalo ne poznajem OS-ove. Ako šta znam to su jednostavne radnje u Win. E, zaista, prilično sam naučio rad u nekoliko grafičkih i web (flash) programa. Za masu toga sam Duduk.
    Pominješ Hard Net, AAAA đe me nađe, spale brate. No dobro. Iz tvog odgovora provijava samouvjerenost i imam utisak da imaš puno znanja za ovu problematiku. Što se para tiče. Para imam dovoljno. Da li ti znaš ovo odraditi?? Ako znaš da li si voljan da mi to odradiš??? Sve troškove ja podmirujem, putne + instalaciju ali želim i garanciju da će to sve raditi.
    Eto Spale, hvala na odgovoru pa ako si ti ili neki drugi voljan, neka kaže cijenu, veso čeka raširenih ruku.
    Hvala i pozdrav!!!!
    Last edited by veso; 20-02-07 at 22:27.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Pitanje je sta tacno zelis. Paralelni rad oba sistema ili da se bootuju posebno. prvo resenje ti je instalacija WMWare-a ili Microsoft pandana MS Virtual PC. Ovo ti je lakse resenje jer mozes odmah da prebacis sa jednog operativnog sistema na drugi, dok kod drugog(posebno bootovanje) je malko teze i komplikovanije. Mada ti drajveri mozda mogu da rade i na 32-bitnom XP-u. Probaj da ih instaliras i postoje velike sanse da rade. Nemoj ih instalirati sa njegovog setupa, vec obrisi strare drivere i onda nakaci stampac, i kad krene da prepoznaje hardver zadaj mu putanju do lokacije drivera i vjerovatno ce pokupiti samo sto treba. Neko moje iskustvo sa takvim stvarima je da imas preko 60% sansi da to radi kako treba. Pokusaj pa kazi sta si uradio

  5. #5
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako se ne snadjes javi se na private za vikend da to zavrsimo. vidim da je velika muka na tebe moj veso al prosto ne vjerujem da za hp ne postoje drajveri za win xp 32 bita.

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    malo sa se zaineresovao za tvoj problem i situacija je sledeca: drajveri dolaze uz win xp za tvoju varijantu stampca i nema ih na hp sajtu. Ti drajveri bi trebalo da odradjuju posao kako valja ako je sve ostalo u redu. problem je jedino sto su drajveri siromasni pa nema previse dodatnih opcija. rjesenje za to je instalacija drajvera za hp1220 koje mozes preuzeti sa: http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...s&swEnvOID=228

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Nikšić
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Bole me......

    Drugari,
    fala na savjetima ali budući da su na HP sajtu koji sam upravo posjetio uklonili download drajvera za Win Xp, 64 edition, sve mi je jasno. Nikad neću uspjeti da riješim problem.
    Ostaje mi samo ili da se odreknem štampača pređem na Win 98 ili da kupim novi i da izbrojim 300-350 eura (A3 su i dalje skupi) Pa i ako kupim novi naći će se već nešto da i to pokvari. Jasno mi je da vam ništa nije jasno, ali kad bih odlučio da vam objašnjavam trebalo bi mi mnnoooooogo vremena.
    Zato, pozdrav svima i da vas nikad ne snađe ono što je mene, ne samo s kompom u vezi. JBG, tako je kako je.
    Ajd da i je vama dam jedan zaista efikasan savjet, ko ga može nositi.
    Kad vas zadesi bilo kakav i najveći problem u životu, recite glasno: Ma bole me Qr@c. Ajd da vas više ne zbunjujem, ko zna zna ko ne, jbg.
    VOZDRA!!!!
    Last edited by veso; 21-02-07 at 07:10.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Niksic siti
    Posts
    1,767
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Posto imate godina kao moj otac, obracacu vam se sa Vi. Ja jesam iz Niksica, ali ga gledati necu jedno pola godine, zbog obaveza. Prica kao vasa mi je poznata u gradu. I relativno dobar dio mog djetinjstva sam proveo sa kompjuterima ocevih, strininih, tetkinih,... prijatelja . Naravno, sve bez nadoknade. A ja nijesam nikakav strucnjak, ni sada, a pogotovo tada bio. Mislim da je NK napredovao po tomp pitanju, i da sad u radnjama koje se tim bave, postoje ljudi koji umiju da instaju operativni sistem. U svakom slucaju zelim vam srecu sa kompjuterom i stampacem.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    197
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se sa Spaletom!

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    84
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    najbolje ponesi u BG kompjuter tom tvom prijatelju posto u NK nema niko strucan da instalira raspali windows 98 i xp
    pfffff

  11. #11
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Postoje drajveri za taj HP stampac, samo treba potraziti. U prvom postu ukapirah nesto drugo da trazis pa dadoh takav odgovor kakav dadoh. Evo sad potrazih te drajvere i nasao sam ih za XP za cirka 5 min. Ko trazi, taj i nadje

  12. #12
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    treba i tetka ili strina da se posjeti u BG..nemojte tako...
    kad covjek hoce da trazi razlog da podje negdje, naci ce ga sigurno...
    mene oduseve ovakvi komentari, kao da smo mi svi ovdje lameri a u BG su sve sami hakeri...
    znanje(neznanje) je indidvidualna stvar...

  13. #13
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    veso sto oces ti tacno ? Evo spreman sam da ti pomognem kad dodjem u Nk za par dana, javi se na pm da rijesimo to.
    Liberal !

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Somewhere u belong...
    Posts
    529
    Thanks Thanks Given 
    60
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja obozavam takve likove... Obozavam da im naplatim.
    Pa čovjek je fino ponudio pare. Ako znaš naplati, else ćuti.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    274
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Ja obozavam takve likove... Obozavam da im naplatim.
    naplatio bi ti i sebi da mozes hihihihi'. . . . .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. KOMP via TV
    By clockwork in forum Hardware
    Replies: 62
    Last Post: 04-04-07, 20:34
  2. Upload-ovanje tv signala na komp
    By The_B@fU$ ® in forum Software
    Replies: 2
    Last Post: 28-05-06, 15:24
  3. dvd + komp
    By Dragone in forum Hardware
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-05, 14:11
  4. komp se čudno ponaša poslije...
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-05, 15:06
  5. Kako da prebacim slike iz telefona na komp. preko IRDE?
    By Fabia_Elegance! in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 5
    Last Post: 09-02-05, 13:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •