View Poll Results: Da li mislite da je ubistvo Jovanovica naruceno direktno iz drzavnog vrha?

Voters
122. You may not vote on this poll
  • Da

    72 59.02%
  • Ne

    50 40.98%
Page 1 of 8 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 192

Thread: Ko ga je ubio?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default Ko ga je ubio?

    Posto ovde vidim dosta spekulacija na temu tragicnog ubistva Duska Jovanovica, i nimalo slucajnih insinuacija, zanima me vase iskreno misljenje o jednoj stvari...

  2. #2
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    191
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ubili ste ga SVI VI koji zelite ovakvu sadasnjost kao buducnost;
    Vi koji spavate dok se ludilo siri i Crnjom i Gorom!
    Ubili ste ga Vi koji bezite od istine,
    Vi koji cekate da vam neko servira bolju buducnost,
    Vi koji smatrate dostojanstvo bremenom proslosti,
    Vi koji klicete ubicama i njihovim gazdama!


    P.S>"Ко se sebe ne stidi lagati, Таj za svijet ne obrce glave"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dusko neka ti je laka crna zemlja i hvala ti za svu ovu istinu koju si iznosio protiv diktatorskog i zlocinackog rezima Mila Djukanovica

    Najveca tragedija od svega jeste da Duskovo nerodjeno dijete nikada nece upoznati svoga oca


    :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

  4. #4
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    108
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mislim da ga je ubila naredba Đukanovića a da li ga je ubio neko blizak njemu , eee to već može biti opcija . Mada u Crnoj Gori su svi bliski nekome . Mali je on " neprijatelj " Đukanoviću . Imam razloga da vjerujem da ih je Đukanović sve na neki način držao pod kontrolom .

    Više ne verujem ni da su Zorana Đinđića ubili , samo svojom inicijativom , oni primjerci koji nam se prikazuju u javnosti . Bez paranoje , vjerujem da su neki strani faktori bili umiješani u ubistvo Đinđića .
    Hawkeye !

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da nije narucheno od strane rezhima.
    Io ci credo!

    Welcome



  6. #6
    Join Date
    May 2004
    Posts
    4
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dusko je jedan od rijetkih ljudi iz Crne Gore koji se uspio usprotiviti ne samo rezimu M.Dj. nego i nekim evropskim institucijama (citaj Hag). Sramno je ovo sto se desilo a i ne treba biti doboljno pametan da se zakljuci ko stoji iza svega ovoga.

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je narucheno od strane rezhima.

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Trainspotting
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa ko drugi može biti odgovoran do režim?

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    BEOGRAD
    Posts
    707
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a opet moram rec ,glasao sam za DA ali opet mislim previse bi bilo providno da je db to naruchio ili neko iz vlasti ,ipak se trudim da budem realan ! al znate da je u cg za kratko vrijeme se nakotilo masu mafijasa miseva s parama i kolima i utokama ... naravno oni podrzavaju vlast ali vlast nad njima nema kontrole !!! vjerovatno ih je dule nedje otkrio jer je pisao mnogo o tome ... i onda ga neki od njih rokno ! mislim da je to ipak neki krimos uradio ... al je tragicno ako to ne otkriju i ko je to narucio.. :cry:

  10. #10
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Miodrag Jovanovic: Mom bratu su prijetnje cesto stizale

    Brat ubijenog Duska Jovanovica, Miodrag Jovanovic, profesor na Filozofskom fakultetu u Niksicu, u izjavi za “Blic” kazao je da su mu brata ubili “oni koji posle ubistva odlaze u luksuzne vile i svercuju belo roblje, puse skupe cigarete i diluju drogu”. “Oni se sada raduju, jer njega koji je smeo javno u novinama da kaze ono sto drugi tiho pricaju sada vise nema”, rekao je on.

    “Mom bratu su pretnje cesto stizale. Pa i put u Hag bio je deo svih tih akcija. Ali, bio je hrabar i nije odustajao da iznosi istinu. Bez obzira na moje trenutne emocije, ipak, tesko mogu da uperim prst u nekoga. Znam da se nije zamerio obicnom coveku nego onima koji su u stanju da akciju izvedu ovako profesionalno”, kazao je brat sinoc ubijenog direktora i glavnog urednika dnevnika “Dan”. On je rekao da je porodica za ubistvo saznala od slucajnih prolaznika koji su se zadesili na mjestu nesrece. “Sa nama policija uopste ne saradjuje. Pa, saznali smo od slucajnih prolaznika i coveka koji je bio sa Dusanom. Drzavni organi nam se uopste nisu obratili”, kazao je Miodrag Jovanovic.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U MNOŠTVU reagovanja na gnusno ubistvo Duška Jovanovića u javnosti je posebno odjeknulo otvoreno pismo Nenada Bućina, bivšeg člana predsedništva SFRJ i predsednika SSRNJ Milu Đukanoviću, predsedniku Vlade Crne Gore. Bućin kaže da se premijeru ne obraća “kao osobi koja bi morala biti odgovorna za sve nepodoštine u njegvoj carevini”. Ali...
    - Obraćam Vam se kao dokazanom prijatelju lista “Dan” i njegovog urednika, koji još nisu stigli da vam isplaćaju sve duševne nepreboli! Koliko li Vam tek iznose i donose radovanja razni tranziti i reforme? Ne treba sumnjati da ćete biti posebno zainteresovani da se sinoćne ubice i današnji naručioci otkriju kako ne bi, ne daj Bože, krenula kakva malograđanska i nedobronamerna zuckanja - stoji u Bućinovom, cinično intoniranom pismu.
    - Jedino zebem: kako će vam to poći za rukom? - nastavlja Bućin. - Jer, i do sada ste, posebno nakon ubistva Žugića i Raspopovića, obećavali da ćete prevrnuti i zemlju i nebo (zemlju ste, priznajem, temeljno prevrnuli i bestragisali!) i brzo saopštiti imena naručilaca i izvršilaca...
    - Veoma me interesuje hoćete li naći vremena da skoknete do piperskog groblja ili će vas strah od nove duševne boli (pa još takve koja bi ostala bez finansijskog ekvivalenta) primorati da pokojnog Duška oplakujete u svom skromnom domu - pita se Bućin. - Nešto slično kao nedavno izostajanje sa sahrane nikšićko-šavničkih mučenika, koje ste prvo poslali na ratište (doduše, ne sami) pa se onda izvinjavali onima koji su ih onako svirepo mučili i pobili.

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Upravo je javljeno na TV-u da je MUP pronasao automobil i oruzje iz koga je pucano.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sick-Boy
    Pa ko drugi može biti odgovoran do režim?
    Kako moze rezim bit odgovoran?

    Svi ovdje imate neke teorije zavjere...Milo pa Milo...aes **** moj ga je ubio..
    zapitaste li se kad da nije mozda Vojska?ista ona koja je pokusala atentat na vuka draskovica?ista ona ciji je ministar bio pokojni Pavle Bulatovic(samoubistvo)...njima se naravno NISHTA ne moze,njih niko ne kontrolishe...jeba vas Milo glupe..

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vojska a? U kojem li si ti da mi je znati crtanom filmu rasto? 83% misli da ga je ubio zlocinacki rezim Mila Djukanovica. Takodje je meni jasno da ce rezim na kraju da smisli neku pricu za "siroke narodne mase" jer oni ovo ubistvo, u to sam siguran, ne bi organizovali bez neke izlazne strategije.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Vojska a? U kojem li si ti da mi je znati crtanom filmu rasto? 83% misli da ga je ubio zlocinacki rezim Mila Djukanovica. Takodje je meni jasno da ce rezim na kraju da smisli neku pricu za "siroke narodne mase" jer oni ovo ubistvo, u to sam siguran, ne bi organizovali bez neke izlazne strategije.
    Rastao sam uz Thundercats-e i dan danas ih se sjecam...
    I zato shto to misli toliko posto naroda zato i ti mislis?
    aj operi se...

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A auto zamisli nije pronadjen u krugu kasarne no u blizini stanice policije:

    PRONAĐEN AUTOMOBIL I AUTOMATSKA PUŠKA | 21:38 -> 22:16 | Izvor: B92

    Podgorica -- Crnogorska policija pronašla automobil i oružje iz kojeg je u Podgorici pucano na glavnog i odgovornog urednika Dana Duška Jovanovića.

    Kako javlja dopisnik B92 Srđan Janković reč je o autmobilu marke golf 3 crne boje registarskih tablica PG 347 77. Osim toga pronađena je i fantomka. Automobil je nađen na parkingu nedaleko od zgrade MUP-a, u Bulevaru Svetog Petra Cetinjskog, u centru grada. Za sada nema zvaničnih informacija od MUP-a ili istražnog sudije u ovom slučaju Radomira Ivanovića.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    La Fossa
    Posts
    6,668
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma vi ste zaslijepljeni mrzhnjom prema Milu pa vam je on za sve kriv. Kad se otkrije ko je ubica, ko je izvrshioc a ko naruchioc pitachu vas onda je li Milo kriv.
    Io ci credo!

    Welcome



  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Valja napomenuti da osim mila komandosa,postoje i drugi namirivachi dugova kao napr "povjerioci" u vidju YU infa kojki su pokojniku u jeku zveka po Crnoj Gori poklonili stampariju,za koju poslije vozdovog zatvaranja nikad nisu dobili ni centa do dana danasnjeg...
    Svasta moze bit...
    Znam samo da vlast ne bi mogla gluplji i samoubistveniji potez napravit od ovoga pa sve da su iz Dobrote redom svi izasli.
    U drzavnoj zajednici u kojoj placeni ubica kosta 2000 eura nista nije nemoguce...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Janko23
    Automobil je nađen na parkingu nedaleko od zgrade MUP-a...
    Moglo se očekivati.... samo su se ušetali u zgradu. :roll:

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    ~montenegro~
    Posts
    551
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da ste vi pojedini toliko glupi.Pod broj jedan,da ste vi na vlasti (vi koji kazete da ga je vlast ubila) da li bi ubijali u trenutku kada su protesti itd?Vlast nije luda da ga ubija u tom trenutku kada su vec protesti i demostracije.
    Prije bih rekao da ga je ubio neko iz opozicije kako bi okrivili vlast!Da je vlast htjela d aga ubije,odavno bi ga smakla.
    Ne mogu da shvatim da ste toliko glupi d apovjerujete da ga je rezim i vlast upucali i ubili.Ne budite djeca.
    Politika je *****,ponekad se odriches svojih ljudi za-rad sopstvene koristi.Koliko se samo puta ubije neko iz svoje stranke pa se okrivi neka druga stranka...itd!
    MISLITE MALO O TOME.Mozda ga je ubio neko van vlasti,van politike,van bilo chega itd.
    Poznato d aje i pokojni bio umijeshan u razne shvercove (ne mislim neki veliki kriminal naravno) ali sve jedno!
    Vjerujte da taj covjek nije bio toliko nevin ako cemo pravo!
    I ne znam shto zalite njega,kada se svakimd anom ubije neki mladi zivot,shto ne prichate o tim momcima?
    Ali ne sad je on bio poznata lichnost is ad je rijech o njemu.
    Ajde iskulirajte!
    Vlast ga nije ubila,jer vlast nije glupa da uradi tako losh potez u trenutku kada su demostracije itd,razmisljajte malo d ali bi vi to uradili da ste na vlasti!/~
    ~MONTENEGRO~

  21. #21
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Monte, jelti to neko stavio joint u kafu pa si se zbunio. Kada bi 'neke partije' ubijale svoje ljude da bi optuzili one druge, to bi znacilo da su ISTI. E sada ni nemoj reci da je isti DPSDP i LSCG. Ili SNP i DPSDP ? ili neznam koja partija od opozicije. Zato sto je DPSDP mafijaska organizacija a ne partija i pod njima se trese cijela CG. Oni su ti koji se izivljavaju nad Moldavkama i svojim rodjenim zenama i koji ubijaju jucerasnje prijatelje i sto pljackaju prodajuci maglu narodu. To nije radila ni jedna od OPOZICIONIH partija. To treba da ti bude jasno.

    Sjeti se Zivkovica sa trupom na cestu i fantomskim komijonom koji nikad nije pronadjen. Bog je Zivkovicu i porodici pomogao da ga nismo ispratili ovako kako Jovanovica sada (nazdravlje zivima i preteklima od terora)

    Potom Monte, upravo sto je Jovanovic pisao i o Milu i o cjelokupnom njegovom drustvu i ekipi, udba ima teren da siri na hiljade drugih i pokazuje prstom hiljade kojima se Jovanovic 'zamjerio'. Pa i HAG :roll:

    A ko kolo vodi i bez koga niko ne smije prdnuti u cijelu CG se zna - Milo Djukanovic. E nema toga od ovih 10 hiljada da bi mogao ubiti Jovanovica a da to nije pod palicom Mila. Ili mozda grijesim (?), mozda su naoruzana lica sa fantomkama na glavu so kruze gradom i sacekuju zrtve, normalna stvar u CG ? Toliko normalne da sve to moze da se desava a da to policija ne primjeti, a za ovo iako hladnokrvno ubistvo trebalo je puno organizacije da se izvrsi. Hiljadu puta su te ubice prosle gradom i vrtjele se po firmi Dan. E ti sada velis da si ti pametan i da Milo nije glup... daj saberi se, cuvaj cist razum
    Ubili ste ga SVI VI koji zelite ovakvu sadasnjost kao buducnost. Vi koji spavate dok se ludilo siri i Crnjom i Gorom! Ubili ste ga Vi koji bezite od istine, Vi koji cekate da vam neko servira bolju buducnost,
    Vi koji klicete ubicama i njihovim gazdama!

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    92
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Monte, da Milo nema 1000%% kontrolu i uvid u sve sto se desava u CG, neko bi njega skinuo. To sto je Milo ziv je najbolji dokaz koliko su mu jake spijunske i mupovske mreze i aparati.

    Ne moze da se seta neindetifikovani objekat po gradu a da ne pricamo jos naoruzan a da se ne zna koga ide da ubije. A takvo 'neindetifikovano' vozilo danima, nedjeljama, je moralo da se priprema da bi izvrsilo likvidaciju.
    Ubili ste ga SVI VI koji zelite ovakvu sadasnjost kao buducnost. Vi koji spavate dok se ludilo siri i Crnjom i Gorom! Ubili ste ga Vi koji bezite od istine, Vi koji cekate da vam neko servira bolju buducnost,
    Vi koji klicete ubicama i njihovim gazdama!

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se vec odavno ne javljam na ovaj forum ali kukavicko ubistvo Duska Jovanovica prikovalo me je ponovo na ove strane.
    Svi koji su se ovdje javljali osudili su i velikim ogorcenjem komentirali zlocin koji se dogodio i u tim se osudama i saucescu kako porodici tako i citavom crnogorskom drustvu mogu samo pridruziti.
    Spekulacije o tome tko stoji iza naredbe ili obaraca krecu se koliko vidim uglavnom u dva pravca ; jedni upiru prst u vlast, drugi pak misle kako suludost ideje s obzirom na kako trenutak tako i politicki format Duska Jovanovica cine samu pomisao previse nevjerovatnom.
    Kako god bilo, ostaje cinjenica da je ubojstvo politicke licnosti uvijek politicko ubojstvo pa makar motivi bili banalni kao medja na seoskoj njivi.
    Kada je uz to u pitanju i novinar na udaru je i citava profesija kao i prava na slobodnu rijec svih nas .
    Ono sto se meni vec sad cini sasvim izvijesnim jeste da, narocito na zalost njegove porodice, pravu istinu tj, motiv najvjerovatnije nikada necemo saznati. Moze se naci pocinilac, moze se naci i ”zrtveno jagnje” ali onaj istinski motiv ; necija sujeta ili osujeceni interes ili bilo koji iz spektra niskih poriva koje u sebi nose ljudi spremni na ubijanje ostat ce nam svima uskracen.
    Slusala sam emisiju na anteni m i ukljucivanje slusalaca u emisiji posvecenoj ubojstvu Duska Jovanovica iz koje su mi u sjecanju ostale ne toliko izrecene rijeci koliko emotivni naboj ljudi koji su se javljali i koji je na tuzan nacin i tragicnim povodom probudio mozda ono sto je jos jedino ostalo iskonsko u svima nama i sto nam je svima zajednicko– a to je strah i mjesavina bijesa i zebnje. I jedna golema , gotovo opipljiva kolicina frustracije.
    Razmisljajuci o ubojstvu i moru eventualnih motiva postavlja se pitanje da li je te veceri krvnik pucao na ”javnog” ili ”privatnog” Duska Jovanovica. Da li je to cinio iz svog vlastitog niskog interesa (pri cemu je po njega ”povoljno” sto je postojao i ”javni” Dusko cime ce fokus biti usmjeren negdje drugdje ) ili je to cino iz nekih nakaradnih politickih motiva . S druge strane , nacin na koji je covjek ubijen nije ni najmanje amaterski…
    Jedino sto je izvjesno je da je u pitanju zlocinac .
    Iako se radilo o javnoj licnosti poput Duska Jovanovica meni misli obicno skrecu na jedan drugi kolosijek, onaj o najcrnjim ljudskim osobinama.U najvecem broju slucajeva – o glavi nam rade ljudi blizu nas . Ili povuku obarac, ili dojave ili namjeste, ili kriju ubicu, ili cute…I nerijetko se time na odredjeni nacin ”okoriste” Bilo materijalnom bilo nekom ”emotivnom satisfakcijom”…Jer ovdje sasvim sigurno nije u pitanju samo jedan covjek .
    Htjedoh zapravo reci da u ovom trenutku najvise mislim o golemom bolu njegove porodice koji vec jeste dvostruki; privatni i javni .Cini mi se da ce za onaj svoj , istinski imati najmanje prostora a taj ce im biti i najtezi.

    Usput, gnusno je koristiti neciju smrt i tragediju porodice za vlastitu politicku propagandu u ovom trenutku. Moze li dostojanstvo bar za treenutak zamijeniti politikanstvo? Donijelo bi mnogima poene

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Germany
    Posts
    2,261
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by olivija****
    Monte, da Milo nema 1000%% kontrolu i uvid u sve sto se desava u CG, neko bi njega skinuo. To sto je Milo ziv je najbolji dokaz koliko su mu jake spijunske i mupovske mreze i aparati.
    Fala Bogu sto je tako,pa je Predsednik bezbedan.I prestani vise da narices i kukumavcis ovuda,"navodeci vodu" na ubicu mpo tzvojoj zelji i izboru.Postedi nas malo politikanstva.

    :evil:

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ima palo na pamet da slučajno proglase dan žalosti u Crnoj Gori. :?

    Za Borisa Trajkovskog i Ibrahima Rugovu nije im mnogo trebalo... :evil:

Page 1 of 8 12345 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •