Results 1 to 25 of 25

Thread: Stop shvercu! Komisija koja mnogo obecava..

  1. #1
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Stop shvercu! Komisija koja mnogo obecava..

    Ako u jednom danu cujem da se formira vladina komisija za borbu protic korupcije, u kojoj je G.Djurovic predsjednica, a clanovi Vanja Calovic, I.Luksic, Dragisa Pesic, Vesna Ratkovic( dir. Uprave za antikorupciju),Dzavid Sabovic, i oni koji su po funkciji obaveznji clanovi: Vesna Medenica, V. Veljovic, Kalopmerovic, Ratko Vukotic, Miras Radovic....TO ME MNOG RADUJE,JER DA SAM JA BIRAO -BOLJE NEBI TU KOMISIJU SASTAVIO!

    ...a posle cujem DA SE OD MARTA KONACNO UKIDA ULICNA PRODAJA CIGARETA (a je sam davno rekao da ce BAS TO biti glavni reper koji ce pokazati kolika je odlucnost za STVARNU borbu protiv sverca, jer je to direktni, velliki interes, koji pogadja uhodena monpole i *krati* ih za veliki novac).....IPAK SE KRECE!!!
    Srecan im rad!
    A to zasluzuje novi thread-korupcija i kako je suzbiti,kroz praksu i sa imenima, da doprinesemo i mi koliko mozemo....
    Pozdrav,

    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    BONE,

    Nijesmo sluchajno postali PRIJATELJI,
    od jutros me GRIJE OVA VIJEST, ali je od UZBUDJENA nijesam mogao ponovo pronaci,
    mozda je ovaj Gospodin Shturanovic,
    PRAVI GOSPODIN; KAO SHTO SVI TVRDE,
    I DA CE OSVIJETLITI OBRAZ CRNOJ GORI,
    ALI ON NE MOZE SAM, ZATO TREBA,
    DA MU ODAMO PRIZNANJE; KAD POVLACHI OVAKVE POTEZE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,091
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaka cast imenima u komisiji. I meni ona dosta obecavaju...
    No, poceti od ulicnih prodavaca... to mi lici kao kad kazu da je cistacica u nekoj firmi kriva za neke gluposti koje radi management .
    Ulicni prodavci ce zakonomjerno nestati kad nestane njihov mentor, zato udari u korijen, a ne u grancicu.

    No, podrzavam sve sto ide u tom pravcu. A ministarski dio komisije je sjajan. Nadam se da ce uspjeti konacno... Pozz

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ako u nasoj drzavi nije bolje bar je vazda veselije i zabavnije. Zamisljam komisiju u kojoj su rukovodioci organa koji se po prirodi stvari i u okviru svojih nadležnosti moraju boriti protiv korupcije i kriminala kakav ce imati rezultat. Stavljenje nekih ljudi tamo kao ukrasno dugme na novu kosulju svakako ce pomoci kao i do sada i sasvim je opravdano ocekivati da da se ulicni prodavci cigareta pomjere koji metar od zvanickih trafika.
    U sustini kad se bolje pogleda oni ce i sami nestati jer mi imamo zakon o pusacima koji se rigorozno postuje pa sto ce narodu cigarete kad ne moze nidje pusiti.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    macku o rep ko sve ostalo....

  6. #6
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    u izvjestaju neke slicne komisije za proslu god izmedju ostalog stajalo je " u CG nema monopola, jedini takav slucaj sa autobuskim stajalishtem u beranama .... " necu dalje pisati da je jedini monopol u cg bio neko bus-stajaliste i neki shofer koji nije htio da staje na isto ili nesto tako
    aj srecno ovima bilo, ustvari nije im potrebna srecja, sve se zna i vidi samo je pitanje ocje li i oni pochet da rade prave stvari

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma ko oce,ima muda i puca mu za popularnost,lagano ce to odradit...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by forumen View Post
    Svaka cast imenima u komisiji. I meni ona dosta obecavaju...
    No, poceti od ulicnih prodavaca... to mi lici kao kad kazu da je cistacica u nekoj firmi kriva za neke gluposti koje radi management .
    Ulicni prodavci ce zakonomjerno nestati kad nestane njihov mentor, zato udari u korijen, a ne u grancicu.

    No, podrzavam sve sto ide u tom pravcu. A ministarski dio komisije je sjajan. Nadam se da ce uspjeti konacno... Pozz
    uze mi rijech iz usta i stvarno treba zlo sasjeci u korijenu,prvo temelje razdrmati a ne pocheti od krova

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    dace Bog Otac, Sin H-risto, Majka Marija I Sveti Duh,
    da Pukne Grom U Koprive,
    da Im Sprzi Korijen U Da Im Trag Utre.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Reka bi da je Ratko Vukotic,zvani krpa,zaluta debelo tu.....
    Ostali su ok cini mi se
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  11. #11
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto nema Miska Vukovica???

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hhehehe borba protiv korupcije, hehehehe. Bericetno im bilo, naјebali su kokicari i baba ljige, najpokvarenija karika drustva

    Postoji jasna ekonomska racunica akciznih markica, kojima su poceli da carine odredjene Niske cigarete. Duvanska postava prelazi na IT kriminal, obrazovanje, turizam. Popunit' budzet preko dzepova donova i bosseva postaje dozvoljeno...

    Jednostavno mi bode oci, KAKO TO DA CRNA GORA DO SAD NIJE IMALA ANTIKORUPCIJSKE MEHANIZME?! Sami sebi uskacu u usta. Tezak zadatak za Veljovica, Medenicu i ljude

    Greota za GOSPODJU DJurovic, GOSPOSJICU Calovic i GOSPODINA Luksica, ti ljudi vrijede. Steta je da skacu na vjetrenjace.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pomalo mi je cudno da se g. Djurovic prihvatila takve dekorativne uloge. Prije svega sto imam utisak da je pomalo usamljena u teskoj raboti za priblizavanje EU i sto ulaze vise energije od svih ostalih zajedno. Ucesce u takvoj komisiji gdje je nejasno sta ona treba da radi, koga da obavijesti i na koji nacin o svemu tome sto komisijski utvrde je stvaranje iluzije neke rabote gdje ce i nju umociti i ona svoj autoritet trositi.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To jeste zebnja...velika! Ali nemogu da se slozim da je ovo DEKORATIVNA KOMISIJA, nego ODLUCNA BORBA!

    Sada je nekako zapalo da gdja Djurovic, koja se bavila teorijom, BAS PRELAZI NA NAJTEZU PRAKSU,koje je uslov svih uslova, jer je za evropske integracije umnogome sustinska borba BAS TA BORBA protiv korupcije!
    Dakle, nije da nije u vezi sa gdjom Djurovoc- jeste u vezi sa njom..i to odlucujuce!
    I ovo je jos jedna borba koju valja istaci: borba za konacnu emacipaciju zena u CG! Jer ako se ova *rak-rana* odstani u dovoljnoj mjeri (jer niko i nikada korupciju nije potpuno iskorijenio!)-ostace zapisano da je ovaj zadatak i ovaj tim ipak bio vodjen od zene i da su zene po mnogo cemu bile kljucne u timu!

    Ja vjerujem u ovaj tim,rekoh to, ali ce se ipak rezultat tima i borbe svesti na onu krajnju realizaciju, realizaaciju od strane g. Veljovica, gdje .Medenice i g. Vukotica i g. Radovica, tako da ako ovi ne priljegnu bolje no dosad-sve ovo nece imat puni efeket. I nije tacno da Vukotic ne treba da bude u ovome timu! Te price o nezavisnosti sudstva U OVAKO KORUMPIRANOJ DRZAVI SU PRICA PRICHINA....jer je Crnoj Gori ultimativno stavljano u zadatak od EU i USA DA OVO RIJESIMO, I DA NAS GLEDAJU! A konacno rjesenje se na kraju svede na hrabroga sudiju , koji mora da presudi opasnim momcima i opasnim interesima, koji ipak pamte sudiju i tuzioca, cak i vise nego policiju! Zato je potrebno da g. Vukotic OSTAVI SVOJ ZIVOTNI LEGAT, SADA ILI NIKADA! AKO STE SE PRIHVATILI KOLEGA-ODRADITE OVAJ ZADATAK MAKSIMALNO POSTENO, PA MAKAR GLAVU IZGUBILI!!! I vasi su preci gubili glavu za CG, a ova borba nije nista manje vazna za CG od one na Vucjem dolu!

    ALI ZELIM DA MISLIM POZITIVNO, UVJEK: cak i ako nece imat puni efekat-HOCE IMAT NEKI EFEKAT, a ja sam ionako pristalica evolucije (kao sto je notorno i do dosade poznato) jer se plasim za ekonomiju, koja je temelj svih primjena, a ako se to ima u vidu, jedini realn zakljucak je da NE SMIJEMO NIKAKVIM "SABLJAMA" UPLASITI OVE DIVNE KUPCE IZ INOSTRANSTVA SADA, KAD SU KONACNO RIJESILI DA KUPE KUCE I DAA ULAZU I NA SJEVERU ( I U DANILOVGRADU,AKO BOG JAKI DA!).

    Ali druga strana vizure je da ne vrijedi nikakvo ulaganje AKO SE NE STANE NA PUT SISTEMSKIM LOPOVLUCIMA!
    I zato moraju SVI U ZEMLJI da ovom zadatku daju prioritet...
    a da traze svaku pomoc i od drzave i od EU i od koga godj zatreba....
    Ipak, bit ce potrebna velika pamet da se ovo iskoordinira....neka ih sreca prati!

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 18-02-07 at 09:15.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #15
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone
    I U DANILOVGRADU,AKO BOG JAKI DA!
    A ko im je tamo da radi na terenu, da konkretizuje?

    Ajde jadan, od Dudija, pa redom... da ne budem bezobrazan.

    Pozdravlenije!
    - Ladan ko taština duša -

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    A ko im je tamo da radi na terenu, da konkretizuje?

    Ajde jadan, od Dudija, pa redom... da ne budem bezobrazan.

    Pozdravlenije!
    Ja mislim da boljega kadra za, meni blizak danilovgradski srez,ne moze bit od Dragana Djurovica....:burp:
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  17. #17
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Bone, mislis li ti da ce ovo stvarno nesto da znaci. Napravili su fasadu da narodu zamazu oci, i sto rece outlook stradace sitni sverceri cigareta, i nesto sto narod, recimo, moze da vidi. Mislis li ti da ce iko dotaci Vesa Vukotica, Ivanovica i ostale. Mislis li stvarno da ce i to sto tu valja moci nesto da uradi, tipa Vanja Calovic se kukavica ubi da dobije ugovor KAPa, i sad je na poziciji da moze da ga dobije(funkcija je takva pretpostavljam), ali ti evo smijem potpisati da ce taj ugovor vidjeti ka i do sad.
    Evo ti primjer koji mogu odmah da preispitaju. Mugosa je kod Sukovica rekao da Voli na S. Aerodromu gradi mimo plana, bez ikakvih dozvola, da je on licno stopirao izgradnju i da ce neko da plati takvo ponasanje (stekao sam utisak neko iz opstine ili Voli debelom kaznom). Evo su nastavili da rade sto znaci samo jedno, platili su mu(ujedno vjerovatno i dozvole) i sve je po starom, ako imas dovoljno kapitala i uticaja mozes napravit sto hoces dje god oces, i to neka komisija tamo nece promjeniti. Bone, reci mi kako ce to da radi, ako vladin dio odluci da to nije korupcija. Medenica je vec nekoliko puta odbila tuzbe mans-a za korupciju. Mislis li da ce sad da progleda?

  18. #18
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Mislim da je ovo dobar potez, a svakako treba sacekati rezultate

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Doista,vidjecemo kako ce ponasat ova gospoda kad nagaze nekoga iz kruga brace,kumova,itd itd....

    Ne nadam se nicemu dobrome u tom slucaju.Samo jos jedan ogromni zadlanak narodu uz obraz.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma, nama treba jedan Putin, bre! :mad:

  21. #21
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Crna Gora ponovo !
    Posts
    1,053
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukidanje prodaje cigareta na ulicama ne mogu i ne treba da sprijece. Kad budu tom narodu obezbijedili da drugacije ostvaruju svoje prihode onda neka se jave.
    Liberal !

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neki SIROMA, Slovenac ili Njijemac,
    kupi rudnik CINKA I OLOVA u Pljevljima, koji od davnih vremena NE MRCHI, prvi POKLON VLASNIKU,
    odnio je GRADONACHELNIK, prije nego je iko udario KRAMPOM ILI MOTIKOM,
    POREZ NA ZEMLJISHE, od preko 100 000 eura,
    PLATI PA KLATI.

    KOMUNIZAM I SIDA,
    ZIVE I UMIRU SA PACIJENTOM.

    SVAKI OPSHTINAR DONOSI SVOJE ZAKONE,
    DJHE TO IMA U BIJELOM SVIJETU,
    ZNA SE PROCEDURA DONOSHENJA ZAKONA O POREZIMA,
    KOJI VAZE ZA SVE,
    NE SAMO ZA SLOVENCE I NJIJEMCE,
    ZEMLJO OTVORI SE, da pochinem od KOMUNJARA,
    sa njima u BIZNIS, e MAJKO PRESVETA BOGORODICE,
    SHTO RADE SLONOVI U STAKLENIKU.

    JEDAN GRADI, DRUGI RAZGRADJUJE,
    SKADAR NA BOJANI,
    Dan osvanu, a ja Skadar,
    zle me sile,
    pretvorile,
    u gomile.
    Citat V.Nikolic
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ma prazna prica je to
    pa ljudi o cemu pricate
    sta ce onda sa tim???
    mi nemamo socijalnu politiku nikakvu a ona je preduslov za tjeranje sa ulice nesrecnog naroda koji gleda da na prodaju kutije cigara zaradi nesrecnih 20 centi!!!

    da nece neko zaposliti one starice sto prodaju 24 sata dnevno cigare ispred mimija u centru pg ? ko ce ih primiti ? ili da nece mozda prezivljavati mjesec dana i prehranjivati porodicu od 50 eura koliko iznosi materijalna pomoc socijalno ugrozenim licima ???

    ne budite smijesni molim vas
    mogu oni da najave da ce dici ajfelov toranj ali... sve na svijetu mora da se radi i da se desava nekim redom ne mozes prvo sirotinju za vrat hvatati. kod nas nedostaje mnogo toga...
    Prazne rijeci, hiljade praznih rijeci i to je sve...

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Heroj_Pg View Post
    ma prazna prica je to
    mi nemamo socijalnu politiku nikakvu a ona je preduslov za tjeranje sa ulice nesrecnog naroda koji gleda da na prodaju kutije cigara zaradi nesrecnih 20 centi!!!
    znam neke koji su od tog posla digli samo takve kuce,nije to toliko neisplativo koliko izgleda..nego to nije tema ove rasprave.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,944
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Nema `leba od ove priche...I ovi koji bi trebali da se obrcu na tu funkciju su tu postavljeni chisto da imena budu zvuchna,da se narod ponada da se neshto chini (shto im je uspjelo,zar ne?), mozhda ce i uklonit neke divlje prodavce,i onda ce sve krenut po starom.
    Sjetite se samo koliko se samo puta "pokretala" akcija uklanjanja divljih prevoznika...I shto je bilo od toga?Da nemash dje u autobus uci od istih...
    Od sad pa na dalje me ovakve i slichne vijesti uopshte ne impresioniraju,i nikada vishe necu ulaziti u komentare o pokretanju istih...Chekam da komentarishem jedino rezultate!!!.Pun mi je qr*c vishe priche o "vracanju na kolosjek".Prije no shto se vratimo na njega,valjalo bi vidjet je li to taj pravi kolosjek

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 11
    Last Post: 01-12-10, 14:55
  2. VLASI U CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 25
    Last Post: 26-02-10, 18:53
  3. gleda majmun sebe u zrcalo...
    By castel nuovo in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 47
    Last Post: 27-04-05, 11:20
  4. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57
  5. Ko su bili Nemanjici - sazeto.
    By BeranacOnajStari in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 111
    Last Post: 26-02-04, 10:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •