Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 97

Thread: Ušteda novca

  1. #26
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,069
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ko nema gen za stednju, taj nece stedjet. Toliko je prosto, ili imas to nedje u glavu, ili nemas.

    Neko ce od 100e da ustedi 10, a neko ce pored 1000e jos 500 pozajmit.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Tačno+pretačno.

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Da ne bi ispalo da te ucim pogresno, ja najvise pijem po inostranstvu. Dakle u ovo sto sam napisao ukalkulisi putovanja
    Ja nisam neki preveliki fan putovanja. Nekome su putovanja najbolje ulaganje u sebe, pošto mi je društvo sa strane pošlo skoro pa 99% njih. Nemam s kim da putujem, a doduše nije mi ni fazon da putujem sam kad već oni nisu tu. Mogao bih da putujem samo ako imam društvo odabrano sa sobom

    Quote Originally Posted by sl0t3 View Post
    Bolje gledati kako da se zaradi vise, usteda od normalne plate je neznatna, ne moze se pokrenuti posao, ne moze se kupiti stan, bolje to uloziti u sebe i i napredak, pa ce ovo doci ostalo, tako vele
    100% si u pravu, tome i težim. Ali gledam i da spojim dobro i korisno takođe.

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sad ću ti objasniti najbolji recept za štednju.

    Pošto si rekao da nemaš kredita, a reklo bi se ni đece, zamisli da imaš stambeni kredit, lizing za auto, i u zavisnosti koliko želiš da uštediš zamisli da imaš 1-2-3 đece.

    E sad lijepo svakog prvog u mjesecu, umjesto da ti banka skine ratu kredita za stan i za lizing, ti ubaciš 500-600-700e u kasicu prasicu. Poslije toga jednom neđeljno zamišljaj da imaš troškove (sve trpaš u kasicu prasicu) za pelene x2, vlažne maramice, kupke, šampone, čokoline, plazme, 100l mlijeka i jogurta, par gajbi jaja, voće, povrće. Svako mjesec dva nove patike, papuče, zeke, peke, robicu, autiče, igračke, igraonice, rođendane. Prije toga naravno odvoj koju hiljadarku za kolica, sjedišta, krevetce, tricikle, bicikle itd.

    Idemo dalje sa vrtićima (do par stotina), školicama ovoga i onoga, ako ne daj bože šuška koje slovo ajmo logopedi (20e čas) itd.

    Na to dodaj (ako već ne plaćaš), 100-150e na komunalije.

    Uz ovaj receprt, provjereno, za najviše mjesec dva ćeš lijepo odustati od štednje i udarit po kafani. Ako ne odustaneš, eto stan brže nego što si planirao.

    Sent using Tapatalk
    To je sad priča sama za sebe, mada iskreno svega toga me je i strah donekle jer ne želim da imam djecu trenutnog razmišljanja (i svi me osuđuju). Ali iskreno mislim da ne bih ni dobar roditelj bio što je najjače. A neka to, nego treba i podizati u ovom zlo vrijeme đecu, to je priča sama za sebe hah.
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,047
    Thanks Thanks Given 
    3,969
    Thanks Thanks Received 
    6,547
    Thanked in
    3,119 Posts

    Default

    kultura zivljenja. prioriteti. sto veli mojsije, nekome je prioritet da plati astrologa, nekome psihologa
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. The Following User Says Thank You to goozica For This Useful Post:


  4. #28
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Pa ti si sam sebi odgovorio gore … nema sto nego da odvajas sumu odredjenu mjesecno i da skupljas dok ne skupis za stan . U NLB imas trajni racun , odredis koliko hoces mjesecno da ti se skine od plate i te pare idu na stedni racun koji je orocen . Kako je racun orocen pare ne mozes podici dok ne popunis sto formulara i chuda da ih razrocis i onda se covjeku ne cima da ih uzme sem ako mu bas ne trebaju …. Ako imas visoka primanja kao sto neko pomenu od 2k-3k eura mjesecno onda mozes ustedjet kroz 5-6godina dosta , ali ako imas niza primanja ne mozes nista bez kredita i da ustedis eventualno za ucesce …


    Ja nikad nisam umio ustedjet neke vece pare a realno nisam ni imao od cega . Ali jesam tipa znam da cu da idem na putovanje vani , preciziram datum sa drustvom i taj period do puta gledam da usparam novac . Kao momcic ocu da putujem , ok idemo u grad al se pokupimo na stan popijemo po koju pa u grad umjesto da u grad prospemo sve pare … kola kupio sam sebi ok , ajmo za ucesce da skupimo a na kredit ostalo …

    Sve u svemu zivot je balans , nije lijepo ni uc u taj mood cumenja i uskracivanje sebe svih meraka i posle ti prodje cio zivot . Ovo kazem jer znam neke sto su cumili da bi nesto ostvarili pa i danas kad imaju i ostvarili su i dalje su u taj mode pa im je euro kao sahta


    Suma sumarum jasan cilj i balans . Odredis sumu koju bi da ustedis , vidis mozes li i kojeg u mjesec bi ostao bez dinara i onda kroz par mjeseci vidis koliko mozes da odvajas . Mada i ako bjezis od kredita , kredit je najbolji nacin prisilne stednje jer se zakoljes , znas da ti je rata tolika i tolika a za ostalo se snalazis


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  5. The Following 5 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  6. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Za takve kao ti je trajni nalog na oročenu štednju.
    Legne plata, trajni nalog "čupne" svoj dio.

    Kada bi htio a potrošiš te pare, moraš u banku, pa da čekaš red, pa da pišeš zahtjev za prijevremeno razročavanje.

    Ako je glupost za trošak brzi te prođe volja.

    To je je način za štednju.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #30
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,431
    Thanks Thanks Given 
    5,568
    Thanks Thanks Received 
    5,008
    Thanked in
    2,091 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sad ću ti objasniti najbolji recept za štednju.

    Pošto si rekao da nemaš kredita, a reklo bi se ni đece, zamisli da imaš stambeni kredit, lizing za auto, i u zavisnosti koliko želiš da uštediš zamisli da imaš 1-2-3 đece.

    E sad lijepo svakog prvog u mjesecu, umjesto da ti banka skine ratu kredita za stan i za lizing, ti ubaciš 500-600-700e u kasicu prasicu. Poslije toga jednom neđeljno zamišljaj da imaš troškove (sve trpaš u kasicu prasicu) za pelene x2, vlažne maramice, kupke, šampone, čokoline, plazme, 100l mlijeka i jogurta, par gajbi jaja, voće, povrće. Svako mjesec dva nove patike, papuče, zeke, peke, robicu, autiče, igračke, igraonice, rođendane. Prije toga naravno odvoj koju hiljadarku za kolica, sjedišta, krevetce, tricikle, bicikle itd.

    Idemo dalje sa vrtićima (do par stotina), školicama ovoga i onoga, ako ne daj bože šuška koje slovo ajmo logopedi (20e čas) itd.

    Na to dodaj (ako već ne plaćaš), 100-150e na komunalije.

    Uz ovaj receprt, provjereno, za najviše mjesec dva ćeš lijepo odustati od štednje i udarit po kafani. Ako ne odustaneš, eto stan brže nego što si planirao.

    Sent using Tapatalk
    Poslije ovoga ne samo da ce odustat od stednje no i od zenidbe
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. The Following 7 Users Say Thank You to Antares For This Useful Post:


  9. #31
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,884
    Thanks Thanks Given 
    2,706
    Thanks Thanks Received 
    2,580
    Thanked in
    1,457 Posts

    Default

    Ovo.sto.je Medoje rekao to je zivot....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  10. #32
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,568
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Imao sam fin stek, odah se nedje u dobrom raspolozenju pred gospodjom, za 10 dana je otisla trecina
    Ja pravo u banku, skidaj sa glavnice, samo da mi nijesu u kucu, stukli bi ih za mjesec.


    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  11. The Following 5 Users Say Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  12. #33
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,402
    Thanks Thanks Given 
    752
    Thanks Thanks Received 
    2,223
    Thanked in
    1,683 Posts

    Default

    Štednja i ja? Nespojivo!
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  13. The Following User Says Thank You to aLaPaCha For This Useful Post:


  14. #34
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,285
    Thanks Thanks Given 
    15,181
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Ništa ne čini dugovječno brak ka kredit na 40 godina.

    Ono živjeli su u dobru i zlu do isplate posljednje rate.
    No pasaran!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #35
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,069
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Poslije ovoga ne samo da ce odustat od stednje no i od zenidbe
    Kunem ti se haha mada ja generalno ne vidim ni sebe u nekoj bračnoj zajednici, ako mogu iskren da budem
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  17. #36
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,568
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Kunem ti se haha mada ja generalno ne vidim ni sebe u nekoj bračnoj zajednici, ako mogu iskren da budem
    Valjda neki porok imas?!

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  18. #37
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,285
    Thanks Thanks Given 
    15,181
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Kunem ti se haha mada ja generalno ne vidim ni sebe u nekoj bračnoj zajednici, ako mogu iskren da budem
    Samo ništa ne potpisuj,jer kad potpišeš to ti je ka da pristaješ da ti neko drži sav kapital na pola.
    I ne samo to no masu toga gratis.No eto i vanbračna zajednica je priznata.

    Tu nema "ugovora" đe bačaš potpis ka pred matičara a u stvari si napravio u prvi slučaj "ugovor" sa državom.
    Pa kad oćeš da raskineš "ugovor" onda se sretneš sa državom.
    No pasaran!

  19. #38
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,533
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Poslije ovoga ne samo da ce odustat od stednje no i od zenidbe


    Ne bih jedan njihov osmijeh dao za sve pare na svijet. Kako lako poslože sve prioritete.

    Pare su da se troše, samo se nemojte pružat više no što ste dugački.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  20. The Following 10 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  21. #39
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Ja kako otplatih stan, mogu opet malo vise da se opustim, no sad gledam u sto novo opet investirat... stedni/investorski gen ne da mira.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  22. #40
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,285
    Thanks Thanks Given 
    15,181
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja kako otplatih stan, mogu opet malo vise da se opustim, no sad gledam u sto novo opet investirat... stedni/investorski gen ne da mira.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    U nešto što obrće kapital.

    Sve ostalo je bulšit čuš držati pare u slamarici to je najgora moguća varijanta.
    No pasaran!

  23. #41
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,069
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Valjda neki porok imas?!
    Imao sam nekad, više nemam nijedan

    Cigare sam konzumirao, pio sam alkohol, sad bukvalno ništa od toga, jedino kad je neko veselje u pitanju pijem alkohol

    Ne drogiram se naravno hahah. Što se kocke tiče, mislim da ne bih umio tiket da sastavim na kladionicu hahahhaha
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  24. #42
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Pocni onda da ulazes u kripto taman uci TA i ulazi i umnozi to sto vec imas


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  25. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  26. #43
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja kako otplatih stan, mogu opet malo vise da se opustim, no sad gledam u sto novo opet investirat... stedni/investorski gen ne da mira.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Ti sad ulozi u buducnost sto bi rekli , da ti nesto donosi pare kad odes u “penziju”


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  27. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  28. #44
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    158
    Thanks Thanks Received 
    374
    Thanked in
    260 Posts

    Default

    Prije ihaha odlučila sam da nikad ne trošim kovanice od dva eura, ubacujem ih đetetu u kasicu. Vremenom se pokupi baš.

    A ti već štediš, samo je pitanje hoćeš li dogurati do stana. Ako želiš da smanjiš troškove moraš znati na šta koliko trošiš i uprijeti tamo đe ima prostora.

  29. The Following 4 Users Say Thank You to NotRobot For This Useful Post:


  30. #45
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,973
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Mijenjam moj predlog.Imam novi:
    Oženi se nekom koja ima gen za štednju i štedi bolje od tebe.U takvom braku ćeš i ti lakše naučiti da štediš a ujedno ćeš u njenim očima biti rasipnik.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  31. #46
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Baš pratim novac i u svakom trenutku znam koliko novca imam. Za svoje godine mislim da sam napravio fin rezultat. Evo par mojih savjeta generalno o baratanju novcem:

    - Nikad nemoj da štediš na druženje. Ne kažem da se rasipaš da ideš po skupih restorana. Ne kažem da treba da se pijani čovjek svakog vikenda. Ali treba se družit, upoznavat nove ljude. Ne kafenisat svaki dan sa jednom te istom osobom. Generalno, ljudi ne vole stipse. Jedno je biti štediša, a jedno biti stipsa i šteđet na tuđ račun. Ja uvijek gledam da platim, a kad je prvi susret ne dozvoljavam da drugi plati. Mnogo puta se to vrati kroz mnogo skuplje usluge koje često nemaju cijenu. Pare se uvijek mogu zaradit.

    - Nikad ne štedi na alat koji ti olakšava rad ili život generalno

    - Štednja do skoro nije imala smisla jer su kamate bile niske. Sad već i ima, mada je inflacija i dalje velika. Uvijek sam za dizanje kredita i investiranje sa tuđim novcem.

    - Ako nemaš svoj stan, nebitno kakvi su uslovi za kredit uvijek je dobro vrijeme da se digne kredit i kupi,
    i prestane plaćat kirija.

    - Kad kupuješ tj. investiraš uvijek se zapitaj nekoliko puta da li stvarno želiš to i da li vjeruješ čvrsto da je to prava stvar. Ako investiraš u nešto zato što svi to rade, onda ćeš i past kad svi padaju, što je i najgore. Bolje biti dobar u krizi a loš u dobrim vremenima, nego obrnuto.

    - Često ćeš od ljudi koji slabo barataju novcem čuti da komentarišu ljude koji imaju novac a nisu stipse: “Njemu je euro ko kuća”. Zašto ih komentarišu tako iako nisu stipse? Zato što ti ljudi preispituju svaku odluku trošenja novca, pogotov u biznisu. A onda ćeš sjest u restoran s tom osobom i lagano će platiti ceh 100€. Ne obaziri se na takve komentare. Uvijek preispituj odluke i ne troši mehanički.

    - Najviše se novca gubi na redovne mjesečne troškove đe čovjek često ne razmisli da li mu to treba. Svi imamo neke preplate koje realno ne koristimo. Ne povećavaj mjesečne troškove dugoročno ako baš ne moraš.

    - Uvijek trebaš znati u euro koliko novca imaš

    - na kraju mjeseca uvijek radi reviziju troškova za prethodni mjesec, podijeljene po tipovima troška. Trebaš znati koji su to troškovi koje moraš praviti a koji su to fleksibilni troškovi. Fleksibilni su oni đe se opuštaš ali ako je stani pani možeš ih sasjeći.

    - Kako radiš reviziju radi i budžetiranje. Ali skroz je ok i da imaš 0 bazirani budžet za neke stvari koje su dinamičnije.

    - Nikad ne kupuj nešto što ti ne rješava u potpunosti problem. Izreka: Nisam toliko bogat da kupujem jeftino. Ne kupuj gluposti.

    - Nikad se ne zadužuj preko 30% plate

    - Nikad ne troši preko 80% plate

    - nikad ne drži u slamarici više od 6 mjesečnih budžeta, investiraj sve preko toga

  32. The Following 5 Users Say Thank You to johninum For This Useful Post:


  33. #47
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,789
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    465
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Štedim da bih kupio stan
    Prvo i osnovno, batali kartice(jer tu bas nemas cistu svijest potrosnje), drugo probaj sistem 70/30, mada ako je za stan to je bas bas tesko s nasim uslovima(racunam 700e plata), treba bas dosta dug period da prodje, i pitanje je hoces li imati volju i dalje da stedis, sto rece Bugi, uzmi na kredit i eto ti motivacije za stednju za stan
    Srecno!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  34. The Following User Says Thank You to Majx For This Useful Post:


  35. #48
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,442
    Thanks Thanks Given 
    14,947
    Thanks Thanks Received 
    4,205
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Sad ću ti objasniti najbolji recept za štednju.

    Pošto si rekao da nemaš kredita, a reklo bi se ni đece, zamisli da imaš stambeni kredit, lizing za auto, i u zavisnosti koliko želiš da uštediš zamisli da imaš 1-2-3 đece.

    E sad lijepo svakog prvog u mjesecu, umjesto da ti banka skine ratu kredita za stan i za lizing, ti ubaciš 500-600-700e u kasicu prasicu. Poslije toga jednom neđeljno zamišljaj da imaš troškove (sve trpaš u kasicu prasicu) za pelene x2, vlažne maramice, kupke, šampone, čokoline, plazme, 100l mlijeka i jogurta, par gajbi jaja, voće, povrće. Svako mjesec dva nove patike, papuče, zeke, peke, robicu, autiče, igračke, igraonice, rođendane. Prije toga naravno odvoj koju hiljadarku za kolica, sjedišta, krevetce, tricikle, bicikle itd.

    Idemo dalje sa vrtićima (do par stotina), školicama ovoga i onoga, ako ne daj bože šuška koje slovo ajmo logopedi (20e čas) itd.

    Na to dodaj (ako već ne plaćaš), 100-150e na komunalije.

    Uz ovaj receprt, provjereno, za najviše mjesec dva ćeš lijepo odustati od štednje i udarit po kafani. Ako ne odustaneš, eto stan brže nego što si planirao.

    Sent using Tapatalk
    Sad čitam ovo
    Čovek lepo objasnio! Objasnio da treba da ločeš svaki dan. A ti kako hoćeš, sjetićeš se jednog dana ovih riječi

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  36. The Following User Says Thank You to extravaganca For This Useful Post:


  37. #49
    Join Date
    May 2008
    Location
    At Home
    Posts
    1,724
    Thanks Thanks Given 
    55
    Thanks Thanks Received 
    682
    Thanked in
    330 Posts

    Default

    Ko ne umije da od 100€ ustedi 30€
    Taj ni od 1000€ ne može da uštedi 50€

    Ne čuva onaj ko ne troši, nego čuva onaj ko zna na šta troši.

  38. The Following User Says Thank You to pauki For This Useful Post:


  39. #50
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    2,007
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    570
    Thanked in
    368 Posts

    Default

    Ustediti mogu jedino mladi koji zive sa roditeljima i nemaju realne troskove kao ni porodicu. Izuzetak su rijetki slucaji, mozda par procenata koji imaju enormno velike plate, dosta vece od prosjeka.

    Ko placa kiriju ili kredit za stan, placa racune, kupuje hranu i ostale potrebstine...tesko da ista moze ustedjeti a da ne odvaja od usta sebi ili djeci.

    Ako hocete da uzmemo za primjer dvije osobe (muz i zena) koji imaju djecu a zaradjuju dvije prosjecne plate, 1600 ukupno mjesecno, nisu naslijedili mjesto dje zive nego placaju kiriju/kredit za stan, sta oni mogu da ustede?

    Mislim, mogu, ali koliko? 10%?

  40. The Following 5 Users Say Thank You to Zhuangzi For This Useful Post:


Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Ušteda na kupovinu putem ebay -a.
    By Bugi in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 10-04-11, 21:22
  2. Replies: 2
    Last Post: 16-09-09, 21:50
  3. Crnogorska privatizacija - Pranje novca i proslosti
    By abvgd in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 27-08-05, 04:01
  4. Crna Gora - od para do novca.
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-05, 19:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •