Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 97

Thread: Ušteda novca

  1. #51
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,568
    Thanks Thanks Given 
    1,971
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Ja kako otplatih stan, mogu opet malo vise da se opustim, no sad gledam u sto novo opet investirat... stedni/investorski gen ne da mira.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Za koliko ga to otplati, skoro si uzeo cini mi se svaka cast.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  2. The Following User Says Thank You to no-mercy For This Useful Post:


  3. #52
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post
    Za koliko ga to otplati, skoro si uzeo cini mi se svaka cast.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Dvije godine i 4 mjeseca
    Pridava sam extra preko rate svaki mjesec, reko kad se moze, neka se otplati sto prije, nego da mi visi nad glavom taj kredit, kad nisam ni u sta drugo ulaga.

    Za ovu godinu, cemo vidjet sto i kako. Rado bi uzeo jos jedan, ali mi se ne placa kvadrat 2-3K.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  4. #53
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johninum View Post

    - nikad ne drži u slamarici više od 6 mjesečnih budžeta, investiraj sve preko toga
    Momak stedi za stan tako da ovo otpada. Uz to da dodamo da mnogima na nasim prostorima investiranje (u pravom smislu rijeci) nije bas tako blisko.

    Al' evo zivo me interesuje par preporuka sa tvoje strane u sta bi mogao da investira.

    ---

    Licno sam neko ko je uvijek stedio pa cak i onda kada sam radio za daleko, daleko ispod minimalne plate. Nije mi strano bilo sa platom od 150€ (yep, ne salim se!) ostaviti sa strane 30€ i zaboraviti na njih pa cak ako to znaci da necu izaci sa drustvom i popiti kafu pola mjeseca, so be it.
    No to je bilo lakse u tom periodu jer sam bio mlad, 19-23 *bg, pa nemas neke druge normalne troskove. Medjutim poenta stednje je i kod mene uvijek bila za neki visi cilj, inace odricanje nema smisla.

    Kasnije sa godinama a i srecom boljim poslovima sam se vodio istim principom. Imam cilj? Odlicno. Izracunam koliko dugo mi treba da dostignem taj cilj te koliko moram da odvajam od plate i to se stavi sa strane i ne dira, tacka. Za ovo, kao sto mnogi rekose na topicu, imas super jednostavno rjesenje, trajni racun stednje u banci i to je to.


    ---
    @iMMERSION
    Po prici bih rekao da imas poprilicno visoka primanja za nase standarde te stednja za stan nije daleko od nerealne. Pitanje je samo koliko godina ti, po tvojoj procjeni, treba da ustedis za taj stan? Ako pricamo o 5-6 godina, ok, ima smisla, stedi. Ako pricamo o nekom duzem periodu stvarno nemas sta da cekas nego uzimaj kredit ako imas siguran posao (a rekao bih da imas) jer ce ti inflacija svakako pojesti stednju. Jos ako placas stanarinu (mada bih rekao da ne placas :P, ispravi me ako grijesim) nemas sta puno da razmisljas.

  5. #54
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,069
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    pa cak ako to znaci da necu izaci sa drustvom i popiti kafu pola mjeseca, so be it.
    Zašto ne bi mogli kao nekad sjeđet na klupu ispred zgrade i jednostavno ''kulirati'' nego mora da se apsolutno kafeniše vazda? To sam provalio da je došlo sa godinama, nekad nam je bilo dovoljno da se samo okupimo ispred zgrade i to je to.

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Po prici bih rekao da imas poprilicno visoka primanja za nase standarde te stednja za stan nije daleko od nerealne. Pitanje je samo koliko godina ti, po tvojoj procjeni, treba da ustedis za taj stan? Ako pricamo o 5-6 godina, ok, ima smisla, stedi. Ako pricamo o nekom duzem periodu stvarno nemas sta da cekas nego uzimaj kredit ako imas siguran posao (a rekao bih da imas) jer ce ti inflacija svakako pojesti stednju. Jos ako placas stanarinu (mada bih rekao da ne placas :P, ispravi me ako grijesim) nemas sta puno da razmisljas.
    Imam dosta visoka primanja, gledam samo nekako da se zadržim na minimalno rashoda i nemam problem da se na neki period odreknem nekih zadovoljstva iskreno Nisam podstanar.
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  6. The Following User Says Thank You to iMMERSION~ For This Useful Post:


  7. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    U sustini otvorio si temu da nam pokazes da zaradjujes dosta para

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  8. The Following 7 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  9. #56
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    1,069
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    189 Posts

    Default

    To samo ko oće tako da gleda kao npr ti

    Ja sam objasnio čini mi se zašto sam otvorio temu u prvoj objavi. Ne znam čemu ovo, ako je šala, iskreno neukusna je. Ali ako ti to hrani dušu, nađi neđe drugo da hraniš dušu, ako možeš da doprineseš temi doprinesi ne budi škrt. A ako ne možeš da pomogneš, napušti temu

    Prvo je pitanje ko je ovđe stavio do znanja ko ''ima para'' time što si rekao da si otplatio stan za 2 godine i 4 mjeseca što rezultira da imaš dosta velika primanja
    KOME ZINE, TAJ POGINE

  10. #57
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Zašto ne bi mogli kao nekad sjeđet na klupu ispred zgrade i jednostavno ''kulirati'' nego mora da se apsolutno kafeniše vazda? To sam provalio da je došlo sa godinama, nekad nam je bilo dovoljno da se samo okupimo ispred zgrade i to je to.
    Sam si odgovorio. Godine rade svoje.


    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Imam dosta visoka primanja, gledam samo nekako da se zadržim na minimalno rashoda i nemam problem da se na neki period odreknem nekih zadovoljstva iskreno Nisam podstanar.
    Znaci sve pretpostavke koje sam iznio su bile na mjestu.

    Kao sto rekoh, zacrtaj sebi max cifru koju hoces da ostavljas sa strane i to je to. Ti si jedini koji znas dal' mozda postoji neka glupost na koju trosis $$$ a da ti stvarno ne treba pa je samim tim i ukini. Mada, sudeci po svemu, u tvom slucaju ne bih previse ni razmisljao o tome jer koliko realno mozes dobiti extra €€€ ako se odreknes nekih sitnica? Mozda 100, 150€ a to ti nece promijeniti bukvalno nista u namjeri koju imas (kupovina stana u sto brzem roku).

  11. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  12. #58
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,972
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,678
    Thanked in
    955 Posts

    Default Ušteda novca

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dvije godine i 4 mjeseca
    Pridava sam extra preko rate svaki mjesec, reko kad se moze, neka se otplati sto prije, nego da mi visi nad glavom taj kredit, kad nisam ni u sta drugo ulaga.

    Za ovu godinu, cemo vidjet sto i kako. Rado bi uzeo jos jedan, ali mi se ne placa kvadrat 2-3K.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Svaka čast..

    Inače…

    Za poslovni mi nije žao dati 500k, ali stan u PG platiti 200-250k mi je uh….

    Pogotovo kad znaš da je npr master bio 1200€ m2 a kasnije 1500 m2 i sad trebaš da platiš 2500€ m2 …
    Last edited by stefke; 06-04-24 at 12:41.

  13. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  14. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Svaka čast, je li tajna iznos?

    Ja sam uspio za godinu 50k glavnice i nekih 10k kamate…

    Za poslovni mi nije žao dati 500k, ali stan u PG platiti 200-250k mi je uh….

    Pogotovo kad znaš da je npr master bio 1200€ m2 a kasnije 1500 m2 i sad trebaš da platiš 2500€ m2 …
    Oko 60k s kamatama
    Podigao sam originalno stambeni 57k na 5 godina, po kamati 4.75, na jesen 2021.

    Ko je malo vise finansijski pismen i sklon investiranju, mi je rekao da ne pozurujem kredit, jer sam dobio ok kamatu u svijetlu danasnjih kamata oko 6%, i da ako imam extra para investiram u nesto drugo.

    Al posto nisam neki investicioni mag, i ne volim da su mi iznad glave desetine hiljada eura duga, reko bolje da pocistim sve sto prije kad sam u mogucnosti, pa cemo vidjet onda sto i kako dalje...

    Mozda je sad doslo vrijeme da se otvorimo za taj safari i Japan

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  15. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  16. #60
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Ušteda novca

    Svakako je mnogo bolje sto prije otplatiti i time vratiti sto manju kamatu . Mada na te kredite od 5-6godina kamata i nije prevelika ali je problem na duzi period jer vratis bukvalno koliko si podigao kredita toliko i kamate.



    Zato ja i kazem uvijek je bolje kupiti odmah i otplacivati - eto kiksati tu kamatu nego skupljati pare da kupis to nesto sto kupujes . Mada mi sad pricamo kao da je to udjes u banku i kazes dobar dan hocu toliko i toliko para i oni ti to daju . Mozda je neko freelenser pa nema na osnovu cega uzet kredit , mozda je osiguran na minimalac i ako prima platu 2000e (nije da ne znam takvih slucajeva) itd …


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  17. #61
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Kvadrat stana u pg je prije 7-8 godina bio ispod hiljadu, sad je preko dvije. Euro je nominalno isti, ko je štedio za stan i nije htio da uzme kredit, zaradio je ka Omer na jaja. Isto kao i onaj što ga sad uzme na kredit a cijene će sigurno padat za par godina.
    Last edited by Tica; 06-04-24 at 17:32.

  18. The Following 3 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  19. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    2013 je kvadrat stana u PG bio 1300e.
    Makar se na forumu to može provjeriti

    Sada se može naći za 1800e.
    Porsatao je ali na 100% već 50%


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #63
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Mislis, bio je tada 1300 u city kvart a sad ga ima 1800 na Konik?

  21. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    37,002
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne nego 1300e je bio na stari Aerodrom iza Tehnomaxa.
    A sada je 1800e ispred Tehnomaxa.

    Eto vazdušne linije 200m.

    Ne mogu naći poređenje baš zgrada do zgrade.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #65
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    812
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Bilo je ispod 1000 Preko Morace, doduse starogradnja, a sad tih istih nema ispod dvije

  23. #66
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,884
    Thanks Thanks Given 
    2,706
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,456 Posts

    Default

    Sad se lokacije prodaju ...
    Hmmm kako ustedjeti krecenje npr sam da okrecis kucu stan moras ustedjeti 200 eura ...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  24. #67
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,387
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    863
    Thanked in
    572 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tica View Post
    Kvadrat stana u pg je prije 7-8 godina bio ispod hiljadu, sad je preko dvije. Euro je nominalno isti, ko je štedio za stan i nije htio da uzme kredit, zaradio je ka Omer na jaja. Isto kao i onaj što ga sad uzme na kredit a cijene će sigurno padat za par godina.
    Za stan stede oni koji to mogu da ustede u svega par godina, sigurno ne neko ko jedva sklapa kraj sa kraj.

    Umrem od smijeha kada god vidim ovo "cijene ce sigurno padati za par godina". Hoce, vrlo vjerovatno, ali niti priblizno koliko se odredjeni umisljaju. Na kraju krajeva evo ta prica se prica na forumu vec skoro pa desetak godina pa vidimo kako cijene padaju.

    Nikada vise necete vidjeti u Podgorici cijene ispod 1500€ (na iole OK lokacijama), nikad. Ne znam sta bi se moralo desiti da dodje do toga.



    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne nego 1300e je bio na stari Aerodrom iza Tehnomaxa.
    A sada je 1800e ispred Tehnomaxa.

    Eto vazdušne linije 200m.

    Ne mogu naći poređenje baš zgrada do zgrade.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Kako da ne, 2018. se u City Kvartu moglo uzeti za 1350-1500€. Sjecam se kao jucer jer sam caletu djevojke (sada supruge) govorio da prodaje u Novom i kupuje tamo za drugu cerku koja studira u PG.

  25. #68
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,002
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    2013 je kvadrat stana u PG bio 1300e.
    Makar se na forumu to može provjeriti

    Sada se može naći za 1800e.
    Porsatao je ali na 100% već 50%


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    Mislim da si pobrkao godine , ne znam bas za 2013 ali znam da prije 6-7-8 godina kad su bile aktuelne lokacije ispod ljubovica i 1000+ projekti kvadrat je bio 900-950e , u to vrijeme 1000-1100e zetagradnja zagoric i siti kej … tada je u vezir i zetagradnju kod mljekare kvadrat bio 1500-1700e i to je u to vrijeme bio preskup kvadrat i smatralo se elitnom lokacijom. Danas se placa kvadrat u juznu kapiju i na stari u bemax po 1800-2000e

    Ovo su cijene koje su placali moji poznanici pa cak i par parova iz drustva koji su dobili na program 1000+ kredit



    Godinu prije korone je moj drugar prodao neko zemljiste na primorje i sjecam se tada je familija razijelila pare na djelove i on je dobio oko 100.000e i mogao je da kupi u zetagradnju kod mljekare dvosoban stan ali ne on je mislio padace cijene chuda to mu je preskupo i oroci te pare na 5godina u banku na neku smijesnu kamatu mislim od 2% . Sad je prije pola godine kupio ispod ljubovica stan od 65m2 i morao je dic 20.000e kredita da opremi stan … to je cist primjer kako moze da ti inflacija pojede novac


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  26. The Following User Says Thank You to Stivi For This Useful Post:


  27. #69
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,884
    Thanks Thanks Given 
    2,706
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,456 Posts

    Default

    Mora da je bio.aktivan na forum jer su svi cekali pad cijena...

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  28. #70
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,530
    Thanks Thanks Given 
    5,410
    Thanks Thanks Received 
    3,892
    Thanked in
    1,536 Posts

    Default

    Samo vi drugari zaradite novac, imajte ga na jednom mjestu i pratite
    Na primjer sada je egzodus rusa iz novog i okoline, kolega je uzeo stan jednosoban za 1200e kvadrat u blizini bluemooninog PRCa
    Izgubi erdogan mozda i turci doma krenu pa cemo vidjet sta ce bit


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  29. The Following 2 Users Say Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  30. #71
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,985
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,660
    Thanked in
    2,294 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo vi drugari zaradite novac, imajte ga na jednom mjestu i pratite
    Na primjer sada je egzodus rusa iz novog i okoline, kolega je uzeo stan jednosoban za 1200e kvadrat u blizini bluemooninog PRCa
    Izgubi erdogan mozda i turci doma krenu pa cemo vidjet sta ce bit


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Sad cekamo bjeloruse, mongole, kazahstance, azerbejdzance, turkmenistance, kirgistance, uzbekistance, kurde, gruzijce, jermene, tadzikistance, pakistance... bice nestA

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  31. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  32. #72
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,285
    Thanks Thanks Given 
    15,181
    Thanks Thanks Received 
    3,786
    Thanked in
    2,708 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Samo vi drugari zaradite novac, imajte ga na jednom mjestu i pratite
    Na primjer sada je egzodus rusa iz novog i okoline, kolega je uzeo stan jednosoban za 1200e kvadrat u blizini bluemooninog PRCa
    Izgubi erdogan mozda i turci doma krenu pa cemo vidjet sta ce bit


    Sent from my SM-S918B using Tapatalk
    Lol.đe se toga sjeti.

    E neki Turci su radili na Porto građevinske radove, jedan njihov inženjer je otvorio kafanu u Novi što je bio čest gost PRC-a.Turci su najgori za biznis tako da srećan im put i ono putujte Igumani i ne osvrćite se na manastir.Takih štekara i trampim se/trampim na svijet nema ka na tušku pijacu.
    No pasaran!

  33. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  34. #73
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Ustediti mogu jedino mladi koji zive sa roditeljima i nemaju realne troskove kao ni porodicu. Izuzetak su rijetki slucaji, mozda par procenata koji imaju enormno velike plate, dosta vece od prosjeka.

    Ko placa kiriju ili kredit za stan, placa racune, kupuje hranu i ostale potrebstine...tesko da ista moze ustedjeti a da ne odvaja od usta sebi ili djeci.

    Ako hocete da uzmemo za primjer dvije osobe (muz i zena) koji imaju djecu a zaradjuju dvije prosjecne plate, 1600 ukupno mjesecno, nisu naslijedili mjesto dje zive nego placaju kiriju/kredit za stan, sta oni mogu da ustede?

    Mislim, mogu, ali koliko? 10%?
    Ne slažem se. Ljudi se šire mnogo više nego što mogu u CG. Ko ne umije sa malo neće umjeti ni sa puno. Zato izreda imaš NBA igrače koji ostanu bez centa poslije par godina, ili dobitnike lutrije koji spiskaju milione.

  35. The Following 4 Users Say Thank You to johninum For This Useful Post:


  36. #74
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,654
    Thanks Thanks Given 
    445
    Thanks Thanks Received 
    67
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by iMMERSION~ View Post
    Zarađujem dovoljno da ne moram kredit da dižem, jer ne želim kredit da dižem.
    Vjerovatno će sad neko na ovo reći ''Pa ako zarađuješ dovoljno, zašto bi štedio?'' Zato što želim da jednostavno uštedim što je više moguće + da ne prosipam pare onamo đe im nije mjesto.
    Mozda kasno odgovaram, ne znam je li ko prokomentarisao ovo ali - mislim da ti je ovo skroz kontradiktorno cilju - kupovini stana.
    Evo recimo da si krenuo da stedis 2019.godine, sad, 2024.godine bi tacno bio na nuli, pozitivnoj doduse, ali bi bacio 5 godina same stednje, jer su cijene toliko porasle da bi ti vjerovatno pojele sve sto si ustedio, i bilo bi ti bolje bilo da si kupio stan odmah 2019.godine i vracao kredit, zar ne? A vrijednost tog samog stana bi visestruko porasla. Tako da nemoj bjezat od kredita... Sa druge strane, kredit mozes vratiti prijevremeno i onda anulirati kamatu (to izgleda dosta ljudi ne zna pa misli da treba da se kredit vrace 30 godina i da kroz kamatu ode jos jedan stan)...

    Nedje sam razmisljanja da definitivno valja ustedjet i imat neki manji fond za nepredvidjene situacije, ali sve ostalo bih gledao da ulozim u trgovinu nekretnina (kad se moglo, prije 4-5 godina), investiranje u berzu, jer ako novac imas na racunu, samo gubi na vrijednosti.

    Mislim da se ne isplati stedjeti, pa ni kroz one fondove Wiener, Grawe i slicno, jer nikad vrijednost tog novca ne mozes uzet nazad. Dakle samo ulagat tamo dje vrijednost raste (za sto opet treba imat i nekog znanja jel)...
    Last edited by Winamp; 07-04-24 at 16:13.

  37. The Following 2 Users Say Thank You to Winamp For This Useful Post:


  38. #75
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,137
    Thanks Thanks Given 
    2,242
    Thanks Thanks Received 
    2,414
    Thanked in
    1,244 Posts

    Default

    Samo bih da te podržim u štednji za stan. Opak, nemoj se nikaad odreći druženja, prijatelja i familije, jer to nema cijenu. Takodje, ne bih se odrekal putovanja ali potpuno te razumijem ako ne voliš da putuješ jer svi volimo različte stvari. Ni moja putovanaj nikad nisu skupa i kad sma najmanje imala putovala sam.
    Medjutim, kako neko gore već reče, sve je to i vaspitanje i kako si podignut. Odrasla sam u normalnoj porodici, nikad nismo imali previše ali recimo do rata nijednu Novu godinu nismo kući čekali, svaku smo putovali porodično. Ali isto tako, recimo bilo je kasnije vremena da se jedva imalo za hranu ali nikada za cio život nismo imali jedna cent kredita. Sjećam se, sestra nema cipele, tatin drug mu nudi da mu posudo (ovo su bile sankcije) i d avrati kad ima, tata nije htio. Tako sma i aj naučena, nikad kredit. Ali recimo nikad u životu nisam do kraja mjeseca ostala bez centa, dok sam sama radial i kući se hranila.
    Kasnije sam srela muža koji je odrastao u sličnoj porodici.
    Ono an šta ne štedim nikad je hrana, porodica, prijatelji i putovanja.
    Recimo oboje možemo voziti mnogo bolja kola nego što vozimo ali smo uložili u neke druge stvari. Nismo ni mi neki magovi ulaganja pa smo jedno vrijeme štedili, ali u inflaciji se ne isplati. Uložili smo u nekretnine. I ako mene pitate, ili smo baš dobro lokaciju potrefili, mnogo više se isplati uložiti u poslovni nego u stan. Cijen apsolovnog je bila tada potpuno ista kao cijena stana a izdaje se mnogo bolje.
    Ima jedna: Ko troši taj i ima

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dvije godine i 4 mjeseca
    Pridava sam extra preko rate svaki mjesec, reko kad se moze, neka se otplati sto prije, nego da mi visi nad glavom taj kredit, kad nisam ni u sta drugo ulaga.

    Za ovu godinu, cemo vidjet sto i kako. Rado bi uzeo jos jedan, ali mi se ne placa kvadrat 2-3K.

    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Tako sam i ja oko cijene razmišljala skorije, ali to su ti te cijene, nikad neće biti manje i ako misliš ilagati ulaži što prije. Može se probrati. I obavezno uzmi primorje, i ja bi da sam nastavila dolje da živim. Jer mora i sunca će uvijek biti, turizma će na primorje uvijek biti. Neko gore reče kako Rusi odlaze, prati malo oglase, ne malo nego dosta haha. Ja sam jedno vrijeme non stop i može se dobro potrefiti. Naravno, ako te takvo ulaganej zanima. Ja nisam nešto preduzetna pa nisma za neke biznise.

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    2013 je kvadrat stana u PG bio 1300e.
    Makar se na forumu to može provjeriti

    Sada se može naći za 1800e.
    Porsatao je ali na 100% već 50%


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    I ja mislim da si nešto pobrkao. Mi smo kupili 2018. za 1150 i stan i poslovni. Tada je central Point bio 1250-1350 a master 1199.

  39. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Ušteda na kupovinu putem ebay -a.
    By Bugi in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 10-04-11, 21:22
  2. Replies: 2
    Last Post: 16-09-09, 21:50
  3. Crnogorska privatizacija - Pranje novca i proslosti
    By abvgd in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 27-08-05, 04:01
  4. Crna Gora - od para do novca.
    By metuzalem in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 21-02-05, 19:30

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •