Results 1 to 4 of 4

Thread: The Beast Revelation

  1. #1
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation The Beast Revelation

    Откровење звери


    Ово писмо је посвећено свим хришћанима.


    Следеће писмо је резиме Откровења 13. Његова сврха је да прикаже метод који се користи у проналажењу закључака који су наведени. Ништа ново није додато из мојих претходних писама. То је виље компилација свих њих. Ово писање је исти материјал различитим речима. Библија користи исти метод објаљњења. Постоје четири Јеванђеља. У сваком од њих видите другачији приказ истог материјала. Ово може бити корисно јер значење постаје прецизније. Мада , ако је ово први пут да читате, онда ће вам све ово бити вест. Са тим на уму, идемо.


    Прва ствар на коју треба обратити када се ради било каква студија библијског пророчанства је на која питања намеравам да одговорим. Нека од ових питања могу деловати помало поједностављено, али њихови одговори су много компликованији. У мојим студијама било је само неколико питања на која сам видео да ми треба одговор. Моја питања су била веома једноставна. Прво , ко је та особа која је идентификована по броју 666? Друго , ко је лажни пророк и како чини да цео свет обожава звер чији је број 666. Друго питање има везе са тим истим појединцима. Могу ли ове две особе бити иста особа, или сам Сотона? Где је Сатана током свега овога? То последње питање је веома важно. То заправо иде право на одговор на сва питања. Коначно , када би неко очекивао да види те особе на Земљи? Буквално , у ком временском оквиру да их видим? То су питања. Одговори су много више укључени.


    Овај наратив ће покушати да покаже како се стишају одговори. Ови одговори се могу видети из догађаја који се дешавају у ноћним вестима. То ме доводи до кљуиа, који вежи део нас зна, али вежи део нас заборавља. Библија је историјска књига. Неки догађаји су се десили, док неки чекају да се догоде. То су они који се нису десили, а ми смо најзабринути. Ево још једног кључа. Узгред , ови кључеви о којима говорим су кључеви за разумевање. Господ је говорио у параболама. Разлог због којег је дао је тај што су неки знали мистерије Бога, док је некима било да не знају. На слуху не иују. Видевши , они не виде. Упоређујем га са изношењу истине, док је кријем у исто време. Многим параболама које је Господ изговорио одмах је дао одговор. Показао је како је користио одређене симболе и речи да опише субјекте и потом дао њихова значења. А сада поента. Господ је такође говорио у параболама које није идентификовао. Ове параболе иду право на скривено значење ових крајњих времена. Други кључ је замена речи. Пример за то је прилично позната ставка из Откровења. Ова реч замена се односи на Откровење 13:1. Звер има седам глава и десет рогова. У Откровењу 17 те главе и рогови су дефинисани. Главе су идентификоване као планине, док су рогови идентификовани као краљеви. Ово мења целу слику онога што је звер симболично у оно што је буквално. Сада се Рев.13:1 може прочитати на следећи начин само са ставкама о којима је до сада било речи. И видео сам звер како излази из мора и има седам планина и десет краљева. То је једноставна и лака замена речи. Знај да же се то десити много пута у Целој Библији.


    Сада , да се вратимо на питања. Питање је, где је Сатана? Ако се на ово питање може одговорити, можете елиминисати неке друге. Неки учитељи пророчанства верују да је Сатана звер, или да је Сатана лажни пророк. Ово тумачење доводи у заблуду, а такође ствара камен спотицања на путу ка правилном тумачењу. Скоро увек добијем ово питање. Како моћете да знате ко је звер када не моће да буде откривен? Други Тес. Поглавље 2 каже да он не може бити откривен, док се прво нешто не уклони. Већина научника има овај део у праву. То је слика Усхићења. Оно што они греше је да Сатана и звер нису иста индивидуа. Сатана се не моће открити док се не заврљи занос, али он није звер. Зато могу да идентификујем звер и његовог лаћном пророка. Људи каћу да то докаћемо. Тако сам и урадио. Рекао сам им како да разумеју користећи кључеве које сам поменуо. Откровење 13 је парабола, али Бог не даје дефиницију, нити објашњење. Ово је на нама да схватимо. Добро , где је Сатана? У књизи Џоб, добијамо поглед на Сатанине способности. У једној сцени, он дискутује са Богом о Џоју. Питање , где је Бог? Он је у рају. Такође , у разговору са Богом Сатаном прича као да зна и да је видео Џобоа. Бог изјављује да моће да ради љта год ћели, али му није било дозвољено да га убије. Сада знамо још нешто о Сатани. Он такође има приступ Земљи, и може да утиче на животе људи. Изгледа да Сатана моће бити где год ћели да буде, на Земљи или на небу. Знамо да ће Сатана и његови анђели бити избачени из раја по Откровењу 12. То би додатно помогло идеји да је сада у рају. Сотону виђамо и једном другом приликом, када је искушавао Христа током свог боравка на Земљи. Пише да је одведен у дивљину да би био у искушењу Сатане? Већина људи, и то с правом, мисли да је дивљина место на Земљи, али ово је парабола у коју верујем. Господ је био у дивљини и био је у искушењу од стране Сатане, али дивљина је у рају. Ова парабола се чита у Исаији 35. То је дивљина и усамљено место где искупљени Господ хода. Дакле, ова последња ставка је најтежа за доказивање, довољно је рећи, да када Рев.12 каже да ће Сатана бити избачен, он мора бити тамо на небу да би био избачен. У реду, сада моћемо да одговоримо на пар питања. Прво , Сотона је свој, и он је у рају. Према томе, он није звер или лаћни пророк. Ова тројица раде заједно, али свако има свој идентитет.


    Сада да сецирамо Откровење 13. Као што сам већ навео, Откровење 13 је парабола за замену речи. Седам глава је седам планина, а десет рогова десет краљева. Ок , знамо из овог описа да је звер као што је описана група од вероватно десет земаља. Ово ме доводи до друге тачке. Постоје три дефиниције за звер у Откровењу 13. Прва је група земаља које излазе из мора. Други је у Рев.13:11 и звер је са два рога (краљева). Запамтите да су рогови краљеви по рев. 17. Коначно , постоји звер која је идентификована по броју 666. То је последња звер која изазива да сви добију оцену и да ниједан човек не може да купи и прода спасити га који има ознаку, свој број или име. Овде има три ставке. Нигде не пише да је ознака број 666. Ово је моћда била добра претпоставка пре 20 година, али је тељко поверовати. Замислите људе који трие около са оценом 666 на десној страни. Звучи као цртани филм, али у ово учитељи пророчанства желе да верујете. Ок , још један проблем који звучи као цртани филм је интерпретација речи "све". Ћеле да верујете да ниједан иовек не моће да купи или прода ако не обоћавају звер и узму његов знак. Тумачење речи "све" значи свима на свету. То није слуиај. Као прво, знамо да звер саиињена од само десет земаља. Сви на овом свету живе у око 190 земаља. Мислим да не моћемо да мислимо на све. Како би било, сви ти људи су забринути за знак. Такође , како проузрокујете да сви људи који су забринути добију оцену, и зашто? Најочигледнији начин да се сви обележе је на гласачкој кабини. Сви људи, богати и сиромашни, мали и велики, или слободни и везани су потенцијални гласачи. Дакле, Махмуд Абас је изабран за председника Палестинске управе, а у том процесу сви бирачи су добили неизбрисив знак мастила на десној страни. Та ознака требало је да спречи двоструко гласање и корупцију на изборима. Ок , имамо знак. Није 666. У овом тренутку се уклапа у улогу, али не у потпуности. Ипак , не постоји спремна идентификација 666 особа које се тичу њега. Ови избори одржани су у јануару 2005.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    The Beast Revelation part 2

    Назад на Рев.13. Имамо седам планина и десет краљева. Учитељи пророчанства желе да верујемо да је град са седам планина седиште антихриста и да он влада са десет нација. Њихов логичан закључак били су Европска унија и Ватикан. Ово је покренуло оживљену теорију Римског царства. Ова теорија постоји од реформације. Тешко је поверовати да је ова шарада толико дуго прошла. Учитељи још увек проповедају оживљено римско царство. Ова теорија је имала неку ваљаност пре двадесетог века и сада мора бити елиминисана. Ниједан од тих наставника није могао да предвиди пад Отоманског царства и његову поделу на толико одвојених суверених нација. Да се вратимо на нашу замену речи. Овде постоји интересантна ставка која се тиче речи планине у Светом писму. Реч планине може имати два значења. Може бити или планински венац, или нација. Ово је најтежи део целе ове вежбе, покушавајући да схватим шта планине описују. Учитељи ће вас у хтети да верујете да је то град са седам планина. У ствари, планине овде мисле на нације. Ово се односи и на рану на глави. Рана уопште није била буквална рана на глави, већ је била нација која је рањена. Глава или нација звери је рањена и излечена. Ово је Палестинска управа после почетка Споразума из Осла. Земља коју је Израел поседовао сада је вражана Палестинцима и нација звери је излеиена. Ок , сада имам седам нација и десет краљева, Рев.13:1. Заљто имам три краља виље од нација? Изгледа да имам краља за сваку нацију, али три су остала. У Даниелу каћу да је звер савладала три краља. Ова три краља не морају нужно да буду из различитих земаља. Изгледа да јесте, али није изричито поменуто. То је још једна парабола. Три краља која је звер савладала били су израелски премијери. Ова тројица премијера сви су били на функцији током седам година Споразума из Осла и изгласани су ван функције због терора почињен током владавине Јасера Арафата. Пао сам на седам нација. Ових седам нација же водити рат. Лако могу да видим седам нација које ће овде водити рат врло брзо; Сирија , Либан, Јордан, Египат, Иран и Палестинска управа или Ирак, а тамо противе Израел. Ово је потпуно иста звер која је представљена у Рев.17:10, само у мало другачијем изгледу. Има седам краљева, пет је пало. То значи да је пет краљева поражено у рату. Израел се позива на "онај који јесте", а онај који је дошао касније је Палестинска управа. Ово је опис израелског рата за независност. Буквално , ово је била звер која се родила. Рат 1967. је звер која се уздиће из мора у Рев.13:1. Нерешена питања овог сукоба резултирала су споразумом из Осла из 1993. Овај седмогодишњи мировни споразум потврдили су Јицак Рабин и Јасер Арафат.


    Постоји јољ једна звер у Рев.13:11. Ова звер има два рога или краљеве. Ово је слика Палестинске управе после избора у јануару 2006. Тада се Хамас кандидовао на изборима и освојио већину у парламенту. Полиција је била земља са два краља. Абас је био председник, а Исмаил Ханиyех премијер. Овде је настао проблем са новцем. Западне нације нису желеле да донирају новац познатој терористичкој организацији тако да су тражиле начин да и даље финансирају Абасов П.А., али не и да пусте да било који новац дође до Хамаса. Тада је број 666 идентификовао појединца. Привремени међународни механизам усвојен је 16. Овај програм је омогућио западним нацијама да донирају средства директно Абасу, истовремено заобилазећи Хамас. Ако си био члан Фатаха, или на Абасов платни списак, добио си плату. Овако је људима било дозвољено да купују и продају. Примали су плате, док пре механизма нису имали начина да буду исплаћени од Владе. Хамас није примао плате. Такође , Хамас није добио знак звери. Бојкотовали су изборе за председника у Јану 2005.
    Много је очигледније о коме се прича што се више приближавате крају.


    Као закључак, за моје три дефиниције звери. Махмуд Абас се уклапа у све три дефиниције. Био је члан П.А. када је формиран. Преузео је власт од Јасера Арафата после његове смрти. Био је један од два краља друге звери у Рев.13:11. За крај, он је идентификован по броју 666, који је могао бити Арафат да је преживео.


    А сада, што се тиче лажног пророка. Следећа четири стиха испод се односе на лажног пророка, Исмаила Ханиyеха.


    Рев .13 :11 - и ја сам омамио још једну звер која је излазила из Земље, и имао је два рога као јагње, и спајковао је као змај.
    Рев .13 :12 - И он вежба сву моћ прве звери пре њега, и изазива земљу и њих који тамо осматрају, да обожавају прву звер, чија је смртоносна рана зарасла.
    Рев .13 :13 - "И чини велика чуда, тако да чини да ватра сиђе са неба на Земљи пред људима".
    Рев .13 :15 - И имао је моћ да да живот имиџу звери, да слика звери треба да говори, и да изазове да, као што многи не би обожавали слику звери, треба да буде убијена.


    Хамас је искористио сву моћ прве звери (Абасов П.А.) јер су сада били равноправан партнер у Влади. Такође , вођа Хамаса их је изазвао да обожавају или одају почаст првој звери јер Хамас није хтео да ода почаст првој звери. Прва звер је била ПА без Хамаса као члана. Слика звери је оно љто је влада Махмуда Абаса представљала. Стих 12 још не помиње слику, само смо обавештени да је лажни пророк проузроковао да обожавају прву звер. Стих 14 и 15 даје детаље о томе како је то обожавање или част требало да почне. Створена је слика прве звери коју је он (лажни пророк) изазвао као част. Ова слика звери је три ставке; признање Израела, одавање почасти свим претходним палестинским споразумима и одрицање од терора.


    Последње питање које мислим да треба решити је како знаш да је прави тренутак? Знаии , било је толико превода, како знаљ да је овај таиан? То је питање које ми увек постављају. Одговор је, по мом мишљењу, нека врста мешавине између два различита пророчанства. Прво је седмодневно пророчанство као што је забележено у Пошти. То је симилитуде измеру овога и времена које се веж десило на Земљи. У Књизи Петра, Бог каће да му је један дан хиљаду година. Ако се та идеја примени на стварање Постања, сваки дан да је Бог створио нељто хиљаду година је прољло. Коначно , последњег дана се одморио од посла, а одмор му је био хиљаду година или један од Божијих дана. Ово је била једна пуна недеља или 7000 година. После Божијег одмора поново је почео да ради, и створио је Адама. Почевши од Адама, било је отприлике 4000 година до Христовог времена. Такође , знамо да је Христ био овде пре отприлике 2000 година. Ако би Бог био у складу са његовим распоредом од недељу дана, онда можемо очекивати да његов дан одмора падне негде после две хиљаде година. 4000 плус 2000 је љест дана, а седми се одмарао хиљаду година. Ово није тачна процена, али може да вас стави у прави терен када тражите тачан тајминг Откровења. Ово је процена. Следећа ставка је тачнија. Даниел 9:27 каће да же потврдити завет са многима на недељу дана. Многи на хебрејском су Раб. Ово је био завет потвррено са Јицаком Рабином. То је био поиетак земље за мир, или Споразум из Осла. Када видите да се овај споразум дешава требало би да будете свесни да ће ово пророчанство трајати седам година. Постоји само један проблем са овом ставком. Пре него што се то десило, сви су мислили да ће се крај седме године споразума Бог вратити и започети свој остатак. Па , то се није десило. Разлог је била логична погрешна интерпретација. Само се помиње да до овог споразума мора доћи заједно са поменутим пророчанставама, а не да ће се сви они догодити и завршити последњег дана седме године. Ово је избацило све који су неко време гледали ван курса. Додуше , ово и није била тако страшна грешка када би посматрач могао да види прави одговор и добије своју, или њену перспективу назад. Када имате ове две ставке које се поклапају у очекивано време, онда знате да се Откровење може протумачити са тачношћу. Догађаји би требало да почну да се дешавају, као што сам и ја забележио у овом писму.


    Нека Бог благослови све који су проиитали ово писмо.


    Мајкл
    Last edited by Michae1; 11-11-23 at 02:01.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,260
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Jel realno da ovo neko u 21.vijek piše,što je ovo kakve su ovo halucinacije.

    Znak zvjeri veli.A ne no bidon.
    No pasaran!

  4. #4
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Brajo, moraš smanjiti to što uzimaš.
    Slazem se.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem The beast !
    By TCK in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 30
    Last Post: 22-03-20, 19:32
  2. The Beast Revelation
    By Michae1 in forum English only
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-13, 10:26
  3. Love the Beast
    By Drug Tito in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 8
    Last Post: 02-03-09, 14:20
  4. Beast over Yugoslavia!
    By Jimi_Hendrix in forum Muzika
    Replies: 7
    Last Post: 25-06-07, 12:51
  5. Revelation
    By Astral Projection in forum Film
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-05, 15:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •