Откровење звери


Ово писмо је посвећено свим хришћанима.


Следеће писмо је резиме Откровења 13. Његова сврха је да прикаже метод који се користи у проналажењу закључака који су наведени. Ништа ново није додато из мојих претходних писама. То је виље компилација свих њих. Ово писање је исти материјал различитим речима. Библија користи исти метод објаљњења. Постоје четири Јеванђеља. У сваком од њих видите другачији приказ истог материјала. Ово може бити корисно јер значење постаје прецизније. Мада , ако је ово први пут да читате, онда ће вам све ово бити вест. Са тим на уму, идемо.


Прва ствар на коју треба обратити када се ради било каква студија библијског пророчанства је на која питања намеравам да одговорим. Нека од ових питања могу деловати помало поједностављено, али њихови одговори су много компликованији. У мојим студијама било је само неколико питања на која сам видео да ми треба одговор. Моја питања су била веома једноставна. Прво , ко је та особа која је идентификована по броју 666? Друго , ко је лажни пророк и како чини да цео свет обожава звер чији је број 666. Друго питање има везе са тим истим појединцима. Могу ли ове две особе бити иста особа, или сам Сотона? Где је Сатана током свега овога? То последње питање је веома важно. То заправо иде право на одговор на сва питања. Коначно , када би неко очекивао да види те особе на Земљи? Буквално , у ком временском оквиру да их видим? То су питања. Одговори су много више укључени.


Овај наратив ће покушати да покаже како се стишају одговори. Ови одговори се могу видети из догађаја који се дешавају у ноћним вестима. То ме доводи до кљуиа, који вежи део нас зна, али вежи део нас заборавља. Библија је историјска књига. Неки догађаји су се десили, док неки чекају да се догоде. То су они који се нису десили, а ми смо најзабринути. Ево још једног кључа. Узгред , ови кључеви о којима говорим су кључеви за разумевање. Господ је говорио у параболама. Разлог због којег је дао је тај што су неки знали мистерије Бога, док је некима било да не знају. На слуху не иују. Видевши , они не виде. Упоређујем га са изношењу истине, док је кријем у исто време. Многим параболама које је Господ изговорио одмах је дао одговор. Показао је како је користио одређене симболе и речи да опише субјекте и потом дао њихова значења. А сада поента. Господ је такође говорио у параболама које није идентификовао. Ове параболе иду право на скривено значење ових крајњих времена. Други кључ је замена речи. Пример за то је прилично позната ставка из Откровења. Ова реч замена се односи на Откровење 13:1. Звер има седам глава и десет рогова. У Откровењу 17 те главе и рогови су дефинисани. Главе су идентификоване као планине, док су рогови идентификовани као краљеви. Ово мења целу слику онога што је звер симболично у оно што је буквално. Сада се Рев.13:1 може прочитати на следећи начин само са ставкама о којима је до сада било речи. И видео сам звер како излази из мора и има седам планина и десет краљева. То је једноставна и лака замена речи. Знај да же се то десити много пута у Целој Библији.


Сада , да се вратимо на питања. Питање је, где је Сатана? Ако се на ово питање може одговорити, можете елиминисати неке друге. Неки учитељи пророчанства верују да је Сатана звер, или да је Сатана лажни пророк. Ово тумачење доводи у заблуду, а такође ствара камен спотицања на путу ка правилном тумачењу. Скоро увек добијем ово питање. Како моћете да знате ко је звер када не моће да буде откривен? Други Тес. Поглавље 2 каже да он не може бити откривен, док се прво нешто не уклони. Већина научника има овај део у праву. То је слика Усхићења. Оно што они греше је да Сатана и звер нису иста индивидуа. Сатана се не моће открити док се не заврљи занос, али он није звер. Зато могу да идентификујем звер и његовог лаћном пророка. Људи каћу да то докаћемо. Тако сам и урадио. Рекао сам им како да разумеју користећи кључеве које сам поменуо. Откровење 13 је парабола, али Бог не даје дефиницију, нити објашњење. Ово је на нама да схватимо. Добро , где је Сатана? У књизи Џоб, добијамо поглед на Сатанине способности. У једној сцени, он дискутује са Богом о Џоју. Питање , где је Бог? Он је у рају. Такође , у разговору са Богом Сатаном прича као да зна и да је видео Џобоа. Бог изјављује да моће да ради љта год ћели, али му није било дозвољено да га убије. Сада знамо још нешто о Сатани. Он такође има приступ Земљи, и може да утиче на животе људи. Изгледа да Сатана моће бити где год ћели да буде, на Земљи или на небу. Знамо да ће Сатана и његови анђели бити избачени из раја по Откровењу 12. То би додатно помогло идеји да је сада у рају. Сотону виђамо и једном другом приликом, када је искушавао Христа током свог боравка на Земљи. Пише да је одведен у дивљину да би био у искушењу Сатане? Већина људи, и то с правом, мисли да је дивљина место на Земљи, али ово је парабола у коју верујем. Господ је био у дивљини и био је у искушењу од стране Сатане, али дивљина је у рају. Ова парабола се чита у Исаији 35. То је дивљина и усамљено место где искупљени Господ хода. Дакле, ова последња ставка је најтежа за доказивање, довољно је рећи, да када Рев.12 каже да ће Сатана бити избачен, он мора бити тамо на небу да би био избачен. У реду, сада моћемо да одговоримо на пар питања. Прво , Сотона је свој, и он је у рају. Према томе, он није звер или лаћни пророк. Ова тројица раде заједно, али свако има свој идентитет.


Сада да сецирамо Откровење 13. Као што сам већ навео, Откровење 13 је парабола за замену речи. Седам глава је седам планина, а десет рогова десет краљева. Ок , знамо из овог описа да је звер као што је описана група од вероватно десет земаља. Ово ме доводи до друге тачке. Постоје три дефиниције за звер у Откровењу 13. Прва је група земаља које излазе из мора. Други је у Рев.13:11 и звер је са два рога (краљева). Запамтите да су рогови краљеви по рев. 17. Коначно , постоји звер која је идентификована по броју 666. То је последња звер која изазива да сви добију оцену и да ниједан човек не може да купи и прода спасити га који има ознаку, свој број или име. Овде има три ставке. Нигде не пише да је ознака број 666. Ово је моћда била добра претпоставка пре 20 година, али је тељко поверовати. Замислите људе који трие около са оценом 666 на десној страни. Звучи као цртани филм, али у ово учитељи пророчанства желе да верујете. Ок , још један проблем који звучи као цртани филм је интерпретација речи "све". Ћеле да верујете да ниједан иовек не моће да купи или прода ако не обоћавају звер и узму његов знак. Тумачење речи "све" значи свима на свету. То није слуиај. Као прво, знамо да звер саиињена од само десет земаља. Сви на овом свету живе у око 190 земаља. Мислим да не моћемо да мислимо на све. Како би било, сви ти људи су забринути за знак. Такође , како проузрокујете да сви људи који су забринути добију оцену, и зашто? Најочигледнији начин да се сви обележе је на гласачкој кабини. Сви људи, богати и сиромашни, мали и велики, или слободни и везани су потенцијални гласачи. Дакле, Махмуд Абас је изабран за председника Палестинске управе, а у том процесу сви бирачи су добили неизбрисив знак мастила на десној страни. Та ознака требало је да спречи двоструко гласање и корупцију на изборима. Ок , имамо знак. Није 666. У овом тренутку се уклапа у улогу, али не у потпуности. Ипак , не постоји спремна идентификација 666 особа које се тичу њега. Ови избори одржани су у јануару 2005.