Results 1 to 13 of 13

Thread: Zavjera protiv Monitora?

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    79
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Zavjera protiv Monitora?

    Pročitali ste možda da je Kusturica psihički neuravnotežen jer ga je Nikolaidis tako pogodio riječima. A Kusturica je preživio balkansku klanicu, Miloševićevo vođstvo, jad i bijedu one šake Jugoslovenskih buntonvika i rabotnika protiv rata, mržnje, diktatura. Nemaše problema sa medijskim kućama koje su zvale na rat. Monitor je izgleda ipak najveća boljka.

    Odlučiše kaznit Monitor i Nikolaidisa novčanom kaznom, koja znamo liječi sve psihičke boli. A tek kod jednog umjetnika koji me je žestoko razočarao. Lično smatram odluku suda nepravednom, mislim da je pogrešan pristup slobodi govora i pisanja, i vazda sam se nadao da nećemo mjerit sve novcem, ali...

    Prateći par potonjih izdanja ovog lista uočio sam izvanredne kritičke tekstove o ovoj vlasti, osvrt na crnogorsku socijalnu i kulturnu stvarnost, opise građevinskog lobija, crne tačke na biografiji preśednika Vujanovića.

    Da li se slažete sa ocjenom Esada Kočana da je ovo udarac na medije u cjelini, i pokušaj da ih malo umuče? Da li mislite da je presuda preinačena i zbog ovih posljednjih tekstova u Monitoru? Da li je Monitor kažnjen ne zbog Kusturice?

  2. #2
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da sloboda govora nije apsolutno pravo, bas kao ni bilo koje drugo. Ne moze neko govoriti bilo sta i onda se braniti slobodom govora. Procitao sam tekst Nikolaidisa, i nakon toga sam se uvjerio da je presuda opravdana.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sigurno je to udarac rezima i njegovih poslusnika u odorama sudija na Monitor.
    Sto se tice kusturice i onaj tekst je preblag za njega ali ovo je ebeni balkan i ljudi su ili zaboravni, indiferentni ili se ne smiju zivi cut.

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ovo je HORIZONTALNA signalizacija pravca u kojem ce PRAVDA, za sve nepravde, ZVJERSTVA I ZLOCHINE, od GAZIMESTANA DO DANASHNJEG DANA,
    da dirigenskom palicom crta sa samog VRHA "MEDENI" SUD,,
    moj Emire-Nemire i Nemanja bice BANJA, kad ROBIN HUD, kaze KUSTI , "HODI OVUD",
    kad imash PARA, bit ce i OSKARA.

    Shutra moze SVANUT RUJNA ZORA,
    i zashtitit MONITORA ,
    i JUNAKE OVIH GORA,
    NE ONIJEH KAO KUSTO,
    SVE ZA NJIMA ; OSTA PUSTO.

    Ovo je PROBNI BALON,
    Medenoga VRHOVNOGA SUDA,
    A kad pochnu, otis ce nam,
    i q.rac i MOODA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default Emir nemir svemir

    Pa ima veze sa monitorom utoliko sto nikoladis pise za njega,ali taj coek pise tako ubojito...Razbio je tu ideologiju u par recenica,po mojoj ocjeni neprikosnoven sto se tice pisanja u crnu goru,a sto se tice emira najboljeg druga zirinovskog i ostali peacemaker-a suvisni su komentari...

  6. #6
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Mislim da sloboda govora nije apsolutno pravo, bas kao ni bilo koje drugo. Ne moze neko govoriti bilo sta i onda se braniti slobodom govora. Procitao sam tekst Nikolaidisa, i nakon toga sam se uvjerio da je presuda opravdana.
    Sad bas ne znam za "opravdanost", ali slazem se da osnove za tu persudu ima.

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek
    Razbio je tu ideologiju u par recenica
    Sto je inace vrlo tesko napravit.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Tuho Brahe Danski opservater NEBESA i VASIONE,
    gaditelj RUNE TORN, OKRUGLOG TORNJA U CENTRU Kopenhagena, pao u nemilost Kraljevske familije i otperja u Prag na Kraljevski dvor, po Milanu Kunduri,
    nije ushao u ISTORIJU KAO NAUCHNIK,
    nego po pucanju VODENJAKA za Kraljevskom trpezom,
    jer se ustruchavo da kaze, "DA MU SE PISHKI", tako je zavrshio neslavno svoj SLAVNI ZIVOT.

    EMIRA-NEMANJU,
    ce ISTORIJA PAMTITI,
    ili ka REZISERA ili kao DZELATOVOG SHEGRTA,
    kao Sveta po RATU ZA MIR i ZLOJ ZENI,
    a Fica bez DILEME, po DILEMI, jer se nikad nishta nije znalo, "ocel kakit necel kakit",
    rijechi su OSHTRA SABLJA, koja ostavlja OZILJKE I POSLIJE SMRTI,
    na OBRAZ SVIH SMRTNIKA.

    Jedan MRTAC,
    poslije lezanja na ljetnjem SUNCU na 40 stepeni, cijelu noc i pola dana,
    je tako PRNUO, da je posra godspodske aljine i usmrdio prisutne,
    TAJ SE OBRUKA POSLIJE SMRTI,
    A OVI ZA ZIVOTA, ZATO NIKAD DOK VAS ZEMLJA POKRIJE; NE KAZITE NIKAD.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,719
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Dok je Monitor, jednu cijelu deceniju, od 1997-e do 2007-e, objavljivao tekstove sadržajnog tipa "Poleće soko i nisko pade" (za vazda im na obraz bilo), tapšali su ih po ramenu isti ovi koji im sada presudjuju. Kad su počeli opet malo da se igraju "nezadovoljnih objektivaca", dobili su prst upozorenja. Kusturica je naletio kao naručen. Čisto da se Monitoru stavi do znanja dokle smiju da čačkaju. E pa gospodo, puvali ste im u jedra dok vam se nije zavrćelo u glavu a sad im punite u prk**!
    [email protected]
    067/518-983
    IT Market: pitajte, zovite, p.m.-ujte, e-mail-ujte

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Nije to UPOZORENJE upuceno MONITORU,
    nego svima ONIMA , koje nije izdala "MEMORIJA PAMCENJA" shto reche jedan sindikalista iz KAPa, I TEBE I MENE.

    Sad ce oni iz VRHOVNOGA SUDA,
    da kidaju i q.rac i MOODA,
    ako se shutra ne dese CHUDA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by OCTAVIAN View Post
    Mislim da sloboda govora nije apsolutno pravo, bas kao ni bilo koje drugo. Ne moze neko govoriti bilo sta i onda se braniti slobodom govora. Procitao sam tekst Nikolaidisa, i nakon toga sam se uvjerio da je presuda opravdana.
    recimo, majka kojoj je sin ubijen u logorima smrti dobije duplo vise para. znaci, njeni dusevni bolovi su negdje duplo veci od ovih koje je pretrpio Nemanja. a sestra za ubijenog brata taman dobije od 12 do 15 hiljada. znaci, Nemanja se trenutno osjeca kao da mu je neko bespravno deportovao brata i tamo ga ubio. zaista sam fasciniran opravdanoscu presude.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Mozda DZALATOVITI SHEGRTI,
    imaju MEKSHU DUSHU, od majki i sestara zaklanih od RADOVANOVIH BORACA i deportovanih od CRNOGORSKIH REZIMLIJA.

    TO SAMO NASHI "PRAVEDNI" SUDIJE ZNAJU I UMIJU DA PROCIJENE U EURIMA, neka im SLUZI NA CHAST I OBRAZ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    874
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    evo i grbljanin najavljuje tužbu protiv moje ljubimice vanje zbog toga što ga je ubola oko zavale...

    kakve su to pihtije od ljudi (m. vešović)...
    Brooclyn Forever !

  13. #13
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    461
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Covjek koji je pobjegao iz logora smrti je dobio, mislim, oko 50 hiljada za dusevne i fizicke patnje. Tj, **** ih je dobio, ceka da se to malo kroz visi i apelacioni sud procacka, pa da postane pravosnazno, pa da mu se tek isplate. Ali dobro... Jos jednom - 4 puta nazvati onog prasca dzelatovim segrtom je jednako nezakonitoj deportaciji (na osnovu vjere, imena i prezimana), mucenju u logoru i prezivljavanju pokusaja ubistva.

    A inace, tuzbe za klevetu su u modi, nema sta. Mladi student prava stvarno treba to malo da pogleda, pa da se, posto polozi pravosudni, udruzi sa uglednim psiholozima/sociolozima/psihijatrima kako bi sto bolje utvrdjivao dusevne bolove i pljackao one koji se zeznu na ovu slobodu govora.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija o crnoj gori-vladika vasilije petrovic njegos
    By srpskagoracrnagora in forum Istorija
    Replies: 5
    Last Post: 23-03-10, 09:19
  2. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  3. CRNOGORCI U RUSKO-JAPANSKOM RATU
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 17
    Last Post: 04-12-09, 19:47
  4. Dobrom protiv zla
    By odli in forum Religija i filozofija
    Replies: 148
    Last Post: 09-08-07, 22:28
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •