Page 522 of 703 FirstFirst ... 22422472512518519520521522523524525526532572622 ... LastLast
Results 13,026 to 13,050 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #13026
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koga briga za to kad je dobar trener Vujoshevic i Zheljko Obradovic je teshka seljacina kao i Murinjo recimo pa su dobri treneri ne dovodi se trener da bude gospodin Zoran Filipovic je bio gospodin pa veze nije imao. A sumnjam da bi Vlado Scepanovic u CG imao onu vrstu autoriteta kakvu u Srbiji ima Sasha Djordjevic nije on ipak taj kalibar. Maljkovic i Peshic bi bilo super ali je to van domashaja nasheg budzheta. Obrni-okreni Vujoshevic je najbolje rjeshenje koje je dostupno.
    Ridin' on the black train

  2. #13027
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I ja velim,ako ce i iz Boko Haram organizacije doves' nekog selektora,samo da nam dignu kosarku sa mrtve tacke.Dusko V. se prosipa ponasanjem zadnjih godina,ali na stranu to...Ovo bi i za njega dobro bilo,da se skoncetrise samo na partizan i nasu repku.Malo da se skloni od onog medijskog cirkusa....ne bi ima vremena za to.
    Inace,radi se o profesoru kosarke,TOP 5 sigurno...maximum bi izvlacio od Vucevica i Pekovica.

  3. #13028
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,464
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,261
    Thanked in
    637 Posts

    Default

    Nema sanse da Vujosevic dodje covjek jednostavno ne trpi da mu se iko petlja u posao to ne dozvoljava nikome u Partizanu a kamoli u reprezentaciji zar vi stvarno mislite da pored Mitrovica i ekipe mozete biti nezavisni u trenerskom poslu
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  4. #13029
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    23
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da trenutno nemamo neko nase poznato kosarkasko ime od trenera koje bi preuzelo reprezentaciju u ovom trenutku kada cemo dvije godine biti van bilo kojeg takmicenja. Ovoj reprezentaciji treba trener i covjek koji ce znati da prepozna mnogo brze i koji ce znati da balansira odnose unutar tima i koji ce u isto vrijeme biti autoritet tim momcima.to nikako ne moze biti ni jedan trener iz nase lige naravno. Taj trener mora naci nacin da motivise igrace i da na svakom okupljanju gradi hemiju izmedju igraca kao i strucnog staba jer je to osnovna stvar od koje sve pocinje. Kad je dobio sansu Djordjevic koji nije imao nekog uspjeha do sada kao trener u Italiji onda i kod nas treba da dobiju sansu legende koje su osvojili sve do sada u reprezentavnim selekcijama i klubovima kao npr. Vlado Scepanovic koji je i dalje nase najvece ime i covjek koji ima taj autoritet da promijeni stvari i odnose unutar reprezentacije kao i "omrazeni" Pedja Drobnjak koji kosarku zna previse dobro za nas ukus izgleda . I prestanite vise sa pominjanjem imena selektora koji su radili prije Pavicevica uz sve duzno postovanje.

    Sent from my SM-N9005 using Tapatalk 2

  5. #13030
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    Lagano ljudi ne vjerujem ni da ce godinu zurit sa potpisom, zasto placat nekog kad tri godine ne igras nista. A za tri godine ko zna oce li bit ziv maljkovic meni bi perasovic bio odlican no i on ima trosnu srcku


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #13031
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    Ne znam kako da vam kazem ali kosarka u CG je na umoru. Jos nije umrla a kad ce ne znamo. Dali su je u ruke dvojici #$@%&*... I oni su je onako posteno s*ebali a da ni pravila igre ne znaju.

    Jednom ovdje nabrojah imena koja vi ovdje spominjete pa se neki nasjekirase sto ovo ili ono a cisto je pominjanje bili iz razloga jer vecina licitira sa njima. Stoga da ne bi opet pominjao nego generalno zaboravite na apsolutno svakog bivseg, potencijalnog ili uvoznog reprezentativca. Niti imaju dje, ni za koga igrati, niti vremena. Jedina sansa je da tupan i glupan odu i da se da sansa ljudima tipa Vlado Scepanovic i da se okupe i pronadju talenti i da se uradi jedan projekat za buducnost, ne misli se na klub. Nesto slicno onom sta radi u rukometu Savic.

    Kosarkaski savez CG je fenomen u svijetu po tome ne sto ga vode ljudi koji nikad nisu igrali kosarku, nego koji ni ne znaju pravila igre, niti je prate mimo svojih interesnih gledanja. Jedini motiv za angazovanje u tom sportu je sto gazda je nekad pikao loptu i to lose pa da mu se priblize i budu u njegovom drustvu a to im je dalo neke druge beneficije. Kosarka je bila uvijek gospodski sport miljama daleko od te fele. Da su imali sto Dzordana oni bi i to s*ebali jer ne znaju kosarkaske principe koji su u ravni i sa etickim i ljudskim.
    Poslato sa moje cukalice

  7. #13032
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Lagano ljudi ne vjerujem ni da ce godinu zurit sa potpisom, zasto placat nekog kad tri godine ne igras nista. A za tri godine ko zna oce li bit ziv maljkovic meni bi perasovic bio odlican no i on ima trosnu srcku


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Perasovic ti je vec vidjen kao naslednik Repese u Hrvatskoj, naravno ako se Hrvati odluce da poceraju Repesu.

  8. #13033
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Ja nikad nisam previše bio oduševljem postavljanjem Mila koji je premijer države za predsjednika KSCG zbog svih obaveza koje već ima .Tu treba čovjek iz košarke ili neko ko je dugo radio sa reprezentacijom i koga neće druge obaveze sputavati u obavljanju dužnosti u košarkaškom savezu
    tada ako me pamcenje sluzi nije bio premijer nego se povukao sa svih funkcija.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #13034
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Crneš Gores
    Posts
    8,600
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    117
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Može se reći lijepa vijest, mnogo sam vjerovao u njega ali bi što bi.
    Što neko reče, treba nam neko sa autoritetom ali da nije neko tipa Vujošević, ne treba nam takva atmosfera u timu.
    Meni odmah pada napamet Kokoškov, mislim da njemu ističe ugovor sa Gruzijom slijedeće godine a nama se ne žuri, ja ne znam šta će on uopšte tamo sa njegovim znanjem i iskustvom.
    Takođe Milojević, on je bio jedan od asistenata ako se ne varam i do sada se dokazao kao sjajan trener.
    Ivković je svakako najzvučnije ime, ali treba njega nagovorit i platit.

    Ko kod da dođe treba da riješi situaciju sa padobrancima, oćeš/nećeš? Ako nećeš vozi, svako li je povrijeđen čim dođe ljeto, a jetra trpi 10 promila.
    If you turn a man into a fish, you will catch him for a day

  10. #13035
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Mene je stra` da kad dođe novi selektor, e će se opet nać neki od igrača da mu smeta nešto (tipa ljetnje vrućine u Podgorici ili sl.).
    Dok se to ne iskorijeni i ne zaigra za repku onaj koji oće sa srcem da igra, nema tu ljeba.

  11. #13036
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Nema sanse da Vujosevic dodje covjek jednostavno ne trpi da mu se iko petlja u posao to ne dozvoljava nikome u Partizanu a kamoli u reprezentaciji zar vi stvarno mislite da pored Mitrovica i ekipe mozete biti nezavisni u trenerskom poslu
    Nema to veze ni sa čim, moj goldfinger. Oni su, koliko je poznato, u odličnim odnosima, a čak je Vujošević Mitrovića i Barovića svojevremeno na sva zvona hvalio kako je uživanje raditi s njima te govorio kako oni razumiju košarku do tančina. Pa je Mitrović bio za to da se vrati na selektorsko mjesto, ali je Đukanović bio za Pavićevića. Prije godinu dana je Mitrović iskoritio priliku na televiziji da citira upravo Vujoševića kako bi uvrijedio onog novinara Vučkovića. I Vujošević je ove godine govorio, ničim izazvan, nešto što se ovima u Savezu sigurno dopada (http://www.cdm.me/sport/kosarka/vujo...duje-milov-dps). Tako da - ne, nema nikakvih problema na toj relaciji, naprotiv.

    Da se razumijemo, čelnici KSCG mi se gade i teško da će bit sreće dok su tu đe jesu, čisto da se ne pomisli da ih ja, ne daj Bože, branim.
    Dick Laurent is dead!

  12. #13037
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,585
    Thanks Thanks Given 
    7,517
    Thanks Thanks Received 
    4,583
    Thanked in
    1,774 Posts

    Default

    Koliko god da je dobar trener Dule je jedna ljiga koja ne zaslužuje da iđe u svijetu predstavlja Crnu Goru... Ne sumnjam da ga upravo takvo ponašanje kandiduje za prvog favorita, jer ovi što odlučuju o selektoru imaju sličan mentalni sklop...
    #fakenews

  13. #13038
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Koliko god da je dobar trener Dule je jedna ljiga koja ne zaslužuje da iđe u svijetu predstavlja Crnu Goru... Ne sumnjam da ga upravo takvo ponašanje kandiduje za prvog favorita, jer ovi što odlučuju o selektoru imaju sličan mentalni sklop...
    Slažem se.
    Ne znam ga lično ali vele ovi što ga znaju (e su trenirali kod njega) e je nikakav čojak.

  14. #13039
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Najbitnije je kakav je strucnjak,pa cemo lako kakav je covjek.Ne znam kako neko moze biti los covjek kad je usrecio toliko sportista...plus njihovih familija..masu je to ljudiVele Brna je dobar covjek pa...
    Talentovani igraci iz cijelog svijeta dzabe dolaze da igraju kod njega,a nama ne odgovara.Ja sam mu zamjerio sto nas je napustio u veoma bitnom trenutku pred EP.Sve bi mu zaboravio,samo da se vrati.
    Pod Vujosevicevim vodjstvom,bilo bio zagarantovano 20-30p Pekovica.Tako je bilo u prve kvalifikacije,sad bi jos bio bolji,jer je jos sazreo kao NBA centar od tad.Siguran sam da bi i Nikola Vucevic imao neki bolesni ucinak.
    Interesuje me samo rezultat reprezentacije,i igranje dva NBA centra...prekratak je zivot da bi se takve stvari propustale.A ko zna kad se se ponovo rodit takva dva igracha.
    Last edited by Insua; 24-09-14 at 15:04.

  15. #13040
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,731
    Thanks Thanks Given 
    1,116
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    Najbitnije je kakav je strucnjak,pa cemo lako kakav je covjek.Ne znam kako neko moze biti los covjek kad je usrecio toliko sportista...plus njihovih familija..masu je to ljudiVele Brna je dobar covjek pa...
    Talentovani igraci iz cijelog svijeta dzabe dolaze da igraju kod njega,a nama ne odgovara.Ja sam mu zamjerio sto nas je napustio u veoma bitnom trenutku pred EP.Sve bi mu zaboravio,samo da se vrati.
    Pod Vujosevicevim vodjstvom,bilo bio zagarantovano 20-30p Pekovica.Tako je bilo u prve kvalifikacije,sad bi jos bio bolji,jer je jos sazreo kao NBA centar od tad.Siguran sam da bi i Nikola Vucevic imao neki bolesni ucinak.
    Interesuje me samo rezultat reprezentacije,i igranje dva NBA centra...prekratak je zivot da bi se takve stvari propustale.A ko zna kad se se ponovo rodit takva dva igracha.
    Niko ne spori da je dobar stručnjak (Vujošević) ali je malo "zastranio" sa psovanjem, pljuvanjem i ostalim avetanjem, al ok pravi rezultate.
    Btw, pogledaj kadetsku reprezentaciju i tu je rasadnik talenata (Čarapić, Popović, Divac, Vujović..).
    Biće tu još Vučevića, Pekovića, imamo dobre mlade talente.

  16. #13041
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Poslednjeg dana leta, nekih 48 časova pre nego što će naš sagovornik krenuti na dug put do SAD-a i početi pripremu za novu NBA sezonu, čekali smo Nikolu Pekovića na uplatno-isplatnom mestu MOZZARTA u Ustaničkoj ulici. Ulazak gorostasnog centra u lokal izazvao je prvo komešanje, potom oduševljenje prisutnih i još jednom nas podsetio koliko je div iz Bijelog Polja omiljen u Beogradu.
    Njegov strelovit uspon ka vrhu evropske i svetske košarke poklopio se, nažalost, sa raspadom zajedničke države Srbije i Crne Gore, pa i dan-danas – kao recimo nedavno u finalu Svetskog kupa, kada je starter Minesote više puta pominjan u komentarima čitalaca našeg portala posle utakmice protiv SAD-a ("eh da je tu Peković...") – mnogi uzdahnu na pomisao da smo mogli da ga imamo u centarskoj liniji reprezentacije. Ta knjiga je, ipak, odavno zatvorena, a tema za razgovor imali smo na pretek.
    Nikola Peković nije bio na parketu više od pet meseci, ovog leta nije imao reprezentativne obaveze, niti je bio deo nekog NBA trejda, ali bio je u žiži više nego ikad. Tabloidi iz regiona su nas revnosno izveštavali o tome kako provodi slobodne dane, gde izlazi, s kim je i gde viđen, koliko troši... Priznao nam je da je bio zatečen celom situacijom, ali pre toga zanimale su nas strogo sportske teme.
    Niko nije očekivao onakav rezultatski krah Crne Gore u kvalifikacijama za Evrobasket 2015. Nacionalni tim tvoje zemlje je smatran za favorita u konkurenciji Izraela, Holandije i Bugarske, ali je na kraju završio treći u grupi i dogodine neće igrati na smotri najboljih na Starom kontinentu. Kako si sve to doživeo?
    "Naravno, iako nisam igrao, pratio sam pomno šta se dešava... Mislim da se neke stvari nisu poklopile kako bi trebalo. Naravno, ne sumnjam da su svi imali potrebnu želju i volju za dobar rezultat. Nikako ne bi trebalo to što se dogodilo doživeti kao "smak sveta", mada sada imamo preveliki "luft" do sledećeg velikog takmičenja. Tek za tri godine je Evrobasket, dug je to period... Ne znam šta se i da li se nešto događalo u timu, a na ljudima iz Saveza je da dobro sve analiziraju i preduzmu odgovarajuće korake."

    Još uvek zvuči neverovatno da je Crna Gora dva puta poražena od Holandije?! Kao da se igrao fudbal, a ne košarka?
    "Sigurno da porazi od Holandije, posebno onaj u Podgorici, najviše bole. Naravno da ni u snu nisam očekivao da je tako nešto moguće, ali eto dešava se. Košarka je to..."

    Da si igrao u kvalifikacijama, rezultat Crne Gore bi sigurno bio drugačiji. Da li možda osećaš da ti ljudi u domovini zameraju što si propustio ovo reprezentativno leto?
    "Svi su mislili da ne igram zato što ne želim, ali naravno da to nije istina. Imam povredu koju dugo vučem, poslednja dva meseca u prethodnoj NBA sezoni odigrao sam svega desetak utakmica. Kada imate problem s Ahilovom tetivom, morate da ga rešavate i da mirujete, jer je to ozbiljna povreda. Radio sam specijalne terapije u Njujorku i rečeno mi je da tek 1. avgusta počnem da trčim normalno, kao i da ću moći tek u septembru raditi s jačim kontaktom. Tu su stvari čiste i jasne. Nisam mogao da pomognem reprezentaciji Crne Gore i žao mi je. E sad, znam da će ljudi, možda i jedan deo medija, i dalje reagovati negativno na sve to, jer mi smo specifična sredina. Inače, nisam uopšte govorio za medije u poslednje vreme, ovo mi je prvi intervju koji dajem ove godine."

    "GLEDAO SAM SVAKU UTAKMICU SRBIJE"
    NIKOLA PEKOVIĆKoliko si pratio neverovatan uspeh Srbije na Svetskom kupu u Španiji?
    "Gledao sam svaku utakmicu, bukvalno svaku. Stvarno su momci igrali dobro. Sigurno da im je psihološki težak bio poraz od Francuske u grupi, ali izdigli su se iznad te situacije. U nokaut fazi su bili fantastični, posebno protiv Brazila i ponovo Francuske. To su bile sjajne utakmice, tačnije neverovatne. Sa skoro svim igračima iz reprezentacije Srbije sam ili igrao, ili igrao protiv njih. Dobro ih poznajem, ali priznajem da nisam očekivao da će postići ovako nešto. Naravno, bilo mi je mnogo drago."

    Koliko su te iznenadili igrači poput Nikole Kalinića i Stefana Jovića?
    "Odlično su igrali, nema šta... Velika je tu zasluga selektora Aleksandra Đorđevića, uradio je sjajan posao. Čuo sam da su ga mnogi osuđivali i otpisivali unapred, posebno što se neki igrači nisu odazvali, a i dogodilo se ono sa Micovim pred put u Španiju... Đorđević je očigledno stvorio odličnu hemiju u timu, a bez toga nema uspeha na reprezentativnom nivou. To je možda i najvažnije."

    Da li neko od reprezentativac Srbije koji su eksplodirali u Španiji može jednog dana da stigne do NBA lige?
    "Hmm... Tamo je to dosta čudno... Videli ste recimo kako je Miroslav Raduljica igrao odlično na Svetskom kupu, ali se u SAD-u nije probio. Teško je reći stvarno."

    Neki čak tipuju na Nikolu Kalinića zbog odličnih fizikalija, a i dao je 18 poena Amerikancima u finalu?
    "Ja bih voleo da se svako od njih probije u NBA, da nas ima što više! Ali teško je to uspeti. Ja sam čekao na pravu priliku pune dve godine. Ipak, sjajna stvar je što će posle uspeha u Španiji svako obraćati pažnju na te momke."

    Bogdan Bogdanović je eksplodirao u Partizanu prošle sezone, već je i draftovan?
    "Igrao sam s njim i znam koliko je dobar. Mnogo mi je drago zbog njega. Bogdan Bogdanović od svih srpskih igrača ima najveće šanse da napravi karijeru u NBA, pre svega zbog odličnih fizikalija."

    Orlovi nisu pružili jači otpor selekciji SAD-a u finalu. Protivnika poznaješ baš dobro, da li je Srbija ipak mogla bolje?
    "Nikako ne bi trebalo nešto zameriti tim momcima. Napravili su strašan uspeh samim ulaskom u finale s Amerikancima. Možda su malo izgoreli u velikoj želji da naprave još jedan podvig, najveći od svih. Znam sve njihove igrače baš dobro, protiv svakog sam igrao i čudno mi je što su ih negde nazivali maltene drugom postavom SAD-a. To naravno nema veze s realnošću. Pogledajte im samo plate u klubovima, pa nisu valjda toliko plaćeni tek tako? Protiv Amerikanaca je mnogo teško igrati."

    "MI BELCI SE ISTEŽEMO SAT VREMENA PRED UTAKMICU, A ONI..."
    KEVIN LAV I NIKOLA PEKOVIĆGde još uvek ne možemo da pariramo reprezentaciji SAD? Šta pravi toliku razliku?
    "Čista fizika je u pitanju. Verujte mi, ja igram s njima i vrlo dobro znam o čemu pričam. Mi dođemo – da kažem "mi belci" – i istežemo se po sat vremena pred utakmicu i jači trening. Sa druge strane, oni dođu 10 minuta pred početak, svuku trenerku i – idemo! Zakucavanje, skok, pa opet zakucavanje... Ma čista fizika."

    Najbolji primer toga što pričaš je možda Kenet Farid?
    "On onako igra stalno, strašan je i uvek prvi u kontranapadu. Uvek, ali uvek! A onoliki čovek! Utakmica traje 48 minuta, on igra recimo 40 i za tih 40 minuta uvek je prvi u kontri. Neverovatno... Na proseku je oko 15 do 20 poena, a većina njih je zakucavaje posle kontranapada."

    Sada te očekuju teške pripreme? Treba nabiti snagu i kondiciju za duele s Faridom i ostalima...
    "Pa dobro, nije baš da mi pripreme u NBA teško padaju. Imamo pet-šest dana trening kampa kada je malo teže, po dva treninga dnevno, a onda već ide laganiji tempo od jednog treninga dnevno, pa posle 20 dana lagano ulazimo u utakmice. Nama je došao novi trener, biće dosta novih stvari u pripremnom periodu, a treba ih proći za kratko vreme. Ipak, nije to ništa strašno i ne žalim se."


    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #13042
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Da li si radio individualno tokom leta?
    "Naravno... Bili su mi tu treneri iz SAD-a, pre svega kondicioni. Na košarkaškim elementima radio sam s generalnim skautom Minesote Žarkom Đurišićem. On je, ako neki ljudi ne znaju, bivši poznati košarkaš ljubljanske Olimpije. Dugo godina je bio skaut Timbervulfsa, a sada je glavni "izviđač" kluba za Evropu."

    "VALJDA BIH ZNAO DA HOĆE DA ME TREJDUJU"
    PEKOVIĆ U AKCIJI NA MEČU S REPTORSIMAJoš uvek mogu da se čuju glasine da Minesota želi da te trejduje?
    "Ma ne verujem, valjda bih do sada znao, a-ha-ha... Nije prvi put da se u medijima pominje kako ću ja napustiti Minesotu, priče tipa "muče ga povrede stalno" i slično. Pričam sa ljudima iz kluba prilično često, oni kažu da nemaju nameru da me trejduju. Novinari u Americi, kao i svuda, imaju pravo da pišu šta žele i šta misle, ali "problem" u stvari nastaje kada neko tamo iznese svoje mišljenje kako bi mene trebalo trejdovati, a to mišljenje se ovde prenese kao informacija. Ali dobro, navikao sam."

    Prva izmena ti je Senegalac Gorgiju Dijeng koji je fantastično odigrao Svetski kup u Španiji. Maltene je sam pobedio Hrvatsku. Dakle, imaćeš ozbiljnu konkurenciju za mesto startera?
    "Nije me to iznenadilo, jer dok sam ja bio povređen u finišu sezone, Dijeng je igrao odlično. Ima sjajne fizičke predispozicije, treniramo zajedno i vrlo dobro poznajemo kvalitete ovog drugog. Nedostaje mu još malo mišićne mase za NBA, po mom mišljenju. On je sjajan u skoku u napadu, mnogo radi na leđnoj tehnici, a u odbrani se odlično snalazi, zbog odraza i velikog raspona ruku. Lupa rampe lagano... Kažem, još mu nedostaje mišića kako bi mogao da se nosi s teškim centrima, recimo s Demarkusom Kazinsom kojeg ste gledali na Svetskom kupu u Španiji. Ogroman je to čovek, s njim nije lako, a nije jedini takav u NBA. Ipak, Dijeng hvata na druge fore, da tako kažem. Mnogo je brz za svoju konstituciju. Dobar igrač, nema šta."

    Imaš li ideju kako će Minesota izgledati bez Kevina Lava koji je otišao kod Lebrona Džejmsa u Klivlend? U pitanju je možda najbolja "četvorka" NBA lige.
    "Nije možda najbolja, jer ja nemam dilemu da u ligi nema boljeg krilnog centra od Kevina. Kompletan igrač u svakom smislu. Zbog njegovog odlaska mnogo će se promeniti postavka naše igre, to je sigurno. Još uvek naravno ne znam kako će te promene konkretno izgledati, jer smo dobili i novog trenera (Flip Sonders, prethodno vodio Minesotu punih 10 godina, 1995-2005, prim. aut.). Maltene smo čitavu igru bili bazirali na Kevinu Lavu, a možda se i kod njega pojavilo zasićenje, jer se nismo domogli plej-ofa toliko godina. Neverovatno je da tako kvalitetan igrač još uvek nije bio u doigravanju, ali to je NBA."

    On je stigao u ligu 2008, ti 2011. Kada si došao, Kevin Lav ni približno nije bio na ovom nivou. Kako je toliko napredovao?
    "Prvo je bio rezervista, što sada izgleda neverovatno, a još neverovatnije je što se ne sećam tačno kome je bio izmena, a-ha-ha... U jednom trenutku Lav se neverovatno posvetio sebi, napretku u igri i fizičkoj spremi. Izgubio je dosta mase, potpuno promenio ishranu, postao brži, a onda je sve nadogradio radom na poboljšanju šuta za tri poena. Sve to u zbiru dalo je neverovatan rezultat, pa je čak osvojio takmičenje u trojkama na Ol staru. Sada je Kevin igrač bez jasno vidljive mane, kompletan u svakom smislu. E sad, kako će da se uklopi u Klivlendu, to je već druga priča. Kod nas je navikao da bude prva opcija, tamo naravno neće to biti pored Lebrona. Ipak, pametan je momak, postupiće kako treba i uklopiće se."

    U zamenu za Kevina Lava Minesota je dobila prvog pika drafta, supertalentovanog Kanađanina Endrjua Viginsa. Priča se da je on sledeća velika NBA zvezda. Koliko su ti poznati njegovi kvaliteti? Da li si o tome pričao sa ljudima iz kluba?
    "Nisam još čuo prve utiske o njemu iz Minesote, videćemo kako će da se uklopi. Stiže iz koledž košarke s najboljim mogućim preporukama. Gledao sam ga na nekoliko utakmica na televiziji, pošto se univerzitetska košarka u SAD prati maltene više nego NBA. Stvarno je dobar. Ipak, nije to dovoljno kako bih stekao mišljenje o njemu."

    "NE BIH MENJAO MINESOTU DO KRAJA NBA KARIJERE"
    PEKOVIĆ U DEFANZIVIMinesota godinama igra lepu košarku, ali plasman u plej-of izmiče za dlaku. Koliko je sada to realno bez Kevina Lava?
    "Stvarno igramo lepo, dobijamo pohvale sa svih strana i da smo u Istočnoj konferenciji bili bismo peti ili šesti sigurno. Zapad je toliko težak postao da ti je potrebno 50 pobeda za plej-of. Od 82 utakmice da dobiješ 50, u onako jakoj ligi, mnogo je teško. Mi smo imali 40 trijumfa u prošloj sezoni, dakle za jedan meč ispod 50 odsto. Sa sličnim učinkom na Istoku si peti, možda čak i četvrti! Šta da se radi, takva je situacija... Da li je sada plej-of cilj po svaku cenu? Hm... Navijači imaju velika očekivanja, ali bez Kevina ne znam kako će sve ići. Ponavljam, tek kada vidim kako je postavljena nova ekipa, s novim trenerom, imaću realniju sliku kakav nam je potencijal."

    Utisak je da si zadovoljan u Minesoti i da nemaš nameru da je napuštaš, uprkos "minus 27" koliko zna da bude zimi?
    "Uklopio sam se u NBA sistem i zadovoljan sam. Jednostavno je to – radiš određene stvari, moraš da shvatiš da "ovo može, a ovo ne može", dobro se ogranizuješ i to je to. Potpuno je sve drugačije nego u Evropi, ali navikao sam. Ne smeta mi nimalo to što je hladno. Mineapolis je mali grad, ali je odličan u svakom smislu. Lepa je atmosfera, ljudi u gradu vole sport, ja mnogo volim pecanje i imam gde da pecam u okolini. Meni je sve potaman i što se mene tiče ne bih menjao klub do kraja NBA karijere."

    Partizan, klub u kojem si se afirmisao, prolazi kroz težak period. Koliko pratiš situaciju?
    "Veliki je udarac za Partizan to što neće igrati Evroligu posle više od jedne decenije. Mada, ja znam da će se klub iščupati iz ovoga. Nažalost, nije to prva teška situacija u Humskoj za sve ove godine. U redu, možda jeste najteža, ali vadili su se crno-beli i ranije iz velikih problema, pa sam siguran da će opet isplivati."

    Da se našalimo – ako bude novi lok-aut u NBA nećeš se vraćati u Partizan, pošto ne igra Evroligu?
    "A-ha-ha... Ne može ni da bude lok-auta sledećih 10 godina po novom kolektivnom ugovoru. Potpisano, zapečaćeno i tako je kako je."

    "500.000 EVRA ZA SEPARE?!"
    NIKOLA PEKOVIOvog leta bilo te je mnogo u medijima, ali teme nisu bile sportske. Tvoj privatan život je praćen na maltene dnevnoj bazi. Kako si se snašao u za tebe novoj situaciji?
    "Neverovatno koliko me je bilo u medijima koji na prate sport i za mene je to neshvatljivo. Navikao sam da budem u žiži, ali stvari koje su se pisale o meni... Recimo ono kako sam platio 500.000 evra za separe??!! Onaj ko zna, bilo koja osoba koja izlazi u provod, jednostavno zna da toliko ne košta separe ni u najboljoj diskoteci u Monte Karlu. Neverovatno mi je bilo sve to... Ma sklonio sam sve aplikacije s telefona, imam sada onaj najobičniji bez interneta. Šta sam sve samo pročitao o sebi... U redu, neke stvari su bile tačne, ali taj separe... To me je najviše pogodilo."

    Pisalo je i da si ušao u poslove s ugostiteljstvom?
    "To je tačno. Mada, ta priča je u nastanku, još se sređuju papiri, ali to nije tema za mene trenutno. Važnije su valjda neke druge stvari u vezi sa mnom."

    Tema je bila i to s kim bi trebalo da se družiš, a s kim ne?
    "Mene to ne pogađa, jer sam biram društvo i sa kim ću da sedim. Jedino mi smeta što se u tome sa kim se ja družim traži isključivo negativan kontekst. Odjednom je ne znam koliko važno da li sedim sa ovim ili onim. I ranije sam izlazio i sedeo sa tim istim drugovima, ali to je tek sada postalo interesantno. Pitam se zašto?! Ne znam... Odmoriću se od toga kada odem u Ameriku. Tamo su ipak neki drugi ljudi interesantniji od mene", zaključio jeNikola Peković.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  18. #13043
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

  19. #13044
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,170
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Pa izmedju ostalog kaze Danile*"""objektivno mislim da će ta Holandija mnogima pomrsiti račune na Evropskom prvenstvu"""

    E da i ovo mi je simpa

    Kako se u drugim zemljama gleda na otkaze reprezentaciji?

    MITROVIC - Samo ću uzeti primjer slavnog turskog košarkaša Mehmeta Okura. Otkazao je dolazak u reprezentaciji Turske i doživio da u restoranu u Istanbulu konobar odbije da usluži njega i njegovu porodicu. Intervenisao je kod gazde restorana, koji je rekao: ,,Konobar je u pravu, ovdje ne možete biti usluženi“. Ista situacija mu se desila u drugim restoranima. Okur sada živi u San Dijegu. To govori da jedna mnogoljudna velika košarkaška nacija nije istolerisala otkaz jednog igrača koji je mogao, a nije morao da bude dio reprezentacije

  20. #13045
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    A ovo za Rajsa i Ročestija tek vrijeđa razum. Natjerali su Rajsa, igrača sa kojim su potpisali ugovor na 5 godina, da dođe protiv svoje volje na pripreme da bi mu rekli nećeš ti nego Ročesti koji nije spreman pa će on na svježinu da odigra. I dobro iskomentarisa neko, Sekuliću kapitensku traku a nije se odazivao Vujoševiću kao Vučević Pavićeviću, a ovamo drvlje i kamenje na Vučevića i najava nekog uslovljavanja. Pa čovjek stvarno da ih pozdravi tako principijelne i odgovorne.

  21. #13046
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Twisteru,
    tužiću te zbog duševnih bolova koje mi je izazvao ovaj text .

    ''Ljudi,samo pazite da nam se Milko ne prehladi.'' :lolblue:
    (ovo da se uokviri i postavi neđe na zid !).
    Shit has hit the fan !

  22. #13047
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,510
    Thanks Thanks Given 
    5,372
    Thanks Thanks Received 
    3,869
    Thanked in
    1,528 Posts

    Default

    sramota je trosit vrijeme na citanje ovih gluposti.

  23. #13048
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bongo View Post
    Twisteru,
    tužiću te zbog duševnih bolova koje mi je izazvao ovaj text .

    ''Ljudi,samo pazite da nam se Milko ne prehladi.'' :lolblue:
    (ovo da se uokviri i postavi neđe na zid !).
    Bio sam na pice sa drugom sinoc, i vracam se kuci malo i pod gasom i naleceh na ovo.Mogu ti reci da sam se posteno ismijao na ovo za Milka Bjelicu da razmisljam da ga stavim u signature.Jos se coek cudi kako mozemo da se sprdamo sa znacajem Milka Bjelice u odnosu na ostale kosarkase koje imamo.

    Isto mi sinoc pade ideja da im na mail saveza posaljem ideju da se nakon sto se Milko penzionise, da mu se da funkcija u savezu i da se sportski centar Moraca preimenuje u sportski centar Milko Bjelica.Jer ne znam kako mu se mozemo oduziti na drugi nacin.

  24. #13049
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    sad sam procitao, pitanja su bila dosta na mjestu, svega su se dotakli a odgovori su bili u njihovom stilu. svi su krivi samo oni nisi.
    koliko kapiram savez jedino krivi Vucevica za neuspjeh, na kraj ce im on biti zrtveno jagnje
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  25. #13050
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U potpis da mEtnEš: Milko Bjelica is (not) sick .. :-)

    Što da se čeka penzionisanje- odma' da mu se da ulica koja će se ukrštat' sa bulevarom Luke Pavićevića i koja vodi na trg Danila Mitrovića. Vala,zaslužili su sva trojica bar toliko....
    Shit has hit the fan !

Page 522 of 703 FirstFirst ... 22422472512518519520521522523524525526532572622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55038
    Last Post: 11-04-24, 18:28
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •