Page 481 of 703 FirstFirst ... 381431471477478479480481482483484485491531581 ... LastLast
Results 12,001 to 12,025 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #12001
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije ovo neočekivano.I poslije EP je bilo priče da Vučeviću nije bilo jasno zašto je igrao koliko je igrao..pa su ovi iz Saveza poturali priče da je tako moralo ''jer je Orlando tražio da ne igra više'' i slične gluposti.

    Inače,pričat' o ''filozofiji košarke'' čovjeka koji ništa u životu nije osvojio sa tom ''filozofijom'' je smiješno.
    Shit has hit the fan !

  2. #12002
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FiX View Post
    cisto da se ova genijalnost opet vidi..

    Malo ironije nije na odmet...

  3. #12003
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,093
    Thanks Thanks Given 
    543
    Thanks Thanks Received 
    751
    Thanked in
    378 Posts

    Default

    I ja moram priznati da sam se razočarao u Luku, tj. njegovom trvrdoglavštinom, nakon euforije poslije onih 10-0 u kvalifikacijama.

    Kad se govori o Vučku, treba imati na umu da i kad je igrao, korišten je u napadu tako da se igrala izolacija za njega da igra leđima košu (igra na niskom postu nikako nije njegova najjača strana).

    Dalje, insistiranje na sistemu dugih (bazičnih) priprema (što nas je i dovelo do toga da se NBA igrači ne mogu uklopiti i po kojima smo inače sve usamljeniji slučaj u košarci) je još jedan "minus" Pavićeviću kod mene.
    In vino veritas

  4. #12004
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Osnovni problem su duge pripreme. Tj to je OK strategija sa skromnim igrackim kadrom ali sa Vucevicem, Pekovicem, Dubljevicem... to malo teze ide.
    Spanci su se okupili 25 dana pred prvenstvo pa da ne bijese Parkera u 2 poluvrijeme, mogla se desiti najveca dominacija od Drazena i Zagreba 89.
    Kad vec spominjem pok. Petrovica, mislim da je on glavni ''problem'' u glavama svih EX-YU trenera. To je bio najveci radnik kojeg je ovaj sport do sada vidio i covjek je nametnuo takvu filozofiju cijeloj jednoj generaciji.
    To je glavni razlog trvenja izmedju menadzera, igracha i saveza. Treneri to dozivljavaju kao nepostovanje a dokazani igrachi kao maltretiranje.
    Inache, potpuno ocekivana i logicna odluka Vucka. Iskreno, vjerovatno se ni ja sam ne bih odazvao.
    Ponovicu svoje glediste da nasha igra u SLO uopste nije bila losa. Sa malo vishe forsiranja dueta Vucevic-Dubljevic mislim da smo se mogli docepat 1/4 finala.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  5. #12005
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by glup_ka_t0cak View Post
    Ne sviđa mi se ovaj stav ili ja ili selektor. Ne bi trebali igrači da biraju ko će da vodi reprezentaciju. Vučević je bio u očajnoj formi tih 15ak minuta po meču što je igrao, u odbranu ga nije bilo, procenti šuta očajni. Mislim ni da mu 40 minuta po meču ne bi pomogli da poboljša igre, a bilo bi nefer da Dubljeviću, a pogotovo prema Blagoti koji je svaki minut koji je proveo u igri odigrao tačno onako kako je trebalo
    Nijesi baš dosljedan kad pominješ Blagotu Sekulića u istom postu đe kritikuješ odluku Vučevića (prve dvije rečenice). Podsjetiću te da je Sekulić isto napravio kad je selektor bio Duško Vujošević. Ne kritikujem ga uopšte zbog toga, da se razumijemo, ali ni Vučevića.
    Dick Laurent is dead!

  6. #12006
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Eto tvorac famozne odbrane koja ne ukljucuje NBA zvijezde je ispao sa svojim timom iz vrlo mocnog francuskog prvenstva sa impresivnim skorom od citavih sest pobjeda za sezonu.Mora da je i tamo ima neke NBA centre koji su mu opstruirali viziju njegove savrsene odbrane.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  7. #12007
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ja mislim da ovima u savezu ne preostaje nista drugo nego da otpuste Pavicevica. Mozda bi sad bilo prebrzo ali posle kvalifikacija obavezno.

  8. #12008
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,086
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Svi znamo da se to neće desit, a najbolji primjer je fudbalska reprezentacija.

  9. #12009
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,957
    Thanks Thanks Given 
    4,803
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Tesko da bi Brnovic minuta osta selektor posle izjave npr da mu se Jovetic ne uklapa u koncepciju i da nece igrat bez 25min, eventualno poluvrijeme. Dzaba bi mu i Dejo bio i svako, pritisak javnosti bi bio prejak. Ocekujem upravo takav scenario odje, pritisak javnosti ce biti ogroman da bi se polu-nedokazani trener drza po svaku cijenu.
    Eo je Medojevic vec poceo http://www.portalanalitika.me/politi...kovi-i-pavlovi :lolblue:

  10. #12010
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kakva debilcina.

  11. #12011
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Eto tvorac famozne odbrane koja ne ukljucuje NBA zvijezde je ispao sa svojim timom iz vrlo mocnog francuskog prvenstva sa impresivnim skorom od citavih sest pobjeda za sezonu.Mora da je i tamo ima neke NBA centre koji su mu opstruirali viziju njegove savrsene odbrane.
    ))

    Zovemo se Crna Gora,imamo 600.000,a ne uklapa nam se u filozofiju trenera centar koji ostvari protiv majamija i klipersa,po 20-30poena,i 20-30 skokova.Po utakmici.Pit Rajli je jos prije 2 sezone htio da ga trampi za Maria Celmersa.Ali Luku vise interesuje tok karijere Milka Bjelice.

    Dusko Vujosevic je Vranesom zatvarao reket,a zamislite sto bi radio sa Vucevicem.

    Muka mi je od nekih plitkoumnih komentara,dje se pise kako ih je razocarao Vucevic ovom odlukom..a najadnije mi je kad neko napise da nije spreman bio.Istina je da je on na vrijeme dosao na pripreme(medju prvim NBA igracima se pridruzio jednoj reprezentaciji).A jos veca istina da u prijateljske utakmice nije igrao ni po 10 minuta,od kojih smo vecinu izgubili...
    Kad bi se otvarala pandorina kutija,vjerujte naisli bi na jos neke odvratne poteze selektora i direktora.Sam Vucevic je izjavio da ce za vrijeme priprema cujao sa Nikolom Pekovicem,koji je bio na crnogorskom primorju,i 3 puta dnevno radio trening sa privatnim trenerom.I da je htio da se prikljuci poslije potpisivanja ugovora sa Minesotom.Ponavljam,ovo je iz usta Vucevica izaslo..a njemu vise vjerujem no predstavnicima crnogorske kosarke.

    Moze se Pekovic provodit i po guči i po trokadera,ali da bi bio među 5 najacih centara u NBA,mora uvijek imat privatnog trenera sa sobom.Pa da ce se pjan s njim grlit po festivala...
    Last edited by Insua; 06-05-14 at 12:32.

  12. #12012
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Tesko da bi Brnovic minuta osta selektor posle izjave npr da mu se Jovetic ne uklapa u koncepciju i da nece igrat bez 25min, eventualno poluvrijeme. Dzaba bi mu i Dejo bio i svako, pritisak javnosti bi bio prejak. Ocekujem upravo takav scenario odje, pritisak javnosti ce biti ogroman da bi se polu-nedokazani trener drza po svaku cijenu.
    Eo je Medojevic vec poceo http://www.portalanalitika.me/politi...kovi-i-pavlovi :lolblue:
    Kako je smijesan ovaj coek to je nevjerovatno, ko njega vise ozbiljno shvata i koga vise zanima sto on prica? Sad je jos i kosarku poceo da komentarise...ima li stvari u koju se taj coek ne razumije.Sad ce Britva da nam dovede D'Antonija, taman bez angazmana ostao, da furamo run and gun

    Inace eo u top 3 poteza proslog kola ACB lige, Radovic i Akindele
    http://acbtv.acb.com/video/7152-lacb...no_de_akindele

  13. #12013
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    ))

    Zovemo se Crna Gora,imamo 600.000,a ne uklapa nam se u filozofiju trenera centar koji ostvari protiv majamija i klipersa,po 20-30poena,i 20-30 skokova.Po utakmici.Pit Rajli je jos prije 2 sezone htio da ga trampi za Maria Celmersa.Ali Luku vise interesuje tok karijere Milka Bjelice.

    Dusko Vujosevic je Vranesom zatvarao reket,a zamislite sto bi radio sa Vucevicem.

    Muka mi je od nekih plitkoumnih komentara,dje se pise kako ih je razocarao Vucevic ovom odlukom..a najadnije mi je kad neko napise da nije spreman bio.Istina je da je on na vrijeme dosao na pripreme(medju prvim NBA igracima se pridruzio jednoj reprezentaciji).A jos veca istina da u prijateljske utakmice nije igrao ni po 10 minuta,od kojih smo vecinu izgubili...
    Kad bi se otvarala pandorina kutija,vjerujte naisli bi na jos neke odvratne poteze selektora i direktora.Sam Vucevic je izjavio da ce za vrijeme priprema cujao sa Nikolom Pekovicem,koji je bio na crnogorskom primorju,i 3 puta dnevno radio trening sa privatnim trenerom.I da je htio da se prikljuci poslije potpisivanja ugovora sa Minesotom.Ponavljam,ovo je iz usta Vucevica izaslo..a njemu vise vjerujem no predstavnicima crnogorske kosarke.

    Moze se Pekovic provodit i po guči i po trokadera,ali da bi bio među 5 najacih centara u NBA,mora uvijek imat privatnog trenera sa sobom.Pa da ce se pjan s njim grlit po festivala...
    Tako je Raki!

  14. #12014
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Precera ga i ti od 20 do 30 poena...

  15. #12015
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Precera ga i ti od 20 do 30 poena...
    http://www.alo.rs/sport/kosarka/nba-...klipersa/36340
    http://www.b92.net/sport/kosarka/ves...&nav_id=673948
    poslije ove mu je lebron dzejms prisao i cestitao.Majami je jurio rekord nepobjedivosti,cini mi se oko 20 pobjeda zaredom...zamalo ih je Vucevic sam dobio.
    http://www.mvp.rs/vesti/americka-kos...ovatni-vucevic


    Ima ovoga masu,no da ne tragam sad,na posa sam

  16. #12016
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,418
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Pravi trener ne uklapa ekipu prema sebi, nego uklapa sebe prema igracima koje ima...
    evo primjera u fudbalu, gvardiola svoj stil pokusao u bajernu sa tika taka i unisti vrhunsku ekipu..
    anceloti dodje u real i postavi taktiku koju nikad nije u zivotu ranije igrao, ali nikad ranije nije imao ni dva najbolja krila u evropi...
    sve ostalo je sujeta trenerska...

    sjetih se jos jednog primjera, opet iz fudbala ne zamjerite, kad je kezman igrao u psv trener je postavio taktiku oko njega jer mu je bio najbolji igrac i ovaj je tovario 40-50 golova po sezoni... dje god da je posle kezman bio nije dao 5 komada po sezoni... isto tako oko vucevica i pekovica treba gradit ekipu jer u odnosu na njih ostali su boranija..
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  17. #12017
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,277
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Luka Pavićević čita forum i neverue.

    Stvarno, kako je zabandoglavio sa taktikom na EP, ono je bilo meni koji sam ga do tad izuzetno cijenio, baš negativno iznenađenje. Ali pomislio sam da će u danima koji su slijedili po završetku EP reći da je pogriješio makar u nekom dijelu, kad on pod ruku sa onom bubašvabom od Mitrovića poče da prosipa prepecku priču.

    Da je sreće pozdravio bi ga svaki savez poslije EP jer nije ispunjen cilj a to je bio druga faza, ali ne i naš savez, jer jelte, loMi i kaLu su drugovi, igraju basket u Njegošev park, ponekad i popiju poneko žestoko piće uz tompus.

    Mislio sam da je ovaj Vučević tolika dobrica da je neđe i blento po malo pa da se mogu što se ono veli ćosat s njim kako oće. Ali eto nije i svaka mu čast za odluku koju je donio, od mene puna podrška naravno!

  18. #12018
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,465
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Samo cu reci :burp:

    Nikola Vučević sinoć je najavio da neće igrati za selekciju Crne Gore dok je selektor Luka Pavićević. Povodom toga oglasio se i Pavićević, a njegovo saopštenje prenosimo u cjelosti.


    Povodom oglašavanja javnosti koje je učinio crnogorski reprezentativac Nikola Vučević, a posebno zbog pažnje koju je time izazvao u našoj javnosti, smatram neophodnim da kao selektor naše reprezentacije izrazim svoj stav po nekim ključnim tačkama koje je Nikolin nastup obuhvatio.
    Svoj posao selektora reprezentacije Crne Gore obavljam posvećeno, pošteno, vrijedno. Reprezentaciju vodim prema svom stavu i ubijeđenju, na onaj način gdje bi skup svih ličnosti mogao da pruži svoj maksimum u odnosu na različitosti koje postoje u kvalitetu, karakteru, kao i senzibilitetu.
    U tom smislu svi igrači reprezentacije su meni jednaki, kako oni koji su tu pozvani da budu samo podrška, ili ispomoć, tako i oni najvažniji.
    Prema svima njima odnosim se s jednakim uvažavanjem, isključujući i najmanju mogućnost da pojedinca ili grupu favorizujem u odnosu na druge.
    Kao trener volim da radim jako i guram igrače da daju svoj maksimum, što zbog toga da bi lično bili bolji, to naravno da bio cijeli tim na taj način dostigao svoj maksimum.
    Svako sučeljavanje ili eventualna konfrontacija koja nastaje između igrača i mene dešava se isključivo da bi igrač bolje odgovorio potrebama i zadacima igre i bio spremniji da pomogne timu, a kroz takav zajednički napredak i sebi samom u cilju da se napravi što bolji rezultat.

    Shodno tome, neophodno je obezbijediti bezuslovnu posvećenost svih igrača u želji da igraju za nacionalni tim. U tom momentu od svakog pojedinca se traži da svoje lične ciljeve podredi timskim, a sujetu i taštinu iskontroliše shodno nivou potreba tima, koji to od njega ahtijeva.
    Ni u kom slučaju ne smije se doći u situaciju u kojoj igrač smatra da svojim prisustvom ''čašćava''reprezentaciju.
    Smatram da je Nikolino otkazivanje nastupanja za reprezentaciju Crne Gore pogrešan put u rješavanju problematike koju osjeća.
    On ne otkazuje Luki Pavićeviću, niti igra za njega lično.
    On otkazuje svojim saigračima, koji su mahom spremni da daju pomenutu bezuslovnu posvećenost igranju za reprezentaciju svoje zemlje.
    On otkazuje Košarkaškom savezu, ljudima koji ga vode, kao predstavnicima šire košarkaške zajednice, koji se decenijama trude da ovaj sport drže na ovako visokom nivou.
    Međutim, iznad svega igrač se odlučuje da otkaže svom narodu i svojoj državi, u momentu kada je u sportskoj ravni to njoj veoma potrebno.
    Ovakvo otkazivanje svakako nije patriotski gest, niti se vodi kao moralni čin, već predstavlja isključivo ličnu reakciju zasnovanu na izuzetno subjektivnom osjećanju, po meni, nepostojeće nepravde.
    Nastali momenat zahtjeva jak napor u postizanju spajanja neophodne doze racionalnog promišljanja i etičkog ponašanja čiji očigledni nedostatak, je rezultirao ovom incidentnom situacijom.
    Lično se nadam da će svi uključeni uspjeti da suštinski shvate i razriješe nastalu problematiku i na taj način umanje ili preduprijede negativne efekte koje po reprezentaciju jedan ovakav udar ima.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  19. #12019
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    posle ove izjave se ne bih vratio u reprezentaciju da sam Nikolino mjesto pa da me na sve cetri mole
    a eo.

  20. #12020
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,295
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    391
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Sramotan tretman Vucevica na zadnjem EuroBasketu..Dako se uskoro otpusti Pavicevic, jedino tako se Vucke vratit u repku

  21. #12021
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    546
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A cujes li ti izjavu Pavicevica, koji moralista..cus otkazuje narodu i drzavi, kakav pacenik

    Vidji mu pricu da sve igrace tretira jednako, to onda znaci da Bjelica treba da ima isto minuta koliko i Vucevic?
    Bio mi je ok lik kroz kvalifikacije i sve to, ali..da ima kosarkaskog saveza da se to sjutra pocera

  22. #12022
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Momciiii????? Ocu li trazit svoj post? Kad rekoh iz prve ruke info da nece igrati dok je ovaj tremer/uprava???? Skociste tad svi na mene....

    Sent from my C6903 using Tapatalk

  23. #12023
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default


    Eto tako potpuno ispravan potez!

    Sent from my C6903 using Tapatalk

  24. #12024
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,428
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Međutim, iznad svega igrač se odlučuje da otkaže svom narodu i svojoj državi, u momentu kada je u sportskoj ravni to njoj veoma potrebno.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #12025
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    559
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    U tom momentu od svakog pojedinca se traži da svoje lične ciljeve podredi timskim, a sujetu i taštinu iskontroliše shodno nivou potreba tima, koji to od njega zahtijeva.
    Je li i trener pojedinac, ili se ovo odnosi samo na igrače?

    Nastali momenat zahtjeva jak napor u postizanju spajanja neophodne doze racionalnog promišljanja i etičkog ponašanja čiji očigledni nedostatak, je rezultirao ovom incidentnom situacijom.
    A?

Page 481 of 703 FirstFirst ... 381431471477478479480481482483484485491531581 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55038
    Last Post: 11-04-24, 18:28
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •