Page 477 of 703 FirstFirst ... 377427467473474475476477478479480481487527577 ... LastLast
Results 11,901 to 11,925 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #11901
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Mirotica je jednostavno kupio Real kada je imao 15 godina.
    Mislim da nije bash tako lako otkaciti spanski savez kada igras u kraljevskom klubu koji ti je poklanjao zlata vrijedne minute i imao puno strpljenja za tebe prije 3-4 godine. A sve zbog toga sto je velika spanska nada kosarke.
    Po meni, koliko god to glupo zvucalo, on je poslije ove izjave blizi nasoj selekciji nego sto je bio prije nje. Drugi dio izjave je direktni samar u lice njihovom savezu. Tako je uostalom ova izjava i shvacena u Spaniji.
    Eto Luka Pavicevic je uzeo ovaj slucaj u svoje ruke, pa izgleda necemo slusat Mitroviceve bisere.
    Zbog toga i sva ova tisina sa nase strane, inache bi se Danilo oglasavao svakih mjesec dana povodom ovoga
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  2. #11902
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Imamo masu talentovanih mladih igraca. Recimo Todorovic koji igra u Barsi, je bio na sirem spisku za EP, treba ga zvati i pruziti mu sansu.
    Čime je Todorović zaslužio poziv? Time što igra za Barcelonu? Mi imamo centre koji su nosioci igre u svojim klubovima, i imamo ih viška. Stoga zaista ne znam koji je rezon pozivati igrača koji igra garbage time.
    Dick Laurent is dead!

  3. #11903
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma ne, nego kazem jer je momak bas talentovan igrac i steta bi bilo i da on podje putem nekih sportista koji smatraju da im se ovdje ne pruzi prilika. A momak ima tek 21 godinu, njegovo vrijeme tek dolazi.

    Ima Buducnost '95 generacija jednog strasno talentovanog igraca i ako se bude razvijao kako treba, ocekujem kroz par godina da igra u nekom evropskom klubu.

    Moracikus ako Orenga izabere Ibaku (99% mislim da ce se to desiti) ko zna mozda i dodje do tog scenarija.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  4. #11904
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    799
    Thanks Thanks Given 
    716
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desert de Lleó View Post
    Moracikus ako Orenga izabere Ibaku (99% mislim da ce se to desiti) ko zna mozda i dodje do tog scenarija.
    Orengi je prioritet Ibaka. Ovo je informacija iz prve ruke.

  5. #11905
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iako je izlizana tema,da imamo organizovan savez,sav napor bi ulozili "vratimo" Pavlovica.Znam da je u svadji sa pojedincima iz saveza,i da voli tri prsta da digne,ali momak je rodjeni Baranin,jos je dijete Buducnosti.Svijetla tacka iz njegovog slucaja je ta da je odbio Ivkovica i to u njihovim najtezim trenucima.Tako da ta prica o srbovanju ne pije vodu.U takvoj smo situaciji da nam je potrebniji on nego neko ko misli da mu je od đeda ostao savez.
    S njim,Rocestijem ,Vucevicem ili Pekovicem u prvoj postavi igrali bi NBA kosarku.Ne velim da bi dobijali sve,ali bi navijaci uzivali.I radije da oni gube utakmice,nego neki Bjelica....

    Velik problem imamo sa trenutnim stavom Vucevica.Cuo sam da nece igrati dok je Pavicevic selektor.Realna prica,jer Pavicevic je javno rekao sto misli o njemu.Dobar momak,bla,bla,ali.......

    Naravno,buduca NBA zvijezda ga je odmah demantovala igrama u najacoj ligi..tipa 20poena i rekordnih 29 skokova protiv majamija,ili 31 poen i 21 skok klipersima.Cijele sezone momak odlicno igra,gotovo uvijek ostvari dabl dabl..a i temperament u koji su mnogi sumnjali dolazi sad do izrazaja.Sinoc je loptom gadja igraca feniksa,i iskljucen iz igre...i to poslije 8 minuta igre..a opet uspio da ubaci 9p i 3 skoka...

    Covjek je rodjen u svajcarskoj,u mladje kategorije igrao u belgiji.A otac mu je cijeli zivot proveo u bosnu,osvajac Lige sampione sa kk bosnom.U red su stajali za koga ce nastupati,on je nas odabrao...a nas selektor Bjelicu stavlja ispred njega da nam utakmice gubi.Horor!
    Last edited by Insua; 20-03-14 at 11:41.

  6. #11906
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pegasus View Post
    Orengi je prioritet Ibaka. Ovo je informacija iz prve ruke.

    100% tacna informacija.
    Last edited by Insua; 20-03-14 at 11:37.

  7. #11907
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    Iako je izlizana tema,da imamo organizovan savez,sav napor bi ulozili "vratimo" Pavlovica.Znam da je u svadji sa pojedincima iz saveza,i da voli tri prsta da digne,ali momak je rodjeni Baranin,jos je dijete Buducnosti.Svijetla tacka iz njegovog slucaja je ta da je odbio Ivkovica i to u njihovim najtezim trenucima.Tako da ta prica o srbovanju ne pije vodu.U takvoj smo situaciji da nam je potrebniji on nego neko ko misli da mu je od đeda ostao savez.
    S njim,Rocestijem ,Vucevicem ili Pekovicem u prvoj postavi igrali bi NBA kosarku.Ne velim da bi dobijali sve,ali bi navijaci uzivali.I radije da oni gube utakmice,nego neki Bjelica....

    Velik problem imamo sa trenutnim stavom Vucevica.Cuo sam da nece igrati dok je Pavicevic selektor.Realna prica,jer Pavicevic je javno rekao sto misli o njemu.Dobar momak,bla,bla,ali.......

    Naravno,buduca NBA zvijezda ga je odmah demantovala igrama u najacoj ligi..tipa 20poena i rekordnih 29 skokova protiv majamija,ili 31 poen i 21 skok klipersima.Cijele sezone momak odlicno igra,gotovo uvijek ostvari dabl dabl..a i temperament u koji su mnogi sumnjali dolazi sad do izrazaja.Sinoc je loptom gadja igraca feniksa,i iskljucen iz igre...i to poslije 8 minuta igre..a opet uspio da ubaci 9p i 3 skoka...

    Covjek je rodjen u svajcarskoj,u mladje kategorije igrao u belgiji.A otac mu je cijeli zivot proveo u bosnu,osvajac Lige sampione sa kk bosnom.U red su bili za koga ce nastupati,on je nas odabrao...a nas selektor Bjelicu stavlja ispred njega da nam utakmice gubi.Horor!
    Koliko se meni cini - Pavlovic je rekao da nece nikad nastupati za CG. A mislim da je i sad kasno sto se toga tice. Al' eto mislim da ce ga Djordjevic pozvat sad pa da vidimo 'oce li prihvatat taj poziv.

    Sto se tice Vucevica - podrzavam stav momka. Posle onakve sezone on dodje da igra EP, i selektor mu ono uradi. Kriminalno mali broj minuta u odlucujucim momentima meca koji nam je odlucivao put u dalju fazu. Takodje tu postoje i neke druge stvari, ocigledno da Pavicevic malo voli da se izivljava na igraca koji nastupaju u NBA-u.

    Sto se tice Ibaka - Mirotic. Nije Ibaka bas masu bolji igrac, ali igra u NBA i Spaniji je vise potreban u ovom momentu. Mada imaju Orengu za selektora. To je trener tipa Dejo Radonjic.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  8. #11908
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    Iako je izlizana tema,da imamo organizovan savez,sav napor bi ulozili "vratimo" Pavlovica.Znam da je u svadji sa pojedincima iz saveza,i da voli tri prsta da digne,ali momak je rodjeni Baranin,jos je dijete Buducnosti.Svijetla tacka iz njegovog slucaja je ta da je odbio Ivkovica i to u njihovim najtezim trenucima.Tako da ta prica o srbovanju ne pije vodu.U takvoj smo situaciji da nam je potrebniji on nego neko ko misli da mu je od đeda ostao savez.
    S njim,Rocestijem ,Vucevicem ili Pekovicem u prvoj postavi igrali bi NBA kosarku.Ne velim da bi dobijali sve,ali bi navijaci uzivali.I radije da oni gube utakmice,nego neki Bjelica....

    Velik problem imamo sa trenutnim stavom Vucevica.Cuo sam da nece igrati dok je Pavicevic selektor.Realna prica,jer Pavicevic je javno rekao sto misli o njemu.Dobar momak,bla,bla,ali.......

    Naravno,buduca NBA zvijezda ga je odmah demantovala igrama u najacoj ligi..tipa 20poena i rekordnih 29 skokova protiv majamija,ili 31 poen i 21 skok klipersima.Cijele sezone momak odlicno igra,gotovo uvijek ostvari dabl dabl..a i temperament u koji su mnogi sumnjali dolazi sad do izrazaja.Sinoc je loptom gadja igraca feniksa,i iskljucen iz igre...i to poslije 8 minuta igre..a opet uspio da ubaci 9p i 3 skoka...

    Covjek je rodjen u svajcarskoj,u mladje kategorije igrao u belgiji.A otac mu je cijeli zivot proveo u bosnu,osvajac Lige sampione sa kk bosnom.U red su stajali za koga ce nastupati,on je nas odabrao...a nas selektor Bjelicu stavlja ispred njega da nam utakmice gubi.Horor!
    Ja ne znam koliko ti je realno to za Pavlovica, ali neko moje misljenje je da on nece zaigrati ni za jedne ni za druge, kad nije dosad igrao ne vjerujem ni da ce mu se sad promjeniti misljenje.Imam osjecaj da nekako preko one rabote igra, u Partizanu izgleda ko klasican privatnik.Daleko od toga da ja njega pljujem i da govorim da je los igrac, covjek je igrao toliko sezona u NBA ali mislim da je coek jos glavom tamo u SAD i da misli da mu je mjesto tamo, a odje samo vrijeme ubija dok mu neko ne ponudi ugovor u NBA.Na ovim stranim forumima neko je poredio nasu reprezentaciju sa Manchester Cityem, kao prije takmicenja pocne prica dobri igraci,jedni od konkurenata,Vucevic,Pekovic,Dubljevic, a na kraju ni grupu ne prodjemo.

    Mene samo zanima ima li ijedna reprezentacija trenutno u kojoj imamo kvalitetan strucni kadar? U rukometu se zakace Roganovic i Melic sa Kastratovicem, odje Vucevic sa Pavicevicem, bilo je cini mi se i u vaterpolu nekih nesuglasica izmedju strucnog staba i igraca, za fudbal da ne pricam mada tu i nemamo nekih sukoba jednostavno samovolja jednog coeka dje neki igraci igraju iz samo njima znanih razloga.

  9. #11909
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Genoa
    Posts
    98
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Insua View Post
    Iako je izlizana tema,da imamo organizovan savez,sav napor bi ulozili "vratimo" Pavlovica.Znam da je u svadji sa pojedincima iz saveza,i da voli tri prsta da digne,ali momak je rodjeni Baranin,jos je dijete Buducnosti.Svijetla tacka iz njegovog slucaja je ta da je odbio Ivkovica i to u njihovim najtezim trenucima.Tako da ta prica o srbovanju ne pije vodu.U takvoj smo situaciji da nam je potrebniji on nego neko ko misli da mu je od đeda ostao savez.
    S njim,Rocestijem ,Vucevicem ili Pekovicem u prvoj postavi igrali bi NBA kosarku.Ne velim da bi dobijali sve,ali bi navijaci uzivali.I radije da oni gube utakmice,nego neki Bjelica....

    Velik problem imamo sa trenutnim stavom Vucevica.Cuo sam da nece igrati dok je Pavicevic selektor.Realna prica,jer Pavicevic je javno rekao sto misli o njemu.Dobar momak,bla,bla,ali.......

    Naravno,buduca NBA zvijezda ga je odmah demantovala igrama u najacoj ligi..tipa 20poena i rekordnih 29 skokova protiv majamija,ili 31 poen i 21 skok klipersima.Cijele sezone momak odlicno igra,gotovo uvijek ostvari dabl dabl..a i temperament u koji su mnogi sumnjali dolazi sad do izrazaja.Sinoc je loptom gadja igraca feniksa,i iskljucen iz igre...i to poslije 8 minuta igre..a opet uspio da ubaci 9p i 3 skoka...

    Covjek je rodjen u svajcarskoj,u mladje kategorije igrao u belgiji.A otac mu je cijeli zivot proveo u bosnu,osvajac Lige sampione sa kk bosnom.U red su stajali za koga ce nastupati,on je nas odabrao...a nas selektor Bjelicu stavlja ispred njega da nam utakmice gubi.Horor!
    Vucevic vise dize 3 prsta od Pavlovica.Prosle sezone je posle svake ubacene trojke dizao tri prsta.

    Pavlovica sigurno treba zvati,njegov stav je bio da ne zeli nastupati ni za Srbiju ni Crnu Goru. Nego valjda SCG. Davao je intervjue u stilu "zajedno smo jaci bla bla". Ne treba nam stranac jer ne donosi ekstra kvalitet.Treba dovesti nekog pleja iz Srbije sa crnogorskim korjenima i to je dovoljno. Trio Pekovic-Vucevic-Pavlovic moze glat uzeti medalju.

  10. #11910
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,757
    Thanks Thanks Given 
    189
    Thanks Thanks Received 
    123
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Onaj Ibaka,koji je samo godinu i po stariji od Mirotića, sigurno želi da igra na Svjetskom u Španiji i na Olimpijadi u Riju,možda bi eventualno propustio Evropsko 2015-e pogotovo ako sa Špancima osvoji Svjetsko ove godine tako da Mirotić kao budući NBA igrač neće sigurno se brukati i čekati šansu kao rezervista kad i ako Kongolac otkaže već će odlučiti ove godine odnosno selektor Španije će odlučiti,a što se tiče toga koliko nam je potreban igrač poput Mirotića budite sigurni da je potrebniji nego Peković i otpisani Dašić zajedno.Gledao sam masu utakmica Reala ove sezone i ne sumnjam da bi to bio ključni igrač reprezentacije,a i sam selektor je to rekao.

    Nevjerovatno disciplinovan,timski igrač,koji zna da odigra cijelu četvrtinu bez forsiranja šuta,bez ubačenog poena, a da opet bude najbolji na parketu po indeksu korisnosti zbog asistencija,ukradenih lopti,skokova,a često odigra bez izmjene petnaestak minuta.U gotovo svakoj utakmici koju sam gledao bar jednu i to cijelu jednu četvrtinu (uglavnom treću) odigra u petorci sa krilnim centrom Rejesom ili Sloterom i centrom Buruzisom i naravno sa još dva beka,dakle ističem to da taj igrač može da odigra kao "trojka" izuzetno kvalitetno i u odbrani protiv nižeg i bržeg igrača i u napadu protiv bilo koga,a Real u tim situacijama kad igra sa tri visoka košarkaša napad odigra u nekom sistemu đe često ta tri igrača mijenjaju uloge uz dosta trčanja i blokova, i često ostane sam na šutu za tri poena neko od igrača,uglavnom Rudi Fernandez ili upravo Mirotić s tim da i ponekad naprave faul u napadu,ali ja bih volio da vidim takvu više ratničku,a manje šahovsku taktiku kod našeg selektora,a i nije sramota da uči od trenera trenutno najbolje evropske ekipe.

    U našoj reprezentaciji takvu ili sličnu igru kakvu praktikuje Real u jednom dijelu svakog meča bi možda mogla da prikaže petorka Dubljević - Dragićević - Mirotić uz Suada Šehovića i jednog pleja.Uglavnom,ne bi sigurno Popović i Bjelica imali onoliku minutažu, ako Mirotić bude u selekciji,a ja vjerujem da oće i treba ga prihvatiti i shvatiti prije nego neke druge,a ja mu želim da osvoji prvo Evroligu ove sezone,a onda da završi tu priču sa Špancima i da bude dugo godina i u NBA ligi i član naše reprezentacije.



  11. #11911
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,316
    Thanks Thanks Given 
    366
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Halil Kanacevic - rodjen i odrastao u Nju Jorku, igra koledz kosarku za St Joe's, sad gledam utakmicu na Arenu. Izguglah ovaj tekst, dolazio je vise puta u posjetu ujaku, jedinim rodjakom ovdje
    Prvi put cujem, a ovi komentatori ga hvale masu i kazu kako je glavni igrac u ovom timu, ugrabih par dobrih asistencija ne izgleda lose za ovaj nivo kosarke

    http://www.csnphilly.com/ncaa/halil-...ssey-hawk-hill
    Last edited by popokatepetl; 20-03-14 at 23:11.

  12. #11912
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Igrao je on za našu u20 reprezentaciju. Odgledah i ja ovo na arenu, solidno odigrao. Fino gradi koš ali ne pomaže puno u odbrani,samo ga njegov čovjek interesuje. Spretan je za svoju visinu, dobru motoriku ima ii vidi se da ima osjećaj za igru, Može od njega bit nešto.

  13. #11913
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Sjećam se. Roditelji su mu iz Krajine (Opština Ulcinj).

    Koju poziciju tačno igra? 3 ili 4? Ako je ovo prvo lako mu je mjesto u reprezentaciji obezbijedit
    Dick Laurent is dead!

  14. #11914
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Pavićević: Mirotić se nije odrekao Crne Gore

    datum: 21.03.2014, 13:59 | komentara :
    Odluka Nikole Mirotića da igra za špansku košarkašku reprezentaciju nije iznenadila Luku Pavićevića, selektora Crne Gore. Jedan od najboljih evropskih košarkaša je prije nekoliko dana za medije na Pirinejskom poluostrvu potvrdio da čeka poziv da bude dio „crvene furije" na Svjetskom šampionatu, koje će organizovati baš Španija.

    Pritisak na Špancima

    - Nikola se nikad nije odrekao svoje Crne Gore! Španija mu je mnogo dala, igra za veliki Real Madrid, tako da razumijem njegovu odluku i zašto tu zemlju takođe doživljava kao svoju. Teško je, nakon svega što su učinili za njega, reći Špancima da ne želi da igra za njihovu reprezentaciju - počinje priču za Informer CG Luka Pavićević, selektor našeg državnog tima.

    Pavićević ističe da se ovdje ne postavlja pitanje nacionalne pripadnosti, kako to mnogi guraju u prvi plan.

    - Mirotić je morao da izabere sportsko državljanstvo. Pritisak je bio veliki. Mi smo se kao Savez borili svim sredstvima da ga privolimo da igra za Crnu Goru. Smatrali smo da je to dobar izbor jer bi tako ostao bliži korijenima, svom narodu, državi... Istovremeno, znamo da mu je Španija u srcu i da to nije laka odluka za njega.

    Mirotić će od sledeće sezone najverovatnije igrati u NBA ligi i želio je očigledno, prije odlaska, ovom izjavom da proveri da li ga uopšte žele u španskoj reprezentaciji.

    - Gotovo je izvjesno da ćemo ga dogodine gledati u dresu Čikaga. Ovom izjavom je prebacio sav teret na pleća španskog saveza, koji je prema mojim informacijama već izabrao Serža Ibaku za predstojeće SP - otkriva Pavićević.

    Poštovaćemo odluku

    Direktor reprezentacije Crne Gore Danilo Mitrović kaže da je poznat stav Saveza u „slučaju Mirotić".

    - Ako mene pitate, on je najbolji igrač Evrope! Sigurno je da bi njegovo prisustvo mnogo donijelo našoj reprezentaciji. Sa njim u timu bili bismo jači za 70 odsto. Međutim, ne odlučujemo mi, iako smo učinili sve da izabere Crnu Goru. Kako god da bude, poštovaćemo njegovu odluku, a vrata državnog tima će mu uvijek biti otvorena poručio je Danilo Mirotić.

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  15. #11915
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    6,407
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Sjećam se. Roditelji su mu iz Krajine (Opština Ulcinj).

    Koju poziciju tačno igra? 3 ili 4? Ako je ovo prvo lako mu je mjesto u reprezentaciji obezbijedit
    Ja sam ga nedje ranije gledao na areni i mislio da je momak iz Bosne.Malo ga izguglah i tip je najpoznatiji po tome sto je prosle godine pokazao srednji prst nekom drugom igracu iz Villanove Meni se cini da je on cetvorka,visok je 203, nije neki suter za 3 ali umije da pogodi tu i tamo, zato tip igra solidnu odbranu, skace, asistira,vele da je dobar timski igrac ali upada cesto u problem sa faulovima jer je preagresivan.Sve u svemu interesantan igrac.Evo nadjoh i neki video od prosle godine smijesnog imena.
    Last edited by MrTwister; 21-03-14 at 13:15.

  16. #11916
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Sjećam se. Roditelji su mu iz Krajine (Opština Ulcinj).

    Koju poziciju tačno igra? 3 ili 4? Ako je ovo prvo lako mu je mjesto u reprezentaciji obezbijedit
    PHILADELPHIA - Saint Joseph's senior Halil Kanacevic has been named the Philadelphia Big 5 Player of the Week for Jan. 13. It marks the second time this season that he has earned the honor.
    The 6-8 forward averaged 21.0 points, 10.0 rebounds and 3.5 assists in the Hawks' 1-1 week. He connected on 62.5 percent from the field (15-for-24), 50 percent from three-point range (2-for-4) and 71.4 percent from the foul line (10-for-14).
    Kanacevic helped lead Saint Joseph's to an 84-80 win at George Mason, in the first Atlantic 10 meeting between the two schools. He scored a game-high 23 points, with 14 in the second half, while grabbing seven rebounds. The senior connected on 9-of-15 from the field and 5-of-6 from the foul line.
    Earlier in the week, Kanacevic posted a team-high 19 points and 13 rebounds in the Hawks' 66-62 loss at #19 Massachusetts for his fourth double-double of the season. He shot 6-for-9 from the floor and made 2-of-3 three-pointers, while handing out a team-high six assists.
    Kanacevic is averaging 10.7 points per game, while leading the squad in rebounding (8.1) and assists (4.1). He is connecting on 53.7 percent from the field on the season.
    Saint Joseph's (10-5; 1-1 A-10) returns to action on Wednesday when it hosts Duquesne at Hagan Arena. Game time is 7 p.m.

    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #11917
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Pitanje je kad je ovaj momak dobio nashe drzavljanstvo.
    Ako je to bilo nakon napunjenih 16 godina onda ce se naigrat u repki manje nego li Mirotic u spanskoj.
    To sto su nekome roditelji cg drzavljani FIBA ne broji kao neki argument ako ne postoji izvod iz drzavljanstva prije 16-te.

    BTW, Mitrovic opet pokazuje koliki je sisnjar.
    Cus, sa Miroticem smo 70% jaci. Klasicno omalovazavanje Dubljevica, Pekovica i Vucevica.
    Sta jos reci za dzibera koji 2007 kaze da Mirotic moze da igra u KK Zeta a 2014 da je najbolji evropski igrach.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  18. #11918
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,089
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Uzeh malo da pregledam sastave NCAA timova, nisam ni petinu pregledao a nađoh 10tak igrača sa našim prezimenima. U mlađim kategorijama praktično nijedan nam igrač ne dolazi otud. Bilo je par izuzetaka al to je sitno.

  19. #11919
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/sport/kosarka/vuce...rosloj-sedmici
    Fenomenalna tri meča u kojima su Magični upisali dva trijumfa donijela su našem asu zvanje košarkaša sedmice. Nikola je u pobjedi protiv Portlanda dao 22 poena uz 10 skokova, tri dana kasnije u trijumfu nad Šarlotom bio je briljantan sa 24 poena i 23 uhvaćene lopte, da bi sve zaokružio u porazu od Toronta u kom je postigao 22 poena dodao je deset skokova, četiri asistencije i dvije blokade. Zanimljivo da je Vučević nagradu dobio ispred Pirsa, Džefersona, Vejtersa i Le Brona Džejmsa koji su takođe bili nominovani.
    Pavićević ipak bolje zna.

  20. #11920
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Pavićević: Mirotić se nije odrekao Crne Gore

    datum: 21.03.2014, 13:59 | komentara :
    Odluka Nikole Mirotića da igra za špansku košarkašku reprezentaciju nije iznenadila Luku Pavićevića, selektora Crne Gore. Jedan od najboljih evropskih košarkaša je prije nekoliko dana za medije na Pirinejskom poluostrvu potvrdio da čeka poziv da bude dio „crvene furije" na Svjetskom šampionatu, koje će organizovati baš Španija.

    Pritisak na Špancima

    - Nikola se nikad nije odrekao svoje Crne Gore! Španija mu je mnogo dala, igra za veliki Real Madrid, tako da razumijem njegovu odluku i zašto tu zemlju takođe doživljava kao svoju. Teško je, nakon svega što su učinili za njega, reći Špancima da ne želi da igra za njihovu reprezentaciju - počinje priču za Informer CG Luka Pavićević, selektor našeg državnog tima.

    Pavićević ističe da se ovdje ne postavlja pitanje nacionalne pripadnosti, kako to mnogi guraju u prvi plan.

    - Mirotić je morao da izabere sportsko državljanstvo. Pritisak je bio veliki. Mi smo se kao Savez borili svim sredstvima da ga privolimo da igra za Crnu Goru. Smatrali smo da je to dobar izbor jer bi tako ostao bliži korijenima, svom narodu, državi... Istovremeno, znamo da mu je Španija u srcu i da to nije laka odluka za njega.

    Mirotić će od sledeće sezone najverovatnije igrati u NBA ligi i želio je očigledno, prije odlaska, ovom izjavom da proveri da li ga uopšte žele u španskoj reprezentaciji.

    - Gotovo je izvjesno da ćemo ga dogodine gledati u dresu Čikaga. Ovom izjavom je prebacio sav teret na pleća španskog saveza, koji je prema mojim informacijama već izabrao Serža Ibaku za predstojeće SP - otkriva Pavićević.

    Poštovaćemo odluku

    Direktor reprezentacije Crne Gore Danilo Mitrović kaže da je poznat stav Saveza u „slučaju Mirotić".

    - Ako mene pitate, on je najbolji igrač Evrope! Sigurno je da bi njegovo prisustvo mnogo donijelo našoj reprezentaciji. Sa njim u timu bili bismo jači za 70 odsto. Međutim, ne odlučujemo mi, iako smo učinili sve da izabere Crnu Goru. Kako god da bude, poštovaćemo njegovu odluku, a vrata državnog tima će mu uvijek biti otvorena poručio je Danilo Mirotić.



    Mislis li da ovo treba da nas usreći?Ili si gadis i stidiš od ovog intervjua kao ja...?


    Kao u sapunicama.Ona zaljubljena u nekog drugog koji joj ne uzvraca ljubav,a mi zaljubljeni u nju...NAJVECE PIH!

    Da mi se prosto ogadi reprezentacija kad citam ovakve intervjue.Selektor i direktor.Mirotica odvratnoga cekamo do kraja,a ne valja nam Nikola Vucevic koji nije ni rodjen u CG,a bez razmisljanja je odabrao da igra za nas.Normalno,jer je Baranin porijeklom.Uz to,skoci majamiju 29 puta u prvom dijelu,nedavno za 20 minuta istima da 20 poena i 10 skokova.Da bi bio proglasen igracem sedmice,najvise zbog toga jer skocio 24 puta sarlotu i ubacio 23 poena.Dobro ga je procijenio Pavicevic na EP.Covjek nije sa takvom NBA zvijezdom,nijednu akciju nije uigravao...no mu milije bješe da mu srbijanac Bjelica da mu gubi utakmice.

    Prokleta nacija.I u kosarci i fudbalu skoro da je nemoguce da cemo ikad vise imat zvijezde kao sto su sada,ali kao u svemu,sami sebi po drobova skacemo.

  21. #11921
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Pavicevic je jedan od najgorih trenera ikad.Unisti nas.


    Sent from my iPhone 5S using Tapatalk
    War. War never changes.

  22. #11922
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Osim ignorisanja Vucevica i izbjegavanja tandema Dubi-Vucko ja mu zaista nemam sto mnogo prigovoriti. Naprotiv, momci su izgledali mnogo bolje nego oni 2011. Jbg nijesmo imali srece i da se nije desila Bih i onaj kos Letonaca mi bi danas pravili hvalospjeve Pavicevicu. Odnos saveza prema Miroticu od kad je Luka uzeo stvar u svoje ruke je za svaku pohvalu. Ako ne moze da sredi svoj status u ESP nasa vrata su mu sirom otvorena. Uostalom, nadjite mi tu selekciju koja ne bi pozeljela takvog igracha i to kao nenaturalizovanog.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  23. #11923
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Izvinjavam se sto s skrecem sa teme,ali zamislite da Skolari i njegov direktor ovo izjave za Diega Kostu?Ja vjerujem udruzili bi se BOPE i narkodileri iz favela i krenuli na savez.

  24. #11924
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Osim ignorisanja Vucevica i izbjegavanja tandema Dubi-Vucko ja mu zaista nemam sto mnogo prigovoriti. Naprotiv, momci su izgledali mnogo bolje nego oni 2011. Jbg nijesmo imali srece i da se nije desila Bih i onaj kos Letonaca mi bi danas pravili hvalospjeve Pavicevicu. Odnos saveza prema Miroticu od kad je Luka uzeo stvar u svoje ruke je za svaku pohvalu. Ako ne moze da sredi svoj status u ESP nasa vrata su mu sirom otvorena. Uostalom, nadjite mi tu selekciju koja ne bi pozeljela takvog igracha i to kao nenaturalizovanog.
    Dusko Vujosevic je koristio Vranesa,i cera protivnika iz reketa.A ovaj strucnjak ne umije da iskoristi Nikolu Vucevica koji razbija po NBA...
    Cisto da znas da je stav Vucevica da nece igrat dok je ovaj selektor,sto je prerealno i logicno.Tako da mu nemoj i dalje puno zamjerat sto neces gledat u tvoju reprezentaciju igraca koji se radja svakih 50 godina na ovim prostorima.

  25. #11925
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    803
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Osim ignorisanja Vucevica i izbjegavanja tandema Dubi-Vucko ja mu zaista nemam sto mnogo prigovoriti. Naprotiv, momci su izgledali mnogo bolje nego oni 2011. Jbg nijesmo imali srece i da se nije desila Bih i onaj kos Letonaca mi bi danas pravili hvalospjeve Pavicevicu. Odnos saveza prema Miroticu od kad je Luka uzeo stvar u svoje ruke je za svaku pohvalu. Ako ne moze da sredi svoj status u ESP nasa vrata su mu sirom otvorena. Uostalom, nadjite mi tu selekciju koja ne bi pozeljela takvog igracha i to kao nenaturalizovanog.

    Uvreda za svakog Crnogorca.Njemu karijeru i slavu niko nije mogao oduzeti jer je preveliki talenat.Ja njemu nista ne zamjeram,neka svako igra dje hoce.Ali nenormalno zamjeram selektoru koji se ovako ponasa.Uzmi skolarija za primjer.Popisha bi se najradije po Kosti.Znash zbog chega?Zbog sadanjih igraca koje ima,a i zbog buducih.To je posao selektora.Mislim da imas problem sto tako gledas na ovu situaciju.Ali to je tvoja stvar je li...

Page 477 of 703 FirstFirst ... 377427467473474475476477478479480481487527577 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55043
    Last Post: Today, 02:46
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •