Page 152 of 703 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202252652 ... LastLast
Results 3,776 to 3,800 of 17565

Thread: Kosarkaska reprezentacija

  1. #3776
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanimljivo da niko ne pomenu Zeljka Obradovica

  2. #3777
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Zanimljivo da niko ne pomenu Zeljka Obradovica
    U pravu si, mada sam se,naravno, sjetio i njega. Ipak, mislim da bi on teško prihvatio mjesto selektora Crne Gore jer objektivno nemamo tim za neka velika djela na Evropskom prvenstvu a Obradović je čovjek koji uvijek puca na sami vrh. Nama bi maksimalni domet (pod uslovom da "angažujemo" još nekog igrača kao što je Vujačić) bio plasman na Olimpijadu ali čak ni pod tim uslovom to bi, po meni, bilo nerealno za očekivati. A daj Bože da griješim.
    Tako da je Obradović (koji ovaj put ne bi imao problema sa disciplinom igrača jer ih je Dule dobro ustrojio) samo želja koja nije ostvariva a bojim se da je to slučaj i sa Maljkovićem. Luka Pavićević bi bio najrealnija opcija. Bilo kako bilo, svog favorita sam rekao a ko god da bude selektor neka mu je sa srećom.
    Dick Laurent is dead!

  3. #3778
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Sta ako kola CSKA krenu nizbrdo jos brze,pa ni tamo -ni amo
    Luka Pavicevic
    refresh
    Luksicu radi nesto,neka ti zajebancije....

  4. #3779
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,530
    Thanks Thanks Given 
    5,410
    Thanks Thanks Received 
    3,891
    Thanked in
    1,536 Posts

    Default

    i zvanicno ode Vujosevic, samo se nadam da u februaru nece preuzet rep Srbije jer bi mi to onda izgledalo malo proracunato.....

  5. #3780
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,985
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Ode Vujoshevic i iz CSKA...
    Slazem se.

  6. #3781
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    i zvanicno ode Vujosevic, samo se nadam da u februaru nece preuzet rep Srbije jer bi mi to onda izgledalo malo proracunato.....
    Ne vjerujem u to osim ukoliko ne bude mogao pronaći dobar klupski angažman. On je izjavio za TV Vijesti da je pošao na pripreme CSKA nedovoljno odmoran i neupućen i da nije imao dovoljno vremena da adekvatno spremi ekipu. Vujošević se žrtvovao za reprezentaciju misleći da to neće toliko uticati na njegov rad u klubu. Prevario se, ipak.
    Dick Laurent is dead!

  7. #3782
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Gledao sam sinoć CSKA i vidi se da su im igraci totalno van forme. A i nema nekog timskog duha. Sigurno je Dule imao problema i sa nepoznavanjem jezika...Ali on je jedan od boljih evropskih trenera trenutno.

  8. #3783
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Kotor
    Posts
    397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dusko Vujosevic je vec mnogo uradio za nasu reprezentaciju. Zao mi je samo sto smo se mucili u kvalifikacijama, a kraju su svi prosli...Ali sto cete, kad smo pobjedili Italijane pa oni inace ne bi mogli ici na takmicenje drugacije. Nema veze je li Crnogorac ili nije, dako se snadjemo i bez Vujosevica.

  9. #3784
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno se nadam da grijesim, ali i dalje imam osjecaj da Duleta ceka nedje posao. Nadam se da nije onaj koji mislim da je...
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  10. #3785
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajmo malo pragmatizma ljudi. i da je srbija, nije to nista strasno. uvijek je to njemu bio cilj. boljelo bi i mene, iskren da budem, ali... c'est la vie.

  11. #3786
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto bi to kome smetalo ako uzme Srbiju da vodi?
    Ako nece nas,meni je svejedno koga ce drugog.

  12. #3787
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    3,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da tebi ne smeta - razumijem. da ti ne razumijes zasto bi nekome smetalo? mora da se salis.

  13. #3788
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa vidji ovako-Dusko Vujosevic je rodjen u Crnoj Gori i tu se fakticki zavrsava i svaka njegova veza sa njom.Kad je jos bio dijete,njegovi su se preselili u Beograd,gotovo sve svoje znacajnije uspjehe je postigao sa srpskim klubovima sto znaci da ako cemo gledat na taj nacin svoju lojalnost takodje duguje Srbiji,nacionalno se izjasnjava Srbinom,ne krije da mu je krivo sto se zajednicka drzava(SCG) raspala...Meni je od njega dovoljno to sto je svoj posao odje profesionalno odradio,pa i vise od toga pozivajuci sve Crnogorce,kako god se izjasnjavali da dodju da navijaju za Crnu Goru,jer sport nije politika.To nije morao da radi,a mislis li da taj njegov poziv nije imao nikakvog uticaja?
    Na kraju,nije uradio nista neprofesionalno,kao na primjer da nas napusti mjesec dana prije EP,nego je ostavku dao vrlo posteno,skoro pa godinu dana prije tog takmicenja.
    Da nije malo mnogo da sad od njega trazimo da se odrekne mozda i jedine sanse da preuzme kormilo reprezentacije svoje zemlje,koja je uz to medju kandidatima za najvisi plasman?Ja znam da bih ja uradio istu stvar da sam u njegovoj poziciji.Meni je u svemu ovome zao sto mi izgubismo dobrog trenera,a ne sto ce on mozda da ode da vodi Srbiju.
    Druga je stvar ako bi tako nesto uradio trener koji se afirmisao u CG.Tad ni meni ne bi bilo pravo.
    Normalno,sve ovo uz pretpostavku da je Vujosevicev motiv preuzimanje reprezentacije Srbije,sto mi jos ne znamo .
    p.s. Nemojte se iznenadit sjutra ako nas Cico odvede na EP,pa dobije poziv Hrvatske i ode.Za mene slucaj gotovo identican kao Vujosevicev.
    E da,to bi bio i motiv vise da ih plaknemo na evropskom .
    Last edited by GreatMontenegro; 26-11-10 at 02:52.

  14. #3789
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    780
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    sto bi sa ovim Vujosevicem te pade
    Please alowe me to introduce myself.......

  15. #3790
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,489
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Ali da covjek ne zna nijedan strani jezik, a vec je radio vani, je po meni sramota za njega...Gledam protiv Milana, sve im govori na srpskom, a onaj pomocnik prevodi...Nema trika da on moze uspostaviti pravu komunikaciju s tim igracima ako im se ne moze licno obratiti...a i to sto im govori ne dopire do igraca na pravi nacin kad im pomocnik prevodi...To je po meni nepremostiva prepreka, i da sam na mjestu vodecih ljudi u CSKA nikad ga ne bi angazovao samo iz ovog razloga...

  16. #3791
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Maljkovic kandidat za trenera CSKA
    26. novembar 2010.

    Nakon što je objavljena informacija da je Božidar Maljković prva želja KSCG za selektora naše selekcije, ruski mediji ističu da je on i jedan od kandidata za mjesto trenera CSKA.



    Licitacija oko imena novog trenera CSKA iz Moskve počela je i prije razlaza Duška Vujoševića sa "armejcima", a poslije jučerašnjeg raspleta, tri kandidata su izbila u prvi plan.

    Po navodima ruske štampe u igri su dva bivša selektora Grčke, Panajotis Janakis i Jonas Kazlauskas, kao i Božidar Maljković. Kazlauskas se pominje i kao nasljednik Aleksandra Trifunovića na klupi Lijetuvos Ritasa.
    --------------------------------------------

    Ovaj CSKA nam se sere u reprezentaciju cijelo vrijeme.

  17. #3792
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva
    Posts
    1,138
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Ali da covjek ne zna nijedan strani jezik, a vec je radio vani, je po meni sramota za njega...Gledam protiv Milana, sve im govori na srpskom, a onaj pomocnik prevodi...Nema trika da on moze uspostaviti pravu komunikaciju s tim igracima ako im se ne moze licno obratiti...a i to sto im govori ne dopire do igraca na pravi nacin kad im pomocnik prevodi...To je po meni nepremostiva prepreka, i da sam na mjestu vodecih ljudi u CSKA nikad ga ne bi angazovao samo iz ovog razloga...
    prica covjek italijanski odlicno, no s tim danas tesko da bi mogo i italijanski klub vodit..
    taman sad neka se vrati za reprezentaciju i ka da nista nije bilo. ne kapiram ljude koji pljuju po njemu kad je jasno da ga se cska pritisnuo bio, inace bi odma iza ljeta podnio stavku valjda..
    ko zna - zna, a ko neće da zna neće ni da čuje

  18. #3793
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Nadam se da ce uzet ta 4.5 meleona sto je ugovorio. Njegov menadzer kaze da da je to zagarantovana suma, koju treba da dobije.
    Ja bi najvise volio da nas on vodi, a za to sada sigurno postoji sansa.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  19. #3794
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    256
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vujosevic preuzima Srbiju, siguran sam da je zbog toga podnio odje ostavku.

  20. #3795
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    162
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dacho View Post
    Vujosevic preuzima Srbiju, siguran sam da je zbog toga podnio odje ostavku.
    hahahahaaaaaa

  21. #3796
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brent1986 View Post
    Ali da covjek ne zna nijedan strani jezik, a vec je radio vani, je po meni sramota za njega...Gledam protiv Milana, sve im govori na srpskom, a onaj pomocnik prevodi...Nema trika da on moze uspostaviti pravu komunikaciju s tim igracima ako im se ne moze licno obratiti...a i to sto im govori ne dopire do igraca na pravi nacin kad im pomocnik prevodi...To je po meni nepremostiva prepreka, i da sam na mjestu vodecih ljudi u CSKA nikad ga ne bi angazovao samo iz ovog razloga...
    pa nije to ni tako cudno.... Zeljko Obradovic nakon 11 godina u Grckoj ne govori prakticno 3 rijeci grckog (doduse engleski nesto malo štekće), ali zato ima pomocnika Dimitrisa Ituidisa koji govori srpski (studirao u Beogradu) i koji ga zna u dusu pa preko njega moze da se nametne i igracima Grcima.

    Duletu je trebalo još vremena i sigurno bi postavio tim na prave noge, ali u klubu milionera kakav je CSKA ne dobijaš takav luksuz

  22. #3797
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    553
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mirkoislavko View Post
    pa nije to ni tako cudno.... Zeljko Obradovic nakon 11 godina u Grckoj ne govori prakticno 3 rijeci grckog (doduse engleski nesto malo štekće), ali zato ima pomocnika Dimitrisa Ituidisa koji govori srpski (studirao u Beogradu) i koji ga zna u dusu pa preko njega moze da se nametne i igracima Grcima.

    Duletu je trebalo još vremena i sigurno bi postavio tim na prave noge, ali u klubu milionera kakav je CSKA ne dobijaš takav luksuz

    Pa Duletu ruski nije trebao jer svi igraci znaju engleski. Bez znanja engleskog danas si prakticno analfabeta, morao je da nauci bar osnovnu kosarkasku konverzaciju.

    Duda za 4 godine nije naucio rijec ruskog

  23. #3798
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,530
    Thanks Thanks Given 
    5,410
    Thanks Thanks Received 
    3,891
    Thanked in
    1,536 Posts

    Default

    pixi stojkovic za 20 godina u japanu nije naucio japanski

    duda zato prica grcki koliko mi se cini

    p.s

    obradovicu sam slusao dosta intervjua na grcki koji prica odlicno

  24. #3799
    Join Date
    May 2007
    Location
    TITOvGRAD
    Posts
    708
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vujošević želi odmor do kraja sezone

    Bivši trener Partizana, CSKA i reprezentacije Crne Gore Duško Vujošević rekao je danas da sigurno neće raditi do kraja košarkaške sezone, a da će možda taj odmor produžiti i poslije toga.

    Vujošević je to rekao novinarima iz Srbije u Himkiju, u kome je Partizan večeras igrao i izgubio meč Evrolige (92:65 ) protiv istoimene domaće ekipe.

    - Sigurno neću raditi do ljeta. Iscrpio me veliki posao, rad u reprezentaciji Crne Gore i ovo sa CSKA i potreban mi je odmor - rekao je Vujošević.

    Vujošević je u javnosti Srbije i Crne Gore povezivan sa povratkom u Beograd, ponovnim preuzimanjem Partizana, reprezentacije Srbije ili čak Himkija iz Moskovske oblasti.

    - Sve su to tračevi, pogotovo mi je smiješan onaj o povratku u Partizan. Taj klub je moja radost i sada ću da uživam u toj radosti iz pozicije navijača, bez tenzije koju nosi trenerski posao. Drugo, tu je Vlade (Jovanović) koji je nekada bio moj saradnik i koji je moj prijatelj. Klub ponovo postiže fantastične uspjehe u Evroligi, a oscilacije su normalne. Svi smo mi nekada bili neiskusni - rekao je Vujošević.

    Trener koji je sa Partizanom osvojio devet uzastopnih titula Srbije i četiri Jadranske lige rekao je da “crno-bijeli” sada nemaju tim za dva takmičenja, da nemaju dovoljno odmora i da su menjali plejmejkera, ali je dodao da zbog toga ne treba kritikovati nikoga u klubu, a pogotovo ne Jovanovića.

    Novinare je zanimalo da li je istina da je jedan od kandidata za mjesto selektora Srbije. Vujošević je bio posebno oštar na to pitanje, rekavši da je to "naročito zlonamjeran" trač.


    - Taj trač je plasiran iz podgoričkih Vijesti i znaju se motivi. Da se u Crnoj Gori stvori slika da nisam otišao zbog umora, a u Srbiji da se stvori zla krv i utisak da tražim nešto što ne mogu da dobijem...To je pisano prepoznatljivim rukopisom...Što kaže Gete, kad zgazite u go..o, ono ne raste, nego se razmaže - rekao je Vujošević.

    Trener je sezonu počeo u velikom CSKA, ali je smijenjen u novembru zbog loših rezultata, naročito u Evroligi. Vujošević je rekao da su postojali problemi s povredama, uigravanjem i teškim rasporedom, ali je na kraju rekao da nije imao dovoljno vremena.

    - Sve je to rizik profesije. Niti sam ja sada slabiji trener, niti je CSKA veći klub. Što kažu u Crnoj Gori, sve će se ovo lane zvati - rekao je trener.

    On je kazao da ne zna kako teku pregovori njegovog zastupnika Miodraga Ražnatovića sa CSKA, kome je prepustio pregovore.

    Vujošević je rekao da se poslije svega ne osjeća idealno, ali da je posao takav da zavisi od rezultata.

    - Nisam baš idealno sada. Posao je takav da upravlja raspoloženjem, ali ne totalno. Vraćam se polako u formu - rekao je Vujošević.




    Eto tako... Gospodin!
    Hrabrost nije odsutnost straha, vec otpor prema njemu!

    Bolje imat' cerku kurvu, nego Stiva Kera!

  25. #3800
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by neTko_iz_mase View Post
    Novinare je zanimalo da li je istina da je jedan od kandidata za mjesto selektora Srbije. Vujošević je bio posebno oštar na to pitanje, rekavši da je to "naročito zlonamjeran" trač.

    - Taj trač je plasiran iz podgoričkih Vijesti i znaju se motivi. Da se u Crnoj Gori stvori slika da nisam otišao zbog umora, a u Srbiji da se stvori zla krv i utisak da tražim nešto što ne mogu da dobijem...To je pisano prepoznatljivim rukopisom...Što kaže Gete, kad zgazite u go..o, ono ne raste, nego se razmaže - rekao je Vujošević.
    Toliko o toj priči i toliko o ovoj novini. Najgore od svega što ovaj čovjek to nije ničim zaslužio. Veliki smo mu dužnici. Čovjek koji je samo rođen u Crnoj Gori a nije zaboravio ko je i što je. Koliko je beogradskih Crnogoraca koji razmišljaju tako?
    -----------------------------------------------------------------------
    „Ja sam rođen u Jugoslaviji i što se tiče emocija, jedinu reprezentaciju koju bi sa punom emocijom trenirao je reprezentacija Jugoslavije. A ovo drugo, ja sam Crnogorac, državljanin Srbije, ali Crnogorac. Možda bi mi bilo draže da sam Apač, a ne iz plemena Kuča, ali niti se time ponosim, niti se toga stidim“.
    ------------------------------------------------------------------------
    Dick Laurent is dead!

Page 152 of 703 FirstFirst ... 52102142148149150151152153154155156162202252652 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorska reprezentacija - Fudbal
    By Petar Mrvaljevic in forum Fudbal
    Replies: 55046
    Last Post: Today, 06:38
  2. Uspesan start reprezentacija Srbije
    By Boban156 in forum Ostali sportovi
    Replies: 35
    Last Post: 17-08-06, 22:09
  3. REPREZENTACIJA!
    By Sofronije in forum Ostali sportovi
    Replies: 670
    Last Post: 07-06-06, 12:11
  4. CG reprezentacija
    By outlaw in forum Ostali sportovi
    Replies: 6
    Last Post: 18-01-06, 08:18
  5. basket reprezentacija
    By kefalo in forum Ostali sportovi
    Replies: 71
    Last Post: 28-07-04, 17:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •