Page 31 of 48 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1196

Thread: Električna vozila/Domet/Servisi/Punjači

  1. #751
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ma nema veze, ti si u pravu.
    Idemo dalje

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  2. #752
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ja otvoreno pričam da je meni bitna jeftina (čitaj besplatna vonja). Samo ne razumijem glupu (da glupu) priču.
    Cek. To je jedini razlog u tvom slucaju? Zasto onda kojeg vraga uopste ulazis u pricu o zagadjenju i po vrh svega poredis babe i zabe. Poredi ICE i EV, nista drugo. Tu je jasno sta je (trenutno) daleko stetnije, nema nedoumice (osim ako si slijep).


    Al' kad si se vec dotakao "ustede" jesil' bas 100% siguran da si ustedio koliko mislis? Neki prosjecan 100% EV je trenutno 45-50k, baterije su pretezno sa 7-8 godina garancije ili 160k kilometara. EV koji je presao 160k km ima resale value prakticno nula, pazi da ga neces nekome prodati (bez potpuno nove baterije)....

    Ajd da kazemo da ces imati srece pa proci 250k sa baterijom bez ikakvih problema, da ne placas apsolutno nista za punjenja, i da ti baterija radi perfektno i na 250k kao sto je radila i kada je bila potpuno nova (a naravno da nece...). "Ustedio" si ~22 000 na "gorivu" (pod uslovom da si umjesto 100% kupio hibrida) a imas auto koje ne mozes nikome prodati. I sta onda kada budes morao finansirati novu bateriju iz svog dzepa a ista kosta koliko i taj EV koji si kupio (a u nekim slucajevima i vise sto je onako bas interesantna stavka)?

    U medjuvremenu si mogao npr. uzeti nekog solidnog manjeg hibrida (jer jel' usteda ti je u prvom planu), puknuti ~22 000 na gorivo + ~28k na hibrida koje ces ipak moci prodati pa makar i za 6-7k. Hmmm... Ne znam bas u kolikom si plusu a sve to sa veoma velikodusnom racunicom da ces proci 250k sa baterijom bez ikakvih problema ili umanjenja performansi (normalno da neces).

  3. #753
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ne znam. Nemam kapaciteta za tu matematiku.
    Hvala to pokuava da mi objasni, ali nemam kapacitet.

    Trenutno mi je dobro.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  4. #754
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Za pocetak me zanima cijena Opela Mokka-e, tj. koliko si ga platio.


  5. #755
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Ne znam. Nemam kapaciteta za tu matematiku.
    Hvala što pokušavaš da mi objasniš, ali nemam kapacitet.

    Trenutno mi je dobro.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ \_(ツ )_/............
    Itekako imas ali ne zelis jer znas da 100% nisi u pravu. EV vozis jer ti se isti vozi (potpuno legitimno pravo) a prica o ustedi moze biti jedino varka za samog sebe i nista drugo, nije vise 2013. pa da ne znamo sta su EVs i koliko je prica napumpana do bola.

  6. #756
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Hipotetička priča koliko kota moje vozilo
    Hipotetička priča koliko će kotati za 7 godina.
    Hipotetička priča koliko će me zamjena baterija kotati 2030 godine.
    Hipotetička priča koliko sam i koliko ću utedeti na gorivu sa ne znanjem koliko prelazim dnevno i kolilo će biti cijena goriva za 7 godina.

    Ne, nemam znanja za jednačine sa 3 nepoznate sa nekoliko 100 varijabli.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  7. #757
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Bugi, znas li kako su rekli ljudi ovamo kod mene u Skorać: better the devil you have than the devil you don’t know.
    Ja sam te prcao kurcem a ovaj te prca kaktusom.


  8. #758
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Hipotetička priča koliko košta moje vozilo
    Hipotetička priča koliko će koštati za 7 godina.
    Hipotetička priča koliko će me zamjena baterija koštati 2030 godine.
    Hipotetička priča koliko sam i koliko ću uštedeti na gorivu sa ne znanjem koliko prelazim dnevno i kolilo će biti cijena goriva za 7 godina.

    Ne, nemam znanja za jednačine sa 3 nepoznate sa nekoliko 100 varijabli.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ \_(ツ )_/............
    1. Pa evo saznah gore da je Opel Mokka u pitanju. Jedna varijabla manje - nisam bio puno off.
    2. Nije, 100% EVs imaju prakticno zero resale value poslije par godina. Eto probaj ga prodati poslije 70-80k predjenih kilometara pa da vidimo sta ce se desiti.
    3. Aham... Znaci kada si racunao isplativost u kalkulaciju si ubacio i varijablu da ce baterija da te kosta manje?
    4. Nije, vec je uracunata najbolja moguca opcija, odnosno da prelazis mnogo a ako pak ne prelazis dosta onda si u jos goros situaciji (kojeg vraga bi uzimao EV radi isplativosti?). Za cijenu goriva se slazem, ko zna koliko ce biti, moze biti veca a moze iskreno i daleko manja.

    Ajd ubaci u racunicu i potencijalnu varijablu 4. Koliko ce te kostati punjenje za 5 godina? Ili jos gore, koliko ce te kostati punjenje za 5 godina ako nekom magijom 30% CG predje na 100% EVs? Ahhhh, o tim varijablama ne bih, jel' da?


    Al' ajd da sumiramo.

    Sa toliko nepoznatih varijabli si i sam dosao do zakljucka da ti je isplativiji EV? Bugi, ne zezaj molim te i ne zivi u zabludi.

    Racunica je jasna - vozis EV jer ti se isti vozi i moze ti se, to je sve i protiv toga niko ne bi ni trebao da ima ista, svak vozi ono sto mu se vozi. Nema tu nikakve racunice o isplativosti.

    edit:
    Samo da dodam da sam misljenja da EV itekako ima dosta prednosti ako se zanemare neke stvari. Jedna od njih je definitivno lagadnija i u mnogim slucajevima ugodnija voznja kao i odmah dostupan obrtni momenat u svakom trenutku al' to je prakticno sve (barem kod modela za nas obicne smrtnike a eto u tvom slucaju je opel mokka upravo to, model za obicne smrtnike).
    Last edited by beatnological; 01-02-24 at 07:50.

  9. #759
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Da da tako je.
    Hvala svima to brinete

    Nita, ako se ne budem uspio izboriti sa ovim trokom, javiću se da mi date savjet.

    Za 5 mjeseci ja imam utedu od 2000e. Ako preteknem ovih 6 godina to sam planirao biću u zaradi.

    Onda ću da ga prodajem na forum na licitaciji za 1e, kupiće ga TAKUMI za 5e i spaliće ga za instagram.

    Ja ću tada biti u plusu 5e i to od TAKUMI ja

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 01-02-24 at 11:29.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  11. #760
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,576
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Ne shvatate da cojeka bole q, vozi se na 0e i jedino je bitno to u citavoj prici.
    Da je vise punjaca, ali 20 puta vise, da ne brzina pudjenja veca, po meni imalo bi smisla, ovako kad moram da se racunam dje cu da napunim, planiram, ka sad ja na sluzbeno, imam samo dvije Lukoil pumpe pa sve gledam da ne ostanem dje bez goriva, 10 puta sam od svojih para dosuo, jer slabo procijenim

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon hro!

  12. #761
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Stavka 5.
    Koliko će kotati hrana po restoranima za 5 godina.

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  13. The Following 3 Users Say Thank You to JovanK For This Useful Post:


  14. #762
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ovo je već ah mat
    ta ću kada volim da jedem

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  15. The Following User Says Thank You to Bugi For This Useful Post:


  16. #763
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Da da tako je.
    Hvala svima što brinete

    Ništa, ako se ne budem uspio izboriti sa ovim troškom, javiću se da mi date savjet.

    Za 5 mjeseci ja imam uštedu od 2000e. Ako preteknem ovih 6 godina što sam planirao biću u zaradi.

    Onda ću da ga prodajem na forum na licitaciji za 1e, kupiće ga TAKUMI za 5e i spaliće ga za instagram.
    Nisam ni provalio o cemu je u srzi topic, o tvom elektricnom autu al' sad kad se vratih na pocetak sve mi je malo jasnije.
    Da se igramo malo djavoljeg advokata jer si mi bas zanimljiv a i ne bih volio da ljudi dolaze u zabludu jer ne zele sami da zbroje 2 + 2. Il' si stvarno ubijedjen da ces ustediti ili samo tako opravdavas svoju zelju da vozis EV, rekao bih da je ovo prvo al' mi stvarno nije jasno kako.

    Ajd prvo da postavimo stavke za kalkulaciju. Mokka u DE prakticno isti modeli EV vs ICE (ICE za nijansu drugaciji paket opreme).
    - EV: ~40 000 € > ~250km sa 50kw
    - ICE: ~30 000 € > 5.6l za 100km

    Osvrt na tvoje komentare:
    1. Kazes za 5 mjeseci imas "ustedu" od 2000€? Znaci presao si za 5 mjeseci nekih 22 000 kilometara?
    2. Ako je ovo gore istina godisnji prosjek ce da ti bude ~53,400 kilometarasamim tim ti si garanciju na bateriju "izgubio" poslije nekih 3 godine. U prevodu pisi > to auto vise ne mozes da prodas i samo cekas kada ces da ti rikne baterija.
    3. Raspitaj se malo kako se EVs ponasaju poslije vecih kilometraza i sta mozes da ocekujes na 200k+ kilometara. Kupiti ces novu bateriju mozda koja kosta skoro koliko i nova Mokka?


    U medjuvremenu sa ICE Mokkom istih specifikacija i opreme, predjenih kilometara bi:
    a.) Potrosio bi nekih 14 500 € i to sve da sipas visokooktansko gorivo svaki put za tih 160 000 km. Da pratis oficijalna uputstva odradio bi mozda nekih 5-6 servisa (Mokka benzinac bjese svakih 30k ako se ne varam), velikodusan sam pa neka bude svaki 300€ to je 1500€. Sve zajedno 16 000€.
    b.) Tu istu Mokku bi mogao da prodas u bilo kojem trenutku za barem ~14 000€ nakon te tri godine.
    c.) Cijena minus troskovi = ostane ti da si na auto + troskove servisa i goriva potrosio ~32 000 (30 000 novi auto + 16 000 troskova - 14 000 kad ga prodas).

    Da sumiramo, sa potpuno free of charge punjenjima tvog EV-a si poslije 160 000 km u situaciji gdje te je EV kostao 40 000, cekas kada ce baterija da rikne (a hoce, samo je pitanje hocel' na 180 000 ili 210 000). Auto te je ispalo 40 000 (jer ga prodati neces, bukvalno je nemoguca misija prodati EV sa takvom baterijom) a ovamo si mogao da prodjes sa 32 000 € ?

    Sve ovo ovako brzinski sa tim sto sam velikodusan pa ni ne otvaram teme kao sto su:
    1.) Da nema sanse da ces sa jednim punjenjem prelaziti 250km veoma, veoma brzo (pogotovo ne zimi) uzevsi u obzir koliko km mjesecno prelazis. Budi sretan ako budes prelazio i 180km kada predjes 90-100k kilometara sa autom.
    2.) Da u tvom slucaju punis totalno free pa samim tim ni nemas taj trosak (iako sitan - trenutno).
    3.) Da vise globalno zagadjujes okolinu nego neko ko cak vozi nekog starijeg benzinca (cinjenica). Al' ajd, ovo ti je nebitno pa da te ne hvatam za tu slamku. :P
    4.) Da se u slucaju ICE vozila nisi morao bas ograniciti na Mokku i mogao si dobiti i bolji auto za daleko nizu cijenu nego sto je ICE Mokka.
    5.) Da bilo koji duzi put moras detaljno, detaljno da planiras.

    Iskreno, al stvarno, ti zelim da te dobro sluzi i da ga vozas 250+ km sa jednim punjenjem i poslije tih famoznih 160 000 kilometara te da te baterija posluzi bez ikakvih problema i do 250k+ . No se bojim da ces se pokajati kao svi koji su krenuli u kupovinu EV-a radi ustede. EV se ne kupuje radi ustede jer je prakticno ni nema (fakat) kada stavis sve na papir, kupuje se ili jer si ubijedjen da je "zeleniji" (a nije) ili jednostavno hoces da osjetis benefite voznje EV-a. NEMA drugog razloga a ko god misli da ima je samo slijep ili sam sebe zavarava.

  17. #764
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Pisaću za koju godinu
    Vjerujem da je tebi matematika takva, ali moja matematika je za mene mnogo bolja.
    Sve da mi sjedi na parking i ne vozi se imam prihod od nje


    Zato piem, meni ovako odgovara, meni ne smeta da je punim na svakih 300km.

    Nikog ne ubjeđujem da ovo kupi dok sa druge strsne vi mene ubjeđujete kako ovo ne valja

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    Last edited by Bugi; 01-02-24 at 14:09.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  18. #765
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Moze li ovaj topic ka na reddit

    !remind me in 7 years

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  19. #766
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Daleko da te ja ubijedjujem da ne valja, samo ilustrujem drugima da sa aspekta isplativosti EV jednostavno nije isplativ jer postoje druge mnogo bolje i isplativije opcije. Ja bih prvi uzeo EV da ima racunice al' je nema, ne jos uvijek a i pitanje je kada ce biti (pogotovo kod nas). Ne patim od brze voznje, ne patim od ICE zvuka, sta vise mir i tisina kao i konstantno obrtni momenat bi mi itekako prijali.

    To sto ti mozda imas nesto drugo na umu pa ti EV pravi lovu i dok sjedi na parkingu je vec neka druga tema al' si do sad promijenio pricu u vise navrata koliko vidjeh.

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Moze li ovaj topic ka na reddit

    !remind me in 7 years

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
    Ne moze. :P Do tad ce preci nekih 350k km sa ovim tempom te samim tim zamijeniti bateriju barem jednom. Il' mozda nece, ne znam, izgleda da se lova sa EV-om pravi sama od sebe dok je na parkinu *bg.
    Last edited by beatnological; 01-02-24 at 14:19.

  20. #767
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Sve da mi sjedi na parking i ne vozi se imam prihod od nje

    Prosvijetli nas @Bugi

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk

  21. #768
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,804
    Thanks Thanks Given 
    10,957
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Ljudi,ja potujem Bugija,jer je uvjek vailo:"First in first out"(npr. pelet...)
    Znači ako će se kome isplatit to će bit Bugiju i ovima to ga sad pune za d.
    Onome ko ga bude htio(a strah me da će bit morao,odnono budemo morali svi) kupit za 5-10 g. biće manje isplativo/neisplativo.Kaem morao,jer,odavno se ne pitamo s gaćama kad drava postavlja standarde i sl.,kolko god Takumi vadio izjave čelnika Toyote o tome da nikad neće preć na full EV,mislim da će,ko bude imao para,ić na "benzin safari" po Africi đe će moći( ka sad to je sex turizam) da plati nekome iz plemena i iznajmi i vozi benzinjaru neku.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Last edited by joni; 01-02-24 at 14:58.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to joni For This Useful Post:


  23. #769
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Onome ko ga bude htio(a strah me da će bit morao,odnono budemo morali svi) kupit za 5-10 g. biće manje isplativo/neisplativo.Kaem morao,jer,odavno se ne pitamo s gaćama kad drava postavlja standarde i sl.,kolko god Takumi vadio izjave čelnika Toyote o tome da nikad neće preć na full EV,mislim da će,ko bude imao para,ić na "benzin safari" po Africi đe će moći( ka sad to je sex turizam) da plati nekome iz plemena i iznajmi i vozi benzinjaru neku.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Sve vjerovatno 100% tacno ali je to upravo i jedan od najvecih problema. A sta kada nas natjeraju da predjemo na EVs (sto je veoma moguce) pa umjesto par stotina EVs u CG (primjera radi) imamo sva vozila na elektricni pogon? Da nece cijena elektricne energije ostati ista? Mislite da se samo punjenje vozila nece poceti naplacivati mozda cak po vecoj cijeni nego sto je kwh za domacinstva (koji neminovno MORA da skoci)?

    No moj osvrt nije bio na to, vec samo na aspekt trenutne isplativosti koji ni sa free punjenjenima prakticno ne postoji osim, kao sto Bugi rece, auto ne proizvodi $$$$ stojeci parkiran al' izgleda da njemu ne proizvodi, ipak predje ~4k kilometara mjesecno.

  24. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  25. #770
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,264
    Thanks Thanks Given 
    1,358
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    ICE Mokka



    Sent from my S23 Ultra using Tapatalk
    Those about to rock, we salute you!

  26. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  27. #771
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JovanK View Post
    Sve da mi sjedi na parking i ne vozi se imam prihod od nje

    Prosvijetli nas @Bugi

    Sent from my SM-S908E using Tapatalk
    Uz kafu


    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće maine

    ............ \_(ツ )_/............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapi Raduj se!

  28. #772
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Evo ovaj je objasnio jednu od masu problema EV:

    https://www.instagram.com/reel/C07DL...lxNTljOGVrcA==


  29. #773
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,423
    Thanks Thanks Given 
    5,559
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Sto vise bude automobila bice vise i punjaca.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. #774
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,816
    Thanks Thanks Given 
    2,404
    Thanks Thanks Received 
    4,522
    Thanked in
    2,613 Posts

    Default

    Evo ti stori vezano za bateriju za Ionic5:



    https://www.instagram.com/reel/C2Fp8...kxdXE1dGg0eWFm


  31. #775
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    vidi svako ima svoju racunicu , a i racunam kad je taksi ubacio EV vozila a po PG ih ima bas ogroman broj racunam da ima racunice

    e sad na papir kad se to sve stavi to je sve od slucaja do slucaja. Isto tako je nasem narodu tesko objasniti da je benzinac mnogo povoljniji za odrzavanje i voznju od dizela. Da razliku u potrosnji kod benzica korisnik nadomjesti odrzavanjem jednog dizela (+ potencijalni kvarovi koji su skupi dizne, turbina, pumpa visokog pritiska, ...) pri tom je benzinac jako ljepsi za voznju , pouzdaniji , u hladnim predjelima nema problema sa smrzavanjem goriva ... Ali jednostavno svima nama lakse pane kad na kraj mjeseca vidis koliko si jeftinije prosao sipajuci gorivo ili u slucaju EV ne sipajuci nego da te potencijalno voznja kostala taj mjesec 0 eura.


    Sustina je u sva tri slucaja ako ne platis na Drini platices na Cupriji
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

Page 31 of 48 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Baterija i punjač za električno biciklo
    By 3g-m in forum Vozila i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-20, 17:44
  2. Prodajem Punjač, auto punjač i USB kabal za Iphone 5
    By Martin Mcfly in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-13, 12:18
  3. Kupujem Punjač za laptop HP Pro Book 4710s - model punjača: PPP012-E!
    By NekiTamo in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-07-13, 13:18
  4. Kupujem Punjač za Sony Vaio PCG-FX505 (Laptop) ILI Univerzalni Punjač
    By TokaPG in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-12, 11:49
  5. Lamborgini hoće fabriku električnih vozila u Crnoj Gori
    By autodijagnostika in forum Ekonomija
    Replies: 7
    Last Post: 08-03-10, 10:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •