Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 152

Thread: DNK i Crna Gora

  1. #101
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa evo ja sa J2a1, ne mogu tvrditi da sam porijeklom ili nacijom neki Južnosloven, s očeve strane. Jer nisam. Majka valjda jeste. Ali sve to kombinivano mi ne govori da sam neka specifična nacija. Govori mi da su moji preci imali bukadar miješanja sa drugim narodima i da je prosto besramno da me neko strpa u neki tor ili neku naciju na onaj klasični način. Svjestan sam da je nacija nešto totalno drugo od DNK, ali... Možda i nacionalizam treba reformisati. Da bude više naučan, a manje strastven i iracionalan. Jes da bi onda bilo teško svrstavati ljude kao ovce u tor, ali bi makar bili iskreni prema sebi. I ko zna šta bi se još desilo tu...

  2. #102
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,005
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,487 Posts

    Default



    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  3. #103
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    A kakva je procedura ako neki uzme ženino prezime (znam jednog da ne navodim razloge) jel uzmu šegu pa ga ka grančicu prešegaju sa tog stabla metaforički?
    No pasaran!

  4. #104
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Nacionalizam je i moralni i kulturološki fenomen. Ako su moj đed, prađed i čukunđed(čukunđed došao u CG iz Dalmacije) živjeli sa ovim narodom čiji su opettt đedovi, prađedovi i td. ginuli za ovu zastavu tj. za ovaj narod ja nikako ne mogu sebe smatrati nekim "Hrvatom" Već samo i isključivo Crnogorcem. Dalmanticima svaka čast, ali na svaki atom mojeg bića piše Crnogorac! I! Sve ovo nema ni blage veze sa DNK! Niti me interesuje.

  5. #105
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Jedino priblizno što sam našao o porodici i DNK je neki Bogunović iz 1700 i neke, i jedan Lavrentije iz 14. Vijeka.

    Međutim, početak osim J2 do markera se uopšte ne grana isto, nemam pojma, laik sam, ni da li treba da se grana da bismo bili u srodstvu, ali nisam siguran da je DNK mutirao za 100, 200 godina...

    Znam za Bogunoviće da su pleme, međutim tamo se ne navodimo kao islamski dio njih, dok se neke manje brojne islamske porodice nalaze na listi. A i Bogunovićima ne pripadaju ni oni pravoslavci za koje se smatralo da potičemo od.

    Šokantno, u cjelini se poklapam sa nekim Lob Yehudom Rotšildom iz Njemačke, Bavarije iz 1700 i neke, poklapamo se do markera skroz. Onda slično sa nekim iz Yakubovim, Planinskim Jevrejom iz Rusije, Rafelovim iz Azerbejdzana, i nekim iz Gruzije, Ukrajine i Izraela.

    Što opet ništa ne znači, to su hiljade godina...

    Problem je, naime, što dosta manje ljudi radi kitove i ostala testiranja, samo oni koji su baš zainteresovani. Govorimo o uzorcima bukvalno par desetina ljudi na svijetu objavljenih na internetu. Neće ljudi to ni da objavljuju tamo sa svojim imenom i prezimenom.

    Pa jel, kad odeš u ludnicu ili zatvor, prvo ti uzmu DNK.

    Evo pitao sam Google Bard Ai, da ne lutam.

    One study, published in the journal "Human Genetics" in 2010, found that the haplogroup was found in 40% of Jewish men from Morocco, 34% of Jewish men from Tunisia, and 28% of Jewish men from Yemen. The study also found that the haplogroup was found in lower frequencies among Jewish men from other countries, such as Israel, the United States, and Europe.



    Sad mi tek ništa nije jasno. Otkud sad Sefardi u priči, dobro, ipak se radi o bliskoistočnoj haplogrupi.

    Najprije će Bogunović i Lavrentije biti moji preci. lol

    Ali nek i oni znaju da su J2 haplogrupa, to jest, da su s Bliskog Istoka, Turske, Kavkaza i Levanta.

    Šalim se, pojma nemam dok ne uradim test i kit, mozda onda budem imao pribliznu sliku o ovom pitanju i svojim srodnicima u CG i van nje...
    Last edited by Saruman; 08-09-23 at 15:51.

  6. #106
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Moralni kodeks su ispravni svjetonazori to nema veze sa nacionalizmom a i borba protiv fašizma je bila internacionala.Antifašizam se kosi sa svim nacionalizmima upravo zato što je univerzalna stvar.

    To prvo.

    A sad drugo.Ima u familije u CG ljudi čiji su đedovi bili izdajnici/kolaboranti a ti ljudi nisu svoje pretke birali.Uzročno/posljedično jel ti ljudi sad po difoltu kao nemaju pravo na ovo gore navedeno?Ne da imaju no imaju puno pravo na isto i to je jedino ispravno s njihove strane jer su individue sami za sebe.Isto važi i za one kojima je đed bio heroj imaju puno pravo da budu fukarčine najgore i sami snose posljedice svojih postupaka.

    Ja jesam dosta naučila od oba đeda s jedne i druge strane i oba su mi jednaka iako su iz različitih zemalja a ovu zemlju smatram svojom jer sam u njoj rođena a da sam rođena u Engleskoj ili Švajcarskoj isto bi bilo ništa to ne mjenja.Da odem sad u te zemlje da živim opet bi ih poštovala kao sopstvene države ali upravo zato što je antifašizam univerzalna stvar to ne određuje u kojoj si zemlji.

    Što veli Saruman neću da me trpaju u neke torove ka ovce na čemu im je odlična strategija da vladaju razne nacionalne vođe i autokrate ono čuveno zavadi pa vladaj.
    No pasaran!

  7. #107
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Moralni kodeks = JA, što je opet = NACIJA! Što bi u prevodu značilo da iza mojeg "nekog" identiteta mora stojati KULTURA čitavog jednog naroda(riječ "narod" nije najadekvatnija, ali moram se tako izrazit). Kad pođeš neđe u inostranstvo, bilo đe.... gledaju te kroz(predstavljaš) narod iz kojeg dolaziš, a ne kao neku individuu koja je odnekle došla. Ovo sve je kao prvo

    A, drugo....

    Upravo probleme koje pripisuju nacionalizmu, stvaraju ljudi koji koji žele pošto-poto da ga iskorijene. Oni su PRAVI uzročnici svega lošeg što se dešava prilikom pokušaja, ili brisanja, ili prepravke istog! A, što bi opet u prevodu značilo....IZVADITI duh(čitaj-narod) iz čovjeka i ostaviti samo suvu ljušturu sa osnovnim instinktima, kojoj nije bitan svoj identitet, već samo puko(doduše, što udobnije) preživljavanje. To bi bila otrilike ona grupa ljudi koja nema VIŠE NIKAKVE moralne barijere da proda vjeru za večeru.
    Last edited by pecaros; 09-09-23 at 01:49.

  8. #108
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja želim da znam svoje pretke i srodnike ali na osnovu DNK. DNK valjda neće razbit čojtvo i junaštvo, zastavu, himnu, kulturu, običaje ili štogod smatrali vrijednim. DNK samo ustanovljava da su moji i tvoji i svačiji preci imali bezbroj kontakata sa različitim narodima ovog svijeta. Te da, ako nisi neki Habzburg incestoidni, vjerovatno će ti se otvoriti vidici prema svijetu i drugim narodima. Meni je lično DNK otvorio te vidike.

    A pazi sad, na Island kad odeš, tamo svi imaju državnu aplikaciju na telefonu DNK, jer ih ima malo a svi su skoro od istih potekli. I onda par, muškarac i žena, kad se sretnu, oni prvo provjere na aplikaciji koliko su u srodstvu prije stupanja u vezu ili brak... Pametni Islanđani

  9. #109
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Sve na svijetu ima svoje razloge. Pa i to što je neko promijenio veru za večeru ima objektivan, racionalan razlog ili razloge. Od toga da je bjezao od krvne osvete, nije imao hljeba da jede, do toga da je promijenio vjeru da izdrzava svoje članove porodice koji su ostali u prethodnoj vjeri.

    Od toga da brojne grupe Jevreja, jedan od njih, najpoznatiji svakako jeste Mustafa Kemal Ataturk, Jevrejin Donmeh iz Soluna, koji je nekako poznat i kao hodza u jedno doba, pa sve do predsjednika sekularne republike Turske.

    Sve ima svoje razloge... DNK je samo tu da ustanovi neke nejasnoće, kao npr. odakle smo otprilike došli unazad 10000 godina. A kuda idemo, pa to stvarno ostaje na svakoj osobi, po mogućnosti ili prilikama...

    Htio sam i ja zarko bit sa jednom djevojkom davno u vezi, iz druge religije ili nacije, no nije nam moglo bit.

    Nijesu dali, naime... ne samo njeni.

    I hate determinism.

  10. #110
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Nisam znala da je Ataturk -Jevrej.A isti je rekao parafraziram da bi sve religije svezao,stavio u kovčeg i bacio na dno okeana.

    Uman je to čovjek bio i državnik.
    No pasaran!

  11. #111
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Pa Turci ne ističu baš tu činjenicu, ali je se ni ne stide. Dosta Turaka mi je reklo da on jeste Donmeh, iliti kriptoJevrejin, iz jevrejske četvrti u Solunu.

    U Solunu je i nastao pokret kriptoJevrejstva... to su bili Jevreji koji su primili Islam, ali su svi maltene znali da su oni Jevreji. Međutim, zbog njihovih sposobnosti da vrše razne funkcije u Osmanskom Carstvu, tolerisali su to kroz Donhmeh preobraćenje...

    Kasnije se dosta izgubilo u tragovima, i nije bilo sasvim moguće saznati ko je Jevrej, a ko ne, u Turskoj. Arhivi i sve to je dosta nestalo. Iako postoji i dan danas, značajan broj podataka iz doba Osmanskog o tim porodicama u Turskoj. Zaista ogroman broj ljudi vodi porijeklo od Jevreja tamo.

  12. #112
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ja želim da znam svoje pretke i srodnike ali na osnovu DNK. DNK valjda neće razbit čojtvo i junaštvo, zastavu, himnu, kulturu, običaje ili štogod smatrali vrijednim. DNK samo ustanovljava da su moji i tvoji i svačiji preci imali bezbroj kontakata sa različitim narodima ovog svijeta. Te da, ako nisi neki Habzburg incestoidni, vjerovatno će ti se otvoriti vidici prema svijetu i drugim narodima. Meni je lično DNK otvorio te vidike.

    A pazi sad, na Island kad odeš, tamo svi imaju državnu aplikaciju na telefonu DNK, jer ih ima malo a svi su skoro od istih potekli. I onda par, muškarac i žena, kad se sretnu, oni prvo provjere na aplikaciji koliko su u srodstvu prije stupanja u vezu ili brak... Pametni Islanđani
    Svi Islandjani su pretežno u širem srodstvu,..i sad ih je oko 370 hiljada i svi potiču iz 5 nekadašnjih plemena.
    Ono što znam pouzdano da od sredine šezdesetih postoji muško -ženski konsenzus na islandu , tzv muška noć i tzva ženska noć, kada
    supružnici mogu da izlaze samostalno ili sa društvom i da ukoliko žele imaju sex sa drugima.

    Tako d ana islandu ima čak podosta potomaka jugoslovena vjerovali ili ne, obzirom da je sredinom sedamdesetih gradjena ogromna brana
    i ogromna hidroelektrana na Islandu,a gradio je Energo projekt i bilo je angažovano preko 2000 radnika iz bivše Juge koji su tamo
    redovno bucali i koristili počasno pravo ženske noći
    Last edited by Dimitris; 11-09-23 at 10:28.

  13. The Following User Says Thank You to Dimitris For This Useful Post:


  14. #113
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Eto vidiš, zanimljive informacije. Nisam znao. A mnogi se danas iz spektra krajnje desnice protive međurasnom ili međunacionalnom miješanju. Šta je to rasa ili nacija konkretno? Ljudska bića su svi 1 rasa, mi nismo maltezeri, engleski bulldog ili rotvajler kako to hoće zagovornici rasnih teorija da utvrde.

    Nismo ni lavovi, a ni tigrovi.

    Jeste jasno da su pojedine civilizacije dozivejele nezapamćen procvat i ubrzanje kroz istoriju civilizacije. Ali baš te civilizacije nisu bile mononacionalne, monoetničke...nego sasvim suprotno... bile su multikulturalne i multietnične.

    Kao što je bilo Rimsko carstvo, npr. Ili pak Al Andalus, muslimanska Španija.

    Iako su oni nešto pokoravali druge narode, Rimljani su se miješali sa svim tim narodima, i prije i kasnije u toku svojeg postojanja, a naročito su preuzimali pojedine elemente iz njihovih kultura. Počevši od Grka pa nadalje. A i Grci sami su se pod Aleksandrom miješali sa Baktrijcima i Persijancima.

    Pa, kako je Cezar mogao nositi Kinesku svilu u to doba...

    Neki genetiku čak hoće uzeti za to da npr. Subsaharanski Crnci imaju navodno oko 30 procenata Australopitekusa, a dok mi, Evropljani, imamo oko 6 ili 7 procenata Neandertalca i da je tu zapravo nastala tako strašna distinkcija između civilizacija...Da je neandertalski gen kod homo sapiensa u Evropi izazvao to, to civilizacijsko rađanje...Premda civilizacija nije nastala na 1 mjestu. Naročito ne u Rimu. Pa čak ni u Drevnim gradovima plodnog Polumjeseca.

    Nastala je svuda, istovremeno, i u skladu sa mogućnostima.

    To što juznoamerikanci nisu imali bakar ili kalaj, ili naprednu metalurgiju, da pređu iz 1 ere u drugu...već su samo ostali na primitivnom Obsidijanu, vulkanskom staklu...

    To su već stvari okolnosti. Okolnosti su odredile tokove.

    Bitno je da su imali dosta zlata, što su Španski konkvistadori naročito cijenili.

    Kao, uostalom, i zlato i roblje kod Afrikanca, crnaca, njihove dijamante i ostale dragocjenosti.

    NEĆEMO MEĐURASNO MIJEŠANJE.

    Pa davno si se ti međurasno pomiješao... još prije 500, 1000, 2000 i više godina.

    Mozda da kazeš, nećemo međurasni seks... ili još bolje, nećemo etničko čišćenje, taj termin iz Jugoslavije je najbizarniji među najbizarnijim.

    Kako etnos postade etnos tako preko noći, a bilo je Bratstvo i Jedinstvo, svih naroda, i narodnosti Jugoslavije tj. Jugoslovena...Čuvajte bratstvo i jedinstvo, kao zenicu oka svogaaaa...aaaaaaaaa...

    Sieg Heil je počeo da bude veoma aktuelan na Twitteru... i pomalo me zanima kuda će voditi taj novi narativ.

    Sad odjednom apsolutno niko neće međurasno i međunacionalno, međureligijsko miješanje, vele, da im to ugrozava rasu i kulturu, naciju.

    Oprosti, kulturni čovječe, nismo znali da si toliko rasan i kulturan da po cijeli dan izbacuješ 500 tvitova o tome kako su Afroamerikanci necivilizovani, a ti si civilizovan, jer jelte, izbacuješ te tvitove u kojima podnosiš dokaze o svojoj civilizovanosti, a na osnovu tuđe necivilizivanosti. Zašto si tako nesiguran u sebe da mora da bude baš 500 tvitova...

    Međutim, šta lično si ti stvorio, pusti se kulture i rase, nacije... Daj ti meni svoj lični dokaz, šta si stvorio, Kvantnu teoriju ili Teoriju relativiteta, mora da nešto jesi, jer si tako kulturan i rasan, nadasve civilizovan i potomak epskih Nibelunga ili pak Odina ili Tora lično.

    A meni je Loki omiljeni među tim nordijskim bogovima...

  15. #114
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    7,005
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,487 Posts

    Default

    ovo za DNK aplikaciju na Island je odlicna stvar, tako i kod nas treba nema vise baba i djedova da kazu ko je kakav , kakva je loza jel u srodstvu... izbjeglo bi se dosta genetskih bolesti i djece

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  16. #115
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Da, ali to vuče bezbroj diskriminacija. Nije cijeli svijet Island.

    Postoji, naime, ta prećutkivana teorija da su Šveđani uvezli toliko Arapa kod sebe, jer im se zadnjih decenija rađaju djeca sa puno tegoba i genetski naslijeđenih bolesti - invaliditeta.


    Tako su, valjda prema nekima, iako nisu imali ništa sa ratom u Siriji, uvezli bezbroj Sirijaca i ostalih, da "pročiste" svoj DNK bazen, između ostalog.


    Ne znam koliko je to logično, ali svakako je jasno da genetske bolesti su genetske bolesti.


    Šveđani ili nordijci se nisu miješali sa drugima jako puno vremena. Svakako da to ostavlja prilično dosta genetskih bolesti i invaliditeta.


    Hitler nije nikad napao Švedsku, jer je smatrao da su oni čistokrvni antički mitološki predaci Germana. A i bili su dosta antisemiti tada.

  17. #116
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default



    Ova mapa ne može biti vjerodostojna iz jednog jedinog razloga.

    Radi se o modernim brakovima, gdje je naravno inbreeding ilegalan, možda nije u Francuskoj ili Španiji.

    Ali, mi govorimo o akumulaciji DNK bazena tokom hiljadu, dvije hiljade godina.

    Ako se 1 pleme ili 5 plemena, nebitno, uzima kroz desetine i desetine generacija među sobom... svakako da će se to ostaviti bezbrojne genetski naslijeđene bolesti. Pa iako oni danas nisu srodnici u smislu porodice/rođaštva...

    Jer gle ispade sad Švedska zemlja koja se miješa sa svakima konstantno, a arapske zemlje, Jugosloveni i Turci, ispadoše inbreeding nacije. A znamo da su Turci, Arapi i Jugosloveni npr. miješali se sa bezbroj naroda kroz istoriju. Dok Šveđani i Islanđani nisu mrdnuli sa svojih teritorija niđe. Možda kao Vikinzi, ali kratko.

    Ko je tu lud.
    Last edited by Saruman; 11-09-23 at 15:08.

  18. #117
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Malo da zavirimo u nasu istoriju,...i ovo je bilo ovako do negdje prvog svjetskog rata
    po selima predivne nam zemlje. Ako neki mrčo pogine mlad u kakvom ratu ili bitci,
    i ako iza njega ostane udovica mlada,...nakon nekog vremena ,a obicno oko godinu dana,
    glava familije je zaduživala nekog bliskog iz familije da je "smiri",..odnosno da " smiruje " snahu,
    obicno bi to bio jedan od preostale braće ,ili eventualno brat od strica ovog što je poginuo.
    Taj je bio dužan onda da dok je živ i dok može uredno podmiruje udovičine potrebe, iako je imao i svoju
    ženu ili porodicu,..ali tada se sve to djelilo i stari su se brinuli da svakom bude dobre,...još se živjelo u velikim
    domaćinstvima,...

    Najtragičniji mi je slučaj jednog mrča što su ga zarobili Turci i odveli u neki kazamat a svi mislili da je poginuo i prežalili ga
    Kad se nakon nekoliko godina oslobodio i vratio kući , i vidio ko mu od bližnjih "smiruje" gospodju, njega strefio infarkt.
    Last edited by Dimitris; 11-09-23 at 15:25.

  19. #118
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default




    Dok ova mapa govori nešto sasvim drugačije.

    Plus kad bi dodali matrilinearni DNK, stvari bi postale mnogo jasne što se tiče inbreedinga među evropskom i ostalim civilizacijama.

    Danas je poznato da Turska, Izrael, Pakistan i Japan, arapske zemlje i afričke zemlje prednjače u inbreedingu ili rođačkim brakovima, odnosno DNK bazenu koji se ne miješa puno sa drugima.

    Međutim, ni to nije vjerodostojno.

    Mozda Japan jeste, jer oni se zaista ne miješaju sa drugima...ali kako reći da Turska jeste, iako npr. tamo imaš Kurde, ljude porijeklom sa Balkana, Slovene, ma Jermene, Jevreje, Hetite, ne znam, biraj, Grke, Rimljane i Arape, Persijance, Gruzijce...

    A šta to Švedska ima tačno?

    Pa osim Vikinških osvajanja, oni su se opet začaurili u svoj DNK bazen, i tako ostali do dan danas. A i sigurno je da nisu iz tih osvajanja doveli bezbroj ljudi u svoj DNK bazen. Danas u Švedskoj smatraju porodicom samo najblize članove, a nemaju neke rođake bogzna.

    Kako mogu znati koeficijenat...

    Očigledno da ima manipulacije.

  20. #119
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Užas to sa rođačkim brakovima đe god da je po definiciji incest.

    A i ovo guranje nekakvog očuvanja nacije zato ja velim da je nacionalizam zločin prema čovječanstvu generalno.
    Ono Dimitris što reče za snahu mi je horor da je bio taj običaj ka da se ona ništa sa sobom ne pita no joj uvale nekog po njihovoj mjeri i procjeni.
    No pasaran!

  21. #120
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Jedna stvar je to što danas oni zaista nisu u rođačkim brakovima, jer im se familija računa otac i majka, djeca, a za rođake i ko su im rođaci, ih boli ona stvar.

    Nemaju plemena i rodove, šta ja znam.

    A druga stvar je to što se 2000 godina uzimaju samo oni. Pa nema Šveđana stotinu miliona, nego 10 miliona danas, od toga 2 il 3 miliona migranata.

    De objasni, kako jedna nacija od 6 ili 7 miliona ljudi danas, prema svom DNK, moze a da prođe bez genetskih bolesti, hiljade godina naslijeđivanih i naslaganih. Jer se nisu nešto bogzna pomerali s 1 teritorije. Ili Islanda.

    Sve do skora od Jugoslavije oni nisu ni primali migrante.

    Moja poenta ovoga nije dokazivanje inbreedinga među Šveđanima ili nekom drugom narodu. No samo jasno da istaknem da se manipuliše informacijama kako hoćeš.

  22. #121
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,460
    Thanks Thanks Given 
    5,595
    Thanks Thanks Received 
    5,056
    Thanked in
    2,110 Posts

    Default

    Nauka tvrdi da je hladnoca pogodnija za covjekov organizam, ili da populacija koja zivi u hladnim predjelima ima predispozicije da bude otpornija na bolesti u odnosu na ostatak civilizacije. Tacnije, nauka ne (moze da) tvrdi to sa sigurnoscu ali se ide ka tom smjeru da se dokazuju benefiti hladnog na organizam covjeka.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #122
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,543
    Thanks Thanks Given 
    4,275
    Thanks Thanks Received 
    4,584
    Thanked in
    2,225 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Nauka tvrdi da je hladnoca pogodnija za covjekov organizam, ili da populacija koja zivi u hladnim predjelima ima predispozicije da bude otpornija na bolesti u odnosu na ostatak civilizacije. Tacnije, nauka ne (moze da) tvrdi to sa sigurnoscu ali se ide ka tom smjeru da se dokazuju benefiti hladnog na organizam covjeka.
    Wim Hof likes this.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  24. The Following 2 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  25. #123
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    E da, Nacisti su priznavali teoriju evolucije. Ali u svom stilu, smatrali su da su Germani superiorna rasa jer su evoluirali u hladnim područjima Evrope.

    Dakle, nacisti su djelimično u pravu...

  26. #124
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,540
    Thanks Thanks Given 
    15,394
    Thanks Thanks Received 
    3,882
    Thanked in
    2,775 Posts

    Default

    Onda su eskimi bogovi.
    No pasaran!

  27. #125
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Onda su eskimi bogovi.
    Pa zašto je onda bilo potrebno da Hitler šalje u logore Njemce ljude sa invaliditetom ili nasljednim bolestima...

    Ipak je to superiorna rasa, valjda bi izdrzala genetske bolesti i ne znam šta...

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  2. Replies: 45
    Last Post: 19-01-13, 01:26
  3. Replies: 0
    Last Post: 15-11-09, 20:01
  4. Replies: 15
    Last Post: 27-09-09, 12:59
  5. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •