Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 152

Thread: DNK i Crna Gora

  1. #51
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,258
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris View Post
    Na tragu čega god da misliš da sam ,
    evo uzmite krv nekom sa prostora Drobnjaka i da se uporedi sa nekim sa podrucja sjeverne
    Poljske ili sjeverne Isddtocne njemacke ( ovo je podrucje nekadasnje Pruske drzave ),
    doci cete dfo frapantnih podudarnosti.

    Sad toponimi ,manje vise, tokom vijekova su Slovenski jezici se prilicno priblizili ,
    samo da li se iko ikada zapitao ili napravio studiju što se naša najveća svetinja baš tako zove.
    Nadjoše li odakle korijen te riječi? Eto tako se zove oako slučajno sasvim ?
    Meni je zanimljivo ovo oko riječi jer ima dosta toga što je samog jezika tiče da se razliku od dijela do dijela Crne Gore.

    Recimo na selu mog oca tri riječi koje nisam mogla sresti baš recimo na nekim drugim a na nekim jesam.

    Kastig,Pirun,Pjat a ima ih i više.Onaj potez Golije preciznije Čarađa i Kazanaca đe su Višnjići i Papovići.
    No pasaran!

  2. #52
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default



    Neki govore da nije bilo Holokausta,

    da je izmišljeno sve potpuno. Oni ne shvataju šta metamfetamin moze da uradi čovjeku i od njega napravi Supermena, Spajdermena, Betmena, na neko vrijeme.

    Da su probali metamfetamin, mozda bi i znali da je Holokaust na metamfetaminu boza prosta, jednostavna stvar, prosto obična šetnja kroz park, da se izvede.

    Ili šta je to u Kamikazama japanskim, i Japan je cio bio na metamfetaminu, cijela japanska populacija i industrija.

    Još jedna grupa je takođe bila na metamfetaminu,

    A to je svakako, dobro poznato, Islamska drzava Iraka i Sirije tj. ISIL na metamfetaminu, kaptagonu.

    Oni su koristili meth u prvim fazama ratovanja kroz Siriju i Irak i napredovali kao ludi. Kasnije ih je spustilo, kao Njemce i Japance.

    Naravno, i Amerikanci u Vijetnamu su koristili amfetamin i heroin. A Sovjeti su pili vodku u Afganistanu, pa su ga popušili teško još u startu.

    Eto tako...

  3. #53
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris View Post
    To što su Nacisti uradili Jevrejima, nema nikakve veze sa fenotipovima,haplogrupama, itd,...Nije tada genetika
    bila razvijena kao danas, i nije se znalo toliko mnogo o tome. Ima knjiga u kojoj je sve objasnjeno zasto su imali pik na Jevreje
    i odakle je sve to počelo.
    Dakle krajem prvog svjetskog rata, Hitler leži teško ranjen u vojnoj poljskoj bolnici na ratnom polju. Ne objašnjava se precizno kako
    mu baš tada u ruke stiže knjiga " Protokoli Mudraca Sionskih " - koj je ovo čitao, zna i shvata sve...

    Doduše tu knjigu je sada teško naći jer je decenijama zabranjena za štampu u mnogim zemljama Evrope.
    Ta knjiga je nažalost upravo direktan uzročnik kompletnog Holokausta, a igrom slučaja se odlično nakalemila
    na već neke ideje koje je mladi Adolgf tada imao u glavi.

    Mada ćete ,nezvanično, u intgelektiualnim evropskim krugovima, a imao sma prilike da čujem neke cijenjene francuske,
    engleske i austrijske intelektualce i filozofe koji kažu da je najveću uslugu Evropi napravio baš čika Adolf i Nacisti.

    Ima cijela elaboracija iza toga,...ali nema veze sa DNK i genetikom
    Ta knjiga je nedvosmisleno dokazana kao plagijat, a vrlo vjerovatno mu jeste dosla pod ruke

  4. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  5. #54
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Ta knjiga je nedvosmisleno dokazana kao plagijat, a vrlo vjerovatno mu jeste dosla pod ruke
    Plagijat čega tačno, nedvosmisleni?

    Jesi li i ti iz spektra RW... Šta je ovo danas... Elon Musk je vaskrsao sve naciste svijeta.

    Evo hoće da gase ADL.

  6. #55
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Dva lijepa clanka je napisao nas nesudjeni premijer, mada ima jos nade.
    https://www.vijesti.me/kolumne/61049...otrovne-knjige
    http://www.vijesti.me/amp/611516/naj...jnog-podzemlja

  7. #56
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Knjigu sam mogo ja da napišem, mogao si ti, ne znam kakve veze ima ta Zolijeva knjiga i što mrse situaciju, kad je bukvalno mogao da je napiše bilo ko, kao što je mnogo knjiga danas veoma popularnih, napisao bilo ko, odnosno tamo neko skriven, uključujući i Šekspira i mnoge druge. Kao i mnoge druge... knjige sumnjivog porijekla.

    Izvoli direktno ti moj link iz FBI i pročitaj Protokole Sionskih Mudraca.


    https://vault.fbi.gov/protocols-of-l...-part-01-of-01

  8. #57
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Knjigu sam mogo ja da napišem, mogao si ti, ne znam kakve veze ima ta Zolijeva knjiga i što mrse situaciju, kad je bukvalno mogao da je napiše bilo ko, kao što je mnogo knjiga danas veoma popularnih, napisao bilo ko, odnosno tamo neko skriven, uključujući i Šekspira i mnoge druge. Kao i mnoge druge... knjige sumnjivog porijekla.

    Izvoli direktno ti moj link iz FBI i pročitaj Protokole Sionskih Mudraca.


    https://vault.fbi.gov/protocols-of-l...-part-01-of-01
    Pogledacu koliko se razlikuje od verzije koju sam citao kad nadjem vremena. Indikativno je sto se neke stvari poklapaju slikom svijeta. Pomisljao sam i da je namjerno izazvan ovakav efekat. Sluzbe su cudo

  9. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  10. #58
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Brate, ko vam je kriv što su Jevreji jako uspješni.

    Jevreji čega se god dohvate, dominiraju u tome. Jednostavno su 10 koraka ispred svakog jer imaju jaku intuiciju i povišene instikte, zajedno sa jakom racionalnom crtom svojih ličnosti. To malo koji drugi narod ima... i zbog toga su dosta i propatili kroz istoriju. Jednostavno, dođu na neko mjesto, zabogate odmah i preuzmu vazne funkcije, i ovi drugi im onda oduzmu sve i protjeraju ili ubiju ih. I tako hiljadama godina se vrtili u krug.

    Izrael je morao biti stvoren, po svaku cijenu. E sad, to što su Jevreji neprekidno i konstantno uspješni, pa ne mogu ih brate krivit što su uspješni.

    Jel moramo stvoriti svijet bez Jevreja, da bi se nešto promijenilo, to je AH ideja?

    Hitleru u Mein Kampf je najviše bilo krivo što nije mogao da se raspravlja sa Jevrejima.

    Veli Hitler, da je nemoguće raspravljati se sa Jevrejima, zbog njihovih osobina i načina na koji vode debate i razgovore...

    Ustvari, mislim da je Hitler bio samo malo preglup da se raspravlja sa Jevrejima, što znam ja...

  11. #59
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Jesu li Bošnjaci Jevreji?
    cega god se.dofate odmah se probiju i dobiju funkcije

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  13. #60
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Jesu li Bošnjaci Jevreji?
    cega god se.dofate odmah se probiju i dobiju funkcije

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Blizu si. Ali daleko.

  14. #61
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Blizu si. Ali daleko.
    a koje onda pleme bratstvo je najblize Jevrejima u CG

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #62
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Kriv? Ko je to rekao?

    Upravo si opisao njihovu izuzetnost. Oni su ozbiljno shvatili izrekou znanje je moc. Pomenuo si Anu Frank, kad se vidi koliko je citala i ucila s 13,14 godina sto ocekivati dalje? Cak se moze i posumnjati da je ona pisala koliko je jasno pisano. Dodao bih da se drze medjusobno i zacaurenost njihovog naroda, religije odrzala ih je kroz milenijume po bijelom svijetu. A to za debate je karakteristicno za njih i veoma vazno, jos od malih nogu.

  16. #63
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    a koje onda pleme bratstvo je najblize Jevrejima u CG

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Pojma nemam. Znam da su Menore iz 300, 400 godine pronađene u Duklji, u grobu. Jevreji su bili u Crnoj Gori prije 1500 godina, naselili se sa Dioklecijanom.

    Naime, neki smatraju da su Albanci zapravo jedno od 10 izgubljenih jevrejskih plemena, o tome ima u jednoj knjizi, da su došli sa Dioklecijanom na Balkan.

    Što znam...DNK im se ne poklapa sa ovijema iz Njemačke ili Španije. Tako da je malo vjerovatno. Ali moguće...

    DNK se manipuliše dosta, to je jasno.




    Što se tiče Bošnjaka,

    Well, to je teška priča.

    Bošnjaci tu i tamo jesu Jevreji, neki Bošnjaci, ne svi. A to znamo na osnovu nekih podataka i istorijata Bosne i Sandzaka.

    Naime, sve je krenulo sa Sefardima...

  17. #64
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

  18. #65
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    A čuješ mu priče, srpski i narod Izraela još od doba rimske republike

    To je prije nove ere, prije 33. godine prije nove ere.

    Lol.

    Pa tad je postojao 2 Hram u Jerusalemu i Judeja je postojala.

  19. #66
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Ne znam Jevreji su ko srbi hrvati bosanci svi pod svoju sljivu i to sto moguce da su cistiji tj da su samo oni tu....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  20. #67
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NetworkMaster View Post
    Ne znam Jevreji su ko srbi hrvati bosanci svi pod svoju sljivu i to sto moguce da su cistiji tj da su samo oni tu....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk
    Jebiga, paša moj solidni...

  21. #68
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    mozda su jevreji sa Atlantide....

    Intervju Dejana Lučića časopisu ,,Ogledalo
    .
    ,,Kakva je istorija Aškenaza (Hazara)?
    – Kada je u X veku njihova država uništena od hrišćana oni se šire po Rusiji, a zatim idu na zapad, prema Poljskoj, Nemačkoj, Francuskoj i Britaniji. Vrlo brzo oni postaju stub finansija tih država i, naravno, smatrani su lopovima i parazitima koji šire korupciju. Kleveta, zar ne?Sefardi i Aškenazi su istovremeno nosioci liberalizma u tim zemljama, novih ideja, pokretači “slobodne” štampe, oni su tvorci sindikalnog udruživanja radnika, oni su mislioci, filozofi, ideolozi, pisci, naučnici, lekari, sudije, advokati…
    Oni su bitak svake države. Zovu ih “Jevrejima”, a oni su Sefardi (mediteranski tip) i Aškenazi (Hazari). Njihova superiornost smeta narodima domaćinima, to izaziva svuda tzv. antisemitizam, jer su Jevreji navodno Semiti. A to je velika zabluda i neistina. Aškenazi su tursko-mongolski narod Hazara i oni čine oko 90 odsto od ukupnog broja “Jevreja” u svetu, kojih je od 13 do 15 miliona. Po tome bi 10 do 15 odsto Sefarda trebalo da budu Semiti. Međutim, među njima veliku većinu čine narodi ne semitskog porekla koji su samo primili “jevrejsku” veru.
    Voleo bih kada bi svako pročitao knjige “Balkan i Balkanci”, zatim Jovana Cvijića i njegovo delo “Balkansko poluostrvo” tako bi saznali jednu veliku tajnu koja se krija od nas Srba. Ta istina je neoboriva činjenica da smo mi narod koji je autohton na svom tlu i da nismo došli sa istoka. To ne znači da nije bilo migracija na sever i jug. Južno kretanje posledica je zahlađenja u davnoj prošlosti, a kretanje na sever, bilo je povlačenje pred genocidom Rimljana. Srbi se prostiru od Severnog mora do Egipta, a na istok dokle je logično. Reč Sibir izvedena je od reči sirbija, serbija, srbija…•
    Vratimo se na Srbiju.– Vratimo se na osovinu zla, Hazare Jakoba i Edmunda Rotšilda. Jakob stoji iza secesije Kosmeta i Crne Gore. A Edmund iza proterivanje Srba iz Hrvatske i secesije Vojvodine. Združeno su delovali u Bosni i Hercegovini i tokom agresije SAD i Evrope na Srbiju 1999. godine. Braća Rotšild, ili kako neki kažu Ročild, su esencija zla u svetu. Jakob stoluje u Londonu i on je iza hazarskog lobija koji vlada Britanijom i Amerikom, a Edmund je u Parizu i on je iza projekta “komunističke” Evropske unije.• Jakob je “protivnik” Rusije, a Edmund je “prijatelj”.
    – Rotšildi su tvorci ateističke “Oktobarske revoluvije”, SSSR-a, Hitlera… Talmudizam nakalemljen na pravoslavlje dao je komunizam. talmudizam nakalemljen na katolicizam dao je ateizam, naciste i Evropsku uniju.
    SSSR i Evropska unija su dva projekta vladara iz senke. Crvena zastava sa Kremlja prenesena je u Brisel. Obe države su totalitarne, s tim, što je diktatura u drugoj stilizovana i upakovana u demokratiju. Da li će oni odgovarati za podsticanje zločina po komandnoj odgovornosti i da li će odgovarati zbog zločinačkog udruživanja? Naravno da neće, jer oni su vrh imperije “kraljevstva Hazara” koje vlada svetom.
    Predstoji veliki sukob Amerike i muslimana
    • Gospodine Lučiću, a kakva je uloga Rokfelera?
    – On je izmišljen kako bi se stvorio privid ravnoteže. Rokfelerovi su korektori grešaka Rotšilda. Oni su “rezervni” izlaz kada mašinerija uleti u ćor-sokak. Britanska kraljica je u toj priči “stoper” i moralni alibi koji prihvata istorijsku odgovornost. Braća Rotšild rade uvek preko posrednika tako da nikada prosti um ne može dopreti do njih. Način njihovog rada je paklena mešavina: novca, ideja i gramzivih ljudi. Tako je uvek bilo kroz istoriju. Njihovi agenti su bili Napoleon, Lenjin, Hitler, Tito…
    Uprite prstom u bilo koju državu na zapadu i izgovorite ime glavnih političara-nećete pogrešiti to su marionete braće Rotšild.
    • A kako je na istoku?
    – Vrlo slično, takoreći isto.
    • Gospodine Lučiću, Vi tvrdite da je počeo Treći svetski rat. Da Kraljevstvo Hazara napada muslimane.
    – Da, svet se nalazi pred Trećim svetskim ratom. On je već počeo, ali toga ljudi nisu svesni. Isto je tako bilo i kada je Hitler prisvojio Austriju i okupirao Čehoslovačku. Svet ni tada nije bio svestan šta se događa. Nije bio svestan – manipulacije.
    Za trenutak zastanimo, kako bismo definisali situaciju u XXI veku? “Zapad” pre svega SAD dominira nad narodima Evrope. “Zapad” je kovanica koja maskira hegemoniju Amerike i Britanije. “Velike sile”, Francuska i Nemačka su samo sprovodnici volje osovine London-Vašington. Kažimo jasno da je Evropa vojni vazal koji nema pravo da misli svojom glavom. NATO savez je oružana formacija koja treba da hegemoniju super sile produži na istok. NATO treba da smanji gubitke u ljudstvu SAD. Pošto stara Evropa nije voljna da gine za druge ona u svoje redove prima bivše vazale SSSR-a dajući im prava i obaveze. Prava su izgledi za ekonomskim boljitkom, ali uz to idu i obaveze-danak u krvi.
    Pred nama je Treći svetski rat protiv muslimana. Ciljevi tog rata su sledeći:
    1. stvaranje antimuslimanske koalicije,
    2. Prerastanje NATO-a u “svetsku vojsku”koja će u borbi sa islamom da zavede ograničenje slobode na teritorijama koje kontroliše, a sve to u ime straha od terorizma.
    3. Uvlačenje Rusije u ovaj savez, kako Rusija ne bi postala stožer anti američke koalicije koju će činiti muslimani, Kinezi, Indusi…
    4. Posle Trećeg svetskog rata stvoriće se ekonomska kriza i glad. To stanje će pogodovati za uvođenje diktature. Ako u tom ratu pobedi “Talasokratija” biće stvorena nova forma globalnog komunizma u kome bi staljinizam bio ideal.
    5. Planeta zemlja postala bi novi Četvrti rajh. Ona bi se ujedinila pred novim fiktivnim protivnikom koji može da bude “nedovoljno pobeđena” anti američka koalicija ili neki “ teroristi liberali”. Da ponovo upozorim. Sve to je deo plana kako bi se uvela globalna diktatura, ukinule države (kroz “unije”) stvorila svetska policija, svetska vojska i svetsko sudstvo.
    “Kroz haos do reda” moto je Vladara iz senke.
    • Znači na pomolu je Četvrti rajh?
    – Da. Četvrti rajh prave isti koji su pravili i Treći. Novi svetski poredak pravili su Napoleon, Hitler, Staljin, a sada to rade Amerikanci sa svim svojim predsednicima bez obzira da li su iz kluba “Demokrata” ili “Republikanaca”. Svima njima iz senke upravlja nevidljiva ruka koja je Aškenazska (Hazarska).
    Četvrti rajh je javno ime za Kraljevstvo Hazara.
    .
    Аutor: Vlada Sinđelić

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  22. #69
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    A čuješ mu priče, srpski i narod Izraela još od doba rimske republike

    To je prije nove ere, prije 33. godine prije nove ere.

    Lol.

    Pa tad je postojao 2 Hram u Jerusalemu i Judeja je postojala.
    Mislim da je rimska republika jos i prije toga. A ja sam razumio da kaze narodi srbije, misleci na danasnje narode u sastavu srbije. Ako je nekome engleski struka volio bih da prevede kontekst. Samo, ovaj covjek nista ne prica slucajno i napamet

  23. #70
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Mislim da je rimska republika jos i prije toga. A ja sam razumio da kaze narodi srbije, misleci na danasnje narode u sastavu srbije. Ako je nekome engleski struka volio bih da prevede kontekst. Samo, ovaj covjek nista ne prica slucajno i napamet
    Naravno da ne priča napamet.

    Zašto se DNK i Crna Gora tema pretvori u temu o Jevrejima, pojma nemam.

    Neđe sam pročitao da je Milošević Ashkenazi a da je Izetbegović Sefard. A da je Tuđmann naravno Ashkenazi kao i Milošević.

    I da je to bio taj sukob između Ashkenazi i Sefarda...

    Zato je rezultiralo genocidom. Ma svašta ima...

  24. #71
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    ČUVARI ZAVJETNOG KOVČEGA U ZIMBABVEU
    Prema vjekovnoj usmenoj tradiciji, pripadnici naroda Lemba koji žive na
    granici Južne Afrike i Zimbabvea tvrde da su potomci Jevreja koji su prije
    dva i po milenijuma iz Svete zemlje pobjegli u Afriku.
    Ova tvrdnja navela je britanske stručnjake da 1999. godine izvrše DNK testove, nakon čega je
    potvrńeno da su Lembe, kojih ima oko 80.000, preko Y hromozoma
    povezani sa sedmoricom Jevreja koji su se nastanili u Africi. Njihov
    sveštenički klan, Buba, ima genetskih veza sa jevrejskim tradicionalnim
    sveštenicima Koenima. Međutim, samo muškarci Lemba posjeduju semitske
    gene, dok to nije slučaj sa njihovim ženama.
    Premda su danas uglavnom hrišćani ili muslimani, Lembe čuvaju brojne
    jevrejske običaje: podijeljeni su u 12 plemena, dječake obrezuju (što u
    Zimbabveu inače nije običaj), ritualno kolju životinje i ne konzumiraju
    njihovu krv, ne jedu svinjetinu, nose kapice na tjemenu, na svoje grobove
    stavljaju Davidovu zvijezdu, a u tokom vjerskog obreda služe se posebnim
    jezikom, mješavinom hebrejskog i arapskog, koji ukazuje na njihove
    korijene u Izraelu i Jemenu.





    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  25. #72
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Naravno da ne priča napamet.

    Zašto se DNK i Crna Gora tema pretvori u temu o Jevrejima, pojma nemam.

    Neđe sam pročitao da je Milošević Ashkenazi a da je Izetbegović Sefard. A da je Tuđmann naravno Ashkenazi kao i Milošević.

    I da je to bio taj sukob između Ashkenazi i Sefarda...

    Zato je rezultiralo genocidom. Ma svašta ima...

    Ima tamo cijela lista ko je Jevrej od balkanskih političara, poznatih ličnosti i ostalih. Ko je Ashkenazi a ko Sefard.

    Spominje se i Crna Gora i mnoge poznate ličnosti i političari.

    Neću dijeliti tu teoriju zavjere ovdje.

  26. #73
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,258
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Kako vi komplikujete a mene zanima što moja baba za viljušku kaže pirun.

    Za tanjir pjat za đavola kastig.

    Samo se dokazujete ko je ko po tim krvima i čudima i to se zna kud vodi.

    Uostalom ova studija je bila mensečini da ide na to da se kako doprinese istoriji neđe a ne da se obračunavaju ljudi među sebe.Koliko mi se samo gade ove teme zbog svega toga posebno u zemlji đe i dalje postoji krvna osveta.
    Ko ona tema kad se oko gusala guslalo jel to crnogrsko ili srpsko a došao instrument iz Sirije.

    Krompir došao iz Amerike a ono jes iz Pive je najljepši na svijet ga nema.Može bit.

    Najbolje bi vi bilo da shvatite jedno da je svijet jedna cjelina i da svako sektašenje je stvar primitivizma jer svaki čovjek na planeti ostavlja trag kao u knjizi Ernesta Hemingveja.

    „Nijedan čovjek nije ostrvo - sam po sebi cjelina; svaki je čovjek dio kontinenta, dio zemlje. Ako grudvu zemlje odnese more, Evrope je manje, kao da je odnijelo neki rt, kao da je odnijelo posjed tvojih prijatelja, ili tvoj. Smrt ma kog čovjeka smanjuje mene, jer ja sam obuhvaćen čovječanstvom. Stoga, nikad ne pitaj za kim zvona zvone – ona zvone za tobom“.

    Sve ostalo vodi u nacizam.
    No pasaran!

  27. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  28. #74
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Tačno tako Bluemoon, mozda je neke stvari bolje nikada ne saznati. Kao ni u kvantnoj fizici, do kraja.

  29. #75
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,258
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Tačno tako Bluemoon, mozda je neke stvari bolje nikada ne saznati. Kao ni u kvantnoj fizici, do kraja.
    Rakija odnosno raki je riječ turskog porijekla aj to reci onima u Srbiju što im je rakija svetinja ima da te razapnu.
    Oni su ubjeđeni da je to njihovo svenacionalno piće ali to su ti srbosaurusi sve je od njih postalo.Još se vade na nekakav Dušanov Zakonik a taj car glave kida ko konzumira rakiju a turci im donijeli ono što danas zovu nacionalni ponos.

    Šopenhauer je reka najjefitniji oblik ponosa je - nacionalni ponos.

    I u pravu je to je nešto najjeftinije čime čovjek predstavlja sebe kao izvan drugih a samim činom isticanja istog govori da ništa drugo do toga nema ni da ponudi do eto svojih krvnih zrnaca.

    Ma užas.
    No pasaran!

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  2. Replies: 45
    Last Post: 19-01-13, 01:26
  3. Replies: 0
    Last Post: 15-11-09, 20:01
  4. Replies: 15
    Last Post: 27-09-09, 12:59
  5. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •