Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 152

Thread: DNK i Crna Gora

  1. #26
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Interesantno u svakom slucaju. Dje nadje tu info da je stara 20 000g? Je li u rezultatima testa? I zanima me dje si radio test.
    Jos jedno pitanje i necu te vise opterecivati. Putinova majka je Shelomova, medjutim spore se oko korijena te rijeci. Je li blize da je Jevrejka ili ne? Meni lici
    Ma Putin je cistokrvni taj tamo plavi ruski Sloven. Toliko cist, da bih rekao da je Arijevac.

    Jevreji u Rusiji, prezimena im se zavrsavaju na -sky. Tipa Trotsky. Zelensky. Etc.


  2. #27
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Pa i nije bas, ima raznih prezimena. Konkretno me za Putina zanimalo da ne znas sto.

  3. #28
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Pa i nije bas, ima raznih prezimena. Konkretno me za Putina zanimalo da ne znas sto.
    Postoji ta teorija, ali meni ona ne izgleda jevrejski uopste. Mislim, imam uvjezbano oko za jevrejske fenotipe kroz sve ove godine. Normalan nos, usi, i izgleda kao svaka druga slovenka...Ali postoji mogućnost svakako. Medjutim, to bi se prenijelo na Putina nešto od fenotipa jevreja. Ili usi, nos, ili celo previsoko. Putin nema nista od toga. Cisti plavi Rus. Mada ima Jevreja koji nemaju apsolutno nista od stereotipnih karakteristika...ipak Putin izgleda kao Putin, nimalo jevrejski.

  4. #29
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Iako se Saruman pitao oko dosta toga, i navodno radjena studija od 4040 uzorka krvi crnogoraca,
    prije svega moramo shvatiti da je bas podrucje danasnje Cg bilo podloyno raynim uticajima i mijesanjima,..
    i tu su vjekovima se mijesala plemena Ilira, Dalmata i drugih.

    Ono sto je ipak frapantno ,... sa kime su vecinski najslicniji danasnji crnogorci genetski . Sad ne mislim na sve
    žitelje danasnje nam drzave nego recimo na nekih 40 % nacije sto je otprilike najveci uzorak,...dakle tih oko 40 %
    nacije imaju najvecu genetsku slicnost sa danasnjim stanovnistvom sjeverne Poljske i sjeverne istocne njemacke,
    potez od Roštoka do Gdanjska ...
    Ovo je pronadjeno u jednoj studiji u analizi u Njemačkom genetskom centru u Berlinu ,
    Čak su jednom čovjeku koji je dao krv u njemačkoj, a rodjen i odrastao u Drobnjacima otkrili da ima najbliže rodjake
    negdje u okolini Roštoka u Njemačkoj.

    Sa ovom studijom su upoznati mnogi crnogorski akademici. Pokojni akademik Rotković je i sam bio svjestan ispitujući
    jednom prilikom svoje genetsko porijeklo .

    Kako je moguce uopste da vecina danasnjih stanovnika CG ima ovo genetsko porijeklo.
    Vrlo je prosto ipak.

    Izgleda da se raspadom Rimskog Carstva . a poznato je da su srušila gotska plemena Vizigoti i Ostrogoti,
    jedan ogranak ovih Ostrogota ( Istocni Goti ) odvojio i naselio na ovim prostorima.

    Oni se nijesu previše miješali sa drugima tokom vijekova, a širom Crne Gore je dosta sličnih toponima, koji se
    mogu pronaći širom današnje sjeverne Poljske i sjeverne Njemačke ..

    Mogla bi se knjiga napisati o ovome,...
    recimo na ostrogotskom se snažan planinski pas nazivao Lowchen ,...

    i tako dalje i tako bliže
    Last edited by Dimitris; 05-09-23 at 14:08.

  5. #30
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,158
    Thanks Thanks Given 
    262
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Koji li je to Drobnjak da mi je znati, bice da je neki moj

    Imas li dje da se pogledaju te studije? Sjecam se da su neka dvojica iz Srbije takodje radila slicna istrazivanja za Srbiju i Crnu Goru.

    Ne razumijem se puno a i ne znam puno ali ta teza mi ne pije vodu nimalo. Prije svega istorijski je na nasem prostoru zivljelo jako malo ljudi, da neko tvrdi da smo genetski najblizi Ostrogotima mi nema smisla jer se odje nisu zadrzali preko 250 godina. A posle njih dosli Sloveni i tu su preko 1000

  6. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja ne znam šta reći o toj mojoj haplogrupi više osim da je dijelim sa nekim modernim poznatim jevrejima, da sam sam fenotipa jevrejskog, i da ima još dosta stvari koje imaju neke veze sa jevrejima. Naravno, svima vam je jasno da Muslimani i Jevreji nisu u nekom odnosu danas, tako da ne mogu cijelo pleme prevesti u Judaizam. Ili ih proglasiti jevrejskim konvertitima (mada se to nerijetko radi kad je u pitanju hrišćanstvo).
    Moje pleme ima taj fenotip jevreja. A svi znamo na šta sve mislim od karakteristika kako fizičkih, tako i psihičkih iliti intelektualnih i kulturnih.

    Izgleda nemoguće da su mogli doći neki Jevreji i uraditi to... Pa imamo Shabataj Zevija u Ulcinj. Nego, period najvećih migracija Ashkenazi Jevreja iz Njemačke i Poljske na Balkan i Osmansko carstvo, dođe mu baš kad i period početka našeg stabla porodičnog.

    Pošto nemam Y-DNA poklapanje sa onim rodom iz kog se smatralo da smo porijeklom. Meni prosto ne ostaaje mnogo drugih ideja o tome. Moguće je da su neki Ashkenazi zalutali u ovaj kraj, primili Islam, i dobili zemljišta. Jer samo muslimani su mogli posjedovati zemlju kod Turaka. Ne uzimajte sliku modernog moćnog Izraela kad mislite na ove Jevreje. To su bili siromašni ljudi maltene. Nisu imali državu, ništa, nomadi uvijek, proganjani. Prosto je nekom prekipjelo i oterao sve u veru islamsku. Moguće a i ne mora biti.

    Ne znam zašto imam taj velik nos...

  8. #32
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    254
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Skoro sam naisao na neki clanak o ovome. Valjda rezultati pokazuju da moje pleme vodi porijeklo od predslovenskog stanovnistva.

    Ali me zanima kako izgledaju ti rezultati. Dobije li se tacno podatak koliko koje halogrupe u procentima? Ima li razlike očeva/majčina strana je li evidentirano svako miješanje gena? A kako smo svi mi mix nekih gena i halogrupa, prenosi li se djelic svih tih halogrupa na potomke.
    Nisam se nešto udubljivao u sve to, ali ako si radio zanima me kako ide sva ta procedura

  9. #33
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ima više testova i različitih testova. Najbolji testovi su oni đe šalješ na prestizne svjetske univerzitete i institute jer oni imaju najveće baze podataka DNK. Ali su dosta skuplji, takođe.

    Imaš taj okvirni, patrilinearni Y DNA, koji je zapravo glavni test, haplogrupe, npr. J2a1...itd. I on ti krene govoriti nešto najgrublje o porijeklu, ali moze reći i više ako znaš istoriju i religiju.

    Imaš zatim matrilinearni, mitohondrijski test. Tu se dobijaju nešto drugačiji podaci i mnogo su manje baze podataka, jer matrilinearni testovi se dosta slabije rade.

    Ne dobijaš u procentima kod ovih običnih testova za haplogrupu, to dobijaš kod nešto kompleksnijeg i skupljeg sekvenciranja, ali to je preseravanje, nije precizno uopšte, samo nagađanje na osnovu nekih DNK sekvenci i podataka u bazama, da si mozda 20 posto Briton, Kelt ili 30 posto German i ne znam šta. To je apsolutno nemoguće utvrditi tako u ovoj fazi te tehnologije. Čisto nagađanje, i da ti bude zanimljivo i da se kurčiš, jer postoji i majka, a ne samo otac, a DNK je 50/50 nasljedjivanje.

  10. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,204
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Šta 1913, iz 1913 godine? Hoćeš da kažeš da su radili testove na ljudima tada rođenim? Ne ispratih kad je ovo rađeno, ali i dalje tvrdim sa se gađamo nečim što ne razumijemo već ga tumačimo kako nam odgovara, ili kako ga zamišljamo

  11. #35
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Šta 1913, iz 1913 godine? Hoćeš da kažeš da su radili testove na ljudima tada rođenim? Ne ispratih kad je ovo rađeno, ali i dalje tvrdim sa se gađamo nečim što ne razumijemo već ga tumačimo kako nam odgovara, ili kako ga zamišljamo
    Ne znam kojom su se metodom sluzili, da li su oni nafatavali te ljude, ili su ti ljudi dobrovoljno išli da daju DNK sekvenciranje kod njih. Ima tamo na sajtu.

    1913. se uzima kao, hajde laički da kazem, statična godina, znači, mogli su i 2015. stavit, ali slika bi bila totalno haotična, jer ti zivis u City Kvart, a onaj tvoj u Budvu, a onaj na selo.

    Stavljeno je 1913. jer narod tad nije skitao kao danas. Znači znalo se da se sjedi kući i radi u polje. Nisu zene išle da prave sise i dupe i na jahte, nego su radile u polje i čuvale đecu. Zato je lokacija statična tog DNK sekvenciranja. Jer se tako pretpostavlja, valjda. Ali nije mi jasno kako su ih ispitali i kako su došli do toga... uopšte. Jesu im rekli, jesu bili vaši tad i tad u to doba na tom mjestu, ili su samo nagađali i oni nešto. Vjerovatno su teritoriju samo nagađali okvirno i u najgrubljem smislu na osnovu podataka iz knjiga zemljišta ili nečega što je postojalo tad o porodicama tj. rodovima u CG.

    Zato sam se u dnu posta ogradio od preciznosti informacija.

  12. #36
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Koji li je to Drobnjak da mi je znati, bice da je neki moj

    Imas li dje da se pogledaju te studije? Sjecam se da su neka dvojica iz Srbije takodje radila slicna istrazivanja za Srbiju i Crnu Goru.

    Ne razumijem se puno a i ne znam puno ali ta teza mi ne pije vodu nimalo. Prije svega istorijski je na nasem prostoru zivljelo jako malo ljudi, da neko tvrdi da smo genetski najblizi Ostrogotima mi nema smisla jer se odje nisu zadrzali preko 250 godina. A posle njih dosli Sloveni i tu su preko 1000

    Vi svi Drobnjaci ste hiljadu posto ista genetika i sa sigurnoscu 99 % potomci Ostrogota. Ta studija je objavljena na njemackom jeziku, bavi se raznim identitetima,ali ima poglavlje kuda su se pruzali geni Ostrogota. Tacno je da je na nasem prostoru zivjelo jako malo ljudi, a to koliko su se zadržali Ostrogoti je sasvim upitno i do danas se nije znalo sasvim. Laz o naseljavaju Slovena koju nas uce uškolama je prevladala svuda....Nisu Sloveni nikad dobacali dalje od Durmitora.Prostor naseljavanja Slovena su bile teritorije današnje Poljske, Slovačke,Češke, Hrvatske i dijelom Srbije.

    Ostrogoti su došli negdje izmedju 450 do480 godine nove ere i ostali . Nisu samo ostali u ovi krajevima vec u vecem dijelu Dalmacije i zaledja Dalmacije -danas se u modernoj literaturi ta tip ljudi opisuju kao Dinaridi.

    Hajde sad malo da zadjemo u neke detalje okojima niko ne razmišlja :
    Uzmimo na primer neke drobnjačke toponime koji su karakteristični za taj kraj kao recimo :
    Boan, Šavnik, Dubrovsko, Grabovica , Timar, Malinsko...svima se mogu naci korijeni u starogotskom jeziku,
    čak na teritoriji današnje sjeverne Poljske postoje naselja sa sličnim nazivima
    poput Bodzan, Malelynsko, Grabovec, Dubrowska,Timsarzc, Sawienik

    Last edited by Dimitris; 06-09-23 at 11:52.

  13. The Following User Says Thank You to Dimitris For This Useful Post:


  14. #37
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default



    Naravno,

    Ovo je nešto najgrublje moguće na svijetu. Ova mapa.

    Ali ima nekog smisla... Vidite da Turska i Izrael npr. Kao Azerbejdžan nose isti J2 haplo.

    Dakle, turkijska priča malo Jer sigurno nisu Palestinci.

  15. #38
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris View Post
    Vi svi Drobnjaci ste hiljadu posto ista genetika i sa sigurnoscu 99 % potomci Ostrogota. Ta studija je objavljena na njemackom jeziku, bavi se raznim identitetima,ali ima poglavlje kuda su se pruzali geni Ostrogota. Tacno je da je na nasem prostoru zivjelo jako malo ljudi, a to koliko su se zadržali Ostrogoti je sasvim upitno i do danas se nije znalo sasvim. Laz o naseljavaju Slovena koju nas uce uškolama je prevladala svuda....Nisu Sloveni nikad dobacali dalje od Durmitora.Prostor naseljavanja Slovena su bile teritorije današnje Poljske, Slovačke,Češke, Hrvatske i dijelom Srbije.

    Ostrogoti su došli negdje izmedju 450 do480 godine nove ere i ostali . Nisu samo ostali u ovi krajevima vec u vecem dijelu Dalmacije i zaledja Dalmacije -danas se u modernoj literaturi ta tip ljudi opisuju kao Dinaridi.

    Hajde sad malo da zadjemo u neke detalje okojima niko ne razmišlja :
    Uzmimo na primer neke drobnjačke toponime koji su karakteristični za taj kraj kao recimo :
    Boan, Šavnik, Dubrovsko, Grabovica , Timar, Malinsko...svima se mogu naci korijeni u starogotskom jeziku,
    čak na teritoriji današnje sjeverne Poljske postoje naselja sa sličnim nazivima
    poput Bodzan, Malelynsko, Grabovec, Dubrowska,Timsarzc, Sawienik

    Хоћеш да кажеш да топоними у Шавнику (словенско говорно подручје) имају сличности са сјеверном Пољском (словенско говорно подручје)?
    Мислим да си на трагу нечег веома великог, потенцијално нечег веома опасног....
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  16. The Following User Says Thank You to Mstislav For This Useful Post:


  17. #39
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Kako bih ja volio znati nešto o toponomima u Sandžaku. Jer interesuje me par nekih mjesta jako neslovenskih i neturskih naziva. Pa čiji su to onda nazivi? Moram naći neku knjigu. Ima li koja o toponomima u Sandžaku?

    Inače prva lekcija na arheološkom/antropološkom faxu su toponimi. Po toponimima je moguće bukvalno utvrditi i porijeklo nekoga. Barem od kog naroda ili etničke grupe je. Zato kad naletite na neku livadu čudnog toponomima, frankofonog i slično. Znajte da su tu bili ili su neki narodi sa Zapada.

  18. #40
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Na tragu čega god da misliš da sam ,
    evo uzmite krv nekom sa prostora Drobnjaka i da se uporedi sa nekim sa podrucja sjeverne
    Poljske ili sjeverne Isddtocne njemacke ( ovo je podrucje nekadasnje Pruske drzave ),
    doci cete dfo frapantnih podudarnosti.

    Sad toponimi ,manje vise, tokom vijekova su Slovenski jezici se prilicno priblizili ,
    samo da li se iko ikada zapitao ili napravio studiju što se naša najveća svetinja baš tako zove.
    Nadjoše li odakle korijen te riječi? Eto tako se zove oako slučajno sasvim ?

  19. #41
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default


  20. #42
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Kako bih ja volio znati nešto o toponomima u Sandžaku. Jer interesuje me par nekih mjesta jako neslovenskih i neturskih naziva. Pa čiji su to onda nazivi? Moram naći neku knjigu. Ima li koja o toponomima u Sandžaku?

    Inače prva lekcija na arheološkom/antropološkom faxu su toponimi. Po toponimima je moguće bukvalno utvrditi i porijeklo nekoga. Barem od kog naroda ili etničke grupe je. Zato kad naletite na neku livadu čudnog toponomima, frankofonog i slično. Znajte da su tu bili ili su neki narodi sa Zapada.

    Potpuno si u pravu...
    Jedan novinar Scekic je u Beogradu pocetkom dvijehiljaditih objavio dvije velike naucne studije
    u vidu enciklopedija : SORABE I,,,i SORABE II,...o porijeklu Srba...
    Bukvalno i dan danas nayivi rijeka i nekih mjesta u Srbiji su isti kao tamo u Indiji

    Po toponimima je pronasao da skoro svi Srbi poticu negdje ispod Himalaja , sa podrucja danasnje Indije
    Napiši za te toponime u Sandžaku,..možda nešto pronadjemo

  21. #43
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Kanje - selo u okolini Bijelog Polja.

    Kanye West?

    Niko ne zna odakle potiče naziv. Ni njegovi žitelji.

    Sa druge strane, ja imam neke svoje teorije koje mogu zvučati čudno. No dobro.

  22. #44
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,431
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dimitris View Post
    NSad toponimi ,manje vise, tokom vijekova su Slovenski jezici se prilicno priblizili ,
    Мој брате, не знаш колико, некад у нашој заједничкој прапостојбини се нисмо могли разумјет , откад смо се подијелили много боље се разумијемо...

    Био бих спреман да дам 10 еура да се узме неком Шавничанину крв и да се упореди са неким из ових мјеста које си споменуо.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  23. #45
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Мој брате, не знаш колико, некад у нашој заједничкој прапостојбини се нисмо могли разумјет , откад смо се подијелили много боље се разумијемо...

    Био бих спреман да дам 10 еура да се узме неком Шавничанину крв и да се упореди са неким из ових мјеста које си споменуо.

    Ja cu dati koliko god treba da on da krv, i da se najed i napije posle toga dobro za tu kaplju krvi.

    Iskreno, dok je akademik Rotković bio živ ,bila je jedna emisija o ovome na radiju Crne Gore,
    gdje je on slicno tvrdio za sve ljude sa podrucja Drobnjaka i Pive, takodje je rekao, sjecam se te emisija,
    da u Cg postoje i haplo grupe naroda iz stare mikenske civilizacije sa Krita , kao i jos neke dvije koje su bile znacajno
    prisutne.

    Isto kao sto je jasno da se ljudi odavde nikada nijesu mijesali sa Turcima, i ko malo putuje po Balkanu
    prosto vidi dominantno tursku genetiku u juznim djelovima Srbije, Makedoniji i djelovima Bugarske i Kosova,..
    Ne treba ti vadjenje krvi, kad se to prosto vidi na ulici

  24. #46
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Fenotipi u određivanju porijekla su dosta opasni. Npr. Nacisti su to donosili odluke na osnovu nosa kod Jevreja. Jeste da je nos kod Jevreja u masu slučajeva izražen. Ali to je dosta opasno i vodi u generalizacije.

    Doduše, ja znam jednu pravoslavnu porodicu čiji su preci poznato turski - anadolijski. Oni zaista izgledaju kao Turci. Mnogo tamnije puti, zuba izraženih, kao npr. što su izraženi desni kod Albanaca. Crne, kratke ali jake kose kod muškaraca. Jako tamno kafenih očiju i nižeg rasta. I tako dalje...

    Jeste fenotip doprinosi, ali pod uslovom da se radio i Y DNK, kao i ostali istorijat.

  25. #47
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    208
    Thanks Thanks Received 
    306
    Thanked in
    220 Posts

    Default

    Donosili su nacisti odluke u mnogo slucajeva zbog spijuna koji su znali Jevreje i zivjeli u komsiluk

  26. The Following User Says Thank You to nicky For This Useful Post:


  27. #48
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nicky View Post
    Donosili su nacisti odluke u mnogo slucajeva zbog spijuna koji su znali Jevreje i zivjeli u komsiluk
    Ma Hitler je trazio fotografije Staljina iz svih uglova, da procijeni da li je Staljin Jevrej na osnovu ušiju i nosa.

    Na kraju je Hitler utvrdio da Staljin nije Jevrej, prema tim fotografijama.

    Ne govorim da je nemoguće fenotipom odrediti priblizno porijeklo, ali Nacisti zaista jesu se rukovodili time. Imali su lekcije u školama kako prepoznati Jevreja.

    Ne gleda u oči kad razgovara, visoko čelo, velik nos, dere se kad govori i maše rukama, hoda kao majmun, tj. gega se...

    Bogomi, ja kad vidim Gal Gadot, Natalie Portman ili Milu Kunis, meni nacistička priča ne pije vodu.

  28. #49
    Join Date
    Oct 2022
    Posts
    55
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ma Hitler je trazio fotografije Staljina iz svih uglova, da procijeni da li je Staljin Jevrej na osnovu ušiju i nosa.

    Na kraju je Hitler utvrdio da Staljin nije Jevrej, prema tim fotografijama.

    Ne govorim da je nemoguće fenotipom odrediti priblizno porijeklo, ali Nacisti zaista jesu se rukovodili time. Imali su lekcije u školama kako prepoznati Jevreja.

    Ne gleda u oči kad razgovara, visoko čelo, velik nos, dere se kad govori i maše rukama, hoda kao majmun, tj. gega se...

    Bogomi, ja kad vidim Gal Gadot, Natalie Portman ili Milu Kunis, meni nacistička priča ne pije vodu.

    To što su Nacisti uradili Jevrejima, nema nikakve veze sa fenotipovima,haplogrupama, itd,...Nije tada genetika
    bila razvijena kao danas, i nije se znalo toliko mnogo o tome. Ima knjiga u kojoj je sve objasnjeno zasto su imali pik na Jevreje
    i odakle je sve to počelo.
    Dakle krajem prvog svjetskog rata, Hitler leži teško ranjen u vojnoj poljskoj bolnici na ratnom polju. Ne objašnjava se precizno kako
    mu baš tada u ruke stiže knjiga " Protokoli Mudraca Sionskih " - koj je ovo čitao, zna i shvata sve...

    Doduše tu knjigu je sada teško naći jer je decenijama zabranjena za štampu u mnogim zemljama Evrope.
    Ta knjiga je nažalost upravo direktan uzročnik kompletnog Holokausta, a igrom slučaja se odlično nakalemila
    na već neke ideje koje je mladi Adolgf tada imao u glavi.

    Mada ćete ,nezvanično, u intgelektiualnim evropskim krugovima, a imao sma prilike da čujem neke cijenjene francuske,
    engleske i austrijske intelektualce i filozofe koji kažu da je najveću uslugu Evropi napravio baš čika Adolf i Nacisti.

    Ima cijela elaboracija iza toga,...ali nema veze sa DNK i genetikom

  29. #50
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Ja imam knjigu Protokoli Sionskih Mudraca odavno, još iz 1990 i neke je. Ništa spešl.

    Trabunjanje neko koje tu i tamo izaziva paranoju jer ima zeznutih rečenica ko ne prepoznaje apokrifno djelo, a Hitler je imao teški PTSD i nervna oštećenja od gasne mine koja im je upala u rov.

    U svemu tome, Hitler je bio teški zavisnik od METAMFETAMINA, kao i mišomora, kokaina, steroida, hormona iz testisa Bika... Svi znaju šta znači biti to. A ko je probao, mozda zna i zašto je Adolf Hitler postao Hitler...ja nisam, pa ne znam.

    Znam samo sa onog sajta o psihonautika wiki, da voliš da je sve PREČISTO i ORGANIZOVANO besprekorno oko tebe, uključujući i ljude, na metamfetaminu, da se osjećaš kao BOG LIČNO i NE SPAVAŠ PO 7 DANA, da si odličan u KOMUNIKACIJI i sugestiji, manipulaciji, KREATIVNOSTI, da OBOZAVAŠ da GOVORIŠ i drziš GOVORE. Da te pucaju jake emocije, ponekad, ali najčešće su to emocije pomješane sa PARANOJOM i KRIVICOM DRUGIH za to što ti je loše u tom trenutku, dopamin se toliko oslobađa da mozak ne moze da isprati tempo, prema tome, nastupa PSIHOTIČNA REAKCIJA poput one iz šizofrenije, osim što si sposoban da govoriš odlično, i dalje, pa govoriš stvari koje su potpuno besmislene, ali ne djeluješ ludo totalno, pa ti ljudi POVJERUJU, pa na kraju, kad prođe efekat Pervitina, odnosno metamfetamina, treba ti ili veća doza ili COMEDOWN, spuštanje, koje je jako bolno i jako mučno, pa se zelis odmah popraviti i vratiti nazad u efekat.

    Hitlerovim trupama je došlo do nedostatka dopamina, a ne municije. Metamfetamin su toliko koristili u prve 3 godine rata, do tada je zavisnost razorila dopamin među njemačkom armijom. O tome se danas nešto slobodnije govori, jer nisu do skora htjeli reći da su zapravo svi Nacisti bili obični narkomani, Goering je bio na heroinu, i da im se maltene sa danasnjeg aspekta ni ne moze pripisati krivica jer nisu bili ni uračunljivi već teško psihotični u tom trenutku to što su radili.

    Zašto Italijani nisu napredovali kroz Balkan poput Njemaca, pa zbog toga što nisu bili narkomani na metamfetaminu.

    Well...

    Mogao bih napisati štošta o WW2, kako iz djedovih iskustava sa Italijanima i Njemcima, četnicima. Tako i o onome od knjiga što sam pročitao, i dokumentarcima koje sam pogledao, mjesta koje sam posjetio i ostalog.

    Najviše me boli muzej Anne Frank u Amsterdamu gdje sam bio.

    Elem, tema je DNK i Crna Gora.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nargile Crna Gora, Nargila Crna Gora, Shisha Montenegro
    By nargile crna gora in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 23-09-15, 12:16
  2. Replies: 45
    Last Post: 19-01-13, 01:26
  3. Replies: 0
    Last Post: 15-11-09, 20:01
  4. Replies: 15
    Last Post: 27-09-09, 12:59
  5. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •