Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 72 of 72

Thread: Rucne konzole

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Zbilja, igraju li đeca ove igrice?
    Ili mora biti napucana grafika sa filmskom pričom?

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  2. #52
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,245
    Thanks Thanks Given 
    435
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Valjda igraju, mali je našao kao preporuki na TikToku i kandidovao za kupovinu. Vidjećemo kad stigne...

    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  3. #53
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,562
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Od mojih niko nije htio Tetris da igra, ali kad sam uzeo Switch oko godinu dana su samo igrali NES i SNES Mario, i pored drugih 3D naslova.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,637
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Kupih i ja ovu spravicu, čisto da je imam u džep kad idem neđe ili dok čekam redove po prodavnicama. Mada ja ROMove i Emulatore redovno prebačam po svim računarima koje imam i igram povremeno, lijepo je sve drage igre imati i u ovoj "the power of the sun - in the palm of my hand!" varijanti. Jedina mana mi je mali ekran, nešto mi baš teško pada vjerovatno jer sam naviknut na telefon.

    Mogu vam reći da Neo-Geo i CPS igre (i još neke sa Arcade kabineta) i dalje piju vodu poslije ~ 30 godina, sve je to kvalitetno dizajnirano, animirano i ima zarazan gameplay. Recimo koliko god da side-scroller beat'em up-ovi svi liče jedan na drugi i rade na istu foru, ovi najbolji toliko su dobri da te ćeraju da ih igraš iznova i iznova.

    CPS beat'em-upovi su pojam, a meni The Punisher iz nekog razloga ubjedljivo najdraži. Ima ih još, naravno vi na temi niste propustili zicer zvani Mustafa, ali treba izdvojiti Final Fight kao skoro pa rodonačelnika žanra ovakvog kakvog ga volimo, onda The King of Dragons i Knights of the Round koji se furaju na medieval/fantasy element, Captain Commando kao svojevrsnu maskotu Capcoma, izvanrednu Alien VS Predator igru prije nego što je ikome palo na pamet da taj crossover iskoristi za FPS igru, a kasnije i filmove, itd.

    Neo-Geo ima Metal Slug kao najjači beat'em-up štih (dobar je i Sengoku serijal), ali oni su uglavnom imali odlične VS fightere koji ne zaostaju za popularnijim (opet Capcomovim) Street Fighterom: Fatal Fury, Art of Fighting, kasnije zajedno iskombinovani u The King of Fighters, već ste pominjali Double Dragon, Samurai Showdown serijal...
    Međutim, njihova najveća snaga su meni bile sportske igre, koplje su iznad svih ostalih. Od raznih verzija fudbala (Super Sidekicks u nekoliko varijanti, Goal Goal Goal, Soccer Brawl), preko legendarnog Street Hoopa koji ste već pomenuli (ja ga prebačim u USA verziju, jer stvarno ne mogu Taiwan protiv UK košarku), spektakularnog Baseball Stars 2 bejzbola (koji je vjerujem interesantan samo meni na ovim prostorima, a u Japanu je bejzbol religija pa i ne čudi da su ga vrhunski napravili), legendarnog golfa Neo Turf Masters koji je čak i mene uspio da zainteresuje za golf da mu naučim pravila, do stvari kao što su Stakes Winner (trka konjima) i genijalni koncept Windjammersa koji mu dođe nešto kao kombinacija stonog hokeja i frizbija i radi apsolutno fenomenalno svakoga ko je probao da ga igra.

    Miyoo me, listajući igre po konzolama, podsjetio i na odličnu Seginu beat'em up igru za Mega Drive/Genesis koja se zove Comix Zone (izvanredna ideja "probijanja" kroz strip), onda i na Tetris varijantu zvanu Dr Mario u kojoj se ubijaju virusi (jako prikladno za post-pandemijsko doba), a i na neke igre koje nikad nisam igrao a uvijek sam htio tipa Chrono Trigger za SNES.

    Na kraju, ne znam je li mi utješno ili depresivno što me sa 35+ godina i dalje oduševljavaju igre koje su to radile kad sam imao 9-10, ali nije to ni bitno. Bitno je da Baseball Stars 2 radi savršeno na Miyoo, a sad ide prolaz igre sa nekim pitcherovskim timom, Power Up se aktivira kad dođe red na najboljeg udarača u ekipi da se opali homerun i da se svaka partija dobije 2-0 kako je i red.

  5. The Following 4 Users Say Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  6. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Svaka čast na detaljnom opisu.
    Dr. MARIO sam potpuno zaboravio, a krajem 90ih smo se gazili od njega u dvoje.

    Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  8. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Ao kakav flešbek Zaboravio sam bio da je to bio Dr. Mario no kako viđeh "Dr" odma mi kroz glavu prođe koja bješe ono igra sa pilulama, uh kako me vrati...
    War. War never changes.

  9. #57
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    imam problem sa ovim miyoo mini plus.
    kad se uključi pojavi se logo i posle toga samo crni ekran, mada radi osvijetljenje. kad se izvadi kartica, i restartuje se, pojavi se meni i sve ostalo. nisam instalirao onion na njega i u njega je kartica koja je stigla sa njim.
    je l' zna neko o čemu se radi?
    hvala.

  10. #58
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Vjerovatno je crkla kartica jer te sto dodju sa njim su krs nevidjeni

    Sent from my SM-S918B using Tapatalk

  11. #59
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Da, vjerovatno, ja sam odmah uzeo neku Kingston (Canvas Go Plus), i na nju podigao Onion uz Tiny Best Set pack, najveći onaj od 128GB.
    War. War never changes.

  12. #60
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    šta mi je činiti onda?

  13. #61
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,637
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by masija View Post
    šta mi je činiti onda?
    Vjerovatno je najbolje da kupiš novu karticu jer će ti to biti dobar test - tako ćeš znati je li stvarno do kartice koja je došla s njim (a većina ljudi se žali na to) ili je neki veći problem. Usput taman instaliraj Onion na novu karticu, vjeruj mi da vrijedi jer igre stvarno bolje i ljepše rade s Onionom. To znam jer sam par dana igrao sa default karticom, a novu sam kupio prvenstveno za backup baš zbog toga što je cijeli internet upozoravao da kartice crkavaju, i onda kad sam je već kupio instalirao sam Onion da uporedim.

  14. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  15. #62
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Vjerovatno je najbolje da kupiš novu karticu jer će ti to biti dobar test - tako ćeš znati je li stvarno do kartice koja je došla s njim (a većina ljudi se žali na to) ili je neki veći problem. Usput taman instaliraj Onion na novu karticu, vjeruj mi da vrijedi jer igre stvarno bolje i ljepše rade s Onionom. To znam jer sam par dana igrao sa default karticom, a novu sam kupio prvenstveno za backup baš zbog toga što je cijeli internet upozoravao da kartice crkavaju, i onda kad sam je već kupio instalirao sam Onion da uporedim.
    ok, hvala.

  16. #63
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    do kartice je bilo. kupio sam novu, instalirao onion, još samo rom-ove da prebacim i to je valjda to.

  17. #64
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    kad ubacujem tiny best set pak, treba li da izbrišem ove rom-ove koji su već na kartici?

  18. #65
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,246
    Thanks Thanks Given 
    924
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ja sam samo dodao ove koje sam bekapovao sa originalne kartice.

  19. The Following User Says Thank You to Martin Mcfly For This Useful Post:


  20. #66
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Ubijedili ste i mene. Koja je od ovih konzolica best bang for buck?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Kakvo dodavanje romova na postojeći sistem, obavezno idite na Onion OS, bukvalno preporodi konzolu, pisali smo na ovom topicu koje su razlike (velike). Instalacija traje minut, imate na YT tutorial. Postojeće romove zaboravite, sve imate kroz "Tiny Best Set Pack", lijepo sortirano sa sve sličicama iz gameplay-a ladi lakšeg prepoznavanja igrice.

    @Vanja

    U suštini priča se svodi na dva brenda kad pričamo u kategoriji "best for bucks" - Miyoo i Anaberic. Oboje imaju officijalni store na Ali, oba brenda imaju stalno neke akcije gdje su pofini popusti pa pogledaj. U suštini Anaberic je nešto jača konzola i nešto skuplja mada sve te igre super radi i na Miyoo. (Recimo Anaberic može da pokrene i Dreamcast igre)
    Takođe Onion OS je ispeglaniji dosta od Garlic OS-a koji je tek u začetku tako da što znam, ja sam odabrao Miyoo mada ne možeš promašiti koju god odabereš.
    Last edited by BiTrAtE; 27-02-24 at 08:08.
    War. War never changes.

  22. #68
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,246
    Thanks Thanks Given 
    924
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Meni se iskreno više svidja štok rom, Onion je ok ali za mene iskoplikovan plus što neke igrice ne vidi pa moram da ih pokrećem preko retroarch. Ja više volim prostije stvari. Na štok sam dodao emulator za NDS i više mi ništa ne treba.

  23. #69
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kakvo dodavanje romova na postojeći sistem, obavezno idite na Onion OS, bukvalno preporodi konzolu, pisali smo na ovom topicu koje su razlike (velike). Instalacija traje minut, imate na YT tutorial. Postojeće romove zaboravite, sve imate kroz "Tiny Best Set Pack", lijepo sortirano sa sve sličicama iz gameplay-a ladi lakšeg prepoznavanja igrice.

    @Vanja

    U suštini priča se svodi na dva brenda kad pričamo u kategoriji "best for bucks" - Miyoo i Anaberic. Oboje imaju officijalni store na Ali, oba brenda imaju stalno neke akcije gdje su pofini popusti pa pogledaj. U suštini Anaberic je nešto jača konzola i nešto skuplja mada sve te igre super radi i na Miyoo. (Recimo Anaberic može da pokrene i Dreamcast igre)
    Takođe Onion OS je ispeglaniji dosta od Garlic OS-a koji je tek u začetku tako da što znam, ja sam odabrao Miyoo mada ne možeš promašiti koju god odabereš.
    ja sam prebacio rom-ove sa stare kartice na ovu novu, ali kasno viđeh da postoji taj tiny set. pošto sam se zajebao i uzeo karticu od 64 gb. šta ja moram da obrišem s kartice da bi prebacio onda taj tiny?

  24. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Imaš Tiny Best Set i za kartice od 64GB, sve ti je ovdje lijepo objašnjeno - https://archive.org/details/tiny-best-set-go
    War. War never changes.

  25. The Following User Says Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  26. #71
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,201
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    53
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Imaš Tiny Best Set i za kartice od 64GB, sve ti je ovdje lijepo objašnjeno - https://archive.org/details/tiny-best-set-go
    instalirao sve, sad je tek prava stvar. hvala.

  27. #72
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    5,034
    Thanks Thanks Given 
    1,149
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    645 Posts

    Default

    RG35XX Plus na internetu 50e, rekao bih da je to dobra cijena?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Nintendo rucne konzole
    By BojanD in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 29-09-19, 18:19
  2. Prodajem GENIUS VIDEO GAME rucne konzole 3 komada po simbolicnoj cijeni
    By Neom@x in forum Ostali oglasi
    Replies: 16
    Last Post: 19-12-12, 15:55
  3. P: prodajem rucne satove
    By silver_theme in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 17-05-11, 00:17
  4. P: Orginal rucne satove
    By Ropi in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 06-04-11, 08:44
  5. P: Nakit rucne izrade
    By dobrica in forum Ostali oglasi
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-10, 13:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •