Page 104 of 114 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108 ... LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 2845

Thread: 44. Vlada Crne Gore

  1. #2576
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    https://www.cdm.me/drustvo/poceo-sas...ktorima-skola/


    Od kako se pojavio u priči, imam isto mišljenje o Spajiću. I bar stotinak puta sam ga ovđe iznio. Da je opasno blizu totalnog diletanta sa totalno praznom pričom u totalno ozbiljnom poslu.
    Što me isto tako nije smetalo da mu, baš na ovoj temi, snimim i odlične korake kojima je započeo.

    Uz onaj tibetanski govor u Briselu, od prije par dana, i onu nevjerovatnu priču o tome kako hendluje političko okruženje u domovini (puštimo ih da se pojave poneđe, pomenemo ih ponekad, pa njima bude drago, tako im nahranimo ego i bude sve ok....), od kojeg sam se smrzo u mjestu, ko nam i sa kojom pričom vodi državu, prosvjetari su mu najozbiljniji direktni kiks.

    Ne zbog toga što su im plate kakve jesu, ne zbog toga što će u štrajk. Već zbog odnosa.
    Zbog one izjave- ''oni nisu postigli nikakve rezultate, zašto da im se povećavaju plate...''
    Poznata vam je, ovđe na forumu sam je snimio bar 5-6 puta, danima prije nego je Premijer javno saopštio.

    Inače, prošli mjesec, u jednoj Budvanskoj osnovnoj školi, čistačica sa 7 godina radnog staža je primila 24€ veću platu od nastavnika jednog stručnog predmeta, koji je tek počeo.
    Prije nego me raščerećite sa uobičajenom pričom- kako ja to ponižavam i umanjujem čistačice, da vam unaprijed odgovorim: ne unižavam ja čistačice, nego onaj koji mi to kaže unižava nastavnike.

    Inače, svi organi uprave i javnih djelatnosti ove zemlje, a naročito raznorazni službenici raznoraznih sekretarijata raznoraznih ministarstava i uprava, postigli su tako sjajne rezultate da su i više nego potpuno opravdali sva ona silna uvećanja koja su dobili.
    Prije nego mi kažete kako Dritan prosvjetarima nije to ni potpisao, nego je napisano kako će se ''razmotriti njihovi rezultati pa onda viđet oko uvećanja'', a snimio sam i takve izjave ovđe, da vam unaprijed odgovorim i na to: niti se rezultati školstva mogu premjeriti, niti se mogu dostići u rokovima mandata jedne vlade, niti se javne djelatnosti plaćaju po efektima, niti je zakonito da se jedni plaćaju za rad, a drugi za rezultate.

    I, konačno, kad ne valja prosvjeta, nisu krivi prosvjetari. Nego država, koja ne stoji đe joj je mjesto. Iza njih.
    Ministarstvo prosvjete, prije svih.
    Jer je prosvjeta sistem, u kojem su prosvjetari samo šrafčići. A vlada, odnosno država, je upravitelj stroja.

    I odnos koji je Premijer iskazao prema tome je katastrofalan. Možda priliči ovim našim forumskim pričama, ali ozbiljnom čoeku na ozbiljno mjesto nikako.
    I mislim da će ga taj i takav odnos, generalno, na dugi rok koštat samo tako.
    A kad vec pomenu cistacicu, sto ga ne pita kad dolazi cistacica u skolu a kad profesor i kad cistacica ode iz skole a kad profesor? Evo odma cu ti ja reci, vecina profesora ima u prosjeku 4 casa na dan i posle toga je standardno drzavno pijuckanje kafi i proseravanje u zbornici dok ta cistacica ako je prva smjena u skolu dodje u 6 ujutru najkasnije a ako je druga smjena iz skole izadje u 9 uvece.

    Mozda nije prica za premijera ali to da apsolutno ne zasluzuju povecanje (tj. da zasluzuju da je nemaju po svojim rezultatima) ali je svakako najrealnija prica jer pored svih benefita drzavnog posla profesori u Crnoj Gori najmanje rade a najvise se bukaju. Eno pogledaj i sto se zale na fakultetima sto nece biti para za naucne radove a 33 miliona godisnje njima za plate ostavljeno. Pa nemojmo majka mu stara

  2. The Following User Says Thank You to JigSaw For This Useful Post:


  3. #2577
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Plaćam li ja porez? Plaćam.
    Jel obaveza države, odnosno vlade, tačnije premijera, ministra prosvjete itd da mi za te pare obezbijede da mi dijete ima sjutra ima časove? Jeste.
    Kako? Ne zanima me. Potrčali ste da se time bavite. Umijete guze uvalit u fotelje i riljat u Porto i Protokol na potpis.
    Ima li sjutra časova? Nema.
    Mrš degenirici nesposbni. Miči debile.
    Svakako ovi neće potrajat. A onda kad DF zajaše...
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #2578
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,646
    Thanks Thanks Given 
    961
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    626 Posts

    Default

    Dritko podijelio kolektivne ugovore ka novogodišnje paketiće i utekao.

  6. The Following User Says Thank You to Dzi For This Useful Post:


  7. #2579
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,858
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Kako je fino ovo dps rjesavao , odmah se otvori jos 9 sindikata u istu firmu i svi srecni....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  9. #2580
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    A dje Asko šuster kaže penzija mi je bila 150 pa 300 sad ce izac na 450 a ja ali ćeš ipak ti za Mila i DPS -moram veli

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  10. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  11. #2581
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,157
    Thanks Thanks Given 
    261
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    457 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Uh.

    Znaš, jasno mi je odakle onaj čuveni čoporativni forumski aksiom da ljudi glasaju DPS isključivo ako od njega nešto dobijaju. I sve ono o čuvarima kokaina, organizovanim kriminalnim grupama, mafiji, lopurdama, bitangama, i čime se sve ne čašćavaju SVI oni koji podržavaju DPS.

    Ali mi nije jasno okle tebi premisa da čoek podržava samo onu partiju od koje nešto dobija. Jer ti glava nije čoporativna. Izvini ako sam opet ličan.

    A ovo što sam ustvrdio je krajnje jednostavna istina. Ili, ako ćemo realno, to je zapravo ovđe aksiom, i to vrlo lak za čitanje.

    PES baznu podršku ima od ljudi koji traže promjenu. Kojima je dosta svih prethodnih beskrajnih priča, i koji bi samo da žive bolje. Usled toga, u PESu ćeš nać glasače svih profila, od lijevih do desnih, od konzervativnih do liberalnih, od bijelih do zelenih.

    Upravo ova poslednja kategorija je kritična. Birač sa naglašenom percepijom za suverenost Crne Gore, nacionalni identitet, nezavisnost, itd. itd.
    A kritična je jer nam statistika i analitika kažu da je upravo iz te kategorije nastao prethodni bum PESa. Jer, kad odbiješ ove koje opisuješ- preletače koji će dok ih ima glasat svaku vlast iz najčistijeg utilitarizma, a koji su, uprkos ovim urnebesnim forumskim analitikama, ipak neznatna porcija, i kad pažljivo pogledaš koliko je PES odvukao od ''bijelih'' stranaka (odgovor je: vrlo blizu ništa, ponajviše konkretno zbog pozicije SPCa koja je tu betonirala ZBCG i DCG), dobiješ rezultat da je PES svoj bum-rast ogromnom većinom povukao od nezadovoljnih glasača DPSa i stranaka približne orijentacije, te jednog broja neopredijeljenih, a svih kolokvijalno poznatih kao ''crnogorskih''.

    Ovo gore je prelaka, betonirana činjenica, i u njoj leži jedna od baznih pretpostavki strategije ZBCGa. Fenomenalno jednostavno, a fenomenalno efikasno.
    U praksi:
    Andrija, Dario, Marko, Janko... uzmu pa čačkaju Ustav i zakone Crne Gore, suverenost, vjerska, nacionalna pitanja, građanski kocept, itd. itd... i provociraju ''zeleno'' tijelo. Čoek bi reko, glupo, idiotski, nepotrebno, pacerski. A zapravo je brutalno efikasno, do nivoa savršenog.

    Jer je jedina posljedica koju to politički može da ima: preliv ''zelenog'' dijela PESa nazad ka DPSu, i njegovim pratiocima.
    Ne zato što DPS valja. Ne zato što je napokon ponudio neki novi kvalitet. No što realno nemaju đe drugo.

    Drugačije rečeno:
    Taj komad podrške koji odliva od PESa, odliva na potpuno bezopasnu stranu po ZBCG, jer kod DPSa neće efektuirati. Njima je, do neke neodređene tačke, pisano opozicioniranje. U kojem se, btw, nikako ne snalaze, nije njihova teritorija.
    Ali se upravo za taj komad podrške, umanjen od PESa, osnažio ZBCG. Koji stabilno drži svoju podršku.
    I ta matematika je brutalno jednostavna: svaki glas odliven od PESa snaži ZBCG, i to ne srazmjerno, već za više od jednog glasa. Jer se tako povećava njihovo relativno učešće u snazi vladajuće koalicije.

    I, ne znam da li si čitao, ali taj odliv nije nešto što tek treba da se desi. On se već desio, i dešava se. Pokazuju ga i ispitivanja podrške partijama, ali i percepcije birača koje se odnose na status PESa, njegovih čelnika, kao i programa i rezultata.
    Tako da ovđe ne govorimo o hipotezama, već o postojećoj pojavi. Koja, ako nastavi tim trendom koji ima, Spajića konkretno dovodi u nepovratni bunar, i to vrlo, vrlo brzo.

    I odatle su svi ovi naizgled glupavi, bespotrebni, trapavi potezi ZBCGa. Kao i sve ove zaebancije na relaciji sektora bezbjednosti i baznog dijela Spajićevog PESa.
    Odatle i ta neobična činjenica, koju ovđe takođe nekako nikako da primjetite, da maltene stigosmo do novog sastava Vlade, a da sektor bezbijednosti, konkretno ANB, još uvijek nije definisan. A ova vlada radi već toliko dugo da je odavno morao biti.

    I, iz svega toga, i ocjena da je Spajić ovu utakmicu izgubio. Nadam se ne i prvenstvo, ali to je otvoreno pitanje za duži rok.
    Ne vidjoh ovo ranije.

    Nejasno mi je demantujes li me ili ne jer kad citam sta pises vidim isto sto sam i ja napisao, samo u jednoj recenici

    Svaka partija ima, kao sto kazes, svoje bazno biracko tijelo ali u ovih proteklih 4-5-6 godina mi se cini da nam sudbinu kroje bas ovi sto prelecu kako im i dje najvise odgovara.

  12. #2582
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default 44. Vlada Crne Gore

    Tahir, Milutin, Neven i mesar Bijelić. Da se struka konačno pita u EPCG.
    Profesorski, reformator Sasha Mujović.
    Ovaj iz mesare donijeće nam epohalni napredak.
    Možda nam počnu šnicle dostavljam na utičnicu.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Gagarin; 21-02-24 at 06:13.
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  13. #2583
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,081
    Thanks Thanks Given 
    3,890
    Thanks Thanks Received 
    3,170
    Thanked in
    1,616 Posts

    Default

    Nadjoh sliku ovoga što iz mesare ide u EPCG u odbor direktora.
    Mlađi brat od Šubare i Rovča Tesle sa pogledom nepotrećenim mišlju.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  14. #2584
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,715
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Ali sigurno je bio redovan na litijama, a dje ces bolju preporuku od te

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. #2585
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Tahir, Milutin, Neven i mesar Bijelić. Da se struka konačno pita u EPCG.
    Profesorski, reformator Sasha Mujović.
    Ovaj iz mesare donijeće nam epohalni napredak.
    Možda nam počnu šnicle dostavljam na utičnicu.
    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mujovic, tj Ministarstvo su imenovali tri vrlo strucna clana Odbora. Ove koji su politicki imenovani biraju partije i tu se Mujovic bas nista ne pita. Cisto da ne brkamo babe i zabe.

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  17. #2586
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,858
    Thanks Thanks Given 
    2,694
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ali sigurno je bio redovan na litijama, a dje ces bolju preporuku od te

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    I ti si bio da se ne prekrstim....

    Sent from my SM-A546B using Tapatalk

  18. #2587
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Mujovic, tj Ministarstvo su imenovali tri vrlo strucna clana Odbora. Ove koji su politicki imenovani biraju partije i tu se Mujovic bas nista ne pita. Cisto da ne brkamo babe i zabe.

    Sent from my M2101K6P using Tapatalk
    Nije da se ne pita, da oće. Samo nek ih uslovi da ako ga žele za ministra, nema političkog zapošljavanja u njegovom resoru.
    #fakenews

  19. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  20. #2588
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nadjoh sliku ovoga što iz mesare ide u EPCG u odbor direktora.
    Mlađi brat od Šubare i Rovča Tesle sa pogledom nepotrećenim mišlju.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja kad viđeh sliku odmah pomislio gradonačelnika Veprine mlađi brat
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  21. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  22. #2589
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,421
    Thanks Thanks Given 
    5,556
    Thanks Thanks Received 
    5,000
    Thanked in
    2,086 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije da se ne pita, da oće. Samo nek ih uslovi da ako ga žele za ministra, nema političkog zapošljavanja u njegovom resoru.
    Jednom kad se zajase fotelja i kad postanes bitan, tesko se odvaja od nje, to najbolje zna Dritan.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #2590
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,412
    Thanks Thanks Given 
    4,166
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije da se ne pita, da oće. Samo nek ih uslovi da ako ga žele za ministra, nema političkog zapošljavanja u njegovom resoru.
    I oni mu kazu e pa nista onda i postave drugog koji je mozda bolji a mozda i 10x gori.

    Sent from my phone

  24. #2591
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,430
    Thanks Thanks Given 
    2,996
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    i oni mu kazu e pa nista onda i postave drugog koji je mozda bolji a mozda i 10x gori.

    Sent from my phone
    Дал су прошли министри постављали стручне или партијске кадрове?

    Озбиљно питам не знам.

    Мујовић је прије мјесец рекао да за оне које он номинује да ће бит стручњаци, а да на политичка именовања не може да утиче. Тачно је навео колико има из обје категорије.



    Послато са sm-a525f помоћу Тапатока
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  25. #2592
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,412
    Thanks Thanks Given 
    4,166
    Thanks Thanks Received 
    365
    Thanked in
    241 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Дал су прошли министри постављали стручне или партијске кадрове?

    Озбиљно питам не знам.

    Мујовић је прије мјесец рекао да за оне које он номинује да ће бит стручњаци, а да на политичка именовања не може да утиче. Тачно је навео колико има из обје категорије.



    Послато са sm-a525f помоћу Тапатока
    A ne znam ali sigurno mora da bude flexibilan ako hoce podrsku da uradi nesto kako je zamislio, a ako nema podrske onda je fikus u toj kancelariji, surova realnost.

    Sent from my phone

  26. #2593
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije da se ne pita, da oće. Samo nek ih uslovi da ako ga žele za ministra, nema političkog zapošljavanja u njegovom resoru.
    I da se koalicija ugrozi radi jedne osobe?
    Sounds good, doesn't work.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  27. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  28. #2594
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Shaneman View Post
    I da se koalicija ugrozi radi jedne osobe?
    Sounds good, doesn't work.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Kakva koalicija, Mujović je član neke partije?

    Ođe se priča o njemu lično, može da ih uslovi, pa ako im ne treba stručan ministar, nek postave nekog ko će samo izvršavati naređenja.
    #fakenews

  29. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  30. #2595
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Kakva koalicija, Mujović je član neke partije?

    Ođe se priča o njemu lično, može da ih uslovi, pa ako im ne treba stručan ministar, nek postave nekog ko će samo izvršavati naređenja.
    Ne pita se sve i da hoce. I da hoce da se postavi tako ne treba imati dilemu sta bi pobijedilo, njegova pozicija ili nastavak prakse koja je odlika politickog pluralizma u pretpolitickoj fazi u kojoj smo mi sada.
    I razumije to i ministar, jer je odmah na pocetku kada je izjavio da Zeljezara nije odrziva promijenio misljenje nakon sto mu je predstavnik radnicke klase prezentovao potencijale fabrike.
    A za SG se nada da ce evoluirati i za pruzanje usluga na zapadnim trzistima.
    Integritet lijepo zvuci ali ne radi VOdje


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  31. #2596
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,951
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Nije da se ne pita, da oće. Samo nek ih uslovi da ako ga žele za ministra, nema političkog zapošljavanja u njegovom resoru.
    Nadam se da se šališ ako misliš da bi bilo koja partija, uključujući i sami PES i jednog minuta imala dilemu koga da žrtvuje u toj varijanti? Pa vidiš li ko iz redova PES-a je imenovan u odbor? Mujović ima nula uticaja na ta imenovanja.

  32. #2597
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,592
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,600
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Nadam se da se šališ ako misliš da bi bilo koja partija, uključujući i sami PES i jednog minuta imala dilemu koga da žrtvuje u toj varijanti? Pa vidiš li ko iz redova PES-a je imenovan u odbor? Mujović ima nula uticaja na ta imenovanja.
    Ne znam što prebacate priču na političke partije, pa naravno da bi ga žrtvovali, jer im je bitniji partijski interes. Ođe se priča o ličnom i profesionalnom integritetu, on ako ne želi, ne mora da bude dio igranke.

    Mišljenja sam da on iskreno želi da promijeni nešto, ali ako bude popuštao političarima na svakom koraku, neće postići ništa. Ne mora da ide na sve ili ništa, ali može da postavi neku donju granicu stručnosti ispod koje ne prihvata imenovanja (tj podnosi ostavku), i to kaže javno. Pa nek se zapitaju političari koliko će izgubiti smjenom kad se tako javno postave i ogole stvari.
    #fakenews

  33. The Following 5 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  34. #2598
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ne znam što prebacate priču na političke partije, pa naravno da bi ga žrtvovali, jer im je bitniji partijski interes. Ođe se priča o ličnom i profesionalnom integritetu, on ako ne želi, ne mora da bude dio igranke.

    Mišljenja sam da on iskreno želi da promijeni nešto, ali ako bude popuštao političarima na svakom koraku, neće postići ništa. Ne mora da ide na sve ili ništa, ali može da postavi neku donju granicu stručnosti ispod koje ne prihvata imenovanja (tj podnosi ostavku), i to kaže javno. Pa nek se zapitaju političari koliko će izgubiti smjenom kad se tako javno postave i ogole stvari.
    Sva poenta, sve ovo može da se uradi ako ima imalo volje.

    Ali koliko se tip pojavljuje po TV i medijima generalno, baš upire kao pravi političar. Ako se kreće kao političar, smrdi kao političar, ponaša se kao političar, ne ostaje mi drugi zaključak nego da i sam oće da bude političar.

  35. The Following User Says Thank You to Samo Niksic For This Useful Post:


  36. #2599
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Koji je to ministar u istoriji crnogorskog višestranačja podnio ostavku zato što nije htio da imenuje nekoga ko ne zaslužuje ili ne ispunjava uslove?
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  37. #2600
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Koalicionim sporazumom je rijeseno kome sta pripada od tih mjesta na kojima ide imenovanje i tu se sva prica oko integriteta i sire zavrsava.
    Kroz ovo fingiranje transparentnosti i meritokratije da se na mejl prijave ljudi za odbore direktora, mada takvo nesto svakako nema smisla, da neko mejlom posalje svoju viziju razvoja nekog entiteta ili grane privrede i da ga to opredjeljuje, obezbjedjuju prevlast u odlukama i to je sa stanovista politickog djelovanja sigurno korisno.
    Izuzetak je valjda Danilovic koji kaze da se prijavio na konkurs, a svi znamo da to nisu imenovanja nego izbori za najkvalitetnijega.
    Devedesetih je bila kratko jedna radio emisija koja se zvala Bajka za odrasle, mozda ko pamti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  38. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


Page 104 of 114 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •