Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 66

Thread: Auto sa manuelnim mjenjačem & karakterom, do max 30k€?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default Auto sa manuelnim mjenjačem & karakterom, do max 30k€?

    Ozbiljno se razmišljam da pazarim auto, ali mi je izbor znatno sužen malim izborom manuelaca kod novijih auta. Dakle manuelni je must (i da, vozio sam automatike, sve znam, ne zanimaju me), ne bježim od dizela, samo je potrebno da ima dovoljno prostora za četiri odrasla putnika i solidan gepek.
    Možda mi nešto promiče, ali razmatrao sam:
    1. Land Cruiser kratki (nije prevelik kao dugi, ali je izbor slab do nikakav, posebno za novije, ne prodaje se ni jedan na autodileru mlađi od 15 god)
    2. Mazda CX-30 benzin (prije godinu su modeli sa boljim paketom opreme bili u ovom cjenovnom rangu, novi, više nisu). Gepek nije neki, 440 litara
    3. Mazda CX-5 polovna... Uglavnom su automatici i/ili dizeli. Za Mazdine dizele nisam čuo mnogo hvale
    4. Škoda Yeti u top stanju neka, sa full opremom (nema takvih na autodileru). Gepek dosta mali
    5. RAV4 je uvijek dobar izbor, samo je malo dizajn enterijera meeeh
    6. Toyota CH-R, isto kao gore, enterijer koliko vidjeh isto meeeh
    7. Neki Audi u allroad izvedbi, sa manuelnim?
    8. Mercedes GLA, sa manuelnim ne vidjeh đaolji kad sam tražio
    9. Mini Clubman novi, nisam ga ni gledao sa CG tablicama... https://www.motorinotizie.it/wp-cont...n-1210x642.jpg
    10. Nisan Patrol, ali da nije stavljen na lift kit od pola metra, sa traktorskim gumama
    11. Mitsu Pajero kratki
    12. Citroen DS5 2,0 HDi sa top opremom

    Godište nije presudno, kao ni kilometraža toliko (dok god nije skidana), koliko stanje auta i da je prodavac voljan da ga da na provjeru (mehanika, elektrika, probna vožnja...). Ne bih limuzinu (sedan), ne bih MPV, ne bih Renoe, Pežoe, Opele, pikapove, Land Rovere, Jaguare i sl... Tražim da auto ima karakter, a to je vrlo subjektivna stvar, al ako ko ima šta da predloži (bilo teoretski, ili konkretan auto koji se prodaje), otvoren sam za ideje...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  2. #2
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Bar
    Posts
    1,065
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Da se ne uvrijediš, jeli moguće da se nekom sviđa opcija 9
    Prije neki dan ga gledam i mislim se kako izgleda lik koji je ovo kupio

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  3. The Following 2 Users Say Thank You to okleznam For This Useful Post:


  4. #3
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Kakav si na karavane? Za 30k se može dovesti u fulu neki M550d ili neki A6 Allroad.

    Iskreno, tražiš karakter, a gledaš Yeti, RAV4 i slične... Clubman koji je bukvalno pikap, konfekcijske Mazde od kojih samo glava boli i to.
    Last edited by guvarana; 28-07-23 at 00:38.
    Those about to rock, we salute you!

  5. The Following User Says Thank You to guvarana For This Useful Post:


  6. #4
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by verbalni_fajter View Post
    kao ni kilometraža toliko (dok god nije skidana)
    Racunaj ovo kao na free bump. Sretno sa ovim u CG.

  7. #5
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    347
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

    Default

    https://www.autodiler.me/automobili/...-ad328028699me

    Imaš ovo, sa Arvala, iz jedan u jedan....sve kao što piše u opisu.

  8. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  9. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,111
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    54
    Thanked in
    50 Posts

    Default

    X5 - f15 3.0 30d ili 40d x3dive i zaboravi na manuelni to je lud zahtijev danas. uz ZF 8-brzinski automatik koji je perfektan.

    Nebij se razmisljao ni 10 sekudni sa budzetom od oko 30k€ [cak i znatno eftinije] mozes da uzmes 2015 oko 150 000 mada ne bjezi ni od ovih sto su preko 200 000 ako je nemac i ako ga prodaje diler sa istorijom sve mu je zamijenjeno ukljucujuci i timing lanac.

    I miran si bar jos 100 000 km


    teze je ukociti nego preteci

  10. #7
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    3,570
    Thanks Thanks Given 
    172
    Thanks Thanks Received 
    386
    Thanked in
    261 Posts

    Default

    Uzmi Audija.

    Sent from my SM-N980F using Tapatalk
    James Tiberius Kirk

  11. #8
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Kakav si na karavane? Za 30k se može dovesti u fulu neki M550d ili neki A6 Allroad.

    Iskreno, tražiš karakter, a gledaš Yeti, RAV4 i slične... Clubman koji je bukvalno pikap, konfekcijske Mazde od kojih samo glava boli i to.
    mnim da to što predlažeš ne postoji u manual varijanti?
    a karakter je vrlo individualna stvar. Yeti ga ima, RAV4 je nekad imao, sad sve manje, al eto, makar ima manuelaca


    Quote Originally Posted by okleznam View Post
    Da se ne uvrijediš, jeli moguće da se nekom sviđa opcija 9
    Prije neki dan ga gledam i mislim se kako izgleda lik koji je ovo kupio

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    imam 2 minija, tako daaa... Clubman NOVI mi je prilično kul, za razliku od countryman-a, koji mi je horor. Prije bih BMW X1 ili X2, na kojima je baziran

    Quote Originally Posted by Danilo081 View Post
    X5 - f15 3.0 30d ili 40d x3dive i zaboravi na manuelni to je lud zahtijev danas. uz ZF 8-brzinski automatik koji je perfektan.

    Nebij se razmisljao ni 10 sekudni sa budzetom od oko 30k€ [cak i znatno eftinije] mozes da uzmes 2015 oko 150 000 mada ne bjezi ni od ovih sto su preko 200 000 ako je nemac i ako ga prodaje diler sa istorijom sve mu je zamijenjeno ukljucujuci i timing lanac.

    I miran si bar jos 100 000 km


    teze je ukociti nego preteci
    ne znam šta bih ti rekao o tome da zaboravim na manuelni, nije da ne postoje, tako daaaa... Svakako se može dosta toga naći i sa manuelnim, istina izbor je sve manji.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  12. #9
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Svaka tebi čast na toj ljubavi za manuelnim, pogotovo danas kada osim cijene nema ama baš nikakvu prednost. Cijeli život sam se mačevao sa palicom, do zadnjeg auta đe prelomih da bude automat, da i ja vidim to čudo... e pa znaš kad bih se vratio nazad na ručni...
    Those about to rock, we salute you!

  13. The Following 5 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  14. #10
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default

    Meni je manuelac za neki super sportski auto , porshe , m3/4 itd da osjeti covjek car tog saltanja ali i to vise nema neki smisao jer su to doveli do takve perfekcije da nema toga trkaca koji ce brze bolje i ljepse usaltat od automatika . Ja ne mogu prezalit kad sam kupovao auto prije pola godine sto ne kupih isti automatik …

    Ali postujem svaciju zelji i razumijem ljubav prema saltanju . Ja sam mrzio automatike nekad posebno one stare spore , ali kad sam probao automatik sa duplim kvacilom promijenio sam misljenje


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  15. The Following 2 Users Say Thank You to Stivi For This Useful Post:


  16. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja isto kada bih imao izbora uzeo bih manuelnog.

    Razumijem olakšanje na automatika, ali meni to lično ne treba. Više mi znači automatska duga svijetla/kratka nego automatski menjač...

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  17. The Following 2 Users Say Thank You to Bugi For This Useful Post:


  18. #12
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    16,000
    Thanks Thanks Given 
    546
    Thanks Thanks Received 
    789
    Thanked in
    344 Posts

    Default Auto sa manuelnim mjenjačem &amp; karakterom, do max 30k€?

    Meni na otvoreno automatik nebi trebao nikad , ali za voznju po PG dje je stani kreni i na relaciji od 2km 5-6 semafora tu valja i bas mi nikad ne moze bit merak tu saltat stalno prva druga treca , lezeci stani kreni …. Ali racunam isto da je i ta gradska voznja smrt za automatika al dobro za to je i namijenjen


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by Stivi; 30-07-23 at 08:02.
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  19. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,993
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Ja mnogo više kilometara provedem između gradova nego u grad.
    Možda bi i ja navijao za automatika da mi je primarno kroz PG

    Poslato sa Ultra S22 pisaće mašine

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  20. #14
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,267
    Thanks Thanks Given 
    1,361
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    838 Posts

    Default

    Prika, ja mislim da bi ti promjenio ploču da provozaš kakvog dobrog automata desetak dana.
    Those about to rock, we salute you!

  21. The Following 4 Users Say Thank You to guvarana For This Useful Post:


  22. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Prika, ja mislim da bi ti promjenio ploču da provozaš kakvog dobrog automata desetak dana.
    eo sam vozio Jaguara 2 sedmice, automatski mjenjač, i ne mijenjam priču. Vozio sam sad back2back mazdu mx-30 automatik i manuelni, iako je manuelac sa slabijim motorom, opet bih manuelni uzeo. Uostalom, kao da sam znao, tema se pretvorila u ubjeđivanje mene i još par ljudi kako treba da se "prosvijetlimo" i kupimo automatika, a bogami i na skidanje kilometraže da zaboravimo, jer ko je još vidio auto od 30.000€, a da mu nije skidana kilometraža?!


    Elem, da se vratimo na temu, na gorenavedeni spisak bih dodao i Mazdu 3 i Audi A4 Allroad, oba se rade sa manuelnim mjenjačima. I FJ Cruiser mi je jedan promakao, nisam znao da su se radili sa ručnim mjenjačima. Imao samo 1000 pređenih km (istina, izlazio je iz ovog cjenovnog ranga)

    I još nešto, i Top Gear kaže:

    Each can be had with either a six-speed manual or automatic – a conventional automatic, not a twin-clutch, note. And not only is it a Ł1,500 option, but it’ll nobble you on CO2 and economy as well. So you really have to want the convenience of an auto to justify it.
    https://www.topgear.com/car-reviews/mazda/3
    Tako da rađe da za tih cca 1500€ šaltam sam, trošim manje, a vi ne brinite mnogo za moje prosvjetljenje, nego preporučite neki konkretan auto sa manuelcem koji se prodaje u CG, ako mi je šta promaklo
    Last edited by verbalni_fajter; 31-07-23 at 15:12.
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  23. #16
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1,721
    Thanks Thanks Given 
    347
    Thanks Thanks Received 
    926
    Thanked in
    473 Posts

  24. The Following User Says Thank You to bayo For This Useful Post:


  25. #17
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bayo View Post

    potpuno si u pravu, jeste mi promakao, hvala ti na repostu... Skroz OK auto za moje potrebe i ideju auta sa karakterom. Ovaj je i dobro opremljen, kilometraza je maaaaaalo veca, ali vrijedi pogledati! TY!

    Quote Originally Posted by guvarana View Post
    Bukvalno te niko ne ubjeđuje, Bugiju sam se obratio, no si ti i ovako težak. Tvoje pare - tvoja muzika.

    Sent from my SM-S901E using Tapatalk
    Pa e, niko me ne ubjedjuje, recimo ovo nije ubjedjivanje "zaboravi na manuelni to je lud zahtijev danas", i slicni postovi.
    Ja bih samo da se drzimo teme, kome je do off-topic ubjedjivanja, nek ide na BMW temu da ih sve ubjedjuje kako je Mercedes konza, ili na Mercedes temu da je BMW konza, u dobroj, staroj tradiciji CdM-a
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  26. #18
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    131
    Thanks Thanks Received 
    303
    Thanked in
    198 Posts

    Default

    Mozes da pitas u autoventuru , imaju dosta kupljenih auta koja jos nisu dosla, a mozda da ti neko dovede po tvom izboru sa nekog sajta za prodaju

  27. The Following User Says Thank You to kikiriki For This Useful Post:


  28. #19
    Join Date
    Aug 2018
    Posts
    107
    Thanks Thanks Given 
    63
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    https://www.autodiler.me/automobili/...-ad331766062me

    @ verbalni_fajter
    Evo ti je kratka manuelna LC. Cijena jeste izvan tvog budzeta, ali te ne kosta da probas da spustis.

  29. The Following User Says Thank You to Josh For This Useful Post:


  30. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    Mozes da pitas u autoventuru , imaju dosta kupljenih auta koja jos nisu dosla, a mozda da ti neko dovede po tvom izboru sa nekog sajta za prodaju
    To je onaj plac na CT? Ne nahvalise bas gazdu u komentarima, kad se nedavno zalio medijima kako dzava regulativom hoce da im ugasi biznis...

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...radi-po-zakonu

    a vidim i prije veselo

    https://www.vijesti.me/zabava/224993...dam-automobila

    Ipak bih njih preskocio kad se radi o dovozenju. Pomenuse mi juce da se ex-pjevac Srdjan M sad u Njemackoj bavi ovim biznisom, da je korektan i povoljan?



    Quote Originally Posted by Josh View Post
    https://www.autodiler.me/automobili/...-ad331766062me

    @ verbalni_fajter
    Evo ti je kratka manuelna LC. Cijena jeste izvan tvog budzeta, ali te ne kosta da probas da spustis.
    Brz si, svaka cast! Imas pice od mene!

    Mislim da cu ga tesko oboriti na ovu cifru koju imam, a i presao je 300.000+ km, ali zvao sam covjeka, pogledacu auto kad bude prolazio kroz PG (rece da ide cesto)...
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  31. #21
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Sa auto venturom nema greške ja mislim, jedan od boljih placeva… a narod ka narod… mozda i za tebe svasta pricaju

    Srdjan M nije bas povljan, a “sve” što radi je da ti ode pogleda auto koje mu pošalješ, sve to naplati (kupio ili ne) i može da ti organizuje prevoz na šlepu…

    Meni stiglo auto a kompresor klime ne radi (iako ga je on “provjerio”)

  32. The Following 3 Users Say Thank You to stefke For This Useful Post:


  33. #22
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Sa auto venturom nema greške ja mislim, jedan od boljih placeva… a narod ka narod… mozda i za tebe svasta pricaju

    Srdjan M nije bas povljan, a “sve” što radi je da ti ode pogleda auto koje mu pošalješ, sve to naplati (kupio ili ne) i može da ti organizuje prevoz na šlepu…

    Meni stiglo auto a kompresor klime ne radi (iako ga je on “provjerio”)
    ne znam, sa Venturom sam samo indirektno imao iskustvo, bio sa drugaricom da pogledamo neki C3, gazda posteno rekao da je koristen kao dostavno vozilo, te da je morao onda da nabavi zadnje siceve. Ipak, iz komentara na ovaj clanak iz Vijesti zakljucujem da bih im tesko povjerio ovako velik iznos.

    Koliko je tebi Srdjan M uzeo za tu uslugu gledanja auta? I koliko bi bila shlepa?
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  34. #23
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default Auto sa manuelnim mjenjačem &amp; karakterom, do max 30k€?

    Slagao bih te sad, ali mislim da je tad uzimao oko 500€ ako kupis auto, a tipa 150-200€ ako ga ne kupiš…
    On je blizu Frankfurta, pa ako ide dalje onda još više naplati (a njegova usluga je da pogleda, i da zavrsi papire ukoliko kupis auto)


    Šlepa mislim da je sad oko 800€…

    Ali mogu ti poslati broj pa ga pitaj
    Last edited by stefke; 03-08-23 at 11:13.

  35. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  36. #24
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    16,209
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    moze, zahvalan unaprijed, shalji


    BTW, nadjoh par zanimljivih kratkih LC-a na mobile.de.

    Recimo ovaj
    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...b5c405&ref=srp

    koliko bi mogao izac sa svim troskovima u CG, cirka? Radi li se povrat poreza u ovim slucajevima?

    Nadjoh jos jednoga, kod nekog Shabotica

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...b5c405&ref=srp

    mnogo jeftiniji, ali i presao mnogo vise, i ofucaniji i unutra i spolja... Ali boja top! <3
    Uzgajivačnica miševa & Centar za uništavanje vozila Vesko Dakić https://youtu.be/W2Dxh_A9vyM

  37. #25
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Sirok ti je izbor automobila u inicijalnoj listi, odnosno od full terenaca (koji nisu bas sjajni ni ekonomicni za svaki dan) do krosovera/SUV i karavana...

    Racunam da gledas neko "all in one" auto, kojim mozes i u izlete u prirodu a da moze prevaliti i 1000km autoputa u danu a da se ne umoris...

    Nisam siguran koliko bi LC/Patrol/Payero tu bili dobri... Odlicni su terenci, ali za sve ostalo su neprakticni (gradska voznja, parkiranje, manevrisanje, potrosnja, autoput, itd)...

    Sa druge strane bilo koji "bolji" krosover/SUV danas je skoro po defaultu automatik...
    Ja trenutno imam Yetija, automatik, malo sam ga podigao i stavio all terrain gume, i prilicno mi dobro zavrsava sve stvari, od duzih putovanja do izleta u prirodi...
    Medjutim, valjalo bi mi malo vise prostora ponekad kad natrpamo stvari za kampovanje, psa itd...

    Od ovog tvog izbora licno bih gledao RAV4 Hybrid ili neki Volvo V60 CrossCountry... Medjutim to ti ne ide u manual izvedbi :/

    Sretno.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  38. The Following User Says Thank You to Incognito For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem P: iPhone 8 64GB &amp;amp;amp;amp;amp; iWatch 4GEN 44mm
    By cvxcomputers in forum Mobilni telefoni i oprema
    Replies: 4
    Last Post: 25-07-21, 17:26
  2. Prodajem HDD 3.5&amp;amp;quot; 500GB - 30 / 2.5&amp;amp;quot; 320GB - 20e
    By Pekmen in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 27-03-17, 22:10
  3. &#269;e&#269;enski otmi&#269;ari u &#353;ko
    By -=H2SO4=- in forum Politika generalno
    Replies: 0
    Last Post: 02-09-04, 10:52
  4. &#1055;&#1040;&#1051;&#1052; &#1054;&
    By [azzo-kSv] in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 10-07-04, 09:07
  5. POPIS...&#1055;&#1054;&#1055;&#1048;&#10
    By CarDusan in forum Politika generalno
    Replies: 47
    Last Post: 14-05-04, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •