Page 68 of 68 FirstFirst ... 18586465666768
Results 1,676 to 1,682 of 1682

Thread: 2023/24 NBA Season

  1. #1676
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,745
    Thanks Thanks Given 
    1,124
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Može li ova kOklahoma Dalasa izbačit?
    Što da ne.
    Nijesu slučajno prvi bili na zapadu.

  2. #1677
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,009
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,553
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    malo lijena prica. fokus napada se sa reketa pomjerio na perimetar. bitnije je imati igraca koji moze da preuzima sve redom (primjer: adebayo, anunoby, smart, JJJ, mcdaniels, herb jones, itd), nego nekog da lupi 3 rampe.
    otprilike, kontra-argument bi neko mogao reci za npr. dikembea - kako jedan moze centar da osvoji DPOY nagradu, kad te sezone imas u ligi desetoricu centara koji trpaju 25 ppg? pa koga je onda tacno zaustavljao?
    Pitanje je koliko je tih 10 centara imalo prosjek protiv njega lično. Svakako je u pitanju bila potpuno drugačija igra. Defanzivne tri sekunde su onemogućile odbrambenu dominaciju na način na koji je to radio Dikembe Mutombo Mpolondo Mukamba Žan-Žak Vamutombo, za prijatelje Čiko. Šalim se, ne znam da li su ga zvali Čiko.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  3. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  4. #1678
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,480
    Thanks Thanks Given 
    3,832
    Thanks Thanks Received 
    3,071
    Thanked in
    1,307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Pitanje je koliko je tih 10 centara imalo prosjek protiv njega lično. Svakako je u pitanju bila potpuno drugačija igra. Defanzivne tri sekunde su onemogućile odbrambenu dominaciju na način na koji je to radio Dikembe Mutombo Mpolondo Mukamba Žan-Žak Vamutombo, za prijatelje Čiko. Šalim se, ne znam da li su ga zvali Čiko.
    Mi smo ga od milja zvali Kurcembe... Ok, sam ću se ispratiti...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  5. #1679
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,645
    Thanks Thanks Given 
    87
    Thanks Thanks Received 
    163
    Thanked in
    113 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari View Post
    ... sto opet, nazalost, ide na konto price da je bilo besmisleno razbiti kasicu za (tip) igraca koji je potreban ili situaciono ili za nekih 10-15 minuta po mecu, pa makar bio i najbolji u ligi u tome sto radi. posebno kad se vec draftovao takav tip igraca. cak i ona prica kako je tim pravljen da zaustavi jokica i nuggetse je pomalo prorocka - u trenutku trejda, ovi nuggetsi su imali 1 finale konferencije u kome su pometlani. i mada je connelly definitivno znao sta je radio tamo i koji im je plafon, u sezoni prije trejda, bilo je 3-1 H2H, gdje je u porazu od 2 razlike edwards promasio zicer uz sirenu za produzetak.
    ovo za odbranu se skroz slazem. ali, opet u prilog mojoj prici - jedan od pomenutih u zagradi je najveca lozavina lige sto se igre u odbrani tice i uspjevao je povremeno da zarazi cak i na odbranu imunog russella, a jedan moze da perfektno cuva sve od 1 do 4 i po. teoretski, dodaj njih dvojicu ovome sto smo gledali juce (mada ne znam gdje bi se nasli minuti za sve) i kragna bi se samo jos vise zatezala. trejdovani pikovi nisu neophodno bitni u vidu podmladjivanja ekipe i posjedovanja talenta na jeftinim i dugim ugovorima, vec kao sredstvo za doplatu za bolje igrace. kao sto je dallas uradio sa gaffordom i washingtonom, koji nisu spektakularni igraci, ali su od prosjecne ekipe (defanzivno ispodprosjecne) napravili ekipu za finale konferencije, a mozda i vise od toga (mislim da nece imati nikakav problem sa OKC-jem, bice lagana setnjica sa 0 ili 1). npr, lagano bih proslog ljeta poslao mcdanielsa i koji pik u toronto za anunobyja i dao njemu mcdanielsov ili koji god ugovor trazi.
    kljucniji trejd za ovakvu igru od dovodjenja goberta je slanje dloa za conleya i NAW-a (i kusur pikova pride). iako se conleyu povremeno poznaju godine, ali znas sta dobijas na obije strane terena.
    i tako, znam da smaram...

    floskula, ali treca utakmica u seriji je stvarno kljucna. denver ne moze gore od ovoga, a znamo koliko dobro moze i klatno lagano moze da krene na drugu stranu.
    Prvo da se dotaknemo trejda za Conleya i NAWa - to je apsolutno "bitniji" trejd, ali i o tome smo pričali nakon što je Gobert doveden, da je u tom trenutku naredni korak dovesti nekoga ko nije D'Lo, te micanjem njega dobiti metodom oduzimanja plus sve drugo je bonus. Ispalo je tako da su se, širom lige uveliko otpisani, Conley i , tek tako u trejd ubačeni, NAW izvanredno uklopili i isporučuju više nego što se mislilo da će.

    Gobert trejd dolazi u trenutku ispadanja od Memphisa prije dvije godine, serije koju sam komplet pogledao i vidio ono što su svi viđeli u Minnesoti - da je ispala bolja ekipa, ali i da su Brandon Clarke i kompanijia uništili Minnesotu na skoku, da Townsu treba pomoć u odbrani i da je rupa u reketu ogromna. Što je plafon za Kesslera, da bude Gobert? Zašto čekati da se nešto tako možda desiti, zašto rizikovati i propustiti trenutak dok je Zapad otvoren, ekipa je spremna, Towns na vrhuncu a Ant blizu toga. I tad i mislim što i sad, da su dali jedan ili dva previše pickova, ali ako su ovi stvarno tražili McDanielsa, Minnesota je apsolutno bila ispravna u odluci da preplati pickovima, a da McDaniels ostane. Na stranu što Kessler nije baš zapalio ligu, ali ajde, Utah je u rebuildu pa je teško procijeniti. Gobert ti sad izgleda suvišno, luksuz za jednu seriju protiv Denvera i 10-15 minuta za sve ostale, ali i to je samo tako jer Naz Reid od prije dvije godine i Naz Reid od ove nisu isti igrač. Ko je njegov toliki napredak mogao da očekuje?

    Ti si više pogledao utakmica svog tima od mene, i sigurno znaš svoje igrače bolje, ali čini mi se da ove što su otišli precjenjuješ, a i kao što i sam kažeš - sve i da su ostali, đe bi se našli svi ti minuti za njih. Bev je od Minnesote promijenio 5-6 timova, iz svakog je ispraćen bez prevelike tuge, a u ovom playoffu ga je izgorio T.J. McConnell. Beasley, no comment. Vanderbilt, na stranu što je povrijeđen od odlaska, ima svoje kvalitete, ali stvara dva problema: neupotrebljiv u napadu i Towns mora da igra centra. Realno, ovđe baš ništa igrački nisi izgubio, nijedan od ovih ne bi igrao ni 5 minuta u trenutnom rosteru.

    Ovo za pickove kao izgubljene trejd čipove, neka bude. Ali đe je rupa u rosteru, koga to treba zamijeniti? 8 glavnih igrača savršeno sposobnih da se prilagode svakoj situaciji. Đe je taj upgrade oko kojeg išta treba raditi? Da McDaniels, ubica u odbrani, pogađa malo više otvorenih šuteva, ti ne bi ni pomislio da ga mijenjaš. Eto, da se Slo Mo onoliko ne raspada u napadu pa da njega zamijeniš, ali on je savršen u svojoj svestranosti za sve drugo, ko je dovoljno dobar da bude umjesto njega i pitanje je bi li ga mogao dovesti?

    Na dvije pobjede si daleko od ponavljanja najvećeg uspjeha u istoriji franšize, poslije 20 godina muke. Mislim da je, sve u svemu, ovo sa Gobertom dobro ispalo.

  6. #1680
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    607
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    gobertovih 30-ak minuta bi se dalo rasporediti naokolo na pominjane (koji bi igrali za 3-5 puta manju platu, zbirno). ant, mcdaniels, naz i ostali su svakako bili 2 sezone daleko od ovoga. da su ovog ljeta ili zimus isli all-in na nekoga, to bi imalo vise smisla.
    i slo-mo je vec bio otet od memphisa kad se trejdovalo za goberta, tako da su pojacanja na 4 i 5 vec bila tu. a slo-mo je blago, a sad nema para da mu se produzi ugovor.
    sva nazova statistika prije i nakon trejda je maltene identicna, samo je procenat trojki digao sa 35 na 40%, sto se vjerovatno moglo ocekivati. em je dosao u ligu sa sutem za 3, em je imao od koga da uci. sa 206-7-8, koliko vec ima, svakako je vise za cetvorku nego peticu.
    a towns i treba da igra na 5. ionako vec igra na 5 tih 15-20 minuta koje gobert ne igra. mislim da nema druge startne cetvorke u ligi koja igra ista na 5. mozda ovi iz jute, koji stalno iskacu i uskacu u rotaciju i ne zna se ni ko sta igra. kessler je vrrrrlo dobar, nego utah nema pojma sta zeli da bude, pa izgleda da ne znaju ni sa njim sto bi. obije sezone je zavrsio u top 5 po rampama, iako igra 20 minuta sa klupe. napredna statistika mu je dobra, a djeluje da ima isti problem kao gobert dok je bio tamo, sa sextonom, clarksonom, georgeom i ostalim busnim bekovima iza kojih treba da se podosta krpi.
    sve u svemu, za sad izgleda dobro, vise uprkos gobertu, nego zbog goberta.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  7. #1681
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,009
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,553
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Minesota u misiji povratka na staze stare slave Lejkersa. Make Minnesota Great Again, ili MMGA. Izgovoriti mucanjem.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  8. #1682
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,231
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    607
    Thanked in
    423 Posts

    Default

    vratite nam bannere, vratite nam bannere!
    recite NE sportskoj aproprijaciji!
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

Page 68 of 68 FirstFirst ... 18586465666768

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 2021/22 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1166
    Last Post: 27-09-23, 19:23
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. 2020/21 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1213
    Last Post: 02-08-21, 10:18
  4. 2019/20 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1301
    Last Post: 18-10-20, 19:06
  5. 2018/19 NBA season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 1918
    Last Post: 06-07-19, 10:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •