Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 26

Thread: Crna Gora postaje zemlja milonera

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Niksic
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Crna Gora postaje zemlja milonera

    Na Crnogorskom primorju, turističkom regionu sa oko 200.000 stanovnika, ima više od 200 milionera u dolarima i evrima, prema nezvaničnim podacima.

    Primorci, medjutim, nisu do velikih novaca došli od turizma, koji je glavna grana privrede na ovom prostoru, niti nekim posebnim poslom koji brzo donosi veliki profit.

    Milioni su stigli od prodaje imanja, zapravo njihove dedovine - od livada i njiva uz obalu i u njenom zaledju, starih i novih kuća, a delom i stanova koji su novijeg datuma.

    Najviše su zaradili oni koji su prodavali zemlju koju su tokom prošlog veka kupovali pečalbari sa Crnogorskog primorja.

    Ima slučajeva da je pojedinac prodao dva i tri hektara za četiri i više miliona evra, ali su češći primeri da te iznose dele po dve i tri porodice.

    Cena po kvadratu kreće se od 200 evra, u krševitom delu obale, do čak 1.000 evra, kada su u pitanju atraktivni placevi na Svetom Stefanu i pojedinim delovima Bečića i Budve.


    Sve su zanimljivije i stare seoske kamene kuće koje kupuju stranci, najviše Rusi, Englezi i Irci.
    Prodaju se čak i cela sela, kao što je slučaj sa Brdima i Androvićima iznad Petrovca i nekima na području hercegnovske opštine.

    Cene su i iznad mora visoke, ako je pogled lep, bez obzira na to što oko tih starih kuća ima više kamena nego zemlje.

    Do podataka o tome koliko milionera tačno ima i koji su sve iznosi njihovog bankarskog konta po ovom osnovu nemoguće je doći. To su poslovne tajne. No, uveliko se priča da evri ne leže mnogo u bankama, ali ni u kućnim sefovima onih koji su prodali zemlju, kuće i stanove.

    Novac se najčešće pretvara u nove nekretnine, ovoga puta u stanove van Crnogorskog primorja, najčešće u Podgorici, ali i u Beogradu.

    Ima i onih koji su sačuvali deo placa, pa grade nove kuće za uživanje i izdavanje turistima.
    Dobar deo novca odlazi i na skupocene džipove i druge automobile najmodernije proizvodnje, pa je tako, po svim procenama, vozni park stanovnika Crnogorskog primorja danas jedan od najskupljih voznih parkova u regionu Balkana.

    ''Mondo''
    Ti si zadnji romantik na ovom svijetu,sto se sporo krece i ceka raj...

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Cojstvo naslijedismo od djedova i pradjedova, a bogami i meLLeone.
    Tako mi tkavih meLLeona. Lako je prodat ono sto ti je ostavljeno.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    BOGATITE SE CRNOGORCI!

    Sad i NIKAD VISE nece moc ovako da se proda!

    Procjene su da ce ovo proc za tri godine.

    A sada NEKA CRKNU DUSMANI STO SU CRNOGORCI MILIONERI BEZ RADA!

    Crnogorci, primorci-VOLIM VAS I ZELIM VAM DA SVI BUDETE BAR SKORO MILIONERI!

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  4. #4
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Pare su taman kao voda, dobar sluga ali mucan gospodar... Blagoslovene su ako ih ima prema potrebi no propast ako ih ima toliko se izlivaju iz korita svoga uobicajenog toka...

    No, kako god bilo, ako para nema nista se ne da ucinjet bez prisile, sto se najbolje vidjelo u SSSR-u koji se namah srusio kad ga je podzemna rijeka kapitala podrila i raznijela da mu ni traga ne ostane...

    Posto mi je, kao rasnom gastarbajteru, RAD dugo godina bio jedina DOMOVINA a mrsavi novcanik PARTIJSKA KNJIZICA, davno sam shvatio da je novac u stvari erotska sublimacija ljudskog stvaralastva, kao i med kod pcela, zato nije cudo da se vazda nekakvi medjedi motaju tamo dje ga ima...

    Vidim da se neki zgrazavaju zbog transakcija dicnoga CG potomstva, no tun ne treba biti mnogo strog jer bi rijetko ko od njih i sam odolio iskusenju da ucini isto.

    Sto se mene tice, vise imam povjerenja u onoga koji u CG uvali grdne pare,nego li u nekog ko dodje da na sitnopiljari ljudskom nesrecom ka ona bulumenta te Budvu onako nagrdi da se ljeti kroz nju ne moze proci od silnog betona.

    I stvarno, blizi se dan, kad ce biti jeftinije kupiti hektar Budve sa sve onim betonskim olupinama, nego li hektar kamenjara uz one iznadmorske strane...

    Zao mi je sto necu docekati da vidim kako novi vlasnici razornoga novca, sav onaj beton nepodnosljivom lakocom ceraju u more i time ribama i ostaloj morskoj ckvrnji rjesavaju stanbeno pitanje.

    tek tada ce Budva pocet da lici na Monako a crnoj Gori ne preostaje nista bez da svoje kraljevske potomke fotogenicno ozeni iz Holywooda pa nece biti bruke koja joj nece donijet kakvu korist...

    - M -

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    3,645
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican post, metuzaleme... odlicno...
    If you make people think they're thinking, they'll love you.
    If you really make them think, they'll hate you.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default


    Ovo za odolijevanje pred iskusenjem, ima ih ne boj se
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation Tko želi postati milijunaš

    Razumljivo mi je da se ne odbija ponuda koja se ne može odbiti, ali ovakvo milijunašenje mi se uopšte ne dopada. Uz sve trenutne pogodnosti masovne rasprodaje uslijediće jednom i bolno otriježnjenje.
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  8. #8
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Met, super je post.
    Ataman, nekace se otrijeznit...kasnije....samo neka sada skoriste ovo SULUDO INTERSOVANJA ZA KAMENJARE!
    Cuo sam e ih je uhvatio strah od poplava zbog ozonskih rupa???

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Vjerovatno nije lijepo sto nece bit komata zemlje blizu mora dje ce se moc komotno krocit,ali sa druge strane,da odbijes da zaradis ogromnu kolicinu novca,mudro je ulozis i zbrines se dok si ziv?
    Ni u ludilu,nema toga ko ne bi napravio ovo sto rade masovno nasa celjad sa primorja.
    I ako ko veli da mozda ne bi to uradio-LAZE.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    PG - Kotor
    Posts
    11,087
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Arrow

    I tako sada stan u starom gradu Kotor koji je prije 3 godine kupljen za 60.000e vrijedi 720.000e... Procjena je da ce za jos godinu vrijedjeti 1.2mil...

    Da li bi vi to prodali za godinu?
    Quote Originally Posted by Nk-001
    Mozes li postaviti temu umjesto mene jer ja nesto ne mogu.. ?

    Kupujem Nokiu e52 ?

  11. #11
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jeli pametno sad prodat nekretninu ili jos cekat sta mislite ili prodavat sad jer su cjene na vrhuncu? (a imam nekretnina brate pun sam imam stanova po starome gradu)

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Wolf> Crna Gora postaje zemlja milonera...

    Jes', 'postaje'...ka' da do sad nije bila...

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistral_u_pitanju View Post
    jeli pametno sad prodat nekretninu ili jos cekat sta mislite ili prodavat sad jer su cjene na vrhuncu? (a imam nekretnina brate pun sam imam stanova po starome gradu)
    Nijesu jos cijene na vrhuncu, sta vise, daleko su od vrhunca. Na vrhuncu ce biti onda kad se u CG sredi, odnosno kad sredi puteve, pitanje vode, smeca... i kad planski i organizovano drzava pridje turizmu i odradi dobar marketing po svijetu. Do tad bi najvecio dio imovine u CG trebao biti rasprodan, sto bi znacilo da bi enormna traznja na malu ponudu digla cijene do nebesa.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,107
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne mozhe svako ni Pashtrovic bit`.
    Od smijeha pravim saksofon,
    od sunca pravim put,
    a ti si moj šofer.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by _senorita_ View Post
    Ne mozhe svako ni Pashtrovic bit`.
    :lolblue::lolblue:

  16. #16
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    165
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    katunjanin sam ja ali imam jebiga mozhe mi se shto cu!
    nego shrek , mislio sam da ce panut cjene jer se moze desit da u jednom trenutku obustave zakonski prodaju nekretnina strancima tako sam cuo... da nam ne bi sve pokupovali.

  17. #17
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    KOTOP
    Posts
    885
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation O tempora! O mores!

    evo ponoviću jedan svoj raniji post na sličan topik o prodaji Crne Gore da ne bih pravio varijacije na temu.

    Ja to posmatram ovako. Sve što je naglo, masovno i slabo kontrolisano nije dobro. Ima dosta ljudi kojima je skok kvadratnog metra nekretnina došao kao blagoslov gospodnji. Ima onih koje samo sliježu ramenima. Ima i nas koji smo nezadovoljni. Evo zašto.

    1. Dobrota. Duga i sunčana sa puno zelenila. Prije nekoliko godina sam zamišljao da ću u malo daljoj budućnosti moći da kupim kuću pored mora ili pak plac za gradnju kuće iznad magistrale sa prostranim dvorištem i stablima drveća.
    Šipak! Dođoše Rusi,Englezi,Irci, Norvežani,Holanđani (šire se glasine da ima i Šiptara) i digoše cijene m2 do nebesa. Kako sad kupiti nešto? Seliti se u Danilovgrad, Cetinje, Nikšić? Ili se sabiti u stan na Sv.Vraču? Ili se uspješno bavit kriminalom pa skupit 500 000 - 1 000 000 evra za par godina pa pazarit nešto u relativno ravnopravnim uslovima? ILI BIT PODSTANAR KOD ENGLEZA;IRACA;RUSA... Yebi ga , Loše!!!

    2. Raj za investitore.Država je mogla da oteža posao "investitorima". Teži uslovi za kupovinu, veći nameti, stroga kontrola i rigorozno poštovanje zakona i prostornog plana.Pa bi samo najbogatiji i najkonkretniji kupovali, a ne kurta i murta koja želi da obrne par desetina iljada za par mjeseci zbog stalnog rasta cijena. Ali koga briga? Važno je da se priča o raju za investitore, o milionima eura koji se slivaju u CG, o ekonomskom bumu i važno je da su sudovi krcati ljudi koji čekaju redove za ovjeru papira za prenos prava na nepokretnosti. Pih!

    3. Podmazivanje.Na određenim placevima, mogućim arheološkim lokalitetima trebaju da se zidaju kuće i zgrade. Kopanjem temelja je otkriveno nešto što ukazuje na potencijalno arheološko nalazište. Ekipa arheologa treba da izađe na teren, ali nikako da dođe. Valjda je prethodno u suprotnom smjeru otišla debela koverta deviza. Je li vam ovo poznato zvuči???

    4. Prodavci. Ljudi koji su dočekali svojih 5 minuta. - Daj da utopim plac na Lušticu ili recimo stan u Stari grad za 500 000. - Čekaj malo skočiće cijena za pola godine. - U pravu si. I domaćin kroz po godine proda nepokretnost za 600 000. Kupe se 2 stana u Beograd (jedan valja đeci za studije, a jedan da se izdaje), jedan u Podgoricu, jedan u Dobrotu ili na Sv.Vraču, kupi se poslovni prostor (đe bilo samo nek stoji), uzme se zvijer auto, novi namještaj malo prnja, a ostatak se pomalo troši dok se i dalje NIŠTA NE RADI!!! E zato to nije investicija!!! Investicija je ulaganje novca u neko preduzetništvo koje kad se razradi (uz pametno ulaganje i osmišljavanje razvoja) donosi profit i samom sebi i državi. A ovo što naš narod čini je upravo GALA ŽIVOT NA 5 MINUTA. Kad se sve potroši ostaje da se životari od 2-3 rente.

    Proći će i ovo. Svešće se računi. A bojim se da ćemo se onda osvijestiti. I to će biti poprilično dockan. Dotle uživajmo u umilnom glasu spikera sa TV Dnevnika koji nam govori kako smo jedna od najbitnijih svjetskih destinacija za investitore. O tempora! O mores!
    "Владај нашим грчем, крвава Русијо
    царуј душом нашом, Велика Будућа"

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Samo jedan ZAKON o porezu na NEPOKRETNU IMOVINU, od PRIMJER 2%, bi napravio chudo,
    2000 EURA poreza, na IMOVINU OD 100 000 EURA,
    za OPSHTINSKE TROSHKOVE, vodu, smece, kanalizaciju , fekalnu i atmosversku,
    brzo bi CIJENE POBOLE NA NOS,
    dok nasha BIROKRATIJA NE POPISHE VLASNIKE i POSHLJE FAKTURE ZA NAPLATU POD HITNO ILI SE PRODAJE IMOVINA POD CHEKIC, SLEDECEG VIKENDA NA AUKCIJU; DA SE NAMIRE DUGOVI:

    BRZO BI RUSI ; KUSI I REPATI;
    PODVILI REPOVE:

    CIJENA ZEMLJISHTA JE OBRNUTO PROPORCIONALNA SA POREZOM NA NEPOKRETNU IMOVINU,
    SHTO JE POREZ MANJI; TO JE CIJENA VECA,
    SHTO JE POREZ VECI, TO JE CIJENA NIZA,
    NAJEFTINIJA JE AZURNA OBALA, ZBOG VISOKIH POREZA:

    CRNA GORA JE PORESKI RAJ; ZA TAJKUNE,
    DOK BUDE TAKO, BICE I PARA.

    OVO HAPSHENJE RUSA SA GOTOVINOM JE PRVI ZNAK ZA OPREZ.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mistral_u_pitanju View Post
    nego shrek , mislio sam da ce panut cjene jer se moze desit da u jednom trenutku obustave zakonski prodaju nekretnina strancima tako sam cuo... da nam ne bi sve pokupovali.
    Ja da znam, nidje na svijetu nema takvog zakona. Mozda grijesim.

    Inace, moje ti je predvidjanje da iako dodje do pada cijena to ce biti nesto malo i kratkorocno, dok ce dugorocno gledano cijene rasti ili ostati priblizno iste.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ja da znam, nidje na svijetu nema takvog zakona. Mozda grijesim.

    Inace, moje ti je predvidjanje da iako dodje do pada cijena to ce biti nesto malo i kratkorocno, dok ce dugorocno gledano cijene rasti ili ostati priblizno iste.

    Grijeshish,

    ima u Dansku,
    niko ko nema dozvolu za rad i boravak, ne moze biti VLASNIK NEKRETNINA, samo COMPANIJE koje su registrovane uredno u DANSKU, i imaju obaveze da poshtuje DANSKE poreske zakone.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post

    2. Raj za investitore.Država je mogla da oteža posao "investitorima". Teži uslovi za kupovinu, veći nameti, stroga kontrola i rigorozno poštovanje zakona i prostornog plana.Pa bi samo najbogatiji i najkonkretniji kupovali, a ne kurta i murta koja želi da obrne par desetina iljada za par mjeseci zbog stalnog rasta cijena. Ali koga briga?
    Upravo tako, koga je briga? Nikog.
    Da je srece, drzava bi jos prije par godina edukovala gradjane i pomogla im oko kredita da kupuju i sredjuju te objekte, zatim ih prodaju strancima, obrcu pare, placaju porez drzavi i ono sto su se zaduzili. I tako sve u krug.


    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    4. Prodavci. Ljudi koji su dočekali svojih 5 minuta. - Daj da utopim plac na Lušticu ili recimo stan u Stari grad za 500 000. - Čekaj malo skočiće cijena za pola godine. - U pravu si. I domaćin kroz po godine proda nepokretnost za 600 000. Kupe se 2 stana u Beograd (jedan valja đeci za studije, a jedan da se izdaje), jedan u Podgoricu, jedan u Dobrotu ili na Sv.Vraču, kupi se poslovni prostor (đe bilo samo nek stoji), uzme se zvijer auto, novi namještaj malo prnja, a ostatak se pomalo troši dok se i dalje NIŠTA NE RADI!!! E zato to nije investicija!!! Investicija je ulaganje novca u neko preduzetništvo koje kad se razradi (uz pametno ulaganje i osmišljavanje razvoja) donosi profit i samom sebi i državi. A ovo što naš narod čini je upravo GALA ŽIVOT NA 5 MINUTA. Kad se sve potroši ostaje da se životari od 2-3 rente.
    Investicija je ulaganje novca u bilo sto sto donosi obrt. Licno vjerujem da su nekretnine sada najsigurniji i najbolji posao u Crnoj Gori, ali ne da se izdaju vec da se kupuju, sredjuju i onda preprodaju.
    Quote Originally Posted by ATAMAH View Post
    Dotle uživajmo u umilnom glasu spikera sa TV Dnevnika koji nam govori kako smo jedna od najbitnijih svjetskih destinacija za investitore.
    Bitni nijesmo, interesantni jesmo. Kako vrijeme bude islo, bicemo sve vise.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Grijeshish,

    ima u Dansku,
    niko ko nema dozvolu za rad i boravak, ne moze biti VLASNIK NEKRETNINA, samo COMPANIJE koje su registrovane uredno u DANSKU, i imaju obaveze da poshtuje DANSKE poreske zakone.
    Ok. Svejedno ja ne bih uveo takvu zabranu jer CG se dosta oslanja na to, a i ne znam kako bi drukcije imali priliv kapitala bez od stranaca...?!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Ok. Svejedno ja ne bih uveo takvu zabranu jer CG se dosta oslanja na to, a i ne znam kako bi drukcije imali priliv kapitala bez od stranaca...?!
    Zakup na korishcenje NEPOKRETNE IMOVINE,
    na 10-20 ili 50 godina, uz debelu nadoknadu, i obavezu da je vrte u TOPFORMI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Zakup na korishcenje NEPOKRETNE IMOVINE,
    na 10-20 ili 50 godina, uz debelu nadoknadu, i obavezu da je vrte u TOPFORMI.
    To milovane samo to!

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Zakup na korishcenje NEPOKRETNE IMOVINE,
    na 10-20 ili 50 godina, uz debelu nadoknadu, i obavezu da je vrte u TOPFORMI.
    Slazem se, ali drzavne imovine. Sto se privatne imovine tice, treba ostaviti vlasniku da sam odluci sto ce sa njom.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Replies: 11
    Last Post: 15-06-09, 12:10
  3. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  4. Vlahovic: Crna Gora ne želi da bude neciji pristup na more !
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 28-03-05, 04:39
  5. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •