Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 47

Thread: Banke i Pare

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Banke i Pare

    Imam veliko vrijeme neko pitanje koje od ovde nemogu da odgovorim pa za to vas koji dolje zivite pitam.


    Zna se da se mnogo objekata (nekretnina) u Crnu Goru prodaju pod velikim parama, i stranci iz drugih zemlja za svoje bolje cijene kvadrata zemlje sve nadgore dizu.

    Sada ja imam vec dolje svoje, u selo ali bih voljeo kupiti nesto (neki mali stan) u neki mali grad Crne Gore do 40.000 evra. Dali je to muguce ili ne?

    Sada je problem da su moje pare na banku u Crnu Goru, (u bivsu SFRJ investirao). I ka sto znate nije moguce dizati sve iz jednom nego po 500 evra godisnje koliko sam cuo. Drzava "nema" od cega da vrace.

    Eh sad ja nisam jedini sa ovim problemom ali bih hteo da znam kad Crna Gora misli ove pare da vrace narodu koji ih vec godinama ceka.

    Ja vec cekam godinama da ih skinem i da kupim nesto ali godinom sa godinom vrijeme prolazi i cijene rastu..

    U banku su rekli da mogu da ih istrosim u nekretnine, sa jednog racuna na drugog, a ja stan. Ali prodavacu netreba nista pare na racun koje nemoze da dize. Birovi za nekretnine mnogu procenata od para zauzmu tako da ovo isto nije neka opcija.

    Sad vas pitam imali neko drugo rjesenje oko tih para, da tako kupim stan ili ne?

    U naprijed hvala,

    MNT

  2. #2
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    za te pare ti nishta ne bih znala reci,ko zna oli ih ikad sve vidjet ,a neshto ocesh vjerovatno.
    Za te pare mozesh da kupish mali stan svuda po CG izuzev na primorju,a u nekom manjem gradu na sjeveru ,mozesh ladno i da ti ostane.(zavisi shto je za tebe mali stan ,ako je oko 40 kvadrata,mozhe se i u PG naci za te pare)
    dalje ti nishta ne umijem reci

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dvije sobe, nevniboravak, kupatilo, i kuhinja (i balkon) je dovoljno, za mene. 75 kvadrata?

    Ali su pare problem posto niti vlada, ni banke ne mogu to da isplate. A ajd sad naci nekoga ko je lud da prodadne svoj stan za sifre koje samo stoju na racun .

    To je problem koji vec odavno samo raste, a i nikad se nece rjesiti posto vlada o tome neobraca paznju.


    Dali ima mozda neko jos dalje informacije od ovome?
    Last edited by MNT; 07-02-07 at 09:24.

  4. #4
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Dvije sobe, nevniboravak, kupatilo, i kuhinja (i balkon) je dovoljno, za mene. 35 kvadrata?

    Ali su pare problem posto niti vlada, ni banke ne mogu to da isplate. A ajd sad naci nekoga ko je lud da prodadne svoj stan za sifre koje samo stoju na racun .

    To je problem koji vec odavno samo raste, a i nikad se nece rjesiti posto vlada o tome neobraca paznju.


    Dali ima mozda neko jos dalje informacije od ovome?
    chek,chek,kako mislish da ti u 35 kvadrata stane dvije sobe, dnevni boravak,kuhinja i kupatilo?!
    Ja imam to sto si napisao pa dodaj josh trpezariju i wc i to ti je ,dobri moj MNT ravno 78 kvadrata!
    Vele da rijeshavaju ali polako ,ima se kad

  5. #5
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Restitucija mislis?
    Pa ovako. Sad drzava ima pare u fondu i moze da ti da vjerovatno 2 3 rate odjednom, i ostatak da pokusas da prodas do aprila za 0.60 ili 0,65e ako ne onda te pare moci ces da podizes na svakih pola godine po odredjen iznos(zavisi kolika ti je rata) .Medjutim, stanje je sad takvo, sto ne znaci da ces moci da ista podignes za nekih god dana ako drzava ne bude imala para.

    Zato imas tu soluciju sa nekrretninom. Medjutim , opet, malo koji investitor odnosno izvodjac radova da ce prihvatiti takav nacin placanja, jer se i njima ne isplati kao ni tebi muka sa obveznicama. Jedino neki dil sa drzavnom firmom da napravis pa da svi budu srecni i zadovoljni.

  6. #6
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    230
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prodaj te obveznice pa na berzu (ili u kladionicu)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    behind you
    Posts
    1,151
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zovi Robin Hud-a!

  8. #8
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Flippy View Post
    Zovi Robin Hud-a!
    Ne deri tako blesavo. Tamo u CG dolazi vise stranca da zivi nego sto svoj narod iz inostranstva dode. To nama (Crnogorcima iz inostranstva) Crna Gora po ovakvim situacijama sprijecava. Za nesto godina cemo biti stranci u svoju zemlju!

    @ Zvoncica: Oprosti mi moje greske :P.

    Zali ne omugucava drzava naprimer da njene objekte (stan u ovu situaciju) da u zamnjenu za pare? To bi isto bilo uredu, ali neznam dali drzava ima isto nekretnine? Oficiri Vojske Srbije i Crne Gore (Vojske Jugoslavije) su u PG dobijali velike stanove od drzave za sluzbu i dalje. Koliko je moguce da drzava to uvede za ove koji vec godinama cekaju pare? (Ne velike stanove da dijele nego po vrijednost naravno).
    Last edited by MNT; 07-02-07 at 09:23.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Ne deri tako blesavo. Tamo u CG dolazi vise stranca da zivi nego sto svoj narod iz inostranstva dode. To nam Crna Gora po ovakvim situacijama sprijecava. Za nesto godina cemo biti stranci u svoju zemlju!
    Stranci u svojoj zemlji bit` necemo nikad bez onaj ko imamo problema sa sobom i tako osjeca. Ja se tamo necu osjecat` nikad bez kao svoj na svome, pa makar nidje ne chula svoj jezik i ne vidjela svoj narod.
    No se lijepo pokupite svi i vratite doma, da se ne bi toliko sjekirali oko stranaca i da nam stranci ne bi nashe uzimali.
    Never Complain, Never Explain

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Stranci u svojoj zemlji bit` necemo nikad bez onaj ko imamo problema sa sobom i tako osjeca. Ja se tamo necu osjecat` nikad bez kao svoj na svome, pa makar nidje ne chula svoj jezik i ne vidjela svoj narod.
    No se lijepo pokupite svi i vratite doma, da se ne bi toliko sjekirali oko stranaca i da nam stranci ne bi nashe uzimali.
    Ja nebi da pokupim da imam nesto kad dodem na odmor dolje! Ja bi da kupim nesto tako da se mogu vratiti dolje da zivim u svoju otacbinu! (Ako ne znas: ja sam 100% pravi Crnogorac, tako da ne mislis da sam ja neki Rus ili dalje sa drugim interesima.)

    Lako je tebi sad pricati da se u svoju zemlju nikada neces osjecati kao da si u tudu. Bolje da prvo provedes to sve u praktiku pa onda govoriti.
    Tvoju reakciju samo mogu da podhvatim kao: ti kupi i kreci odakle si dosao, ne sjekiraj se za strance to je nas problem. A zaboravila si da i ja nesto imam da kazem u to, kao vi svi dolje. Crnogorac je u mene, i nista drugo. Tome imam puno i pravo, ne odustajem ili mijenam Crnogorkso drzavljanstvo! Vama kada su radiji stranci sa parama nego svoj narod. Nemam problema sa sobom, ali da kazem i vise naroda tu ideju, stranci u svojoj zemlji nose to, ne samo ja.

    Sramota da cujem od nekoga ovako nesto.
    Last edited by MNT; 07-02-07 at 09:40.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pobro, ako te nekolicina sad cuju sto pricas uzece ti drzavljanstvo na mah. Slabo divanis naski... a mozda te neko i obrise.

  12. #12
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    2,370
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kazi mi sta slabo pisem? Lako je tebi pricati, ja sam sve morao da naucim u inostranstvo bez ikakve skole.

    I pogledaj molimte tvoj post. Nikolina daje reakciju a ja na to moj odgovor. Nista vise nego logicno jel ne?

    Zbilja sta bi da kazes sa; a mozda te neko obrise? Da me banuju ili dalje? To je odluka moderatera, za to netrebas da se brines. Zasto da me skinu sa foruma, zbog tobos slabog divana naseg jezika.
    Last edited by MNT; 07-02-07 at 10:46.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To ti je još jedna od stvari koju moraš da naučiš - u CG se ljudi pregrubo šale, ali svi žive sa tim. Pa tako i ja ponekad pretjeram.... sorry!

    A za brisanje ćeš i sam vidjeti, kako se kojem moderatoru ćefne, nema pravila...

  14. #14
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Tvoju reakciju samo mogu da podhvatim kao: ti kupi i kreci odakle si dosao, ne sjekiraj se za strance to je nas problem.
    Nisam uopshte to mislila. Nego vi svi kojima neshto fali u CG a necete nishta, ali bash nishta da uradite da se to neshto promijeni, pravdajuci se time da se u CG loshe zhivi itd, dodjite i mijenjajte. Ili se ne zhalite na strance koji ulazhu i koji otvaraju po CG ono shto cemo mi i nasha djeca da koristimo i shto nama ostaje (nece ga Rusi u Rusiju ponijet`, niti ce to ikad njima pripast`, al dobro - to je druga pricha).
    A zaboravila si da i ja nesto imam da kazem u to, kao vi svi dolje. Crnogorac je u mene, i nista drugo. Tome imam puno i pravo, ne odustajem ili mijenam Crnogorkso drzavljanstvo! Vama kada su radiji stranci sa parama nego svoj narod. Nemam problema sa sobom, ali da kazem i vise naroda tu ideju, stranci u svojoj zemlji nose to, ne samo ja.

    Sramota da cujem od nekoga ovako nesto.
    Niko ti ne uzima pravo, ni ja ne zhivim u CG, al` se makar ne zhalim ni na koga i ni na shta. Mijenjaj - ne mijenjaj drzhavljanstva, tvoja stvar.
    Never Complain, Never Explain

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MNT View Post
    Lako je tebi sad pricati da se u svoju zemlju nikada neces osjecati kao da si u tudu. Bolje da prvo provedes to sve u praktiku pa onda govoriti.
    Ne zhivim u CG, i ne znam shto mi je lako prichat` niti shta to treba da sprovedem u praktiku.
    Never Complain, Never Explain

  16. #16
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    u pamet se crnogorci nekate de , ajd smirite se , nego elem ja radim u banci i pomoci cu sve shto treba , reci ti meni dje si ulagao pare, i dje si se raspitivao za to, tacne mi info daj pa da vidim shta ja mogu da iskopam od toga svega
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što si kidisala na čojeka?

  18. #18
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by simm View Post
    Što si kidisala na čojeka?
    Kidisala? Ja?
    Ja mu lijepo predlazhem shto da uradi, poshto vidim da se $ekira radi stranaca.
    Never Complain, Never Explain

  19. #19
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    sto vise stranaca to bolje, makar ovo malo jada od nas crnogoraca shto je poklopljeno malogradjanshtinom da ima sa kim gospodski da zivi u miru i kulturi
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  20. #20
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    sto vise stranaca to bolje, makar ovo malo jada od nas crnogoraca shto je poklopljeno malogradjanshtinom da ima sa kim gospodski da zivi u miru i kulturi
    Poznato je da Rusi šire kulturu i civilizaciju đe god se namole. Zato su ih na mediteranskoj obali Španije ljubazno zamolili da malo skalaju...

  21. #21
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pored rusa postoje i englezi i italijani i sl, a rusi koji su uzeli kuce su pristojna gospoda ,a ovi shto kupuju nake hotele sl jesu samo firme iza kojih stoje nai ljudi i placaju shto im treba , aj bez mene pusti me price takve da te zamolim,to je kao shto mi vazda pametujemo da su zapadnjaci ******, a mismo najpametniji jes coce vrvimo od pametluka pi muci mi se od nas
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  22. #22
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zamolice ih i kod nas veoma brzo, ne $ekiraj se, kad im zveknu po dzepu za svaki metar kvadratni. Ne znam samo shto ste se toliko istraumirali, ka` da ce neko pushtit` tamo za dz. da zhive stranci i da se shire.
    Neka nam oni ostave malo para, neka izgrade to shto fali, pa cesh vidjet` kako ce polako da pochnu da se vracaju u svoju milu mother Russia kad otanjaju dzepovi od poreza.
    Never Complain, Never Explain

  23. #23
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sparco, ja sam mislio da su ti stranci i na tebe proširili kulturu, npr. kulturu dijaloga, kad ono - nijesu!
    Last edited by simm; 07-02-07 at 12:38.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    4,585
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Neka nam oni ostave malo para, neka izgrade to shto fali...
    Ka' što je sve proćetalo otkad se pokupova ta privreda i to...

  25. #25
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    mozda i jes , nadji mi sto nije, nadji mi kome to hvali sto zivotati, nadji mi ko se lose nosi, ko ima los fon, ko nema auto,nadji preko dana i preko noci lose lokale tj prazne, nadji ko nij dosao nedje i snasao se za shta god, bitno je da pare stizu i kruze pa cemo lako za sve, ne moze nisrta preko onic ,a zadnjih 15 godina smo mi i previse dobro zivjeli, nego ne umijemo bit zahvalni niti cijeniti nista ,sve neka pasiva kao ti i takvih ima milion zato ne cvejta sve , nego muka me vise da se raspravljam ajd cao,
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako Zaraditi Velike Pare Uz Sto Manje Utrosenog Vremena
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 11-12-11, 23:21
  2. Komad sa pjevanjem i pucanjem
    By Arhont in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 16
    Last Post: 27-02-06, 07:01
  3. Pare, pare, pare...
    By Chegevara in forum Sve i svašta
    Replies: 33
    Last Post: 27-09-04, 08:44
  4. Ko ne vrati kredit jednoj banci bez problema ga dobija u dru
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 12-07-04, 10:50
  5. Smesni slucajevi kada su zrtve poginule ili ranjene
    By Trinity from Zion in forum Sve i svašta
    Replies: 22
    Last Post: 03-04-04, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •