Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 56 of 56

Thread: sta pokloniti kad vazni datumi dodju

  1. #51
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    uvjek kad moram da kupim poklon poludim, jer pojma nemam sto je pravi izbor! jedno vrijeme je tu trgovinu obavljala sestra zna mene, a ja sam samo urucivala


  2. #52
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja ako znam jad me zna. Evo rasporeda za mjesec April
    majka, tata i momak u isti dne, drugarica... Al muka mi je izabrat, znate ono kad ispucate se dobre ideje, one klasicne, koje vazda upale - parfem, kais i novcanik, majicu......
    Last edited by kuglica; 07-03-07 at 11:42.
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  3. #53
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    muka

    svadba u nedjelju, pjevati se mora...

    jesu li se mijenjali obicaji sto se tice poklona na svadbama, cuo sam da je sada uobicajeno da se u kovertu spusti koji euro i uz bocu ostavi na mjestu odredjenom za poklone.

    Jel ima neko iskustava sa svadbama - tj poklonima koji su svadbi vezane, skorije?

    Sta je prihvatljivo pokloniti i na koji nacin?

  4. #54
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    u zadnje vrijeme je taman to postalo uobicajeno - pare u kovertu i domacici u ruke!
    ne znam za sta ces se ti odluciti, ali ljudi praktikuju da kupuju stavri za domacinstvo, znas kao "kuce se", pa im kupuju tekve stvari.

  5. #55
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,260
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    postujem, ali sta ako se poklopim sa tetkom od nekoga staroga svata koji je fritezu kupio...


    ovo sa kovertom mi je jako prakticna stvar, niti se ja mucim oko izbora poklona niti se mladenci gadjaju sa duplim stvarima. Jedina stvar kod toga je sto sam pauzirao sa vjencanjima par godina pa me zanima protokol novog obicaja sa kovertama. Nasi su ljudi cudni kad se obicaj prekrsi. I kolika je "kotizacija" po covjeku za svadbu? Zavisi li to od licnog osjecaja i mogucnosti gosta ili postoji opste-usvojena kvota?

  6. #56
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    bocu, viskija, sad je to moderno, a nekad je domaca loza bila number 1...sto se koverte tice, zavisi kome ides na svadbu...ako te je neko pozvao, a ti ne znas zasto, onda je 50 eura sasvim pristojno...ako ti je neko blizak, po bilo kojem osnovu, onda ispod 100 nemas sto ic', a bogomi i do 500 se krece...zavisi od stepena bliskosti pa do finansijskih mogucnosti!
    Najboljeje ako vas vise ide pa se lijepo na gomilu skupite i predate zajednicku kovertu, i to onda bude i$aaaaaaa...eto tako pa se vidji.

    Mnogi se odluce za duseke i jorgane, jer se to moze naci prilicno jeftino, pa jos 50 eura mladoj u torbicu i prodju sa manje od 100 eura a gabaritnije je...a vidju da se kod izuzetno bliskog srodstva krediti koriste, pa se kupi masina za ves, sudove, sporet...na godinu dana po 15, 20 eura mjesecno i puna kapa...u zdravlje kredita mladenci dobiju sto ih nije sledovalo

    Ovo oko protokola je razlicito od kraja do kraja...obicno se dodje sa flasom, pa na polasku, kad krenes doma, mladenci te sa namjerom isprate, ti se izljubis s njima i mladoj dodas koverat...ako si stavio malo para nemoj se potpisivat, a ako si stavio dosta onda s ei potpisi da znaju od koga je hahahaahahhaha
    Vidim u poslednje vrijeme da se kod nekih koverte daju cim se dodje?! Najbolje ti je na odlasku, tu sigurno neces pogrijesit.
    Last edited by zvoncica; 24-09-08 at 14:18.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •