Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast
Results 151 to 175 of 212

Thread: Ai

  1. #151
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Cijelu listu sam pogledao.

    Ex Machina mi je odgovarala dosta tada, kad AI još nije ni bilo (barem zvanično), kraj je najbolji.

    Westworld me navodila na neka egzistencijalna pitanja, pa i paranoju. Westworld je dosta dobra sa dijelom đe Hopkins glumi.

    Trebali su stavit i Mr. Robot seriju, iako nije vezana za AI direktno, jeste za svijet informatike, psihologije, filozofije, politike, samim tim i indirektno na svijet koji će nastati... Pa naziv serije je Mr. Robot...

    Blade Runner, Terminator i ostalo su klasici.

    A i Wall-E sam ponovo gledao prije 3 dana. Drugačiji je osjećaj sad posle toliko godina.

    Her je takođe sjajan sa Feniksom...
    Ako nisi, pogledaj Upgrade. Od svih AI filmova, ovaj mi se najvise dopao.
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  2. #152
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,994
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Meni je ostavio utisak film Automata.
    Baš drugačije.

    Poslato sa kornjo komunikatora P50
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  3. #153
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    ChatGPT-5 će imati i sopstveni integrisani univerzitet kako kaže OpenAi, Sam Altman. Znači na laptopu ili mobilnom telefonu ćete moći da studirate i završite. Ne vjerujem da će biti standardan način učenja i polaganja. Jer to bi bila besmislica. Uvešće revoluciju u visoko obrazovanje jer će biti dostupno cijeloj planeti za jedno 20$ mjesečno.

    Pitanje jedino koje bi kao skeptik postavio, šta će ti ljudi raditi sa znanjem koje ChatGPT-5 već sam sprovodi svuda, bez ikakvih problema? Ne treba niko da "odmijeni" Robota. Ne umara se i ne ide u penziju.

    Zamišljam to kao više neki oblik univerzalnog obrazovanja. Nešto kao visoka škola - gimnazija. A onda potom i specijalizacija za neke od AI pravaca i tehnologija. Već sad imaju neke karijere jako plaćene u toj oblasti, ali mislim da će se s vremenom još jako puno otvoriti mogućnosti. Samo trebaju ponuditi to unaprijed, da se ljudi spreme za prekvalifikacije i kvalifikacije. Mislim da će obični narod najviše koristi imati, jer za male troškove dobiće vrhunsko obrazovanje i mogućnosti. Naročito obični narodi Afrike, jer su dobili Starlink skoro. Prešli ljudi sa dial-upa na Starlink. To je kao da su vozili Jugo i sjeli u Ferari. Zatim narodi Južne Amerike, Balkanci, Azijati i ostali. Biće dobro globalno balansiranje znanja.

    A onda se ide u nadgradnje ChatGPT-5 koji neće imati ograničenja kao ovi dosad. Nego će se svaki čas dopunjavati novim sadržajima i idejama. A kad uleti quantum computing, to će biti napredak od 1000 godina za kratko vrijeme. Bukvalno je smiješno sve sad oko tehnologija... Šta dolazi.

  4. The Following User Says Thank You to Saruman For This Useful Post:


  5. #154
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,865
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Evo jedno pitanje za jutarnje štucanje

    Zašto chatgpt daje odgovore, koji da kažem potvrđuju moj način razmišljanja, a u suprotnosti su npr. sa prosječnim DeeFovcem?
    Love, peace and respect.

  6. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  7. #155
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,565
    Thanks Thanks Given 
    1,969
    Thanks Thanks Received 
    2,579
    Thanked in
    1,105 Posts

    Default

    A ti si arijevac e kako si lud crka ... ne...

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  8. #156
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,001
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Evo jedno pitanje za jutarnje štucanje

    Zašto chatgpt daje odgovore, koji da kažem potvrđuju moj način razmišljanja, a u suprotnosti su npr. sa prosječnim DeeFovcem?
    Zavisi kakva sI postavljao pitanja. Uglavnom bi trebao dobiti odgovor koji odgovara onom cim se vecina slaze uz dodatak koji obuhvata i drugu stranu.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  9. #157
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default


  10. #158
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quantum computing je strašna stvar. A sad kako nekako razmišljam o tome, ja mislim da je on u upotrebi već neko vrijeme aktivno samo to nisu obznanili.

    Zato je vakcina za koronu nastala u vrlo kratkom roku.

    Zato što je quantum computing svojim nevjerovatno brzim prepoznavanjem patterna, data analizom, matematičkim i ostalim kalkulacijama došao do riješenja za vakcinu. U ovom tekstu se spominje da će Quantum computing uticati na razvoj vakcina dosta ubrzano, ja mislim da je već uticao, i da je enigma oko vakcina riješena.

    Tj. da je jedina teorija zavjere, da je zapravo Quantum kompjuter napravio vakcinu.



    https://www.digicert.com/blog/the-im...ing-on-society

    THE IMPACT OF QUANTUM COMPUTING ON SOCIETY

    Dalje, oko kriptografije, najvjerovatnije sve one aplikacije kriptovane je provalio Quantum kompjuter, a nije bilo backdoora. Znači desilo se to da je Quantum kompjuter prosto razbio na komade šifrovane aplikacije. Nije tu bilo nikakvog tradicionalnog hakovanja i podmetanja lazne špijunske aplikacije. Quantum je razbio tu kriptografiju za 5 sekundi.

    Što se tiče finansija, mislim da smo izbjegli globalnu finansijsku katastrofu zahvaljujući nekom Quantum kompjuteru. Inače bi dosad, posle ovoliko haosa, zaista nastao dar mar na svakoj berzi i svuda sirotinja.

    Quantum kompjuteri rade već dosta vremena, izgleda, i riješavaju mnoga pitanja. A ako je povezan i sa Machine Learning i Artificijelnom Inteligencijom u nekim tajnim laboratorijama, onda je moguće i da utiče na sve ove procese da se ovako dešavaju.

  11. #159
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default



    Last edited by Saruman; 03-07-23 at 12:01.

  12. #160
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Razmišljam o Quantumu i AGI/AI tehnologiji. Pa na osnovu svog toga razmišljanja, mislim da u ovom baš sad trenutku. Quantum kompjuteri + Machine Learning + Artificial Intelligence mogu da na osnovu sveukupne data analize, patterna i svega u svijetu, izračunaju matematički, pazi sad, IDEALNI SVIJET.

    Da ne kažem, UTOPIJU, ali matematički i naučno dokazanu UTOPIJU.

    UTOPIJA, ali Quantum utopija, robota i ljudi, svega ostalog.

    Quantum može da izračuna riješenje ljudske egzistencije. Šta nam fali, ne fali, šta treba i ne treba, i dođe do finalne konkluzije. Ako je upit u Quantumu to da je UTOPIJA. Daće i riješenje.

    U drugom slučaju, može i Pakao da bude.

    Evo jedan AI generisan, maloprije ja nešto upitao.

    Quantum svijet.


  13. #161
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,602
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Ako već nijesi, odgledaj mini-seriju DEVS.

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  14. #162
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Ako već nijesi, odgledaj mini-seriju DEVS.

    Sent using Tapatalk
    Najgori ikad francuski filozof, Jean Paul Sartre, je rekao da je samoubistvo jedina slobodna volja.

    Ne znam je li samoubistvo jedina slobodna volja, Kami smatra da je to najvaznije iliti jedino vazno filozofsko pitanje.

    Ali zamišlja Sizifa srećnog ipak, onako od muke ga tako zamišlja. I veli, smisao je pronaći nešto što će te spriječiti da ispuniš Sartrovu slobodnu volju samoubistva.

    Ali znam da ni zivjeti nije ništa novo.

    Svijet je ovaj radostima ubog nešto.

    Bio je Napoleon, Staljin, Mao, Dzingis Kan i Hitler, pa moze i Quantum, što se mene tiče, Sizif treba potkočit kamen malo i stati.

    Kud puklo, da puklo. Neo Ludisti ne kontaju da je sasvim svejedno sve što radimo. Pakao je isto OK mjesto. Sve je do percepcije. Mozda i u Paklu ima srećnih.
    A u Raju nesrećnih i depresivnih.

    To me podsjeti na onaj vic, kaze, Mujo i Haso znali đe će koji da ode, u Raj i Pakao, kad umre i dogovore se da nazovu jedan drugog. I veli Mujo, kako je Haso kod tebe...Haso odgovara, šouuuuu, zurke, muzika, trebe, droga, alkohol, ludilo u Paklu, a ti kako si.

    Kaze Mujo, evo sami ja i Muhammed alejhi selam.

    Nek mi Bog oprosti, ako postoji.

    Dobra je serija Devs.

  15. #163
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Quantum computing je strašna stvar. A sad kako nekako razmišljam o tome, ja mislim da je on u upotrebi već neko vrijeme aktivno samo to nisu obznanili.

    Zato je vakcina za koronu nastala u vrlo kratkom roku.

    Zato što je quantum computing svojim nevjerovatno brzim prepoznavanjem patterna, data analizom, matematičkim i ostalim kalkulacijama došao do riješenja za vakcinu. U ovom tekstu se spominje da će Quantum computing uticati na razvoj vakcina dosta ubrzano, ja mislim da je već uticao, i da je enigma oko vakcina riješena.

    Tj. da je jedina teorija zavjere, da je zapravo Quantum kompjuter napravio vakcinu.



    https://www.digicert.com/blog/the-im...ing-on-society

    THE IMPACT OF QUANTUM COMPUTING ON SOCIETY

    Dalje, oko kriptografije, najvjerovatnije sve one aplikacije kriptovane je provalio Quantum kompjuter, a nije bilo backdoora. Znači desilo se to da je Quantum kompjuter prosto razbio na komade šifrovane aplikacije. Nije tu bilo nikakvog tradicionalnog hakovanja i podmetanja lazne špijunske aplikacije. Quantum je razbio tu kriptografiju za 5 sekundi.

    Što se tiče finansija, mislim da smo izbjegli globalnu finansijsku katastrofu zahvaljujući nekom Quantum kompjuteru. Inače bi dosad, posle ovoliko haosa, zaista nastao dar mar na svakoj berzi i svuda sirotinja.

    Quantum kompjuteri rade već dosta vremena, izgleda, i riješavaju mnoga pitanja. A ako je povezan i sa Machine Learning i Artificijelnom Inteligencijom u nekim tajnim laboratorijama, onda je moguće i da utiče na sve ove procese da se ovako dešavaju.
    Niti je bio quantum niti backdoor, osim kod one honey pot sto je FBI ili neka druga njihova agencija napravila, pa su ih u real time citali i snimali.

    Sent from my phone

  16. #164
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Niti je bio quantum niti backdoor, osim kod one honey pot sto je FBI ili neka druga njihova agencija napravila, pa su ih u real time citali i snimali.

    Sent from my phone
    Hakovao je Tito i UDBA brate onda. A mozda i Čaušesku Sekuritatea je pravila honey pot.

    A đe, majkoni, PGP probijaju za 9 sekundi, superkompjuteri. I o tome se pisalo još prije 3 ili 4 godine.

    Da li je superkompjuter ili quantum kompjuter, nije ni bitno, ali quantum bi bio dosta logičniji, s obzirom da se uticalo na mnogo drugih instanci i prilika. Koronavirus.

    Sad kapiram da su svi izbori u Americi namješteni i laz, mada sam to znao i dosad, ali nisam znao metodu. Ali ne ljudskim faktorom. Nego superkompjuter ili quantum im završi to kolko im treba glasova i odakle, na CNN da se pohvali onaj John King, koja sprdnja. Neka proglase Diktaturu Quantuma, da počinemo i znamo ko vlada više u p---- materinu.


  17. #165
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Hakovao je Tito i UDBA brate onda. A mozda i Čaušesku Sekuritatea je pravila honey pot.

    A đe, majkoni, PGP probijaju za 9 sekundi, superkompjuteri. I o tome se pisalo još prije 3 ili 4 godine.

    Da li je superkompjuter ili quantum kompjuter, nije ni bitno, ali quantum bi bio dosta logičniji, s obzirom da se uticalo na mnogo drugih instanci i prilika. Koronavirus.

    Sad kapiram da su svi izbori u Americi namješteni i laz, mada sam to znao i dosad, ali nisam znao metodu. Ali ne ljudskim faktorom. Nego superkompjuter ili quantum im završi to kolko im treba glasova i odakle, na CNN da se pohvali onaj John King, koja sprdnja. Neka proglase Diktaturu Quantuma, da počinemo i znamo ko vlada više u p---- materinu.

    Nije svaki hack brute force, ima nesto i u social engineeringu, a i u prijetnjama dugim kaznama zatvora

    Sent from my phone

  18. #166
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Nije svaki hack brute force, ima nesto i u social engineeringu, a i u prijetnjama dugim kaznama zatvora

    Sent from my phone
    Naravno da nije svaki hack brute force, ustvari nije ni ogromno dobar dio. Social engineering je zapravo svaki hack, BIO. Ali je CIA sa Vault7 i ostalim pokazala šta može. A zamisli šta tek imaju, ako im je procurjelo ono iz Vault7 na wikileaks, jer kad procuri, to znači da se više ne koristi nego da imaju update. Takođe ni Pegasus ni PRISM. Sve je to prošlost. Imaju Quantum computing i to je sve više postaje jasno kako se pojedini događaji odvijaju. Ako korporacije sad već govore o kućnim quantum računarima o čemu mi pričamo? Alo?

  19. #167
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Naravno da nije svaki hack brute force, ustvari nije ni ogromno dobar dio. Social engineering je zapravo svaki hack, BIO. Ali je CIA sa Vault7 i ostalim pokazala šta može. A zamisli šta tek imaju, ako im je procurjelo ono iz Vault7 na wikileaks, jer kad procuri, to znači da se više ne koristi nego da imaju update. Takođe ni Pegasus ni PRISM. Sve je to prošlost. Imaju Quantum computing i to je sve više postaje jasno kako se pojedini događaji odvijaju. Ako korporacije sad već govore o kućnim quantum računarima o čemu mi pričamo? Alo?
    Ne kazem da nemaju samo da ono nije hakovao kvantni kompjuter. A kod njih je NSA tip of the spear za te stvari

    Sent from my phone

  20. #168
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaf7 View Post
    Ne kazem da nemaju samo da ono nije hakovao kvantni kompjuter. A kod njih je NSA tip of the spear za te stvari

    Sent from my phone
    A oni su od Snowdenove epopeje tad izvršili takav cyber udar na građane ne samo USA nego svijeta, da je smiješno ono što je Snowden objavio.

    I to su ih pustili, i njega i Chelsea Mannings, očigledno im je trebao veliki update softvera i budžet. Ne vjerujem ni Snowden ni Mannings da su neki buntovnici. Nego samo da zaplaše narod iskorišćeni. Agenti klasični. FUD, fear, uncertainty, doubt. Ponekad hakovanje nije linearno usmjereno na određenu metu, no na cijeli svijet! I to su odradili veličanstveno. Naročito volim Viber kad upalim i lijepo mi piše da je razgovor end-to-end zaštićen.
    A ono tamo Man-in-the-Middle softver za nadzor komunikacije iz 10 zemalja svijeta agencija. Sirotiljo, i bogu si teška.

    Jbg. Quantum će doći glave svakom, pa i njima.

  21. #169
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    A oni su od Snowdenove epopeje tad izvršili takav cyber udar na građane ne samo USA nego svijeta, da je smiješno ono što je Snowden objavio.

    I to su ih pustili, i njega i Chelsea Mannings, očigledno im je trebao veliki update softvera i budžet. Ne vjerujem ni Snowden ni Mannings da su neki buntovnici. Nego samo da zaplaše narod iskorišćeni. Agenti klasični. FUD, fear, uncertainty, doubt. Ponekad hakovanje nije linearno usmjereno na određenu metu, no na cijeli svijet! I to su odradili veličanstveno. Naročito volim Viber kad upalim i lijepo mi piše da je razgovor end-to-end zaštićen.
    A ono tamo Man-in-the-Middle softver za nadzor komunikacije iz 10 zemalja svijeta agencija. Sirotiljo, i bogu si teška.

    Jbg. Quantum će doći glave svakom, pa i njima.
    Eh sad, to sto je Snowden objavio je bio ogroman udarac za njih, jednostavno neke stvari su bile nezamislive da su uopste moguce a kamoli da ih oni aktivno rade, i to ne samo neprijateljima vec i svojim saveznicima. Tako da ne vjerujem u to.

    Sjecam se kako se viber slusao prije enkripcije, jednom je cak bio u srbijanskim novinama tekst oko javne nabavke softvera za presretanje vibera od neke slovenacke firme. Sad njega i whatsapp tako vise ne mogu da presrecu, ali mogu da ti direktno hakuju mob i gledaju sta kucas prije tj izvan enkripcije. U teoriji mozes biti zasticen od balkanskih sluzbi ali od USA ne, ali i to je mnogima vise nego dovoljno.

    Sent from my phone

  22. #170
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Druže, pa oni ti instaliraju rootkit na sve uređaje, pa jedino da sve pobacaš u rijeku, i kupiš nove, koje će odmah rootkit hakovati, i opet da baciš. Ne možeš se zaštiti od masovnog nadzora. To je činjenica. Ali reći ću jedno, bilo bi dobro da se ukine privatnost. Znači da totalno ukinemo privatnost - osnovno pravo. Da ja znam ko me prati, da oni znaju šta ja radim. I da smo svi srećni i zadovoljni.

    Ukidanjem privatnosti ovaj svijet bi postao raj na Zemlji.

    Uopšte nisam sarkastičan (što je možda najgore), nego sasvim ozbiljan. Sad bih pristao da se u globalu ukine privatnost svih. Znači nemaš pravo ni na kakve mućkalice. Ali nema ni agencija da te prate. Sve se zna o svakom. Ionako se sve zna. Ali ovo bi bilo zvanično i zakonski naređeno. Ukinuta privatnost.

    E onda bih volio da vidim ponašanje nekih.

  23. #171
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Kako da ja instaliram taj rootkit na ženin telefon

  24. #172
    Join Date
    May 2009
    Location
    Straovina
    Posts
    4,397
    Thanks Thanks Given 
    492
    Thanks Thanks Received 
    587
    Thanked in
    437 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    Kako da ja instaliram taj rootkit na ženin telefon
    Ako baš stvarno hoćeš da imaš permanentni i zauvijek pristup zeninom telefonu, ma šta uradila, izbrisala, resetovala telefon i nosila ga na popravku.
    Dovoljno je da skineš Android Rootkit LuigiVampa92...

    https://github.com/LuigiVampa92/unlo...-backdoor-demo

    Sve što trebaš da uradiš je da imaš Kali Linux na kompjuteru, njega mozes skinuti i na flešku bootovati, bez instalacije. Da podesiš ovaj reverse shell payload, log jer izbacuje tamo informacije da je rootkit instaliran, jer ovo je demo naučna verzija. Moraš imati AndroidSDK instaliran i Python3. Ovaj rootkit nije toliko slozen, on daje injekciju magiskinita, povezanog sa SELinux zaduzeni za kontrolu roota Androida, u boot particiji Android telefona, dakle, u onoj koja pokreće čitav operativni sistem smartfona. Ne znam koliko antivirus i antirootkit programa prolazi. Mada, svejedno, ako nema nikakav antivirus instaliran, neće se nikad ni interesovat, jer rootkit ne odaje nikakve znake da je prisutan. Ne koči, ne prekida telefon. Rootkit samo prisluškuje, prednju kameru, zadnju kameru, snimak ekrana, sve moguće operacije, poruke i pozive na telefonu i ostalo, kao kačenje USB, punjenje teleona i slično. Dakle, kao da ga i ti koristiš, jer se i zove BACKDOOR.

    Ali za sve to tek posebno nakon instalacije rootkita moraš dati sam sebi privilegije u Androidu. Naravno, sa udaljene lokacije pa da je iz Amerike, jer tada već imaš potpunu kontrolu nad telefonom. Mislim da se moraju ili kroz Kali Linux ili nešto instalirati payloads koji se tiču svega toga oko prisluškivanja i snimanja telefona.

    Pokreneš TWRP na Androidu, zatim odradiš i backup jer ako ti se pokvari telefon nešto a rootkit ostane, ostaće tu zauvijek, dok se ne flashuje memorija telefona kod majstora ili nešto.

    $ adb sideload zip_reverse_shell_install.zip
    $ adb pull /tmp/backup_original_partitions


    ///


    Ovaj post je samo u naučne i DEMO svrhe, svaka šteta nastala iz ovoga posta nije moja krivica, ograđujem se kao naučnik.

  25. #173
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    914
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Saruman View Post
    Ako baš stvarno hoćeš da imaš permanentni i zauvijek pristup zeninom telefonu, ma šta uradila, izbrisala, resetovala telefon i nosila ga na popravku.
    Dovoljno je da skineš Android Rootkit LuigiVampa92...

    https://github.com/LuigiVampa92/unlo...-backdoor-demo

    Sve što trebaš da uradiš je da imaš Kali Linux na kompjuteru, njega mozes skinuti i na flešku bootovati, bez instalacije. Da podesiš ovaj reverse shell payload, log jer izbacuje tamo informacije da je rootkit instaliran, jer ovo je demo naučna verzija. Moraš imati AndroidSDK instaliran i Python3. Ovaj rootkit nije toliko slozen, on daje injekciju magiskinita, povezanog sa SELinux zaduzeni za kontrolu roota Androida, u boot particiji Android telefona, dakle, u onoj koja pokreće čitav operativni sistem smartfona. Ne znam koliko antivirus i antirootkit programa prolazi. Mada, svejedno, ako nema nikakav antivirus instaliran, neće se nikad ni interesovat, jer rootkit ne odaje nikakve znake da je prisutan. Ne koči, ne prekida telefon. Rootkit samo prisluškuje, prednju kameru, zadnju kameru, snimak ekrana, sve moguće operacije, poruke i pozive na telefonu i ostalo, kao kačenje USB, punjenje teleona i slično. Dakle, kao da ga i ti koristiš, jer se i zove BACKDOOR.

    Ali za sve to tek posebno nakon instalacije rootkita moraš dati sam sebi privilegije u Androidu. Naravno, sa udaljene lokacije pa da je iz Amerike, jer tada već imaš potpunu kontrolu nad telefonom. Mislim da se moraju ili kroz Kali Linux ili nešto instalirati payloads koji se tiču svega toga oko prisluškivanja i snimanja telefona.

    Pokreneš TWRP na Androidu, zatim odradiš i backup jer ako ti se pokvari telefon nešto a rootkit ostane, ostaće tu zauvijek, dok se ne flashuje memorija telefona kod majstora ili nešto.

    $ adb sideload zip_reverse_shell_install.zip
    $ adb pull /tmp/backup_original_partitions


    ///


    Ovaj post je samo u naučne i DEMO svrhe, svaka šteta nastala iz ovoga posta nije moja krivica, ograđujem se kao naučnik.
    Naravno da sam se šalio A i ako je i postojala potreba ja onda kasnim već nekihhh 10, 15 paaaa i 20 godina
    Stvarno se radujem činjenici da ću "nekad" imat priliku da dobijam potrebne informacije od ASI-ja. On je već sad krcattttt zanimljivim iformacijama, ali ko to zna kad će nam biti dopušteno ..... A svakako da hoće jer između ostalog da bi vladari iz sjenke LAKŠE ostvarili svoje ciljeve moraju stvoriti neki kontrolisani haos

  26. #174
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Sve je to ok ali opet ti treba fizicki pristup telefonu na neko vrijeme(5-30min?), i otkljucan ili da se moze otkljucati bootloader.

    Sent from my phone

  27. #175
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Inace sky-ecc je bio odlicno uradjen sistem, taj nivo sigurnosti obicnom korisniku jos niko nije pruzio, nije bez razloga postao toliko popularan. Medjutim cim je broj kriminalaca koji ga koriste narastao, postao je masna meta za evropske policije i svako ko bar nesto zna o tome a i o istoriji bi bjezao glavom bez obzira. Ali vecina njih nema pojma o tome, uzeli i koriste na preporuku "kolega", ko jagnjad na klanje.
    Osim popularnosti druga mana mu je bila sto su lagali da server brise poruke posle nekog vremena, da je brisao na 7 dana kao sto bi i trebalo ne bi ni djelic od ovolikog materijala ostalo.


    Sent from my phone

  28. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


Page 7 of 9 FirstFirst ... 3456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •