Quote Originally Posted by Caesar View Post
Najvecim dijelom se radi o tome. Nedje sam napisao da je velika greska misliti van onog potrebnog za prehraniti se, napojiti se i ugrijati se ali evo sad i rashladiti se. Mozak van toga se upušta u suđenja i ocjene vrijednosti. Pa se zakači za nešto. Pa to nešto stvara zavisnost i želju. A neispunjenje cilja bijes rađa. Poremeti se um koji ponavlja matricu. I tako vrzino je to kolo i ono što ošteti čovjeka. Misao je povezana sa dahom. koliko samo se srce ubrza i dah poremeti toga često nismo svjesni ako namjerno ne obratimo pažnju na to. Pluća i srce pa i sve ostalo što se više rabi kraće traje. Znam po đonu od cipela. Mi to primjetimo samo kad nas neko nagrdi ali promjena je primjetna i na mikronivou ako se obrati pažnja. Radosti i tuge iste su. Bolesti? U najvećem broju slučajeva su stanje duha. Neko kaže karma. Al isto je to.
Korištenje ustaljenih matrica dovodi do zasićenja a često i bezizlazne situacije.
Upravo prvi video što je solid postavio daje mnoge odgovore na temu.
Ovaj Rus inače fizičar ima odlične eksperimente na temu neuronauke tako da u većini slučajeva to što govoriš ima naučne osnove.