Page 7 of 127 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast
Results 151 to 175 of 3153

Thread: Parlamentarni izbori - 11. jun 2023.

  1. #151
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Istraživanje urađeno 4-8.aprila kaže:
    PES 27.3
    DPS 22.4
    DF 13.1
    DCG 9.5
    ...

    Između 13% i 14% će pripasti strankama koje neće preći cenzus

    Како да сачувамо овај пост још два мјесеца, да упоредимо са јунским резултатима?
    Дако ЦЕДЕМ одради своје истраживање прије избора...
    Last edited by Mstislav; 09-04-23 at 22:26.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  2. #152
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Mislim da ce demokratski front imati vise glasova na parlamentarnim izborima nego njihov lider Andrija Mandic sto je dobio u prvom krugu izbora za predsjednika Crne Gore.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  3. #153
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Kako?

  4. #154
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Mislim da ce demokratski front imati vise glasova na parlamentarnim izborima nego njihov lider Andrija Mandic sto je dobio u prvom krugu izbora za predsjednika Crne Gore.
    Potpuno sam ubijedjen u to. Jednostavno, izbušen od udbe nije imao šansi. Drugo, matriks da nema šansi u drugom krugu protiv Djukanovića ga je zakucao, da su, vjerujem, mnogi stalni glasači Fronta glasali Milatovića u prvom krugu. Prosto, tolika je mržnja Frontovaca prema Dps i Milu da su spremni i na takav potez.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  5. #155
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,343
    Thanks Thanks Given 
    517
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    369 Posts

    Default

    Brzo se zaboravio Spaićev handmade suficit
    Kako će ovih 1000 da izvaja ima oči da bole, 27.3
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  6. #156
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,431
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    877
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Istraživanje urađeno 4-8.aprila kaže:
    PES 27.3
    DPS 22.4
    DF 13.1
    DCG 9.5
    ...

    Između 13% i 14% će pripasti strankama koje neće preći cenzus
    Baš mi nema logike da df uzme manje od 19% koliko je mandic imao na predsjednicke izbore jer to je baš ono df hard core glasačko tijelo koje ih neće napustit kad su spremni mandu zaokružit, a mogu imat i više jer ima dosta glasača df koji nisu htjeli mandu glasat lično ali će glasat df kao listu....

    Mada ništa novo, navikli smo da dfu daju 12-13% ankete a da oni zakucaju 20+% lagano...
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  7. #157
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,716
    Thanks Thanks Given 
    1,260
    Thanks Thanks Received 
    884
    Thanked in
    578 Posts

    Default

    Narod nije htio da glasa Mandica jer ko bi normalan njega glasao, ali DF kao koalicija ide lagano na 25% posebno sad kad dobiju najjaca gradska preduzeca u PG.

    Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  8. #158
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,149
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,993
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако није проблем можете ли да поткријепите своје ријечи неким доказима? Да не буде да пишете нешто на основу својих личних осјећања повријеђених потписивањем ТУ.



    Док чекам одговор, ево мало истраживања ЦЕДЕМА гдје се може видјети рејтинг УРА-е :


    септембар 2020. 8.3%

    јун 2021. 6.4%

    децембар 2021. 6.2%

    (ура прави владу са дпс-ом)

    јун 2022. 4.8.%

    (потписује се ТУ)

    децембар 2022. 4.9%


    Зашто је рејтинг пао са мало више од 6% на мало мање од 5% мислим да је јасно сваком ко хоће да види.

    Ко неће није ни битно, вјероватно мисле да УРА нема цензус.......
    Ahahahahahahaha, nastavniče Mstislave, izvinite što ste ovako dugo čekali odgovor

    Prvo, kolega Bugi i ja nismo rekli istu stvar, da bi nam davao jednak komentar i zadavao jednak domaći zadatak.
    On je reko da je URA potpisivanjem TU izgubila građanska svojstva, a ja da je njen pad otpočeo sa TU, i da je podršku gubila zbog napuštanja platforme na kojoj je dobila glasove, a ne zbog rata u ukrajini, kako reče kimmi.

    Drugo, znam da voliš statističku analitiku, ali, eto, čisto da znaš, statistička istraživanja nisu konačni materijalni dokaz. To bi, u ovom slučaju, bio samo rezultat na izborima.
    Dalje, obrati pažnju da konkretna istraživanja koja navodiš uopšte nisu koncipirana da predikuju rezultat/snagu partija, već trendove u percepciji ispitanika u odnosu prema ukupnim političkim zbivanjima, i služe za procjenu političkih kretanja u društvu i državi. Zato se i zovu istraživanja političkog javnog mnenja, a ne izborna anketa.
    Zato su im i pitanja onako specifična. I, ključno, baš zato, tamo kod procjene koliko bi ko dobio iduće neđelje na izborima, fali skoro najbitniji detalj: broj neopredijeljenih ispitanika.
    Bez obzira da li to ne znaš, ili ti ne odgovara da znaš, evo da olakšam: na prvom od istraživanja koje navodiš, broj neopredijeljenih je bio skoro nulti. Što je i logično u onoj vreloj post-avgustovskoj euforiji. Na poslednjem, bio je blizu 20%.
    Elem, da bi ta istraživanja mogao da koristiš za to za što si ih iskoristio, mora da znaš i te podatke, koje nemaš, i da onda i taj broj neopredijeljenih rasporediš po istom ključu. Što će ti promijeniti konačan rezultat, i to ne beznačajno. Da ne pominjem i da su rezultati međusobno slabo uporedivi jer su procjene rađene na pretpostavkama različite izlaznosti: Neka su rađena na manje od 71%, neka na više od 75%.

    Konačno. Ako želiš da vidiš koliko su istinski upotrebljiva za to za šta si ih ti upotrijebio, POGLEDAJ REZULTAT PES-a NA POSLEDNJEM ISTRAŽIVANJU (decembar 2022): Oko 15%.
    A bukvalno su zakucali blizu duplo od toga.
    Razlog za toliki promašaj je upravo ono što sam ti gore naveo.
    I da bi ova istraživanja mogao da koristiš za tu svrhu, mora da odradiš kompletnu analitiku, za šta ti treba analiza apsolutno svih dobijenih procjena (ne samo onog detalja koji izolovano koristiš), kao i jedan broj podataka koje nemaš.

    Treće, care, nisi morao da čekaš odgovor. Jer si ga već i sam dao, u tom istom istraživanju koje navodiš

    Po podacima koje si naveo, URA je u periodu decembar2021-jun2022 pala za blizu 25% (da imaš one podatke o neopredijeljenim u toj računici, taj pad bi bio veći).

    Ako ti misliš da je samo potpisivanje TU, koje je došlo u avgustu, tek tad počelo da proizvodi uticaj na rejting URA, podsjetiću te da je Dritan Abazović potpisivanje najavio već sredinom maja (intervju za DW), a da je u junu, kada je rađeno ovo istraživanje, već imao demonstracije ispred zgrade Vlade.

    I tu ti je dokaz kada je i zašto taj rejting pao.
    A što se tiče priče oko ''kobne saradnje sa DPS'', koju tako lijepo nastavljate ti i SKOJ, čini mi se da bi, da je to istina, nakon totalnog sukoba u koji su ušli već najavom potpisivanja TU, rejting URA počeo da raste, a ne pada. Odnosno, u kontru vam idu teza i realnost.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  9. #159
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Df kad je imao najbolji rezultat u svojoj istoriji nije imao dvadesetak posto ukupno. A sad širite df propagandu da ih toliko ima hard core glasača. Kako da ne. U tih 19% Mandićevih glasova sa predsjedničkih izbora našli su se i glasači snp, prave, slobodne i sličnih nesrećnika. Koliko god da ih malo ima, zajedno ih je makar 4-5%. Df može do Mandićevog rezultata jedino ako usisa sve ove stranke koje sam pomenuo ili ako se njihovi glasači prepadnu da im stranke neće preći bi cenzus pa budu glasali za df. Ali to bisu df hard core glasači.

  10. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  11. #160
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    A što se tiče priče oko ''kobne saradnje sa DPS'', koju tako lijepo nastavljate ti i SKOJ, čini mi se da bi, da je to istina, nakon totalnog sukoba u koji su ušli već najavom potpisivanja TU, rejting URA počeo da raste, a ne pada. Odnosno, u kontru vam idu teza i realnost.
    Mislim da je tok URA odumiranja bio očigledan, čak se mogao ovdje na forumu jasno pratiti.

    Prvo su izgubili oko pola birača kad su ušli u dil sa DPS. Ostali su oni koji su tu žabu nekako progutali. Onda je URA opet skrenula za 180 stepeni, a da se, magijom Dritanove političke geometrije, nije vratila na početni kurs. Potpisala je TU i počela da gubi i ono birača što joj je ostalo.

  12. #161
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Pa dobro,ja onako vise kao u kladionicu - nisam nikakav propagator ni DFa ni bilo koje stranke.
    Tako mislim pa cemo vidjeti.

    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  13. #162
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Nisam mislio na tebe.

  14. #163
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    309
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Df kad je imao najbolji rezultat u svojoj istoriji nije imao dvadesetak posto ukupno. A sad širite df propagandu da ih toliko ima hard core glasača. Kako da ne. U tih 19% Mandićevih glasova sa predsjedničkih izbora našli su se i glasači snp, prave, slobodne i sličnih nesrećnika. Koliko god da ih malo ima, zajedno ih je makar 4-5%. Df može do Mandićevog rezultata jedino ako usisa sve ove stranke koje sam pomenuo ili ako se njihovi glasači prepadnu da im stranke neće preći bi cenzus pa budu glasali za df. Ali to bisu df hard core glasači.
    Koliko birača SNP je zaista glasalo za Mandića? U Plužinama je Mandić osvojio ispod 50%, a Milatović je osvojio preko 30% glasova. Ali slažem se da rezultat Mandića nije samo DF-ov, i da je bez tih manjih stranaka rezultat DF-a oko 15%.

  15. #164
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Ne zaboravi ni da izlaznost u prvom krugu nije bila velika, plus da je df u svojim rukama imao mehanizme pritiska, jedan posao četiri glasa, kupovine glasova i slično jer drže najjača državna preduzeća i pola opštinskih organa i preduzeća plus neograničeno para iz Srbije. Sve to zajedno plus podrška ovih manjih partija i Mandić je jedva izašao na 19%. A onda dođe df propagator i kaže da je tih 19% u stvari uobičajeni procenat tvrdokornih df glasača. Kao što rekoh, jedino ako se glasači snp, prave, slobodne i ostalih kombi partija prepadnu da im se glas ne prospe pa umjesto za njih glasaju za df, plus da bude mala izlaznost. I kakvi su to tvrdokorni glasači df koji toliko mrze Mila da ostaju tvrdokorni glasači df i poslije onakvog njihovog zajedničkog spletkarenja sa dps?
    Last edited by NHM; 10-04-23 at 15:02.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  16. #165
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,789
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,003
    Thanked in
    523 Posts

    Default

    Pa te ce stranke sve u biti u frontu,ne ppričamo mi o Novoj srpskoj demokratiji nego o Demokratskom frontu,sve te partije ce biti na njihovoj listi to je jasno.
    Ja nekako vidim i čujem dosta ljudi koji su plašeći se rizika glasali za Milatovića kao nekoga ko sigurno pobjedjuje Mila a prvi izbor im nije bio on.
    Isto mogu reći i za sebe.
    E sad kad dodju parlamentarni izbori neće biti tih kalkulacija i zato predvidjam da ce DF proci bolje nego njihov lider sad na predsjednickim.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  17. #166
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Mogu oni bit na istoj listi zajedno sa df, ali oni nisu df. Ni koalicija zbcg nije bila samo df, a df se evo treća godina ubi od pokušaja da podmetne priču da je df ostvario onaj rezultat a ne zbcg. Čak su i za predsjedničke izbore iskoristili to ime, sa istom namjerom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #167
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    62
    Thanks Thanks Received 
    457
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако није проблем можете ли да поткријепите своје ријечи неким доказима? Да не буде да пишете нешто на основу својих личних осјећања повријеђених потписивањем ТУ.



    Док чекам одговор, ево мало истраживања ЦЕДЕМА гдје се може видјети рејтинг УРА-е :


    септембар 2020. 8.3%

    јун 2021. 6.4%

    децембар 2021. 6.2%

    (ура прави владу са дпс-ом)

    јун 2022. 4.8.%

    (потписује се ТУ)

    децембар 2022. 4.9%


    Зашто је рејтинг пао са мало више од 6% на мало мање од 5% мислим да је јасно сваком ко хоће да види.

    Ко неће није ни битно, вјероватно мисле да УРА нема цензус.
    Sve si ti tu lijepo prikazao i sve se jasno vidi.
    Oni koji neće to da vide, ne kapiraju ni zašto DPS gubi izbore, a kamoli zašto je pao rejting URA.

    Prvo, rejting URA u septembru 2020 nije bio realan pokazatelj, odnosno bio je samo trenutna refleksija zbog izborne pobjede i "Svidja ti se, svidja Abazović Dritan...".
    Vrlo brzo taj entuzijazam sasvim normalno pada. Afirmišu se i neke nove opcije u vladi Zdravka Krivokapića, Dritan tu i tamo brlja sa svim i svačim, te se rejting URA tokom 2021 godine kreće u realnijim okvirima oko 6%.
    Do najdrastičnijeg pada dolazi zbog obaranja vlade Zdravka Krivokapića i formiranja Evropa Sad pokreta, koji je naravno i njima oteo dobar dio glasača.

  19. The Following User Says Thank You to Massaro For This Useful Post:


  20. #168
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,149
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,993
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da je tok URA odumiranja bio očigledan, čak se mogao ovdje na forumu jasno pratiti.

    Prvo su izgubili oko pola birača kad su ušli u dil sa DPS. Ostali su oni koji su tu žabu nekako progutali. Onda je URA opet skrenula za 180 stepeni, a da se, magijom Dritanove političke geometrije, nije vratila na početni kurs. Potpisala je TU i počela da gubi i ono birača što joj je ostalo.
    Da me ne shvatiš pogrešno, ali mislim da se ovaj forum teško može uzet kao valjani parametar za bilo što

    Što se ljudi koji su u avgustu 2020. glasali URA tiče, svega mi bih se bio spreman zaklet samo za @remark i @NHM. Jer sam onaj kompletan ostatak, nekako skupno, a počevši od najuglednijih članova-analitičara, gledao kako sve ovo vrijeme nakon toga pišu neke drugačije stvari, više u prilog nekim drugim političkim profilacijama nego za URA, a onda su pred Podgoričke izbore, nekako opet svi na gomilu, jedno 5-6 dana bili za Preokret, da bi onda, opet skupno, nekako svi prešli na PES, za iste te izbore

    U čemu ne vidim ništa loše, samo kontam da je teško po njima opredijelit kad je i kako URA gubila glasače.

    A za Dritana se neđe i slažemo, jedino što ja mslim da je mnogo jednostavnije: On čoek prosto ima agendu koju mora ispunit, i to i radi. I to vrlo žusko i predano.
    E sad, što je ta agenda takva da mu ne može privuć glasače, no rezultira u padu i stagnaciji, čak na kraju i nije toliko do njega.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  21. #169
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Neka što sam glasao za uru nego i za preokret a preśedničke sam propuštio.

  22. The Following User Says Thank You to remark For This Useful Post:


  23. #170
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Drugo, znam da voliš statističku analitiku, ali, eto, čisto da znaš, statistička istraživanja nisu konačni materijalni dokaz. To bi, u ovom slučaju, bio samo rezultat na izborima.
    Dalje, obrati pažnju da konkretna istraživanja koja navodiš uopšte nisu koncipirana da predikuju rezultat/snagu partija, već trendove u percepciji ispitanika u odnosu prema ukupnim političkim zbivanjima, i služe za procjenu političkih kretanja u društvu i državi. Zato se i zovu istraživanja političkog javnog mnenja, a ne izborna anketa.
    Zato su im i pitanja onako specifična. I, ključno, baš zato, tamo kod procjene koliko bi ko dobio iduće neđelje na izborima, fali skoro najbitniji detalj: broj neopredijeljenih ispitanika.
    Bez obzira da li to ne znaš, ili ti ne odgovara da znaš, evo da olakšam: na prvom od istraživanja koje navodiš, broj neopredijeljenih je bio skoro nulti. Što je i logično u onoj vreloj post-avgustovskoj euforiji. Na poslednjem, bio je blizu 20%.
    Elem, da bi ta istraživanja mogao da koristiš za to za što si ih iskoristio, mora da znaš i te podatke, koje nemaš, i da onda i taj broj neopredijeljenih rasporediš po istom ključu. Što će ti promijeniti konačan rezultat, i to ne beznačajno. Da ne pominjem i da su rezultati međusobno slabo uporedivi jer su procjene rađene na pretpostavkama različite izlaznosti: Neka su rađena na manje od 71%, neka na više od 75%.
    Молим онда да нам даш праве цифре рејтинга УРА-е за децембар 2021 и јун 2022, да видимо колики је пад заиста био, није у реду да ја постављам неупотребљиве податке и из њих закључујем погрешне премисе те тако доведем колеге форумаше у заблуду.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Treće, care, nisi morao da čekaš odgovor. Jer si ga već i sam dao, u tom istom istraživanju koje navodiš

    Po podacima koje si naveo, URA je u periodu decembar2021-jun2022 pala za blizu 25% (da imaš one podatke o neopredijeljenim u toj računici, taj pad bi bio veći).

    Ako ti misliš da je samo potpisivanje TU, koje je došlo u avgustu, tek tad počelo da proizvodi uticaj na rejting URA, podsjetiću te da je Dritan Abazović potpisivanje najavio već sredinom maja (intervju za DW), a da je u junu, kada je rađeno ovo istraživanje, već imao demonstracije ispred zgrade Vlade.

    I tu ti je dokaz kada je i zašto taj rejting pao.
    A što se tiče priče oko ''kobne saradnje sa DPS'', koju tako lijepo nastavljate ti i SKOJ, čini mi se da bi, da je to istina, nakon totalnog sukoba u koji su ušli već najavom potpisivanja TU, rejting URA počeo da raste, a ne pada. Odnosno, u kontru vam idu teza i realnost.
    Истраживање је рађено од 11. до 27. јуна.
    Текст уговора је објављен 28. јуна, демонстрације испред УРА-иних канцеларија су исту ноћ одржане, а 29. јуна њих 20ак је протестовало/горело испред владе.
    Јалова јадиковка/пропаганда против ТУ креће тек након објављивања текста, може се лако провјерити по броју текстова на порталима, као и писању на форуму.
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  24. #171
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,149
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,993
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Tačan rejting URA i nije bio predmet razgovora, no činjenica kada su i kako počeli da gube glasove.
    Možeš ti to i sam, imao si nekih lokalnih prije toga, sasvim dovoljnih za uzorak. Da ne vodimo temu u beskonačne daljine, kako ti je nešto ušlo u naviku

    Dritan je potpisivanje najavio već sredinom maja (16.05. precizno), kao što ti rekoh, inicijalno u intervjuu za DW.

    A evo i da ti osvježim pamćenje kako već čitav jun TU nije bio goruća tema i predmet sporova na Vladi, kao i okupljanja ispred, jedan tekst iz prihvatljivog izvora, od 24.06.2022.:

    https://www.slobodnaevropa.org/a/31913697.html



    Temeljni ugovor sa SPC drma temelje Vlade Crne Gore


    Poslednje dvije sjednice crnogorske Vlade obilježila su sporenja ministara u vezi sa najavom formiranja vladine radne grupe koja treba da pregovara sa vjerskim zajednicama o odnosima sa državom.


    Ministri iz različitih političkih partija spore se o tome da li država treba da potpiše ugovor sa Srpskom pravoslavnom crkvom (SPC) ili njenim eparhijama u Crnoj Gori, kakav će biti naziv budućeg ugovora i šta će biti njegov sadržaj, te da li će se pregovarati i sa Crnogorskom pravoslavnom crkvom (CPC).
    A jes simpatično kad tako nonšalantno inicijalno ustvrdiš da je TU potpisan tek u avgustu a da je URA podršku gubila već u junu, pa stoga to dvoje nema veze, pa kad te vratim na jun kad se o tome buka dizala na sve strane, onda već ulaziš u datumiranje tipa ''ovi su objavili 28-og, a istraživanje završilo 27-og, avgust smo već izbrisali iz memorije...

    Inače, već u maju, odmah nakon pomenutog intervjua, imaš najave DPS-a da će uskratiti povjerenje Vladi ako se odluči za zaključivanje TU, a formiranje radne grupe za razradu ugovora je otpočelo početkom juna, i od tad su trajala bučna javna sporenja. A sam nacrt je razrađivan i prije toga.
    Last edited by Buva+gacce; 11-04-23 at 07:34.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  25. #172
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,149
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,993
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Čisto da se ne dvoumimo oko rezultata parlamentarnih (a uzgred i popravljene ocjene susjedima zbog dobrog vladanja):

    https://www.cdm.me/politika/rubin-uv...informacijama/


    .....................“To je tema kojom će nova Vlada morati hitno da se pozabavi. Pričali smo sa ljudima koji će biti dio te nove vlade, o politikama i procedurama koje će im u tome pomoći”, kazao je Rubin........................
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  26. The Following User Says Thank You to Buva+gacce For This Useful Post:


  27. #173
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Čisto da se ne dvoumimo oko rezultata parlamentarnih (a uzgred i popravljene ocjene susjedima zbog dobrog vladanja):

    https://www.cdm.me/politika/rubin-uv...informacijama/




    Pa jeste, potpuno novi momenti u CG politici, dosad se niko nikada sa zapada nije miješao u unutrašnja pitanja.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  28. The Following User Says Thank You to niksicanin 24 For This Useful Post:


  29. #174
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Baš fino potkrovlje
    Posts
    8,432
    Thanks Thanks Given 
    2,997
    Thanks Thanks Received 
    1,440
    Thanked in
    773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Tačan rejting URA i nije bio predmet razgovora, no činjenica kada su i kako počeli da gube glasove.
    Онда ми имамо различито поимање разговора. Мени ово доље личи на расправу о процентима, али ако није моја грешка.

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    URA se držala nešto oko 8% dok Dritan nije potpisao TU. Zato ne mislim da je njihov (njegov) pad imao veze sa Ukrajinom, već isključivo sa odstupanjima od platforme na kojoj je dobio glasove.

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Ако није проблем можете ли да поткријепите своје ријечи неким доказима? Да не буде да пишете нешто на основу својих личних осјећања повријеђених потписивањем ТУ.


    Док чекам одговор, ево мало истраживања ЦЕДЕМА гдје се може видјети рејтинг УРА-е :


    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Možeš ti to i sam, imao si nekih lokalnih prije toga, sasvim dovoljnih za uzorak. Da ne vodimo temu u beskonačne daljine, kako ti je nešto ušlo u naviku

    Dritan je potpisivanje najavio već sredinom maja (16.05. precizno), kao što ti rekoh, inicijalno u intervjuu za DW.

    A evo i da ti osvježim pamćenje kako već čitav jun TU nije bio goruća tema i predmet sporova na Vladi, kao i okupljanja ispred, jedan tekst iz prihvatljivog izvora, od 24.06.2022.:

    https://www.slobodnaevropa.org/a/31913697.html


    A jes simpatično kad tako nonšalantno inicijalno ustvrdiš da je TU potpisan tek u avgustu a da je URA podršku gubila već u junu, pa stoga to dvoje nema veze, pa kad te vratim na jun kad se o tome buka dizala na sve strane, onda već ulaziš u datumiranje tipa ''ovi su objavili 28-og, a istraživanje završilo 27-og, avgust smo već izbrisali iz memorije...

    Inače, već u maju, odmah nakon pomenutog intervjua, imaš najave DPS-a da će uskratiti povjerenje Vladi ako se odluči za zaključivanje TU, a formiranje radne grupe za razradu ugovora je otpočelo početkom juna, i od tad su trajala bučna javna sporenja. A sam nacrt je razrađivan i prije toga.
    Да не дужимо, како рекох паника и пропаганда су кренуле тек 28.06. кад је објављен текст уговора, о томе говори број чланака са тагом "темељни уговор" у вијестима и портал аналитици : од пада владе почетком фебруара 2022 до 28.06 (5 мјесеци) у вијестима је било 22 текста а у ПА 24. Од кад је објављен текст ТУ па до потписивања 03.08. дакле мјесец и 5 дана у вијестима 90 текстова у ПА 110.

    Ово не пишем теби, већ онима који можда желе да виде и другу страну, и схвате да је питање цркве и ТУ за гласаче УРА-е споредно у односу на сарадњу са ДПС-ом, на коју су уосталом били натјерани од стране Амера, док су у споразуму о успостављању 43 владе све партије чиниоци и подржаваоци дали сагласност за потписивање ТУ (укључујући и СДПС).
    Ја чекам посао али волим ову земљу!



    А што пијем кад ми шкоди
    ко ће кући да ме води?

  30. #175
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,149
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,993
    Thanked in
    858 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mstislav View Post
    Онда ми имамо различито поимање разговора. Мени ово доље личи на расправу о процентима, али ако није моја грешка.
    Kad citiraš, citiraj do kraja. I ne mijenjaj teze

    URA se držala nešto oko 8% dok Dritan nije potpisao TU. Zato ne mislim da je njihov (njegov) pad imao veze sa Ukrajinom, već isključivo sa odstupanjima od platforme na kojoj je dobio glasove.
    Ovo je rasprava o tome zašto je URA izgubila značajan dio podrške. Ko što i piše. A ne o tome da li je pad krenuo sa 8%, ili 6.8%, ili 7.31466666*%.

    U priču o procentima sam ušao isključivo zbog toga što si kao dokaz o tačnim procentima naveo istraživanje koje tome ne može da služi, čisto da pojasnimo zašto. Inače je i ono pokazalo tačno trend koji sam i ustvrdio, a za trendove je i namijenjeno.

    Što se tačnog datumiranja rasprave oko TU tiče, zbilja niije bilo davno i svi smo bili prisutni. Aman, prva stvar koju je čoek uradio kad je shjeo u premijersku fotelju je bila da najavi TU. I od tad ta priča nije prestajala, no je pucalo na sve strane, od tvitera do shjednica Vlade.

    Članak koji sam ti ostavio je dovopljan dokaz tome, tako da si definitivno u pravu da nemamo što dužit.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

Page 7 of 127 FirstFirst ... 345678910111757107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1578
    Last Post: 14-10-12, 09:51
  2. Parlamentarni izbori 2012
    By amnesiac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 20-09-12, 00:43
  3. prijevremeni parlamentarni izbori
    By bojankov in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-12, 09:48
  4. "Parlamentarni izbori 2007"
    By Kris in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 74
    Last Post: 21-05-07, 17:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •