Page 348 of 442 FirstFirst ... 248298338344345346347348349350351352358398 ... LastLast
Results 8,676 to 8,700 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #8676
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Izreda situacija sa svim institucijama i preduzećima đe su dps i sateliti držali uzde.
    Nema to nikakve veze sa DPS i satelitima... Tako je u svim institucijama redom nebitno koje stranke ih drze. Dodji malo do Novog pa da vidis kakva je situacija, DPS, no DPS, sito *ranje samo drugo pakovanje.

  2. #8677
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Aj ko od vas ima petlju da kad bude bio na funkciji kaze svojoj rodjenoj tetki - ne mogu ti zaposlit Mija, nije kvalifikovan. A stricu ili ujaku aj odbij molbu... Pa za sta su te podrzavali i za sta si bio ponos rodbine dok si se skolova nego da poslije pomognes svoje, da ih zaposlis...
    A tek kad pocne rodbina sira i dalja i komsiluk, kumovi da dolaze i vataju veze preko majke ili oca, aj odbij roditelje ako mozes. Ako odbijes pljuvace ih sva rodbina i komsiluk da su neucinjeni.

    A tek ako si politicki bio angazovan i tvoja partija pobijedila jer je komsiluk i rodbina glasala za tebe, e onda si ga ugasio ako ne zaposlis onog malog od Šuća sto diluje drogu, da ga maknemo s ulice, dobar je momak.

    Osobina "Učinjen" i recenica "zavrseno ti je ono" su jako vazne u CG za dobar imidz u drustvu.


    Nama je nepotizam tradicija, kultura, dio DNK, dio vaspitanja. U CG se to NIKADA nece iskorijeniti.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. The Following 8 Users Say Thank You to Kliker17 For This Useful Post:


  4. #8678
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    opusteno nepotizam je i kod njemaca ukorijenjen i dosta a ne odje...
    evo ono milovo izborno obecanje 2012....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  5. #8679
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,293
    Thanks Thanks Given 
    744
    Thanks Thanks Received 
    888
    Thanked in
    464 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Aj ko od vas ima petlju da kad bude bio na funkciji kaze svojoj rodjenoj tetki - ne mogu ti zaposlit Mija, nije kvalifikovan. A stricu ili ujaku aj odbij molbu... Pa za sta su te podrzavali i za sta si bio ponos rodbine dok si se skolova nego da poslije pomognes svoje, da ih zaposlis...
    A tek kad pocne rodbina sira i dalja i komsiluk, kumovi da dolaze i vataju veze preko majke ili oca, aj odbij roditelje ako mozes. Ako odbijes pljuvace ih sva rodbina i komsiluk da su neucinjeni.

    A tek ako si politicki bio angazovan i tvoja partija pobijedila jer je komsiluk i rodbina glasala za tebe, e onda si ga ugasio ako ne zaposlis onog malog od Šuća sto diluje drogu, da ga maknemo s ulice, dobar je momak.

    Osobina "Učinjen" i recenica "zavrseno ti je ono" su jako vazne u CG za dobar imidz u drustvu.


    Nama je nepotizam tradicija, kultura, dio DNK, dio vaspitanja. U CG se to NIKADA nece iskorijeniti.
    Lako je odbiti familiju i rodbinu i komsije nego treba odbiti onoga cija je puka volja hoces li i koliko biti na tom mjestu jer ima dosta ljudi koji su se borili za njega i koji cekaju da upadnu na tvoje mjesto. Jer niko u zivotu ne zeli probleme...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to Shaneman For This Useful Post:


  7. #8680
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Jedan je tražio od sestre da ubaci jednu prvakinju u određeno odjeljenje i ona ga odbila, rekla mu da je čvrsto riješila da prekine sa tom praksom, i on sad ne priča sa njom.
    Slazem se.

  8. #8681
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,417
    Thanks Thanks Given 
    4,168
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Pa cush na njemu je nasla da trenira postenje

    Sent from my phone

  9. The Following User Says Thank You to nikolaf7 For This Useful Post:


  10. #8682
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,425
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    INTERVJU Milatović za "Vijesti": Niko se ne može unaprijed isključiti iz Vlade


    “Zabrinjavajuće je što se dijalog oko formiranja Vlade ne vodi na programskim osnovama, što smatram važnijim od toga koje partije će sačinjavati Vladu”, rekao je Milatović, navodeći da je za njega principijelno neprihvatljivo da “bilo koji politički subjekt koji je dobio povjerenje određenog broja građana, pa ni ZBCG, može unaprijed biti isključen iz učešća u vlasti”.

    Je li jasno ovome morončiku da ovo što je rekao znači da ni dps i sd ne treba unaprijed isključiti iz učešća u vlasti? Jer ako misli samo na nedps partije, onda mu izrečeni princip istog trena pada u vodu. Plus, ako su mu toliko važne programske osnove, pogotovo onda df ne smije da priviri u vlast.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  11. #8683
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    810
    Thanks Thanks Received 
    442
    Thanked in
    147 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Aj ko od vas ima petlju da kad bude bio na funkciji kaze svojoj rodjenoj tetki - ne mogu ti zaposlit Mija, nije kvalifikovan. A stricu ili ujaku aj odbij molbu... Pa za sta su te podrzavali i za sta si bio ponos rodbine dok si se skolova nego da poslije pomognes svoje, da ih zaposlis...
    A tek kad pocne rodbina sira i dalja i komsiluk, kumovi da dolaze i vataju veze preko majke ili oca, aj odbij roditelje ako mozes. Ako odbijes pljuvace ih sva rodbina i komsiluk da su neucinjeni.

    A tek ako si politicki bio angazovan i tvoja partija pobijedila jer je komsiluk i rodbina glasala za tebe, e onda si ga ugasio ako ne zaposlis onog malog od Šuća sto diluje drogu, da ga maknemo s ulice, dobar je momak.

    Osobina "Učinjen" i recenica "zavrseno ti je ono" su jako vazne u CG za dobar imidz u drustvu.


    Nama je nepotizam tradicija, kultura, dio DNK, dio vaspitanja. U CG se to NIKADA nece iskorijeniti.
    Nalozise moj ludi brat od tetke i njegovo drustvo jednog seljaka iz Kuca da sam ja direktor banke, jba mi je oca trazeci kredit, ne pomaze tu "nijesam, sale se oni", kao u kakvoj pripovjetci od Cehova.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Tica For This Useful Post:


  13. #8684
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Aj ko od vas ima petlju da kad bude bio na funkciji kaze svojoj rodjenoj tetki - ne mogu ti zaposlit Mija, nije kvalifikovan. A stricu ili ujaku aj odbij molbu... Pa za sta su te podrzavali i za sta si bio ponos rodbine dok si se skolova nego da poslije pomognes svoje, da ih zaposlis...
    A tek kad pocne rodbina sira i dalja i komsiluk, kumovi da dolaze i vataju veze preko majke ili oca, aj odbij roditelje ako mozes. Ako odbijes pljuvace ih sva rodbina i komsiluk da su neucinjeni.

    A tek ako si politicki bio angazovan i tvoja partija pobijedila jer je komsiluk i rodbina glasala za tebe, e onda si ga ugasio ako ne zaposlis onog malog od Šuća sto diluje drogu, da ga maknemo s ulice, dobar je momak.

    Osobina "Učinjen" i recenica "zavrseno ti je ono" su jako vazne u CG za dobar imidz u drustvu.


    Nama je nepotizam tradicija, kultura, dio DNK, dio vaspitanja. U CG se to NIKADA nece iskorijeniti.

    Hoće i mora .... ili ćemo nestati kao ćorsokak evolucije.
    Ja sam bio tehnički direktor u privatnoj firmi sa kojom je dosta vas imalo kontakt.
    Nikoga nisam primio preko veze. Sve na konkursu, uz pomoć psihologa.
    A i otpustio sam momka koga je lično vlasnik primio ( dijete od prijatelja)...zbog krađe.
    Mogu roman da napišem kako su se stvari unutra firme sredile i kako je sve funkcionisalo kao sat.
    Ljudi koje primite na osnovu znanja su puno zahvalniji i u kritičnim situacijama će prije priskočiti u pomoć nego oni koji su primljeni preko veze....iako Vam ništa nisu dužni.

    To iskustvo mi daje nadu da i kod nas može puno bolje. Ali čišćenje mora da krene odozgo. Par profesionalca na ključnim pozicijama može čudo da napravi.
    Ali mi još nemamo potrebnu kritičnu masu.

    E da, sa rodbinom nisam imao nikakvih problema. Poznaju me.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  14. The Following 12 Users Say Thank You to high For This Useful Post:


  15. #8685
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    INTERVJU Milatović za "Vijesti": Niko se ne može unaprijed isključiti iz Vlade


    “Zabrinjavajuće je što se dijalog oko formiranja Vlade ne vodi na programskim osnovama, što smatram važnijim od toga koje partije će sačinjavati Vladu”, rekao je Milatović, navodeći da je za njega principijelno neprihvatljivo da “bilo koji politički subjekt koji je dobio povjerenje određenog broja građana, pa ni ZBCG, može unaprijed biti isključen iz učešća u vlasti”.

    Je li jasno ovome morončiku da ovo što je rekao znači da ni dps i sd ne treba unaprijed isključiti iz učešća u vlasti? Jer ako misli samo na nedps partije, onda mu izrečeni princip istog trena pada u vodu. Plus, ako su mu toliko važne programske osnove, pogotovo onda df ne smije da priviri u vlast.
    Am I joke to you?

    Love, peace and respect.

  16. The Following User Says Thank You to mneonly For This Useful Post:


  17. #8686
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    https://rtcg.me/vijesti/drustvo/4714...a-ucenike.html

    Maturant Srednje elekto-ekonomske škole u Bijelom Polju potezao je pištolj na učenike, saznaje TVCG. Kako nezvanično saznajemo, maturant je ostalim učenicima prijetio svadbarskim pištoljem.

    divni roditelji vaspitavaju divnu djecu


    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #8687
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    bas me interesuje kako ce tuzioc okarakterisati a sudija kazniti

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  19. #8688
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,964
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,852
    Thanked in
    3,739 Posts

    Default

    Kakav lik, nije bivalo veće lažovčine a svakakvih je protutnjalo...

    https://www.cdm.me/hronika/knezevic-...esten-o-svemu/
    War. War never changes.

  20. #8689
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,425
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Živimo u vremenu kad je potpuno nebitno da li neki političar laže ili je uhvaćen u laži. Onome ko ih podržava to ne znači ništa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  21. The Following 12 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  22. #8690
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default



    inspekcije ne izlaze na teren... unistavanje rijeke zete, mozda i sljunak vade...
    preokret cuti.... eko aktivisti ni rijeci ! nerealno a ovamo se sklapa....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  23. The Following User Says Thank You to NetworkMaster For This Useful Post:


  24. #8691
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kakav lik, nije bivalo veće lažovčine a svakakvih je protutnjalo...

    https://www.cdm.me/hronika/knezevic-...esten-o-svemu/
    Kakvo blamiranje premijera u pokusaju, obraza bez, no je problem sto i nas blamira, sad ce Hrvati pomisliti da smo nesto prikrili.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  25. #8692
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Kakvo blamiranje premijera u pokusaju, obraza bez, no je problem sto i nas blamira, sad ce Hrvati pomisliti da smo nesto prikrili.
    Nije je problem što će Hrvatska misliti, nego što premijer države ničim izazvan ovo govori javno. Ko to radi tako? Radi čega?

    I zasto je iśečen Momo Bulatović sa slike sa Milom? Splačina.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  26. #8693
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,397
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,008
    Thanked in
    1,552 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Kakav lik, nije bivalo veće lažovčine a svakakvih je protutnjalo...

    https://www.cdm.me/hronika/knezevic-...esten-o-svemu/
    Nesto mi cudno da se salje zvanican dopis bilo kome bez potpisa i pecata, posebno u inostranstvo.

    Mada to su nasi kadrovi, ko i ova doticna...neka bude da grijesim

  27. #8694
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Vise dopizdjelo narodu sa zdravstvenim sistemom, i sa ovim polovnim doktorima.

    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...nu-direktorice
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  28. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  29. #8695
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    potpuno podržavam. svaka čast ovim ljudima, da je sreće sva CG bi ustala radi ovog slučaja. da stočari koji liječe ovaj narod vide malo, bagra jedna odvratna. beba umrla i samo poneka vijest, a posrani političari pune naslove portala


    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  30. The Following User Says Thank You to outline For This Useful Post:


  31. #8696
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    Sa neke strane je ovo dijelom i politički skup (i neka je), ako se moglo i protiv Ašanina politički, može i protiv ovih.
    Ja sam x puta iša' na proteste, pa i ispred bolnice i ispred zgrade Ašaninu i skandirali mu.
    Sve to po strani, ta smrda od Ašanina je barem zaveo neki red medju te hijene, pa se tu bgm ozbiljno radilo i znalo šta je čiji posa', higijena bila na izuzetnom nivou, te je u nekom periodu bolnica Nikšić imala neku reputaciju.
    Od kad su njega smjenili tu se svašta izdešavalo (da ne pominjemo nepotizam, podjela na podobne i nepodobne itd, mada je ovoga bilo i kod njega, ali u veoma manjem obimu), pa je u zadnje par godina bilo slučajeva za koje bi čoek pomislio da su iz Alan Forda, tipa zaboravili komad braunile nekoj ženi, pa joj posle pola godine hirurški vadili, onome malom dali lijek pomešan sa 70% alkoholom umjesto sa fiziološkim rastvorom, pa nekome dali transfuziju sa pogrešnom krvnom grupom, ima tu još par slučajeva što sam i zaboravio.
    I kao kulminacija juče ovo što se desilo, ako je baš ta situacija kao što se insiunira da ne znaju da se beba ne liježe na ledja posle hranjenja, ne daj Bože ni krvniku, ali znam šta bih ja uradio u toj situaciji.
    Uglavnom baš opšte rasulo
    Last edited by technus; 26-09-23 at 18:23.
    Forever young, i want to be forever young

  32. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  33. #8697
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,694
    Thanks Thanks Given 
    3,571
    Thanks Thanks Received 
    8,659
    Thanked in
    4,664 Posts

    Default

    gledah sad uživo na rtcg se uključio njihov novinar (koji btw prosto proširenu rečenicu ne umije sastavit) i priča direktorica bolnice. odavno veću seljanku nisam vidio, priča o nekakvoj naprasnoj smrti


    тапаталк
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  34. #8698
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,788
    Thanks Thanks Given 
    620
    Thanks Thanks Received 
    1,002
    Thanked in
    522 Posts

    Default

    Prodekan za nastavu,sto onda da studenti rade?
    Na koga da se ugledaju?



    Послато са SM-A536E помоћу Тапатока
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  35. #8699
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Nesto mi cudno da se salje zvanican dopis bilo kome bez potpisa i pecata, posebno u inostranstvo.

    Mada to su nasi kadrovi, ko i ova doticna...neka bude da grijesim
    Bila je ova prepiska. Dolazili su tada predstvanici Aerodroma Dubrovnik, zaključili da je ta oprema već tada bila suviše stara i neupotrebljiva....i rekli da ih ne interesuje.
    Godinama već trune na PG aerodromu, na platformi pored tornja kontrole leta.
    Svi možete da je vidite kad ulazite u avion. Odavno ne znaju kako toga papirološki da se otarase....i sad je Abazović otkrio.
    Smijurija.

    Evo, vidi se lijepo i na google maps. Zaokruženo crvenom.

    Click image for larger version. 

Name:	oprema.jpg 
Views:	130 
Size:	13.3 KB 
ID:	178000
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  36. #8700
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    kupio bi ja onaj tamic....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

Page 348 of 442 FirstFirst ... 248298338344345346347348349350351352358398 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •