Page 173 of 442 FirstFirst ... 73123163169170171172173174175176177183223273 ... LastLast
Results 4,301 to 4,325 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #4301
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Bilo je inicijativa za zabranu emitovanja tih Pink programa (reality), mislim da je kod nas i implementirano da se nedje kasnije pušta, ali džaba kad je danas lako bar to zaobići, streaming, liste sa kanalima, kači se taj sadržaj i na YT i ostale društvene mreže.
    Mislim da je jedino rešenje rigidna zabrana uopšte snimanja tih sadržaja.
    I ne, nemoj da mi je ko reka' da te brainwashing splačine nemaju veze sa ovim danas, itekako imaju, ako ne sa tim malim, barem sa djecom koja su ga okruživala.
    Vidjeh danas snimak i ne vjerovah očima, da je raspali Kristijan Golubović, lik sa 15+ godina zatvora bio u nekoj školi, učionici, snimao nešto, sjedio u nastavničku stolicu, izjavljiva neke šatro krimi izreke, ono rrrrr, djeca oduševljena, nmg da vjerujem da je neko to dozvolio.
    Oa taj direktor treba krivično da odgovra radi toga
    I u razvijenim zemljama nekad dovode bivse osudjenike da djeci utuve u glavu da se kriminal ne isplati, da vecina ne doceka 30. godinu, da stalno zive u strahu, da ce ih policija 100% uhvatiti, kakav je zivot u zatvoru itd. Tako nesto moze da bude efektivno ako je dobro osmisljeno i implementirano. A cisto sumjnam da je tako jer je ovo Balkan. Ako su ga doveli da pokaze djeci kolika je faca sto je kriminalac, to je krajnji debilizam za koji treba da se odgovara. Ali svakako, to nema veze sa ovim slucajem.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. The Following 2 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  3. #4302
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,569
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    1,735
    Thanked in
    780 Posts

    Default

    Ljudi,ne znam da li vi shvatate da ovaj svijet polako ali sigurno ide u krasni…

    Ne mogu i ne zelim da pišem jer bih do ujutru pisao,ali covjecanstvu je potreban reset.

    I ne,ne govorim ovo zbog danasnjeg slučaja,ima mnogo razloga.

    Sto se tiče ovog “genijalca” isto kao i za druge ubice sirom svijeta,da se ja pitam javno bih ih mučio do smrti i to najzvjerskijim mogucim načinima i to u prenosu uzivo,bio bi to siguran sam efikasan način da se ovakve stvari ne događaju,makar ne ovako često.

    Zabolje me za yebenu demokratiju,ovaj mali idiot je uništio život mnogim ljudima za svega nekoliko minuta…

    Za djecu danasnju eto komentari po internetu,eto snimak dje se smiju dok ovaj ubija,teški teški debili


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #4303
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Poslije bitke, svi smo generali. Niko ne pominje zasto je dosao na ideju da uradi ovo sto je uradio. Drustvo se generalno ne bavi djecom i omladinom. Mozda je nekad roditeljima potrebna strucna pomoc da izadju na kraj sa djecom. Nijesu sva djeca super fina i dobra i da sa njima mozes neke stvari laganom pricom zavrsit. Poenta vecine ljudi koji treba da ucestvuju u vaspitanju djece ili da im se pruzi strucna pomoc je "meni je mala plata, imam ja druge brige brige, pa neka ga vaspitavaju otac i majka" Odradi to radno vrijeme preko goozice i ide doma. Ja mogu da pricam iz iskustva jer su moja djeca velika i prosao sam kroz njihovo odrastanje, pubertet,....i sve sto to doba nosi. Ima li su i komputer i telefon i internet i tv od djetinjstva. Cak i drustvene mereze su im bile dostupne dosta rano. Danas cak i nijesu nesto zainteresovani ni za FB ni IG TT. Ali meni nije bilo tesko ni da pitim starije i iskusnije za savjet. A to je danas mozda i najveci problem, zatraziti pomoc, pokazati da nesto ne znas. Unda se uhatis u vrzino kolo i nesto podje naopako, a onda moze da bude kasno. Prvo za to dijete, a onda i za mnoge druge. Izgorese nas mediji sa politikom, kriminalom, starletama i ostalim glupostima. Svi su na pricu dobri kad se ovako nesto desi. Dva dana bez tresega. Od kad nam NVO vaspitavaju djecu, podje sve niz brdo.
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  5. The Following User Says Thank You to mexiko For This Useful Post:


  6. #4304
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    A nemoj @mexiko, kakva stručna pomoć, sve je otišlo u **** krasni, danas roditelj ne smije ni da ton oovisi na dijete, a da ne strshuje da će ga ovaj odma prijavit u policiju, a ne tek da ga udari.
    Tek šta se radi sa obrazovnim radnicima, nekad su škole osim obrazovnih, bile i vaspitne ustanove, 9a se znalo od nastavnika i batine dobit, danas oni djeci ne smiju ništa, nego evo djeca maltretiraju profesore, sprdaju se sa njima, snimaju ih, najgire što može da ih snadje je da ih orebace u drugu školu, i to to je krajnja mjera.
    Treba hitna promjena zakona, jbe mi se više za EU zakone, da ti ne smiješ da daš svome djetetu kaišem po noga kad kakav karambol napravi, popišam im se na sve zakone.
    Batina je iz raja izašla.
    Forever young, i want to be forever young

  7. The Following 3 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  8. #4305
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    N/A
    Posts
    13,803
    Thanks Thanks Given 
    2,241
    Thanks Thanks Received 
    3,411
    Thanked in
    1,504 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A nemoj @mexiko, kakva stručna pomoć, sve je otišlo u **** krasni, danas roditelj ne smije ni da ton oovisi na dijete, a da ne strshuje da će ga ovaj odma prijavit u policiju, a ne tek da ga udari.
    Tek šta se radi sa obrazovnim radnicima, nekad su škole osim obrazovnih, bile i vaspitne ustanove, 9a se znalo od nastavnika i batine dobit, danas oni djeci ne smiju ništa, nego evo djeca maltretiraju profesore, sprdaju se sa njima, snimaju ih, najgire što može da ih snadje je da ih orebace u drugu školu, i to to je krajnja mjera.
    Treba hitna promjena zakona, jbe mi se više za EU zakone, da ti ne smiješ da daš svome djetetu kaišem po noga kad kakav karambol napravi, popišam im se na sve zakone.
    Batina je iz raja izašla.
    Cini mi se d aobjasnih u prve dvije recenice i u zadnjoj. I samo da se slozim sa tobom, vezano za nastvanike, od kad su zakon napisali tako d aga profesor ne smije poprijeko pogledat, oni su digli ruke od bilo kakvog vaspitavanja. Ispredaj eto sto ima i cao. Za uspjeh djeteta ih nije briga, i onako ce dostini tate i mame to zavrsit. I jos za plate za koje rade.....i ne treba da ih je briga. I podrzavam da ih nije briga. Srozali su ih skroz.
    Dans moze grupica maloljetnika da te isprebija kakvim motkama i ako jednoga zavarais da mu se manta tri dana, ode u zatvor. Zato...procitaj zadnju recenicu iz predhodnog pisanja (ne zato sto sam nesto pametan, no eto....cini mi se da sam u pravu, ali ne tvrdim)
    - Smrt fasizmu baba
    - I tebi sinko, i tebi

  9. The Following 2 Users Say Thank You to mexiko For This Useful Post:


  10. #4306
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    Ovo "Batina je iz raja izašla" je tipična balkanska umotvorina koja nas je i dovela ođe đe smo. Nasilje rađa nasilje i to će uvijek tako biti. I dan-danas pamtim svake batine i kao mali sam govorio da ću vratiti majci i ocu kad porastem. Nijesam im vratio, ali nijesam ni zaboravio. Druga stvar.. Ne osuđujem dijete, to je dijete, kojem se desila savršena oluja i napravila ga ovim što on jeste. Zahtjevni roditelji, dostupnost oružja, prisustvovanje nasilju, bullying.
    Evo smo viđeli šta su njegovi vršnjaci izbacali po društvenim mrežama nakon masakra, neki su išli live, neki se smijali u pozadini. Recite mi, je li taj mali zbilja jedini nakrivo nasađen u toj školi? Meni to samo govori da nevino dijete, koje dođe iz neke tradicionalne porodice, u toj sredini mora da doživi šok, kulturološki, emotivni, kakav god...
    Šta vi osjećate prema đeci koja su spremna da, bez imalo empatije, live prenose masovno ubijanje? E, okružen takvim ljudima i maltretiran od strane takvih ljudi je bio ovaj mali. Ta đeca su monstrumi, svi odreda, on je samo neko ko je proizvod takve sredine. Ovoga će biti sve više i više, ako ne počnemo kao društvo da se polako okrećemo sebi, u duhovnom smislu, a ne samo u egzistencijalnom, takmičarskom. Taj komunizam i ta nemaština su nekako zbližili ljude i bilo je neke empatije, bratstva i jedinstva. Ovo danas je klasično u se i u svoje kljuse. Svi trčimo istu kapitalističku trku, da više kući donesemo, djeci priuštimo, sve iz nekog straha da će te sistem ostaviti da gladuješ ako malo puštiš gas. I onda ljudi ne provode dovoljno vremena sa djecom, više su na poslu nego kući, misle da djetetu čine uslugu ako mu svako malo kupe nešto novo, a ustvari bi ljepše bilo da provedu malo kvalitetnog vremena sa đetetom. Ali nijesu roditelji tu krivi, jer je sistem takav da će đeca biti izopštena iz društva ako ne mogu da prate modne i tehnološke trendove. Ovoga će biti sve više i više, jer Svijet generalno ide u *****, iako su to floskule, to je tako. Dok se ne oslobodimo te borbe za materijalnim i dok ne počnemo da budemo zadovoljni sa malo, ugasili smo ga.
    Alo, iščuđavaju se ljudi zbog čega se ovo desilo. Zajebavate li vi to mene?
    1000 đece je poginulo u Ukrajini, rat odnese ko zna koliko života i neki debili sa Balkana navijaju, nose majice "Z", kao da se radi o košarkaškoj utakmici. Pa šta takav narod da očekuje, da će da rađa samo intelektualce? . Ovo se ne odnosi na politiku i toga ko je đe, nego inače smo mi velike jedne debilčine neartikulisane.
    Slazem se.

  11. The Following 6 Users Say Thank You to El_NiNhO For This Useful Post:


  12. #4307
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Majka radi u ministarstvu otac ugledni liječnik mali je siguran sve je ok..
    Ako ima boljih roditelja od ovih ne pomaka se intelektualci,u sistemu, u kolektivu i kolektivnoj svijesti ali ....
    Taj sistem je vezao ruke nastavnicima vaspitačima, oni samo djecu salju da se prica sa njima i prica....pa onda
    dolaze majke ,roditelji u skolu i svadjaju se sa nastavnicima ada moje dijete je andjeo....oces li otkaz da dobijes ja poznajem ministra...
    nisam iz ove.kolektivne price ne razumijem to, nisam za kolektivnu svijest , malo sam nazadan imaju djeca moja strah od mene zato su za primjer! imaju djecu odlicnu komunikaciju sa mnom ali se i boje, veoma dobro znaju njihove obaveze i granice.
    stvar je u porodici , porodica pojedinca je zakazala nije sistem...
    samo jaka porodica je imuna, samo tradicionalno porodicno vaspitanje moze da ima vrijednosti i da drustvo bude zdravo...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  13. #4308
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Tragedija koja se desila je direktno povezana sa rješavanjem pitanja Kosova . Ukoliko Srbija prihvati Američki plan uz to će prihvatit i sve ove propratne anomalije . Djeluje da je neophodno mlatit praznu priču u Brisel još svega pola godine a onda će to pitanje riješit Putin i Erdogan uz kafu za ne više od 15 min.
    deuscroix

  14. #4309
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,464
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,548
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Wait...wut?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  15. The Following 13 Users Say Thank You to avet For This Useful Post:


  16. #4310
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,257
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Kako Tolstoj napisa "Sve srećne porodice liče jedna na drugu, svaka nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način."

    To što spolja izgleda savršeno nekad je najmanje savršeno i nekad je samo maska a nekad i 100 maski niko ne zna što se dešava iza zatvorenih vrata i koliko disfunkcionalnih sve porodica ima.Da li je financijski ili nije dobro tu sve, da li je nivo obrazovanja veći ili manji s tim veze nema.
    No pasaran!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  18. #4311
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,901
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,427
    Thanked in
    2,229 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Tragedija koja se desila je direktno povezana sa rješavanjem pitanja Kosova . Ukoliko Srbija prihvati Američki plan uz to će prihvatit i sve ove propratne anomalije . Djeluje da je neophodno mlatit praznu priču u Brisel još svega pola godine a onda će to pitanje riješit Putin i Erdogan uz kafu za ne više od 15 min.
    Neko ko tek dolazi na forum može pomislit da naš kolega troluje. Ipak, ni kolega ni mi nismo te sreće.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following 7 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #4312
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Najjaci su mi ovi sto bi sa djecom sve rijecima da rijese. Vazi...


  21. The Following User Says Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  22. #4313
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,966
    Thanks Thanks Given 
    4,808
    Thanks Thanks Received 
    9,853
    Thanked in
    3,740 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Wait...wut?
    Ja tri puta čitam i reko lik samo loše troluje a onda se sjetih da mi je na ignore listi i to jedini lik pored dosta dileja na ovom forumu, ne može biti to slučajno.
    A razlog što vidim šta piše iako je na ignore, je taj što prokleti tapatalk prikazuje postove ignorisanog ako ga neko quotuje.
    War. War never changes.

  23. #4314
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,198
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    A nemoj @mexiko, kakva stručna pomoć, sve je otišlo u **** krasni, danas roditelj ne smije ni da ton oovisi na dijete, a da ne strshuje da će ga ovaj odma prijavit u policiju, a ne tek da ga udari.
    Tek šta se radi sa obrazovnim radnicima, nekad su škole osim obrazovnih, bile i vaspitne ustanove, 9a se znalo od nastavnika i batine dobit, danas oni djeci ne smiju ništa, nego evo djeca maltretiraju profesore, sprdaju se sa njima, snimaju ih, najgire što može da ih snadje je da ih orebace u drugu školu, i to to je krajnja mjera.
    Treba hitna promjena zakona, jbe mi se više za EU zakone, da ti ne smiješ da daš svome djetetu kaišem po noga kad kakav karambol napravi, popišam im se na sve zakone.
    Batina je iz raja izašla.
    Juče od prijateljice kuma.. Ćerka je prijavila policiji. U prijavi stavila kako im (sestra i brat) prijeti da će ih podaviti. Ovu spakovali i koliko shvatih u Dobrotu je poveli jer nema mjesta ili nešto slično u Budvu. E šou

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk

  24. #4315
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    To, to... Nekad, kad bi te profesor povukao za uvo ili ti ne daj Boze opalio samar, roditelj bi te pitao: "Kakvo si sraanje napravio, pa si zasluzio to?" Danas.. danas taj profesor nema sto sjutra da dolazi na posao, slobodno...


  25. The Following 4 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  26. #4316
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mnogo izjava se moglo pročitati zadnja 24 sata. Ono što je jasno jeste poražavajuća činjenica da je dječak koji je ovaj užas napravio, svo vrijeme je bio izopšten iz društva i maltletiran, a razlozi koje djeca u izjavama navode za maltletiranje jeste da i prepoznat kao "štreber", a opet povučen i miran. E to je suština problema, ne samo kod djece, već i cijelog društva. Naletio sam sinoć na slike neke ubijene djece koja su na fotografiji u crnim trenerkama i sa alkoholom u rukama. Strašno. Mislim, bilo je oduvijek problematične djece. Ja sam osnovnu školu pohađao u Marko Miljanov u kojoj su bili strahoviti problemi sa maloljetničkom delikvencijom, a tuče sastavni dio dana. Jednostavno se to teško moglo suzbiti. Većina problematične tada djece su po zatvorima...
    Kako se svi bave konstatacijama, sve navodi do toga da naša društva proistekla iz raspada jedne velike države boluju od iste bolesti. Maltletiranja u školama su ozbiljan problem. Problematičnoj djeci ništa drugačiji uzori nisu kao odraslima, a ti uzori su po defoltu uvijek gadovi. Ne mislim da to ima toliko veze sa rijaliti programima, koliko sa fokusom mlađih i starijih da se dive ološima.
    Ovdje u CG se sa ponosom pričalo o pink panterima, o čuvenim mangupima podzemlja, sa strahopoštovanjem se gledalo na sve ono što je devijantno. Kada ispliva snimak đe dva bilmeza mlate šipkama , onda šok, povod "e ako nećeš da se makneš da prođemo, sad ćemo ti kazat posa", a još ih "poznati" advokati iščupaju iz zatvora i pušte da iskoče iz države. Nekažnjivost takvih devijacija neminovno rađa ovakve tragedije. Ovdje sve treba jovo nanovo. Od vrtića pa do fakulteta. Pa kada jasno bude u društvu postavljene granice ološima, možda nam i krene. Za tako nešto je potrebno mnogo zatvora i raznih institucija prevaspitavanja...Ovo ne valja boba.

  27. #4317
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Evo, recimo, da je otac ovog malog uhvatio na vrijeme kako sa njegovim pistoljem izlazi iz kuce, sta je trebao da radi? Pretpostavljam, smirenim tonom da prica s njim i objasni mu da to nije dobro? Kako ne...


  28. #4318
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,226
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    21
    Thanked in
    12 Posts

  29. #4319
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nenormalno je da je dijete od 12 godina išlo u streljanu ali evo ja ih znam po PG koliko hoćeš koji vode makanje u lov na patke po jezeru...

  30. #4320
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    Kad dovedeš do toga da se vaspitači moraju bojati djaka a ne djaci njih radi se nešto pogrešno, vazda je bilo nasilnika u školama ali takvi se brzo prokažu i brzo ih iz škole eliminišu ako neko ima psihičkih problema zovu se roditelji na razgovor ukaže im se na to da pokušaju da isprave stvar sa njihove strane, vaspitanje kući kad napraviš neki prčvajz u školi pa te nastavnik potegne za uvo i slično nisi išao doma da se žališ jer si znao da će nastavnikova riječ nositi veću težinu nego tvoja i mogao si još grđe da prođeš, danas je suprotno kad roditelji za sve loše što im dijete uradi nađu krivca u nekome drugome bez sagledavanja svoje ili djetetove krivice to čini da se to dijete osjeti nedodirljivo i da mu se stvori osjećaj da može da radi što god hoće a da će proći nekažnjeno.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  31. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  32. #4321
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,764
    Thanks Thanks Given 
    2,132
    Thanks Thanks Received 
    4,666
    Thanked in
    2,487 Posts

    Default

    ^Ma brt, popričaš sa djecom, kažeš im da to ne valja i riješio si sve.

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Najjaci su mi ovi sto bi sa djecom sve rijecima da rijese. Vazi...

    A znaš ono, djeca su poznata ka razumna bića, sa veoma razvijenim raciom.
    Pa nije ni čudo što djeca danas misle da su Bogovi, da mogu šta im se q ćefne, maltretiraju slabije ili drugačije od sebe, jer najgore što mu može bit je kad dodje kući je da mu dodju mama i tata i kažu "valja li to, sine", kakvo masiranje mozga.
    Ono, nisam ni za kakvo sadističko iživljavanje nad djecom, da se odma razumijemo, ali djeca moraju da znaju postavljene granice i da će snositi posledice ako ih prekrše.
    I da, moraju imati strahopoštovanje, pa barem od roditelja.
    Last edited by technus; 04-05-23 at 10:49.
    Forever young, i want to be forever young

  33. #4322
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Kad dovedeš do toga da se vaspitači moraju bojati djaka a ne djaci njih radi se nešto pogrešno, vazda je bilo nasilnika u školama ali takvi se brzo prokažu i brzo ih iz škole eliminišu ako neko ima psihičkih problema zovu se roditelji na razgovor ukaže im se na to da pokušaju da isprave stvar sa njihove strane, vaspitanje kući kad napraviš neki prčvajz u školi pa te nastavnik potegne za uvo i slično nisi išao doma da se žališ jer si znao da će nastavnikova riječ nositi veću težinu nego tvoja i mogao si još grđe da prođeš, danas je suprotno kad roditelji za sve loše što im dijete uradi nađu krivca u nekome drugome bez sagledavanja svoje ili djetetove krivice to čini da se to dijete osjeti nedodirljivo i da mu se stvori osjećaj da može da radi što god hoće a da će proći nekažnjeno.
    Sustina.

    Odmah mi pred ocima neke scene iz osnovne skole... Maksim Gorki, profesor matematike Radomir Ivanovic. Boze, nema profesora u toj skoli koji je vise lesio djake od batina, a ujedno bio najomiljeniji profesor. Nema tu nikakvog strahopostovanja, stokholmskog sindroma i sl, prosto smo ga obozavali. Bio je ziva karikatura od covjeka, ali dobro pazi.. da te ne uhvati kad pravis neki picvajz.

    Ali najjace batine kojima sam prisustvovao su bile zbog mene, tj. zbog imbecila koji me ojadio dobro bio... Bili smo veliki magarci vec, osmi razred, a ja sam bio najbolji iz gimnastike. Ubjedljivo. Nisam na parteru, stvarno, bilo je likova koji su mogli da hodaju na rukama i sl.. ali vratilo, razboj, krugovi, konjic sa hvataljkama... tu sam bio zmaj. I jednog dana, prije nego je poceo cas fizickog, kao i uvijek, ludilo opste po sali, svi neke marifetluke izvode.. a ja se popeo kanapom do vrha, do samog plafona i uhvatio se za onu metalnu precku uz plafon, na koju su zakaceni kanapi. Popeo se bez nogu, jer smo se ja i jedan drugar nesto kao bili kladili da li mogu... Medjutim, ovaj jedan kreten kompleksaski, kad me je vidio skroz gore kako visim, uhvatio onaj kanap kojim sam se popeo i poceo iz sve snage da ga ljulja i vrti, kako se ne bih mogao spustiti. Svi se umirili, neki mu govore da batali, da je preopasno, ali jok.. zajapurio se on i sreeeecan, sreci njegovoj kraja nema. Grohotom se smije i vrti li vrti koliko idje moze. Mene vec snaga napustala, pa se u panici uhvatih za taj kanap i spustih do dolje odjednom, zadnjih par metara sam pustio kanap i pao dolje. Dlanovi su mi bili skroz bez koze, golo meso. Svi sokirani, ovaj imbecil se smije, preeesrecan!

    Pocinje cas, ulazi profesor Zeljko Vukicevic. Mozda ga neki znaju, bio je skorije selektor zenske kosarkaske reprezentacije. Svi u vrstu, ja izmedju klupa sjedim na podu, sa krvavim rukama.. covjek se okinuo. Prilazi, ja mu sve objasnim... Promijenio boju covjek. Pozva ovoga nesoja da izadje iz vrste i pocinje rijecima, kao da je juce se sjecam: "Znas li ti, nesreco jedna, sta si uradio??" I pokusava on tako rijecima nesto, ali ovaj gad non stop blazeno nasmijan i samo klima glavom. Ono, u fazonu: "Vazi, steari.." E, kad je Zeljko vidio da do ovog bilmeza nista ne dopire, samo prsnu covjek u jednom momentu... Eksplodira i skoci trupacke u ovog idiota. Kako je to pucalo, gospode Boze.. ona sala odjekuje od samara, a posle svakih nekoliko samara ga "ubode" rukom u stomak, kako bi ovome refleksno ruke pale dolje i otvorile facu, pa onda opet samarcina u nebranjeno lice... pljaaasa!

    Do kraja razreda ovaj idiot vise nikome nije pravio smicalice. Ali nikome! A bio je bas poznat po tome. Nikad u lice, ali iza ledja i na kvarno takvu zvrcku da ti napravi, i to tako brutalno, da ne povjerujes. To ga je cinilo srecnim, prosto...

    Ali poenta price je Žeca. Profesor. Danas tako da olešiš djaka?? Pa, danas bi on podobro morao da odlezi u zatvor za to, pa cemo lako za to sto bi posao izgubio. Dotle smo dosli.


  34. The Following 2 Users Say Thank You to ovizionizi For This Useful Post:


  35. #4323
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,257
    Thanks Thanks Given 
    15,170
    Thanks Thanks Received 
    3,777
    Thanked in
    2,703 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Nenormalno je da je dijete od 12 godina išlo u streljanu ali evo ja ih znam po PG koliko hoćeš koji vode makanje u lov na patke po jezeru...
    A koja je razlika između gejminga i softgana od streljane? A posebno dječaci vole gejming u tom stilu,pa?Znači po tom principu uzrok je streljana.
    How yes no.To su priče koje ne piju vodu prije će biti da bi on odradio isto u nekom drugom obliku a ne generalizovati i satanizovati nešto što s tim veze nema sem onoga da jes promašeno mu u vaspitanju debelo.
    Ili nek bude i ono što roditelji nisu primijetili na vrijeme.I na kraju cio kolektiv od škole pa nadalje.
    Last edited by Bluemoon; 04-05-23 at 11:13.
    No pasaran!

  36. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  37. #4324
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Ja mislim da je sustina se da ovakvi slucajvi (iako izuzetno rijetki za ovaj uzrast) ne mogu sprijeciti niti je iko mogao da nasluti da je dijete od 13 god. u stanju da napravi ovakav zlocin

    Ne zelim da umanjim tragediju koja se desila, daleko bilo kome da na ovaj nacin ostane bez bliznjeg ili djeteta, ali mislim da ce se javnost vrlo brzo vratit u kolosjek, a da se nesto sustinski promijeni i nisam bas optimista...

  38. The Following 2 Users Say Thank You to djeye For This Useful Post:


  39. #4325
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    2,642
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    840
    Thanked in
    499 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Kako Tolstoj napisa "Sve srećne porodice liče jedna na drugu, svaka nesrećna porodica, nesrećna je na svoj način."

    To što spolja izgleda savršeno nekad je najmanje savršeno i nekad je samo maska a nekad i 100 maski niko ne zna što se dešava iza zatvorenih vrata i koliko disfunkcionalnih sve porodica ima.Da li je financijski ili nije dobro tu sve, da li je nivo obrazovanja veći ili manji s tim veze nema.
    svaka čast na citatu.

    lako je sad pametovati,ali je stvar poprilično jasna i ne treba biti nešto mudar i vidjeti šta je struka rekla - zatajili su prvo roditelji (jedna stvar je streljana a druga taktička obuka klinca od 13g) a potom i školstvo (od prvo ministra,preko direktora, pedagoga pa nadalje). dijete kao dijete nikad ne može biti krivo pa čak ni ovo sa psihosocijalnim problemima.

    kao bivši obrazovni radnik koji je zapravo radio u školstvu u srbiji i isto zbog vrlo sličnih ptoblema napustio mogu sasvim čiste savjesti i obraza da izjavim da je ovo samo posledica mnogo dubljih problema u prvo društvu pa školstvu i nadalje,i da je i ovo dijete žrtva istih.

    što se tiče naših profesora iz veselih 90tih uvijek pričam priču da je veliki profesor Glušica sijed, sa problematičnim leđima igrao grčke tragedije,ako treba dubio na glavi da nam prenese znanje,i drži pažnju,pride nikad ne poviseći ton ili još gore rekao lošu riječ nekom, i svi smo ga obožavali sa sve šuškavcima,obrijanim ćelama i air maksovima.

    ali vučićevih ministara obrazovanja,direktora sa kragujevčkim mašinskim i pedagoga sa diplomama iz donje mionice je mnogo,a Glušica je jedan.
    Last edited by umart; 04-05-23 at 12:03.

  40. The Following User Says Thank You to umart For This Useful Post:


Page 173 of 442 FirstFirst ... 73123163169170171172173174175176177183223273 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •