Page 372 of 442 FirstFirst ... 272322362368369370371372373374375376382422 ... LastLast
Results 9,276 to 9,300 of 11038

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2023]

  1. #9276
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,593
    Thanks Thanks Given 
    7,525
    Thanks Thanks Received 
    4,601
    Thanked in
    1,779 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zasto se vezemo za uspjesne CG firme? Pricam o strucnom kadru iz CG koji mahom radi za inostrane firme, pa 21. vijek je valjda?


    U kojem smislu? Mislis da mora da zna vise od toga u istom polju? Ako na to mislis onda se grdno varas, ne mora i upravo takvo misljenje i jeste veliki problem na nasim prostorima.


    IT, a donkle i menadzment (pogotovo vezan za prekookeansku plovidbu) - uzevsi u obzir kako smo maleni imamo poprilicno dosta odlicnog IT kadra, pa i sam radim (ili sam u nekom trenutku radio) sa pojedinima.

    Za srednju strucnu spremu mogu samo da potvrdim da imam ista iskustva, nula od strucnosti u najvecem broju slucajeva a ono malo sto su imali znanja i volje bjeze preko grane.
    Pretpostavio sam da će priča krenuti ka IT sektoru, koji, da se ne lažemo, je poprilično nerazvijen i dalje, a u tom poprilično nerazvijenom sektoru zanemarljiv je broj visokostručnog kadra (posebno onog koji je ostao da živi i radi u/iz CG).

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  2. #9277
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    more - TV
    Posts
    1,684
    Thanks Thanks Given 
    3,263
    Thanks Thanks Received 
    1,040
    Thanked in
    424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post

    IT, a donkle i menadzment (pogotovo vezan za prekookeansku plovidbu) - uzevsi u obzir kako smo maleni imamo poprilicno dosta odlicnog IT kadra, pa i sam radim (ili sam u nekom trenutku radio) sa pojedinima.
    Sto konkretno mislis pod menadzment vezan za prekookeansku plovidbu? Posto sam iz te branse, vjerujem da je pomorstvo nas najveci izvozni brend bio prije 10 godina. Nazalost ovo sto je iz pomorskih skola izaslo zadnjih 10 godina je blagoreceno skart (cast izizetcima). Koja to renomirana IT firma zaposljava nase kadrove? Iz koje skole konkretno izlaze ti kadrovi, ETF?

    Sent from my SM-S908B using Tapatalk
    To learn how to use your head, you have to go out of your MIND.

  3. #9278
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Samo primijetite kako smo mi generalno bolestan narod!
    evo tek TREĆA šetnja povodom tragedije na Cetinju koja se desila , da se ne ponovi da se poostre pravila,uvedu bolji zakoni poboljša sigurnost građana ali zato imamo sve nedelje po jednu setnju za Ukrajinu, prosle godine 3.6.2022 je bila 100 -ta , do sad preko 200, sad je pocelo za Palestinu pfffff kad ćemo se vise sebi okrenuti!?


    https://m.cdm.me/hronika/treca-prote...e-ne-zaboravi/

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  4. #9279
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Sto konkretno mislis pod menadzment vezan za prekookeansku plovidbu? Posto sam iz te branse, vjerujem da je pomorstvo nas najveci izvozni brend bio prije 10 godina. Nazalost ovo sto je iz pomorskih skola izaslo zadnjih 10 godina je blagoreceno skart (cast izizetcima).
    Azalea. Ne sumnjam da ce mnogi da ospu sada al' znam i zasto tako da necu previse da se opterecujem.

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Koja to renomirana IT firma zaposljava nase kadrove?
    Aham, znaci pika se samo ako je neko zaposlen u big tech?

    Quote Originally Posted by crane_operator View Post
    Iz koje skole konkretno izlaze ti kadrovi, ETF?
    Kakve veze ima skola sa icim od ovoga molim te? Ko je to jos na osnovu skole naucio skoro pa ista u IT sektoru u zadnjih 15-ak godina?


    Da ne bude nesporazuma... U niti jednom trenutku nisam rekao da imamo razvijen IT sektor vec mnogo vise strucnog kadra u tom polju nego sto pojedini misle, svi redom rade za inostrane firme. Pa samo u Novom poznajem barem 20-ak osoba koje su profesionalci u svom polju (a za Novljane sa foruma koji misle da mislim na YB, ne, daleko od toga :P). Probudite se ljudi, 21. vijek je.

  5. #9280
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    ako ko ima nek uplati ovome pustolovu nasem

    https://m.cdm.me/drustvo/baranin-na-...oplijoj-klimi/

    Podsjetimo, Horvat će oko pola godine na biciklu putovati do daleke Kine – preko Albanije, Grčke, Turske, Irana, Pakistana, Indije, Bangladeša, Mijanmara, Tajlanda, Kambodže, Vijetnama, i na kraju iz Vijetnama u Kinu. Planirana ruta duga je oko 20.000 kilometara.

    Ovaj daleki put iziskuje značajna novčana sredstva, a svi koji su u mogućnosti mogu donirati novac da dalje Horvatovo putovanje.

    “Ovo je daleki put sa skupim i brojnim vizama. Zbog YouTuba moram da kupujem i skup internet. Oni koji su u mogućnosti, po slobodnoj volji mogu uplatiti bilo koju sumu novca u Hipotekarnoj banci na moj devizni račun 520036000001617108 . Na ime Stevan Horvat. Paypal mi je zaključan”, zaključuje Horvat.

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  6. #9281
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,981
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Podrzavam putovanja, ali bi prije nekom bolesnom uplatio nego njemu. Nije prioritet, ne bi trebao ovako da trazi pare.


    Sent from my SM-A536B using Tapatalk

  7. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  8. #9282
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Azalea. Ne sumnjam da ce mnogi da ospu sada al' znam i zasto tako da necu previse da se opterecujem.


    Aham, znaci pika se samo ako je neko zaposlen u big tech?


    Kakve veze ima skola sa icim od ovoga molim te? Ko je to jos na osnovu skole naucio skoro pa ista u IT sektoru u zadnjih 15-ak godina?


    Da ne bude nesporazuma... U niti jednom trenutku nisam rekao da imamo razvijen IT sektor vec mnogo vise strucnog kadra u tom polju nego sto pojedini misle, svi redom rade za inostrane firme. Pa samo u Novom poznajem barem 20-ak osoba koje su profesionalci u svom polju (a za Novljane sa foruma koji misle da mislim na YB, ne, daleko od toga :P). Probudite se ljudi, 21. vijek je.
    Azalea dje momci sa prosjekom 10 sjede doma, a prolaze tatini sinovi sa prosjekom 6. Azalea je isto ka i svaka drzavna firma kod nas, ako nemas vezu dzabe ti najvece znanje, znam 3 primjera tako da me niko ne moze ubjedit u suprotno. Goveda.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  9. #9283
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Azalea dje momci sa prosjekom 10 sjede doma, a prolaze tatini sinovi sa prosjekom 6. Azalea je isto ka i svaka drzavna firma kod nas, ako nemas vezu dzabe ti najvece znanje, znam 3 primjera tako da me niko ne moze ubjedit u suprotno. Goveda.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Odlicno, a ja za tvojih 3 znam dosta vise primjera gdje su ljudi poprilicno strucni u onome sto rade. Istini za volju skoro niko od tih istih nije u Azalei vise jer svi trazimo bolje naravno. Vjerujem da i Mitsui salje sve redom u Azaelu na simulatore upavo iz tog razloga koji ti navodis, jer ne znaju da rade?

    U danasnje vrijeme pricamo o prosjeku na faksu... U vremenu nastancanih diploma, pogotovo u ovoj bransi koje smo se dotakli (menadzment lol). Ne zezaj me molim te.
    Last edited by beatnological; 23-10-23 at 19:47.

  10. #9284
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Podrzavam putovanja, ali bi prije nekom bolesnom uplatio nego njemu. Nije prioritet, ne bi trebao ovako da trazi pare.


    Sent from my SM-A536B using Tapatalk
    Pa nije bas da je molio, ko hoce neka uplati, ko nece ne mora i to je to.

    Inace sam istog stava kao ti, dosta drugih stvari bih mnogo radije pomogao nego nesto poput ovoga.
    Last edited by beatnological; 23-10-23 at 19:48.

  11. #9285
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,564
    Thanks Thanks Given 
    1,967
    Thanks Thanks Received 
    2,578
    Thanked in
    1,104 Posts

    Default

    Kako Gando gazi, majstor.

    Sent from my SM-G998B using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  12. #9286
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Odlicno, a ja za tvojih 3 znam dosta vise primjera gdje su ljudi poprilicno strucni u onome sto rade. Istini za volju skoro niko od tih istih nije u Azalei vise jer svi trazimo bolje naravno. Vjerujem da i Mitsui salje sve redom u Azaelu na simulatore upavo iz tog razloga koji ti navodis, jer ne znaju da rade?

    U danasnje vrijeme pricamo o prosjeku na faksu... U vremenu nastancanih diploma, pogotovo u ovoj bransi koje smo se dotakli (menadzment lol). Ne zezaj me molim te.
    Jes, isto tako su profesionalni kad odrade poziv za neku od oficirskih pozicija, pa dodje 100 kandidata, a oni odaberu za ukrcaj jednog covjeka, koji je prosao test sa 80%, a oni koji prodju sa vecim procentom ne dobiju posao, vjerovatno je i to dio "taktike" ili su procijenili da onaj sto ima veci procenat zna manje od ovoga sto ima manji procenat ili jednostavno taj sto je jedva prosao test ima vezu, pricas o profesionalizmu u vrijeme kad ti treba veza da bi se krstio u crkvu, a nemoj molim te.


    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  13. The Following 2 Users Say Thank You to ^izzy^ For This Useful Post:


  14. #9287
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    https://rtcg.me/vijesti/crna_hronika...wXoC5ELFNVPNCY

    nema vise sljunka jeftinog....

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  15. #9288
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Jes, isto tako su profesionalni kad odrade poziv za neku od oficirskih pozicija, pa dodje 100 kandidata, a oni odaberu za ukrcaj jednog covjeka, koji je prosao test sa 80%, a oni koji prodju sa vecim procentom ne dobiju posao, vjerovatno je i to dio "taktike" ili su procijenili da onaj sto ima veci procenat zna manje od ovoga sto ima manji procenat ili jednostavno taj sto je jedva prosao test ima vezu, pricas o profesionalizmu u vrijeme kad ti treba veza da bi se krstio u crkvu, a nemoj molim te.
    Genijalac si koliko nisi u toku, samo cu to reci.

  16. #9289
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,864
    Thanks Thanks Given 
    838
    Thanks Thanks Received 
    806
    Thanked in
    539 Posts

    Default

    Vujović: Neću se povući; Demokrate: Kulturi nije potreban samo kustos, već i menadžer

    https://www.vijesti.me/kultura/67892...vec-i-menadzer


    Love, peace and respect.

  17. #9290
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,863
    Thanks Thanks Given 
    2,695
    Thanks Thanks Received 
    2,571
    Thanked in
    1,453 Posts

    Default

    Pravo da ti recem jer sam iz tih medija nijedan dosadasnji ministar iz te branse nista nije znacajnije uradio cak sto vise i unazadio , tako i bolje sto je ona nego neki pacijent Mandicevog obora

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  18. #9291
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,370
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,474
    Thanked in
    599 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Genijalac si koliko nisi u toku, samo cu to reci.
    Da da to vas tamo uce, da kad nemate argumenta recete da smo genijalci.
    5x ste davali potraznju, 5x vam se prijavi preko 70 ljudi, 5x zaposlite po jednog covjeka koji jedva prodje test i koji ima srednju ocijenu na fakultetu 6.
    No dobro svako svoga konja hvali.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  19. #9292
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    Da da to vas tamo uce, da kad nemate argumenta recete da smo genijalci.
    5x ste davali potraznju, 5x vam se prijavi preko 70 ljudi, 5x zaposlite po jednog covjeka koji jedva prodje test i koji ima srednju ocijenu na fakultetu 6.
    No dobro svako svoga konja hvali.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
    Druze moj ja niti sam kada radio u Azalei niti imam ikakve dodirne tacke sa istom osim sto znam par konkretnih stvari (i par poznanika koji su radili u navedenoj firmi jedno vrijeme) a to su:
    1.) Momak koji im od prvog dana zavrsava sve zivo za IT je upravo na ovom forumu, "dropout" je ETF-a devedesetih jer je shvatio da na ETFu ne moze svoje znanje dovesti do nivoa do kojeg moze sam (citaj: limitiran je BALKAN procedurama i profesorima). Neke od programskih rjesenja koje je taj isti momak napravio koristi kako MOL MA tako i Mitsui, a prije 15-ak godine i jos par manning kompanija... Svi sumulatori, svi sistemi, apsolutno sve je postavljeno "iz domace radinosti".
    2.) Par menadzera koji su nekada radili u firmi su vrhunski strucnjaci u svom poslu (istina nisu vise u Azalei). Mislim da jedan od njih posjecuje forum, barem je bio pristuan na forumu prije 15-ak godina.
    3.) Vlasnik je vrhunski strucnjak u svom poslu (a i kapetan). O tome da dere radnike i daje drasticno manje plate nego sto zasluzuju (iako i dalje daleko vece od CG prosjeka) bi mogli razglabati ali na nekoj drugoj temi.
    4.) Vlada CG je u vise navrata upravo od Azalee trazila da budu "predstavnici" za mnoge stvari koje su vezane za nautiku jer pomorska skola u Kotoru nije bila adekvatna da to odradi (Azalea - odnosno vlasnik - je to svaki put odbila).
    5.) Neke od najvecih svjetskih pomorskih kompanija redom obucavaju kadar u Azalei, maloj "smijesnoj" firmi u sred Boke...

    O zaposljavanju ljudi sa 'srednjom ocjenom 6' ne bih puno komentarisao, ne mogu da znam dal' se desava ili ne jer ne radim u navedenoj firmi - niti sam ikada radio.
    Ne sumnjam da ima takvih slucajeva ali isto tako vidim da si pod nekim zestokim tripom da cijeli svijet ne funkcionise po principu "preporuke" (grdno se varas ako mislis da nije tako), samo sto u privatnom sektoru postoji mala razlika naspram drzavnog... Niko nije budala da drzi nekoga ko je dosao preko preporuke duzi period i placa iz sopstvenog dzepa ako to taj isti ne moze da opravda radom i znanjem.

    U poslednjih 3-4 godina sam licno bio ukljucen u desetine zaposljavanja kandidata u nekoj drugoj poslovnoj bransi i mogu ti reci da niti meni, niti drugima sa kojima sam bio ukljucen u proces zaposljavanja, ama bas nikada nije palo na pamet da ocjene sa faksa budu presudni faktor (sta vise, u vecini slucajeva diplome ne bi ni pogledali...)... A da bude sve jos gore neki od najgorih zaposlenih koje smo imali su pretezno bili oni koji bi na papiru gledajuci bili najbolji, barem sto se tice svrsenih fakulteta i "prosjeka" na fakultetima. U velikoj vecini slucajeva najbolji kandidati su bili upravo oni koji su dosli preko preporuke i to je svugdje na planeti tako, samo glupi BALKAN misli da nije.

    Prestani da se varas, uostalom kao i vecina Balkana, da je fakultet te ocjene na istom nesto toliko bitno i presudno u 21. vijeku. Nije, barem ne za 90% vrsta poslova na planeti. Jel' to dobro ili nije je vec neka druga diskusija ali je fakat tako.

    I za kraj... Pareto princip nije daleko od istine ni kada se primjeni za posao, mozda omasuje za par procenata ali je cinjenicno stanje da u skoro svakoj firmi na planeti barem 70% posla zavrsava 30% radnika. Ne zavaravaj se da je nesto drugacije i u velikim big tech firmama na planeti, ili u Azalei, ili pak u drzavnim firmama u Danskoj ili nekoj drugoj "naprednijoj" zemlji.

    ---

    Ljubomora je cudo a mi iz EX YU smo veoma, veoma ljubomorni...
    Last edited by beatnological; 24-10-23 at 19:24.

  20. The Following 3 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  21. #9293
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    Vujović: Neću se povući; Demokrate: Kulturi nije potreban samo kustos, već i menadžer

    https://www.vijesti.me/kultura/67892...vec-i-menadzer


    Ne mogu da ne iskomentarisem, ko je pravio sliku potpuno je pogresno iskoristio ovaj meme, nema veze s mozgom ovo sto je napravljeno

  22. The Following 2 Users Say Thank You to djeye For This Useful Post:


  23. #9294
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,646
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    sta vise, u vecini slucajeva diplome ne bi ni pogledali...
    Ovo je u stvari simptom balkanskog mentaliteta koji ne zna kako svijet funkcionise. Ljudi misle da samo treba da zavrse fakultet i da ih to automatski cini, ne samo kvalifikovanim za dobar posao, nego da oni zasluzuju dobar posao, tj. da su ga vec zaradili. Pa jos ako zavrse fakultet sa visokom ocjenom onda zasluzuju da budu na rukovodecoj funkciji, pa ce iskustvo steci iz direktorske fotelje. Prvi nam je predsjednik takav. Lik koji sa skoro 40 godina prica o tome kakav je student bio.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  24. The Following 4 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  25. #9295
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,384
    Thanks Thanks Given 
    268
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    @Vanja
    Upravo to, taj mentalitet i nacin razmisljanja nas i dovodi do ovoga gdje se nalazimo...

  26. #9296
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne sumnjam da ima takvih slucajeva ali isto tako vidim da si pod nekim zestokim tripom da cijeli svijet ne funkcionise po principu "preporuke" (grdno se varas ako mislis da nije tako), samo sto u privatnom sektoru postoji mala razlika naspram drzavnog... Niko nije budala da drzi nekoga ko je dosao preko preporuke duzi period i placa iz sopstvenog dzepa ako to taj isti ne moze da opravda radom i znanjem.

    U poslednjih 3-4 godina sam licno bio ukljucen u desetine zaposljavanja kandidata u nekoj drugoj poslovnoj bransi i mogu ti reci da niti meni, niti drugima sa kojima sam bio ukljucen u proces zaposljavanja, ama bas nikada nije palo na pamet da ocjene sa faksa budu presudni faktor (sta vise, u vecini slucajeva diplome ne bi ni pogledali...)... A da bude sve jos gore neki od najgorih zaposlenih koje smo imali su pretezno bili oni koji bi na papiru gledajuci bili najbolji, barem sto se tice svrsenih fakulteta i "prosjeka" na fakultetima. U velikoj vecini slucajeva najbolji kandidati su bili upravo oni koji su dosli preko preporuke i to je svugdje na planeti tako, samo glupi BALKAN misli da nije.

    Prestani da se varas, uostalom kao i vecina Balkana, da je fakultet te ocjene na istom nesto toliko bitno i presudno u 21. vijeku. Nije, barem ne za 90% vrsta poslova na planeti. Jel' to dobro ili nije je vec neka druga diskusija ali je fakat tako.

    I za kraj... Pareto princip nije daleko od istine ni kada se primjeni za posao, mozda omasuje za par procenata ali je cinjenicno stanje da u skoro svakoj firmi na planeti barem 70% posla zavrsava 30% radnika. Ne zavaravaj se da je nesto drugacije i u velikim big tech firmama na planeti, ili u Azalei, ili pak u drzavnim firmama u Danskoj ili nekoj drugoj "naprednijoj" zemlji.
    Potpuno ispravno i apsolutno tačno. Moja sestra rođena završila je ekonomiju, po preporuci je počela da radi u jednoj knjigovodstvenoj firmi i parafraziraću je "tek tad počinješ da učiš". Postoji i druga strana medalje, dark side of the moon, ali ne smijem imenovat firmu, đe kumovi, rođaci i prijatelji vlasnika "rade" kao menadžeri ali opet to je izbor vlasnika tj. suvlasnika i njima je važniji takav odnos prema ljudima koje znaju nego što će imat gubitke koji su zanemarljivi s obzirom čime se kompanija bavi.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  27. #9297
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ovo je u stvari simptom balkanskog mentaliteta koji ne zna kako svijet funkcionise. Ljudi misle da samo treba da zavrse fakultet i da ih to automatski cini, ne samo kvalifikovanim za dobar posao, nego da oni zasluzuju dobar posao, tj. da su ga vec zaradili. Pa jos ako zavrse fakultet sa visokom ocjenom onda zasluzuju da budu na rukovodecoj funkciji, pa ce iskustvo steci iz direktorske fotelje. Prvi nam je predsjednik takav. Lik koji sa skoro 40 godina prica o tome kakav je student bio.
    znaš kako, kad sam ja bio na ETF dostina radnika Telekoma i Telenora studirali su Primijenjeno računarstvo čisto da bi im plata veća bila i da bi se prebačili na bolju poziciju u firmi. A ne bih se složio ni da je to "balkanski mentalitet", pravi "balkanski mentalitet" je da očekuješ da te zaposle tamo đe su ti radili roditelji, da izmoljakaš nekog direktora državne firme za posao jer ste isto pleme, vraćanje usluge za uslugu... Političari su posebna kategorija, ali ipak više cijenim nekoga ko je bio dobar student nego nekog sa prosjekom 6,5.
    Što se mene lično tiče, bačio sam diplomu neđe u ormar prije skoro deset godina, nisam je mogao nać prije neki kad sam neke kablove za struju tražio, i bolje jer bih je uždio da sam je naša
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  28. #9298
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,899
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,426
    Thanked in
    2,228 Posts

    Default

    Greota je primijenjeno računarstvo smatrati fakultetom, čak i u srozanom sistemu obrazovanja kakav je naš. Isto važi za menadžment na ekonomiji i slične "fakultete" koji su sa nivoa više škole uzdignute na nivo fakulteta. To je što se tiče same škole pimijenjenog računarstva. Što se tiče pojedinaca sa te škole, znam ih nekoliko odličnih. I prilično su daleko dogurali u karijerama. Sa menadžmenta ne znam nikog.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  29. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  30. #9299
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,467
    Thanks Thanks Given 
    160
    Thanks Thanks Received 
    1,262
    Thanked in
    638 Posts

    Default

    U sustini zavrseni fakultet ti ne garantuje da ces u poslu biti dobar, praksa je cudo, osim ako nisi neki genijalac sa prosjekom 9 i vise svi ostali kad pocnu da rade pocinju sa nule, moras imati nekog na poslu sa iskustvom ko cete nauciti kako se u stvarnosti posao obavlja, teorija je samo dobra podloga ali cesto nema veze sa stvarnoscu radnog mjesta.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  31. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


  32. #9300
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,281
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Greota je primijenjeno računarstvo smatrati fakultetom, čak i u srozanom sistemu obrazovanja kakav je naš.
    Što je moja baba pokojna govorila "Važno je da imaš ćagu." Tj. papir.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 372 of 442 FirstFirst ... 272322362368369370371372373374375376382422 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Premier League 2022/2023
    By miovrag in forum Fudbal
    Replies: 213
    Last Post: 19-08-23, 22:38
  2. 2022/2023 NBA Season
    By miha in forum Košarka
    Replies: 2802
    Last Post: 30-06-23, 11:26
  3. Iz raznih medija [Edicija 2022]
    By Kliker17 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14336
    Last Post: 01-01-23, 10:50
  4. Iz raznih medija [Edicija 2021]
    By Ben Dover in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13556
    Last Post: 03-01-22, 09:56
  5. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •