Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 342

Thread: "Devijacija nosnog septuma"

  1. #201
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ja sam pre nekih mesec dana odradio operaciju nosnog septuma (imao ''klasicnu'' devijaciju) pa cu s vama podeliti utiske
    Operaciju sam radio u KBC "Dr Dragisa Misovic" u Beogradu ( http://www.dragisamisovic.bg.ac.rs/ )
    Metoda koju primenju u ovoj bolnici prilikom operacije septuma se malo razlikuje od ostalih pa cu pokusati potpuno da opisem kako je teklo u mom slucaju:
    Primljen sam u bolnicu u utorak, uvece su mi dali neki antibiotik, operacija odmah sutradan, u sredu, ujutru.. Neposredno pred operaciju su mi dali inekciju i odmah posle toga uspavali. Naravno, u pitanju je totalna anestezija (kada sam pitao doktora kakva je anestezija, on mi je rekao "pa nismo mi partizani, naravno da ce biti totalna"). Operacija je trajala 1.5h, posle toga sam jos nekoliko sati bio u šok sobi dok se nisam skroz osvestio. Nakon toga su me doveli u sobu i posle nekoliko sati sam vec otisao u trpezariju da gledam TV.. U nosu sam imao samo dva tampona i nista vise. Znachi NEMA onih kilometarskih gaza i tako toga.. Jos jedna razlika je u tome sto sam u nosu pored tampona imao i "film" ( to je materijal slican rendgen filmu, po cemu je i dobio naziv) koji je imao ulogu da mi se septum ne pomera. Taj film mi je bio prisiven za spetum i upravo je ovo jedan od razloga zasto je operacija duže trajala nego u klasičnoj metodi.. Postoperativni period mi nije bio preterano težak, jedini problem je naravno bio to što nisam mogao da dišem na nos.. Ja nisam imao nikakve bolove, ali cimer u mojoj sobi (inace, u to vreme smo jedino mi operisali soptume u bolnici) koji je imao devijaciju u obliku slova 'S' (tezi oblik od moje, ja sam imao samo na levu stranu) je imao bolove, ali nista preterano, jedna inekcija diklofena sve resi
    Dva dana posle operacije (petak) su mi izvadili tampone. Dakle disanje na usta treje samo DVA dana, posle toga odmah nos proradi Posto nije bilo velikih dugackih gaza koje kad ti vade imas osecaj da ti vade deo tebe i nikad da zavrse, tampone su mi izvadili za svega nekoliko sekundi. Malo je bolelo, ali nista strasno (vise me je bolelo kada su mi odlepljivali flaster da mi skinu bronilu sa ruke..) Dali su mi kapi za nos (4 x dnevno) i fizioloski rastvor da ispiran nos, tj da ga istrisam xD. Prvi dan sam koristio po malo fizioloskog, ali vec drugog i treceg sam trosio po jednu bocu, kad god vidim da ce nos da mi se zapusi, odmah sam stavljao i ispirao.. U to vreme mi je film jos bio u nosu i to mi je otezavalo disanje na nos, pogotovo sto je vise vreme odmicalo jer kako sam izduvavao nos, taj film se malo iskrivio (posto nije moguce zasiti film pri samom vrhu nosa, vec samo pri dnu) tako da je bilo malih problema prilikom izdisaja, ali sam mogao da udahnem vazduha koliko sam hteo. U bolnici sam ostao jos 3 dana posle vadjenja tampona, pustili su me u ponedeljak. (da nisam zahvatvio vikend, verovatno bi to bilo 2 dana posle..). Svako jutro su mi cisti nos i mazali nekom kremom i davali antibiotik (azaran od 2gr).. Kad su me otpustili dali su mi da pijem antibiotike jos 7 dana.. U cetvrtak (8 dana posle operacije) su mi skinuli film i odmah po skidanju sam se osecao fenomenalo! Od tad pa sve do sad (proslo je tacno mesec dana) ni jedna nozdrva mi se nije zapusila i disem ko zmaj U vreme posle vadjenja konca, koristio sam neki sprej za nos (2x dnevno) a i aqua marin sprej koji sam spricao vise puta dnevno..
    Cini mi se da je ova metoda dosta bolja, jer nosis tampone samo 2 dana a na 5-7.. Istina je da postoji taj film i konci, ali cini mi se da upravo on garantuje da operacija uspe u svakom slucaju jer ne dopusta septumu da se pomera... Uostalom i u ovoj bolnici su do nedavno radili kad u drugim bolnicama, ali su mi rekli da je 'ta metoda zastarela, i da se sad ovako radi svuda u Evropi'. Ako nekoga zanima operisao me dr. Ivan Djordjevic.. Ako nekoga jos nesto interesuje neka slobodno pita, ionako sam sigurno nesto zaboravio da kazem
    Last edited by Mickey-HN; 20-10-11 at 23:33.
    /

  2. #202
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,532
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Zaboravio si cijenu, može i na pm...

    Uh moraću ovo sređivati na proljeće, nema više smisla ovako, u zadnje 2 godine mi se nije nijednom desilo čak ni da mi je samo jedna nozdrva potpuno otvorena...
    #fakenews

  3. #203
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    da i cijena je bitna, pa reci...jao kako smo devijantni ovdje, kad bi svi nagrnuli u bolnicu, po godine se ne bi razmicalo, a ovi hirurzi bi se naplastili para
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  4. #204
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,532
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Budući da već ima CDM beer, CDM fudbal, CDM basket, CDM roštilj... Mogli bi vala organizovati i CDM operaciju nosa... :mrgreen:
    #fakenews

  5. #205
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Paradise
    Posts
    872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam ovo odradio prije 3 god u cetinjskoj bolnici. Do tada mi se dešavalo da po mjesec dana moram stalno da koristim kapi za nos.Od tada ih ni jednom nisam upotrijebio. Međutim danas imam malo slabiji protok vazduha u odnosu na dane posle operacije. Inače nije strašna operacija. Mickey je dosta toga opisao, samo što ja nisam imao metodu kao njegovu, već onu klasičnu. I da, bila je gaza međutim kada se vadi ne osjeća se bol samo nelagodnost, jer je gaza vlažna i ne lijepi se za unutrašnju stranu nosa. Nekoliko dana su gaza i tamponi u nosu (oko 3-4 dana) ne sjećam se tačno. Međutim osjećaj kad su izvadili to i kad prvi put udahneš vazduh punim plućima posle nekoliko dana ne disanja na nos i uz to bolje nego ikad je fenomenalan Ne boli puno rana kao rana, malo glava zna da boli. Eto, ako ima nekih pitanja još, slobodno

  6. #206
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Hvala vama na iskustvu, ali makse, dok ja mogu na lijevu nozdrvu disat, i dok ne moram koristit usta dok spavam, odlicno je to...
    Njak Njak Njak

  7. #207
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,953
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    mislio sam da cu morati da potrazim pomoc strucnjaka za odvikavanje od OLYTH spreja za nos,medjutim skidoh se na suvo
    disem samo na desnu nozdrvu,mucenje zivo vec duzi niz godina,a nikako da se nakanim da operisem,najvise zbog toga dijela oporavka,dok se ne skinu ti tamponi.

  8. #208
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Paradise
    Posts
    872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    mislio sam da cu morati da potrazim pomoc strucnjaka za odvikavanje od OLYTH spreja za nos,medjutim skidoh se na suvo
    disem samo na desnu nozdrvu,mucenje zivo vec duzi niz godina,a nikako da se nakanim da operisem,najvise zbog toga dijela oporavka,dok se ne skinu ti tamponi.
    A to ti je smiješno vjeruj mi, znači tih par dana si u bolnici, uzmeš neku knjigu, časopis šta god, čitaš i ne razmišljaš ni o čemu. Počineš Iskreno meni to uopše nije teško palo. Da sam znao da je tako davno bih to završio. Nemojte se mučit tako nego to završavajte ako mene slušate. Samo nađite dobrog doktora.

  9. #209
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ono je drzavna bolnica, tako da nisam nista placao. Najbolje je da nazovete broj telefona koji se nalazi na sajtu, pa da se raspitate. A ljudi ne zajebavajte se s tom devijacijom, nego odradite to sto pre.Tih nekoliko dana u bolnici vam moze proc veoma brzo, ako ne volite da citate, uzmete laptop nabacite 20 filmova i procice za sekund..(ona bolica gde sam ja bio ima dobar wireless tako da sam ja stalno visio po netu :P) Problem s devijacijom nije samo u disanju vec dolazi (cesto) i do nepravilnog rada srca i jos mali milion posledica..
    /

  10. #210
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    7,054
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Ja kad sam prehladjen i kad mi se zacepi nos, ja ne mogu da spavam, zaspem pa se budim svakih 5 min, jednostavno nisam navikao da disem na usta, a i sasuse mi se onda... A tek posle operacije imat zacepljen nos...ah

    Quote Originally Posted by Mickey-HN View Post
    E ono je drzavna bolnica, tako da nisam nista placao. Najbolje je da nazovete broj telefona koji se nalazi na sajtu, pa da se raspitate. A ljudi ne zajebavajte se s tom devijacijom, nego odradite to sto pre.Tih nekoliko dana u bolnici vam moze proc veoma brzo, ako ne volite da citate, uzmete laptop nabacite 20 filmova i procice za sekund..(ona bolica gde sam ja bio ima dobar wireless tako da sam ja stalno visio po netu :P) Problem s devijacijom nije samo u disanju vec dolazi (cesto) i do nepravilnog rada srca i jos mali milion posledica..
    A sto, jel to nesto opasno?
    Njak Njak Njak

  11. #211
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Paradise
    Posts
    872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To je razmišljanje svakog čovjeka uključujući i mene pred operaciju, ali navikneš se već isti dan.

  12. #212
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Novi, Herceg Novi
    Posts
    1,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gorostas View Post

    A sto, jel to nesto opasno?
    Samo po sebi nije. Ali u kombinaciji sa nekim drugim bolestima moze biti. Nisam doktor pa necu pricati o tome, ali mozes da se raspitas.
    Mada to nije ni bila moja poenta. Mislio sam na to da se to ordadi sto pre, jer sto se vise odlaze to je veca verovatnoca da se necete ni odluciti na operaciju. A posto su nos i usi jedini delovi covekovog tela koji rastu celog zivota, to je vrlo moguce da se devijacija 'pogorsa' sa vremenom. A da ne pricam koliko je lakse da se podnese operacija dok ste mladi i zdravi.. Verujte mi, isplati se disati na usta i deset puta duze od ovih nekoliko dana, kada ces posle toga celog zivta disati normalno..
    /

  13. #213
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Između ostalog skoro pa da su zagarantovani problemi sa sinusima.

  14. #214
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    897
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam operisao devijaciju u Cetinjsku bolnicu kod prof Jacimovica (kojeg svakom preporucijum) i evo poslije 5 god ne znam ni da postoje kapi za nos(a prije sam i u grad uvuce nosio),znaci kad me uhvati i najaca prehladam disem kao kroz Sozinu....a operacija je laksa nego izvadit zub......ja sam poslije mog slucaja nagovorio bar nji 5-6 i svi su sad odusvljeni....

  15. #215
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,431
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se kanim evo godinama da odem na tu operaciju i jos ne odoh
    Ne mogu da disem a ni da cujem

  16. #216
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Rinoplastika i devijacija septuma

    Fellow forumasi, treba mi mala pomoc u vidu informacija, licnih iskustava i sl .

    Imam vrlo zeznutu devijaciju nosnog septuma. Ranije je bilo podnosljivo, ali sad mi pravi velike probleme (ne mogu da disem normalno, a samim tim ni da spavam, sem na lijevoj strani, u nekom jako cudnom polozaju, od kojeg me kicma boli svako jutro). Zanima me da li je neko od vas isao na operaciju septuma ili rinoplastiku? I ako je isao, gdje je to bilo, kakva su iskustva, koji doktori, cijene i sl?

    Hvala vam puno

  17. #217
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Paradise
    Posts
    872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  18. #218
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U, sorry, ne vidjeh thread! Hvala ti. Sad samo jos rinoplastika, moram malo docerat i oblik .

  19. #219
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Paradise
    Posts
    872
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MorellaPraga View Post
    U, sorry, ne vidjeh thread! Hvala ti. Sad samo jos rinoplastika, moram malo docerat i oblik .
    to vec nisam radio ne treba mi, a teze je nego samo devijacija,mada da te ne prepadam nije ni to toliko strasno

  20. #220
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znam da nije bas cvijece, ali moram... Devijacija me bas nagrdi, ai nos mi sve gore izgleda od iste. A treba mi taj nos jos koju godinu

  21. #221
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je cijelog zivota zapusen nos, tj radi mi samo jedna od nozdrva...jedino sto mi valja kod nosa je sto je lijep i pravilan, a ostale funkcije su mu za bačit...

  22. #222
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,597
    Thanks Thanks Given 
    7,532
    Thanks Thanks Received 
    4,606
    Thanked in
    1,783 Posts

    Default

    Uh rekoh na proljeće ću, a kako sad stvari stoje odlaže se do daljnjeg...
    #fakenews

  23. #223
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,953
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Uh rekoh na proljeće ću, a kako sad stvari stoje odlaže se do daljnjeg...
    ista stvar

  24. #224
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    I wait in the rye
    Posts
    1,434
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja bih sad odmah, kad bih znala dje.

  25. #225
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,953
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    a to sad skoro svi dobro rade,usavrsili su
    ako bi da radis u Klinicki Centar preporucio bih ti Knezevica
    a kazu da u Meljine ima par njih sto dobro rade,ne znam...ne mogu se nakanit da zavrsim ovo

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •