Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 120

Thread: Pasosi ...

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Trst
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo ljudi nakon tolko peripetija oko pasosa ja sam cuo najnoviju informaciju nadam se da je tacna da ce poceti stampa u april i da ce bit dosta povoljnosti za dobit talijansku vizu a nadam se i ostale..pozdrav iz Trsta
    VOLIM CETINJE KAO OCI SVOJE

  2. #27
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Bogami 7 dana nije nikako dobro. Pet minuta bi bilo prihvatljivo.
    Danas u eri kompjtuera, informacionih sistema i cuda, njima treba 7 dana da otkucaju 4 recenice i nalijepe sliku. Ma daj
    Nije u pitanju samo popuniti pasos podacima. Vrse se provjere da bi dobio pasos. Pasos je veoma vazan dokument i nije ni realno da se izdaje bez ikakvih provjera, samo ako doneses uplatnice i sliku.

  3. #28
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LIMA View Post
    Evo ljudi nakon tolko peripetija oko pasosa ja sam cuo najnoviju informaciju nadam se da je tacna da ce poceti stampa u april i da ce bit dosta povoljnosti za dobit talijansku vizu a nadam se i ostale..pozdrav iz Trsta
    Ja cu ti odmah reci da ti ta informacija nije tacna.

  4. #29
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Katunjanin View Post
    Nije u pitanju samo popuniti pasos podacima. Vrse se provjere da bi dobio pasos. Pasos je veoma vazan dokument i nije ni realno da se izdaje bez ikakvih provjera, samo ako doneses uplatnice i sliku.
    Aham. Tolike silne provjere, jer je Crnogoraca cijelih 650 000, formular jos uvijek ima red koji se odnosi na vojnu knjizicu i sluzenje vojnog roka i tako
    Znaci po tebi je normalno ceka za vozacku, licnu i pasos 7 dana?
    Meni nije nikako. A oni pare primaju iz budzeta, tj od poreskih obveznika, i silnih taksi koje ti naplate.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Aham. Tolike silne provjere, jer je Crnogoraca cijelih 650 000, formular jos uvijek ima red koji se odnosi na vojnu knjizicu i sluzenje vojnog roka i tako
    Znaci po tebi je normalno ceka za vozacku, licnu i pasos 7 dana?
    Meni nije nikako. A oni pare primaju iz budzeta, tj od poreskih obveznika, i silnih taksi koje ti naplate.
    Meni nije strasno da sacekam 7 dana za dokument koji vazi sljedecih 10 godina. Da se to vadi svake godine bilo bi strasno.

    Sto se tice formulara koji ima pitanje o vojnom roku to je sasvim u redu, jer dosta ljudi koji vade pasose je sluzilo vojni rok i tu imaju sto da upisu. Uostalom mislim da je taj formular mnogo manji problem od tablica, pasosa, i ostalih dokumenata koji trebaju sto prije da se mijenjaju.

    Zasto bi sad pravili novi formular za stare pasose? Bezveze trosak. Kad dodju novi pasosi bice i novi formular.

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Ma azurni su oni po tim pitanjima. Saobracajnu kad registrujes kola u PG mozes da podignes na samo jedno mejsto. Problem je sto treba da odes da prenocis ispred saltera da bi je dobio.
    I kakve veze ima sto vazi 10 godina. Zamisli odjednom mi ispane da treba da idem za Italiju, nebitno bilo gdje, i da imma svega pola dana za pasos?
    I onda moras da cekas i propustis sve, jer je normalno cekat 7 dana.

    Imam i aj vojnu knjizicu, i bio sam na Vojni Sud jer navodno se ne odazvah pozivu na regrutaciju iako sam sudiji priozio vojnu knjizicu da sam rasporedjen u auto jedinicu
    I zasto je vozacka SFRJ kad ta zemlja pravno ne postoji 15 godina? Greota da se abci silni papir? :lolblue:
    Nemoj me zasmijavat.
    Last edited by hercules; 06-03-07 at 01:00.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #32
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Bogomi su one vozacke na SFRJ bile najkvalitetnije.
    Ja mislim da svaki punoljetni covjek treba da sebi izvadi pasos bez obzira planira li da putuje ili ne, jer, kako ti kazes, nikad ne znas kad ti moze iskociti da putujes. Prema tome, ako neko ceka da mu izleti putovanje pa onda da trci da sredjuke pasos-sam je kriv! Procedura traje 7 dana i to je to. Da je bio pametan i odgovoran nebi sebe doveo u takvu situaciju.

    To za saobracajne je i dalje katastrofa, ali za licne dokumente se znatno poboljsala situacija jer su guzve smanjene.

    Ja sam u Americi vadio vozacku dozvolu i daleko od toga da sam je dobio istog dana. Vec sam cekao dobrih desetak dana dok mi je stigla postom na kucnu adresu. Istina da je to bilo 1998 godine i da se mozda kod njih to promijenilo sad, ali daleko od toga da dokumenta dobijas isti dan jer ih je lako odstampati na kompjuteru.

  8. #33
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Vozacka SFRJ najkvalitetnija? Ne znam prije su mozda bile takve da se ne mogu pocijepat, danas ih prave od recikliranog papira, da ne kazem da su oznake drzave koja ne postoji preko deceniju ipo. I kakve veze ima sad kvalitet, kad ti dobijas dokumenat SFRJ aloooo...
    I danas preuzeh paso Savezne Republike Jugoslavije.
    A a tender opet amerikanci bili najbolje rangirani
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE Danas u eri kompjtuera, informacionih sistema i cuda, njima treba 7 dana da otkucaju 4 recenice i nalijepe sliku. [/QUOTE]

    ma ne sprdaj se 7 dana nije tako strasno i bas zbog toga sto je era kompjutera bi trebalo da sve provjere. i nije obicno da cekas 7 dana za pasos ili bili koji drugi licnii dokument jer u bilo dje drugo cekas mnogo duze. a to sto jos uvjek nemamo CG pasose i ostale isprave to je bruka.
    Live and let live

  10. #35
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    mick da nas je 30 miliona ja bih shvatio da treba 7 dana za te provjere i cuda. A ovdje bogami kada mi rodoslov cijeli prave prije no mi dokumenta izdaju.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  11. #36
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    mick da nas je 30 miliona ja bih shvatio da treba 7 dana za te provjere i cuda. A ovdje bogami kada mi rodoslov cijeli prave prije no mi dokumenta izdaju.
    Izvini, koja je uopste razlika je li nas 650 hiljada ili 30 miliona. Pa ne idu od kuce do kuce da provjeravaju. Provjere se vrse na drugi nacin i nije velika razlika sto nas je malo da bi provjere isle brze. Procedura mora da se ispostuje bez obzira i da nas je desetoro.
    To sto su jos uvijek stari dokumenti se svi slazemo da nije u redu.
    A procedura ce ti biti 7 dana (mozda malo krace a mozda i duze) i kad dodju novi pasosi. Pa nije to mjesecna karta za autobus da dodjes na trafiku sa slikom i da ti je izdaju.

    Kako mozes tako da budes nerealan. Pa svudje u svijetu se ceka na pasos a ti optuzujes Crnu Goru sto se ceka 7 dana i zoves to nazadnim. Vazno je da se kritikuje!
    A znao bi se buniti da neko izvadi pasos na tvoje ime i napravi neko s ranje. Onda bi vikao kako su mogli da mu daju pasos na tvoje ime, kakva je to drzava, kako ne vrse provjere prije nego izdaju dokumente i slicno.

    E pa da bi se smanjila vjerovatnoca da se to desi, vrsi se provjera i procedura traje 7 dana i to je sasvim OK.

  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Po tvojoj logici, kinezima bi trebalo godinu dana da vrse provjeru dok nekome izdaju pasos
    Ne hvatas poentu.
    A tebi je sve normalno? A je li normalno da cekam 3 mjeseca da mi daju nove tablice, jer je auto bilo na cetijnske tablice. Odjavio sam ih u Cetinje i trazio u Podgoricu da mi daju nove.
    sto mislis koliko im je trebalo da izvrse provjeru? Provjera za Cetinje koji je 30km od Podgorice?
    Cijela tri mjeseca sam cekao tablice. Sve danas/sjutra.
    Poenta cijele moje price je u neefikasnosti ljudi koji rade tamo. Sa ovakvom njihovom efikasnoscu kinezi bi vidjeli Halajevu kometu 2 put dok bi pasos izvadili.
    Treba li rec da preko veze mozes za jedan dan da ga dobijes.

    A sad se iskljucujem iz dalje rasprave.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #38
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ti ne hvatas poentu moje price. Ja sam upravo rekao da nema veze koliko nas je sa duzinom provjere. Isto je i da nas 600 hiljada ili 600 miliona. Znaci, po meni isto treba vremena i kinezima i nama da dobijemo pasos.

    A ti si govorio da zato sto nas je malo treba krace da traje provjera. Znaci po tvojoj logici bi Kinezima trebalo godinu dana da dobiju pasos.

    Citaj pazljivije postove.

    Ovdje je prica o pasosima, ne o tablicama!!!

  14. #39
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Tablice pomenuh u "korist" nase drage administracije.
    I bolje da ti citas postove pazljivije.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    NYC/Bar
    Posts
    96
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj da se vratimo ponovo na temu. eto bez obzira koji pasos imas jel SFRJ, SRJ ili Srbije ili CG na treba viza za Argentinu i Urugvaj. eto jest da nije tako blizu ali sto da ne.
    Live and let live

  16. #41
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    217
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I u Hollandiji se ceka nedelju dana pasos...
    buy it!!!

  17. #42
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by mick View Post
    aj da se vratimo ponovo na temu. eto bez obzira koji pasos imas jel SFRJ, SRJ ili Srbije ili CG na treba viza za Argentinu i Urugvaj. eto jest da nije tako blizu ali sto da ne.
    Ko ima priliku da ode u Urugvaj neka iskoristi obavezno. Montevideo je super grad. Igrao sam tamo, ljudi su bas super, kao i u Argentini. Po mentalitetu dosta slicni nasim ljudima. I naravno kako rekose vec, ne treba viza
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  18. #43
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by IceAge View Post
    Ko ima priliku da ode u Urugvaj neka iskoristi obavezno.Igrao sam tamo,
    Sta si igrao tamo? Kolo Urugvajsko? Bacanje krsa u dalj?! :mrgreen:

    A ne vjerujem da bez razloga nama ne treba viza tamo. Ono, doci ces tamo u jednom komadu, ali ces se vratiti bez bubrega, jetre, srca...?!
    Last edited by shrek; 06-04-07 at 15:05.
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Gdje Neretva hladna tece!
    Posts
    1,023
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by shrek View Post
    Sta si igrao tamo? Kolo Urugvajsko? Bacanje krsa u dalj?! :mrgreen:

    A ne vjerujem da bez razloga nama ne treba viza tamo. Ono, doci ces tamo u jednom komadu, ali ces se vratiti bez bubrega, jetre, srca...?!
    Igrao sam kosarku shrek. I ne lupaj bzv... Nije nista manje bezbedno tamo nego kod nas. O USA da ne pricam, bili smo oboje(ti si koliko kontam jos uvek tamo) pa znamo odlicno....
    "i da imam odakle mi?"(Ozzy)
    LINUX CG


  20. #45
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    5,411
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ada zaebaem se jadan ne bio!
    Ako pri svakoj prijateljskoj usluzi odmah misliš na zahvalnost, onda nisi darovao, već prodao.

  21. #46
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Srek ja sam cuo da tamo uste zrtvuju ljudje na oltar hahahahaahahahahaah !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  22. #47
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,962
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by LIMA View Post
    Evo ljudi nakon tolko peripetija oko pasosa ja sam cuo najnoviju informaciju nadam se da je tacna da ce poceti stampa u april i da ce bit dosta povoljnosti za dobit talijansku vizu a nadam se i ostale..pozdrav iz Trsta

    Nadam se da ti je tacno ovo da ce biti povoljnosti za italijansku visu

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,990
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vozacka SFRJ najkvalitetnija? Ne znam prije su mozda bile takve da se ne mogu pocijepat, danas ih prave od recikliranog papira, da ne kazem da su oznake drzave koja ne postoji preko deceniju ipo. I kakve veze ima sad kvalitet, kad ti dobijas dokumenat SFRJ aloooo...
    I danas preuzeh paso Savezne Republike Jugoslavije.
    A a tender opet amerikanci bili najbolje rangirani

    Stare vozačke su bile prošivene, ali oznake su iste...
    Moja vozačka stara 5 godina i moje majke stara 18 su u takvom stanju da je moja pregužvana a njena kao nova...
    I ne možeš je pocijepati
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  24. #49
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Vancouver, BC, Canada
    Posts
    16
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo kod nas se u Kanadi ceka za pasos minimum 2 mjeseca.
    To je odkad Ameri traze pasose na granici... a ranije je bilo izmedju jedne i dvije nedelje.

    Sto se tice vozacke, odma dobijes potvrdu koja ti vazi kao i prava vozacka, a pravu dobijes za 10-tak dana postom.

    Sto se tice nasih pasosa, nedaj boze da ste ovamo pa da vam nesto zavisi od nase "diplomatije"... Da bi dobili broj telefona ambasade (u USA) morali smo da objavimo nekoliko clanaka u dnevnim novinama u CG.... Bruka, al valjda ce se popraviti

  25. #50
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,297
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    1 Post

    Default

    2 mjeseca, ihaaaaa
    kod nas u Crnu Goru citavih 7 dana

    Koliko je tek onda Kanada iza nas, a hercules? Mada njih ima vise, istina. Mozda je to onda u redu kod njih, ali kod nas, NE NE!!!

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Novi pasosi crvene boje
    By srdjan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 22
    Last Post: 05-05-08, 01:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •