Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 37 of 37

Thread: National Football League (NFL)

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Vrijedilo je ostati budan samo zbog ove akcije, kako volim ovakve fore i jedan od bitnijih razloga i zbog kojih volim NFL.
    Polu blok na jednog defanzivnog beka odbranilo od pick 6 interceptiona. Nijansa. Ne bih se iznenadio da na kraju zavrsi tekma over. Napadi zivnuli.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  2. #27
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,297
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    391
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Kelce se ne vidi, OL Chiefsa dosta neozbiljna

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Taman sam pomislio da bi bolje bilo da je San Francisco pokupio fumble na pasu unazad i dao TD i da se razilazimo, ali evo Mahomes je ispoštovao ovim interceptionom na svojoj polovini.

  4. #29
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Odbrana Chiefsa za veliko poštovanje kako god da završi, izvanredno su igrali i prvo poluvrijeme, a pogotovo treću četvrtinu za sad sa tri uzastopna 3&outa.

    Ne može se protiv Mahomesa pa ne može, Ninersi mu poklanjaju loptu kad već nije mogao sam da sprovede kršteni drive.

  5. #30
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Produžetak i drama do kraja, a sve zbog blokiranog XP-a. Specijalni timovi na kraju prave razliku: TD Chiefsa nakon kiksa na vraćanju punta Ninersa, blokiran XP, puno poena iz FG-ova. Vrhunske obije odbrane i neizvjesna utakmica, na kraju i nije bio loš Super Bowl.

  6. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  7. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,463
    Thanks Thanks Given 
    4,231
    Thanks Thanks Received 
    4,547
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Produžetak i drama do kraja, a sve zbog blokiranog XP-a. Specijalni timovi na kraju prave razliku: TD Chiefsa nakon kiksa na vraćanju punta Ninersa, blokiran XP, puno poena iz FG-ova. Vrhunske obije odbrane i neizvjesna utakmica, na kraju i nije bio loš Super Bowl.
    Odlican SB. Pun drame. Mahomes #3.

    I na kraju...Over.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  8. The Following User Says Thank You to avet For This Useful Post:


  9. #32
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Odlican SB. Pun drame. Mahomes #3.

    I na kraju...Over.
    Kad je neko doktor svoga sporta, onda pravi ovakve stvari. Ispade fenomenalan kraj stvarno, i iako je moj utisak da su Ninersi uradili malo više da zasluže pobjedu, rezultat je ispravan.

    Lakše mi je sad što je over došao kad nisam uplatio.

  10. #33
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    15,297
    Thanks Thanks Given 
    142
    Thanks Thanks Received 
    391
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Koliko sada znaci onaj blokirani extra poen.. NFL trlja ruke od Chiefs dinastije

  11. #34
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by miha View Post
    Koliko sada znaci onaj blokirani extra poen.. NFL trlja ruke od Chiefs dinastije
    Bas presudni momenat, nisam gledao sinoc uzivo, no highlights, jbg mora se radit.

    Cini mi se dosta gresaka i kod Chiefsa ofanzivno, al defanzivni obije su odradile jak posao.
    Al jbg, Mahomes-Kelce kad je tesko. Meni je iskreno milo, iako su "dosadili", i dalje je uzivancija gledat Mahomesa sta radi.


    Inace dvije stvari sto me zanimaju.
    Overtime, coin toss dobija 49ers i daju prvi napad Chiefsima, jesam dobro to shvatio? Zasto?

    Onda druga stvar, pa ***** mu dosli su do endzone, imaju cetvrti pokusaj za Superbowl i ide se na field goal? I daje se sest minuta Mahomesu? Pa jesu oni ludi? Ne shvatam iskreno to, bez ako je protiv pravila 4th for touchdown u OT
    Ili neki strah da ce Chiefsi potrosit sve do kraja i dobit field goalom ili sta li, nejasan mi je taj potez.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  12. #35
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Bas presudni momenat, nisam gledao sinoc uzivo, no highlights, jbg mora se radit.

    Cini mi se dosta gresaka i kod Chiefsa ofanzivno, al defanzivni obije su odradile jak posao.
    Al jbg, Mahomes-Kelce kad je tesko. Meni je iskreno milo, iako su "dosadili", i dalje je uzivancija gledat Mahomesa sta radi.


    Inace dvije stvari sto me zanimaju.
    Overtime, coin toss dobija 49ers i daju prvi napad Chiefsima, jesam dobro to shvatio? Zasto?

    Onda druga stvar, pa ***** mu dosli su do endzone, imaju cetvrti pokusaj za Superbowl i ide se na field goal? I daje se sest minuta Mahomesu? Pa jesu oni ludi? Ne shvatam iskreno to, bez ako je protiv pravila 4th for touchdown u OT
    Ili neki strah da ce Chiefsi potrosit sve do kraja i dobit field goalom ili sta li, nejasan mi je taj potez.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
    Da, sa novim pravilima logičnije je da pustiš loptu i da onda znaš na čemu si nakon njihovog jednog drivea, odnosno da znaš što će ti trebati kad dobiješ loptu nazad. Sve i da popiješ TD odmah, imaš priliku da i sam daš TD, nije automatski kraj poslije prvog posjeda (kao u regularnoj sezoni).

    Na FG su išli jer bi u slučaju da ne prođe 4th downu ostavili Chiefsima da FGom pobijede, a ovako su eto kao imali da brane TD (što nisu uspjeli) jer bi u slučaju da su i Chiefsi dali FG oni dobili loptu nazad i tu bi onda bilo ko prvi da poene dobija. Da su rizikovali i postigli TD, opet bi morali da brane TD, tako da se sve svodi na ovo što sam gore napisao - tražili su da imaju prvi napad, što sa novim pravilima i ne izgleda kao pametna odluka.

  13. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


  14. #36
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    358
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by To Madeira View Post
    Da, sa novim pravilima logičnije je da pustiš loptu i da onda znaš na čemu si nakon njihovog jednog drivea, odnosno da znaš što će ti trebati kad dobiješ loptu nazad. Sve i da popiješ TD odmah, imaš priliku da i sam daš TD, nije automatski kraj poslije prvog posjeda (kao u regularnoj sezoni).

    Na FG su išli jer bi u slučaju da ne prođe 4th downu ostavili Chiefsima da FGom pobijede, a ovako su eto kao imali da brane TD (što nisu uspjeli) jer bi u slučaju da su i Chiefsi dali FG oni dobili loptu nazad i tu bi onda bilo ko prvi da poene dobija. Da su rizikovali i postigli TD, opet bi morali da brane TD, tako da se sve svodi na ovo što sam gore napisao - tražili su da imaju prvi napad, što sa novim pravilima i ne izgleda kao pametna odluka.
    Zaboravio sam za to pravilo da nije "golden TD", sad se sjecam kad me napomenu.

    Pa niie bas zavidna pozicija, al ne znam na tako blizu do endzone, rizikovao bih TD pa aj da se brani il nek istrose vrijeme i rijese field goalom. Ovako odlicna akcija za pobjedu Chiefsa.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

  15. #37
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    1,638
    Thanks Thanks Given 
    86
    Thanks Thanks Received 
    161
    Thanked in
    111 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by efamouspg View Post
    Zaboravio sam za to pravilo da nije "golden TD", sad se sjecam kad me napomenu.

    Pa niie bas zavidna pozicija, al ne znam na tako blizu do endzone, rizikovao bih TD pa aj da se brani il nek istrose vrijeme i rijese field goalom. Ovako odlicna akcija za pobjedu Chiefsa.

    Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
    Ja sam uvijek za rizik i agresivnu igru i godinama sam pizdio što su treneri u NFL-u toliko konzervativni i isprepadani i nikad ne koriste 4th down za produžetak drive ili jure TD umjesto što se zadovolje FG-om (a pogotovo kad su u protivničkoj red zoni). Srećom u posljednjih 5-6 godina se to promijenilo, svi timovi su bili dovoljno pametni da slušaju svoje matematičare i skontaju da je ipak veća vjerovatnoća da ćeš pobijediti ako više rizikuješ u takvim situacijama. Mislim da se u principu slažem s tobom, kad si već tražio loptu i prvi posjed i bio blizu end zone, trebalo je tražiti TD. Izgleda da ni oni nisu bili baš načisto što je optimalan pristup kad dobiješ coin toss, vidim da Shanahan priča o umornoj odbrani i eventualnom "sudden death" posjedu u slučaju da su postigli isti broj poena nakon prvih posjeda - ali, nije se desilo.

    Međutim, Ninersi su prije 15 dana bili na drugom kraju štapa, dobili su NFCCG tako što je Detroit išao na tri 4th downa (pri čemu je vodio) i sva tri pukao, i cijele naredne neđelje se samo o tome pričalo kako je to naopak pristup. Naravno, Detroit nije izgubio samo zbog toga nego zbog dvije druge sulude situacije, ali džabe, u Americi se sve vodi na polarizovanu priču oko 4th downa i to po pravilu "poslije bitke svi generali" đe se umjesto analiziranja situacije i pozvane akcije, mišljenja svode na to "dobra odluka ako je prošlo, katstrofalna ako nije".

  16. The Following User Says Thank You to To Madeira For This Useful Post:


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. National Football League (NFL) 2017/18
    By miha in forum Ostali sportovi
    Replies: 194
    Last Post: 05-02-18, 03:38
  2. National Football League 2014/15
    By miha in forum Ostali sportovi
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-14, 17:45
  3. National League of Legends Tournament
    By Easy - internet & gaming in forum Game Server CG
    Replies: 168
    Last Post: 11-06-11, 19:08
  4. UEFA Fantasy Football - Champions League
    By Bokee in forum Fudbal
    Replies: 68
    Last Post: 13-12-10, 13:38
  5. Uefa Europa League Fantasy Football
    By Alkatraz_hn in forum Fudbal
    Replies: 3
    Last Post: 14-09-10, 16:54

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •