Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Godine počinju januarom

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Godine počinju januarom

    Pa dragi moji forumaši zaboravismo na to.Čini mi se.Prošlo je cijelih 18 godina od kako makosmo one komunjare koji su klali krda jagnjadi i helikopterima ih prenosili sa Žabljaka u Podgoricu.Makosmo one te su izgradili sve što su ovi sad prodali,makosmo one te su se borili da ostave narodu nešto,makosmo one te su dje sebi po koji stan ostavili...A koga smo doveli?Bože kad se sjetim onih veselih događaja ispred skupštine,pa dakićevaca,pa žute grede i POSTUPI PO NAREĐENJU,i njih u veselim dzemperima Sirogojno...Što su oni nekad imali,a što ovi danas imaju?Prodali su skoro sve po CG,sve ono što su generacije unazad gradile,fabrike više i da ne rade,ministri,poslanici,direktori svaki dan sve puniji i zabolje ih kad odu sa funkcije jer bože moj skupilo se...
    I sad se šetih onoga spota sa onim konjima kako trče...GODINE POČINJU JANUAROM...Tada su nam i završile....Tada smo imali budućnost,a danas?
    I tako prođe punih 18godina od tada...
    Last edited by rain_wind_storm; 18-01-07 at 11:42.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Piramida moci, izgradjivana u potonjih 18 godina ce se urusiti sama od sebe, promijeniti kroz unutrasnje borbe... ili cemo svijetu konacno kazati: Putuj Evropo...
    Vecina ljudi je zla

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Ne mogu da prezalim te se ne napravi pukotina u komandnom lancu tada SUP-a,dje dobri i posteni Bozo Radonjic ne pobi svu tu gamad ispred skupstine,da uva ne ostane jednoga zdravoga.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. #4
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    alive and kickin'
    Posts
    6,991
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Ne mogu da prezalim te se ne napravi pukotina u komandnom lancu tada SUP-a,dje dobri i posteni Bozo Radonjic ne pobi svu tu gamad ispred skupstine,da uva ne ostane jednoga zdravoga.
    Te sto je on mogao ubije - takvih vazda ima za bacanje. Oni koji su zapoceli kolo su vazda daleko od puskometa...
    Vecina ljudi je zla

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bonja the Zmaj View Post
    Te sto je on mogao ubije - takvih vazda ima za bacanje. Oni koji su zapoceli kolo su vazda daleko od puskometa...

    Da je krenulo,ne reci da znas dje bi se zaustavilo.
    Falilo je mudah,zna se i cijih.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  6. #6
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,697
    Thanks Thanks Given 
    330
    Thanks Thanks Received 
    133
    Thanked in
    80 Posts

    Default Jedno sjecanje...

    NEDODIRLJIVI PLAKAT

    One godine, nakon konačnog pada Berlinskog zida i Osme sjednice, pobjednici najaviše prve slobodne (i demokratske!?) izbore. Propustiti jedan takav istorijski doga|aj nijesam smio, već se spakovah i uoči samih izbora doputovah u Titograd, ne da bih učestvovao, već da bih na licu mjesta osjetio „štimung“, odnosno stvorio lični dojam koji sa sobom donosi jedna takva dugo, predugo, očekivana promjena.

    Sjutradan, na dan izbora, bijaše južno vrijeme sa sitnom kišom, tako da se moglo bez problema šetati gradom kojim se motao ozaren i, mimo običaja, nasmijan narod. Zidovi okolnih zgrada, bili su oblijepljeni plakatima raznih stranaka ali tako da, ili su pokrivale protivničke ili bile iscijepane i prefarbane do neprepoznatljivosti. Pokušavao sam da pojedine odgonetnem ali mi je to teško polazilo za rukom. Ubrzo se zamorih od te uzaludne rabote, pa nastavih šetnju, onako bez cilja, prepuštajući se toku događaja tog jedinstvenog dana.

    U takvom raspoloženju prijeđoh most preko Ribnice i uđoh u Staru varoš. Zidovi su i tamo bili oblijepljeni plakatima, još upadljivijim zbog sivila zidova sa kojih su visili mokri repovi iscijepanih parola i proglasa. Nehotice mi pogled privuče pravilni pravougaonik čudno i neobično usamljenog plakata.

    Najčudnije bijaše baš to što izgledaše potpuno neoštećen. Radoznalo se uputih tamo i kad se približih primijetih da se radi o oglasnom izlogu bioskopa, bez stakla, u kojem se šepurio neoštećen plakat sa obavještenjem da se u bioskopu (mislim „KULTURA“) prikazuje film pod naslovom:

    „VRELA LJUBAV“

    O kakvoj ljubavi se radi, moglo se vidjeti po priloženim slikama u boji govedine), na kojima su bili prikazani dva neobrijana proletera, jedan crnac i jedan bijelac, kako zajednički jebu jedno li´salo (mršavo) žensko čeljade ispruženo na nečemu nalik - operacionome stolu. Ovo otkriće mi ne bi baš prijatno, jer nigdje na Zapadu nijesam viđao ovako javno izložene, niti filmske niti bilo kakve druge plakate sa sličnim sadržajem.

    Zamišljeno nastavih put, dok mi se neodoljivo nametao osjećaj da simbolika ovoga plakata, u opštem političkom kontekstu, samo može da pojača moje poprilično očvrsle slutnje da ovdje, stvarno, u skoroj budućnosti vjerovatno predstoji neizbježna i tragična politička - „jebačina“.

    Vraćajući se nazad, u velikom izlogu jedne radnje („METALKA?“) za-pazih dva velika transparenta na kojima je, crvenim slovima razne veličine, složenim u neravne redove, bilo napisano nešto što je moralo imati veze sa aktuelnim događanjem. I stvarno, bilo je baš kao što sam pretpostavljao, ali ne na uobičajen način već u osmercu, u kojem je nekakav nenamjeran pjesnik izlagao nade u bolja i dostojanstvenija vremena. Vidjelo se da ga je čitava rabota koštala velike muke, jer su slova i redovi bili tako naslagani da su baš ličili na, s velikom mukom, sagradjenu - među!

    Vjerovatno je zbog toga oba transparenta izložio u izlozima dotične radnje, da bi ostali van dohvata izbornih aktivista, kako bi ih sačuvao za budućnost koja je obećavala, kako se može vidjeti iz prloženog:

    „Ko god kaže taj se vara
    Momir s Milom da ne valja
    Iz ovakvih Komunista
    Crnoj Gori sunce blista
    Zato pođ´mo s njima
    Da nam bude bolje svima.“

    „Naprijed mladi Komunisti
    Morali su vaši čisti
    A ideja vaša glavna
    Da budemo zemlja pravna
    Vazda s mirom i slobodom
    A uz rame sa narodom“.


    Sadržaje ova dva „proglasa“ zapisah u mali notes, zadovoljan što mogu sačuvati od zaborava jedno svjedočanstvo o toliko, koliko naivnih toliko iskrenih nada i očekivanja, izraženih na način dostojan poštovanja. Vjerujem da je pjesnik sačuvao oba transparenta, a ako nije evo da vidi kako mu rabota ipak nije bila uzalud...

    - M -

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zamišljeno nastavih put, dok mi se neodoljivo nametao osjećaj da simbolika ovoga plakata, u opštem političkom kontekstu, samo može da pojača moje poprilično očvrsle slutnje da ovdje, stvarno, u skoroj budućnosti vjerovatno predstoji neizbježna i tragična politička - „jebačina“.


    E jesu nam HEBALI CHTIRI MAJKE MAJCHINE,
    najgore od SVEGA,
    je rulja koju HEBU, jedni i drugi, a oni MAZOHISTICHKI uzivaju u oba qu.ca CRNCA I BIJELCA.
    Last edited by milovan; 18-01-07 at 13:19.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se moja prababa udala za Blaza Jovanovica, sad bi CG imala pored Diznilenda na Jazu, reli piste na Cemovskom polju, mozda chak i pistu za formulu 1, KAP bi bio u NK a ne u PG .. Rovca bi imala nebodere koji bi zeznuli i visine Maganika, preko neta bi vam uvozna radna snaga muzla krave, sirila sir, a vjetrenjache GE proizvodile struju za izvoz, autoput bi bio davno izradjen pod Shelom i odavno bio u vlasnishtvu CG drzave...al eto nije ga $cela pa vam bi sto vam bi

    i tako...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bože,kad se šetim onijeh zaluđenih ljudi kako su klicali Milu i Momu,nesretnome Cicu Vukčeviću koji je ima ulogu izvođenja naroda iz Dakića...Ne znam da je išta dokučio poslije.Za razliku od saboraca,koji eo poslije toliko godina i dalje kapu kroje.Dobro je da se Milo barem za sad povuka,18god je vlada,skoro ka Ser Alan Ferguson.Kažem za sad,jer mi se čini da ovaj sadašnji premijer nije dobroga zdravlja,a on će se povuć i opet će GO DPS da izmoli ex premijera da bude next premijer...
    Đe smo i što smo učinjeli za sve ove godine?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  10. #10
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    kad se svega toga sjecate, siguran sma da se sjecate i sldecega (ako mognem zakaciti slike)
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    \root
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    rain wild storm, a i ostali, slovo ś (nadam se da ga vidite), pise se tako sto se
    tastatura prijebaci na srbsku, alt+9, pustis i onda pritisnes s, i dobijes ś
    M O N T E N E G R O......L U G

    FORUM ZAJEDNICE LINUX KORISNIKA U CRNOJ GORI

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Bože,kad se šetim onijeh zaluđenih ljudi kako su klicali Milu i Momu,nesretnome Cicu Vukčeviću koji je ima ulogu izvođenja naroda iz Dakića...Ne znam da je išta dokučio poslije.Za razliku od saboraca,koji eo poslije toliko godina i dalje kapu kroje.Dobro je da se Milo barem za sad povuka,18god je vlada,skoro ka Ser Alan Ferguson.Kažem za sad,jer mi se čini da ovaj sadašnji premijer nije dobroga zdravlja,a on će se povuć i opet će GO DPS da izmoli ex premijera da bude next premijer...
    Đe smo i što smo učinjeli za sve ove godine?
    kao sto se moglo cuti na vijesti one u 3.30, novi premijer nam boluje od tumora pluca (cini mi se da tako rekose), ali je radno sposoban
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  13. #13
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    kad se svega toga sjecate, siguran sma da se sjecate i sldecega (ako mognem zakaciti slike)


    A kakve ovo ima veze sa GODINE POCINJU JANUAROM??????:!:
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    kao sto se moglo cuti na vijesti one u 3.30, novi premijer nam boluje od tumora pluca (cini mi se da tako rekose), ali je radno sposoban
    Bas bi mi ga bilo zao....cak i da je koncidencija, nekako vuce na ono :znam ja nas..**bo ja nas.....DODJEMO MI GLAVE SVAKOME POSTENOM CO'EKU...
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #15
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Undead View Post
    rain wild storm, a i ostali, slovo ś (nadam se da ga vidite), pise se tako sto se
    tastatura prijebaci na srbsku, alt+9, pustis i onda pritisnes s, i dobijes ś
    ś vidi stvarno radi BRAVO. Vidi može i ź Svaka čast

  16. #16
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    A kakve ovo ima veze sa GODINE POCINJU JANUAROM??????:!:
    Pa i tad je bio januar

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Pa i tad je bio januar
    Ali nema veze sa ovom temom...
    I ti koji su tada palili su izasli iz onog januara i AB revolucije...No su mutirali u medjuvremenu
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  18. #18
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa nema veze ni moja prababa sa januarom (rodjendan joj je bio u junu), ali vam je kako vidim odredila sudbinu

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    844
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Dje ste sada Specijalci...Evo idu ZHELJEZARCI!"
    ka sad da gledam........
    Dje shareno pashce laje,
    tu djevojka lijepa je.....

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    To je bio pocetak tranzicije kad je radnicka klasa krenula pune guzice pa se malo pretranzitovala...

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Zuta gredo nasa bruko,specijalac radnika je tuko
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sidewinder View Post
    Zuta gredo nasa bruko,specijalac radnika je tuko
    Ima ona iz NADREALISTA kad su policajci strajkovali : " ZUTA GREDO GLEDAJ BRUKU RADNICI CE DA NAS TUKU "
    Kad se sjetim Rista Vukcevica dje vice SIDJITE SA DRVECA...
    Sjecam se policije i Sljiva komandira dje je blokira bio autobusku a mi djeca sludjena i ponesena euforijom gadjemo sa zgrade milicajce...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Miting gladnih...

  24. #24
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Ali nema veze sa ovom temom...
    I ti koji su tada palili su izasli iz onog januara i AB revolucije...No su mutirali u medjuvremenu
    Da tačno Mutanti su među nama...

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    26
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    samo da mi je jadnome da se vratim tamo i da imam 23 godine ka sad, sto ste cinjeli ljudi? dje vam je mozak bio? Vascijela Evropa se budi(kako ko) a mi se budimo, al` se dizemo na lijevu nogu(kvazilijevu). Sjecam se da su me moji vodili na budvanski sajam, na predizbornu konvenciju skcg i da sam tamo a svojih 6 godina "upoznao" i pruzio ruku s ocevih ramena tadasnjem vrhu saveza komunista Crne Gore, eh da sam samo znao tada kome sam pruzao ruku, da sam dirao prst koji je na Dubrovnik pokazivao, dodje mi da se samopovrijedim . Ali to su ispricane price i valjda je to u onom ratnom vihoru moralo tako da bude, u onim prljavstinama nasih devedesetih, nijedna od balkanskih politickih elita nije dovoljno cista da bi danas mogla da moralise, oprastam generaciji moga oca i to sto preko debelog brijega prelazim pognute glave, i Srebrenicu vi oprastam, i Vukovar. Ali necu zaboravit, ne! Ko sto vam ni oni nece.
    [SIGPIC][/SIGPIC]"umom su tirani stvarani" Sokrat

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 20
    Last Post: 17-12-10, 18:35
  2. RUSKA STAMPA I NAUCNA JAVNOST O CRNOJ GORI
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 7
    Last Post: 24-07-10, 15:55
  3. Replies: 7
    Last Post: 13-02-10, 22:05
  4. The Prestige
    By Screaming Lord in forum Film
    Replies: 27
    Last Post: 27-07-07, 17:57
  5. Replies: 0
    Last Post: 18-01-05, 09:04

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •