Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 49

Thread: Korubanje Klasa, Do Oklasine

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Korubanje Klasa, Do Oklasine

    KORUBANJE KLASA, DO OKLASINE
    E zashto sad KLAS, kakve sad veze ima KLAS , SA KLASNIM NEPRIJATELJIMA, shto je DIVLJI ZAPAD, postigao za vishe vjekova, to DIVLJI ISTIK, zeli da odstvari za nekoliko decenija. Korubanje klasa je veoma teshko, dok su sva zrna chvrsto vezana za oklasinu, Ako se jedno zrno odvoji, korubanje postaje mnogo lakshe i veoma brzo , sa oklasine mogu odstraniti i ostala zrna, tako da gola OKLASINA sa malo dorade, moze da posluzi kao LULA, da narod PUSHI i smiruje zivce.

    Na klasu ima i kukolja, GUBA CRNA I TRULA, koja napada i zdrava zrna i oklasinu, ali od zdravih zrna je bilo hljeba za stanovnike, i hrane za ptice. Nekad su ta zrna, prolazeci kroz KLOAKU, stizala do plodne zemlje, i od jednog zdravog zrna, poslije smrti i vaskrsa, nicali novi kochanji i na njima novi klasovi, u koje su mogli ugraditi baterije, za neke druge potrebe o kojima je Sead Sadikovic, slao izvjeshtaje kulturnoj Jevropi , iz Bijeloga Polja.

    DakleM, klas je KRUT I ZUT, dok mu jedno zrno ne OKORUBAMO, lichi na DPSDP koaliciju prije ovih SKANDALA u PARLAMENTU.

    Jedno ZDRAVO ZRNO, koje se DUGO drzalo uz OKLASINU, radi vishih i uzvishenih ciljeva i domacega hljeba, za domaca NOVA POKOLJENJA, koje nece ici za Milovanom po bijelome svijetu, trbuom za kruom, TO ZDRAVO ZRNO IZ PRIJESTONICE, koje je diglo svoj glas protiv JNA-ovaca da DOJAVE doma iz Konavala i Hercegovine, da ne araju tudje pashnjake i dizao glas u odbrani prava Crne Gore, da sama trazi svoje mjesto pod nebeskim svodom, je Gospodin Ilichkovic.

    Jadan ali VRIJEDAN, koji nam moze pomoci , da nadjemo put do DEMOKRATIJE, isto kao shto nam je pomogao da CRNA GORA, postane NEZAVISNA

    Sva zdrava zrna sa toga KLASA, treba sachuvati i slaviti njihove uspjehe, isto tako, sve ono trulo i zarazeno, treba odsraniti i odvojiti od oklasine, shto prije , to bolje.
    Korubanje klasa je pochelo, zrno po zrno, pogacha, kap po kap Moracha.
    Last edited by milovan; 17-01-07 at 00:34.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ZELIM da, obavljam funkciju PODPREDSJEDNIKA SD PARTIJE,
    a ne PODPREDSJEDNIKA RANKA KRIVOKAPICA.

    Gospodin Ilichkovic.

    Mnogi partiski lideri,
    tretiraju svoju PARTIJU, kao prciju,
    naslijedjenu od SLAVNIH PREDAKA.
    Last edited by milovan; 17-01-07 at 18:10.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Klasa se stvara uz kapital, a definitivno utemeljuje sa svojim izdancima i poslushnim poltronima, svojim kadrom i izuzetnom igrom sa 'vrhovima' drugih klasa (da ne talasaju previse).
    Obzirom da su Crnogorci jako napredni u inovacijama kad je u pitanju zgrtanje kapitala ispod 'stola' i prvi u skidanju fora za brzo bogacenje uz pomoc politike... chestitam i na ovom kadrovskom smjeshtanju svoje djece i zasluznih mladih ljudi u politichkim formacijama. Tu ce im svi sa Balkana chestitati, a srbijanski politichari u samim vrhovima partija ubrzo i kopirati.
    Srbijanski politichari na vrhu hijerarhijske ljestvice novije generacije na 'prestolu' su uhljebljivali svoje tashte, mame, supruge...ali ne i djecu, sto je veliki promashaj, jer su odmah nakon rotacija gubili kompletne pozicije i bili prozivani za proshla 'nedjela'.
    Za fantastichnu strategiju i odbranu svojih izbora u kadrovskoj podjeli, crnogorskoj visokoj klasi chestitam. Ovo najiskrenije, sve iz njihove osnove strategije za sopstvenu i trajniju buducnost. Utjemenjivanje sopstvenih korjena za 'vjek vjekova' (nesto slichno smo vidjeli od YU generala, KOSovaca, DBovaca,i SMIP/ovaca koji su u svoje vrijeme gledali na buducnost - pa i dan danas u svim ex YU drzavama su na zavidnim mjestima njihova ondashnja djeca a sadashnji jaki biznismeni i politichari), normalno i kod nas (nismo mogli ostati imuni).
    Rekoh da je u pitanju inovativnost, ali samo kad je u pitanju drskost i 'logichno' obrazlozenje za mase, a ostalo je vec vidjeno kod 50-godishnje vladavine spomenutih, i ... na stranu ljudsku alapljivost koju ne podnosim, razumijem s kakvim narodom se ima posla (neke teme su pokazale prosjechne velichine tog cg naroda i tu istu alapljivost koju znaju opravdati a drugi i prihvatiti kao normalnu), ovaj izbor sa poslovne strane i 'betoniranje' Kompanije je savrshen.
    Narod je prihvatio da su ta djeca fina, dobra, mimo svijeta, da su se muchili studirajuci po svijetu sa ko zna chijim novcem (nisu se ni pitali otkud to), koji su im servirali roditelji (dakle visokoetichki vaspitavana djeca). I, onda, zasto da ne... klasa sadashnje kapitalistichke vrhushke a tajne aristokratije, ubrzo ce biti i javna..medijski test je uspjeshno proshao (nisu 4 nego 2, plus objashnjenje od kojeg lika iiiii - laknulo narodu ) Bravo! Chestitam josh jednom.
    Last edited by LadyDaytona; 17-01-07 at 18:04.

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    tako da gola OKLASINA sa malo dorade, moze da posluzi kao LULA, da narod PUSHI i smiruje zivce.
    Nekad su te oklasine sluzile kao cepovi na one demidžanevina, a sad njima se moze zacepljati nesto drugo.

  5. #5
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Samo da oma VINA u dimidzanju,
    oklasina se brzo osushu, kad nema vlage.

    Izgleda ce, nama da dijele OKLASINE, preko socijalnog, poshto svako zdravo zrno okorubaju.
    Spremite tucnjeve za KACHAMAK,
    ako rode KROMPIERI I KUKU-RUSA, izvorske vode nam nece FALIT, a ni CRNOGORACA da TUCHU KACHAMAK, samo da nam BOG da zena da STRUZU KRTOLE.
    Mladoga SIRA nece biti, jer ove nashe ne umiju da muzu chetiri sise, ko trazi OSMOCHANI KACHAMAK, neka na vrijeme kupi automat za muzu, ili neka se spremi, da se bije shakama po RUNJATIJA PRSI, ako mu ZAPRE VRUCI NEOSMOCHANI, on teze klizi niz GRLO,
    i ako pochne da peche, chashu KISHELOGA MLIJEKA drzat na DOHVAT RUKE.
    Kad varite kachamak, treba DJECI skrenuti paznju, na vrelu vodu, koja STRCA kao GEJZER NA ISLAND, da se ne igraju oko OGNJISHTA.
    Poshto je KOTAN` vruc, kad se skine sa VERIGA, ako imate tanke opanke od unutrashnje gume od TOMOBILJA, treba koristiti DZEMPERE sadashnjih vladara, koje su SKINULI I USKOCHILI U ODIJELA SA MASHNOM, TASHNOM I KISHOBRANOM, kao termo izolator.

    NEKA VAM JE NAZDRAVLJE, KACHAMAK.
    Last edited by milovan; 17-01-07 at 23:27.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  6. #6
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve je to slichno... sve su se lichne imperije iz dzempera izvukle, samo, rijetke su uspjele da vremenski 'isperu' mozak proleterijatu i da uspostave temelj za dugo trajanje Ali, sta reci za one koje ovdje chitam godinu dana kako pishu protiv klasnog mocnika, i o postenju, i o chasti, i o moralu i o... uh, svemu najljepshem, 'filozofskom' dodushe... ali na 'djelu' se pokazase kao pravi nosioci klase kojoj pripadaju.

    Nek vam je nazdravlje klasni poredak.

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Draga Milodarka,

    Ako ovo shaljesh, na MOJU ADRESU,

    Ali, sta reci za one koje ovdje chitam godinu dana kako pishu protiv klasnog mocnika, i o postenju, i o chasti, i o moralu i o... uh, svemu najljepshem, 'filozofskom' dodushe... ali na 'djelu' se pokazase kao pravi nosioci klase kojoj pripadaju.
    moze li malo JASNIJE, dje sam JA to dushu OGRIJESHIO.

    Ako se radi o drugim chlanovima foruma,
    bolje da ostavimo igrache i uzmemo LOPTU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  8. #8
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi Mileta,
    ja odlichno tumachim tvoje poetske uzlete pa ne shvatam sta je tebi nejasno u tekstovima koje ja pishem.
    Ja ne spomenuh igracha, nego loptu.. doduse, ja igram basket i stoni tenis, pa su vjerovatno razlichita dobacivanja u pitanju.
    Tehnika igre na lopticu u stoni tenisu je drugachija u svakom smislu od drugih igara sa loptom/lopticom. Rijetko smechujem i idem na greshku protivnika.. Interesantno mi je da posmatram promjene raspolozenja na licu (u ovom sluchaju u rijechima) protivnika i njihove zelje da dobiju igru posto - poto. U kosharci je 'malchice' drugachije...a u fudbalu, rukometu, odbojci, ragbiju itd... opet drugachije.
    Sve ti to dobro znash.

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Draga Milodarka,

    Da ja imam STRATEGIJU ili PLAN,
    valjda bi bio mnogo oprezniji u svojim izjavama.

    Ja se loptam, sa svojim razmishljanjima, u kojima po mojoj PRIRODI je uvijek ugradjena zelja za DOBRO CIJELOG NARODA, i da je DOBRO CHINITI DOBRO, ni u snu se nijesam nadao, da cu imati ovoliku PODRSHKU KOLIKU IMAM.
    Taj uspjeh , moze da OTUPI OSHTRICU MOJE KRITICHKE MISLI, da se PAZIM da ne izgubim igrache za moj TIM, ali kad to osjetim kod sebe, ja uvijek iznova, NAMJERNO rasturim LJEGO KOCKICE i pochinjem, od samog POCHETKA, uvijek sa ISTIM CILJEM,
    DA BUDE SHTO VISHE DOBRA; A SHTO MANJE JADA I BIJEDE.

    JA VISHE GLEDAM , MOJE LICHNO RASPOLOZENJE,
    NEGO SU- IGRACHA ILI OPONENTA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  10. #10
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Didaktichko sklapanje lego kockica je jako dobro za djecu radi motorike i za blage inovacije razvijanja mashte. Tvoja zabava u koju ne ulazim, je samo tvoja... a svako ima svoju. Nadam se da ne zelish da tu tvoju zabavu namecesh drugima kao jednu i jedinu?!....
    Ti gledash, ja gledam, ostali gledaju... a rezultat je jedan jedini - rashomonijada.
    p.s. molim te, ono sto ja pishem ne raznosi ni na koju adresu pa ni na tvoju. Chitaj pa il ti milo il ti krivo - nesto me to i ne tiche bash, ali tvoje adresiranje mojih postova, he, ne dozvoljavam.
    Last edited by LadyDaytona; 18-01-07 at 00:21.

  11. #11
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    638
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post

    Da ja imam STRATEGIJU ili PLAN,
    valjda bi bio mnogo oprezniji u svojim izjavama.

    ***

    JA VISHE GLEDAM , MOJE LICHNO RASPOLOZENJE,
    NEGO SU- IGRACHA ILI OPONENTA.

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Interesantno mi je da posmatram promjene raspolozenja na licu (u ovom sluchaju u rijechima) protivnika i njihove zelje da dobiju igru posto - poto.
    kljuchna razlika. realism rules


    shto se tiche SDP-a, mislim da je vrijeme da maknu Ranka i vrate svoj identitet. od referenduma na ovamo je imao toliko promashaja (zapravo, nevjerovatno je kako nijednom nije uspio da potrefi) da ce SDP, ako ga ne maknu, pochet lagano da gube birachko tijelo (chini mi se da je i Ranko toga svjestan - zato mu je vazda onaj javni servis mio bio....)
    a mislim da je Miko pravi i da treba i mora uzet stvari u svoje ruke (ako ga budu pushtili).

  12. #12
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako je iko PROSHAO PUT,
    dug dvije DECENIJE, sa dostojanstvom i STILOM GOSPODSKIM CETINSKIM, ala THOMAS, samo bez GURUA,
    onda je to MIKO ILICHKOVIC,
    koliko ljudi je u stanju da PREPOZNA TAJ IZBRUSHENI DIJAMANT, i odredi koliko KARATA je vrijedan,
    to ja ne mogu da PROCIJENIM, ali znam, da JEDNA LASTA NE CHINI PROLJECE, ali za tom LASTOM BI POLECELO CIJELO JATO, i DZAVID je pocheo da mashe KRILIMA, samo on je malo TEZI, pa se teshko ODVAJA OD FOTELJE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Milovane, svaka cast. Miko Ilickovic je zaista dijamant kojih je malo kod nas i kome bi se tesko naslo bilo kakve mrlje pa ma koliko se trudilo.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Milovane, svaka cast. Miko Ilickovic je zaista dijamant kojih je malo kod nas i kome bi se tesko naslo bilo kakve mrlje pa ma koliko se trudilo.

    Bez Mika Ilichkovica, Sinisha Stevovica i DRUGIH CHASNIH I POSHTENIH LJUDI,
    ovaj podforum BUDUCNOST CRNE GORE,
    nece vredjet p.... vrele VODE,
    niti ce BITI BUDUCNOSTI ZA CRNU GORU.

    TAKVI LJUDI NAS MORAJU IZVUCI IZ TUNJELA,
    NA SVIJETLOST DANA; DA VIDIMO KO IMA CHISTE RUKE I OBRAZ:


















    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #15
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Buducnost CG nije jedan covjek ni 3 ni 10 nego masa, a masa je klasno vaspitana da ona bude i greshna po svojoj volji, i svjesno nemoralna i nechasna itd ..aaaaaaali da Vodje budu ono sto oni nisu... sto je josh i ok, ali kako da takva masa izabere po obrazu, chasti, chijoj i chijim to vrijednostima? Paradoks.

    'Simpatichno' i dobro zvuchi bar kad se 'javno' uzvikne da je to ono sto narod hoce, ali se glasa sta? sta? sta i tKo?

    nina nana a-a
    Last edited by LadyDaytona; 18-01-07 at 01:31.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Do skoro smo pod lupom trazili poshtene i chasne ljude, sve veci broj takvih se primiche uticajnim funkcijama i medijima, na kojima iznose svoje STAVOVE.
    Pojedince, koji su za glavu vishi po CHASTI I POSHTENJU, treba stimulisati, ako ne materijalno, bar verbalno i GLASNO, mozda i shire narodne mase progledaju poslije zatvaranja OBADVA OKA NA PLJACHKU I OTIMACHINU, zbog VISHIH INTERESA I NEZAVISNOSTI CRNE GORE.

    Sad je cutanje o poshtenju POJEDINACA, ravno IZDAJI CRNE GORE, nijesam za OSUDU LOPOVA BEZ DOKAZA I OPANJKAVANJE, ali cutanje o sudjenju Gospodinu Generalu GRAHOVCU, koji tvrdi da ima dokaze o PLJACHKI VOJNE IMOVINE, je isto IZDAJA CRNE GORE i pravne DRZAVE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A dje ce lopovi da glasaju za postenog covjeka kojeg usput i nazivaju s podsmijehom budalom?
    Dje ce grupa alkoholochara da glasa za antialkoholichara?
    A dje ce nemoralan covjek da ocjenjuje kolika je chija moralnost?
    Glasati za ono sto ni sami nisu htjeli biti a znali su moralne osnove i svjesno ih izbjegavali jer su bile 'teshke' po njih?
    Ma ju... da se ne sprdamo.
    Sto se tiche stilova u ophodjenju i ponashanju, to je u marketingu detaljno psiholoshki objashnjeno. Toliko da su velike stilske likove koji nisu znali za postojanje kolokvijalnog razgovora - bez british ni da zucnu uslikavali u najgnusnijim intimnim pozama sa probisvjetima u lancima, svezanim ko psice itd. Tako da taj 'spoljni' stil nesto ne pije vodu kod inteligentnih ljudi. Mada, to mozda josh pije vodu kod nasheg svijeta- pozerstvo ...<-- ovo nema veze sa tim ljudima koje si naveo(da se ne bi opet nesto adresiralo na igrache), jer veze nemam ko su ti ljudi. Samo kao simbolichna procjena ocjenjivanja na takvoj povrshno 'stilskoj' osnovi.

    Gospodin Grahovac mi je poznat iz par afera u medijima, od kojih se branio a kasnije i napadao... ne znam za chast kod vojnika koja je dalja od njihove zakletve sluziti narodu..ups Titu/rezimu/gazdi. Boo mozda i grijeshim, mozda postoji i druga zakletva

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nemam ja nikakvih lichnih prohtjeva,
    ako je CRNA GORA, vecinski OPREDIJELJENA da krademo i dilujemo DROGU, to smo radili i za vrijeme KOMUNISTA, sa blagoslovom DBa, samo da ti nashi LOPOVI I PROBISVIJETI, obave neke PRLJAVE POSLOVE ZA NJIHOV RACHUN, CRNOGORSKI KADAR po KNJIZI, DOSIJE SPASIC, je bio OMILJEN U TIM KRUGOVIMA DBa, za ochuvanje DRUSHTVENOG PORETKA I PRIVILEGIJA VLADAJUCE KLASE , RASE I PASMINE.

    DB-ovci su SKINULI SKORUP SA KOMUNISTICHKE VARANIKE,
    koju su razlili po REPUBLICHKIM KARLICAMA,
    sad mogu da STARTUJU , REGIONALNU SARADNJU,
    to je njihov POSAO,
    moj je da AFIRMISHEM LJUDE U KOJE VJERUJEM, da su od POVJERENJA i kojima bi ostavio NEKA NOVA POKOLJENA, da nas vode u SVIJETLU BUDUCNOST.

    Sa DB.ovcima, bivshim i sadashnjim, se teshko RAZRACHUNATI, omi imaju svoje STARE METODE IZ DOSIJEA SPASIC, nihove zrtve su POZNATE, samo se traga NEUSPJESHNO ZA DZELATIMA.

    Koliko ce oni josh da VLADAJU SA NASHIM ZIVOTIMA, zavisi od KOLEKTIVNE SVIJESTI STANOVNIKA CRNE GORE, u tu svijest polazem sve svoje nade i ochekivanja, nijesam neki veliki OPTIMISTA, ali nijesam ni raspolozen , da se pokrijevam SMRDLJIVOM PONJAVOM, pa neka koshta, koliko koshta, nece ni ONI VRSHLJAT DOVIJEKA PO CRNOJ GORI.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pametni ce vladati uvijek, njihovi timovi uvijek, i to je svuda tako. Poneko se domogne neke funkcije i umisli da je to dostigao svojom zaslugom i zaslugom naroda(eh), a u sustini je samo dopusteni paravan po odluci pametnijih. Koliko slusha, toliko mu je duga i vladavina. Poneko se ne uklopi, solira i pokushava praviti neki svoj svijet krugova ljudi oko sebe, ali to je smijurija i providno, utoliko se brze nadju na ulici odakle su i pocheli 'karijeru'. Ovo je u chitavom svijetu jednako, pa ni Balkan uopsteno nije mnogo pretekao.. Koliko su ti pametni pametni, pokazuje se i po tretiranju naroda, jer poznaju masu i njihovu 'chasnost' i 'vrijednost'. Nista novo na svjetskoj 'eStradi'.

    Hleba i igara i po koji 'mamac' da se imaju s chim zabavljat' i procjenjivati jel dobar ili ne, chisto onako da im se da shansa za osjecaj izbora -manje gori od gorega.

    Politikologija je kompleksna, i u sustini multidisciplinarna nauka, sociologija (cmok), psihologija, etnologija, ekonomija, pedagogija... iluzionistika itd itd itd....
    Last edited by LadyDaytona; 18-01-07 at 02:54.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Draga Milodarka,

    Sve ti to znash, mnogo bolje od mene, ali Don Kihota nijesu mogli zaustavit, da viteshki napada VJTRENJACHE I povorke za POKOJNIKOM, jer je imao VIZIJU o VITESHTVU, isto tako , sam JA ubijedjen u neko nashe CHOJSTVO.

    Moja VIZIJA nije RTCG.televizija,
    nego LICHNI OSJECAJ ZA PRAVDU I LJUDSKOST, da ljudi ne RAZMISHLJAJU O SAMOUBISTVU, nego da zive sa SPOKOJEM U DUSHI, sa manje materijalnog bogastva, a vishe CHASTI;POSHTENJA; LJUBAVI ZA BLIZNJEGA I UGLEDA MEDJU LJUDE I DISTANCE OD FUKATE I NESOJA.

    Znam , da su SHANSE MALE ZA USPJEH,
    ali ja ne volim da se PREDAJEM,
    NEKA BUDE, SHTO BITI NE MOZE.....
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  21. #21
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja tu vashu RTCG ne pratim od mog odlaska iz CG pa i ne razumijem suprotnost tvoje vizije u odnosu na tu RTCG/ovsku.
    Kad masa bude chasna, postena, hrabra i sa ljubavlju za bliznje, tad ce biti to o chemu sanjash.
    Do tad... oni kojima odgovara takva masa, masa sa svim svojim nakaradnostima i licemjerstvom... oni, ti pametni ce raditi sta im se prohtje sa masom a da masa nikad toga nece biti svjesna, jer je prvi psiho princip za masu u psiho tretiranju upravo - pojedinachna sujeta (igra na osjecaj da se oni pojedinachno nesto pitaju a sve im je servirano).

    Uvijek je ono sto mora biti, jer se masa ne pita nigdje jer ni sami u gro rezultatu nemaju vrijednosti koje traze od onih koji su im ponudjeni za izbor....

    laku noc
    Last edited by LadyDaytona; 18-01-07 at 03:10.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    OVI NAS DOBRO KORUBAJU; SKORO DO OKLASINE,
    ostade oklasina, radnicima i poshtenim seljacima.

    DIREKTORSKI BORDOVI, CRNOGORSKI LORDOVI

    Cijena KWh, u cipan cijelom bijelom svijetu se placa po trzishnoj cijeni, zavisno od ponude i potraznje, izuzev Kube, Sjeverne Koreje i Bjelorusije.


    Bord direktora EPCGe, sa agencijom je vodio SOCIJALNU POLITIKU, kao Ivo Vrana, kome je BOG da, i oni mu PRO-DAJU KWh, po najnizim cijenama, koje ne pokrijevaju , ni troshkove proizvodnje a da ne pominjemo troshkove, distribucije, amortizaciju, proizvodnih i distributivnih sredstava, vazno je bilo, da su oni placeni POSHTENO, da poshteno cute i da ne ljuljaju chamac, dok se uplovi u mirne nezavisne VODE.


    Koliko je to kilometara AUTO PUTA, SHJEVER-JUG, ili ISTOK-ZAPAD, ako dodamo i onih 83% koje smo pushtili da protechu pored nashih noseva, to samo SVEVISHNJI BOG ZNA, jer nas on podmiruje KISHOM i hidro energijom, vishe nego na druga mjesta u JEVROPU.


    Od jednog KUBNOG METRA ili jedne TONE, na 800 metara visine, sa dostupnom tehnologijom, se moze proizvesti oko 2KWh, ili po danashnjoj trzishnoj cijeni, 20 euro centi.
    Zbog nedostatka VIZIJE i rezimske TELEVIZIJE, koja je chuvar MINULOG RADA, BORDOVA I DOMACIH LORDOVA, nije napravila dvije emisije o toj pljachki Crne Gore i njenih STANOVNIKA i nedomacinskog ponashanja, REZIMA i njihovih slugu u bordovima cutologa.


    Buducnost Crne Gore, koja ima MANJAK od dvije MILIJARDE KWh, sa sadashnjim cijenama, nije ruzichasta, troshak od 150 miliona eura, na godishnjem nivou, i sa novim ugovorom sa ZELJEZAROM, ce otezati i ovako TESHKI POLOZAJ ELEKTRO PRIVREDE CRNE GORE, i umanjiti mogucnost za pokretanje izgradnje novih proizvodnih pogona.


    Zato VAS pitam, chije su interese ZASTUPALI PUNE DVIJE DECENIJE, REZIMLIJE I NJIHOVE SLUGE, trgovachkih LOBIJA ELEKTRICHNOM ENERGIJOM , ili STANOVNIKA CRNE GORE???
    I drugo pitanje.


    Zashto REZIMSKA TELEVIZIJA CUTI I NE POKRECE AKCIJU; ZA RESHAVANJE TAKO VAZNOG PROBLEMA.??????
    Evropska unija, je zacrtala plan do 2020 godine, 20% shtednje, 20% manje CO2 ugljendioksida i 20% alternativne energije, vjetra, sunca, hidro, solarne, biodizela, bioetanola itd.
    20 20 20% 20% 20%
    Mi nemamo pravo na VIZIJU,
    mi imamo IZLIZANU I POTROSHENU TELEVIZIJU.
    Last edited by milovan; 19-01-07 at 12:41.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zato VAS pitam, chije su interese ZASTUPALI PUNE DVIJE DECENIJE, REZIMLIJE I NJIHOVE SLUGE, trgovachkih LOBIJA ELEKTRICHNOM ENERGIJOM , ili STANOVNIKA CRNE GORE???
    I drugo pitanje.
    Chudno da bar ti to ne znash?!

    Glasali za sebe, svoje i njihove zajednichke interese.
    Kako kazu ovdje "ko nije za sebe nije ni za druge", pa eto oportunisti znaju iskoristiti svoj trenutak u svakom dijelu svog 'uchestvovanja'.
    Kad se sjetim nekih koji su u najtezim trenucima govorili da chekaju ponude za njihove glasove, a sad ce kao da predstavljaju interese CG u inostranstvu...ili retorichko ubjedjivanje o postenoj podjeli na humanoj osnovi, a u toku izbornog defilea, kao ni sad - ni zucnuti hahahahaaaaaaa

    Rekoh vec u proshlim postovima na ovom topicu, marginalci sa 'stilom', oportunisti i stilski poltronchici ce profitirati za sebe kao i svi slichni sto su do sad. Nista novo, takvi se koriste za paravan vecih transakcija. Na takve
    'stil' imidze klasni narod i pada, pa nema sta da se pitaju chije ce interese da zastupaju, normalno, kao takvi profili - samo lichne.

    Zato, bez chudjenja, takve si i ti podrzavao i dalje podrzavash u svakom segmentu koji si predstavio ovdje... sve je tako normalno i providno.

    poz.
    Last edited by LadyDaytona; 19-01-07 at 13:51.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako me NAPUNE OLOVA, da me GROBAR NE MOGNE PODIC,
    jer su oni MOCNI,
    ocesh li ti , draga Milodarka i dalje krivit mene,
    za sva zla CIJELOGA BIJELOGA SVIJETA,
    ili cesh zaplakat za Djedom Miljetom i pozLJet mi LAKU CRNU ZEMLJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #25
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mileta ja tebe lolim, a sa emocijama ne mijesham razgovor o politici, josh manje razlichitost u pristupu ili stavu. Tvoje namjere su jasne i korektne, diskutujem samo o temi.

    cmmmok

    p.s. mozda se i moj izabranik chudi kad ne podrzim ono sto on namjerava, ali to je bash zato sto volim i onima koji su mi dragi nikad ne precutim... za ostale, samo po cefu i lichnoj inspiraciji.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bezbijednost raznih klasa automobila ?
    By Spale in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 31
    Last Post: 29-01-07, 16:09
  2. Srednja klasa u Crnoj Gori?
    By Vuksanovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 91
    Last Post: 04-05-06, 09:14
  3. S klasa vs. konkurencija!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 34
    Last Post: 12-12-05, 14:25
  4. Mercedes Benz nikad "sportskija" C klasa
    By Chegevara in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 12
    Last Post: 29-06-04, 15:50
  5. Kako ide S klasa (1 MB)
    By NSX in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 13
    Last Post: 18-04-04, 01:25

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •