Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: make up

  1. #1
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default make up

    Kakvu sminku koristite?

    SMINKA ZA CRNKE kod zena sa tamnom bojom kose moze da dode do jakog kontrasta zbog svijetle koze. Crnke mogu da nose jake boje i na usnama i na ocima, ali bi trebalo da se opredijele za jedno od ova dva "podrucja", u suprotnom ce izgledati previse "namazano". Sta izabrati od ta dva? U ovom trenutku, najbolje je da to budu oci. Lijepo nasminkane oci sa sjenkom u boji zrele sljive ili u nijansama borovnice mogu biti sjajna prednost. Ako vasa koza sadrzi maslinaste podtonove, onda izaberite najtamnije nijanse ljubicaste; ako imate svjetliju kozu, pokusajte sa svjetlijim nijansama.

    SMINKA ZA PLAVUSE
    - Za svaki tip zena postoji poseban i najbolji nacin sminkanja. Ako ste plavusa, onda i za vas vaze posebna pravila kada je izbor boja i njihovo nanosenje u pitanju. Procitajte par nasih savjeta koji ce vam pomoci da jos vise istaknete svoju ljepotu!

    -
    Oci - Za plavuse je sminka na ocima jako vazna i moze da napravi veliku razliku u izgledu. Ako hocete da izgledate lijepo, ali ne i napadno, izaberite svijetlu olovku braon ili "bronza" boje. Zahvaljujuci tome imacete lijepu definiciju oka, bez ostrih uglova. Nanesite olovku iznad gornjih i iznad donjih trepavica, ali ako zelite da maksimalno budete u trendu, najnoviji hit jeste da posle ovakvog nanosenja sminke uzmete aplikator sa sundercicem i malo razmazete liniju (pri ovome ne morate da budete suvise precizni). Vrijeme je za sjenku. Upotrijebite onu neutralnih toplih boja kao sto su boja pijeska ili zlatno bez. Koristite braon maskaru, a ako imate tamno plave oci, onda upotrijebite maskaru mornarsko plave boje, ali samo na gornjim trepavicama.
    Last edited by Oky; 24-01-07 at 13:26.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A za kafenokose?
    Never Complain, Never Explain

  3. #3
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Chitala sam ovo nedje
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  4. #4
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Oh moj teren!
    Ja strasno volim da se sminkam, i stalno sam nasminkana, obozavam taj jutarnji ritual sminkanja uz kafu, i kao crnka bijelog tena po pravilu bi trebalo da koristim tu sijenku boje sljive, i nju mi je prof. sminker stavljala , ali ja preferiram zlatnu, sedefasto srebrnu, braon, cak crnu... sve one boje koje po nekim pravilima mozda cak i ne idu uz mene , al se meni takve dopadaju.

    Nikolina daj da te ja nedje udesim, oli:yipiiii:

    Aj dopuni temu, da svaka opise svoj ritual sminkanja, sta stavlja, sta koristi, marku i sl, to je zanimljivije...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Nikolina daj da te ja nedje udesim, oli:yipiiii:
    Kad god ocesh. Nije problem ni ako ruzhna ispanem.

    Btw., ja sam meni najljepsha nenashminkana. Al` volim uveche za grad malo da se privatim. Od ljetos sam se zapalila za eye-liner, jer mi se ochi konachno pojave.
    Uglavnom, kad se shminkam stavim maskaru, rumenilo i sjaj za usta. Ponekad eye-liner i neku neutralnu sjenku (+ sjenku za ispod obrva-bijelu masnu ili kako se to zove).
    Shto se tiche firmi - meni su se najbolje pokazale Chanel i Lancome, i maskara Givenchy (Eye Fly).

    Never Complain, Never Explain

  6. #6
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zdogovoreno

    Ja prvo stavim puder hypersmooth, natural boju, jer sam bolesno bijelog tena a ja ga ne volEm tako bijelog ko duh,
    zatim stavim malo bronzera Max Factor na jagodice,to stavljam jer svi stavljaju rumenilo pa ajd i ja,mada nema razlike s njim bez njega,
    zatim, ajlajner pod obavezno ali ne kao Kleopatra nego umjesto olovke jer se ne miche,
    ondaK maskaru isto Max Factor za duge trepavice,
    sjenku kad se ka toboz docerujem, ovako i nije neophodna,
    i za kraj meni najomiljenije sjaj za usne, koji svaki cas mijenjam sto boje sto marke, al ga volEEEEm, sve mu ebem, vazda se dobro nafracam:mrgreen:

  7. #7
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odlican puder mi je onaj Max Factor, Colour adapt, samo je zadnjih 10 dana prava umjetnost bila nacji broj koji meni treba...Inace preporucujem maskaru Maybelline, Volum* Express tubo boost (kakaw naziw) fantasticna je... Sto se tice sjaja za usne, bjese strasan u RK, ali cini mi s oko 15 evara, pa...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  8. #8
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Čule ste već da postoje dnevna i večernja šminka, kao i to da je večernja šminka upadljivija od dnevne i kao takva znak lošeg ukusa ukoliko je nosite danju. Opet, dešava se da nakon dnevnih obaveza izađete uveče, a nemate vremena da menjate kompletan izgled. Šta tad? Da li ipak postoji neka varijanta koja funkcioniše i danju i noću, a da sve vreme super izgledate - i da se uveče ipak vidi da ste nešto promenile, a ne da ste samo dotrčale u istom izdanju u kome ste bile celog dana? Na vašu sreću, postoji.




    Dnevno-večernja šminka za tinejdžerke


    Čule ste već da postoje dnevna i večernja šminka, kao i to da je večernja šminka upadljivija od dnevne i kao takva znak lošeg ukusa ukoliko je nosite danju. Opet, dešava se da nakon dnevnih obaveza izađete uveče, a nemate vremena da menjate kompletan izgled. Šta tad? Da li ipak postoji neka varijanta koja funkcioniše i danju i noću, a da sve vreme super izgledate - i da se uveče ipak vidi da ste nešto promenile, a ne da ste samo dotrčale u istom izdanju u kome ste bile celog dana? Na vašu sreću, postoji.
    Suština je u vašim godinama (ne, nemojte nas ujesti zbog toga). Radi se o tome da je vaš glavni adut vaša mladost (to je uvek "in"), pa vam je u suštini potrebno veoma malo šminke kako biste se istakle. Ako budete imale suviše šminke na sebi, izgledaćete napadno; uz malo šminke istaći ćete svoj glavni adut i izgledati zaista privlačno. Zato, da počnemo.
    Prvo se stavlja podloga; u vašem slučaju, to je puder u boji što približnijoj prirodnoj boji vašeg lica. U zimskim danima, čak i ako mislite da ste suviše blede, ne treba se igrati tamnijim puderima - normalno je da ljudi zimi imaju svetliji ten, pa bi tamniji puder izgledao neprirodno. Zaboravite na savete "pametne drugarice" da svako treba da vidi da ste našminkane; najbolja šminka je ona neupadljiva - tako se neće videti da ste našminkane, nego da ste lepe.
    Oči: roze senka je super. Pored toga što je "in", roze veoma odgovara vašim godinama; uz to se ne vezuje za garderobu - možete se uveče na brzinu presvući, a da ne morate da menjate šminku. Blago nanesite senku preko gornjeg kapka, od unutrašnje strane ka spoljašnjoj. Najbolje je ako imate "trikolor" senku, koja je sastavljena od najsvetlije nijanse (još bolje, bele) ka tamnije roze nijansi. U takvom slučaju, najsvetliji ton je u unutrašnjem uglu kapka. Ako želite da vam oči izgledaju krupnije, na unutrašnju ivicu kapka belom olovkom iscrtajte liniju; može i ispod donjih trepavica. Obavezno stavite i maskaru (ali ne preterujte s količinom, inače će maskara potpuno odvući pažnju s vaših očiju i onaj slatki dečko neće umeti da kaže ni koje su boje) - može crna, a može i braon (time se umekšava pogled). Usne: u vašim godinama sjaj za usne najbolje (čitaj: najprivlačnije) izgleda. Ako baš želite, možete koristiti sjaj za usne u boji. Pre nanošenja sjaja, usne uokvirite olovkom za nijansu tamnijom od prirodne boje vaših usana. Rumenilo: nanesite ga sasvim malo, u boji što sličnijoj prirodnoj boji vašeg lica. Prvo ga nanesite na jagodice (usnama uvucite lice da bi vam se jagodice jasnije istakle), a zatim, ako želite, nanesite malo na čelo, bradu i nos. To je bila dnevna varijanta, uz odeću koju ste nosili u školi i podignutu kosu (može i uz zanimljivo upletene kikice). Uveče promenite garderobu (ukoliko ste u prilici) i kosu nosite puštenu, iščešljanu ravno. Zvuči kao sitna razlika? Možda, ali će vam dati potpuno drugačiji i atraktivniji izgled - definitivno ćete biti primećene. To se i traži, zar ne?
    Last edited by Oky; 24-01-07 at 15:33.
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  9. #9
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je kvalitetna kozmetika iz orifflime-a?
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam nikad nista od njih koristila sem neko mlijeko za tijelo. Ono nije lose bilo, mislim, lepo je mirisalo

  11. #11
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kokaina View Post
    Nisam nikad nista od njih koristila sem neko mlijeko za tijelo. Ono nije lose bilo, mislim, lepo je mirisalo
    Poslednje sto sam uzela su kuglice za nijansiranje,puder tecni,puder u kamenu i kupka od kasmira,sve mi je super pokazalo!
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  12. #12
    ciara Guest

    Default

    Uf ja obozavam da se sminkam
    Preko dana koristim puder maybelline i maskaru koju je Aisaj pomenula maybelline koja je stvarno fenomenalna vec neko vrijeme je ne mijenjam, rumenilo l'oreal i sjaj za usne takodje maybelline .
    Sto se tice vecernjih izlazaka uglavnom oci naglasim eye-linerom, ili obicno neku sedefastu sijenku stavim a pritom dobro naglasim trepavice. I naravno sjaj je uvijek nezaobilazan

  13. #13
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AisaJ View Post
    Sto se tice sjaja za usne, bjese strasan u RK, ali cini mi s oko 15 evara, pa...
    Lancome-ov sjaj je odlichan. Koshta ti oko 30 eura, ovdje makar. Ali, zaboravish kad si ga kupila. I ukusan je, kad ti shecer pane - dushu dao.
    Never Complain, Never Explain

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Montenegro/France
    Posts
    2,665
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Lancome-ov sjaj je odlichan. Koshta ti oko 30 eura, ovdje makar. Ali, zaboravish kad si ga kupila. I ukusan je, kad ti shecer pane - dushu dao.
    Jel to onaj od 35 eura ovdje sto kazu da ti se povecaju usne od njega
    ...Maybe it was wrong to love you?
    But what should i do?
    Cause my heart leads me to you...

  15. #15
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,351
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Lancome-ov sjaj je odlichan. Koshta ti oko 30 eura, ovdje makar. Ali, zaboravish kad si ga kupila. I ukusan je, kad ti shecer pane - dushu dao.
    U Bg je jeftiniji oko 25 A da je dobar,to stoji
    Ja obozhavam PUPA kozmetiku,njihovi sjajevi su mi mmmm njami , a kao veliki ljubitelj slatkisha ne mogu da im odolim


  16. #16
    renaissance Guest

    Default

    Elizabeth Arden toniranu kremu
    Korff rumenilo u boji kajsije(gotovo neprimjetno predjem preko jagodica)
    Bourjois braon maskaru
    Braon pupin kreon(povremeno) i
    Labello(ponekad sjaj za usne)

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    ja koristim Max faktor iskljucivo,a ne sminkam se mnogo.
    Nanesem kremu (hidratantnu) neposredno pred sminkanje,tecni puder (samo uvece),korektor-gdje treba,rumenilo,puder u prahu i kreon,maskaru i sjaj za usne.Uvece ponekad stavim sjenku tamno siva (skoro crna)i srebrna ,eventualno braon i bezh kombinacija.
    Eto toliko

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Lancome-ov sjaj je odlichan. Koshta ti oko 30 eura, ovdje makar. Ali, zaboravish kad si ga kupila. I ukusan je, kad ti shecer pane - dushu dao.
    Ja ga koristim odlichan je. Kupila sam ga u Elmagovoj parfimeriji 25 euricja proshle godine.
    ....love is in the air....

  19. #19
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni u zivtu nikad nijedna maskara nije odgovarala kao Covergirl.
    Ako neko zna dje mogu da nadjem kod nas njihovu dekorativnu kozmetiku bila bih prezahvalna
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Republic of Zabjelo
    Posts
    1,268
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja koristim iskljuchivo Revlonovu maskaru, jer mi jedino od nje ne suze ochi.
    ....love is in the air....

  21. #21
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sad koristim iskljuchivo Kikicinu maskaru koju je zaboravila kod mene ..jer je to ona koju i ja koristim odavno.
    Volume shocking - L'oreal
    Inconstancy is my very essence; it is the game I never cease to play as I turn my wheel in its ever changing circle, filled with joy as I bring the top to the bottom and the bottom to the top. Yes, rise up on my wheel if you like, but don't count it an injury when by the same token you begin to fall, as the rules of the game will require.

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Zivim u sijenci njegove sijenke...
    Posts
    540
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sminkacu se kako ja ocu bre nijesu mi potrebni nikakvi savjeti. Ti glupi...strasni su....
    • Love built on beauty, soon as beauty, dies.
    I WaNnA Be LikE BaRbIe,ThAt BiTcH gEtS eVeRyThInG...

  23. #23
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,539
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikolina View Post
    Lancome-ov sjaj je odlichan. Koshta ti oko 30 eura, ovdje makar. Ali, zaboravish kad si ga kupila. I ukusan je, kad ti shecer pane - dushu dao.
    Bilo je, u Avon cini mi se, da se uzme sjaj za usta od cokolade... To si trebala probat... Kako su to izveli, pojma nemam.... Ali je vrrrhhh... Vidjeh da neko pomenu Oriflame. Meni se sve od njih pokazalo odlicno, pogotovo ona teget linija za sminku. Olovke za oci su im super, ruzevi za usne i sijenke isto tako, samo sto su male... Recimo maskara ni1 mi se njihova ne dopada...
    A u ulici Slobode i Hercegovackoj sad rastu iz Berana dEca. Neki novi klinci, neki novi klinci..


  24. #24
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MysteryGirl View Post
    Jel to onaj od 35 eura ovdje sto kazu da ti se povecaju usne od njega
    Hihi, ne lichi mi vala da se povecaju, ali super dodju usta.

    Never Complain, Never Explain

  25. #25
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TyphooN View Post
    Ja sad koristim iskljuchivo Kikicinu maskaru koju je zaboravila kod mene ..jer je to ona koju i ja koristim odavno.
    Volume shocking - L'oreal
    Btw., L`oreal maskare najduzhe traju. Ove druge se sve bash brzo (pri L`orealovim) sasushe.
    Never Complain, Never Explain

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Imate li pjesmu/text ?
    By Fidel Castro in forum Muzika
    Replies: 8958
    Last Post: 12-09-23, 11:32
  2. make Particiju
    By Undead in forum Software
    Replies: 1
    Last Post: 02-02-06, 16:27
  3. Baby Make Your Move...
    By Stil Masivan in forum Muzika
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-05, 19:24
  4. techno mp3 CDs for exchange
    By SubWay in forum Muzika
    Replies: 2
    Last Post: 09-05-04, 22:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •