Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 97 of 97

Thread: ostati dobro:)))

  1. #76
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Kotor
    Posts
    452
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni samo ne ide u glavu kako poslije toliko vremena provedenog s nekom osobom, npr da ste bas dugo zajedno, i prodjete dosta toga zajednoi posle sve to spane samo na cao cao? Zar nije malo glupo? A opet mi je glupo da kad imas novog momka izlazis sa bivsim na kafu ili se cujete preko tel. Ne znam..
    Why? Because a real RocknRolla wants the fucking lot.
    Kotoranka

  2. #77
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Milovane, posto ti nonstop pominjes svoju bivsu zenu Dankinju, ja mislim da ti nju vjecno volis. Ne izbiva ti zena iz glave coce; ili je volis vjecno, ili savjest radi...
    Odli,

    Stvarno nije lijepo od TEBE, da me vrijedjash,
    MILOVAN nikad ne LAZE,
    boli me za nju i za tvoje po deseti put ponovljene NEISTINE.

    NEKA OVA OMLADINA SPOZNA MOJU ISTINU,
    TI IZNOSI TVOJU,
    NADJI JEDAN POST; DJE JA ANALIZIRAM DRUGE LIKOVE,
    JA GOVORIM SAMO U SVOJE IME; NE IDEM NA IGRACHA NEGO NA LOPTU.

    OVO MI SVE VISHE LICHI NA SILOVANJE,
    NIJESAM JA PRISUTAN ODJE; DA PRODAJEM #### ZA BUBREGE I LAZEM OMLADINU U SEDMOJ DECENIJI; MOGA ZIVOTA.

    DOSHAO SAM DA POKLANJAM MOJU ISTINU I MOJE ISKUSTVO; MOJOJ OMLADINI; U TVOJE SE ISTINE NE MIJESHAM; NITI IH ANALIZIRAM,
    a mogao bih, DA ZABAVLJAM PUBLIKU ALI NECU; JER SAM LIJEPO VASPITAN; DA CHUVAM DRUGE OD SEBE:

    I JA TO RADIM; SA SVOJIM IMENOM I PREZIMENOM I LIKOM I SLIKOM:

    MILOVAN VUKOV JANKOVIC,

    BRSKUT; JOLJA PILETICA; PRAVA KISHMALA; IBRICHEVINA; BOTUN, DANSKA:
    Last edited by Artemis; 19-01-07 at 15:03.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Daj molim te iscitaj me jos jednom...Mislim da jednostavno nisi citao sve moje postove na teme ljubavi, pa si zato stvorio neku sliku o meni kao "preslobodnoj", indiferentnoj prema partneru , ili kako me vec zamisljas, a ja sam bas tip suprotan pojmu "savremene" djevojke u ljubavi... Ali stvarno se necu objasnjavati sad u vezi toga...koga interesuje, nek me cita...
    izvini ali...reche li ti da ljubav ne prestaje kad nekog stvarno volish....ispravi me ako grijeshim...ali ako raskinesh sa nekim...znachi li to da ljubav nije u stvari bila ljubav nego zanos...ako se OPET dohvatim tvoje priche na forumu...ljubav po tebi nadjachava sve sumnja strahove etc etc...ako veza pukne...onda to ipak nije bila PRAVA ljubav...jer je ta ista trebala da preduprijedi pucanje....

    posto se na svakom postu moram ograditi da navedem one 5% sluchaja kad neko ko voli bude ostavljen od strane drugog pa da strana koja voli i nakon duzegg vremena osjeca naklonost prema osobi koja ju je ostavila a to OPET nije drugarstvo niti je ta kafa koju popijete sasvim drugarska....

    ili opet sa josh manjim postotkom kad se nasilno ugasi ljubav izmedju 2je povodom (nasilnog) faktora iliti 3eg lica....


    ja sam osoba koja gleda na 51% ne na 49% i kad pricham i mislim i razmishljam uzimam u obzir stvari koje se vecinom deshavaju...ako nastavim da izdvajam sluchajeve koji se u vrlo malom broju deshavaju odoh u 3 lijepe vishe....


    P.S.opet da kazem da ja samo odgovaram na tvoje postove mojim razmishljanjem,ne mogu da shvatim da neko moze da gleda kao uvredu ako se druga osoba ne slaze sa mishljenjem u ovom sluchaju tebe....ti svoju prichu argumentujesh svojim iskustvom...ja takodje svojim...ne ulazim u to ko ga ima vishe ili manje...ja samo PRICHAM tj kucam ovdje....
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 18-01-07 at 00:07.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  4. #79
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Odli,

    Stvarno nije lijepo od TEBE, da me vrijedjash,
    MILOVAN nikad ne LAZE,
    boli me qurac za nju i za tvoje po deseti put ponovljene NEISTINE.

    NEKA OVA OMLADINA SPOZNA MOJU ISTINU,
    TI IZNOSI TVOJU,
    NADJI JEDAN POST; DJE JA ANALIZIRAM DRUGE LIKOVE,
    JA GOVORIM SAMO U SVOJE IME; NE IDEM NA IGRACHA NEGO NA LOPTU.

    OVO MI SVE VISHE LICHI NA SILOVANJE,
    NIJESAM JA PRISUTAN ODJE; DA PRODAJEM MUDA ZA BUBREGE I LAZEM OMLADINU U SEDMOJ DECENIJI; MOGA ZIVOTA.

    DOSHAO SAM DA POKLANJAM MOJU ISTINU I MOJE ISKUSTVO; MOJOJ OMLADINI; U TVOJE SE ISTINE NE MIJESHAM; NITI IH ANALIZIRAM,
    a mogao bih, DA ZABAVLJAM PUBLIKU ALI NECU; JER SAM LIJEPO VASPITAN; DA CHUVAM DRUGE OD SEBE:

    I JA TO RADIM; SA SVOJIM IMENOM I PREZIMENOM I LIKOM I SLIKOM:

    MILOVAN VUKOV JANKOVIC,

    BRSKUT; JOLJA PILETICA; PRAVA KISHMALA; IBRICHEVINA; BOTUN, DANSKA:
    Opet mi u polemici... i opet kazujes da te nekako vrijedjam, mada ti nijednu uvredljivu rijec nisam uputila, tako da stvarno ne znam o cemu pricas: no valjda ti ipak znas sto te i zasto toliko do srzi stalno pogadja u mom pisanju. Medjutim, ti mene vredjas odavno ponavljajuci da ja "prodajem muda za bubrege"..bunis se da te analiziram, a da barem ti mene analiziras, pa se potrudishshvatiti o cemu ja zaista pricam. Ja tebe tzv. "analiziranjem"
    pokusavam shvatiti(dakle motiv mi je dobar), ali vidim kontradiktornosti u tvom pisanom, pa odatle mi i potreba za analizom toga, kako bih pravilno shvatila, a zbog tih kontradiktornosti su moguca i moja pogresna kontanja (mada sumnjam da te ne kontam ). Ono sto mene smeta je konstantno nagovaranje mladih ljudi na strah i oprez on romanticne ljubavi.. i sam
    pricas i ZNAS da je prava ljubav nesebicna, bezuslovna i vjecna (takvu ljubav kazes da osjecas prema jeci), dok ljubav izmedju muskarca i zene prikazujes kao sebicnu. A ja govorim da i ljubav izmedju muskarca i zene treba da bude istog nesebicnog kvaliteta kao i ljubav koju osecas prema djetetu..Kad bi tako bilo, bolni raskidi se ne bi desavali i ne bi bilo sushtinski neistinitih prica tipa "izgorelog niko ne zapali"..
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #80
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Odli,ne quotujem tvoj post i nemam primjedbi na tvoje vidjenje ljubavi jer je najbolje kad se dvoje bezuslovno vole.
    E,sad interesuje me ako ja nekoga volim tom savrshenom ljubavlju,a on me povrijedi tako sto me ,recimo prevari,ili mozda napravi neku goru stvar (prevara nije,po meni, ono sto moze najvishe da me povrijedi,mada je nikako ne odobravam i iskreno se nadam da mi se nikad nece desiti) da li mislish da se i posle razocarenja u nekoga koga obozavah tvoja beskompromisna ljubav moze nastaviti?

    Ja mislim da ne,u prvi mah bih ga mrzjela a vremenom bi i ta mrznja presla u ono josh gore,totalnu ravnodushnost.Ne bih nesto voljela ni da ga sretnem na ulici.

  6. #81
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zaludu ZVONISH, tamo nema ko da otvori vrata CHINJENICAMA,
    kad ODLI rijeshi da LUBAFFF traje vjechno,
    mara da HEBE OCA U OCA,
    ili nas proglasi za FOLIRANTE u finom izdanju, ako ne nadje neki tezi termin, kad nije po NJENOM REZONU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #82
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zvoncice, odgovor na tvoj post : Kljucna rijec se zove "oprastanje"....

    Prosto vise volim da volim nego da mrzim, biram da volim umjesto da mrzim, pa se onda navikoh i na oprastanje... :P

    P.S. Devillish, odlican ti je ovaj zadnji post, napokon neko pravo zapazanje oko kojega moze da se diskutuje kvalitetno; odgovoricu na njega u toku vikenda, on zahtijeva malo vise koncentracije....
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  8. #83
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Zvoncice, odgovor na tvoj post : Kljucna rijec se zove "oprastanje"....

    Prosto vise volim da volim nego da mrzim, biram da volim umjesto da mrzim, pa se onda navikoh i na oprastanje... :P
    da li to znaci da prashtash doticnome bukvalno sve i da li ,ako ga bezuslovno volish,a on ti jasno i glasno kaze da kod njega nema vishe ljubavi i uz to upotrijebi i par uvreda (to se desava ponekad kad se dvoje rastaju),to za tebe bude motiv da ga jos vise volis?

    Svaku tvoju rijec dok ljubav cvjeta apsolutno podrzavam ali kada se ljubav zavrsi,pogotovo kada neko nekog povrijedi,onda se nikako ne slazem sa tvojim stavovima! U stvari ja josh nijsam upoznala neku tako tolerantnu osobu kad je ljubav u pitanju a poznajem dosta osoba!
    Zar ne postoji nista,ni uvreda, ni fizicki nasrtaj (makar samo kao pokushaj) ni bilo kakav razlog za raskid ( s njegove strane) koji ti ne bi oprostila i dalje voljela takvu osobu?

    e,i ovo,i ja naravno vishe volim da volim nego da mrzim,mrznju vole samo psihopate,i nikoga ne mrzim ali sam krajnje ravnodusna prema ljudima koji su me svjesno povrijedili pa ma koliko da sam ih voljela!

  9. #84
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    cHoKoMoKo wOrLd WiDe
    Posts
    327
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazhem se u potpunosti sa tobom zvonki...
    Milovane nemoj nam se ti sjekirat....Ja te bogomi chitam redovno i slusham ka tatu :!: :mrgreen:
    Samo jednim prstom pozvah te,ti si dotrcao kao pas,zamisli sta bih sve sa deset znala..haha

  10. #85
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    e,i ovo,i ja naravno vishe volim da volim nego da mrzim,mrznju vole samo psihopate,i nikoga ne mrzim ali sam krajnje ravnodusna prema ljudima koji su me svjesno povrijedili pa ma koliko da sam ih voljela!e,i ovo,i ja naravno vishe volim da volim nego da mrzim,mrznju vole samo psihopate,i nikoga ne mrzim ali sam krajnje ravnodusna prema ljudima koji su me svjesno povrijedili pa ma koliko da sam ih voljela!



    EOOOO i ja , CRKO PUKO,
    da OVAKO FINO OBJASNIM, da to OMLADINA UTUVI U MOZAK,
    DA SAM RAVNODUSHAN,
    NA ONE OTPISANE, NI MANJE NI VISHE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  11. #86
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Krembananica View Post
    Slazhem se u potpunosti sa tobom zvonki...
    Milovane nemoj nam se ti sjekirat....Ja te bogomi chitam redovno i slusham ka tatu :!: :mrgreen:
    E fala ti , PILE DJEDOVO.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #87
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e,pa sve je moguce u ovom svijetu.
    da ne ulazimo u razlog mog sadashnjeg stanja,moja jednogodishnja vceza se sinoc zavrshila i od mene je trazheno da se ne priblizhavam nichemu shto je njegovo. shto god to znachilo. ima li neko tabletu za smirenje?
    "ostati dobro"?
    hm...vazhi!
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    luv...ima jedna stvar koju treba da nauchish na ovom forumu...od sve silne dvolichnosti niko ovdje ne pricha o svojim vezama bez u zavijenoj formi...ne zna jesi li primijetila to...mislim svaka im chast,pametno...zashto da iznose svoju privatnost je li...tako da se mani takvih postova ne valjaju....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  14. #89
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by luv_is_a_verb View Post
    e,pa sve je moguce u ovom svijetu.
    da ne ulazimo u razlog mog sadashnjeg stanja,moja jednogodishnja vceza se sinoc zavrshila i od mene je trazheno da se ne priblizhavam nichemu shto je njegovo. shto god to znachilo. ima li neko tabletu za smirenje?
    "ostati dobro"?
    hm...vazhi!
    Tebe svaka chast,
    shto imash povjerenja u nashu iskrenost, i tebi hvala na tvojoj otvorenosti, shto dijelish tugu sa nama, evo i mene si raztuzila.

    Ljudi su i SOCIJALNA BICA,
    dijelimo RADOST I TUGU, nekad je to bolje od PILULA.

    Malo razumijevanja i tapshanja po ramenu i VJERE u ljude,
    nikome nece da shkodi.

    Shto se iskrenosti tiche,
    neka svako govori za SEBE LICHNO,
    mene ne GRIZE SAVJEST.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  15. #90
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post


    EOOOO i ja , CRKO PUKO,
    da OVAKO FINO OBJASNIM, da to OMLADINA UTUVI U MOZAK,
    DA SAM RAVNODUSHAN,
    NA ONE OTPISANE, NI MANJE NI VISHE.
    e,moj dobri Milovane,valjda omladina vjeruje samo u ono sto im se u zivotu licno dogodi pa kad steknu neko zivotno iskustvo shvatice da nije zlato sve sto sja i da nekad u zivotu ima sunca a nekad kishe,oblaka i oluja!

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    luv...ima jedna stvar koju treba da nauchish na ovom forumu...od sve silne dvolichnosti niko ovdje ne pricha o svojim vezama bez u zavijenoj formi...ne zna jesi li primijetila to...mislim svaka im chast,pametno...zashto da iznose svoju privatnost je li...tako da se mani takvih postova ne valjaju....
    Dobro DeViLiSh,neko je manje iskren a neko vishe a uglavnom ne mislim da ljudi bas moraju da iznose svoje priche do detalja jer mozda se neko nadje na forumu ko prepozna prichu:mrgreen:

    Vazno je da razmjenjujemo svoja iskustva i misljenja a iskrene priche iz licnog iskustva (prozivljene) su vazda dobrodoshle ali ne i obavezne!:-D

  16. #91
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    luv...ima jedna stvar koju treba da nauchish na ovom forumu...od sve silne dvolichnosti niko ovdje ne pricha o svojim vezama bez u zavijenoj formi...ne zna jesi li primijetila to...mislim svaka im chast,pametno...zashto da iznose svoju privatnost je li...tako da se mani takvih postova ne valjaju....
    Ne bih rekla da je dvolichnost ako neko postuje svoju privatnost i ne iznosi 'deklamujuci' ni najblizim prijateljima a kamoli na netu. Poznato je i da postoje introvertne i extrovertne osobe, pa i tu treba ostaviti rezervu prije procjene o iskrenosti. Postoji i razlichito vaspitanje, mentalitetska karakteristika kao i privatne i drushtvene okolnosti odrastanja osobe i s tim i nachina sazrevanja lichnosti. Koliko se ne treba zamjeriti jednima toliko ni drugima, jer sve je stvar izbora. Mozda su chak i iskrenije i bezazlenije osobe koje drze do svoje intime, nego (mozda) oni koji pokazuju svoju 'iskrenost' opisujuci pranje zubica (intima), parfema koji koriste(intima) ili chak kolorita i dezena intimnog vesha koji nose (da nije intima ne bi se tako ni nazivao), chije opisivanje moze biti okarakterisano i kao neki oblik egzibicionizma. No, opet, ostavimo da je to variabilno (navedoh razlog - vaspitne i druge procjene vlastite intime).
    Dok, sto se tiche zloupotrebe izrechenih iskrenosti na forumu... ne bih rekla da je problem u ispisanom, vec u 'djelu' koje je u realu iskonstruisano. Niko nije snosio posledice za neuchinjeno, vec za 'rezultat' svoje akcije u realu.

    Forum kao forum nije blog, pa mnogi mozda ne shvatajuci osnovu foruma u najnormalnijem smislu brkaju sa blog mjestom iznoshenja privatnosti, ali to je ipak problem onog koji nije upucen u sam termin. Forum trazi diskusiju na osnovu topica, a topic je opsti i moguce je iskreno odgovoriti - iznijeti stav o tome, a ne dotaci ono sta se smatra intimom.
    Last edited by LadyDaytona; 19-01-07 at 11:10.

  17. #92
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Tebe svaka chast,
    shto imash povjerenja u nashu iskrenost, i tebi hvala na tvojoj otvorenosti, shto dijelish tugu sa nama, evo i mene si raztuzila.

    Ljudi su i SOCIJALNA BICA,
    dijelimo RADOST I TUGU, nekad je to bolje od PILULA.

    Malo razumijevanja i tapshanja po ramenu i VJERE u ljude,
    nikome nece da shkodi.

    Shto se iskrenosti tiche,
    neka svako govori za SEBE LICHNO,
    mene ne GRIZE SAVJEST.
    milovane i devilish, shto se mene tiche, svejedno mi je shto ce ko pomisliti, jer sad jednostvano nisam razborita da se kontrolishem.
    iskrena sam bila, i uz to odgovorila na temu, mada nisam milsila da cu ikad biti prisutna na njoj, ali eto bi shto bi.
    ni mene nema za shta da grize savjest, samo me grize ova muchnina u zhelucu.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  18. #93
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Niko nije mislio, da ce se baviti OVOM TEMOM,
    u svom kratkom zivotu,
    ali NIKAD NE RECHI NIKAD,
    ne GADJE nesreca samo KOMSHILUK I PRIJATELJE,
    nekad nas potrefi u SRED SRCA.

    Zelim ti BRZI prestanak BOLOVA,
    i dok traje TEGOBA, gledaj da budesh fizichki aktivna u dobrom drushtvu ili igri, sportu, samo dalje od TIH MISLI,
    koje se vrte u GLAVI, kao biciklisti u HALI ili ringeshpil.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #94
    Join Date
    May 2005
    Location
    middle earth
    Posts
    2,397
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hvala milovane.
    bicu kako veliki Bog kazhe.
    Last edited by luv_is_a_verb; 19-01-07 at 13:36.
    "ujutro je bilo jutro i josh sam bio zhiv"

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    U predsoblju Bogova
    Posts
    2,710
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default ............................!

    Quote Originally Posted by Access_Denied View Post
    Meni samo ne ide u glavu kako poslije toliko vremena provedenog s nekom osobom, npr da ste bas dugo zajedno, i prodjete dosta toga zajednoi posle sve to spane samo na cao cao? Zar nije malo glupo? A opet mi je glupo da kad imas novog momka izlazis sa bivsim na kafu ili se cujete preko tel. Ne znam..
    Ovo tvoje razmisljanje me podsjeti na nekoliko bolnih iskustava. Koliko god da sam se trudio da predjem preko nekih stvari, zbog odnosa koji sam prevashodno postovao zbog onoga sto sam ja u isti unio, cak i danas (svjesan da to nije nacin na koji se razgovara sa nekim koga smatrah....Svojim...) ima nekoliko situacija koje nikako sebi ne umijem da objasnim i zbog kojih mi jeste krivo. Ali se takve situacije za mene zavrsavaju upravo onim ruznim osjecajem krivice i sjecanjima o lijepim zajednickim trenucima kojih je nekad bilo....

    Mozda pretvrdo zvuci, ali ipak mislim da se princip po kojem odlucis zivjeti ili postuje ili ne postuje. Nema nekog treceg resenja, koje bi vazilo samo za odredjene situacije.... Cesto je to dozivljeno kao "glupo"... ali ja, ipak, ne bih taj atribut upotrijebio ocjenjujuci takvu situaciju.
    Caesar`s wife must be above suspicion

  21. #96
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    Ne bih rekla da je dvolichnost ako neko postuje svoju privatnost i ne iznosi 'deklamujuci' ni najblizim prijateljima a kamoli na netu. Poznato je i da postoje introvertne i extrovertne osobe, pa i tu treba ostaviti rezervu prije procjene o iskrenosti. Postoji i razlichito vaspitanje, mentalitetska karakteristika kao i privatne i drushtvene okolnosti odrastanja osobe i s tim i nachina sazrevanja lichnosti. Koliko se ne treba zamjeriti jednima toliko ni drugima, jer sve je stvar izbora. Mozda su chak i iskrenije i bezazlenije osobe koje drze do svoje intime, nego (mozda) oni koji pokazuju svoju 'iskrenost' opisujuci pranje zubica (intima), parfema koji koriste(intima) ili chak kolorita i dezena intimnog vesha koji nose (da nije intima ne bi se tako ni nazivao), chije opisivanje moze biti okarakterisano i kao neki oblik egzibicionizma. No, opet, ostavimo da je to variabilno (navedoh razlog - vaspitne i druge procjene vlastite intime).
    Dok, sto se tiche zloupotrebe izrechenih iskrenosti na forumu... ne bih rekla da je problem u ispisanom, vec u 'djelu' koje je u realu iskonstruisano. Niko nije snosio posledice za neuchinjeno, vec za 'rezultat' svoje akcije u realu.

    Forum kao forum nije blog, pa mnogi mozda ne shvatajuci osnovu foruma u najnormalnijem smislu brkaju sa blog mjestom iznoshenja privatnosti, ali to je ipak problem onog koji nije upucen u sam termin. Forum trazi diskusiju na osnovu topica, a topic je opsti i moguce je iskreno odgovoriti - iznijeti stav o tome, a ne dotaci ono sta se smatra intimom.
    ja nigdje ne rekoh da je to loshe....chak shta vishe i pametno....ja sam se izlanuo par puta,par puta mi je i bilo potrebno ali eto... i pored toga shto ce par osoba lijepo odgovoriti...opet ce se vecina sprdati na osnov toga ili davati
    savjete koji su prosto neshto shto iole svako zna....jer...

    ako imash vezu...i kazesh ovdje neshto na nachin na koji je ona rekla,ne postoji toliko kompetentna osoba da na osnovu 2 rechenice protumachi godinu dana njihovog izlazenja...samim time i ne moze dati odgovarajuci savjet...a prichati i preprichavati intimne djelove veze je bar po meni bzvz....chak i kad neko da konkretan problem...sam korijen tog problema se nalazi u cijeloj vezi...koju opet ljudi ne znaju pa o5 ne mogu dati adekvatan savjet...bar ja razmishljam na takav nachin...nemam poJAM
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 19-01-07 at 14:32.
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  22. #97
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    ja nigdje ne rekoh da je to loshe....chak shta vishe i pametno....ja sam se izlanuo par puta,par puta mi je i bilo potrebno ali eto... i pored toga shto ce par osoba lijepo odgovoriti...opet ce se vecina sprdati na osnov toga ili davati
    savjete koji su prosto neshto shto iole svako zna....jer...

    ako imash vezu...i kazesh ovdje neshto na nachin na koji je ona rekla,ne postoji toliko kompetentna osoba da na osnovu 2 rechenice protumachi godinu dana njihovog izlazenja...samim time i ne moze dati odgovarajuci savjet...a prichati i preprichavati intimne djelove veze je bar po meni bzvz....
    Nisi rekao da je loshe, a ni ja...samo da iskrenost i zastita sopstvene intime ne moraju biti pametni zbog namjere da takvi budu. Jednostavno, rekoh da moze biti zbir vaspitanja i ostalih karakteristika. Lichno ne vidim neku 'pamet' u prorachunatosti, ali ako je u pitanju obzirnost i oprez onda da, tu si u pravu.

    Sto se tiche podsmijeha... sumnjam...(mozda samo radi izigravanja neke 'figure' sa svojim poznatim sagovornicima - socijalno shvatljivo), ali zrele osobe se teshko mogu nasmijati ichijem problemu, pa i kad je u pitanju micro problem za njih, znaju da je to ipak veliki trenutni problem za nekog drugog. Medjutim, ono sto je mozda zbunjujuce je to sto mnogi konstruishu neki 'problem' u topicu i to jako lichne prirode navodeci i detalje koji su pretjerani, sto navodi na sumnju da je namjerno i egzibicionistichki naveden da bi bili u nekom centru 'paznje' iz ko zna kojih razloga i onda dolazi do banalizacije same teme. Posto - poto (ako me razumijesh).

    Sto se tiche procjenjivanja nechijeg zivota u dvije rechenice i to na osnovu par tekstova ili predrasuda stechenih u kombinaciji socijalnog fenomena chula, rekla, kazala tracha - tu se slazemo u potpunosti. Teshko je savjetovati ikoga, a drsko je procjenjivati ichiji zivot na osnovu par rechenica. No, bezobzirnost onog koji komentarishe a i onog koga se tiche tema konkretno, moze biti u ravni ili paradoksalno slichna.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. SVA SVOJERUCNA PISMA VLADIKE DANILA PETROVICA
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 40
    Last Post: 11-01-10, 10:56
  2. Satanizam
    By Night_Blade in forum Religija i filozofija
    Replies: 92
    Last Post: 22-07-07, 07:02
  3. Skadarsko jezero zajedničko dobro
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 22-06-06, 09:49
  4. Dobro de...
    By Beranac in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5
    Last Post: 05-03-04, 16:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •