Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 40

Thread: maticna + procesor pomoc oko kupovine !!!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs up maticna + procesor pomoc oko kupovine !!!

    dakle interesuju me vasi predlozi oko kupovine maticne ploce i procesora.treba mi maticna koja ima agp slot i procesor najradije neki intel a moze i am2.dakle vasa preporuka do 300e.koja maticna i koji procesor u kompletu.
    2fast 4U

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    slabo da ces naci plocu za moderne procesore koji imaju AGP slot. Uzmi PCI-E jer je to buducnost a AGP ce sve teze i teze nalaziti.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by metalac View Post
    slabo da ces naci plocu za moderne procesore koji imaju AGP slot. Uzmi PCI-E jer je to buducnost a AGP ce sve teze i teze nalaziti.
    hehe on je skoro (ako se ne varam) kupio neku grafičku za AGP, pa bi sad da uzme dobar procesor i ploču, a da ne mijenja procesor i ram, a to teško da može (posebno u CG, mada i u inostranstvu teško)
    ....

  4. #4
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto cu tako sam je uzeo ali bi da promijenim i procesor i maticnu
    2fast 4U

  5. #5
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prodaj i graficku nema srece ovako...
    I ako kupis dobar MB+CPU opet ce vrlo brzo graficka da bude preslaba a onda neces moci ni da nadjes AGP i izgubices pare.

    Koja je graficka u pitanju ?
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  6. #6
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefan123 View Post
    Prodaj i graficku nema srece ovako...
    I ako kupis dobar MB+CPU opet ce vrlo brzo graficka da bude preslaba a onda neces moci ni da nadjes AGP i izgubices pare.

    Koja je graficka u pitanju ?

    jes da agp izumire ali ........
    graficka je 6600 diamond edition vivo.
    zasto te interesuje graficka koja je.
    2fast 4U

  7. #7
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,523
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Pa da vidim da li ima svrhe zbog nje rizikovat...
    Ako uzimas uzmi neki AMD Athlon 64 X2 3500-4000Mhz (oko 120-190€)
    Maticna pojma nemam ima ASRock AM2NF3-VSTA oko 50€ ali nemam pojma valja li ista...
    Idi redom i gledaj koja je AM2 a da ima i AGP..

    I zasto bas AM2 kad mozes uzet s939 (tu vec ima izbora za agp slotom) a i one podrzavaju X2 procesore !
    "ahh V-TEC...all of the lag, none of the turbo, it's like waiting for bad sex"

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,671
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to ce ti sve biti bacanje para. Ta graficka nije nesto, ovde kostaju nekih $60-80. Ja sam mislio da ti imas neku pravo zajebanu karticu pa ti se nekupuje nova. Inace ako mozes strpi se i nekupuj nista dok nisi spreman da uzmes novu PCI-E karticu i neki solidan procesor ovako ces sve kupovati jucerasnju tehnologiju a neces ustediti nesto puno para.

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    http://Crna Gora/Podgorica
    Posts
    427
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se slazem sa metalcem... bolje ti je da sacekas dok ne skupis malo para, jer ne vrijedi da procesor i maticna ispastaju samo zbog graficke. Razmisljaj korak unaprijed. Ako hoces da kupujes intel procesor (ja preporucujem), bolje je da uzmes plocu koja podrzava ova conroe, jer ce ona (koliko sam cuo) podrzavati i procesore sa cetiri jezgra, koji bi za oko dvije godine trebali da se pojave na trzistu. Problem je sto se kod nas komponente ne mogu mijenjati tako cesto, pa moras da razmisljas na duze staze . Nisam sad siguran za oznake, ali postoje 2-3 vrste ploca koje podrzavaju Core 2 Duo procesore od kojih jedna i nije toliko skupa. Takodje imaj na umu da ce ti vjerovatno pasti na pamet da instaliras Vistu, pa gledaj ove jace procesore. Kod nas ti je ovaj Core 2 Duo oko 170-180e, sto znaci da bi mozda i mogao da sastavis njega i maticnu za 300e. Jos ako ti ih neko moze poslati iz bg, imaces i za graficku :P
    Why, oh why, didn't I take the blue pill...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dakle šinko,
    Ako uz tu tvoju gra-ku imaš još i stari DDR-400 onda ti je jedina varijanta socket 754 po mogućnosti NForce 3(Asus je sasvim OK) i neki Athlon ili Sempron64
    Intelov 478 je totalno Out
    Za tvoju informaciju (i za pojoš koga) socket AM2 i 775 ne podržavaju AGP interface, osim nekih hibrida s početka ere s939 i 775 u prescot izvedbi.
    Ako comp koristiš pretežno za igranje onda upgrade sa tvoje polazišne tačke je definitivno neisplativ, u tom slučaju što prije prodaj sve i ako su finansije limit kupi neku integrisanu recimo AM2 sa NVidia 6150 chipsetom, athlon i min 500Gb DDR2 koja će ti pomoći da preživiš do kupovine neke pristojne gra-ke.
    Ukoliko finansije nisu problem onda definitivno samo Conroe i sve ostalo što uz njega ide.

  11. #11
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako imam resenje za tebe posto se ja nalazim u istoj diliemi sa istim budzetom ovih dana. Ploca je AsRock 775dual-vsta a kosta 63 evra, dok mozes da za nekih 200 evra u pg da kupis C2D 6300 koji je bolji od svakog cipa koji je intel napravio do njega i od AMD-ova koji su dosta skuplji, kao sto je 4400+ X2. Ploca podrzava AGP 8x i PCIE X4, dakle ne punih x16 linija. U praksi to se odrazava na graficke performanse od oko 5-7% kad koristis najace graficke kartice dok ako recimo bocnes 7600gt neces osjetiti 2-5% razlike. Ploca takodje podrzava ddr i ddr2 memoriju. Ploca je dosta nahvaljena po stranim forumima, jako je stabilna samo sto moze jako malo da se klokuje. Takodje moze da sluzi i kao dobro prelazno resenje dok ne nabavis ddr2 i pcie grafiku. Tad predjes na neku skuplju plocu i imas jako dobru masinu.....
    Last edited by vladoje; 11-01-07 at 08:04.
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  12. #12
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vladoje View Post
    E ovako imam resenje za tebe posto se ja nalazim u istoj diliemi sa istim budzetom ovih dana. Ploca je AsRock 775dual-vsta a kosta 63 evra, dok mozes da za nekih 200 evra u pg da kupis C2D 6300 koji je bolji od svakog cipa koji je intel napravio do njega i od AMD-ova koji su dosta skuplji, kao sto je 4400+ X2. Ploca podrzava AGP 8x i PCIE X4, dakle ne punih x16 linija. U praksi to se odrazava na graficke performanse od oko 5-7% kad koristis najace graficke kartice dok ako recimo bocnes 7600gt neces osjetiti 2-5% razlike. Ploca takodje podrzava ddr i ddr2 memoriju. Ploca je dosta nahvaljena po stranim forumima, jako je stabilna samo sto moze jako malo da se klokuje. Takodje moze da sluzi i kao dobro prelazno resenje dok ne nabavis ddr2 i pcie grafiku. Tad predjes na neku skuplju plocu i imas jako dobru masinu.....

    aj samo reci koliko je para tacno taj procesor.
    2fast 4U

  13. #13
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kao što rekoh , ovakvi mutanti od ploča su prava rijetkost i zahvaljujući firmama poput asrock-a još uvijek prisutni produžavajući tako agoniju AGP-a.
    Ukoliko je moguće ovu ploču kupiti ođe ne čekaj ni časa, mada ruku na srce ovakva ploča je namijenjena onima koji su prije 1-2g pazarili grafiku(AGP). za 300-600E i još toliko za 2GB DDR-a a sada bi da osjete čari C2D

  14. #14
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa sad interesuje me dali je ova ploca kvalitetna mislim da to dali je izdrzljiva da mi ne crkne posto mi je abit roknuo prije 20 dana pa sam uzeo novu .tako interesuje me oce li izdrzat koliko.
    2fast 4U

  15. #15
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    22
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sa starim VIA PT880 ne bi trebalo da bude problema sa stabilnošću u svakodnevnom radu.
    Naravno sve je to povezano sa kvalitetom upotrebljenih elektronskih komponenti i naponske jedinice na ploči ako planiraš owerclocking.
    S obzirom da je Asrock uglavnom orijentiran donjem segmentu tržišta onda je i sama izvedba na osrednjem nivou, mada to te ne bi trebalo brinuti jer dotični proizvođač nije ni poznat po nekom oc-ing frendly biosu.
    U svakom slučaju ako si kao što reče do sada imao Abit na ovoj ploči i ne pokušavaj da probaš ono što je za Abit bilo normalno.
    U tom slučaju bićeš pretpostavljam sasvim zadovoljan jer ovo bi sve trebalo da posluži kao nužno prelazno rješenje.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako AsRock je Asus-ov brend namjenjen donjem segmentu. Pod tom markom se prodaju ploce sa manjim cijenama kako bi se ocuvala ekskluzivnost brenda Asus. Ima AsRock u Alti-ju, a C2D mislim da je oko 200-210 eura u pg ne bi trebao da je skuplji. U Tagor-u je 209 eura prema njihovom sajtu...
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  17. #17
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koju memoriju imas? Podji na Anandtech i procitaj par review-a namjenjenih ovoj ploci...
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    imam kingston pc 3700 na 466 mhz.
    2fast 4U

  19. #19
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce ona raditi na 400 na toj ploci sto je i standard. Neki dan sam svracao u Alti da kupim plocu i C2D ali posto nisu imali oboje sacekacu da dobiju, pa nek oni to sastave sve cisto zbog garancije...Meni ovo djeluje kao najbolja solucija za zamjenu ploce i proc-a, a ti svakako iscitaj forume i proguglaj malo da cujes jos necije misljenje, a sto se mene tice ja sam se rijesio na kupovinu....
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  20. #20
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja cu istu plocu ali cu da uzmem procesor za stepen jaci ovaj 2.13 ghz.
    2fast 4U

  21. #21
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E ovako taj proc mozes da kupis u neutron za 250 evra. Ja cu najvjerovatnije da kupim posebno proc u Tagoru a posebno plocu posto u Alti nece dobijati te procesore...
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  22. #22
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    necu ja to odje da uzimam ja cu u bg jeftinije je dosta ustedjet cu barem 50e.
    2fast 4U

  23. #23
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    491
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako ces u bg uzmi samo procesor posto ti je razlika u cijeni ploce 4 evra jer je Alti firma sa centralom u Srbiji, tako da imas ovdje garanciju za plocu....
    Remember, if you shake it more than twice, you're playin' with it!

  24. #24
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,973
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ok to znam ali cu obadvoje da uzmem gore jer imam popust u jednu firmu gdje sam ja uzimao kompijuter pa cu da ga posaljem da oni to stave.zbog toga cu to u bg da zavrsim.
    2fast 4U

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    republic
    Posts
    126
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    athlon3000+,512k
    ge force-6150 foxconn
    px7300le tdh(ddr2)
    I to te izadje 230 €.
    too drunk to ****

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. maticna msi
    By Tico in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 16-12-06, 20:30
  2. Maticna ploca P4 - kupujem
    By Omega in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 29-09-06, 07:26
  3. Na prodaju maticna ploca & CPU i jos ponesto...
    By mmmm in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-05, 19:35
  4. Pomoc oko kupovine auto pojacala
    By XXX-pg in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 5
    Last Post: 20-02-05, 16:45
  5. maticna ploca
    By joao in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-04, 12:12

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •