View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #42026
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    6,891
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Vrlo je bitno da selektor ima odrijesene ruke, da prima sugestije, a ne naredjenja. I naravno, nije bitan samo selektor, bitan je i strucni stab.
    Sto se tice Deja Savicevica, tesko da ce se maci, jer je on u fudbalu isto sto i Milo Djukanovic u politici. Znaci, ovo prvo sto sam napisao macku o rep.
    Kao sto rekoh nedje prije, sve i da smo u borbi za to drugo mjesto, a vjerujem da jesmo, jer je Svedska kanta od ekipe, braca Rusi ce nas iskesirat i to je to.

  2. #42027
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Amnesiac, odličan post. Mada nije da nismo navikli na to od tebe, ali eto samo nekoliko stvari đe se možda ne bi složio s tobom. Ili bih se pak složio ali ne u tolikoj mjeri

    Prvo, što si i sam rekao, u ovoj reprezentaciji postoji par iskusnijih igrača koji su nam u ovom momentu itekako bitni. Tu naravno mislim na Vučinića i Bašu. Ja prosto ne vjerujem da će Mirko nakon ovog ciklusa ostati reprezentativac, a takođe bi mi bilo začuđujuće da isto ne učini i Baša koji je em stariji godinu od Mirka em znamo koliko je podložan povredama. I tu ostajemo bez stožera odbrane i našeg ubjedljivo najubojitijeg napadača, a to nije hendikep koji ćemo tako lako premostit, bar ne u neko dogledno vrijeme. Njihovi odlasci bi mogli stvoriti i domino efekat đe bi još poneko morao u prijevremenu reprezentativnu penziju u stilu Drinčića, a tu prije svih mislim na ove uvozne tipa Simića ili Volkova. Nikakva šteta, ali kad tu dodamo još Pavićevića, Damjanovića, Vladimira Božovića, Poleksića, Kašćelana...to dođe maltene pola ekipe. A ako izgubimo od Rusa u martu, nije isključeno da ovakav scenario vidimo i prije kraja kvalifikacija. Mene lično ne bi začudilo. Ali u ovom trenutku, to je otprilike ono najbolje što imamo.

    Moram takođe spomenuti izbor golmana. Meni bi Božović baš uvijek bio izbor prije Poleksića, kojeg smatram lošim golmanom pa koliko god se neki ne slagali ovdje sa mnom. On će skinuti neke zicere jer ima dobre reflekse, ali će primiti najbanalniji mogući gol, boksovaće x puta umjesto da hvata loptu i slične gluposti... Ukratno, uvijek drhtim kad njega vidim na golu. A mislim da i kad uporedimo rezultate sa Božovićem i Poleksićem na golu da je evidentna razlika i da ide u prilog mojoj priči. I takođe bi mi kao treći golman bio izbor Petković a ne nikako Janjušević, iako je upitno ko je bolji u ovom momentu. Ali od Petkovića se nadamo da će biti nešto i svakako da bi mu reprezentacija značila u CV-u kada bude išao vani, dok sa druge strane Janjuševiću su sa 28 godina vrhunac karijere Sutjeska i Mogren.

    Za vezni red, mislim da bi za Kašćelana trebalo biti mjesta, ipak igra u Ruskoj prvoj ligi i ima jake utakmice u nogama. Takođe bih dodao i Zorića jer je prerastao po godištu mladu reprezentaciju a ako Grčka ima 2 reprezentativca iz AEK-a, može i Zorić kod nas.. Trebamo se prisjetiti da je Jovović bio rezerva u mladoj reprezentaciji a sada je praktično svima u idealnih 11 A selekcije. I onda se treba zapitati da li bi mogao još neko poći njegovim stopama, a materijala ima iz mlade reprezentacije. Kosović, Boljević, Đorđević, Mugoša... sada naravno ne igraju, ali to možda u martu ne bude slučaj. I tada bi sa punim pravom računali da budu dio ove ekipe.

    Još kratko o selektoru. Što reče, poslije Brnovića bi nam svak bio premija i to bi trebalo da nam bude primarni cilj, a o njegovom nasljedniku tek naknadno razmišljati. A Brnoviću ne bi dao da bude ekonom a kamoli šta drugo. Dosta je jahao, evo 8 godina je zaposlen u savezu, jedino ako ne misli penziju to dočekat (što uopšte nije nemoguće). O Miju Raduloviću ja imam nekako neutralno mišljenje, ne smatram ga nekim stručnjakom ali opet... šta znam, mogli bi i bolje. On trenira klub u Kuvajtu sigurno za masan ugovor i teško da bi ga mogli dovesti za neku siću. A ako bi kojim čudom savez odlučio da se isprsi za selektora, onda je bolje dovesti nekog provjerenijeg stručnjaka. A uzevši u obzir novac koji je FSCG razdijelio klubovima nedavno (što je svakako za pohvalu, kako god) ne bi se reklo da jedva krpe kraj s krajem.

  3. #42028
    Join Date
    May 2010
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    svaka čast Amnesiac. ima detalja koje se možda i ne slažemo, ali je bitna suština koja je pogođena.
    ja polako gubim nadu da će od našeg fudbala išta bit pa sve manje pratim - dok sam prije par godina svaki vikend išao na makar jednu utakmicu domaće lige, zadnju sezonu ipo sam bio ukupno na 3 a i tada sam se samo iznervirao i pitao se što mi je to trebalo. više ni novine ne pogledam, samo sa foruma pokupim osnovne informacije i vidim godove kad Montenegrino izbači.
    reprezentacija posebna priča, nesposobnost uništava i ono malo potencijala što imamo, a prikupljanjem odbačenih igrača sa svih strana se samo zaokružuje cijela slika haosa i neuspjeha koju povremeni bljeskov ne mogu da poprave

  4. #42029
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozda "selektor" nocas pogleda Cirih...?
    Pa mozda vrati Kecejovica..? Jer nam Simic ne treba vise.
    Pa se mozda priseti da je Kajevic is Crne Gore.

    Ko hoce da gleda Cirih nocas?
    Utakmica je 21h05. Mislim dace Oboijca igrati.

  5. #42030
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    http://www.cdm.me/sport/fudbal/sokol...-sest-pozicija

    Fudbalska reprezentacija Crne Gore nalazi se na 58. mjestu rang liste FIFA sa 537 poena.
    Vadi alkohol da se zalije ovo.

  6. #42031
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Golman crnogorske reprezentacije Vukašin Poleksić izabran je za golmana godine mađarskog šampionata u tradicionalnom izboru prestižnog budimpeštanskog lista „Nemzeti sport”.
    Čuvajući mrežu ekipe Pečuj, Poleksić je u 2014. godini ostavio sjajan utisak, iako ga je povreda ramena spriječila da pruži doprinos i u završnici polusezone.
    Prizanje „Nemzeti sporta” stiglo je četiri i po godine otkada je počela - a dvije otkada se završila, dvogodišnja suspenzija koju je Poleksić dobio od Uefe (2010-2012), i zbog koje mu je i karijera visila o koncu...
    Juče je, kako kaže, dobio pravu satisfakciju za rad i vjeru u najtežim trenucima karijere...
    "I kada nisam mogao da branim, kada sam bio pod suspenzijom, radio sam žestoko, vjerovao sam da će mi se sve vratiti jednog dana, da ću opet biti golman u pravom smislu te riječi. Ispostavilo se da sam bio u pravu, trud se isplatio. Ovo mi mnogo znači, ali u pravom smislu te riječi", kaže Poleksić, ističući da ga je iznenadila vijest o izboru za najboljeg golmana u Mađarskoj.
    "Ne, nisam očekivao, kada su me zvali da mi saopšte bilo je kao grom iz vedra neba za mene. Dok sam branio za Debrecin, bio sam dva puta drugi i jednom treći u tom izboru. A sada sam bio prvi kada sam se najmanje nadao"
    Poleksić je ljetos napunio 32 godine i kaže da se nikad nije tako dobro osjećao među stativama..
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #42032
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Daj ne zezaj, ja rekoh Onaj dao otkas, pa poce da skacem od srece.

  8. #42033
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    E ljusi saznah dns da je Brnovic u komisiju koja daje A licencu za trenera.

    Xaxazaaxaxa
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  9. #42034
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Pripravnik i Ostavka po A licencu...

  10. #42035
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Vesovic od starta za Rijeku protiv Standarda.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  11. #42036
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    E ljusi saznah dns da je Brnovic u komisiju koja daje A licencu za trenera.

    Xaxazaaxaxa


  12. #42037
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Gledam ovaj Partizan u kakav sad dribling krenu Volkov u dva igrača nidje veze.Kako je to ogranicen cojek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #42038
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    da hoce njoj dati pasos da igra za nas, oprostio bi im Brnovica.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  14. #42039
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Gledao sam Kajevica, po sluzbenoj duznosti.

    Dejo nije mogao, Brna je zauzet obucavanjem novih trenerskih nada.

    Pogrijesio je kod gola i imao jos jednu gresku.

    To je to.

    Ima odlicnu tehniku, drzi loptu odlicno, brz, dribling.

    Nocas nije dosao do izrazaja, ali standardan u mozda buducem sampionu Svajcarske.

    Mislim, novinari Vijesti bi ovaj put mogli da se śete njega.

    Jes da ne igra u Grckoj ligi i u ekipi koja daje go jednom na polusezoni, i jes da mu nije otac Yahoo duhovni matrak, ali bar da savez sazna da nije prestao da se bavi fudbalom. Toliko bar da ga spomenu.

  15. #42040
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze on jos bolje, igrao je kao cijela ikapa sinovc.
    Svi su pomalo grijesili, ali on je bijo taj koji nije imao srece.

    Sve u svemu, ces se slozit samnom da momak zna da igra fudbal.
    I da je bolji nego ono sve sto imamo na centar.

  16. #42041
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Switzerland
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Kakav je volkov neigrac, kako on postade fudbaler nikad mi jasno nece bit.
    Grbic ne bjese los, moze se nesto uradit sa njime, dosta je brz (bar od protivigraca mu sinoc)
    Nisam Argentinac mada kazu da sam k'o Caniggia
    Znam Maradonu i sa njim cesto fudbal igram

  17. #42042
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Gledao sam prvo poluvrijeme Partizana, Grbić bio motivisan, logično, pretrčao ih je nekolika puta po desnom strani, vidi se da je podigao formu i da je spremniji.

    Jovovića lijevo, Grbića desno i da odmorimo od improvizacija na krilu kad već moramo da igramo onu užasnu formaciju.

  18. #42043
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Volkov sinoc standardan bar od kad ja znam za njega a to znaci NIKAKAV. Grbic solidan posebno na pocetku kada je par puta pobjegao cuvarima i uputio dosta opasne lopte tj onu za Skuletica fenomenalnu.
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  19. #42044
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    I u drugo je namjestio finu sansu.Dobar je bio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #42045
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec pominjete Mija Radulovica...

    Radulović kandidat za selektora Kuvajta


    Crnogorski trener Miodrag Radulović jedan je od kandidata za selektora Kuvajta.

    Njegovi "protivkandidati" su Španac Antonio Puče, sadašnji trener lidera kuvajtskog šampionata Al Kacije, kao i Brazilac Gines da Silva, trener Kazme, bivšeg Radulovićevog kluba.

    Radulović trenutno vodi Al Džahru, koja je 6. na tabeli u Kuvajtu, a dobri rezultati u sadašnjem i prethodnom klubu (Kazmi) preporučili su ga Fudbalskoj federaciji Kuvajta.

    Reprezentacija Kuvajta, popularna "Al-Azraka" (u prevodu "plavi"), jednom je učestovala na Svjetskom prvenstvu, i to u Španiji 1982. Igra kvalifikacije u azijskoj zoni, jednom je bila i šampion Azije (1980)...

    Radulović je osvojio titulu šampiona sa ekipom Budućnosti 2012. godine. Vodio je i omladinsku reprezentaciju SCG i Crne Gore, a bio je i trener uzbekistanskog Pahtakora i kazahstanskog Atiraua.

    Prije toga je bio pomoćnik u Zeti, čačanskom Borcu, mladoj reprezentaciji Srbije i Crne Gore, te Boavisti i Dinamu iz Moskve.

  21. #42046
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Izvinjavam se što malo kasnim zbog nekih obaveza, ali moram se zahvaliti svima na komplimentima.

    Quote Originally Posted by xxxx007 View Post
    AMNESIAC....... Svaka ti cast, za ovo sve sto si napisao.
    I velika mije cast sto mogu da citam.

    Citam (lux Wort) skoro svaki dan, to su najcitanije novine u lux.
    Igrao sam fudbal 20g. Sada sam trener, treniram omladince. Imam jos neku funkcuju u Fdbalskom Savezu u Lux. Da ne dugovlacim vise....
    Samo sam htio da kazem da takvog majstora, mogu slobodno da reknem, nisam upoznao ili citao nikad.
    Bila bi mi cast da te nedje licno u poznam.
    Hvala puno, s tim što ja sebe uopšte ne smatram nekim posebnim poznavaocem fudbala i ne radi se uopšte o lažnoj skromnosti. Tačno je da fudbal dugo pratim, ali sam siguran da ovđe ima makar 7-8 forumaša koji ga znaju mnogo bolje od mene. Ključna stvar koja me naizgled odvaja od drugih jeste ta što mogu stati iza svega što pišem trudeći se da ne zalazim u ono u što nijesam siguran. Nerado pričam o formacijama jer smatram da bi o tome trebalo da pričaju oni koji su igrali ili trenirali fudbal (nijesam jedan od njih), ali na neke stvari je teško ostati slijep, gluv i nijem.

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Bravo amnesiac nmg sa tel da dajem rep... jedina zamjerka VOLKOV. ima amnesiac ima 1000 igraca koji ce vise pruziti od tog neigraca i necrnogorca koji ce nas pljunut ka asfalt kad mu vise ne budemo trebali. A trener koji god oce samo treba micati ovu budalu pa ako novi ne bude valjao i njega maci sve dok se ne ustolici onaj pravi. Principi demokratije. Mici loseg dovedi novog ako je novi dobar ostavi ga ako ne mici i njega. Cao zdrao
    Vjeruj mi da nam je mišljenje o Volkovu identično . Na klupu sam ga stavio čisto zato što nemamo nekog lijevog beka na malo ozbiljnijem nivou u smislu kluba ili lige, a i nijesam htio da rezovi u smislu „zahvaljivanja“ određenim igračima budu toliko radikalni već da to ide postepeno. Do tada se nadam da će Risto Radunović prevazići nedostatak priprema i da će povezati deset a ne dvije utakmice koliko je sada slučaj. Ili možda neko drugi od mlađih lijevih bekova iskoči, nebitno. Ovaj imaginarni sastav je bio sastavljen na osnovu trenutne forme i kao da se kvalifikacije igraju za 15 dana, a ne u martu. Do tada će se mnoge stvari mijenjati u smislu forme, minutaže i slično. Nadam se da će to biti uglavnom nabolje.
    Last edited by amnesiac; 28-11-14 at 23:56.
    Dick Laurent is dead!

  22. #42047
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Socrates View Post
    Amnesiac, odličan post. Mada nije da nismo navikli na to od tebe, ali eto samo nekoliko stvari đe se možda ne bi složio s tobom. Ili bih se pak složio ali ne u tolikoj mjeri

    Prvo, što si i sam rekao, u ovoj reprezentaciji postoji par iskusnijih igrača koji su nam u ovom momentu itekako bitni. Tu naravno mislim na Vučinića i Bašu. Ja prosto ne vjerujem da će Mirko nakon ovog ciklusa ostati reprezentativac, a takođe bi mi bilo začuđujuće da isto ne učini i Baša koji je em stariji godinu od Mirka em znamo koliko je podložan povredama. I tu ostajemo bez stožera odbrane i našeg ubjedljivo najubojitijeg napadača, a to nije hendikep koji ćemo tako lako premostit, bar ne u neko dogledno vrijeme. Njihovi odlasci bi mogli stvoriti i domino efekat đe bi još poneko morao u prijevremenu reprezentativnu penziju u stilu Drinčića, a tu prije svih mislim na ove uvozne tipa Simića ili Volkova. Nikakva šteta, ali kad tu dodamo još Pavićevića, Damjanovića, Vladimira Božovića, Poleksića, Kašćelana...to dođe maltene pola ekipe. A ako izgubimo od Rusa u martu, nije isključeno da ovakav scenario vidimo i prije kraja kvalifikacija. Mene lično ne bi začudilo. Ali u ovom trenutku, to je otprilike ono najbolje što imamo.

    Moram takođe spomenuti izbor golmana. Meni bi Božović baš uvijek bio izbor prije Poleksića, kojeg smatram lošim golmanom pa koliko god se neki ne slagali ovdje sa mnom. On će skinuti neke zicere jer ima dobre reflekse, ali će primiti najbanalniji mogući gol, boksovaće x puta umjesto da hvata loptu i slične gluposti... Ukratno, uvijek drhtim kad njega vidim na golu. A mislim da i kad uporedimo rezultate sa Božovićem i Poleksićem na golu da je evidentna razlika i da ide u prilog mojoj priči. I takođe bi mi kao treći golman bio izbor Petković a ne nikako Janjušević, iako je upitno ko je bolji u ovom momentu. Ali od Petkovića se nadamo da će biti nešto i svakako da bi mu reprezentacija značila u CV-u kada bude išao vani, dok sa druge strane Janjuševiću su sa 28 godina vrhunac karijere Sutjeska i Mogren.

    Za vezni red, mislim da bi za Kašćelana trebalo biti mjesta, ipak igra u Ruskoj prvoj ligi i ima jake utakmice u nogama. Takođe bih dodao i Zorića jer je prerastao po godištu mladu reprezentaciju a ako Grčka ima 2 reprezentativca iz AEK-a, može i Zorić kod nas.. Trebamo se prisjetiti da je Jovović bio rezerva u mladoj reprezentaciji a sada je praktično svima u idealnih 11 A selekcije. I onda se treba zapitati da li bi mogao još neko poći njegovim stopama, a materijala ima iz mlade reprezentacije. Kosović, Boljević, Đorđević, Mugoša... sada naravno ne igraju, ali to možda u martu ne bude slučaj. I tada bi sa punim pravom računali da budu dio ove ekipe.

    Još kratko o selektoru. Što reče, poslije Brnovića bi nam svak bio premija i to bi trebalo da nam bude primarni cilj, a o njegovom nasljedniku tek naknadno razmišljati. A Brnoviću ne bi dao da bude ekonom a kamoli šta drugo. Dosta je jahao, evo 8 godina je zaposlen u savezu, jedino ako ne misli penziju to dočekat (što uopšte nije nemoguće). O Miju Raduloviću ja imam nekako neutralno mišljenje, ne smatram ga nekim stručnjakom ali opet... šta znam, mogli bi i bolje. On trenira klub u Kuvajtu sigurno za masan ugovor i teško da bi ga mogli dovesti za neku siću. A ako bi kojim čudom savez odlučio da se isprsi za selektora, onda je bolje dovesti nekog provjerenijeg stručnjaka. A uzevši u obzir novac koji je FSCG razdijelio klubovima nedavno (što je svakako za pohvalu, kako god) ne bi se reklo da jedva krpe kraj s krajem.
    Vidi, što se tiče Vučinića i Baše, tu bih napravio razliku jer smatram da će nam nedostatak Baše biti mnogo veći problem, iako svi znamo ko je Vučinić. Kad su u pitanju napadači tu imamo makar perspektivu u vidu mlađih igrača koji bi trebalo da se probiju onda kada Mirko bude završavao reprezentativnu karijeru (i sam znaš koji su to igrači), plus što imamo gomilu talentovanih mladih ofanzivnih vezista koji bi uz podrazumijevajuću postepenu promjenu formacije na 4-2-3-1 učinili da Vučinićev nedostatak ne ośetimo. Mirkov doprinos reprezentaciji je bio enorman, ali treba i naglasiti kako je on najviše pružio kad je selektor bio Kranjčar i bukvalno je sam vodio reprezentaciju kroz kvalifikacije. Daleko više sam zabrinut za period nakon Bašinog oproštaja od reprezentacije. Bojim se da ćemo se načekati dok ne iznjedrimo takvog štopera. Tačno je da imamo Savića koji je apsolutno njegov nivo, ali da imamo dvojicu takvih štopera? Teško. Jeste da nam ovaj kreten na klupi onemogućava da vidimo koliko bogatstvo imamo na poziciji štopera time što jednog od njih pomjera na desnog beka, ali nam to neće olakšati da „prebolimo“ Bašin oproštaj, već ćemo samo više žaliti zbog toga što su njih dvojica igrali u paru veoma malo mečeva. Ovo ostalo što imamo na poziciji štopera (Tomašević, Kecojević, Bojović), teško da nam može garantovati sigurnost u zadnjoj liniji i sve što od njih možemo očekivati jeste da budu ono što je bio Džudović pod Kranjčarom. Što je daleko od lošeg, ali ne možemo očekivati da će Savić biti uvijek zdrav, a on je taj koji bi trebalo da drži odbranu. Od mlađih ne vidim nikoga ko bi u bližoj pa i daljoj perspektivi bio prevaga kad je pozicija štopera u pitanju. Rano je za ocjene o Aliću, pogotovo sad nakon tako teške povrede. A on i Bakrač (koji je neshvatljivo dugo grijao klupu u Budućnosti sada kad je na pozajmici iz Siona) su nam igrali sve mečeve onda kad je mladoj reprezentaciji išlo dobro, a zadatak nije bio nimalo lak jer nije bilo niti jednog klasičnog odbrambenog veznog u reprezentaciji. Od ovih još mlađih, i pored najveće želje, ne vidim nekog ekstratalenta.

    Kad su u pitanju golmani, ja sam već ranije pisao o tome kako bi meni Božović bio uvijek prije Poleksića, ali tu treba pogledati i trenutnu formu i samopouzdanje koje trenutno imaju, a tu već nijesam siguran ko treba da brani. Inače sam post napisao tako da bude što manje ličnih preferencija, a to favorizovanje Božovića bi mi se činilo kao previše subjektivno. Petković prije Janjuševića? Po nekoj logici odnosno godinama, složio bih se, jer teško će Janjušević uopšte stati na gol pa mu to pozivanje znači samo u cilju lične satisfakcije i ne vidim previše smisla. Daj Bože da Petković uspije, jer će njemu biti ubjedljivo najteže od svih naših mladih igrača po prirodi pozicije.

    Zorić? Problem je samo jedan, a to je gnjili grčki fudbalski savez koji nije u stanju organizovati prvenstvo da valja i odlaže se pola utakmica, pa Zorić praktično nije imao priliku da se izbori za mjesto startera. Ovaj moj spisak je naravljen tako kao da je već mart, a nadam se da će se do tada poboljšati njegov status, odnosno da će grčko prvenstvo biti normalno nastavljeno. Inače bi u tom slučaju imao prednost u odnosu na Bakića kome talijanski novinari još uvijek ne mogu definisati poziciju i kažu „né carne né pesce“. Što se ostalih mladića koje si pomenuo radi, sve se ja to slažem, ali ponavljam da sam spisak sastavio po trenutnom stanju. Meni je najtužnija situacija Đorđevića jer ne vidim kako bi se on mogao izboriti za bilo kakvu minutažu u ovako jakoj Sampdoriji, i tužno je što nema mrdanja do ljeta (kad ga Samp može i otkupiti, istina) a on je prinuđen da igra za Primaveru. Dao je opet za vikend 2 gola (igra centarfora) i to je ukupno 6 ove sezone, ali to bi imalo smisla da su momci protiv kojih igra njegovo godište, a ne dvije ili tri godine mlađi. Izgleda da će se morati reklamirati preko mlade reprezentacije ponovo, i sva sreća što ima pravo nastupa. Kašćelan? Pa ima 31 godinu, igra u posljednjeplasiranom timu prve ruske lige i u ovu moju ideju postepenog podmlađivanja se uopšte ne uklapa, uz dužno poštovanje prema njemu i njegovom patriotizmu. Kad si pomenuo Jovovića i njegovo mjesto u A reprezentaciji nakon što je bio rezerva u mladoj, podsjetiću te da sam ga ja preporučivao za A reprezentaciju prije godinu i po, a nakon toga se desio čuveni problem kad je tražio poštedu zbog umora nakon čega ga je Dulence dugo izostavljao sa spiskova u njegovom stilu. Podsjetiću te i da je on pripreman da bude starter u prošloj generaciji jer je bio prvotimac u pretprošlim U21 kvalifikacijama onda kad je Dulence uspio da uništi svaku nadu da se generacija 90/91 plasira u baraž, a to je bilo nekoliko kola prije kraja tih kvalifikacija (a tek je punio 18 godina). Kad ga je konačno ponovo pozvao onda je bilo teško izbaciti bilo koga iz te reprezentacije jer su se ostali pokazali odlično, a jedan Zorić je igrao samo onda kad je bio povrijeđen Bakić. Na kraju se, igrom slučaja, pokazalo dobrim što Jovović nije bio starter zbog inata Dulenca jer smo otkrili npr. Jankovića i Zorića. Ali to što je Jovović bio rezerva je plod čiste slučajnosti (tu ubrajam i inat selektora), a nikako nedostatak kvaliteta u odnosu na ostale i to treba podvući. Nemam nikakav dokaz niti informaciju, ali mislim da se ta odluka Dulenca obila njemu o glavu, i da je Jovović (koji je igrač sa enormnim potencijalom) namjerno pozvan za A reprezentaciju od strane babun-Brne protiv Luksemburga kako bi jedan duduk objasnio drugome duduku da pojma nema, a nekako je nakon toga Dulence ostao marginalizovan. Naravno, nagađam, pa moja percepcija može biti potpuno pogrešna.
    Last edited by amnesiac; 29-11-14 at 00:01.
    Dick Laurent is dead!

  23. #42048
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Zverotic na klupi, vratio im se Grimmer poslij epovrede i mislim da je to to sto se tice Zverke. najbolje bi bilo da klub promjeni.
    Bakic je proslo kolo zamjenjen ove vec na klupi. nadam se privremeno, da nece opet rezervisati klupu.
    Kosovic starter do 60 minuta, igrac koji ga je zamijenio dao pobjedonosni gol.
    Last edited by lepetanac; 29-11-14 at 15:34.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #42049
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Čudna subota, zaista. Marko Vukčević nije bio u protokolu za meč protiv Krke, a isto važi i za Marka Jankovića protiv Crvene Zvezde. Ni jedan ni drugi nijesu imali problema sa kartonima pa, budući da su bili strijelci u prethodnim mečevima, zdrava logika govori da su u pitanju povrede, mada ne nalazim ni na kakvu potvrdu. Bakić je bio očajan u prethodnom meču i dobio užasno loše ocjene, mada vjerujem da će to biti OK što se njegove minutaže tiče.
    Last edited by amnesiac; 29-11-14 at 20:23.
    Dick Laurent is dead!

  25. #42050
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    M. Vukcevic ima zdravstvenih problema , ne pise kojih.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 1682 of 2202 FirstFirst ... 68211821582163216721678167916801681168216831684168516861692173217822182 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8599
    Last Post: 14-04-24, 20:28
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •