View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #41201
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ubiramo plodove rada pripravnika, trenutno smo 64-ti, sa 504 boda. Pali smo 21 poziciju.

  2. #41202
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    1,435
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ubiramo plodove rada pripravnika, trenutno smo 64-ti, sa 504 boda. Pali smo 21 poziciju.



    teze je to bilo postic no zadrzat mjesto koje smo imali

  3. #41203
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    "Nije mi bilo lako da kažem "ne" selektoru Brnoviću, ali odlučio sam da igram za Srbiju. Volim Crnu Goru, tamo se osjećam kao kod kuće, imam dosta prijatelja iz Crne Gore i ponosan sam što sam uopšte dobio ponudu da igram u napadu sa igračima svjetske klase kao sto su Mirko Vučinic i Stevan Jovetić. Drago mi je što su u meni prepoznali perspektivu i oslonac za budućnost. Međutim, čelnici srpskog fudbala su mi ozbiljno stavili do znanja da u budućnosti ozbiljno računaju na mene i pitanje dana je kada ću dobiti poziv i ostvariti san iz djetinjstva, a to je nastup za reprezentaciju Srbije. U meni preovladava veliki patriotizam i ljubav prema svojoj zemlji i spreman sam da čekam koliko god je to potrebno! Na meni je da nastavim da pružam dobre partije i nadam se da će toliko očekivani poziv stići u najkraćem mogućem roku. Uz svo poštovanje prema bratskoj Crnoj Gori, za mene je Srbija broj 1!", kazao je Kostić srpskim medijima.

    momku svaka cast, kulturno i sa postovanjem je odgovorio.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #41204
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Kako je Desa zavrsio reklamu za ovoga momka nekom menadzeru.Sad kad je on objasnio da strasno voli CG ali poziv za Srbiju se ceka svakog momenta i njegovo srce kuca samo za nju mozemo da nastavimo dalje.

  5. #41205
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Kako je Desa zavrsio reklamu za ovoga momka nekom menadzeru.Sad kad je on objasnio da strasno voli CG ali poziv za Srbiju se ceka svakog momenta i njegovo srce kuca samo za nju mozemo da nastavimo dalje.
    ja sam svjestan toga, mi i onako sluzimo za neko reklamiranje. nekad uz nasu dozvolu a nekad i bez nje.
    kad neki igrac sa prostora SFRJ ne dobija poziv za svoju reprezentaciju samo kaze: Mogu ja za Crnu Goru da igram ako nastavite da me ne zovete, oni i onako svakoga primaju
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  6. #41206
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sandokan View Post
    Aaaa Mister Pekovic bez dlake na jeziku,i svaka mu cast...
    Jel' to bio neki TV intervju ili članak u novinama ? Može li neko staviti link ?
    Last edited by Rakun; 23-10-14 at 15:02.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #41207
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    479
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Оћете ли избачит тај клип, да видим што је то исприча Пековић? Има ли неко? Нисам утакмицу на РТЦГ гледа заисто...

  8. #41208
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,822
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobar tekst Djurkovica

    Samoreklameri ili...

  9. #41209
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Ubiramo plodove rada pripravnika, trenutno smo 64-ti, sa 504 boda. Pali smo 21 poziciju.
    Svakim danom sa njim napredujemo. Na junskoj listi 2011. godine Crna Gora je bila na 16. mjesto. On je dosao valjda septembra te godine pa se napredak već vidio u novembru te godine
    51 Montenegro 586 -12 -69
    sad smo na 64. mjesto sa 504 boda a on i njegov sef genije nijesu jos rekli potonju rijec. Brzo ćemo dijeliti mjesto sa Gruzijom

  10. #41210
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Vala bruka što učinješe od reprezentacije mada kad ga vidim kada daje izjave tačno ne bih mogao da mu dam ili tražim otkaz,sav se nekakav zguči i baš mu bude krivo kad ne pobijedimo što jes` jes`.

  11. #41211
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Montenegro mozes li izbaciti ovo sa rtcg sto je Dzaja pricao?
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  12. #41212
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    5,615
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Montenegro mozes li izbaciti ovo sa rtcg sto je Dzaja pricao?
    vjeruj da bi već bilo da imam

  13. #41213
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Bojim se da nas jos neka (mozda i veca) sprdnja ceka do kraja kvalifikacija. Vazda mozemo da padnemo jos nize.
    Who let the dogs out

  14. #41214
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Ali je majstor. Uspio je da sa "kormila" jedne reprezentacije digne drugu za 17 mjesta. Naravno, radi se o "Liteštajnu", kako im on "tepa".

  15. #41215
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default


  16. #41216
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Marko Vesovic totalno izgubio mjesto u Rijeci
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  17. #41217
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,396
    Thanks Thanks Given 
    2,169
    Thanks Thanks Received 
    300
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Sad, idući nekom logikom kao za Zverotića, bi trebalo da ga rehabilitujemo, da nam bude standardni prvotimac.

  18. #41218
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,305
    Thanks Thanks Given 
    4,133
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Bojim se da nas jos neka (mozda i veca) sprdnja ceka do kraja kvalifikacija. Vazda mozemo da padnemo jos nize.
    Poraz od Lihtenstajna doma.

    Pitam se.....bi li kumare i takav poraz prezivjeli?
    Last edited by avet; 23-10-14 at 23:15.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  19. #41219
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by McDonald's View Post
    Оћете ли избачит тај клип, да видим што је то исприча Пековић? Има ли неко? Нисам утакмицу на РТЦГ гледа заисто...
    I mene interesuje hoće li se neko smilovat da izbaciti taj video
    Last edited by Rakun; 24-10-14 at 01:21.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #41220
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by avet View Post
    Poraz od Lihtenstajna doma.

    Pitam se.....bi li kumare i takav poraz prezivjeli?
    Volio bih da izgube od svake šuše dok Brnović i Dejo ne odu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #41221
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Volio bih da izgube od svake šuše dok Brnović i Dejo ne odu
    Brnovic možda i ode u neko dogledno vrijeme ali Deja tvrdoglavoga ćemo gledati kao doživotnog predsjednika fudbalskog saveza jedino ako mu neko iz vlasti ne naloži da odstupi
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  22. #41222
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goldfinger View Post
    Brnovic možda i ode u neko dogledno vrijeme ali Deja tvrdoglavoga ćemo gledati kao doživotnog predsjednika fudbalskog saveza jedino ako mu neko iz vlasti ne naloži da odstupi
    ne branim Deja ali mi u opste nemamo alternativu za njega, mozda bi je nasli ali trenutno nemamo drugu struju u FSCG da bi se moglo reci eto neka je ovaj ili onaj umjesto njega.
    ja jesam za njegovu smjenu, posto je totalno privatizovao reprezentaciju i zbog toga sto nam dovodi neke trecerazredne igrace iz Srbije ali cemo tesko naci naseg covjeka koji bolje stoji u FIFA i UEFA od njega.
    da zanemarimo ovo sa igracima i njegovi neki sujetni potezi (Cico, Brna i sl.) mada nije to za zanemariti ali je dosta uradio za CG fudbal sa njegovim imenom.

    nego da ne duzim ali ja ne vidim alternativu za njega jer on nema opoziciju u savezu, i nemojte samo pominjati Mijatovica jer je on kao prvo nezainteresovan za taj posao a kao drugo na istoj talasnoj duzini je sa Dejom.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  23. #41223
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Tako nekako bi se čuveni poklič "tuđe nećemo, svoje ne damo" mogao iskoristiti i kada je u pitanju naša reprezentacija. I fakat nalazimo se na svojevrsnoj raskrsnici. Što nam je činjeti?
    Da li da imamo čisto našu crnogorsku reprezentaciju i da se sa istom borimo za svaki bod i sanjamo veliko takmičenje ili da postanemo meka odbačenih SFRJ igrača i budemo razvojna reprezentacija igrača u usponu i osrednjeg kvaliteta koja će ponekad osjetiti čar velikog takmičenja?
    Ako mene pitate odgovor je jasan kao dan - svoje i samo svoje! Svoje, jer ne želim još jednog Nikolu Drinčića u ekipi. Svoje, jer fakat teško da igrači sa strane mogu doživljavati reprezentaciju kao dijete iz Podgorice, Nikšića, Kotora, Bara, Bijelog Polja itd. Svoje, jer je Crna Gora reprezentacija, a ne fudbalski klub!
    I hajde da preskočimo crnogorsku uviđajnost da ne napišem neku težu riječ i kažemo kako jeste. Jer u Crnoj Gori svi žele samo jedno - da se nikome ne zamjere. Bez obzira što isti princip je ništa drugo do beskičmenjački, on preovladava i u takvoj sredini trava je najbujnija. Rijetki koji imaju stav, bivaju brzo posječeni poput korova. Karte dakle na sto. A karte kažu sljedeće - osim Dejana Damjanovića nijedan igrač sa strane nije donio reprezentaciji kvalitet više.
    Osim Damjanovića nijedan nije zadužio dres, a Dejanu se vidi u očima da je emocija posebna kada je dres Crne Gore u pitanju. Ne želim da mjerim ničiju emociju kada je državni dres u pitanju, niti to treba iko od nas da radi, ali neke stvari su jasne kao dan. Za neke igrače dres CG je bio interes.
    Obostrani, oni su imali koristi od njega i Crna Gora od njih. Donekle...
    Bez lažne pristojnosti, svima njima veliko hvala! Iskreno i sportsko hvala na njihovom doprinosu, požrtvovanosti, igri, odnosu koji je profesionalan od prvog trena kada su obukli crveni dres. Nije ovo kolumna, niti želim da bude uperena protiv bilo kog igrača. Oni su dali svoj maksimum na terenu. Dali su sve od sebe. Ali ti igrači nijesu kvalitet više. Jer da jesu, na novoj FIFA rang listi ne bismo bili ispod 60 mjesta.
    Uostalom ako niijesmo za 8 godina kadri stvoriti igrače takvog kvaliteta onda je greška u trenerskom sistemu naših klubova. Onda fudbal na ovim prostorima ne trebamo doživljavati kako ga doživljavamo. Napravimo novi sistem, izmijenimo sve iz korijena i sve klubove podredmo reprezentaciji. Da je primarno stvoriti reprezentativnog igrača, a ne boriti se za bod više u našoj ligi.
    Dakle tu je većina čini se jasna. Ne želimo SFRJ reprezentaciju. Ova reprezentacija ma kakve rezultate postizala će imati našu podršku. Igrači na terenu je zaslužuju. Bez obzira na rezultat. Pa se nikad ne plasirali ni na jedno takmičenje. Poštenije je, nego da čelnici našeg saveza sa sve selektorom spašavaju karijere igrača kao u slučaju Drinčića, pa im se isti zahvale kao što jesu. I njima i nama na tribinama. A niko do FSCG i selektor nijesu spasili karijeru pomenutog kada je bila pred gašenjem. Založivši svoje ime i kredibilitet. I umjesto sportske zahvalnosti dobijemo što dobijemo. Da bi izbjegli takve scenarije okrenimo se našim momcima.
    Filip Kostić i Damjan Đoković su novi nalet pomenute strategije. Mali Kostić je vrlo kulturno, sportski i u duhu fer pleja odbio Crnu Goru uz velike riječi za istu. Pristojnost koja plijeni, riječi koje imponuju svakome ko je uz reprezentaciju, ali i donekle zamagljuju suštinu - odbio je! Radović prije par godina isto. Dosta je Crna Gora nudila svoj dres onima koji je ne žele. To nije ni svrha reprezentacije, ni nešto što navijači žele da gledaju.
    Nemamo igrače u CG koji imaju kvalitet više, ali imamo igrače koji imaju zelju više. Siguran sam uostalom da recimo Draško Božović koji nosi Lovćen ili recimo novopečeni reprezentativac Vladimir Boljević, ili u nekoj varijanti kao standardan u svom ili nekom drugom klubu Điđo Vukčević svojom igrom mogu da igraju na istom nivou kao Drinčić na sredini terena. Ako ništa drugo barem smo sigurni da neće ostaviti svoje drugove na cjedilu dan pred meč.
    Da, ima još igrača što u CG što van nje koji nijesu pozivani, a koji mogu makar približno igrati na nivou na kojem smo igrali u pređašnjem periodu. Mogao bih nabrojati još imena, ali to nije moj posao. Niti želim biti selektor u državi u kojoj svi žele da budu Brnović umjesto Brnovića.
    I za kraj – ne moramo da se plasiramo na SP ili EP da bi voljeli reprezentaciju. Voljećemo je i bodriti makar bili bez bodova u grupi. Reprezentacija je uvijek nešto više. Samo neka bude naša. Pa kakva god da je.

    VUK PEJOVIC
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  24. #41224
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko godina ima ovaj Vuk Pejović? Reklo bi se, po textu, ne više od 14...

    Divno što su se sad svi primili na ovu priču o ''stranim'' igračima'' kao glavnom zlu Cg fudbala,što se o poluproizvodima iz Cg lige govori kao o igračima za repku koji će da čuda čine protiv Švedske,Rusije,Austrije.. zato što im ''srce kuca za Cg''. To što ne umiju svezat' dva pasa protiv Grblja i Petrovca,što 30-tu dočekaju igrajući u najgoroj ligi na planeti i što,kad i pođu neđe,vrate ih i prije nego što raspakuju kofere, potpuno je nebitno - sve će to oni da nadoknade ''kucanjem srca'' ,koga još briga što u nogama imaju malo ili nimalo.
    Na kraju, i autor ove pisanije kaže da mu ''nije bitno 'oće li se reprezentacija plasirati ili osvojiti ijedan bod'' - kakve su mu želje, takvi su mu i savjeti. Ko sve danas piše textove,da boB sačuva..

    Odjednom se više ne priča toliko o avetinji na klupi,ne priča se o kumari u Savezu,ne priča se ni o čemu osim o zlu zvanom ''uvozni igrači'' koji nam,eto,osakatiše tim.. Uzgred,dok smo u timu isto imali ''strance'' i sa klupe nas vodio ''stranac'' Cico,niko se nije pojavljivao sa ovim mjerenjem crnogorstva kod igrača. Što tad ovoj pametnoj glavi nisu smetali ''strani igrači'' i ''strani trener'' ,nego sad,kad nas je ova budala sa klupe unakazila,šilji patku na momke sa strane,izbjegavajući da ( osim izokola ) pomene Savez i selektora..

    Nama treba ozbiljan trener koji će okupit' ono domaćih igrača koji valjaju,tamo đe fali (a fali nam dosta) dovest' igrače sa strane jer nam trebaju,a oni kojima ''nije bitno oće li ekipa uzet' i bod'' neka gledaju utakmice u Cg ligi i uživaju. Ima nas kojima je to bitno...
    Shit has hit the fan !

  25. #41225
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by filip__pg View Post
    Dobar tekst Djurkovica
    Samoreklameri ili...
    Dobar tekst, ali dilema
    ... ostaje pitanje: Jesu li Miroslav Radović, Damjan Đoković i Filip Kostić samoreklameri ili ipak imaju „suflere” od pojedinaca „bliskih” FSCG?
    nije na mjestu jer će nasi iz FSCG na kraju pozvati i Velja Ilića da igra za nas. Radovića je zvao Filipović, on javno odbio i stvarno bi trebao malo deblji kreten da ga opet zova i on opet odbija.... Đurković kaze da on ima srpski pasos a na njegovim stranama pise da osim crnogorskog ima i poljsko drzavljanstvo sto u sustini nista i ne znaci kad je već davno odbio. Trcanje i skupljanje igraca koji jednako imaju veze sa Crnom Gorom kao i sa Zambijom sad kad imamo masu mladih igraca je opet primjer da ni najveći samoreklamer ne moze izmisliti sto nasi nazovi strucnjaci na celu sa Brnovićem zaduzeni za sramoćenje i unistavanje kulta ige za reprezentaciju svoje zemlje.
    Cak i mi odje osipamo drvlje i kamenje na Drincića, a on se pokazao kao ljudina u odnosu na naseg selektora u ciju verziju dogadjaja sa njim vjerujem taman ka' i u to da on ima "prst obraza". Drinić jednu jedinu rijec poslije toga nije izjavio, a sto vrijeme dalje odmice sve mu se manje cudim sto se ogradio od strucnosti naseg genijalca.
    Kad bi to uradio Mirko ili Joveta bila druga prica, ali mozda taj "uvoz" reprezentativaca i sluzi da se pokriju sve budalastine pripravnika i svali krivica na nekoga. Bio je Drincic, poslije ce Volkov ili neko deseti i sve biti ka' u onoj prici "drz'te lopova".
    Imamo mi dovoljno dobrih igraca ali nemamo trenera i to je sva prica. Kad bi Brnoviću dali da vodi reprezentaciju Njemacke ona bi imala rejting ka i Crna Gora danas.

Page 1649 of 2201 FirstFirst ... 64911491549159916391645164616471648164916501651165216531659169917492149 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8597
    Last Post: 23-03-24, 17:47
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 16:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 14:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 03:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •