View Poll Results: U Brazil 2014

Voters
477. You may not vote on this poll
  • idemo kao I u grupi

    141 29.56%
  • idemo kao najbolji II direktno

    112 23.48%
  • idemo u baraz najboljih II

    102 21.38%
  • nema Crne Gore

    122 25.58%

Thread: Crnogorska reprezentacija - Fudbal

  1. #41851
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    E ljudi ako dodje Miki to ce biti presedan jbt toliko kumara postavio na mjesto trenera reprezentacije.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  2. #41852
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslije Vlaisavljevića vrlo vjerovatno da bi svaki od ovih kandidata bio, makar uslovno, dobro rješenje. Naravno da je Brano po mnogo čemu najbolje rješenje od ove trojice, čovjek posjeduje i znanje (iako ga rezultati posebno u poslednje vrijeme demantuju) i strast koja je potrebna za bavljenje ovim poslom. Možda i najbitnije, čovjek zna da prepozna talenat i sigurno se ne bi libio da takvom pruži šansu pa i ako je 5 godina mlađi od vršnjaka (što je svojevremeno bio recimo Simon u reprezentaciji SCG). I ne manje bitno, iz svake izjave se vidi da mu je itekako stalo do reprezentacije.
    Peco Rakojević - jedino ako baš mora, prosto mi ne djeluje kao pravi čovjek za to mjesto iako nije loš trener za naše uslove. A opet je bolji od Mikija Vukotića za kojeg vjerovatno postoje najveće šanse, ali se on očigledno, koliko shvatih iz teksta, još nećka. A ako bude želio, ne brinite, i biće selektor. Neće ga Dejo pustit niz vodu vala...
    Samo jedna napomena : na netu pronađoh podatak da je Dulence postavljen za selektora 2.2.2007. godine, a ugovor mu ističe krajem ove godine. Gotovo punih 8 godina, da je Ferguson pa je mnogo. A ja se evo ne mogu sjetit nekog povoljnog rezultata osim onog protiv Bugara neđe na samom početku. I onda se mi nadamo da će Brna otić nakon jedva 3 godine na klupi. Kako da ne.

  3. #41853
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Socrates View Post
    Poslije Vlaisavljevića vrlo vjerovatno da bi svaki od ovih kandidata bio, makar uslovno, dobro rješenje. Naravno da je Brano po mnogo čemu najbolje rješenje od ove trojice, čovjek posjeduje i znanje (iako ga rezultati posebno u poslednje vrijeme demantuju) i strast koja je potrebna za bavljenje ovim poslom. Možda i najbitnije, čovjek zna da prepozna talenat i sigurno se ne bi libio da takvom pruži šansu pa i ako je 5 godina mlađi od vršnjaka (što je svojevremeno bio recimo Simon u reprezentaciji SCG). I ne manje bitno, iz svake izjave se vidi da mu je itekako stalo do reprezentacije.
    Peco Rakojević - jedino ako baš mora, prosto mi ne djeluje kao pravi čovjek za to mjesto iako nije loš trener za naše uslove. A opet je bolji od Mikija Vukotića za kojeg vjerovatno postoje najveće šanse, ali se on očigledno, koliko shvatih iz teksta, još nećka. A ako bude želio, ne brinite, i biće selektor. Neće ga Dejo pustit niz vodu vala...
    Samo jedna napomena : na netu pronađoh podatak da je Dulence postavljen za selektora 2.2.2007. godine, a ugovor mu ističe krajem ove godine. Gotovo punih 8 godina, da je Ferguson pa je mnogo. A ja se evo ne mogu sjetit nekog povoljnog rezultata osim onog protiv Bugara neđe na samom početku. I onda se mi nadamo da će Brna otić nakon jedva 3 godine na klupi. Kako da ne.
    Vlaisavljević je mladu reprezentaciju Crne Gore vodio na 64 utakmice - računajući prijateljske. Upisao je 18 pobjeda, 20 neriješenih rezultata i 26 poraza....
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  4. #41854
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Slegli su se utisci nakon remija Crne Gora sa Švedskom, remija koji je našoj reprezentaciji omogućio, ako ništa drugo, da ne bude samo "statista u filmu" u nastavku kvalifikacija.
    Duel sa Rusijom 27. marta pod Goricom sada se nameće kao odlučujući, Crna Gora samo pobjedom zadržava izglede da se plasira na Evropsko prvenstvo. Tako je bilo i uoči utakmice sa Šveđanima, ali su su neki drugi rezultati u grupi, uz osvojen bod, omogućili ekipi Branka Brnovića da odluku prolongira za proljeće. Prvo Rusi kod kuće, pa Šveđani u Stokholmu (jun), nakon ta dva meča biće potpuno jasno ima li Crna Gora šanse da se bori za odlazak u Francusku.
    No, nešto će očigledno morati da se mijenja ako Crna Gora želi da dođe u situaciju da pobjedi Rusiju, ili da glavnim favoritima bude konkurentna u gostima. To je pokazao i upravo meč protiv Šveđana, gdje je Crna Gora svoje šanse stvarala isključivo iz prekida (tako je i postigla gol, iz penala), a remi je izvukla samo na volju, želju i htjenje, te ležernost Šveđana, koji su mislili da će lako završiti posao nakon ranog vođstva.
    A šta treba da se mijenja? Gostujući u studiju RTCG tokom utakmice, trener Mogrena Branislav Milačić i strateg Mladosti Aleksandar Nedović ponudili su neke predloge.
    "Znam da će neko da mi zamjeri što ću ovo da kažem, ali neka mi zamjeri. Potpuno sam ubijeđen da moramo da promijenimo sistem igre. Ne da radimo "generalku", ali moramo da promijenimo sistem na sredini. Mi ne možemo, niti imamo takve igrače, da igramo sa samo dva vezna fudbalera, dok su ostala dva vrlo široko. Bakić je na poluvremenu ušao da igra na lijevoj strani, vidjelo se da je to bilo iznuđenono rješenje, jer to nije njegova pozicija. Na lijevoj strani konstantno igra Vladimir Božović, i to neuspješno, treba nam neki sposobniji igrač", kazao je Brano Milačić.
    Crna Gora pod Brankom Brnovićem uglavnom igra u sistemu 4-4-2 (ili 4-4-1-1), sa dva centralna vezna, i dva krilna fudbalera. Na lijevom krilu konstantan je Vladimir Božović, dok je na desnom u prošlim kvalifikacijama uglavnom igrao Kasalica, novi ciklus počeo je Bećiraj, dok je protiv Šveđana premijerno startovao Jovović.
    Milačić smatra da Crna Gora mora da se grupiše - na sredini.
    "Možda je neukusno je da ja predlažem, ali mislim da ćemo morati da promijenimo sistem, da stavimo tri igrača na sredinini. Siguran sam da bi u toj varijanti funkcionisali bolje, jer je evidentno da se sada mučimo".
    Slično razmišlja i Aleksandar Nedović, otkrovenje na domaćoj klupskoj trenerskoj sceni:
    "I ja se slažem da treba promijeniti nešto naprijed. Definitivno ne možemo da igramo sa dva klasična napadača, potrebno je da napunimo sredinu. Znam da je pitanje imamo li takav profil igrača. Znam i da je teško juriti bodove i istovremeno mijenjati sistem, ali treba raditi na tome, očigledne greške se moraju ispravljati i otklanjati. Igrač sa strane? Generalno nisam za to, ali ako je kvalitet, ako može da donese prevaga, u tom slučaju nemam ništa protiv", kazao je Nedović.
    Crna Gora se, po Milačiću, u finišu duela sa Švedskom približila "pravoj kompozicji".
    "Prava stvar je bila na kraju, kad je Zverotić prešao na beka, Janković na veznog. To je bila dobra kompozicija, iako i dalje mislim da nam treba još jedan fudbaler na sredini".
    Do 27. marta je dosta vremena, više od četiri mjeseca. Dovoljno da se radi na ispravljanu grešaka, iako Crna Gora prije Rusije neće igrati prijateljski meč. Možda čak i da se promijeni sistem, kako predlažu Milačić i Nedović.


    evo nesto od Brana, sasvim otvoreno i konkretno, posebno bih istakao ovo crveno dje direktno kaze sta misli o pojedinom igracu i njegovom kvalitetu
    Last edited by lepetanac; 18-11-14 at 15:43.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  5. #41855
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    I ja glasam za Brana !

  6. #41856
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Postavice dejo kumaru nekog za selektora mlade, ja i mislim da mu je Miki kum ili drug ili tako nesto.
    Gialla come er sole, Rossa come er core mio!

    https://www.youtube.com/watch?v=K7iNbKZkY5Q

  7. #41857
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    pg
    Posts
    1,672
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Branu je jedina prednost to što se pominje pored ove dvojice ''stručnjaka'' - Miki Vukotić ne bih volio da me savjetuje ni na malom fudbalu sa društvom,a Peco mi baš nije za to mjesto.
    Ni Brano nije nikakav mudrac,pola stvari koje priča su žešće lupetanje,a rad sa mladim igračima u ovom raspadu od lige nema veze sa reprezentacijom i igranjem protiv ozbiljnih ekipa.

    Bar bi se naslušali bisera prije i poslije utakmica.
    Shit has hit the fan !

  8. #41858
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima li koji neženja da Deja zove za kuma odje, pa da se infiltriramo kako ?

  9. #41859
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Budva
    Posts
    1,760
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne mogu da vjerujem da bilo ko, pa cak i u sali pominje Brana kao selektora!!! Ja cu sve koliko vas je na ovom topicu voditi na pice ako on bude selektor!!!!!!!! Iz milion razloga vezanih za strucnost, a jos i misljenje Deja o njemu i cirkusu koji stvara gdje se god pojavi.
    Za mladu treba neki mladji selektor, sa voljom za rad, znanjem i novinama. Samo bez staraca tipa Brano, Mojas, Peco...
    TU SEI TUTTA
    LA MIA VITA
    AC MILAN

  10. #41860
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    PG
    Posts
    8,233
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nedovic bi bio idealan za mladu reprezentaciju...

  11. #41861
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Ne mogu da vjerujem da bilo ko, pa cak i u sali pominje Brana kao selektora!!! Ja cu sve koliko vas je na ovom topicu voditi na pice ako on bude selektor!!!!!!!! Iz milion razloga vezanih za strucnost, a jos i misljenje Deja o njemu i cirkusu koji stvara gdje se god pojavi.
    Za mladu treba neki mladji selektor, sa voljom za rad, znanjem i novinama. Samo bez staraca tipa Brano, Mojas, Peco...
    Ja sam u zadnjem periodu minimum 2 puta vidio Brana i Deja u istom drustvu,na nekim utakmicama i tacno pomislih sto se ovo novo kuva,prvo rekoh da nece ovo Brano u Mladost da dolazi ali ipak nije (iako se pominjao ljetos kao neka od opcija)...meni djeluje sasvim realno da on dodje sad na celo mlade,dosta se nekih stvari poklopilo,mislim da ce 99% sada dati ostavku u Mogrenu,mada to je trebao da uradi jos podavno,prosle godine....Ali opet moguce da dodje i Miki Vukotic,sto znam

  12. #41862
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Eo svi igraju prijateljske sem mi jadovi,strasno.

  13. #41863
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Gledam ovu Austriu kako fino stoje protiv Brazila a uopstr nemaju neke bog zna kakve igrace al imaju trenera I sistem u kom se zna sta ko radi.
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  14. #41864
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skoljci View Post
    Ne mogu da vjerujem da bilo ko, pa cak i u sali pominje Brana kao selektora!!! Ja cu sve koliko vas je na ovom topicu voditi na pice ako on bude selektor!!!!!!!! Iz milion razloga vezanih za strucnost, a jos i misljenje Deja o njemu i cirkusu koji stvara gdje se god pojavi.
    Za mladu treba neki mladji selektor, sa voljom za rad, znanjem i novinama. Samo bez staraca tipa Brano, Mojas, Peco...
    Ni ja ne vjerujem ocima kad citam da se odje predlazu ova budaletina Brano i jos gori Miki Vukotic...Boze me sacuvaj !

  15. #41865
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    ima li najave za ikakvu prijateljsku u narednih godnu dana, izgleda da do rusa sigurno nema
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #41866
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djordje1990 View Post
    Gledam ovu Austriu kako fino stoje protiv Brazila a uopstr nemaju neke bog zna kakve igrace al imaju trenera I sistem u kom se zna sta ko radi.
    Verder, Bajern, Stouk, Dinamo Kijev...

    Kuci, na kisi, hladnoci...


    Da nasi igraci igraju u takvim klubovima i odigraju mec na svom terenu, dobili bi ove Brazilce.

  17. #41867
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ima li najave za ikakvu prijateljsku u narednih godnu dana, izgleda da do rusa sigurno nema
    Da imamo trenera, a nemamo, da odigraju jedno 2 meca svi potencijalni reprezentativci iz domace lige, medjusobno.

  18. #41868
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mr_Gospodin_Signore View Post
    Da imamo trenera, a nemamo, da odigraju jedno 2 meca svi potencijalni reprezentativci iz domace lige, medjusobno.
    neka zovne nasu ligu protiv npr rezervista i potecijalnih reprezentativaca. da vidi ko sta i kako moze, nego pusti snovi
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  19. #41869
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno , eto ti shugavi novinari ne moraju da postavljaju pitanje ostavke, ali majka mu stara ne boli pitat zasto smo reprezentacija sa najmanje odigranih prijateljskih meceva !

  20. #41870
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Caffe del Montenegro
    Posts
    9,928
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    605
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    iz prostog razloga sto bi neko trebao da ide i pregovara oko eventualnog meca sa nekim.
    realno, savezu puca ona stvar za to.ekipa nam je samo tako uigrana, nama potrebe bacat pare na prijateljske meceve... a i svakako nam dolaze rusi u martu...

  21. #41871
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    5,984
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    106
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    A i dje da nam padne ovako bajan rejting... Bolje nista ne dirat'.

    Treba i rusima rec' necemo mi da igramo. Komuebemater.
    Slazem se.

  22. #41872
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Juče je Đetić Skolić dobro primijetio, a danas i Prijeki, kako smo „iskulirali“ ovaj termin za odigravanje prijateljskih utakmica, a sjećite se da to nije prvi put. Jednom se to dogodilo u februaru prošle godine kada je bio termin za odigravanje prijateljskih utakmica. Sjećam se i da je novinar Goran Radević pitao Babuna (ili šefa mu, ne mogu se sjetit, a i isti je matrak) hoćemo li iskristiti taj termin za odigravanje utakmica, na što je ovaj nešto nemušto odgovorio kako je malo problem zbog klubova u kojima igraju (mislim da nije bio UEFA termin). Radević je zatim pitao hoće li se onda probati sa B reprezentacijom sačinjenom iz igrača iz naše lige, kako se nekad to radilo. Odgovor je bio kako će oni viđet što i kako. Rezultat je bio da smo taj termin ladno preskočili, a Babun ga je iskoristio tako da pođe u Moldaviju da ih „skenira“ jer su Moldavci igrali protiv Kazahstana. Ona bistrina da skenira na licu mjesta jedno tako jaku reprezentaciju, pa možete mislit.

    Ovaj tekst iz Top Fudbala što je Lepetanac postavio me je nasmijao kad govore da se kroz javnost najčešće provlači ime Mikija Vukotića, a koliko je meni poznato, samo sam ga ja spomenuo na ovom forumu kao glavnog kandidata iako ne posjedujem nikakve informacije, već se vodim logikom da je dugo bez posla, a glavni „uslov“ ispunjava – kum predsjednika Saveza. Ja čak nijesam decidno ni protiv njega, samo kad je nepomenik otišao, a zaista ne znam kakav je on trener jer nijesam toliko pratio Mladost dok ih je trenirao. O nečemu što ne znam i o onome što nijesam gledao ne mogu dati svoj sud.

    Nešto razmišljam, toliko sad želim sve najgore Babunu i šefu mu, i onaj ko možda ne prati forum pa samo virne povremeno može steći utisak da samo čekam da se desi nešto negativno da kritikujem, a zapravo je stvar potpuno suprotna. Prije nego što nešto kritikujem, dobro promislim. Primjera radi, kada sam se registrovao na ovaj forum uopšte nijesam bio za Filipovićevu smjenu (istina, ni za ostanak) jer sam smatrao da je njegov zadatak stvaranja reprezentacije bio jako težak. U situaciji kad imate užasno skroman igrački kadar, ligu u začetku, vaterpolo umjesto fudbala, zanemarivanje mlađih selekcija usljed nepostojanja motivacije da će se ti klinci nekad pojaviti u državnom dresu (jer državu nijesmo ni imali), nepostojanje pomoćnih terena za razvitak mladih igrača itd. Takva situacija je nalagala da se određeni dio igrača iz Srbije naturalizuje kako bismo imali polaznu osnovu za kasnije dopunjavanje mlađih igrača koji bi godinama stasali, sada u potpuno drugim uslovima (igranje za mlađe selekcije, postojanje lige, predkola u evro-kupovima, izgradnja pomoćnih terena, veća motivacija za rad sa mladima i sl.). Iskreno, mislio sam da je Crna Gora osuđena da igra epizodnu ulogu u kvalifikacijama i to godinama. A praviti reprezentaciju bukvalno od nule nije bilo nimalo lako, i pored nekih rezultata koji su bili ispod očekivanja. Nakon tri godine Filipović ipak biva smijenjen, a Savićević je kod mene pobrao simpatije kako nije htio da dozvoli da ga grljenje Filipovića od strane igrača nakon gola protiv Bjelorusije u prijateljskom meču impresionira. Sjeća li se ko one priče „igrači treba da igraju za državu, a ne za selektora“; „bolje da smo osvojili koji bod više u kvalifikacijama, nego što smo dobili Bjelorusiju“? Kako to sad daleko izgleda.

    U svakom slučaju, teško da je iko više pozitivnih riječi za Savićevića napisao u tom periodu, a vjerujem da su mnogi mislili da sam zaposlen u Savezu i da to radim „po službenoj dužnosti“. Kad je došao Kranjčar nijesam davao nikakvo mišljenje, a njegov rad u pripremnim utakmicama koji je bio sve poraz za porazom nijesam osuđivao jer je em bilo rano, em što prave utakmice nijesu ni došle. Kad su one počele, vjerujem da ni najveći optimisti nijesu očekivali da mi upšte možemo toliko. Kad su počeli prvi problemi, mnogi su odmah počeli da ga kritikuju. Kad je iznenada smijenjen ovaj forum se podijelio na one koji su bili za Kranjčara i one koji su vjerovali da Savićević ima debeli razlog za to što radi. U svakom slučaju, mnogi od nas su imali toliki respekt prema Savićeviću misleći da se on zaista trudi i da to radi iz najbolje namjere, i da ono što izjavi mora biti tačno. Čak smo i progutali baraž, pa i produženje Brnovićeve saradnje po prvi put. Nevoljno, ali smo progutali. Konkretno u vezi sa mnom, Savićevića sam zamrzio onda kad je Vlaisavljeviću produžio ugovor prije dvije godine. To je bila kap koja je prekrila čašu, i tu je bilo jasno da je FSCG njegovo privatno preduzeće. Istina, to smo znali i ranije, ali se jedan dio nas nadao da neće ići toliko daleko da svjesno uporno ostvalja kuma na čelu mlade reprezentacije po cijenu uništenja mlade reprezentacije. O tome sam pisao pa da se ne ponavljam previše. Brnović je, što se mene tiče, svaki kredit ispucao protiv Ukrajine u Podgorici (ako ih je i imao, a nije) jer ona postavka igre u drugom poluvremenu se viđa jednom u 100 godina. Protiv Moldavije je samo stavio šlag na tortu, pokazavši time da su početni rezultati u kvalifikacijama i određene izmjene bile plod čiste sreće. Iskreno mislim da i oni koji su ga kritikovali otkad je preuzeo reprezentaciju nijesu ni slutili da će njegova nekompetentnost imati tolike razmjere i da su znali koliki je babun.

    Kad je Vlaisavljević u pitanju, ne mogu se tačno sjetit kad mi je „prekipjelo“. Doduše, on je od samog starta nekako u narodu stvorio apatiju prema mladoj reprezentaciji, ali mi se čini da je to više plod njegovog fizičkog izgleda a ne zbog toga što su znali koliki je „stručnjak“. Generacija 1990/1991 je, ipak, otklonila sve dileme. Njegove izjave u kojima krivi igrače, laže o njihovoj minutaži, omalovažava kvalitet (iako ih je prije samih kvalifikacija hvalio na sva zvona) i odbija ikakvu odgovornost, a nakon sramote u Jerevanu sa igračem više da ne pričamo. Podsjećam da su iz te generacije Vešović, Savić, Tomašević, Balić, Điđo Vukčević i Kajević. Pet sadašnjih reprezentativaca i jedan potencijalni, a đe ćeš više? A on ih je unazadio koliko je god mogao jer su i u klubovima i u A reprezentaciji igrali triput bolje nego za mladu reprezentaciju, što je jasno onome ko je makar 2 puta gledao, a ja sam gledao sve njihove mečeve.

    Ispada da je praktično bilo potrebno 5 punih godina Vlaisavljevićevog mandata da bih bio siguran kako je on rak rana mlade reprezentacije. Neko je to shvatio odmah. Mislim na novinara Vlada Perovića koji je nakon debakla od Portugala 4:0 septembra 2007 na Atlasu napravio prilog u kom je krivca jasno označio. Sjećam se kao da je juče bilo „nećemo pominjati krivca, samo ćemo ga pogledati“ i kadar đe je Vlaisavljević na klupi. Danas je taj isti Vlado Perović autor poltronskih kolumni i tweetova, i mada cijenim njegov trud kad je promocija mladih igrača u pitanju, ne mogu a da ne osjetim gađenje na neke njegove aktivnosti posljednjih mjeseci na internetu u cilju odbrane i zaštite Saveza, a tiču se pljuvanja svih onih koji kritikuju ovaj cirkus koji se pravi od reprezentacije.

    Ko god da dođe za selektora U21 reprezentacije sačekaću sa ocjenama o njegovom radu. Korak dalje je napravljen kad smo se otkačili ovog skota. Od ostala dva kandidata zaista ne bih volio da to bude Peco Rakojević, dok bi Brano Milačić sigurno sa velikim entuzijazmom to radio jer je već prije par godina nagovijestio da mu je želja da vodi neku od mlađih reprezentativnih selekcija. On je tu klupu i zaslužio, ali, iskreno, smatram da klupa treba da pripadne nekom mlađem i ambicioznom kome bi vođenje mlade reprezentacije bila stepenica ka nečem većem, pa zašto ne i za A reprezentaciju. Od ostalih koji su poznati (a slobodni) tu je recimo Dejo Vukićević. Teško da će Nedović napuštati Mladost jer mu je fino krenulo sa ekipom Mladosti.
    Dick Laurent is dead!

  23. #41873
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Selektor U21 bi trebao da bude onaj koji je te mladiće vodio ranije koji ih zna i koji bi ih usmjeravao dalje. Miljenović garant ne bi bio kao prethodnik

  24. #41874
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Miljenović bi možda bio i idealan s ozbirom na to što si pomenuo, Hari, no se bojim da neka neznalica ne dođe na mjesto U19 pa da nam plasman u elitnu rundu bude kao i svaki dosad kad je U17 u pitanju, tj. nedosanjani san.
    Dick Laurent is dead!

  25. #41875
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Opet sam se vratio razočaran sa Gradskog stadiona u Podgorici nakon utakmice fudbalske reprezentacije Crne Gore. Ne govorim o igri, rezultatu, o pogrešnom prijemu, tačnom dodavanju, lošem završnom pasu ili mlakom i bezopasnom udarcu na gol. Govorim o nama, a kroz nas i o mržnji, opsesiji, želji za samoisticanjem na pogrešan način, o značaju koji pridajemo sebi samima, nesvjesni stvari ispred, iza, oko nas.
    Već dva dana bubnja u mojim ušima, ''Brna odlazi!!!''. Ta složenica skoro da je postala jedina navijačka pjesma za neke putnike namjernike, koji naravno uvijek imaju pravo na mišljenje, pravo na stav i pravo da upravo te dvije kategorije izraze kad i kako žele. Ne ljutite se, ali iako vam ne oduzimam pravo na to da li ste ili nijeste pogodili temu, moram da se osvrnem na to da ste promašili mjesto.
    Naš nacionalni fudbalski tim je kao stara lopta, onaj lelujavi polufudbal, koji je sticajem okolnosti upao u dvorište kao posledica bolje platežne moći dragog nam komšije. Imamo tu jednu loptu, koja je osjetila i vjetar i kišu, drvo kao stativu, šiljak sa ograde vrtića, granu u parku. Napukao na više mjesta, prikrpljen i okrpljen za male pare, koristi i veliča se kao najbolja lopta na svijetu.
    Taj nacionalni tim, svako malo, što bi se reklo, u pravilnim i redovnim intervalima, donosi nam mogućnost da za relativno mali novac, ''dodirnemo'' bogate i slavne, majstore svoga posla, visoko kvalifikovane izvođače fudbalskih radova, blistave i sjajne, zvijezde prve vrste. Da ne ulazim u to da li i koliko treba da budemo zahvalni na tome, ali da primjetim da se o tome često ne razmišlja.
    Taj nacionalni tim, kakav god da je, naš je, bolji možda imamo, ali drugi sigurno nemamo i vrijedi ga podržati, u svakom smislu i pogledu, makar u borbi sa onima koji iznad nas stoje po redu i rangu veličina. Što fudbalskih, što materijalnih, što kvantitetom, odnosno kvalitetom. Mnogi su u tom redu, mi se nekako potrduimo da ispreskačemo neke, ali nas vrijeme i konstantnost uglavnom smjesta tamo gdje pripadamo.
    Taj nacionalni tim, sastavljen je između ostalog i od naše djece, koja su odrastala i fudbalski se podigla u Crnoj Gori. Mi ih dobro znamo, igrali smo mi lopte dok su oni tutu gurali oko zgrade, mi ih dobro znamo, gurali su ih ovi i oni, mi ih dobro znamo, eto više ih je volio trener nego nas, a i imali su dobrog menadžera. Ekskluzivno pravo na budalaštine svake vrste, uvijek dobro iskoristimo.
    Ta naša djeca, trebaju našu podršku, ma ko ih selektirao, delegirao, vodio, predvodio, svakog trenutka na terenu, moraju da znaju da smo uz njih, jer bez nas, pozitivne energije, huka sa tribina, pjesama na tri sloga, neće moći dalje niti će moći daleko. Cilj svih nas je da se nađemo na velikom takmičenju, ne biramo ulogu, mislim, ali manjina mora to da izbori dok većina može za to uvijek da navija.
    Ne vjerujem da smo na pravom putu, niti da im pomažemo, tako što ratujemo sa selektorom, ma ko on bio. Ne vjerujem da im je ugodno da slušaju kako se skandira njemu, umjesto njima. Kako na dva takta udarimo po njemu, umjesto da u desetercu pjevamo o njima. Svi imamo frustracije, svi imamo nervozu u stomaku, neki nagon nas tjera da izguramo iz sebe ono negativno, ali vjerujem da tako nešto možemo da ostavimo za neku drugu priliku, možda za fudbal na nekom terminu.
    Imamo do marta da naučimo lijepu lekciju, da za 90 minuta fudbalske utakmice, treba da se posvetimo igračima i da im damo nadu, da lijepe stvari tek dolaze. Da nastavimo da glasom, koreografijom, napravimo dobar štos i vic, zaslužimo aplauz. Da ne vitlamo stolicama sa tribina, pritom tako povrijeđujući naše. Gledaju nas već kao posebno stanje uma, nema potrebe da im pružamo višak materijala.
    Drugovi dragi, a i drugarice, niti ste doveli selektora, niti će ga iko od vas smijeniti. Mitinzi nijesu dio stadionske atmosfere, pogotovo kada se na našem dešava nešto fantastično, kada se kroz igru dolazi do slavlja u pobjedi ili empatije u porazu. Ne znam zašto sam vam ovo napisao, jer znam da me nećete poslušati, jer sam morao, ne mogu više da trpim da mi umjesto ''još ne sviće rujna zora'' ili ''goro moja'' bubnja nešto nebitno u ušima. Po cijenu da se nećemo više gledati na stadionu.

    e ovo se zove supacko debelo crijevno novinarstvo by Vlado Perovic
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

Page 1675 of 2202 FirstFirst ... 67511751575162516651671167216731674167516761677167816791685172517752175 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Srpska reprezentacija i klubovi - fudbal, kosarka, i sve ostalo:)
    By getaway blues in forum Ostali sportovi
    Replies: 8621
    Last Post: 24-04-24, 21:59
  2. Crnogorska istorija [FOTO/VIDEO]
    By Regi in forum Istorija
    Replies: 71
    Last Post: 18-08-22, 15:38
  3. Mojkovacka bitka : Crnogorska Troja
    By Petar Mrvaljevic in forum Istorija
    Replies: 1
    Last Post: 29-07-10, 13:52
  4. Replies: 1
    Last Post: 14-12-05, 02:01

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •