Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 26 to 50 of 50

Thread: koje su drzave oni gradjani....?

  1. #26
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Evo se javlja demokrata monitor i iskazuje svoje misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi...
    Dakle, na stubovima gradske rasvjete svugdje su okacene po tri zastave (i danas su tu) albanska, crnogorska i zastava sa grbom grada. Sto su albanska i crnogorska zastava prilicno slicne to Albanci (a ni Crnogorci) nisu krivi. A sto neke ta crvena zastava (i ovija i onija) iritira gore no bikove, njihov je problem i bojim se da lijeka nema...
    Zastave su okacene zbog Nove godine, a ne Bajrama koji se slucajno zadesio 30.decembra. Na Bajram se ponekad istakne zelena zastava sa islamskim obiljezjima na dzamijskim minaretima...

    pozdrav i srecna nova godina, a fenomenalni je mogao svratiti na bajramsku baklavu...
    Ako je tako , a TEBI BONE VJERUJE- tako i treba da bude!

    Neka bude ta crnogorska, a uz nju mogu i albanska i zraelana islamska i ulcinjaska...svaka, ALI PORED CRNOGORSKE, koja mora bit tamo.

    Nadam se da je Bajram lijepo proslavljen, u radosti i bericetu....

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  2. #27
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    ssin Srecna i tebi Nova Godina i zelje uzvracam...
    O USA nemo srece ti da mi iz BG poslujesh kako je i sta je... jer zivim i u USA pa eto mogu nesto rec i bez Srbijanskih sveznajucih mirodjija tj. policijskog treceg oka.
    Na poslednjim demonstracijama oko zakona o Imigraciji, braca meksikanci su doshli sa meksichkim zastavama u LA (oko 100 000) i policija ih je zaustavila i naredila da meksichka zastava moze da se vijori ali samo u razmjeri 1:1.. sto je neobrazovanom dijelu te meksichke grupe bilo chudno i naopako ali zakon je takav i morali su uz gundjanje da POSLUSHAJU. Debata je poznata i rezultat da je CA USA drzava i da mora da se postuje USA zastava i zakon.
    Ako nisi u toku podji do USA pa se raspitaj i ne vjeruj sve gluposti od Srbijanskog ignorantskog DB miljea, jer nema veze sa realnoscu.

    Poz.
    To je to!

    Nebih ja bio tako striktan pa da brojim srazmjere...ALI MORA BIT CRNOGORSKE SVUGDJE, DA SE ZNA KOJA JE DRZAVA!
    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  3. #28
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    a da se postave jedna iza druge,paralelno
    bi li t bilo za kaznu,
    ili recimo
    razlicitih velicina
    pa recimo na srpsku(albansku,bosnjacku,muslimanksu ,ima li ih jos)zastavu postavis naljepnicu zastave CG
    Sve se to moze zakonom uredit, a osnovna poenta je postovanje drzavnih simbola Crne Gore.


  4. #29
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    koliko ja znam to vec postoji u zakonu.

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    ..svaka, ALI PORED CRNOGORSKE, koja mora bit tamo.,
    pa, tamo je, i cemu ova suplja prica vise!?

    No, kacimo se za komade krpe (i da se pri tome nece bar lagati) a sustinu zacas zaboravimo: kako se izjasni Ulcinj prije sest mjeseci i uvjek prije? Protiv Crne Gore, ili...ko ono bjese za sto, drzase li se noz pod grlo da se zaokruzuje 'da'...?
    Mislite li vi da se vjecito zivi pod paskom, da i kusi i repati ocjenjuje i procjenjuje tvoje postupke, korake, zelje, htjenja...
    Batalaite vise i pustite sve ljude da slobodno zive...

    (Bone, tvoj citat ne znaci da se tebi obracam, Ni najmanje)

  6. #31
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Maveric View Post
    ... i ovo u Ulcinju.
    Koje, duso draga?


    Morace se vlast pozabavit ovim problemima, mora se neki red znat. Da ne pricam da se u neke opstine crnogorska zastava mice sa jarbola i slicne stvari. Strasno ! :evil:
    Zato ste vi u Starom Baru onako uvidjavni pa ne date ono silno zelenilo na grb...da ne jedite vlast...
    Tako rade dobri omladinci!!!

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Premnogo prdnjave oko Ulcinja,ni da je NE pobijedilo...
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  8. #33
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    monitor, pa sva prica je potekla jer je phen rekao da nije bilo crnogorske nidje al eto na kraju se ispostavi da je bilo samo da phen ne zna kako izgleda crnogorska ili ....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    eto na kraju se ispostavi da je bilo samo da phen ne zna kako izgleda crnogorska ili ....
    A, jes', vazda se nekakvim turbo 'patriotizmom' hoce skriti sopstveni kompleksi...i

  10. #35
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne vidim u chemu je problem i da je bila samo albanska zastava, meni uopshte ne smeta. Eo 15 godina, uz podrshku vlasti, se shire srpske zastave, popovi prichaju da smo nacija napravljena od g0vana, sa TV-a smo slushali kako Crnogorci ne postoje, a i ako postoje - Srbi su. Zbog Pedje Bulatovica se miche crnogorska zastava, jer njemu smeta. Pjevaju se pjesme Radovanu Karadzicu po svadbama, sa sve rashirenim srpskim zastavama, bez crnogorske.
    I sad nekome smetaju albanske zastave? Komedija...

  11. #36
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Zato ste vi u Starom Baru onako uvidjavni pa ne date ono silno zelenilo na grb...da ne jedite vlast...
    Tako rade dobri omladinci!!!
    Ne znam o cemu je rijec, nisam bio u Stari Bar duze vremena.

    Nije rijec ovdje samo o Ulcinju (moguce da je phenomenon slabo vidio), vec se radi o tome da se obiljezja ne postuju onamo dje bi to trebalo najvise da se radi (u skupstini). A sto onda da ocekujemo od obicnih gradjana, a za sve to vrijeme vlast sjedi skrstenih ruku. Kao i za vecinu drugih zakona, ali bar za ovaj imaju dovoljno "administrativnih kapaciteta" da pokusaju da ga rijese.


  12. #37
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    hoces da kazes da phenomen ne zna kako izgleda crnogorska zastava :mrgreen:
    bolje zna phenomenon kakva je crnogorska zastava no sto mislis, iako mi se ova dps zastava ni malo ne svidja... monitor svakako laze a neka sam slika tu crnogorsku zastavu ili cu ja poc licno sjutra da je uslikam a moze i monitor da mi pomogne da naucim cija je cija zastava....

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    monitor, pa sva prica je potekla jer je phen rekao da nije bilo crnogorske nidje al eto na kraju se ispostavi da je bilo samo da phen ne zna kako izgleda crnogorska ili ....
    izvinjavam se sto je tebi crni dvoglavi orao identican crnogorskom.... moras se malo bolje upoznat sa svojim drzavnim grbom

  14. #39
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,753
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eto jos to da se rijesi pa da pocnemo polako posa da trazimo.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    bolje zna phenomenon kakva je crnogorska zastava no sto mislis, iako mi se ova dps zastava ni malo ne svidja... monitor svakako laze a neka sam slika tu crnogorsku zastavu ili cu ja poc licno sjutra da je uslikam a moze i monitor da mi pomogne da naucim cija je cija zastava....
    ja stavih ili ... bio si vec sa aparatom dolje pa me cudi da nisi to slikao, kao svojevrsan dokaz sto cine dolje

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post
    izvinjavam se sto je tebi crni dvoglavi orao identican crnogorskom.... moras se malo bolje upoznat sa svojim drzavnim grbom
    izvini, nisam ja otvorio topic, nego ti i rekao da su bile dvije albanske, a onda dodje monitor i kaza da je je bila jedna albanska jedna crnogorska, sto dovodi do zakljucka da ako je istina sto monitor govori, ti ne znas kako izgleda crnogorska zastava zvanicna :yipiiii:
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  16. #41
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ubuduce bez uvreda, jer toga na ovom forumu nece biti
    Last edited by DIDI; 03-01-07 at 20:10.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Fenomen, ne lazem, covjece, kakva je ovo prica?!
    Uvjek se u Ulcinju uz albansku zastavu isticala i crnogorska, a ranije i jugoslovenska. Jedino je albanska zastava znala biti 'usamljena' na kucnim veseljima (svadbama i sl.) Kao i one druge, uostalom.
    Na svakom stubu javne rasvjete ovga casa, a vec nekoliko dana, vijore se tri zastave: albanska, crnogorska i ona opstinska! Tu, dvadesetak metara od mog prozora.
    Ti ubuduce gledaj pazljivije, bez shovi filtera, jer ti moze promaci jos kakvo nepocinstvo Ulcinjana, tog tumora na kozi ponosite Gore Crne...:roll:

  18. #43
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po zakonu, zastave koje nisu drzavne, ne mogu se stavljatu unutar zvanicnih institucija, npr. u zgradama opstina. Ostale se mogu nositi, kao sto se trobojke nose, npr. na svadbama. Zakon je tu jasan, a kome se ne svidja, njegov problem.

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Fenomen, ne lazem, covjece, kakva je ovo prica?!
    Uvjek se u Ulcinju uz albansku zastavu isticala i crnogorska, a ranije i jugoslovenska. Jedino je albanska zastava znala biti 'usamljena' na kucnim veseljima (svadbama i sl.) Kao i one druge, uostalom.
    Na svakom stubu javne rasvjete ovga casa, a vec nekoliko dana, vijore se tri zastave: albanska, crnogorska i ona opstinska! Tu, dvadesetak metara od mog prozora.
    Ti ubuduce gledaj pazljivije, bez shovi filtera, jer ti moze promaci jos kakvo nepocinstvo Ulcinjana, tog tumora na kozi ponosite Gore Crne...:roll:
    aj slikaj bez mene, da se smijemo kako ne zna phen kako izgleda zvanicna crnogorska zastava
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  20. #45
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije to prvi put, i u Gusinju se to stalno dogadja, kad se god nesto organizuje, a "dijaspora" pomaze ... postaje pomalo simptomaticno ...
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  21. #46
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    odma iza coska
    Posts
    3,585
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ljudi neka vam budu srecni prvo ovi blagi dani sve vam srecno i bericetno bilo u ovoj godini. Evo i moj priv post na ovim staranama u ovoj godini.


    Sto se spominje HN? Nakacili su se oni ka ijedni srpskih i ``crkvenih`` sa 4 ``vitamina`` C, a zamjerano im je smao zbog toga jer nidje niije bila (do skoro) zvanicna crnogorska zastava, ali nema veze HN se oduzio na neki nacin svojoj drzavi 21.maja 2006. god.

    To sto je u Ulcinju NE podrzavam nikako, jer ne vidim razlog zasto su stavili zastavu Albanije, sve mi je ok, da stave oni zastavu koja oznacava njihovu vjeru, zastavu grada, ali to ne podrzavam nikako taman ka sto ne podrzavam ovo sto rekoh za HN.

    Sve u svemu, za sve to je kriva Drzava koja mora da nadje nacin i da kaznjavaju nepostovanje drzavnih simbola
    ``ljudi su da razmijene i uvaze misljenja, a zivotinje da se kolju i ujedaju jer nemaju mozga``

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    aj slikaj bez mene, da se smijemo kako ne zna phen kako izgleda zvanicna crnogorska zastava
    Eno vidjeh na drugom podforumu da je fenomenalni imao foto aparat kad je dolazio u Ulcinj i da ga je lijepo koristio. Cudi me da nije slikao ono sto ga je najvise uzbudilo.
    No, ne cudim se ja nista vise - smeta njemu i crnogorska zastava, pa sto mu ne bi smetala i ona albanska?!

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by komsija View Post
    l

    To sto je u Ulcinju NE podrzavam nikako, jer ne vidim razlog zasto su stavili zastavu Albanije, sve mi je ok, da stave oni zastavu koja oznacava njihovu vjeru, zastavu grada, ali to ne podrzavam nikako taman ka sto ne podrzavam ovo sto rekoh za HN.

    Sve u svemu, za sve to je kriva Drzava koja mora da nadje nacin i da kaznjavaju nepostovanje drzavnih simbola
    *ebes ti ovo mjesto i ovu internet demokratiju kad svako ko ima 400-500 eura da kupi aparaturu, moze da dodje ovdje i budalesa ...
    Komsija: drito u komsiluk na kafu, pa tamo malo bistri...

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Eno vidjeh na drugom podforumu da je fenomenalni imao foto aparat kad je dolazio u Ulcinj i da ga je lijepo koristio. Cudi me da nije slikao ono sto ga je najvise uzbudilo.
    No, ne cudim se ja nista vise - smeta njemu i crnogorska zastava, pa sto mu ne bi smetala i ona albanska?!
    nisam slikao jer me nije iznenadilo ponasanje albanaca u ulcinju i postavljanje albanskih zastava jer mi je njihova ljubav prema matici jako dobro poznata jos od 81 godine kada su po pristini lomili titove slike i trazili siru autonomiju..... sada je ambijent drugaciji, u manjoj drzavi imace vise prostora da sto brze se prikljuce pobjednickim poklicima brace sa kosova.....ako su vec tako odani crnogorci tj gradjani crne gore zasto ce im albanska zastava kad imaju svoju crnogorsku? ili im crnogorska nije bas toliko pri srcu ka albanska.....a mogu mislit koliko ti volis crnogorsku zastavu isto ka i tvoje "istine" o kojima pricas.... no neka sto kazes da lazem no se drznuo naki monitor da mi prica o mojoj ljubavi prema zastavi, ja nisam lazni patriota ka mnogi, ovu drzavu su gradili i za nju ginuli i moj djed i moj pradjed i moj otac i moja majka i moja braca a ti mi velis ovakvo sto? i ko mi veli? znam ja da ste vi junaci ovako preko monitora i da provocirate i da vrijedjate...

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nisi slikao nesto sto ti tako bode ochi, ma daj, ne budi smijesan, ova ce tema biti zakljucana dok ne nadjes dokaz, a tebe cu da upozorim da vise ne siris ovakve dezinformacije, koje mogu imati kakve takve posledice, i nadam se da ti se ovakve stvari vise nece ponoviti!
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  4. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •