Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 50

Thread: koje su drzave oni gradjani....?

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default koje su drzave oni gradjani....?

    na dan bajrama sam se zatekao u ulcinju... zapravo ulazecu kolima u grad bio sam prijatno iznenadjen prizorom koji je upadljivo strcao od idile punih ulica..... na stubovima ulicnih rasvjeta (ali na bukvalno svakom stubu) su bile zakacene 3 zastave, po dvije albanske i treca je neka bijela bila nisam skontao cija je i kakva to zastava bila......

    da je kojim slucajem herceg novi osvanuo sa srpskim zastavama vjerujem da bi to bila udarna vijest nasih "nezavisnih" novina...... cije su drzave ulcinjani gradjani? Jel vi mislite da oni kace albanske zastave iz ljubavi prema ovoh drzavi ili ...?

    Volio bih da se recimo javi forumas monitor pa da eto cujem od tog demokrate misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi u ulcinju....

  2. #2
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Sverige
    Posts
    6,830
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja mnim e ce vlast u Suverenoj Drzavi Crnoj Gori morat se uvatit u kostac sa ovijem problemom ! De bidne tudja zastava mora se vijorit Crnogorska !
    Ko nevoli Crnogorca ,vas se ambisa !!!

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,716
    Thanks Thanks Given 
    478
    Thanks Thanks Received 
    857
    Thanked in
    326 Posts

    Default

    Koliko me sjecanje sluzi,nakachili su se zaisto u Novi zastava Srpskih,nije im krivi dio.To i nikad nije bio problem,problem je bio sto nidje nije bilo Crnogorske zastave dje je zakonom propisano da je mora bit!
    Licno mislim i da su se dolje avizali,sto je i pokaza rezultat ref.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  4. #4
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica, Old Airport
    Posts
    4,247
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dobro je kad si ti izbrojao sve to...Vazda se vama nesto kriva na srbe i srpske zastave.Jednom budite realni, ljudi, pa recite da nije ok to sto se radi dolje.Nije ok da u sred CG ja ne mogu na naski jezik narucit sto cu da pijem,a da me neko ne pogleda poprijeko zato sto ne zborim albanski.To je veliki problem u CG koji se, po meni, ne moze rijesit.Prekasno je za to!

  5. #5
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    podgorica
    Posts
    3,442
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    43
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rvasanin View Post
    Dobro je kad si ti izbrojao sve to...Vazda se vama nesto kriva na srbe i srpske zastave.Jednom budite realni, ljudi, pa recite da nije ok to sto se radi dolje.Nije ok da u sred CG ja ne mogu na naski jezik narucit sto cu da pijem,a da me neko ne pogleda poprijeko zato sto ne zborim albanski.To je veliki problem u CG koji se, po meni, ne moze rijesit.Prekasno je za to!
    Nije OK. evo meni nije OK i ne podrzavam to.
    al sta ti znaci ovo "prekasno je za to" ???
    da nemas neki predlog iz susjedne nam srbije za reshavanje "problema" ?

  6. #6
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nije prekasno za nista.... ulcinj je crnogorski grad u drzavi crnoj gori pa bilo dobro da se ljudi dolje nauce geografiji.....

  7. #7
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Da sam bio tamo u Ulcinju, na Bajram, i ja bih uzeo albansku zastavu u ruke. Nema problema ako neko ne želi da napravi problem od toga. Ili krene da kači zastave na državne zgrade, ili tuđe kuće bez pitanja. Poštujmo tuđe praznike i zastave, eto rešenja, vrlo je prosto.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    2,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    Da sam bio tamo u Ulcinju, na Bajram, i ja bih uzeo albansku zastavu u ruke. Nema problema ako neko ne želi da napravi problem od toga. Ili krene da kači zastave na državne zgrade, ili tuđe kuće bez pitanja. Poštujmo tuđe praznike i zastave, eto rešenja, vrlo je prosto.
    o cemu pricas covjece?? ovo je njihova drzava koja se zove Crna Gora a oni kace albanske zastave? Oni sami ne postuju zastavu drzave u kojoj zive a hoce da se postuje njihova zelja da i ulcinj utope u veljealbanski projekat?

  9. #9
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Smiri živce, zastave nikog ne mogu da ubiju niti da otcepe teritoriju. Poznato je da je crvena zastava sa dvoglavim crnim orlom zastava i svih Albanaca, osim što je zastava Republike Albanije. Ulcinj je većinski albanski grad u Crnoj Gori.

  10. #10
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,528
    Thanks Thanks Received 
    4,604
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    I ja bih da odem u Jameriku i da je bozic (7.) kacio crnogorsku zastavu iako sam u Jamerici,ebalo bi mi se za njihovu zastavu...
    #fakenews

  11. #11
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE*|*TiTaN View Post
    I ja bih da odem u Jameriku i da je bozic (7.) kacio crnogorsku zastavu iako sam u Jamerici,ebalo bi mi se za njihovu zastavu...
    hahahahahaaaaaaa al me nasmija
    Paz sto se sjetih USA garde kad su mexicanci zeljeli da demostriraju sa mexico zastavama hahahahaha sta bi im USA army uradila da jedan chitav grad okite sa tim zastavama bez USA zastave lol
    Slatko je ovo chitati, pa i od ssina sa njegovom uspjeshnom srbijanskom metodologijom 'humanosti' i savjetovanja kad su u pitanju Albanci u CG i to sve sa srbijanskim mentalitetom hehehehehe divni ste i hUmOriStiChni upssss 'duhoviti'

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,533
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by phenomenon View Post

    Volio bih da se recimo javi forumas monitor pa da eto cujem od tog demokrate misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi u ulcinju....
    Evo se javlja demokrata monitor i iskazuje svoje misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi...
    Dakle, na stubovima gradske rasvjete svugdje su okacene po tri zastave (i danas su tu) albanska, crnogorska i zastava sa grbom grada. Sto su albanska i crnogorska zastava prilicno slicne to Albanci (a ni Crnogorci) nisu krivi. A sto neke ta crvena zastava (i ovija i onija) iritira gore no bikove, njihov je problem i bojim se da lijeka nema...
    Zastave su okacene zbog Nove godine, a ne Bajrama koji se slucajno zadesio 30.decembra. Na Bajram se ponekad istakne zelena zastava sa islamskim obiljezjima na dzamijskim minaretima...

    pozdrav i srecna nova godina, a fenomenalni je mogao svratiti na bajramsku baklavu...
    Last edited by monitor; 03-01-07 at 15:48.

  13. #13
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Evo se javlja demokrata monitor i iskazuje svoje misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi...
    Dakle, na stubovima gradske rasvjete svugdje su okacene po tri zastave (i danas su tu) albanska, crnogorska i zastava sa grbom grada. Sto su albanska i crnogorska zastava prilicno slicne to Albanci (a ni Crnogorci) nisu krivi. A sto neke ta crvena zastava (i ovija i onija) iritira gore no bikove, njihov je problem i bojim se da lijeka nema...
    Zastave su okacene zbog Nove godine, a ne Bajrama koji se skucajno zadesio 30.decembra. Na Bajram se ponekad istakne zelena zastava sa islamskim obiljezjima na dzamijskim minaretima...

    pozdrav i srecna nova godina, a fenomenalni je mogao svratiti na bajramsku baklavu...
    E, ako je ovako (nemam razloga da sumnjam da nije kad On kaze)... a ovako je sasvim normalno ... sve najbolje i uzivajte.

  14. #14
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    niksic
    Posts
    624
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja mislim da bi u tivat trebalo poslat antiteroristicku da rasturi onaj konzulat sfrj i onu glupu zastavu

  15. #15
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LadyDaytona View Post
    hahahahahaaaaaaa al me nasmija
    Paz sto se sjetih USA garde kad su mexicanci zeljeli da demostriraju sa mexico zastavama hahahahaha sta bi im USA army uradila da jedan chitav grad okite sa tim zastavama bez USA zastave lol
    Slatko je ovo chitati, pa i od ssina sa njegovom uspjeshnom srbijanskom metodologijom 'humanosti' i savjetovanja kad su u pitanju Albanci u CG i to sve sa srbijanskim mentalitetom hehehehehe divni ste i hUmOriStiChni upssss 'duhoviti'
    O, Lady srećna ti Nova godina i sve najlepše ti želim.

    Što se praviš nevešta kad znaš kako je u USA opuštena atmosfera što se zastava tiče? Nisi nikad videla meksičku zastavu usred USA? Talijansku? Irsku? Grčku? Srpsku? To možeš neke neobaveštene da zezaš, nas obaveštene teško. Naravno, američka je na prvom mestu, i svuda zajedno sa tim zastavama što je i normalno.

    Da su Ameri osteljivi, oni bi prvo promenili imena San Franciska, Los Angelesa i sl. koji nose španska imena ali im to ne pada na pamet... Ne žele da preimenuju, jednostavno se ti gradovi tako zovu.

  16. #16
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Brlja
    Posts
    6,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ao pustite politikarenje obraza vam makar ovih 10-ak dana

    monitore, srecni svi praznici :twist: :dring:
    Kako Vaša bolest ?

  17. #17
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    1,288
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ssin View Post
    O, Lady srećna ti Nova godina i sve najlepše ti želim.

    Što se praviš nevešta kad znaš kako je u USA opuštena atmosfera što se zastava tiče? Nisi nikad videla meksičku zastavu usred USA? Talijansku? Irsku? Grčku? Srpsku? To možeš neke neobaveštene da zezaš, nas obaveštene teško. Naravno, američka je na prvom mestu, i svuda zajedno sa tim zastavama što je i normalno.

    Da su Ameri osteljivi, oni bi prvo promenili imena San Franciska, Los Angelesa i sl. koji nose španska imena ali im to ne pada na pamet... Ne žele da preimenuju, jednostavno se ti gradovi tako zovu.
    ssin Srecna i tebi Nova Godina i zelje uzvracam...
    O USA nemo srece ti da mi iz BG poslujesh kako je i sta je... jer zivim i u USA pa eto mogu nesto rec i bez Srbijanskih sveznajucih mirodjija tj. policijskog treceg oka.
    Na poslednjim demonstracijama oko zakona o Imigraciji, braca meksikanci su doshli sa meksichkim zastavama u LA (oko 100 000) i policija ih je zaustavila i naredila da meksichka zastava moze da se vijori ali samo u razmjeri 1:1.. sto je neobrazovanom dijelu te meksichke grupe bilo chudno i naopako ali zakon je takav i morali su uz gundjanje da POSLUSHAJU. Debata je poznata i rezultat da je CA USA drzava i da mora da se postuje USA zastava i zakon.
    Ako nisi u toku podji do USA pa se raspitaj i ne vjeruj sve gluposti od Srbijanskog ignorantskog DB miljea, jer nema veze sa realnoscu.

    Poz.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Talking

    Quote Originally Posted by Zabjeloooo View Post
    ja mislim da bi u tivat trebalo poslat antiteroristicku da rasturi onaj konzulat sfrj i onu glupu zastavu
    AAAAAA, to je tivatski šmek. Molim, Tivćani (i ja ka dio Tivatske komunitade) volu konzulat.



    Dobra je čestitka u Vijesti.

  19. #19
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    243
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Cujem da su u nekom lokalu u Ulcinju 60 Albanaca pretukli 4 crnogorska policajca? Da li neko zna nesto vise o tome?

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lost In Space View Post
    Cujem da su u nekom lokalu u Ulcinju 60 Albanaca pretukli 4 crnogorska policajca? Da li neko zna nesto vise o tome?
    ne pogresno si se informisao, bilo je 6 000 albanaca
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    ne pogresno si se informisao, bilo je 6 000 albanaca
    :mrgreen:

    Ovo postaje sve zanimljivije. Ne mogu dochekat da prochitam sljedecu prichu o zastavama, brojevima i babarogama.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    stvarno svaku zastavu koja nije okacena sa crnogorskom zajedno bi skidao! tj kaznjavao toga koji je okacio
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  23. #23
    Join Date
    May 2006
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    stvarno svaku zastavu koja nije okacena sa crnogorskom zajedno bi skidao! tj kaznjavao toga koji je okacio
    Tacno tako. Moze da se kaci bilo koja zastava ali da pored nje bude crnogorska. Bez bilo kakvih presedana na cijeloj teritoriji Crne Gore. I da se nepostovanje ovakvih i slicnih uredbi kaznjava novcano.
    U ovu je Crnu Goru prevelika demokratija. Mislim da Narodna stranka na svoje prostorije drzi neku zastavu koja nema veze sa Crnom Gorom i ovo u Ulcinju. Morace se vlast pozabavit ovim problemima, mora se neki red znat. Da ne pricam da se u neke opstine crnogorska zastava mice sa jarbola i slicne stvari. Strasno ! :evil:


  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tacno tako. Moze da se kaci bilo koja zastava ali da pored nje bude crnogorska.

    a da se postave jedna iza druge,paralelno
    bi li t bilo za kaznu,
    ili recimo
    razlicitih velicina
    pa recimo na srpsku(albansku,bosnjacku,muslimanksu ,ima li ih jos)zastavu postavis naljepnicu zastave CG

  25. #25
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by monitor View Post
    Evo se javlja demokrata monitor i iskazuje svoje misljenje o ovoj zanimljivoj pojavi...
    Dakle, na stubovima gradske rasvjete svugdje su okacene po tri zastave (i danas su tu) albanska, crnogorska i zastava sa grbom grada. Sto su albanska i crnogorska zastava prilicno slicne to Albanci (a ni Crnogorci) nisu krivi. A sto neke ta crvena zastava (i ovija i onija) iritira gore no bikove, njihov je problem i bojim se da lijeka nema...
    Zastave su okacene zbog Nove godine, a ne Bajrama koji se slucajno zadesio 30.decembra. Na Bajram se ponekad istakne zelena zastava sa islamskim obiljezjima na dzamijskim minaretima...

    pozdrav i srecna nova godina, a fenomenalni je mogao svratiti na bajramsku baklavu...
    hoces da kazes da phenomen ne zna kako izgleda crnogorska zastava :mrgreen:
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. LJETOPIS BUDVE 1650 GODINE OD KRSTA IVANOVICA
    By G R A D in forum Primorski
    Replies: 13
    Last Post: 02-05-11, 13:51
  2. 1918 i svijet
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 16
    Last Post: 18-03-08, 11:20
  3. CRNA GORA NOVIJEG VREMENA - MITAR BAKIC
    By gromada in forum Istorija
    Replies: 10
    Last Post: 13-03-05, 10:38
  4. Kad spoznas istoriju ,znaces buducnost sto ti nosi !!
    By Grad Heroja in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 31
    Last Post: 29-10-04, 11:17
  5. LJETOPIS POPA DUKLJANINA
    By GRAD in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 5
    Last Post: 28-10-04, 12:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •